Groentjes Kort en bondig Ten Haeff Rijwielen en onderdelen Vijfhoek Idylle Maïzena Du ryea Minister Vos spreekt in Haarlem Kweekerij J. OFFERMAN BINNENLAND Met ingang van 1 November zijn geen visa meer vereischt voor Nederlanders in het buitenland, die een bezoek aan Nederland willen brengen. Trouw" verneemt dat de heer F. de de Boer, waarnemend burgemeester van Amsterdam, 31 Dec. a.s. van zijn ambt, dat hij slechts tijdelijk heeft aangenomen, ont heven wenscht te worden, om dan weer zijn volle aandacht te kunnen geven aan de directie van de stoomvaartmaatschappij Ne derland. In regeeringskringen verluidt, dat de opening van de tijdelijke Staten Generaal op 13 of 20 November met klein ceremonieel zal geschieden. Het „Parool" meldt dat op Soesterberg de stoffelijke resten zijn gevonden van de 13 eerste Parool-slachtoffers die in 1943 door de Duitschers zijn gefusilleerd. Onder hen wa ren W. A. de Tello te Heemstede en W. 'Ger- tenbach uit Zandvoort. Mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom is door den president van het bijzonder gerechtshof te 's Gravehnage aan Mussert als verdediger toegevoegd. Het is thans ingevolge de Distributiewet strafbaar gesteld de wekelijksche bonnen- lijst eerder te publiceeren dan op Vrijdag middag 12 uur. Ook mogen geen afzonder lijke bonnen voor dien tijd bekend gemaakt worden. Met ingang van 1 Nov. is benoemd tot sous-chef v. d. Generalen Staf kolonel P. L. G. Doorman met den tijdelijken rang van generaal-majoor. Aan Prof. Dr. K. H. Bouman is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoogleeraar in de psychiatrie en de neurolo gie aan de universiteit van Amsterdam. De in ons land aanwezige voorraad eipoe- der is dusdanig geslonken, dat het restant niet meer op de gebruikelijke wijze in distri butie gebracht kan worden. Dit is de reden, dat eipoeder niet meer op de bonnenlijst voorkomt. BUITENLAND De beroemde vensters van de kathedraal van Chartess zijn door brand verwoest. In de Fransche bezettingszone in Duitsch- land zullen binnenkort politieke partijen kunnen worden opgericht, het betreft de katholieke, socialistische en communistische partijen. In de Seymourhall te Londen is heden morgen het wereldjeugdcongres geopend, de Sovjet-Russische delegatie, welke uit 63 leden bestaat, is de grootste van alle. De oorlogsverliezen aan menschen wor den in Frankrijk geschat op ongeveer een millioen. De totale bevolking is hierdoor op 40 millioen inwoners te schatten. HAARLEM EN OMGEVING In afwachting van een nadere beslis sing van de a.s. jaarvergadering zal het be stuur van de afdeeling Haarlem van Volks onderwijs voorloopig bestaan uit de heeren: A. D. Kruijt, voorzitter, J. M. Thierry, secre taris, Marnixplein 4; D. de Boer, penning meester; A. D. Hoekstra en W. C. Wijk huizen. De coöperatie „De Eendracht" te Haar lem vergadert op 9 November. Uit het jaar verslag blijkt dat er een winst gemaakt is van f 8673,96. 30 a 40 #/o moet daarvan aan be lasting betaald worden, het overige gaat naar het reservefonds. Het aantal leden be draagt 3624. Ds. W. C. v. d. Brink te Heemstede staat op Ci n tweetal voor predikant bij de Geref. eKrk te Utrecht. In het ledenconcert der Haarl. Or kest Vereen, zal Vrijdag optreden de be kerde zangeres Annie Hermes. Voorts zal .Tan Out. „Alceste" van Gluck en de vijfde symphonie van Tschaikowsky uit voeren. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen Theo logie Ds. M. Feitsma, predikant bij de Ge reformeerde Kerk van Beverwijk. Het interneeringskamp Koudenhorn te Haarlem heeft ruim 450 nieuwe pol. gevan genen uit het kamp Bakkum erbij gekregen. Het opstellen van de geïnterneerden bij het verlaten van het station trok uiteraard groo- te belangstelling. Politie en bewakers hiel den het publiek dat verschillend was in zijn reacties, op eenigen afstand. De troep begaf zich te voet door de Jansstraat naar zijn nieuwe tehuis. Vanmorgen is Ir. W. J. A. Duynstee, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als directeur van het gas-, water- en electri- citeiïsbedrijf te Heemstede door den burge meester en door wethouder Van Unen toe gesproken. Vervolgens bracht het personeel hem een huldiging; men bood den jubilee renden directeur een fraaie kloostertafel aan. De heer J. H. Steinkamp, hoofdass. aan de gasfabriek te Haarlem, is vanmorgen naar aanleding van zijn 25-jarig jubileum als employé bij dit bedrijf gehuldigd. Hij werd toegesproken o.a. door den directeur en den adj.-directeur en ontving bloemen en geschenken. SPORT ZWEMMEN. De Zwemclub „Haarlem" hield onderlinge wedstrijden, welke hoofd zakelijk dienden ter selectie voor de op Woensdag 7 November door haar georgani seerde zwemvijfkamp tusschen de 5 Haar- Haarlem is een schoone stad. Wie an ders meent te weten, heeft nooit op een stillen Zondagmorgen de zonneplekken op de straatsteenen en het schaduwspel van zijn oude gevels genoten. Als de eenzame kerkganger zijn treden wendt naar het noodende Godshuis, als op de stilgeslagen Botermarkt een brutale musch de over blijfselen van de Zaterdag nazoekt, als de lucht zijn helderste blauw heeft geverfd. In de kleine straten is de Zondagsrust daald en heeft haar verkwikkende vleu gels gelegd over de saam,gehokte huisjes waaruit parmantig een rooksliertje het komende menschenbedrijf aankondigt. Daar is het goed loopen met een hart, ge dragen op de stilte, de gazen stilte van een koelen herfstmorgen. Daar hunkert de mensch naar de stille romantiek van de bochtige straten. Het is goed, dan een anderen mensch te zien, die eveneens in gedachten voortloopt, klikkend met de hooge hakjes op de verweerde steentjes van die oude straatjes, wier samenstel en ineenvloeiïng gemeenlijk bekend staat onder den naam „De Vijfhoek". Het ranke figuurtje weifelt en kijkt vragend om, maar de wandelaar is de jaren dezer ro mantiek ontkomen. Van de andere zijde komt een goedgekleede jongeman, oogen- schijnlijk om het ranke meiske rendez vous te geven in deze Zondagochtend-stille straten. Pratend met hun heldere stemmen loopen zij verder en de man haalt een pakje uit zijn jas-van-goeden-snit. Dan klatert haar geluid langs de zonbegoten gevels: „As je me nou, gistere ware de Pleejers nog drie en een half en nou wil je me der vier piek voor afzette". Leerling-verpleegsters Onlangs hebben wij op gezag van een verklaring van den wnd. directeur van den Geneeskundigen Dienst medegedeeld, dat in de Haarlemsche ziekenhuizen geen tekort aan -leerling-verpleegsters bestaat. Deze verklaring is evenwel niet van toe passing op de inrichting Meer en Bosch, te Heemstede, van de Chr. Vereeniging tot Verpleging van lijders aan vallende ziekte, die kortelings haar arbeid heeft kunnen hervatten. Daar kunnen leerling- verpleegsters geplaatst worden. Heem 't allerbeste voor Uw Bon: fabrikaat hei oude vermaarde merk. Zoo voedzaam zoo zuiver zoo goed! Adv. lemsche zwemvereenigingen. De voornaamste uitslagen zijn: 100 M. borstcr. heeren: 1. J. v. Merkesteyn 1.07.8; 2. K. Robanus 1.10.2; 100 M. borstcr. dames: 1. T. Kamp 1.25.1; 2. G. Brands 1.29.1. 50 M. borstcr. jongens: 1. F. Jantzen 35. Idem meisjes: 1. T. v. Meel 39.7. 100 M. schoolslag heeren: 1. W. Solka- mans 1.24; 2. A. Hoogland 1.26.4. Idem dames: 1. M. Proper 1.34.5; 2. L. v. d. Zon 1.44.9. 50 M. borstcr. heeren: 1. J. v. Merkesteyn 29.6; 2 en 3 G. en H. Vermey beiden 30.2. Idem dames 1. T. Kamp 37.2; 2. T. v. Meel 39; 3. C. Leijen 39.5. VOETBAL. Het bestuur van de afd. Haarlem van den Ned. Voetbalbond heeft voor kort een nieuwe commissie in het leven geroepen, n.l. voor jeugdvoetbal. Deze com missie is bereids haar taak begonnen. Het ligt n.l. in de bedoeling a.s. winter een begin te maken met een jeugdleiderscursus, waar voor een aantal vooraanstaande figuren uit de sportwereld worden uitgenoodigd, om als docent op te treden. Na afloop van deze cursus wordt na gebleken geschiktheid aan de cursisten een diploma uitgereikt. Ook andere onderdeelen van het jeugdwerk zijn in het programma van de commissie opge nomen. ZWEMMEN. A.s. Zaterdag 3 Nov. om 18 uur begint in het Sportfondsenbad te Haar lem het eerste deel van de competitie der NZRB. Er zijn ruim 160 inschrijvingen, o.a. de oud-kampioenen mevr. R. Thuisv. Veen (DWR) en I. Smit (HPC), die in de 66 m, borstcrawl voor dames uitkomen. Het span nendste nummer zal ongetwijfeld zijn de 100 m. schoolslag dames. Tot slot spelen de Watertrappers en HVGB-jeugd een water- polowedstrijd. Gisteravond beeft de minister van Han del en Nijverheid, Ir. H. Vos in de Gem, Concertzaal te Haarlem een rede gehouden, waarin hij een vergelijking maakte tusschen November 1944 en nu. Hoewel St. Nicolaas nog niet op de oude royale wijze kan wor den gevierd, toch zal er suikergoed en mar sepein zijn en dezen winter zal de voedsel positie dragelijk zijn. Dit danken we aan de aankoopen van de vorige regeering, waar op nu wel critiek wordt uitgeoefend, maar we moeten bedenken, dat deze aankoopen verricht werden in de donkerste maanden van den vorigen winter en niet altijd met voldoende kennis van zaken. Een belangrijke omvorming is, dat de minister zich niet uitsluitend bemoeit met den producent, maar ook met den consu ment. Ir. Vos gaf vervolgens een overzicht van de productie van diverse grondstoffen en goederen. De Limburgsche mijnen bren gen momenteel ongeveer 600.000 ton kolen per maand naar boven. Er Is 125.000 ton noodlg voor gas- en electrlclteitsvoorziening Honoreering van 1 brandstoffenbon eischt 240.000 ton. Spr. kan echter toezeggen, dat half Nov. de kolen voor de 4 aangewezen bonnen voor verzending gereed zullen liggen. Deze winter kan de levering van 7 eenhe den worden gegarandeerd. De kolenimport uit Amerika en Duitschland blijft een on gewisse factor. We hebben veel kolen noo- dig voor de industrie, maar ook als ruil middel voor invoer uit andere landen. Zweden wil wel hout leveren voor onze we deropbouw, maar heeft cokes noodig voor zijn staalindustrie. Wanneer we België ko len hadden kunnen beloven, hadden wij het zoo dringend vereischte glas al gehad. Misschien is hier nog een mouw aan te passen. Met de huidige schoenenproductie zou over ruim 20 maanden ieder één paar kun nen krijgen. Door aankoop van huiden, door het uit Ierland verkregen vee en door het binnenlandseh vleesohverbruik kan de schoenenfabricage spoedig stijgen tot 600.000 paar per maand, zoodat eind 1946 ieder Nederlander een paar kan hebben ontvangen. Momenteel is echter zelfdisci pline bij het aanvragen nog vereischt. Voor textiel is er voldoende wol en ka toen in ons land, evenals kolen maar er is niet voldoende spinnerijpersoneel. Voor de bewoners der noodgebieden zullen in elk geval dekens worden gefabriceerd en bin nenkort komt er ook voldoende babygoed. De overige vooruitzichten zijn nog somber, temeer daar er ook in Engeland en Amerika een tekort aan afgewerkte producten bestaat. Spr. zeide over de geldzuivering, dat door de onverwachte intrekking der honderd gulden-biljetten voor ongeveer f 500 mil lioen niet is ingeleverd. De laatste zuive ring leverde het rijk nogmaals een winst van f 300 millioen. De gevolgde methode ge niet zooveel internationale belangstelling, dat Tsjecho-Slowakije hetzelfde systeem wil gaan toepassen. Na de effectenregistratie en met de vele geheime gegevens uit oorlogstijd zal de re geering aan de weet komen hoe de ver- mogensverdeeling in ons land is. Voor zwarte handelaren zijn nog eenige verras singen in petto. Alle door den oorlog ver kregen winsten zijn ongeoorloofd en moe ten worden achterhaald. Spr. achtte het een bewijs van grooten socialen vooruitgang vergeleken bij den tijd na 1918, dat nu al deze maatregelen zonder veel protest kun nen worden uitgevoerd. Voor de regeeringssubsidies op het le vensmiddelenpakket zullen in 1946 onge veer f 800 mill, noodig zijn. Men hoopt te gen het eind van volgend jaar zoover te zijn, dat ook in deze kwestie een oplossing is bereikt. Tenslotte zei spreker nog, dat de regee ring de idee der geleide productie heeft aanvaard, omdat hierbij de volksbehoefte voorop staat. Naar zijn oordeel heeft ons land een nationaal wélvaartsplan over een periode van eenige jaren noodig. De onder nemer zal moeten bedenken, dat hij een publieke functie heeft. Dit wil niet zeg gen dat iedere ondernemer ambtenaar moet worden, spr. ziet liever het omgekeer de. Noodig is een waarlijk sociale bezieling, welke ons land uit de impasse zal moeten redden. De rede van den minister werd voorafge gaan door een toespraak van den heer J. H. Scheps, die hierin met vreugde constateer de dat de sociaal-democraten ondanks con centratiekampen en vuurpelotons trouw waren gebleven aan hun idealen van ge rechtigheid en menschelijkheid. Het zang koor ,De Stem des Volks" verleende mede werking aan deze druk bezochte bijeen komst. HAARLEMMERMEER Installatie mr. 3ansonius De installatie van mr. Jansonius, die, zooals wij hebben gemeld, met ingang van 1 Nov. tot burgemeester der gemeente Haarlemmermeer is benoemd, zal plaats hebben op Vrijdag 9 Nov. om half twee. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 31 October Mi BEVALLEN: 28 Oct., A. van Es—Slegi z.; 29 Oct., M. C. van Zadelhoff—Wijts, d OVERLEDEN: 27 Oct., N. van Walsem, t j., Wijde Geldeloozepad; 28 Oct., C. Volleg ga, 82 j., Hazepaterslaan; G. Kruijï—Koel; 83 j., Groote Houtstraat; 29 Oct., J. B. te Pierik—Beugelsdijk, 75 j., Lange Heerenver, M. S. GriffioenSchoonhoven, 63 j., Spaan* wouderstraat.; 30 Oct., H. C., 2 j., d. van E van Santen, Groot Heiligland; N. W. Swar 26 j., Kamperlaan; W. F. van den Broek, j.. Planetenlaan. ONDERTROUWD: 31 Oct., J. A. van Para dijs en I. M. Kok; P. M. Prenen en A. Dei nison; R. Blom en O. T. Van Gelder; J. p Beijleveldt en A. C. Wenke; J. J. Hesselmat: en F. E. Mulder; T. Langelaar en A. M Oexeman; W. J. M. Stam en W. A. van de: Linden; W. Kors en J. P. Westphal; H. j Hartman en J. Man; H. J. Springveld en a J. Kaptijn; S. Schrander en Z. M Robesiu. GEHUWD: 31 Oct.. P. J. Hekker en T. j Bourgonje; H. M. J. van Blokland en S Libik; A. N. Giebels en A. M. van Opze* land; F. J. Hagen en J. M. Verzijlberg; F. p Schoorl en J. Florisson; P. A. Schouten ei J. C. M. van Nes; P. G. Tuilenaar en A. N Deen; A. M. Nieuwendijk en J. H. Melius J. G. Onrust en A. Wyckelsma; M. Duijvfc en M. J .H. Betlem; L. Steenbergen en L Post; D. Rietveld en G. A. M. Blom; G. Wi: en G. C. Penning; D. Starink en P. van A Pieterman; L. Munsterman en H. J. Blaze^ D. G. Verboom en C. Bax; W. R. de Vries en M. J. Romain; C. Roza en J. van Meescht Officieele publicatie. TUINDERSGLAS ALLEEN VOO! DEN TUINBOUW. De directeur van het rijksbureau voet keramische producten maakt, in overleg me het college van commissarissen voor de wederopbouw en de directie van den tui» bouw bekend, dat het te koop aanbieden, ver- koopen, afleveren, gebruiken of verbruika van tuindersglas voor andere dan tuinbon» doeleinden, zonder daartoe door hem ver leende schriftelijke vergunning, verbodenis, Met betrekking tot de 300.000 vierkante me ter tuindersglas. die in het kader van A hulpactie van de tuinders ten bate van he noodherstel is of wordt afgeleverd, is de» vergunning zijnerzijds verstrekt. Deze actk valt dus buiten bovengenoemde verbofl bepaling. UITREIKING TOEWIJZINGBIS Het centraal distributiekantoor deelt mede dat de plaatselijke distributiediensten in A week van 4 t.m. 10 November a.s. voor on derstaande artikelen toewijzingen zulla uitreiken, voorzien van de daarachter va- melde nummers: zout 393, 394; peulvruchta 395; jam 396; brood 374 (Am. bloem); 375 (inl bloem); 376 (reductie); 377 (zout); vermicelli 397, gort 398, eieren art. 37; melk 399, 400 vleesch ontv.bewijs v. vleeschzegels, vleescl waren art. 52; aardappels 401, 402. De toewij zingen voor jam worden in het wester dB lands uitgereikt op basis van 1 maal het aan tal ingeleverde bonnen 732 en 748, in he oosten des lands voor 2 maal het aantal in geleverde bonnen 748. De toeslag voor peulvruchten en vermicdl bedraagt 50 procent, voor de overige artil» len, waarvoor de evenredige bevoorradini geldt, 10 procent. Grossiers in tabak ontvangen in bovengfi noemde week toewijzingen G 12 of G 13 ci basis van 2 maal het aantal rantsoenen waar voor zij toewijzingen no. 335 inleveren, v» meerderd met 10 procent. FORMULIEREN VOOR OPGAVE) INGEVOLGE BESCHIKKING FI& CALE RECHERCHE. De opgaven welke ingevolge de beschik king fiscale recherche (Nederlandsche Staaft- courant 28 September 1945, nr. 78) aan de in specteurs der belastingen moeten worden ge- daan. moeten geschieden op formulieren. i& gericht overeenkomstig de bij die beschik king behoorende modellen. Deze opgave moeten vóór 15 November 1945 worden ing* zonden. De formulieren worden niet van rijksweg! beschikbaar gesteld, doch moeten door A belanghebbenden voor eigen rekening worde aangeschaft bij een der volgende drukkerijen: Leeuwarden: Coöperatieve Handelsdrij., Pijl steeg 16; Groningen: N.V. drij. Erven B. v d. Kamp, St. Jansstraat 1-3; Assen: Drij. To renlaan. Torenlaan 20; Zwolle: Drij. Tuty Blijmarkt 4-10; Apeldoorn: Konk. Apeld. Dr| Steghers, Kapelstraat 4; Hengelo: Drij. H. L Smit en Zoon. Telgenplein; Arnhem: Drt G. W. v. d. Wiel. Rijnstraat 72; Utrecht: Dit Boekhoven. Bagijnhof; Amsterdam: Drij. 6 Bussy, Rokin 62 en N.V. Drij. Spin en Zo® N.Z. Voorburgwal 271 73: Haarlem: Drij. En sehedé en Zoon N.V., Klokhuisplein 5: De Haag: N.V. Drij. Mo'uton en Co., Herderstrai 5 en N.V. Drij. Voortvaren, Hoogezand 2fc Rotterdam: Drij. van Waesberge, Hoogerwerf en Richards, Banierstraat 1 en Drij. Hofman^ De Ruyterstraat 17; Middelburg: Drij. G. V de Boer, Noordsingel 154; Terneuzen: Drij Littooy, Vlooswijkstraat; Den Bosch: Zutó Nederl. Drij., St. Jorisstraat 37; Maastricht Drij. Ernest van Aalst, Witmakerstraat 25. BAYON-ACENTEN gevraagd, voor verkoop aan detaillisten; voor artikelen aan drogiste rijen, boekhandels, etc. Salaris, en provisie. Br. m. vol. inl. ond. lett. K. D. T. Nijgh en van Ditmar, Amsterdam-C. Te Heemstede gemeub. ZIT- SLAAPK AMER te huur, met pension, en kleine slaapkamer. Jacob v. Campenstraat 20. DS. SCHRIJFBUREAU in ruil aangeb. voor in goeden staat zijnde Commode. Te bevr. Ka- rel v. Manderstraat 33, Hrl. Na 6 uur. WONINGRUIL. Een huisje in Haarlem of omstreken voor benedenwoning te Rotterdam. Brieven v. Ruiven, Burgem. Hoffm.pl. 70b, Rotterdam. WIL HENK MAURITSZ, gewerkt hebbende in Haldens- leben (Duitschland), zijn adres bekend maken aan HERMAN J. v. Ooyen, Oude Amersfoort- sche weg 103, Hilversum? Te koop: ALLE SOORTEN STROO, per scheeps- en wa gonlading. J. Pruntel, Poura- ges Wolvega, Friesland. N. F. VERSTEEG Staatsbevoegd Heil gymnast masseur behandelt v.af 1 Nov. a.s. elke Dins-, Donder-, Zaterdag van 12 tot 3 uur in de Haarlem sche Specialistenpolikliniek, Soendaplein 2 (ing. Soenda- straat) Hrlm.-Nrd. weer telefonisch aangesloten onder het nummer 26109. Specialiteit: Orchideeën, Aan leg en onderhoud van tuinen. Mr. H. En sehedé weg 9B, Aerdenhout. IN- EN VERKOOP Nieuw en gebruikt. 102 KL. IlOliTSTK. 102 ONGEMEUB. KAMER te huur gevr. met kook- en stookgel. door dame b. b. h. h. Brieven no. 2610 Wenslng's Adv. Bur. Tempeliersstraat 32. Lessen Aangeb. BIJLESSEN in oude en moderne talen door stu dent. Brieven G 5160 Pers. gevr. Huish. NET MEISJE gevr. v. 8 tot 4 uur, goed loon en kost. Mevr. Schonhage, Cremerstr. 65 rd. Haarlem. NET MEISJE gevraagd voor beele ol halve dagen. Hilarius Delltlaan 67, Haarlem. FLINKE NAAISTER gevr. 1 x p. w. v. Giflen, Julianalaan 5, Overveen. NAAISTER gevr. 1 dag p. w. Fr. Schubertlaan 74, Heemst. Pers agb. Huish. BONTWERKSTER-COSTU- MlèRE b. z. a. v. alle bontwerk maken en vermaken v. st. mantels. Brieven G 5165 NET MEISJE, 17 jaar, b. z. a. voor hulp in de huishouding Bi. G 5164 Pers. agb. Bedrijf JONGEMAN, 19 J., zoekt be trekking voor de morgenuren, om 's middags te kunnen stu- deeren (geen kantoor). Brie ven G 5167 B. z. a. VERKOOPSTER V. enkele dagen p. w. Met ver schillende vakken bekend. Ook banketzaak. Brieven G 5166 Kamers gevr. 2 Jonged. b. b. h. b. zoeken ETAGE of ged. van huis gem. of gestoff. in Overveen of om geving. Brieven G 5169 Alleenst. jongedame met eigen meubelen en h. b. b. b. zoekt KAMER op goeden St. in H. centrum of wil samenwonen met nette dame. Br. G 5168 Kamers agb. Groote gestoff. of gemeub. KAMER aangeboden te Aer denhout aan dame ol verpleeg ster, b. b. h. h. Brieven G 5181 Te buur: 2 ong. KAMERS (heneden) met vrije keuken v. dame-aleen. Brieven G 5170 Diversen Z. g. a. n. DAMESSCHOE- NEN, 37, ruilen voor m. 38. Stuyvesantstraat 22. Br. en M. D. HOEDJES te koop, ook te rullen v. d. rub berlaarzen. m. 38. IJland, Park laan 59. RUILEN: swagger m. 42 v. wintermantel m. 42 en z. g. a. n. schoenen m. 37 v. schoenen m. 39, lage bak. Van Zeggelen- straat 30, Haarlem-O. Gevr. kleine maat HEF.REN- COSTl'UM in ruil voor 2 pers. ledikant met Auping of w. de kens. Brieven G 5176 Wie ruilt z. g. a. n. bruine SPORTSCHOENEN m. 37 te gen dito blauwe of bruine schoenen. 3/4 of doorl. hak. Smits, Z. B. Spaarne 130. In ruil: een paar hooge SCHOENEN m. 43 44 voor lets breeder schoenen. Brie ven G 5174 Een paar DAMESSCHOE NEN „Bally" m. 38-39. 3/4 hak in ruil voor nog 'oruikb. buiten band 28 x 1 1/2 of H. flanel. Oranjestraat 136. Wie wil mijn PIANO RUI LEN v. huisk. amexiblement, 2 crap. en 4 stoelen en vloer kleedje of salonameublement. Brieven G 5172 kan mijn SNELWEGER RV' iAT.tIEREN en zoolang een andere in bruikleen geven? L. Havenaar, Pres. Steynstr. 66, Haarlem. Z. g. a. n. KINDERSTOB ruilen voor rubber dameslasf zen m. 38 en box te koop. Fk> resstraat 48. In ruil aangeb.: BABÏi KLEERTJES, rose baby jasj! en mutsje, alles z. g. a. n. t jongensjasje v. 8 J. J. Bak IS, Timorstraat 68. Te koop gevr. AVONDJAPON te koop ge- vraagd, m. 40-42, in goed# staat, voor jongedame. Brie ven G 5183. Te koop agb. Aangeboden: grijs HEEBB COSTUUM, m. 47, oude km iiteit. Te bezichtigen na al- spraak. Tel. 28458. Te koop aangeb. prima B FIETS m. mass. b. alsmede f binn.b. Prinsessekade 33. I Te koop: 3-PITS PETRO LEUMSTEL en gevraagd: ee: linnenkast of boekenkast? Meeuwenstraat 101. TE KOOP: 1 kapok matras 3 Aupingspiralen, 1 pers.. 3 1fr dikanten. hout, 2 vaste wasf* tafels, houten kast. Te toevi; Zandvoortschelaan 110. Heeaj Mooie zwarte BONTJAS ii koop f 950 en eenige zw. da meshoeden. Verspronckweg 2:

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 3