Hirohito sprak tot zijn volk. 'Korf en bondig. Voor huisbrand 7 eenheden In Snelle Reeks. kiuinschr departement van oorlog: „liet lieeft de» keizer genadiglijk behaagd per soonlijk het keizerlijk rescript voor te lezen, waarin de verklaring van Potsdam wordt aanvaard." De verklaring van den keizer luidde als volgt: ..Aan onze goede en trouwe onderdanen. Na p den algemeenen loop der wereld en de tandigheden, welke thans in ons rijk hi ten. te hebben overpeinsd, hebben wij »en besloten een regeling van den te- ge;oordlgen toestand te verwezenlijken door over te gaan tot een buitengewonen maatregel Wij hebben onze regeeriug bevo len mede te deelen aan de regeeringen van de Ver Staten, van Brlttannië. China en de Sovjet-Unie. dat ons rijk de bepalingen van haar gemeenschappelijke verklaring aan- vaardt, Te streven naar gemeenschappelijke wel vaart en geluk van alle naties, zoowel als naar veiligheid en welzyn van onze onder danen is de plechtige verplichting, die door onze keizerlijke voorouders is overge leverd en die ons na aan het hart ligt. In waarheid hebben wy den oorlog verklaard aan Amerika en Engeland op grond van onzen oprechten wensch om Japans zelf behoud te verzekeren en Oost-Azlë te sta- biltseeren. terwijl het verre van onze ge dachten was om inbreuk te plegen op de souvereinlteit van andere naties of ons te begeven in gebiedsuitbreiding. Thans echter heeft de oorlog bijna vier jaar geduurd Ondanks dat ieder zijn best heeft gedaan, ondanks den dapperen strijd der leger- en vlootstrljdkrachten. den Ijver en de volharding van het volk. heeft de oor logstoestand zich niet noodzakelijk ten voordeele van Japan ontwikkeld, terwill de algemeene ontwikkelingen van de wereld zich alle gekeerd hebben tegen zijn belan gen Bovendien is de vijand begonnen ge bruik te maken van een nieuwe en uiterst wreede bom. welker vermogen om schade te doen in waarheid onberekendbaar is en den tol elscht van vele onschuldige levens. Wan neer wij zouden voortgaan met strijden, dan zou dit niet alleen eindigen met de uiteindelijke ineenstorting en verdelging van de Japansche natie, maar tevens lel den tot den totalen ondergang van de menschel ijke beschaving Daar dit het geval ls. moeten wij ons de vraag stellen, hoe mlllloenen van onze on derdanen te redden. Wat ons zelf aangaat: hoe moeten wij boete doen voor de heilige geesten van onze keizerlijke voorouders? Dit ls de reden, dat wij hevel hebben gegeven om de voorzieningen, vervat in de geza menlijke verklaring der mogendheden, te aanvaarden. Wij kunnen geen uitdrukking geven aan onze diepe droefenis jegens de met ons geallieerde naties van Oost-Azië, die ononderbroken met het keizerrijk heb ben samengewerkt voor de bevrydlng van Oost-Azlë. De gedachte aan de officieren en man schappen en aan anderen, die op de slag velden gebleven zijn of die bij de vervulling van hun plicht vielen of een ontijdigen dood stierven en wier families beroofd ach terbleven. vervult ons hart dag en nacht met smart De verzorging van gewonden en oorlogs slachtoffers en van hen die hun huls en bedrijf hebben verloren, is een voorwerp van onze diepe bekommernis. De ontberin gen en het lijden waaraan onze natie nu onderworpen zal zijn. zullen zeker groot genoemd moeten worden. Wij geven ons levendig rekenschap van de innigste ge voelens van al onze onderdanen- Evenwel is het in overeenstemming met het gebod des tijds en van het lot. dat wy hebben beslo ten den weg te effenen voor een grooten vrede voor alle naties der toekomst, door te verduren wat onverinydelijk is en door het ondragelijke te dragen. Nu wij in staat ge weest zijn den grondslag van den keizer lijken staat te redden en te handhaven. z|jn onze gedachten immer met u, onze goede en loyale onderdanen en wij verlaten ons op uw oprechtheid en onkreukbaarheid. Hoed u allerzorgvuldigst voor eenigerlet uitbarsting van een emotie welke noo- delooze verwikkelingen zouden kunnen ver oorzaken ofwel broederstrijd en tweedracht, welke verwarring zouden scheppen, u op dwaalwegen zouden leiden en u het ver trouwen In de wereld zouden doen verliezen. Laat de geheele natie voortbestaan als één gezin, van de eene generatie op de andere, immer standvastig in haar geloof in de on vergankelijkheid van haar goddelijk land en gedachtig aan haar zware last van verant woordelijkheid en aan den langen weg. die voor haar ligt. Vereenig al uwe krachten om ze te wij den aan den opbouw der toekomst. Schep mogelijkheden om de nobelheid van geest verder aan te kweeken en ga met beslist heid uw weg. opdat gU de innerlijke groot heid van den keizeriyken staat moogt be vorderen en draag er zorg voor, dat gij bij den vooruitgang van de wereld niet ten achter blijft." Het Japansche volk weent. Nadat een boodschap met de aankondi ging van de keizerlijke beslissing voor het keizerlijk paleis te Tokio was voorgelezen. Prins Bernhard wil naar Indië In een onderhoud dat het Parool met Prins Bernhard had. zei Z. K. H. dat hij graag naar Indonesië zou gaan. het liefst zou hij zien, dat de regeering hem stuurde en dat liy daar een bepaalde taak kreeg. „Welke taak onze troepen in Indonesië te vervullen krijgen hangt o.m. af van de wijze, waarop wij Indonesië aantreffen Als de Japansche troepen daar capltuleeren zal ons een deel van de taak der bewaking van krijgsgevangenenkampen en dergelijke ten deel kunnen vallen: biyken er Japanners te zijn. die doorvechten, dan zullen onze troepen kunnen deelnemen aan opruimings operaties Het is natuurlijk het beste, als er niet meer gevochten behoeft te worden, al kan lk mij voorstellen izegt Prins Bern hard lachend) dat er heel wat Nederland- sche solden zijn. die het wel een beetje naar zouden vinden, als zij den Japs niet ook nog een flinken klap kunnen geven Overigens is het zenden van troepen na tuurlijk een kwestie van vervoersmogelijk heden. maar ik stel me voor. dat de bond- genooten er wel naar zullen streven zooveel mogeiyk van hun troepen naar huis te zen den. na den harden, langen stryd en dat het dus voor hen een voordeel ls. als velen onzer mannen hen kunnen vervangen voor het werk. dat er na het einde van den strijd nog te doen is. Van onzen kant zullen wij zeker trachten allen, die zich hebben aan gemeld. uit te zenden, in geallieerd verband, maar nog eens: het is vooral een kwestie van scheépsruimte. en van uitrusting Van de organisatie van binnenlaudsche strijdkrachten in Indië ls hier niets bekend. Ongetwijfeld zullen velen verzet hebben ge pleegd, maar zoover wij weten, ls er geen organisatie." weende de menigte en riep: „Vergeef ons. o keizer, onze inspanningen waren niet vol doende." Het verslag van deze scène werd uitge zonden door het Japansche nieuwsbureau aan zyn bureaux in het Verre Oosten en werd opgevahgen te New York. De uitzen ding brak af, zonder nader te verklaren wat de inhoud van de keizeriyke beslissing was. De Japansche eerste minister heeft ver klaard, dat de oorlog verloren is gegaan door het „gebruiken van een nieuw type bommen door de Geallieerden, die het aan gezicht van den oorlog totaal veranderden". Afwikkeling der overgave. Byrnes heeft door bemiddeling van Zwit serland een boodschap aan de Japansche regeering gezonden, welke de drie volgende orders bevat: 1. onmiddellijke staking der vijandelijkheden door de Japansche strijd krachten, en mededeellng van het juiste uur dezer staking aan den geallieerden opper bevelhebber. 2. Onmiddellijke zending van afgezanten naar den geallieerden opperbe velhebber met inlichtingen over de opstelling der Japansche troepen en hun comman danten: de afgezanten moeten gemachtigd zijn alle maatregelen te treffen, welke de geallieerde opperbevelhebber gelast, tenein de hem in staat te stellen een door hem be paalde plaats te bereiken, om de offlcieele overgave in ontvangst te nemen. 4. Mac Arthur ral de Japansche regeering van uur. plaats en andere bijzonderheden beti effende de officleele overgave mededeelmg doen. De bezetting van Japan en Z.O. Azië. Verwacht wordt, dat Amerikaansche en Britsche lucht- en landstrijdkrachten ter stond zullen overgaan tot bezetting van strategische punten van Japan, dat een zware rekening te verwachten heeft voor de schade en het leed dat het heeft veroor zaakt De oorlogsindustrieën en het oorlogs potentieel zullen worden vernietigd. Aan vrylatmg en terugvoering van krijgsgevan genen en geïnterneerden zal de hoogste voorrang worden gegeven. In Zuld-Oost-Azlë, dus ook in Oost-In- dië. is nog geen aanwijzing ontvangen, dat de Japanneezen zich hebben overgegeven. Het is mogelijk, dat zy de telegrafische or der tot overgave zullen gehoorzamen, het Is ook uiogeiyk, dat het uoodzakeiyk zal zUn dat er koeriers uit Tokio aan de Japansche commandanten In de buitenste zone orders moeten brengen die het zegel van den kei zer dragen voor de troepen zich zullen schikken. In Amerika is de recruteering voor het leger terstond van 80.000 p. rund. tot 50 000 verlaagd en in de eerstvolgende 12-18 maan den zullen 5 a 5 1/2 millioen man worden gedemobiliseerd. Goederen voor Nederland De New York Herald Tribune schrijft op grond van niededeelingen gedaan door func tionarissen van het Amerikaansche minis terie van handel, dat de Japanners hun voorraden aan rubber, specerijen enz. aan de Nederlanders moeten overhandigen, op dat deze ze kunnen gebruiken ter verhoo ging van hun crediet ln de Y. S. Na er op te hebben gewezen dat het gebrek aan scheepsruimte nog steeds zeer groot ls, be sluit het artikel met te zeggen, dat de voor raad tegen Amerikaansche goederen uit te wisselen producten in het buitenland zeer gering is en dat dit. alsmede de vernieti ging van vele fabrieken in Europa het her stel van den wereldhandel zeer zal belem meren. Men hoopt op het departement van handel evenwel dat de schade ln het Verre Oosten niet te groot zal zijn. Weerbericht Verwachting van hedenavond tot morgen avond: Aanvankelijk geheel bewolkt, met nu en dan eenige regen. Morgenmiddag in het W. van het land brekende bewol king. BINNENLAND 20 Augustus gaat op de trajecten Amster damAalsmeer en AmsterdamUithoorn de trein weer rijden Maandag is door Militair Gezag de Amsterdamsche universiteit zonder eenige plechtigheid opnieuw geopend. De nieuwe cursussen zyn aanstonds begonnen. Binnenkort zal het hotel, restaurant- en cafébedrijf weer met gedistilleerd be voorraad worden, vermoedelijk omstreeks half September. Het percentage zal voor- loopig 40 pet. van het vroegere verbruik bedragen. Prins Bernhard is in Engeland gearri veerd met een Messerschmitt-108. die hij zelf bestuurde. Daar het kompas dertig tot veertig graden afweek, navigeerde hij op een zakkompas en kwam behouden, hoewel later dan verwacht werd, aan. In ons land zijn 1100 schepen met een gemiddelden Inhoud van 400 ton terugge vonden die de Duitschers hier wel geroofd hadden maar niet naar Duitschland ge voerd. Zij worden aan de eigenaars terug gegeven. Voorts zjjn nog geroofde goederen ge vonden op 50 kleine opslagplaatsen en 10 groote losplaatsen. Van alles is daar gevon den. van draaibanken tot houten vaten en van spoorwegmateriaal tot vlas. Er zal de hand gehouden worden aan de bepaling dat wachtgelders verplicht zijn passenden arbeid te weigeren op straffe van verlies van wachtgeld. De fabricage en verkoop van droge batterijen voor hand- en zaklantaarns zyn vrijgegeven In den Haag is opgericht het actie comité „Herstel der democratie door snelle verkiezingen". Het is de bedoeling een en quête onder de bevolking te houden over de volgende vragen1Acht u het gewenscht dat zoo spoedig mogeiyk algemeene verkie zingen worden gehouden? 2. Kunt u zich vereenigen met de wijze van samenstelling van het noodparlement? 3. Bent u van oordeel, dat dit noodparlement een repre sentatief karakter zal hebben? Ter gelegenheid van de viering van het 370-jarig bestaan van de Leïdsche aca demie zal op 15 September een plechtige bijeenkomst plaats vinden van Leidsche studenten. Allen die aan de Leidsche uni versiteit gestudeerd hebben worden ultge- noodigd hierbij aanwezig te zijn. Kort voor de bevrydlng. namelyk op 13 April hebben Neperlandsche SS-lieden te Brummen acht inwoners dier gemeente vermoord. De slachtoffers waren eerst ge bonden. daarna doodgeschoten. Hun iy- ken werden in de gracht gegooid. De poli tie en de Politieke Opsporingsdienst heb ben thans in een S.S.-kamp te Harskamp de schuldigen opgespoord, zoodat die hun straf niet zullen ontloopen Een der da ders heeft bekend, dat hy ook heeft deelge nomen aan een moordpartij op de IJssel- kade te Zutphen, waar hy twee menschen heeft vermoord. BUITENLAND De Spaansche minister van buiten- landsche zaken. Artajo. heeft heden een onderhoud gehad met den Britschen am bassadeur Sir Victor Mallet. De Londensche „Star" meldt dat in 1940, toen Engeland met invasie werd be dreigd. een der afweerwapens bestond uit reusachtige catapulten waarmee men vaten olie, die bij geringste aanraking ontbrand den. naar vijandelijke doelen toesllngerde. Evening News meldt dat de arbeiders van de Surrey havens te Londen na een „kalm-aan actie" die tien weken heeft ge duurd weer normaal aan het werk zijn ge gaan. Gedurende dezen tijd hebben solda ten ingegrepen zoodat men niet te ver ach ter kwam. De verhouding tusschen de sta kers. als men ze zoo kan noemen, en de soldaten was goed. DE BLOEMENDALERS OP TEXEL. Dat de hulpverleening aan Nijmegen en Venray niet de eenige pijl op den boog van onze middelbare-schooljeugd .is, blijkt wel uit een zeer waardeerend woord dat de Texelsche Courant wijdt aan het werk van de 200 Kennemer Lyceïsten, die op het scha peneiland helpen met het binnenhalen van den oogst. Werden zij in den beginne door de boeren met eèn scheef oogje aangezien, toen het eenmaal bleek dat zij serieuze werkplannen hadden, was het ijs al spoedig gebroken. De jongens en meisjes slapen op stroo in 2 scholen in Den Burg en worden met auto's naar en van het werk vervoerd. 18 Augustus komen de jongelui terug; zij zullen dan ongetwijfeld vele vrienden op Texel gemaakt hebben. Verhooging van het rantsoen voor gas of electriciteit? „Zooals de omstandigheden momenteel zijn en wanneer geen onvoorziene rem mende factoren optreden (b.v. strenge vorst) zal het megelük zijn, pl.m. 7 bon nen voor vaste brandstof aan te wUzen." Zoo verklaarde de heer H. H. Wemmers, directeur van het Rijkskolenbureau op een persconferentie. Maar zoo vervolgde hij het publiek zal niet lastig kunnen zijn ten aanzien van de kwaliteit. Er zullen ongeveer 10 bruin koolbriketten komen, maar het kan op een bepaald oogenblik wel zoo zijn, dat een handelaar niets anders heeft dan bruinko len, zoodat de gebruiker daarmee dan ge noegen moet nemen. Er komt 30.000 ton bruinkolen uit Duitschland. 2.300.000 gezinnen in ons land krijgen een kolenkaart. Om elk gezin 1 bon toe te wij zen moei er 240.000 ton vaste brandstof zijn. Voor de industrie wordt 100.000 ton per maand gerekend, of 40 van de hoeveelheid die voor huisbrand beschikbaar gestéld wordt. Met de gezinsgrootte kan men geen reke ning houden. Eer men van 7 tot 8 eenheden per gezin kan overgaan, zal eerst overwogen worden, wat men kan doen voor hen. die in niet tochtvrije woningen zitten, doordat de ruiten vernield zijn en hierin niet behooriyk kon worden voorzien. De aanvoer van steenkool uit Duitschland bedroeg in Juni 17.250 ton. in Juli 57.208 ton. Uit Amerika werd in deze maanden aange voerd resp. nihil en 44.804 ton. Verwacht wordt, dat de aanvoeren in September groo- ter zullen worden. De buitenlandsche kolen, vooral d:e uit Amerika zyn gasrijke kolen, die minder geschikt zijn voor huisbrand. Behalve de 100.000 ton voor de industrie is voor Augustus aan de spoor- en tramwe gen en binnenscheepvaart pl.m. 75.000 ton steenkolen toegewezen. Om de bevolking lVi uur gas per d#g te kunnen verschaffen, zijn pl.m. 70.000 ton vaste brandstoffen noodig. Het huidige verbruik der electrische cen trales bedraagt 60.000 ton vaste brandstoffen per maand. Naar aanleiding van het bericht, dat de cacaofabrieken wel chocolade hebben, maar geen steenkolen, deelde de directeur mede, dat deze fabrieken thans kolen krijgen. Als er meer kolen komen, zal men moeten kiezen tusschen verhooging van het gas- rantsoen en van het electriciteitsrantsoen. Er wordt hard gewerkt voor het brengen van electrischen stroom uit Duitschland naar Nederland. De productie in de Limburgsche mijnen bedroeg per werkdag in Juni 14.316 ton, in Juli 15.395 ton en in de eerste week van Augustus 16.800 ton. Tegenover de productie in Januari/Augustus 1944 bedraagt de pro ductie thans 50 Dat is voor een deel te wijten aan arbeidsmoeheid. zooals die overal voorkomt, maar is vooral toe te schrijven aan het feit. dat thans slechts 75 van het vroegere aantal arbeiders in de mijnen ar beidt en aan de slijtage van de technische inrichting der mijr.en. die thans nog niet kan worden hersteld. Bovendien is er nu geen Zondagsarbeid meer en is de arbeid op Zaterdag ingekrompen. Er wordt getracht door verschillende maat- iegelen de productie op te voeren. Er zal 100 kg. cokes worden verstrekt, als er cokes op de bonnen wordt geleverd, ter vervanging van 70 kg. steenkolen of briket ten. De cokes der gasfabrieken zal ter plaatse worden gedistribueerd en niet, zooals vroeger, ook naar andere gemeenten worden vervoerd, daar de transportmiddelen beter voor andere doeleinden kunnen worden aan gewend. Op een vraag, of dezen winter nog zwarte handel in brandstoffen zal kunnen worden bedreven, antwoordde de heer Wemmers, dat de voorinlevering der bonnen is inge steld om den zwarten handel tegen te gaan. daar de handelaren met een klein overwicht nauwkeurig op de door hen ingeleverde bonnen worden bevoorraad. Concertgebouw: Heintje Davids Bop Peters' Nationale Revue presenteert ln het Haarlemsche Concertgebouw een keur san Nederlandsche amusementsartlsten die men ln geen jaren voor de radio of op het tooneel heeft kunnen bewonderen. Zoo verzorgde Bert van Dongen op de hem wel toevertrouwde wijze de conférence van dezen avond, waarin Henrlëtte Davids met haar optreden in „ver slankte" uitgave het hoogtepunt vormde. Jus tus Bonn zong verdienstelijk eenige operette- en populaire opera-melodieën en ook andere artisten oogstten min of meer bijval, maar geen van hen vermocht een dergelijk applaus te ontketenen en het publiek mee te sleepen als Heintje met haar nieuwe en oude liedjes, waarbij ook het laatste werk van wijlen haar broer Louis Davids was: Klap eens in Je handjes. Nu. er is inderdaad geklapt gister avond. Cabaret in Stadsschouwburg Het kleine gezelschap van Paul Ostra gaf gisteravond een cabaretvoorstelling in den Stadsschouwburg te Haarlem. Enkele bekende figuren, zooals Berry Klevlts en Gerard Wal den verleenden hieraan hun medewerking ln sketches. Wouter Denys zorgde voor de muzi kale omlijsting en begeleiding. DE ARBEIDSCONFLICTEN De Scheepvaartvereeniging Zuid te Rot terdam scfiaart zich achter de regeering en staat ook op het standpunt dat met de Eenheidsvakbeweging niet onderhandeld kan worden zoolang zij weigert zich te on derwerpen aan de beslissingen van de rijks- bemiddelaars. Als de arbeiders zich met aan de vastgestelde uren voor werken hou den. zal dit beschouwd worden als werk- weigerlng. Hoewel de arbeiders Dinsdagmorgen (na de proteststaking van 24 uur op Maandag) rustig aan het werk gegaan waren, is er in den loop van den dag toch weer een con flict gekomen. Op de „Towershill" hadden de werklieden, zonder medeweten van de wilden herstellen, legden de arbeiders het werk neer. Het geheele personeel van den lichter. 100 man, ls bij dit conflict be trokken. De Eenheidsvakbeweging heeft aan den mlmster-president een brief gezonden waarin oa. staat: „De thans gevoerde proteststaking ln de havens van Rotterdam en Amsterdam is bedoeld als een uiting van protest tegen dien gang van zaken, waarbij er, zonder de arbeiders er in te kennen, beslissingen wer den genomen, betreffende arbeidsvoorwaar den e.d. Wij doen derhalve nogmaals een dringend beroep op de regeering. om haar standpunt in dien zin te wijzigen, dat het stakingsrecht in het bezit blijft van het Nederlandsche volk. Het overleg zal daarbij steeds voorop staan, waardoor veel conflic- zullen worden vermeden, zulks in het CONFLICT BINNENSCHEEPVAART De situatie op de schippersbeurs te Rot terdam ls nog steeds ongewijzigd, zoodat de binnenvaart practisch stilligt. De organisaties hebben een bespreking met de regeering ge houden, waarbij een compromisvoorstel is Ingediend, welke vrachtvermindering tot de helft, inhield. Dit voorstel is niet aanvaard. HAARLEM EN OMGEVING Alleen om een aanvraagformulier voor textiel te krijgen hebben honderden Haar lemsche vrouwen, sommigen zelfs van één uur af. Zondagnacht in de rij gestaan. Als de overheid er zooveel aan gelegen is dat er geen rijen worden gevormd, zooals zij reeds vaak heeft laten blijken, is dan niet een andere oplossing te vinden? De wijze waarop nu sommigen een formulier bemach tigd hebben kan bezwaarlijk regelmatig ge noemd worden, daar er ellebogen en ge brek aan gemeenschapszin aan te pas zijn gekomen. De Haarlemsche Middenstandscentrale heeft haar werkzaamheden hervat Voor het jaar 1945 is het bestuur als volgt aangewe zen: voorzitter B. W. Lasschuit (voorzitter der Haarlemsche Handelsvereeniging). se cretaris: Th. S. J. Hooy (voorzitter der R.K. Middenstandsvereeniging) en penningmees ter L. Lam (voorzitter der Christ. Midden standsvereeniging). Op 16 Aug. hoopt Mej. M. van Dam, ambtenares aan het bureau Bevolking te Haarlem haar zilveren ambtsjubileum te vieren. Vrijdagavond 7 September wordt in het gebouw der Haarl. Chr. Jongelingsver. Lange Margarethastraat 13. een vergade ring gehouden door de „Stichting voor Maatschappelijk Werk op Humanistischen Grondslag, waar de alg. secr. de heer P. C. Faber het doel, de werkwijze en de mid delen dezer landelijke stichting zal toe lichten, De stichting is opgericht tot het verzorgen van hulpbehoevendenkinderen, zoowel als volwassenen, van buitenkerke lijke groepen en van die. behoorende tot de kleinere kerkgenootschappen. In Lisse Is een vrijgemaakte Gerefor meerde Kerk ontstaan. Daarbij zijn 40 be lijdende en 50 doopleden betrokken. J SPORT KAATSEN. Het was een geanimeerde kaatswedstrijd Zondag op het Gemeentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan te Haarlem Over het algemeen was zoowel de uit- als opslag uitstekend verzorgd Het spel viel niet tegen. De uitslag was: le prijs: Hibma De Vries; 2e De Graaf—v. d. Geest; 3e: WijtenbergHiemstra. Om de troostprijzen Ie: WiardaBroersma Jr.; 2e De Haanv. d. Heide; 3e Broersma Sr.v. d. Velde Jr.; 7e: Lijenv. d Woude. De prijzen, bestaan de uit levensmiddelen werden door dona teurs beschikbaar gesteld ATHLETIEK. Dinsdagavond :s ln het Olympisch Stadion een Amsterdamsche ploeg erin geslaagd met 74 tegen 72 punten van een Canadeesche ploeg te winnen. Het laatste nummer, speerwerpen, gewonnen door Dammers, gaf den doorslag. Öp de 100 M. won Taylor op het nippertje vóór Zwaan. De 200 meter was voor van Beveren vóór Nusse en Taylor. Slijkhuis won de 3000 M. met bijna een baan voorsprong. De weers omstandigheden waren zeer ongunstig, zoodat de tyden niet meevielen. Hoogsprin gen dames was voor mej. N. van Balen Blanken met 1.50 M. en de 100 M dames voor mej. Nel Timmer in 12.7. HANDBALKAMPIOENSCHAP. Zondag 19 en 26 Augustus wordt op het terrein aan den Schalkwijkerweg by de Buitenrustbrug om het kampioenschap van Haarlem ge speeld. De organisatie berust bij de Haar lemsche handbalclub Rapiditas '31. Twaalf dames- en 9 heerenelftallen zullen aan deze wedstrijden deelnemen/die beide dagen van 9—4.30 uur zullen duren.

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 2