Flitsen Het ziekenhuis voor t.b.c.-patiënten. Inlichtingen Kamp Rees. PREDIKBEURTEN Groentenprijzen vastgestelcf. Feest „Heemstede Vrij" Wij hebben eenige dagen geleden medege deeld, dat het plan is in een der paviljoens van het Provinciaal Ziekenhuis te Sant poort een ziekenhuis te openen voor tuber culoselijders in Haarlem en omgeving. Er zijn evenwel nog vele moeilijkheden te overwinnen, maar het is aan te nemen, dat men er toch wel in slagen zal voldoende bedden en ander verpleegmateriaal beschik baar te krijgen. Een groote zorg zal zijn voldoende verplegend personeel aan te kun nen stellen, want er is thans een groot tekort aan gediplomeerde zusters en zoo'n inrichting kan niet buiten een kern van geschoold personeel. Dat er in onze omgeving groote behoefte is aan een ziekenhuis voor t.b.c, patiënten blijkt wel uit het feit, dat het consultatie bureau over de gegevens beschikt, dat er alleen te Haarlem 90 lijders aan open tuber culose zijn, waarvan opneming dringend gewenscht is, vooral ook voor het besmet tingsgevaar voor de omgeving. Wij wezen reeds op het feit, dat het aan tal lijders aan t.b.c. in ons geheele land in de laatste jaren sterk is toegenomen. Het zelfde verschijnsel deed zich in den oorlog 1914—1918 voor. Na den oorlog in 1918 werd met een krachtige bestrijding begonnen, die tot resultaat had, dat elk jaar het aantal sterfgevallen aan t.b.c. verminderde. Nu is de sterfte weer bijna even hoog als in 1918. Thans wordt weer een krachtige actie be gonnen om een nieuwe daling te bewerken. BIOSCOPEN REMBRANDT en CINEMA. In „De men- schelijke comedie" wordt de christelijke ge dachte behandelt, dat het stoffelijke leven van den mensch door den dood beëindigd wordt, doch dat zijn geest blijft voortleven. Voor de samenstellers van deze film bestaat geen twijfel aan dit voortbestaan van den geest en het heele werk is tegen dezen ach tergrond opgezet. Een rolprent is ontstaan, welke ruimschoots voldoende kwaliteiten bezit om de aandacht van de toeschouwers vast te houden, want men heeft alle gelegen heden aangegrepen een verhaal te geven, dat de bezoekers moet boeien, ook omdat hier het werkelijke leven dichter benaderd wordt dan dikwijls in films het geval is. Een verklaring van den titel zal men tever geefs z-oeken, maar dit zal geen afbreuk doen aan de groote waardeering, welke zeer velen voor deze rolprent zullen hebben. Vooraf draait het wereldnieuws, waarin vooral de ónthulling van het oorlogsgeheim van de door het Kanaal aangelegde pijplei ding aller belangstelling heeft. LUX OR. journaal voorstellingen. De para de in den Haag, daarmee begint de nieuws- film die deze week draait. Het is een uiter mate plezierig gezicht Prins Bernhard in de auto van Seyss te zien rijden, die de B. S. buitmaakte en hem aanbood. Hierna doen we met den filmoperateur een sombere tocht door de totaal ver woeste havensteden van Frankrijk. Inder daad: „Naweeën van den Oorlog". Dat de moderne techniek voor niets staat is een af gezaagde'leuze, maar het leggen van olie pijpleidingen van Engeland, door het Ka naal, naar het front, is er een frissche uiting van. In een kleurenfilm maken we van nabij mee, wat vroeger met stipjes in de lucht en gestoorde radio nieuwsuitzendingen werd meegeleefd: een bombardement op Duitsch- land. We zien dat elke rake klap heel wat moeite en werk kostte. Goed was de mu zikale begeleiding van deze film. Streng optreden tegen zwarten handel. Ook bij de zitting van den politierechter op Vrijdag bleek weer, dat de autoriteiten een einde willen zien komen aan clandes tiene slachtingen, handel in distributiebe scheiden, in sigaretten enz., kortom, dat zij 6treng willen optreden tegen elke overtre ding op dit gebied. Er werden zware straf fen geëischt en zware straffen opgelegd ter waarschuwing van hen, die meenen dat nog voortgegaan kan worden op den weg van den zwarten handel en het vervalschen van bonnen, welke weg door zoo velen in de maanden voor de bevrijding werd bewandeld. RAAD VAN OVERLEG TE HAARLEM. De besturen van den Haarl. Bestuurders- bond, Ned. Kath. Volksbond Haarlem en Haarl. Chr. Bestuurdersbond. hebben een Baad van Overleg gevormd, omdat zij van meening zijn, dat een permanente samen werking voor hun sociaal-economische en sociaal-hygiënische werkzaamheden ge wenscht is. Donderdag herdacht de heer K. Zwier den dag waarop hfj vóór 25 Jaar ln dienst trad bij de Sierkan. Hij werd thuis door de Directie en afgevaardigden van het perso neel gehuldigd, waarbij hem enkele enve loppen met inhoud werden overhandigd. Nel Oosthout zal Dinsdag 10 Juli in den Stadsschouwburg te Haarlem optreden. Zij brengt de première voor Haarlem van een nieuw Nederlandsch stuk van Paul van Brederode „Jacoba, kind van Holland". In Amsterdam en het Gooi had dit stuk veel succes. Bij H. D. Tjeenk Willink en Zoon N.V. te Haarlem is in druk verschenen de rede die Ds. J. C. van Dijk gehouden heeft in den dankdienst in de Ned. Herv. Kerk te Bloe- mendaal op 6 Mei. Op 18 Juli wordt een Jeugdappèl ge houden voor de geheele Jeugd van Bloemen- claal, Overveen en Aerdenhout van alle kerk genootschappen. Er zal over twee onderwer pen worden gesproken „Wat zijn wij?" en „Wat willen wij?" Maandag 9 Juli wordt een wijdings avond ten bate van de Zending ge houden in de Luthersche Kerk te Haar lem. De medewerkenden zijn: To Kion, so praan, Casper v. Woerden, declamatie. Joop Lenaarts, hobo en Peter v. Woerden, orgel. De heer v. d. Brink zal een korte toelich ting geven op het programma. Zaterdag 14 Juli zal de heer H. J. L. Klein Schiphorst te Haarlem, bekend als lid van den Haarlemschen gemeenteraad en als bestuurder van aannemersorganisaties in het land, ziln 70sten verjaardag vieren. SPORT DAMMEN. In de Jaarvergadering van de H. D. C. zijn de 1ste voorzitter, de heer J. W. van Dartelen en de heeren A. Smit en H. L. Philippo als bestuursleden herko zen. In Aug. zal een Jeugdtournooi worden georganiseerd. De wedstrijden om het club kampioenschap zullen in September be ginnen. Pogingen worden ln het werk gesteld een wedstrijd om het damkampioenschap van Bloemendaal te organiseeren. Zij, die op 6 Dec. J.l. bij de razzia's te Haarlem en randgemeenten hun mannen en/of zonen zagen wegvoeren naar Duitsch- land en die tot op heden geen nadere in lichtingen betreffende hun familieleden hebben ontvangen, worden verzocht voor Zondag 8 Juli a.s. de namen en adressen en de van hun bekend zijnde laatste bijzonder heden schriftelijk te verstrekken aan het Informatiebureau van het Nederl. Roode Kruis, Stadhuis te Haarlem. Maandag 9 Juli vertrekken de heeren H. Krimp, W. Schoolderman en M. Yetsinga wederom naar de grensplaatsen en zoo mo gelijk weer naar de voormalige kampen te Rees, Bienen, Groin en Prast om nadere gegevens te verzamelen. Na terugkeer zullen de inlichtingen alleen vanwege het Bureau Ned. Roode Kruis worden verstrekt. DE BLOEMBOLLEN. „Bloembollencultuur" (het orgaan van de Alg. vereeniging voor bloembollencultuur) geeft een nummer uit aan de bevrijding ge wijd. In een artikel schrijft de voorzitter Dr. A. J. Verhage: „Nu onze banden weer zijn losgemaakt, moeten wij weer tot een uitbouw komen. Hoe de vooruitzichten in de naaste toekomst zijn, is op dit moment nog moeilijk te over zien, doch wij mogen in dit opzicht zeker niet te pessimistisch zijn. Het is duidelijk, dat onze overzeesche afnemers behoefte hebben aan onze producten en dat ons land zeer groote behoefte heeft aan onzen export. Vooral in de eerstkomende jaren zullen wij ons voor oogen dienen te stellen, dat ons vak het belang van ons land moet die nen door een zoo groot mogelijken export, om deviezen voor den import van noodzake lijke artikelen te verkrijgen. Vroeger waren wij vóór alles kooplui; deze koopmansgeest mag ons niet verlaten, maar de oorlogs jaren moeten ons hebben geleerd, dat het belang van het Vaderland voorop moet staan. Wanneer onze Regeering maatrege len meent te moeten nemen om in het alge meen belang onzen export zoo groot en voor het land zoo rendabel mogelijk te maken, zullen wij ons bij die maatregelen als goede vaderlanders dienen neer te leggen. Wij kunnen alleen adviseeren over de doeltref fendheid van dergelijke maatregelen, die het particuliere initiatief naar onze mee ning een belangrijke rol moeten laten spe len. De omstandigheden zullen zich natuur lijk wijzigen en de maatregelen voor ons be drijf zullen stap voor stap overeenkomstig het algemeen belang zoo veranderd dienen te worden, dat deze zich aan die omstan digheden aanpassen, maar wij moeten steeds bedenken, dat het Landsbelang hier voorop dient te staan." UIT HET HAARLEMS CHE POLITIERAPPORT. De politie te IJmuiden deelde aan de Haarlemsche politie mede, dat in de Schouwtjeslaan te Haarlem een betonmolen stond, die vermoedelijk van diefstal afkom stig was. Uit het onderzoek bleek, dat die molen ontvreemd is ten nadeele van een aannemer, die op het oogenblik afwezig is. De politie heeft het werktuig in beslag genomen. Door de Haarlemsche politie werden aangehouden een kappersbediende, een stoffeerder en een banketbakker, verdacht van inbraak bij den heer W. te Haarlem. De drie mannen bekenden. Zij werden in ver zekerde bewaring gesteld. In een perceel aan de Drususstraat te Haarlem is ingebroken. Vermist worden een wringer met motor, een waterspuit en een vloerkleed. MOEILIJKHEDEN IN DEN AARDAPPEL- HANDEL VOORKOMEN Er dreigden te Haarlem moeilijkheden te ontstaan tusschen de directie van de Ver. tot Behartiging der Belangen van den Aard- appelhandeï en den Centralen Bond van Transportarbeiders over de loonen der werk nemers, reglementeering van den arbeids tijd, vaststelling der betaling van overuren enz. Na interventie van de directie van het Gewestelijk Arbeidsbureau is een overeen komst tot stand gekomen. De loonen van het uit ongeveer 50 man bestaande perso neel zijn met ingang van 2 Juli j.l. verhoogd voor de vaste aardappellossers tot f 45 per week en voor de losse arbeiders tot f 8.75 per dag. Voorts werd bepaald, dat met in gang van 1 September a.s. de arbeidstijd zal worden gebracht op 45 uur per week. Te vens werd de betaling van overuren gere geld. COLLECTE VOOR DE BLINDEN. Ten bate van de blinden wordt volgende week in Haarlem een collecte gehouden. Collectanten die willen meehelpen het lot van deze zwaar getroffen landgenooten te verlichten kunnen zich melden bij mevr. Sinnecker, Hoofmanstraat 66. GEEN LANDELIJKE STAKING. Van de zijde van de Eenheidsvakbeweging deelt het A.N.P. mede, dat, wanneer, op 26 Juli geen overeenstemming is bereikt over de voornaamste eischen der Rotterdamsche stakers, dan opnieuw de staking te Rotter dam zou worden geproclameerd, doch niet een landelijke staking. Dit ter rectificatie van het bericht van het A.N.P. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 6 Juli 1945. BEVALLEN: 4 Juli, C. J. M. van den Nouwlandvan der Veldt, d.; M. G. van der Nat—Baaij, z.; 5 Juli, E. Tulp—Hofstee, z.; L. Huttinga—Geschiere, d.; C van Kam pen—Poorter. z.; C. A. Alink—Molhoek, d.; H. M. Brouwer—Metselaar, z.; c. A Goe- dings—Kaper, z.; M. M. Roosloot—van Mus- scher. z.; 6 Juli, G. C. Baltus—Tromp, z.; II. J. J. Beijer—de Graaf, z.; M. W Stroom- bergen—Weijers, z.; L. Cornelissen-Glasz, d. OVERLEDEN: 2 Juli, E. Wilmink, 71 j., Vlietzorgstraat; 4 Juli, M. Krol—Hunold, 59 j., Spaarndammerdijk; J. F. Meier, 70 j., Zuidpolderstraat; S.. 4 m., z. van H. Meijer, Spaanschevaartstraat; 5 Juli, H. Honnebier- Arisz, 63 j.. Gen. Bothastraat ONDERTROUWD: 6 Juli, P. W. van der" Meij en A. M. Blommaert. GEHUWD: 6 Juli, G. Sutton en J. G. Rie- beek. AGENDA. Zaterdag 7 Juli. Gem. Concertzaal: Piano-recital Hen- riette Bosmans, 7.30 uur. Rembradt Theater: „De menschelijke comedie", 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „pe menschelijke co medie", 2, 4, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: Nieuw progr. met de laatste actualiteiten, ieder heel uur van 1322 u. Frans Hals Theater: „The man in Grey", 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 8 en Maandag 9 Juli. Bioscoopvoorstellingen. ZONDAG 8 JULI 1945. HAARLEM. Ned. Herv. Gem.: Groote Kerk: 8 u., Ds. I. P. van der Waal; 10 u„ Ds. G. J. Waardenburg; 7 u., Ds. Buskes. Bijz, Dienst. Nieuwe Kerk: 10 u., Ds. W. J. van Elden. Oosterkerk: 10 u., Ds. H. E. Beker. Noorderkerk: 9 u., Ds. P. J. Mackaay; 10.45 u., Ds. P. J. Mackaay. Kapel Hazepaterslaan: 9.30 u. Kinderkerk MeJ. Keyne; 10.30 u., Ds. v. Rooijen, Heem stede. Baker.esserkerk: 9.30 u., Kinder kerk Hr. Smit. Alle-Dag-Kerk: Dinsdag 10 Juli 3—3.30 u. Zangdienst; van 3.304 u. Ds. Jansma. Solozang Mevr. A. Bijlsma Hoogkamer. Baptiste-Gemeente: 10 en 5 u„ Ds. Jansma. Broeder-Gemeente: 10 u„ Ds Bielke. Christian Science Society, Jansstraat 74: 10 u„ Nederl. dienst; 11.45 u„ Engelsche dienst. Chr. Ger. Gem.: 10 u.. Leesdienst; 3.30 u., Ds. Henstra. Eglise Wallonne, Begijnhof 30: Dimanche 8 Juillet, a 10 h. 30 Service présidé par Mr. Ie Profes- seur J. de Zwaan, de Leiden (en langue Fransaise). Evang. Luthersche Gemeente: 10 u., Ds. W. Spliethoff. Noorderkapel, Mi- nahassastraat. 10 u., Ds. C. H. Brandt. Evang. Samenkomsten, Zuiderstr. 15, 10 en 4 u., de heer P. D. Bardelmeyer, Noordwijk aan Zee. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22: 10—12 en 19—20 30 u. Openb. Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zen dingsgemeente, Jacobijnestr 15: 10 en 5 u., Godsdienstoefeningen. Hersteld Apost. Zend. Gem., Wilhelminastraat 21: 10 en 5 u. Godsdienstoefeningen. Leger des Heils: 10 en 7.30 u., diensten; 3.30 u.. Openlucht samenkomst in den Hout. Spr. G. Claeijs. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jans straat 85, 10.30 u., Wijdingsmorgen. Spr. de heer H. Heuning, v. Haarlem. Ond. „Troost" Pinkstergemeente, Nwe Kruisstr.: 10 u. N. Vetter; 7.30 u. W. de Jong. Remonstr. Geref, Gemeente: 10 u„ Dr. W. R. M. Noord- hoff. Rozekruisers Genootschap, Bake- nessergracht 13: 7.15 u„ Tempeldienst. Spr. Mevr. H Stok-Huizer. Stads-Evangelisa- tle, L. Heerenstr. 6: Zaterdag 7.30 u., Open luchtsamenkomst b.h. Postkantoor; Zondag 10 u„ J. Kal; 7.30 u. J. F. Snoeks en J. Kal. Vereen. Doopsgezinde Gemeente: 10.30 u., Ds. J. M. Leendertz. ver. v. Vrjjz. Herv., Jacobstr 6: 10.30 u., Ds. A. van Blemen. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Gem.: Julianakerk, Kloosterstr., 10 u., Dr. H. v. d. Loos, H. Avondmaal. - Immanuelkerk, Van Egmondstr., 10 u., Ds. I. P. v. d. Waal; 7 u., Dr. H. v. d. Loos. Leger des Heils, Ce- ramstraat 4: 10 u., Heiligingsdienst; 3.30 u.. Openluchtsamenkomst, Spaarnhovenplein; 7.30 u.. Verlossingsdienst, o.l.v. Kapiteins Oord-Zondervan. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk: West, 10 u., Ds. E. Emmen van Haarlem. Jeugd dienst. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk: 10 u„ Ds Barger. Kapel: 10.30 u., Ds. Brlët, Bed. H. Avondmaal. Ned. Protestanten bond: 10.30 u„ Ds. T. Jansma. BENNEBKOEK. Ned. Herv. Kerk: 10 u., dhr. Heymans van Hillegom. HIELEGOM. Ned. Herv. Kerk: 10 u., Ds. G J. Lekkerkerker van Bennebroek. Bed. H. Doop. 5 u., de heer M. Heyman. Ger. Kerk: 9.30 en 5 u., Ds. A. K. Krabbe, Bed. H Avondmaal en Dankz. Chr. Ger. Kerk, 10 en 5 u., Ds. R. E. Sluiter. AERDENHOUT. Religieuze Kring: 10.30 u., Ds. E. Frater Smid. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk: 10 u„ Ds. J. C. van Dijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk: 10 u. Ds. Ch. de Beus. Vrije Katholieke Kerk, (Haarlemsche gemeente), 10.30 u., Gezongen H. Mis. Ned. Prot. Bond. Potgieterwèg 4: 10.30 u., Mej. Da. M. B. de Lugt Bentveld. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk: 10 u., Ds. G. M. Blauw. Ned. Herv. Kapel: 10 u., Dr. E. Emmen van Haarlem. Geref. Kerk in Hersteld verband: 10 u., dhr. H. van den Brink, van Santpoort. IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Goede Herderkerk, 10.30 u„ Ds. Joh. Bronsgeest. Geref. Kerk: 3 u., Ds. van Teylingen. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk: 10 u„ Ds. H. O. Molenaar. Bediening H. Doop. 4 u., Ds. H O. Molenaar NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: 10 uur. Ds. J. C. H. Jörg. Bed. H. Avondmaal; 7 u., dezelfde. Bed. H. Avondm. en Dankz. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: 10 u., dhr. A. C. Brörens. JUBILEUM 15 Juli viert de heer K. van Opijnen. procuratiehouder bij de N.V. Haarlemsche Sodafabriek zijn 25 jarig jubilé. De heer R. Buitenhuis, telegrambestel ler te Haarlem, viert vandaag zijn zilveren jubileum by de P. T. T. Hij werd vanmorgen te zijnen huize aan de Arnulfstraat 24 door den waarn. directeur, den heer G. A. Klum- haar, gecomplimenteerd, die hem het ge bruikelijk geschenk onder enveloppe over handigde. Ook het personeel van de afdee- llng Bestellingen schonk hem een blijk va» belangstelling. Dinsdag 10 Juli is de heer H. A. van der Mey. commies aan de Centrale Werk plaats te Haarlem, ook in de Haarlemsche sportkringen welbekend, 40 jaar in dienst van de Ned. Spoorwegen. Bezoek bij Multifilm. Zooals bekend is het gebouw van de N.V. Multi-film door de Duitschers bezet geweest Men is er echter in geslaagd alle apparaten tijdig in veiligheid te brengen en daardoor kon het bedrijf kort na de bevrijding reeds op volle toeren werken. Binnenkort zijn eenige films startklaar, over Walcheren, de Wieringermeer en Venlo o.a.. zoodat de bios coopbezoekers binnenkort deze rolprenten te zien krygen. Opdrachten zijn ontvangen voor het vervaardigen van cultuurfilms en films voor den wederopbouw. En wie het be drijf bezocht heeft en gezien heeft hoe ir. C. J. Mol hier met zyn staf aan den arbeid is, kan ervan verzekerd zijn, dat het beste beentje zal worden voorgezet om iets goeds te brengen. Weer echte koffie en thee in cafés. Omdat er in den eersten tijd weinig ge distilleerd en ook weinig bier beschikbaar Is heeft de regeering die de bedrijven zooveel mogelijk ln stand wil helpen hou den maatregelen getroffen, dat de cafés en restaurants binnenkort kopjes echte koffie en thee kunnen schenken. Er is nog geen regeling getroffen voor toewijzing voor melk, maar de verwachting ls dat ook daar voor een regeling gemaakt wordt, want al leen zwarte koffie wordt door het publiek niet gewenscht. In de restaurants te Haarlem wordt thans ln lunchtyd weer gelegenheid gegeven „bon loos" te eten. Als er meer brandstoffen wa ren zou de keuken den geheelen dag ge opend kunnen zijn. Verwacht wordt dat bin nenkort ln de restauraties weer wisselbon nen voor vleesch cn boter aangenomen kun nen worden, zoodat dan niet alleen bonloos gegeten behoeft te worden. De minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening heeft een beschikking getroffen, waarbij de prijzen voor groenten en fruit voor het geheele land uniform zijn geregeld, al is het dan ook noodzakelijk ge bleken voorloopig de prijzen voor de consu menten in het westen des lands (in verband met de daar heerschende vervoersmoeilijk- heden) Iets hooger te stellen dan voor de rest van het land. Aan de uitvoerige lijst zijn de prijzen ont leend, welke door detaillisten aan het pu bliek voor enkele soorten groenten mogen worden berekend: bospeen per bos 27 ct.; peen zonder lof I per kg. 40 ct.: andijvie kg. 26 ct.: kropsla I. II en III per kg. resp. 40, 36 en 28 ct.; bloemkool IA. I, II en III resp. p. st. 36. 34, 27 en 17 ct.: rabarber p. kg. 18 ct.; kroten zonder lof kg. 26; doperwten krom en rijs kg. 46, overige soorten 30 ct. p. kg.; tuinboonen 28 ct. per kg. In een volgend nummer zullen nog meer prijzen worden opgenomen. HEEMSTEDE Een artistieke optocht. In Heemstede is reeds eenigen tijd het comité „Heemstede Vrij" waarvan de burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn eere voorzitter is werkzaam om een waardig feest te organiseeren, dat thans is vastge steld op Vrijdag 13 en Zaterdag 14 Juli. Het hoofdnummer wordt gevormd door 'n grootsch opgezetten optocht op Zaterdag middag. Daarvoor heeft het comité de be- langlooze medewerking verkregen van den bekenden kunstenaar A Molkenboer, die in binnen- en buitenland naam gemaakt heeft bij het organiseeren van artistieke feesten en optochten. Er komen o.a. een Vredes- wagen en een wagen die den Opbouw sym boliseert. De heer Molkenboer. heeft daar voor kostbare costuums beschikbaar die bij vroegere feesten elders gebruikt zijn. De Koningin van deri Vredeswagen zal een krans leggen bij een monument dat hulde brengt, aan de nagedachtenis van de Heemstedenaren die in den oorlog gevallen zijn. Dit monument, dat nog slechts in pri mitieven vorm aanwezig is, wordt op het Richard Holplein opgesteld Ongeveer 600 kinderen zullen bij deze plechtigheid vader- landsche liederen zingen. De burgemeester heeft zich bereid verklaard een korte her denkingsrede te houden. Ingezetenen zullen van te voren in staat gesteld worden bloe men te brengen voor de versiering van dit monument. In den optocht loopen ook eenige hon derden in het wit geklecde meisjes mede. De route van den tocht is Molenlaan DreefBlauwe BrugBrousteewegBin nenwegValkenburgerlaanMolenlaan. Voor het raadhuis zal op den terugtocht ook nog een korte plechtigheid plaats heb ben. waarbij ook een zangkoor zal mede werken. De weg waarlangs de stoet gaat wordt versierd met emblemen waarin de vredes duif als hoofdmotief verwerkt is. Zaterdag zal op het Julianaplein met medewerking van de padvinders een vreug devuur worden ontstoken. Er is kans dat daarbij nog volksdansen zullen worden uit gevoerd. Bij de organisatie van den optocht wordt de heer Molkenboer bijgestaan door den heer W. Pauw, regisseur. Vrijdagavond wordt in de Wilhelminakerk een concert gegeven waaraan medewerken Annie Woud. zang, Egbert Veen, orgel en mevrouw Regina van der HoevenTuininga (declamatie). Eenige buurtvereenigingen zullen ook feesten organiseeren. Ook wordt een kinder zwemfeest in Groenendaal gehouden. In de gemeente zijn financieele bijdragen ingezameld om dit feest mogelijk te maken. Daarbij werd veel medewerking ondervon den. De winkeliersvereeniging aan den Bin nenweg heeft ook belangrijken financieelen steun toegezegd. TERAARDEBESTELLING HERMAN HEUFF. Velen waren Vrijdagmiddag naar de Al- gemeene Begraafplaats te Heemstede ge komen om de laatste eer te bewijzen aan den kunstschilder Herman Heuff, die Zondag na een langdurig lyden in den ouderdom van bijna 70 jaar is overleden. Ir. W. J. Burgersdijk zeide, dat men hier was gekomen om een bijzondere persoon lijkheid vaarwel te zeggen; een bijzonder mensch heeft ons verlaten; iemand met groote gaven van geest, hart en karakter, bezield met den drang, zijn gaven in dienst van het schoone en goede te stel len; een sterk man, die niet wankelmoedig werd toen het noodlot zich tegen hem keerde. Een bezielend man, overal en altyd, als het een doel van waarachtige menschelijkheid, cultureele schoonheid of zuivere vaderlandsliefde betrof. De heer Jan Wiegman sprak namens „Kunst Zij Ons Doel". „We verliezen veel in hem; hij laat een groote leegte in onze vereeniging achter. Ondanks zijn ontzet tende beproeving bleef hij een blijmoedige zonnige man, die zijn best deed om ook anderen vroolijk en vriendelijk te stem men". De heer C. Sipkes vertolkte de dankbare gevoelens van de afd. Haarlem der Ned. Natuurhist. Vereeniging. Een schoonzoon, de heer W. L. Groet uit Brouwershaven, dankte namens de familie voor de belangstelling. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. van Delden en F. Walet; L. J. H. Brinkmann en A. M. G. IJland; M. W. L. H. Viymincx en A. J. van Sambeek. Getrouwd: J. Schroder en T. Sorgdrager; P. M. Visser en M| Kieft. Bevallen: A. E. G. van Epenhuysen— Vreede, d.; A. Lastvan der Vecht, d.; J. van Kromhoutvan wyk, z.; C. M. Bais— Schneider, z.; D. van den Brink—Koning, d. G. J. L. PostHaitsma Muiier, z. Overleden: Chr. Kelder, wed. v. J. G. van Brugge. 70 J.; E. G. M. Roozen, wed. v. Van der Schoot, 78 j. BLOEMENDAAL BRAND. Donderdagavond brak brand uit in een villa aan de Lonbar Petrilaan, waar drie geëvacueerde gezinnen woonden. De Bloemendaalsche en Haarlemsche brand weer verleenden assistentie bij het blus- schingswerk, doch konden niet verhinderen» dat het dak afbrandde.

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 3