Buitenlandsch Overzicht Kcrt en bondig. Flitsen. De verstandhouding tusschen Londen en Parijs is wel eens beter geweest dan in 'de laatste weken. De oorzaken daarvoor ■zijn van verschillend karakter. Frankrijk en Engeland hebben wel op denzelfden dag Duitschland den oorlog verklaard, maar het verloop van de oorlogshandelin gen had tot gevolg, dat er een verkoeling in de verhouding tusschen beide landen moest komen. Eenerzijds was daar het feit, dat Frankrijk bezet werd nadat hel van Engeland niet die hulp had kunnen ontvangen, waarop the man in the streel fcad gerekend, anderzijds was er de be vrijding vier jaar later door de Angel- Saksische volken. Ook dat moet voor de Franschen niet prettig zijn geweest: zij moesten bevrijd worden. Dat heeft even eens cenige troebelheid in de Fransch- Engelsche atmosfeer gebracht. Daarbij is nu nog de kwestie van Syrië en den Li banon Eekomen. Nu heeft Frankrijk on getwijfeld schuld aan den daar ontstanen toestand en aai, de intransigente houding door Syriërs en Libaneezen aangenomen, desniettemin hebben de gebeurtenissen geleid tot een verwijdering tusschen beide landen. Want de Engelschen hebben inge grepen. beschermen en bewaken tegelijk de Fransche troepen. Dat moet geschie den. zoo zegt men in Londen, omdat de rust in den Levant niet verstoord mag worden en omdat de verbindingslijnen met het Verre Oosten geen gevaar mogen loopen (eer. botsing met de Arabische we reld zou te dien opzichte zeer ernstige gavolg-n kunnen hebben) toch ligt het feit daar. dat de Engelschen op de plaat sen van de Franschen in den Levant staan en de kwest.e van de Fransche mandaten nog weer moeilijker is geworden. Voor Londen is van de koelheid van Parijs het gevolg, dat aan de totstandkoming van een Fransch-Engelsche overeenkomst als tegenhanger van de Fransch-Russische alliantie mei kan worden gewerkt. Even eens maakt deze koele houding het on mogelijk, dat over de vorming van een ,\Vest-Europeesch blok kan worden ge sproken, voor welk blok zoowel in Enge land als op sommige deelen van het vaste land wordt gepleit. Zonder medewerking van Frankrijk zou zulk een blok geen waarde hebben. Van Russische zijde heeft men duidelijk zijn oordeel over een zoo danige samenbinding van staten gegeven. In Moskou zegt men: een Westersch blok zou alleen een tegen het Oosten gerichte veiligheidszone zijn. Gevolg moet der halve zijn een aaneensluiting van Oost- Europeesche landen. Tusschen die twee statengroepen zouden' de nu verslagen vijanden komen te liggen en zoo weer alle kansen krijgen tot een herleving van hun oude streven. In Engelan<F*zal men de gedachte aan een overeenkomst met Frankrijk niet kun nen en mogen opgeven, maar hoe men de vriendschap der Franschen weer zal kun nen verwerven kan nu nog niet bezien worden. Temeer niet, omdat er ook nog verschil is in de houding van beide lan den tegenover het regime-Franco Voor Franco zijn het moeilijke dagen. Zoolang de totalitaire regeeringen in Europa nog eenig gezag konden laten gel den, bestond er nog eenige ruggesteun voor zijn bewind. Nu deze is weggevallen, moet hij zelf ook verdwijnen, want hij mist de basis, waarop elk werkelijk be wind moet berusten wil het zich kunnen handhaven, het vertrouwen en het gedra gen worden door het volk. En de groep waarop hij in eigen land moet steunen is van dusdanigen omvang, dat zij onmo gelijk voldoende gezag en kracht kan doen gelden om den Caudillo de plaats te doen blijven innemen op welke hij sinds den burgeroorlog beslag heeft gelegd. Er zijn in Spanje te weinig falangisten, te weinig officieren om een aanval van binnen uit het hoofd te kunnen bieden. Die aanval komt onvermijdelijk, want sinds de nederlaag der totalitaire staten durven de anti-falangisten het hoofd weer op te steken Nu zijn er geen Duitsche en Italiaansche bewindhebbers meer die be lang hebben bij een nationaal-socialistisch Spanje, nu kunnen en durven de tegen standers van Franco weer voor hun poli tiek inzicht uit te komen en dagelijks wordt hun aantal grooter. Wel tracht Franco de oppositie te verzwakken door te laten blijken niet afkeerig te zijn van een terugkeer der monarchie, maar dit zal hem zeer waarschijnlijk weinig baten, want hij mag probeeren te evolutioneeren naar een minder totalitair bewind, dat het eens totalitair is geweest zal het Spaan- 6che volk niet vergeten en hem niet ver geven. En het is heusch niet alleen de binnen- landsche oppositie noch de actie van de uitgeweken Spaansche democraten, welke hem zorgen baren. Er zijn ernstiger ge varen: zijn internationale positie is nog veel zwakker dan zijn nationale. Feitelijk wordt hij nog alleen door de voorzichtig- welwillende houding van Engeland in den zadel gehouden. Het mag zonderling lij ken dat juist Engeland, dat den vrijheids strijd voor een vrij Europa is begonnen en tot het einde heeft volstreden, deze houding aanneemt, maar er kan een ver klaring voor zijn aan te voeren van een zekere dankbaarheid voor de door Franco in den oorlog aangenomen houding. Om dit te begrijpen moet men zijn denken weer instellen op 1940. De Duitsehers rukten de Nederlandsche en Belgische grens over: weldra stonden zij op Fransch grondgebied, de Franschen moesten wij ken, werden in den rug aangevallen door Italië, Frankrijk capituleerde.... Enge land stond voor de zwaarste crisis in dezen oorlog. Door ïtalië's ingrijpen was de Middellandsche Zee voor Engelsche schepen gevaarlijk geworden Het nabije Oosten werd bedreigd, de kortste weg BINNENLAND Dr laatste twee dagen zijn te Amster dam 250 Joodsche Nederlanders lilt Troe- bitz met Rootle Kruis auto's teruggekomen. Onder hen bevindt zich een groot aantal kinderen, die in de concentratiekampen hun ouders hebben verloren. Dit Westerbork kwamen ongeveer 100 statenlooze Joden naar Amsterdam terug. Lenige B,S.-ers hielden In Den Haag een man aan wegens diefstal van levensmidde len. Toen hij vluchtte werd op hem gescho ten. waardoor hij aan de heup en dij ge troffen werd. In het ziekenhuis is hij later overleden. Het bijzonder gerechtshof ter berechting van iandverraders zal zijn intrek nemen in het vroegere paleis van Prinses Juliana aan den Kneuterdijk in Den Haag. Voor het eerst na de bevrijding hield de Krijgsraad ui; Arnhem te Amsterdam zitting om verschillende diefstallen van le vensmiddelen aan de Handelskade (choco lade. suiker, vet. Zieep, enz.) door het com missariaat „Noodvoorziening"' ter beschik king gesteld van de noodlijdende bevolking, te berechten. Er waren 3* beklaagden, kantoorbedienden, havenarbeiders, hulppolitie, terreinpersoneeï. enz. De hoofddader werd veroordeeld tot l'v jaar. Verder waren er straffen van 1 jaar waarvan 8 maanden voorwaardelijk, 4 maanden, enz. 27 beklaagden kregen 50 gulden boete en een voorwaardelijke straf van 4 maanden. In een reünie belegd door de afd. Rot terdam van den Vrijzinnig Democi atlschen Bond heeft mr. P. J. Oud, burgemeester der Maasstad, gezegd, dat de V. D. B. begint met zijn werk met de bereidheid met anderen te spieken over samenwerking ook in een nieuw op te richten partij. De meening wordt gedeeld, dat he; ongewenscht is dat de partijverhouding gebaseerd Is op de basis van de antithese tusschen Christelijk en niet Christelijk en door den klassestrljd. De A. N. W. B. betrekt volgende week weer zijn kantoor in de Parkstraat in den Haag. BUITENLAND. Drie Duit-sche burgers zijn door ophan ging ter dood gebracht wegens het vermoor den van een Amerikaanschen vlieger in Augustus 1944 In het Noorsche parlement is een wetsontwerp ingediend waarin het invoeren van de doodstraf wordt gevraagd voor hoog- KERKCON'CERT ANNIE IVOUD Annie Woud (alt), Samuel Brill (cello) en George Robert (orgel) zullen een Kerkcon- cert geven op Woensdag 4 Juli a.s, in de Groote of St. Bavo Kerk. JUBILEA 1 Juli zal mej. J. E. Heil haar 25-jarlg Jubilé vieren bij de Posterijen te Bloemen- daal. Eerst werkte zij 3 jaar te Koog aan de Zaan, daarna 11 jaar op het postkantoor te Bloemendaal. waarna zij 6 jaar bij de tele foon te Haarlem kwam. De laatste jaren was mej. Heil in Bloemendaal teruggekeerd. De jubilaresse houdt Maandag receptie in haar woning Brakenburgstraat 8 rood te Haarlem. WAT HET ROODE KRUIS SINDS DE BEVRIJDING DOET. ..Wist V, dat het Nederlandsche Roode Kruis talrijke noodziekenhuizen heeft opgericht en nog steeds opricht? Oorlogsvrijwilligers. Bijzonder groote aantallen melden zich. Het aantal jongelieden, dat aan de be vrijding van Ned. Indiê wil medewerken is bijzonder groot. Den eersten dag, dat het bureau voor de aanmelding van oorlogs vrijwilligers in de Wilhelminalaan te Haar lem geopend was. meldden er zich reeds zooveel, dat de autoriteiten, ambtenaren en geneesheeren. die bij deze kwestie hun medewerking moeten verleenen en het zij hier direct gezegd, dat met zeer veel animo en werklust doen zich plotseling met zooveel werk overstelpt zagen, dat dé aanmelding op deze wijze niet kon voort gaan. Want dan zou er zulk een achter stand zijn ontstaan, dat het een chaos zou worden. En dat mag niet. Den eersten dag verschenen er nl. in de Wilhelminalaan ongeveer 1000 jongemannen en het doen registreeren van hen en al die verdere werk zaamheden welke moeten worden ver richt voordat men officieel oorlogsvrijwilli ger is zijn zoovele, dat waarschijnlijk pas op 10 Juli de aanmeldingsmogelijkheid weer kan worden opengesteld. Maar kan het vroeger, dan zal het vroeger gebeuren, want men weet. dat honderden popelen van ver langen om ook aan den slag te kunnen gaan. Zooals hierboven is gemeld moeten er vele werkzaamheden worden verricht bij de aanmeldingsbureaux, doch dit vele werk. dat een groot aantal avond- en nachturen vergt, kan niet verhinderen, dat een van de eerste dagen van Augustus het eerste contingent mariniers hiervandaan zal vertrekken. En intusschen wordt alles gedaan om te zorgen, dat de Jongelui die zich voor de bevrijding van Indiê melden zoo goed mogelijk worden ingelicht en dat ook rekening wordt gehouden met de krachten die hier in Nederland moeten blijven, omdat zij beter hier dan elders in de wereld kunnen worden gebruikt. naar Indië scheen te zullen worden afge sneden. Hoe zou de oorlog, zacht gezegd, verlengd zijn als in die maanden Gibral tar was gevallen. Er zou geen Alamein geweest zijn, geen inval in Noord-Afrika. In dien tijd heeft Franco weerstand ge boden aan den op hem uitgeoefenden druk. De toegang tot de Middellandsche Zee bleef in Britsche handen. Deze toen door hem aangenomen houding kan hem in Engeland ten goede worden gerekend, maar het staat te bezien of Engeland zijn welwillende houding tegenover een Franco-Spanje zal blijven handhaven. Want als men op de andere feiten let: te San Francisco werd besloten Spanje niet tot de wereldveiligheids-organisatie toe te laten, de dreigende verbreking der Spaansche betrekkingen door Frankrijk, de ondubbelzinnige Russische uitspraak inzake het laten -oortbestaan van dicta toriale regeeringen, kan men slechts tot de conclusie komen, dat Franco spoedig van zijn regeeringszetel zal verdwijnen. Zal dan voor Spanje ook de tijd van het democratische bewind gekomen zijn? L. verraad en verstandhouding met den vijand. Volgens de New York Post zijn uit de Ver. Staten, Canada en Gr. Brittannlë in totaal meer dan tien mtllloen ton voedsel en brandstof verscheept naar Italië, Frank rijk, België en Nederland. De Amerikaansche fabrieken moeten in de komende 12 maanden 150 mlllioen brandbommen leveren voor den strijd tegen de Japansche industriecentra. De Times schrijft, dat zich verontrusten, de teekenen voordoen van het voeren eener uiteenloopende politiek in de westelijke en oostelijke gebieden van Duitschland. Ter wijl b v in de Britsche zóne de socialisti sche vakorganisatie Is verboden, hebben de Russen te Berlijn juist aan de vorming van een vrije Duitsche vakorganisatie hun goed keuring gehecht. De komende samenkomst der ..big three'", aldus de Times, zal dit probleem grondig dienen te behandelen Iedere gedemobiliseerde Poolsche sol daat of voormalige partisaan zal gerechtigd zijn tot het gratis ontvangen van 25 acres bouwland acre Is ruim 4000 vlerk. m.). Ten zuiden van Laxaa in Zweden is de sneltrein GothenburgStockholm op een goederentrein ingereden. De machinist en een aantal passagiers werden gedood. De heer en mevrouw Churchill zijn Vrijdagmorgen van een langdurige verkie- zingstourr.ee in Londen teruggekeerd. In 4 dagen hebben zij 1600 KM. door Engeland en Schotland afgelegd, waarbij de premier meer dan 30 redevoeringen heeft uitge sproken. De Fransche regeering heeft besloten de nieuwe Poolsche regeering van nationale eenheid te erkennen De Fransche gezant te Warschau ts van dit besluit in kennis ge steld. Japan Is bezig een groot aantal fa brieken over te bren'gen naar Mandsjoerlje. teneinde ze te sparen voor de geallieerde bombarde men t en In de Atheensche pers wordt geprotes teerd tegen een propaganda campagne, welke volgens deze bladen door de omliggende Slavische landen tegen Griekenland wordt gevoerd. ..Joegoslaven en Bulgaren eischen de inlijving van Macedonië in een Slavische confederatie" is een kop. welke In een dei- bladen stond. In de maand Mei zijn In Algiers on lusten uitgebroken, welke eenigen tijd heb ben voortgeduurd. Naar thans bekend wordt, zijn hierbij 1200 a 1300 personen om het le ven gekomen 28 personen werden ter dood veroordeeld, maar er bestond nog gelegen heid tot hooger beroep. Naar aanleiding van de bevrijding wordt Woensdagavond 4 Juli een gemeenteverga dering gehouden, die een feestelijk karak ter zal dragen, van leden der Gereformeerde Kerk van Overveen in de hulpkerk. Nederlands Volksherstel te Haarlem l Frederlkspark 1) vraagt vrijwillige werkers voor het onderzoeken van aanvragen om kleeding en schoeisel. In het bijzonder wordt gehoopt dat personen die met zulk werk bekend zijn (diakenen, leden van be sturen werkzaam op charitatief gebied, lee raren, onderwijzers!essen)verplegers(sters) ambtenaren van overheidsdiensten belast met controle, enz.) zich zullen melden Ge hoopt wordt dat de kleeding en het schoei sel spoedig te Haarlem aankomen, zoodat dan met de verdeeling begonnen kan worden. De stichting „Ver. Indië Vrijwilligers" is begonnen met het organiseeren van film voorstellingen en cursussen voor haar leden. Zondag a.s. om 10 uur wordt de première gegeven in het Frans Halstheater. Bij deze gelegenheid zal de raadsman der stichting, de heer Tichelmann. het woord voeren. Met ingang van 1 Juli wordt lederen Zon dagmorgen 9.30 uur in de kerkzaai van Bethesda-Sarepta aan de Hazepaterslaan te Haarlem door de Ned. Herv. Kerk een dienst voor kinderen gehouden. Ter gelegenheid van het 100-jarig be slaan van net Baptisme in Nederland heeft de Baptistegemeente te Haarlem een vlug schriftje uitgegeven, waarin een beschou wing is opgenomen van Ds. T. Jansma, voor ganger te Haarlem, waarin hij ook de bevrij ding van ons land herdenkt. De Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen houdt Dinsdagavond 10 Juli in Café „Centraal" aan het Plein haar jaarvergadering. De vacantie in het bouwbedrijf wordt dit, jaar gehouden van 6 tot en met 11 Augustus. Pleegouders die Joodsche kinderen verzorgen worden verzocht dit op te geven aan het bureau der Isr. Gemeente. Lange Wijngaardstraat 14 te Haarlem. Ook perso nen die nog goederen onder zich hebben van gedeporteerde Joden worden verzocht dit daar op te geven. Te Haarlem is weer opgericht een afdee- ling van den Ambtenaarsbond; het dage- lijksch bestuur is als volgt samengesteld: J. van Boekhoven, voorzitter; J. G. Leibbrandt, secretaris; J. H. W. Doornebosch, penning- SPORT. Zondagmiddag twee uur wordt in het voormalig Zander-Instituut. Kleine Houtweg te Haarlem, een tafeltenniswedstrild ge speeld tusschen vijf Engelsche spelers en~de Haarl. Tafeltennisver. „Tot ons genoegen". De Kaatsclub ..Frisia" te Haarlem opent Zondagmorgen 9 u. het seizoen op het speelterrein Kleverlaan. De Postduivenver. „De Snelpost" is weer herleefd. Secr. is W. Mens, Raamsteeg 13 rd. Het bestuur van de Schaakclub Rol land is als volgt samengesteld: W. ter Horst, le voorz.. W. Sterk. 2e voorzH. Kerkhelde. L. van Dalelaan 13. secr J. H. Prinsen, penn.; B. Berkenkamp. comm. HET HUISVUIL. In het interview, dat we Maandag met den burgemeester van Haarlem hadden, deed hij o.a. een dringend beroep op de be volking om, nu de Gemeenterelniging weer werkt, geen huisvuil meer op straat te wer pen De directie der Gemeenterelniging on derstreept deze woorden met het volgende rijmpje, dat op de groote vuilnis-auto's ge schilderd is: De Reiniging is weer paraat! Werpt uw vuil dus niet op straat! AFDEELING N.J.G. OPGERICHT. Te Haarlem is een afd. van de Ned. Jeugd gemeenschap opgericht. Tot de afd. zijn toe getreden: Kath. Meisjeswerk en Kath. Ver kenners: Ned. Padvindsters Gilde en Ned. Padv. Ver.; Vrijz. Chr. Jeugdcentrale: Jeugd werk v. d. Kennemer en Hervormden Jeugd raad; Haarl. Soc. Jeugdfederatle; Jeugdwerk Leger d. H.; Doopsgez. Jeugdbew Voorzitter is M. J. Kijne, secr. H. Wallenburg, Gouw straat 52. Langs de straal. Hooikoorts. De haag voor den winkel verdikt zich tot een wanstaltige knobbel. Wat zoo even nog een bijeenkomst was van rustig pratende mannen en vrouwen en kinderen, blijkbaar alleen maar bij elkaar staande om de winkeldeur in de gaten te houden, die maar niet wil opengaan, is nu geworden een dringende wrommel om drie keffende krakerige oudemannetjes. Ze hebben alle drie zoo'n oude boodschappenzak bij zich, die onze grootouders reticule noemden en staan daarmede nu ie zwaa.en of het knotsen zijn en geen doodgewone, vol komen ongevaarlijke lappen goed. „En ik seg je, ik seg, sowaar asse we hier nvt se alle stane te stane, dat ik 't nooit doe. dee of gedaan hep", zegt de bebrilde. En hij wijst bij elk woord naai den grond of daardoor zijn verklaring meerder gezag zou krijgen „Stamenounietefoefele, wekinnemekaor- langerasfandeteenerijegie fanfendaag. is- utwaarofniet, nouenfoefeimenounietanme- kop. wantjeliegentasgoebbeles, isdetnoude- waorheidofnie, webinneallegaormeenent- selvesopofergote", keft de venijnige, den stillen derde met bravourlijk kingehef aankijkend. De menigte dringt, ze weet geen oorzaak van het gekijf, maar ze ruikt bloed. De deur gaat open, de massa dringt. De bebrilde is taaier en strijdlustiger dan we verwachten.De venijnige heeft nog den kring niet rondgekeken of de bebrilde slijmsist al weer: „We stane hier nou, en 'k ken 't gerust segge, ik hep 'n kerel gekend, nou die mos voor s'n vrouw alles doen. Die mos stof afneme en sowaar as we hier stane te stane, die had een soortement kiese- borsteltje in s'n sak dat ie gebruikte om in de hoekies bij 't stof te kenne komme. Maar al hep me vrouw nou hooikoors, sowaar as we hier stane te stane. vrouwe- werk is vrouwewerk en geen manne- werk „Eennieuwpoefeloefiefandieknaop. sia- nemehiervrouwewerktedoenofnie, enjijbint eenschetterdfaneenfent, jijmotjeschoeneop dematuitdoen, jemot ,,'t Is nietes, m'n vrouw hep hooikoors, maar ik, ik doe Een stevige niesbui doet de dichtstbijstaan den ontzet achteruitdeinzen. De bebrilde staat plots alleen. In z'n hand een doek, waarop geborduurd: stofdoek. Op den grond ligt een tandenborsteltje. De win keldeur trekt, de venijnige mompelt: „HooikoorsHooikoors L. PREDIKBEURTEN ZONDAG 1 JULI 1945. ■HAARLEM. Ned. Herv. Kerk: Groote Kerk: 8 uur, Ds. P. J. Mackaay; 10 uur, Ds. G. J. Waardenburg, Bediening H Doop; 7—8, uur Bijz. Dienst, Ds. K. H. E. Grave- meyer. van Den Haag, onderw. „Waarvoor spannen wij ons in?". Nieuwe Kerk: 10 u„ Ds. H. E. Beker, H. Avondmaal. Oosterkerk: 10 u., Dr. E. Emmen. Noor- derkerk: 9 u., Ds. W. J. van Elden; 10.45 u„ Ds. W. J. van Elden. Bakcnesserkerk: 9.30 u., Kinderkerk. Kapel Bethel van Bethesda Sarepta, Hazepaterslaan9.30 u., Kinderkerk. Hr. Rijpstra; 10.30 u., Ds. I. P. van der Waal. Alle-Dag-Kerk: Dinsdag 3 Juli, 31 u.. Koor der Groote Kerk, de heet" A. F. Beeks, Solozang Mevr. Nely de Bock—Verdel, sopraan. Vrije toegang Klok huisplein. Baptisten-Gemeente: 10 u Ds. Jansma: 5 u., Ds. Jansma. H. Avondmaal; Dinsdagav. 8 u. Bijbellezing en Bidstond. Chr. Ger. Gem., Raaks: 10 u„ Leesdienst; 3.30 u., Ds. Henstra. Christian Science Society, Jansstr. 74: 10 u., Nederlandsche dienst; 11.15 u., Engelsche dienst. Evang. Luthersche Gemeente; io u., Ds. C H. Brandt. Evangelische Samenkomsten, Zui- derstr. 15: 10 u.. de heer J. W. van Zeyl, Evangelist te Zandvoort. Gemeente des lleeren, L. Molenstr. 22: 10—12 en 19—20.30 u. Godsdienstoefening. Herst. Apost. Zend. Gem., Wilhelminastraat 21: 10 en 5 u.. Gods dienstoefening. Herst. Apost. Zenrtings- Gem., Jacobijnestr. 15: 10 en 5 u.. Gods dienstoefening. Leger des Heils, Schagchel- stiaal 26: 10 en 7.30 u., Diensten; 3.30 u., Openluchtsamenkomst in den Hout. G. H. Jouvenaar. Ned. Ver. v. Spiritisten „Har- monia", afd. Haarlem. Gebouw „De Nijver heid". Jansstr. 85, 10.30 u., Wijdingsmorgen. Spr. de Hr. J. P. Smits van Haarlem. On derwerp: „Nu wij haten". Pinksterge meente: 10 en 7.30 u„ Spr. N. Vetter. Rozekruisers Genootschap, Bakenessei gracht 13: 7.15 u. nm„ Tempeldienst. Spr. dc heer J. Leene. Ver. Doopsgezinde Gemeente: 10,30 u Ds. Frerichs. Vrjjz. Hervormden, Jacobstr. 6: 10.30 u.. Ds. H. v. Biemen. Vrüz. Prot. Jeugd, Vestestr.: 10.30 u.. Vrije Vogel-dienst Mej. I. Kruyer; 7.30 u.. Jeugd dienst, Dr. W. Noordhoff. Vrüe Evang. Gemeente: 10 u„ Ds. D. J. D. du Fossè; 5 u., Bed. H. Avondmaal. Waalsche Kerk: 10,30 u Ds. A. R. de Jong. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Gem.: Julianakeik: 10 u. Ds. G, F. Callenbach. van IJmuiden-Oost; 7 u„ Ds. M. van der Voet. Immanuelkei k. 10 u., Ds. H. van der Loos. Chr. Ger. Gemeente: 10 en 5 u., Ds. D. Henstra. In den middagdienst Bidstond. Leger des Heils, Ceramstr. 4: 10 u., Heili- gingsdienst; 3.30 u., Openluchtbijeenkomst, Spaarnhovenplein; 7.30 ii„ Verlossingsdienst. SPAAKNDAM. Ned. Herv. Kerk: West, 10 u„ Ds. H. J. Plaggemars. H. Doop. Oost: 7 BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk: 10 u„ Ds. J. C. van Dijk. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk: 10 U., Ds. Ch. de Beus. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Gemeente: Ker, 10 u„ Ds. G. A. Barger. Bediening H. Avondmaal. Kapel. 10.30 ii„ Ds. L. Hijmans van Zaandijk. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk: 10 u„ Ds. J. G. Lekkerkerker. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk: Immanuelkerk. 10 u Ds. F. D. Emons. H. Doop; 7 u„ Ds. F. D. Emous. - Geloof en Liefdekerk, 10 u., J. A. Gelderman, cand. hulppred. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk: 10 u., Ds. L. Lagerweij van IJmuiden. IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: in de Kerk te Bloemendaal. 5 u„ Ds. L. Lagerweij. H. Doop. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk: 10 u„ Ds. R. H. Oldeman. Kapel: 10 u„ Ds. M. G. Blaauw, ent. pred. te Overveen. Ger. Kerk in Hersteld Verband: 10 u., dhr, A. C. Reuijil, van Bentveld.

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 2