De Nederlandsche vakbeweging in nieuwe banen. Herdenkt en Schenkt Korf en bondig Ons voedsel. Gouv. Gen. op weg naar ons land. De eerste bevrijden Radiorede van den Minister-President over den strijd der illegalen. Weerbericht Nu de puinhoopen van Woudenberg's i -wankel, maar niettemin kostbaar, bouwsel, het Nederlandsch Arbeidsfront zijn opgeruimd, leggen de oude vakcen tralen thans de fundamenten van een I nieuw gebouw. Het zal een echt Ne- derlandsch gebouw worden met nieuwe 1 stijlkenmerken, die zich in de jaren van j de bezetting illegaal hebben ontwik- S keld. De vakcentrales hebben daar- voor de plannen uitgewerkt voor een groot deel onder het spiedend oog van Gestapo en S. D. Het waren Evert Kupers, voorzitter van bet Nederlandsch Verbond van Vakvereeni- gingen. Adrianus Vermeulen, secretaris van dat verbond, Adrianus Cornelis de Bruyn, voorzitter van het Roomsch-Katholiek Werk Medenverbond en Anton Stapelkamp, voor zitter van het Christelijk Nationaal Vak verbond. Voor den oorlog telde het N.V.V. 330.000 leden, het R. K. W. V. 200.000 le den, het C. N. V. 125.000 leden en de Neu trale Vakcentrale, die thans met het N.V.V. gefuseerd is, 50.000 leden. Op het oogenblik hebben de drie centralen alweer 65 pet. van bun oorspronkelijk ledental bereikt. Uit de samenwerking met de werkgevers Zijn onder de bezetting plannen gegroeid, die geleid hebben tot de oprichting van een „stichting van den arbeid". Werkgevers zitten hier met vertegenwoordigers van de werknemers aan één tafel en wel elk met zestien vertegenwoordigers. De stichting heeft tot doel de orde in het bedrijfsleven te handhaven en de terugkeer tot normale verhoudingen tusschen werkgevers en werk nemers te bevorderen. Verder zal zij duur zame, goede sociale verhoudingen in het bedrijfsleven verzekeren. Hiermee is dus de medezeggenschap van de georganiseerde Werknemers op sociaal gebied verzekerd. Over loonen, arbeidsvoorwaarden, opleiding, sociale verzekering en andere kwesties zal In de toekomst door de vakbeweging als gelijkgerechtigde worden meebeslist. Van ar beiderszijde maakt men echter ook aan spraak op medezeggenschap in economische aangelegenheden, een eisch, die door de werkgevers in principe is aanvaard. Maar daarvoor zijn allereerst noodig grondig ge schoolde arbeidersvertegenwoordigers, van daar, dat het vraagstuk van de arbeiders ontwikkeling met kracht en met spoed door de centralen ter hand zal worden ge nomen. Er komen geheel nieuwe organisatievor men in het Nederlandsche bedrijfsleven. De vakbonden zullen verdwijnen en in de plaats daarvan komen b e d r ij f s-bonden. Men krijgt in de toekomst dus een vakbond voor het bouwbedrijf, het metaalbedrijf, het transportwezen, enz. waarin alle werkne mers, die in dit bedrijf werkzaam zijn, zullen worden opgenomen. De oude vakcentralen, zullen veranderen in bonden, waarin alle bedrijfstakken vertegenwoordigd zijn. Deze bonden hebben, zooals gezegd, in den raad van vakcentralen hun eoördineerend lichaam, maar deze coördinatie werkt ook tot de lagere regionen door, Want de be drijfstakken zullen een bedrijfsunie vor men. Er komt dus een bedrijfsunie voor het metaalbedrijf, waarin de desbetreffende be drijfstakken van de Algemeene, Katholieke en Christelijke werknemersbewegingen met elkaar samengaan. De bedrijfsunies vinden hun „opposite number" in de werkgevers unies. waarin de werkgevers uit hetzelfde bedrijf zitting hebben. Bovengenoemde drie punten zijn zoo merkte de heer de Bruyn op -mijlpalen in de geschiedenis van de Nederlandsche arbeidersbeweging en de besturen der cen trales zijn zich terdege bewust van de enorme taak, die de vakbeweging op zich heeft genomen, een taak met veelbelovende perspectieven voor den Nederlandschen ar beider. Met de organisatorische omvorming moet een geestelijke omvorming samengaan. Men kan eischen zonder te haten en een BINNENLAND Utrechtsche studenten hebben inder tijd aan de regeering aangeboden in de Rot- terdamsche haven te gaan werken als de stakingsbeweging der Eenheidsvakcentrale daar werd doorgezet. Door opheffing der staking behoefde dit aanbod niet aanvaard te worden. In Soest is een veldmaarschalk Mont gomery straat gekomen. Men verwacht, dat de productie van de A. K. U. Kunstzijdefabriek te Ede nog in den loop van deze maand begint. Prof. J. H. A. Logeman, minister van de overzeesche gebieden, vertrekt op 4 Sep tember per vliegtuig naar Australië. Het is niet uitgesloten dat de minister onderweg een ontmoeting zal hebben met den gouver neur-generaal van Ned. Indië. De reis staat in verband met den opbouw van Ned.-Indië. Engeland en Canada hebben elk aan Nederland aangeboden de complete uit rusting beschikbaar te stellen voor twee divisies. Het aanbod is door Nederland dankbaar aanvaard. BUITENLAND Rudolf Hess heeft den raad gekregen zich gereed te maken voor het vertrek naar Neurenberg. In de buurt van Palermo zijn negen benden misdadigers, in totaal meer dan 300 personen, gearresteerd. De veldmaarschalken Von Brauchitsch en Manstein zijn in Sleeswijk-Holstein ge arresteerd. De dochter van Mussolini Edda Ciano is aan Italië uitgeleverd en naar de Lipari- sche eilanden overgebracht. Dr. Aug. Borms, de Vlaamsche acti vist, is in een Belgische gevangenis opge sloten. Otto Dietrich, de voormalige pers- Chef van het Derde Rijk, is in de Britscho zone gearresteerd. Volgens Un. Press hebben de Ver. Staten aan Frankrijk een crediet op langen termijn van 650 millioen dollar verstrekt. United Press meldt uit Colombo, dat de Gouv.-Gen. van Ned.-Indië, jhr. A. W. L. Tjarda van Starkenborch Staehouwer en luit.-gen. H. Terpoorten van New Delhi naar Nederland zijn vertrokken De hee- ren Spits en Van Rees en eenige andere hooge Indische ambtenaren zijn in Cal cutta aangekomen en zullen spoedig naar het Geallieerde hoofdkwartier voot Z.O. Azië doorreizen. ideaal nastreven, zonder den klassenstrijd te prediken. Al voor Mei 1940 won deze overtuiging, zoowel bij werkgevers als werk nemers. steeds meer veld. De stichting van den arbeid levert het bewijs, dat formeel de oude tegenstellingen thans definitief zijn opgeheven. BIOSCOPEN REMBRANDT. „De Zilvervloot" wil een deel van den ondergrondschen strijd in Ne derland in beeld brengen en het Neder landsche karakter moge niet heelemaal ge slaagd zijn, de spanning van het verhaal is zoo groot, dat dit alles vergoedt. Een rol prent, die velen zal trekken. Van het voor programma verdient vermelding „De Straat- kat", wiens avondje-uit niet zonder ruïneu ze gevolgen blijft. FRANS HALS. De dagen van Juni 1944, toen Europa zijn grootste sensatie beleefde zal de invasie slagen verschijnen nu weer op het witte doek en weer ondergaan we die spanning. De namen der kleine plaatsjes op het Schiereiland Cotentin roe pen in herinnering de zomermaanden van het vorige jaar toen de bevrijding van West- Europa begon. LUXOR. Een interessante film over de geboorte van een schip op de Schotsche scheepswerven opent deze week het Journal - programma. „De Vrije Wereld" neemt ons mee naar de inscheping van de „damn best soldiers of the world" in Amerika en het repareeren van een kruiser in volle zee door middel van een transportabel droogdok. Hitier danst nog een week de „Lambeth Walk" en met hem dansen zijn keurtroepen en andere geüniformeerde Nazi's. Er zal voorts o.m. meegeleefd worden met de wan hoop van Donald Duck, als hij een honge- rigen struisvogel in huis krijgt. CINEMA PALACE. Fred Astaire ls nog steeds het elastieken mannetje van vroeger en zijn dansen heeft niets aan vir tuositeit ingeboet. Dat het Ginger Rogers niet meer is, die Fred in zijn onbedwing bare danslust assisteert, kan in dit geval geen achteruitgang genoemd worden; Rita Hayworth, die in den oorlog grooten op gang gemaakt heeft in de Ver. Staten en het hier ongetwijfeld ook zal doen, is in deze showfilm Astaire's volwaardige tegen speelster. Ontbgtkoek. Binnenkort komt er ontbijtkoek in de distributie. Bon 646 van de 6e noodkaart moet bij den winkelier ingeleverd worden waarbij men den eersten keer de koek wil koopen en wel vóór 8 September. De winkelier moet een ontvangstbewijs af geven. Groente. Verschillende conservenfabrieken zijn begonnen groente in blik en in het zout te conserveeren. Maizena en pudidng. In ons land is 2 millioen K.G. mais aan gekomen voor het maken van maizena en pudding. De kwestie van de vrijlating van NS.B.-ers Het A.N.P. verneemt, dat op een lan delijke vergadering van den Politieken Opsporingsdienst te Den Haag een com missie, belast met het onderzoek onder leiding van kol. Snijders, een rapport heeft uitgebracht, volgens hetwelk er alleen reeds in de kampen met een capaciteit van boven 1000 man per kamp, plaats is voor 93000 personen (zooals bekend schat te men dat er in alle kampen tezamen slechts plaats was voor 40.000 man). Er is, aldus het rapport, reden aan te nemen, dat alle N.S.B.'ers en collaborateurs, die nog gedetineerd moeten worden, onder gebracht kunnen worden. De Nationale Adviescommissie heeft aan de regeering het advies uitgebracht geen N.S.B.'ers vrij te laten. Men zal thans bij het loslaten van Andere gevangenen de oude richtlijnen, opgesteld door generaal H. J. Kruis d.d. 27 Januari 1945 willen toepassen. Dit zou dan als gevolg hebben, dat er bijvoorbeeld aan het kamp van de Levantkade te Amsterdam ongeveer 1 van de gedetineerden (40 man) voor vrij lating in aanmerking komt, aangezien er volgens bovengenoemde richtlijnen geen aanleiding bestaat hen vast te houden. De Politieke Opsporingsdienst deelt mede, dat er reeds 10-tallen bunkerbou wers zijn gearresteerd. Dit zijn geen ge vallen van menschen, die zichzelf opge geven hebben. In Japan zijn bevrijd: G. J. F. Sta- tius Muller, G. A. Ilgen, P. A. Cox, J. J. Pesman, J. H. ühl, W. Schillings, H. de Fremery en R. Bakker; voorts de kolo nels J. A. Bijleveld, J. A. Fleischer, J. H. Cox, H. A. E. Vennik, H. J. B. Tulfer, M. E. T. van Staveren, P. H. A. van der Steen C. H. C. de Waal, S. E. van Manen, E. T. Keppen, H. J. A. Kamps, P. Scholten, I. van Rekem, C. H. de Quant, A. Struy- venberg, A. M, van Dijk, C. G. Toorop, E. T. Kengen, M. Spier, A. D. R. Gouds waard, F. van Leeuwen, W. van Kuilen burg en W P. M. van. Veen. Voorts de marine-officieren: W. A. de Jong, P. J. M. Cijet, A. G. Vromans, G. G. Bezuwa, J. G. van Kregten, J. H. Solkesz en F. Kuhn. Verder de luit.-kolonels: K. Drost en E. N. Dewaal; de marine-officier S. Visier, de reserve-kapiteins: W. Bouwma, H. 't Feers, H. Sjoers en D. L. T. Rosenwald. De eerste luitenants der mariniers: J. H. Strijbosch en G. J. B. Veenhuys. De luitenants ter zee: J. C. Bax, T. H. ten Klooster, N. G. J. W. van Marie en J. T. Koot. De eerste luitenants: C. W. van Oort Marssenet, J. D. Backer en F. R. Bao. De tweede luitenant C. H. J. Baay; de ser geants M. Verkerk en W. Lexmann; de korporaals: R. Bijkerk en J. Geilkens; de matroos C. L. W. Korthout; de soldaten: W. A. van Rhee, A. Bunk, J, H. Kroeze, J. C. Spreekenbrink en W, E C. Heymans. Tenslotte de burger H. Joel. De minister-president Prof. Ir. W. Scher- merhorn heeft Vrijdagmiddag tot het Ne derlandsche volk een radiorede gehouden ter herdenking van de slachtoffers van het verzet en ter opwekking tot het geven van bijdragen aan de inzamelingen door de stichting 1940 1945 en Nederlandsch Volks herstel. Niets is meer in den geest onzer hooge Landsvrouwe, wier hart op haar 65sten verjaardag ongetwijfeld vervuld is van den strijd tegen onrecht en uitbuiting", zoo merkte de minister-president op. Spreker vervolgde: „Ik moet vooropstel len, dat het volgens mijn overtuiging niet waar is dat de illegale werkers s"echts de gedachte hebben gehad na de bevrijding aan een goed baantje te komen. Natuurlijk heeft menigeen hunner er wel eens aan gedacht, dat hij na de bevrijding een behoorlijke plaats zou verkrijgen meer overeenkomstig het werk dat hij deed. Dat beteekent echter niet dat onze verzetsmannen hun werk slechts verrichtten om later de rekening te kunnen presenteeren. Het lijkt er niet op. Wie zoo over hen denkt, kent de gedach- tensfeer niet waaruit zij handelden." „Mannen uit de verzetsbeweging vragen niet om vette baantjes. Het feit, dat de groote adviescommissie uit de illegaliteit dezer dagen nog besloot geen eereteekenen of onderscheidingen toe te kennen, typeert hun geest. Men mag zeker toch als minimum- eisch stellen dat iemand door zijn verzets werk niet geschaad worde in zijn promotie. Die vraag schijnt belachelijk in veler oogen. Daarom doe ik hier een beroep op alle ambtsdragers overeenkomstig dit verzoek te handelen." De minister-president stelde er prijs op te verklaren dat in geen ander land van Europa de verzetsbeweging zich zulke ver standige beperkingen heeft opgelegd als hier. Voor hen die ongeschonden uit den strijd te voorschijn traden, lokt de toekomst. Zij dragen een schat mede aan ervaringen, een rijkdom aan opgedane persoonlijke vriend schappen. Daarnaast echter zijn er ook dui zenden anderen, die in den strijd gebroken werden, in concentratiekampen geknakt en hun geestkracht verloren. Die den tol be taalden voor vijf jaren verzet. Een groot aantal leege plaatsen is voorts overgeble ven. Hoe groot dit aantal wel is, kan men zich realiseeren wanneer men b.v. bedenkt, dat het aantal dooden van het Delftsche studentencorps meer dan tien procent be draagt van het aantal leden. Dat is een groo- ter percentage gevallenen dan het gemid delde bij een modern strijdend leger. De steun, die gegeven zal worden aan de slachtoffers en de hun nagelaten betrekkin gen wordt niet opgevat in den smailen zin en het „loketje" komt niet ter sprake. Hier wordt niet gedacht aan een minimum maar zoo mogelijk getracht te komen tot een redelijk herstel van den toestand als be stond voor het verlies. Naast financieele hulp is hier plaats voor tegemoetkoming in zedelijke en maatschappelijke nooden. Het verzet is in deze stichting belichaamd als een groote familie. Het is de bedoeling der regeering, dat de weduwe van een gevallen verzetsman niet van alle kanten wordt benaderd. Een volgend punt is de opleiding en her scholing van hen die deelnamen aan het verzet. Het is de bedoeling maatregelen te treffen opdat de verworven eigenschappen worden aangewend ten bate van onze poli tie, ons leger en voor civiele doeleinden. Daarnaast staat natuurlijk nog veel ander werk te doen. Aan het eind van zijn rede deelde Prof. Schermerhorn mede, dat de Koningin, het voorbeeld gevend, uit haar particulier ver mogen een bedrag van een half millioen gulden heeft geschonken. Talrijke millioe- nen nu en in de toekomst, aldus besloot spreker, zijn echter noodig. Daarom: „her denkt en schenkt" op gironummer 194045 op dezen nationalen feestdag, den ver jaardag van onze Landsvrouwe, die voor het verzet en de eer van ons volk heeft ge leden, gestreden en overwonnen Geldig van hedenavond tot Zondag avond: Zwakke wind, gedeeltelijk be wolkt, overwegend droog, koude nacht, overdag vrij warm. Het Algemeen Handelsblad. Verschijnt vandaag weer. Door de autoriteiten is vergunning ver leend voor de wederverschijning van het Algemeen Handelsblad, als uitgave van een nieuw opgerichte 6tichting en onder den ouden naam. Vandaag zal het Am- sterdamsche blad voor het eerst weer uitkomen, met een redactie die natuurlijk van de verkeerde elementen ontdaan is, die zich in oorlogstijd hebben doen gel den en die onder leiding staat van den ouden hoofdredacteur D. J. von Balluseck. Ook hem hebben de Duitschers geduren de een paar jaar van zijn vrijheid beroofd. Wij heeten Het Handelsblad welkom bij zijn terugkeer en richten onze hartelijke gelukwensehen tot onze Amsterdamsche collega's bij de hervatting van hun be- roepstaak. Uitreiking bonkaarten Met ingang van Dinsdag 4 September zullen in de Vleeschhal te Haarlem de bonkaarten G511 voor de 11e peTiode uitgereikt worden. Bij de uitreiking zal bon 509 van het in legvel door den ambtenaar worden ver wijderd, terwijl het vakje 509a van de tweede distributiestamkaart resp. nood- tweede distributiestamkaart wordt aan gestreept. Van de bonkaarten GD511 zijn om bij zondere redenen de bonnen genummerd 700729 (30 stuks) verwijderd. Dinsdag zijn aan de orde de letters Ba tot en met Boen. Woensdag zestajed B, KUNST. Orgelbespeling Kloppersingelkerk Slechts weinigen hadden aan de rustige sfeer in de Kloppersingelkerk de voorkeur gegeven boven de drukte op straat. Het programma van den organist Adr. Verschoor bevatte vele voor dezen feestdag toepassen lijke nummers, benevens 6 PsalmbeweM kingen van Cor Kee en een Allegretto van Alex. Guilmant. Ik hoorde 3 der Psalmbe werkingen; zij bleken vrij onverstaanbaar en kunnen een vergelijking met Bach's Ko- raalvoorspel niet doorstaan. De organist speelde het werk van Guilmant zeer fijn; het middengedeelte echter met al te ijle registreering. In zijn slotnummer „Para-i phrase over het oude Wilhelmus" van Jac* Bonset komen aardige momenten en de ver tolking scheen correct, maar het stuk is tö heterogeen en te verbrokkeld om als geheel gewaardeerd te kunnen worden. Ballet-ensemble Tilly Syloil Het eenige ongeschonden gebleven gazon in het Florapark vormde een uitermate ge schikt terrein voor demonstraties van ben wegingskunst en plastische standen. Doel matige verlichting en een geluidversterker voor de piano maakten dat oog en oor bevredigd werden. We zagen verscheidene oude bekenden in het ballet-ensemble. En hun sierlijke bewe gingen bewezen dat danskunst als de hunne het lichaam lenig houdt; bovendien dat het dansen zooals dat in den goeden ouden tijd, n.l. een 100 of 150 jaar geleden geschiedde en waarvan dezen avond de uit „Boeren dansen" en Mozart's Menuet uit de „Kleine Nachtmusik" een idee gaven, heel wat eleganter was dan het geschuifel dat tegenwoordig in zwang is. Doch meer dan een aesthetische oogenstreeling geeft Tilly, Sylon's choregrafie meerendeels niet, of zij zich nu bij een Romanze van Schumann, een Hongaarschen Dans van Brahms of zoovele andere pianowerken tracht aan te passen. Voorzeker: de uitbeelingen van „Wilt heden nu treden" en vooral van het ..Wilhelmus" met den knieval voor het aan het slot zich verrassend ontplooiende oranje, waren gees tig bedacht en mooi uitgevoerd, doch het waren veeleer illustraties van de tekstwoord den dan van de muziek. Tilly Sylon en de begeleidster Bets Ne-ï derkoorn werden met bloemen gehuldigde Concert In de Noorderkerk De Oranje-Vereeniging ,,'t Kleverpark"- had voor het Kerkconcert van Donderdag-: avond een verheugende samenwerking van verschillende kerkelijke richtingen ver kregen. Het zangkoor „Deo Gratias" met knapenkoor van de kerk v. h. H. Hart zong o.m. het „Dies Irae" uit een Requiem en het „Te Deum", beide van den bekenden kerkcomponist Lorenzo Perosi; het deed dat krachtig en bijna steeds zuiver; Jac. Zwaan begeleidde aan het orgel. Anderzijds waren er geestelijke en andere liederen, deels uit Valerius' „Gedenckclanck", waarin de vele aanwezigen van het mooie, buigzame geluid van den bariton Luc. Louman en van den zuiveren zang van de sopraan Hélène Lu- dolph konden genieten. In de duetten hield de alt Ans Stroink zich wat te veel op den achtergrond en ik had tot mijn spijt geen gelegenheid langer te blijven om haar soli te hooren. Herdenkingsconcert Groote Kerk Van dit op initiatief der Stichting 1940— 1945 gegeven concert heb ik de tweede helft kunnen bijwonen, te beginnen met de ma-i gistrale Sonata da Chiesa van H. Andriessen^ Er volgden 2 fijn en interessant door Alfad de Klerk bewerkte Oud-Nederlandsche Lie deren en een voortreffelijk in den ouden stijl door H. Andriessen tijdens zijn gedwongen verblijf te St. Michielsgestel gecomponeerd lied „Een Schepping'.'; den tekst van F. Tuinstra kon ik niet onverdeeld bewonderen. Het „Benedictus" van M. Reger is door-- zichfiger van bouw dan men van dezen meester gewend is. Een zeer mooi werkje van O. Respighi, „Io sono la Madre" besloot het programma, dat werken van Bach, Men-* delssohn en Schubert in zijn eerste gedeelte bevatte. De altstem van Annie Woud klonk machtig" en expressief door de hooge gewelven. Het orgelspel van George Robert sloot zich zoo wel in de begeleidingen als in de soli, daarbij waardig aan. Kinderkoor-concert Evenals wel eens in vroeger jaren heeft ook nu Jan Booda's kinderkoor „Inter Nos" op Koninginnedag in de Groote Kerk de „Michieï de Ruyter"-Cantate van A. Lysen (op een tekst van Hasselbach) benevens een keur van vaderlandsche liederen uitgevoerd. De gelijkvormige bouw van de na het „Wilhelmus" gezongen liederen, die zich ook in bijna alle onderdeelen der Cantate deed kennen allemaal marschrythmen met dezelfde harmonische opvolgingen is een schaduwzijde van dergelijke zangdemonstra ties. Dit daargelaten kunnen we zeggen dat het kinderkoor met de noodige frischheid zong; dat de heer B. Bos de partijen van „Vader De Ruyter" en van den Barren Bruinvisch m. i. een beetje stoerder, minder .lyrisch had kunnen opvatten; dat mej. Miep Allan een niet zeer krachtige, doch wellui dende sopraanstem liet hooren; dat eert jeugdig koorlid „Michieltje" kranig ver tolkte en dat mej. Emmy van Eden de ten deele drukke pianopartij prijzenswaardig correct speelde. Het 3de deel der Cantate en de daaropvolgende liederen kon ik niet meer hooren. K. DE JONG Gezondheidstoestand krijgs gevangenen en geïnterneerden Over den gezondheidstoestand van krijgs gevangenen en geïnterneerden in Indonesië zijn nog geen betrouwbare inlichtingen te verkrijgen. Het eenige zekere daaromtrent meldt United Press uit Rangoon, n.l. dat tijdens de capitulatieonderhandelingen al daar de Japansche commandant heeft toea gegeven, dat de toestand van de krijsge-i vangenen op Borneo zeer slech' m De textielnood in Indonesië zal groot zijn; en er zal een acute behoefte aan medica menten zijn, In sommige deelen verwacht men ook een ernstig voedseltekort te zul. len aantreffen. burgerlijke STAND HAARLEM 30 Augustus 194S BEVALLEN: 27 Aug.. A. Oosterling—Vleck, d. en z.; 20 Aug., G. H. F. van den Haak-- Gelsing, d.; 29 Aug., A. Verstraten—van der Pols, d.; H. G. van Dijk—Rotteveel. Z4 30 Aug C. J RutteZwanenburg, d. OVERLEDEN29 Aug., P. Kars. 66 Maerten van Heemskerkstraat; 30 Aug., G4 1 m., d van- J. F. Makkes, Kamperlaan. ONDERTROUWD: 30 Aug H. J. van MooK en N. Dijkstra; L. P. van Montfoort en E. W. J. van der Putten; D K. van der Heija den en C. C. Vredenbregt; K. de Graaff en C. H. van Os; M. P. van Duin en A. Moot); J. J Ebbers en C. P. van der Horst; G. M. T. van Odyck en W. K. van Waveren. GEHUWD: 30 Aug., L. Duits en L. Dedelt F. B. van der Kort en A. H. Fijen; H. M. G. Leising en P. Pennink; A. Kalkman en! W Boelens; W. G. Bel en K. Mooij; H. Stalling en A, D. de Kloet; H. J. van Ulf» en M. A. van Oeffel; H. W. L. Troost en h Swart, i_ui

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 2