en toch h*hte het M. 0. van der Vooren Zonen Naar een gezonde democratie Korf en bondig De 415 M. golf Het Schaaktournooi te Londen Sport in het Kort RADIOREPARATIE PREDIKBEURTEN ZONDAG 20 JANUARI HAARLEM, Ned. Herv. Kerk Groote Kerk 10: Ds. I. P. van cler Waal. Nieuwe Kerk 10: Ds. Blauw. 7: Ds. I. P. van der Waal. Oos- terkerb 10: Ds. W. J. van Elden 7: Dr. E. Emmen Noorderkerk 9. 10.45. 7: Ds. P. J. Mackaay Bakenesserkerk 9.30: Ds. G. J. Waardenburg Kinderkerk. 10.45: Ds. N. O. Steenbèek, Amersfoort. Jeugddienst. Kapel Bethel 9.30 :G. van den Berg. Kinderkerk 10.45: Dr, E. Emmen. AJlc-Dag-Kerk Dins dag 3: Zang. 3.30: H, Beeks. Stads Evangeli satie. 10 en 7.30: K. Bijlsma. Den Helder. Zuiderkapel 10 en 4: H, C. van der Flier, Evangelist te Enschedé. 8: Jeugdsamenk. o.l.v. H. C. v. d. Flier. Opwekkingssamen- komsten. Donderdag 8: Ds. B. E J. Bik, Lutherscb pred. te A'dam. Evang. Fr. Hals straat 7.30: J. H. de Wilde. Parklaan 21. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Christian Science 10: Ned. taal. 11.15: Engelsche taal. Eglise Wollonnc. Dimanche 20 Janvier a 10 h. 30: Service présidé par mr. Ie pasteur M. Jospin. Evang. Lu til. Gem. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Doopsgez. Gem. 9.30 en 11: Ds. Hoekema. 7.30: Ds. Leendertz Zangdienst Ver. v. Vrljz. Hervormden 10.30: Dr. W. Banning. Rem. Geref. Gem. 10.30: Proponent Falke Jansma, te Oegstgeest. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk 10: Ds. J. W. Siertsema 5: Ds. Js. v. d. I.inden Wilhel- minakerk 10: Ds. A. M. Boeyinga 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk 10: Ds L. Hoor weg 5: Ds, J, W. Siertsema. Geref. Kerk K O art- 31. Floresstr. 9: Ds. J. Groen, van Bilthoven. Rem. Kerk 3: Dezelfde. Geref. Kerk in H V. 10: Ds. G. W. v, Deth, Chr. Ger. Gem. 10 en 4: Ds. Sluiters, uit Hillegom Baptiste Gemeente 10: Ds. T. Jansma. Inwijdingsdienst. 4.30: Middag- dienst 7: Feestavond. Leger des Hcils 10: Majoor Vlese. 8: Majoor G. Jouvenaar. Ge meente des ïleeren 10 en 5: Openb. Gods dienstoefening. Gem. Gods 9.30: Dienst. Soefi-Beweging (Universeele Eeredienst) 11.15: Dienst- Hersteld Apost. Zendlngsgem. Wilhelminastraat, 10 en 5: Godsdienst oefening. Hersteld Apost. Zendlngsgem. Ja- cobijnestraat. 10 en 5: Godsdienstoefening. Ned. Ver. v. Splrlst. Harmonla 10.30: Wij dingsmorgen J. P. Smits, Haarlem, Hoze- krulsers Genootschap 7.15: Tempeldienst. J. Leene. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- lianakerk 10: Prof. Sevenster, van Leiden. 7: Dr. M. v. d. Voet, Dankzegging H. Av. Immanuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos. H. Av. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. H. J. Plaggemars.. Jeugdgebouw Kanariestr. 10: Kinderkerk. Ned. Prot. Bond. 10.30: Me1. Ds. J. H. Bethe Leger des Heils. 10: Helligings- dienst. 6.45: Ooenluchtsamenkomst Soen- daplein. 8: Verlossingsdienst o.l.v. Maj. Malkorps. Noorderkapel. Minahassastr, Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. Leendertz. Chr. Geref. Gem. 10.30 en 5: Ds. M. Overduin, te Werkendam. Geref. Kerk. Noordschoter- kerk. 10: Ds. Js. v. d. Linden 5: Ds. A. M. Boeyinga. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk Wilhelminaplein 10: Ds. Briët. KaDel Nw. Vredenhof 10 30: Ds. Bartlema, H. Av. 5: Ds. Barger. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds A. R. de Jong, Hv„ Haarlem. Geref. Kerk. Koedlefs- laan 10: Ds. W. v. d. Brink 5: Ds. A. Don- dorp Camplaan 10: Ds. A. Dondorp 5: Ds. W. C. v. d. Brink Geref. Kerk onderh. art. 31 K. O. Heerenweg 141 8.15 en 3: Ds. A. Bos, van Harlingen AKRDENHOl T. Ned. llerv. Kapel 11: L. J. Bloemsma, Huipored. Rellg. Kring 10 30: Dr. W, R, M. Noordhoff. Rem. nred. te Hrl. BLOEMENDAAL Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J C. van Dijk. Ned. Prot. Band 10.30: Ds C B. Heyn. Haarlem Vrije Kath Kerk (Haarl. Gemeente) 10.30: Gezongen H. Mis. Doopsgez, Gem, 10.30: Ds Daalder. OVERVEEX. 10.30: Dr. Ch. de Beus. H Av. 7.30: Ds H. J. Plaggemars, van Spaarndam Jeugddienst, BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. G. T.ekkerkerker, HALFWEG. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. H. O. Molenaar. Voorber. H. Av. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk 10 en 7: Ds. J. C. Salverda. NIEUW VENNEP. Ned. Hen. Kerk 9.30: Ds. J. C. H. Jörg. H. Doop. Voorber. 3: J. D. V. d Meer ABBENES N'ed. Herv. Kerk. 10: L. D V. Meer. 3: Ds. J. C. H. Jörg. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: A. C. Brörens. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. 10: Ds. van Dullemen, van Aarlanderveen. West. Kon. Emmaschool. Raafstr. 10: Ds. H. J. Plaggemars. Jeugdgebouw Kanariestr. 10: Kinderkerk. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 9.30: L. J. Bloemsma. hulppred. H.O.V.-ledenconcert De medewerking van den vermaarden violist Theo Olof geeft aan het ledenconcert op Dinsdag a.s. een bijzondere attractie. Hij zal het concert van Brahms spelen, het concert waarvan de maestro Joachim zei dat het niet een concert was voor, doch tegen de viool. Een eerste uitvoering is de vierde Sym phonic van Dvorak. De Serenata Notturna van Mozart completeert het programma, dat door Frits Gaiilard, de dirigent van het Haagsch Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua", geleld zal worden. Ondanks enorme moeilijkheden is Bak ker Van der Vooren, dank zij veler mede werking er in geslaagd, in zijn geheel verbouwde bakkerij een tweede moderne oven geplaatst te krijgen, waardoor ca paciteit en werkruimte thans geheel zijn aangepast aan den gewtadigen groei van zijn bedrijf. Het, speciaal in den vorigen „honger winter" zoo bekend geworden Van der Vooren's brood komt nu met verdubbel de snelheid uit de ovens, zoodat thans ook de verst verwijderde klant op tijd bediend kan worden. Woénsdagmiddag 23 Januari a.s. kunt U de geheel gemoderniseerde bakkerij en banketbakkerij bezichtigen; van 4 tot 7 uur zal Bakker Van der Vooren zijn cliënten en belangstellenden gaarne ont vangen. Er is slechts nog één ding hetwelk de zaak ontbreekt: een goede slagzin. Degene die Bakker Van der Vooren daaraan helpt ontvangt niet alleen 50.- maar tevens een heerlijke taart, zoo uit de bakkerij. Doet Uw best. Inzendingen voor 23 Januari a.s. aan Krltzingerstr. 40 liock Dr. Leydsstraat Telefoon 12703 Haarlem-Nöord (Uitslag slagzin-prijsvraag 26 Jan. a.s.) Adv. De afdeeling Haarlem van hel comité voor Actieve Democratie hield Vrijdagavond een besloten vergadering, waarop het woord ge voerd werd door dis. B. W. Schaper, de se cretaris van het Comité. In zijn betoog zette hij de fundamenteele vei-schillen lusschen de laatste twee wereldoorlogen uiteen en bracht naar voren, hoe de democratie zich ontwikkelde sinds haar ontstaan als staats vorm. De cultureele crisis, die de wereld In de crisisjaren voor het uitbreken van den tweeden wereldbrand moest doormaken, noemde spr. één der grondoorzaken van de catastrophale ontknooping. De democratie bestond nog wel in naam maar verwaterde meer en meer, zoowel van de zijde der arbeiders als van den kant der werkgevers en ondernemers. De politieke partijen liepen vast in een starre bureaucratie en hun prin- cipieele grondslag moest plaats maken voor een zekere zakelijkheids-tendenz. De terug slag werd gevoeld in het parlementair stelsel en het stelsel van de evenredige vertegen woordiging stimuleerde volgens spr. een par. tijstrijd, vooral onder die groepen, welke in ideologie het dichtst bij elkaar stonden. De eenheid viel in duigen en deze werden niet eerder samengegrepen dan door de Dilitsche bezetting. Het Nederlandsehe volk ging de waarden van de democratie beseffen, de laisses-aller politiek maakte plaats voor een actieve hou ding, soms figuren creëerend, die juist door de vroeger^misvormingen van Ce democratie verdrukt waren. Ook na de bevrijding leek de eenheid ge vestigd, maar spoedig kwam een domper op het optimisme. M. G., B.S. en andere na- ooriogsche scheppingen bleken, volgens den heer Schaper, besmet te zijn met zekere a-nationale tendenzen. Weer kwam de demo cratie in de knel. Na een overzicht van de vele feilen der tegenwoordige regeering, en na ook waardee- rende woorden aan het snelle materieele herstel gewijd te hebben, concludeerde spr. dat de democratie wederom in een Impasse dreigt te raken; vooral het moreele herstel voltrekt zich stootend en langzaam. Het „chez nous, sur nous, sans nous" moet ver dwijnen, een waarachtige democratie moet in het volk gevestigd worden en het volk moet worden opgevoed, om dit kostbare in strument te kunnen bespelen. Als positieve programmapunten van het Comité voor Ac tieve Democratie noemde Drs. Schaper: Een nieuwe ordening, die van onderen af moet worden opgebouwd. Tegengaan van ver starring in bureaucratie. Waakzaamheid tegen reactie en misvorming van de ware democratische beginselen. Na een levendig debat over een aantal punten uit de rede, waaruit naar voren kwam, dat het Comité de zuivering op demo cratische wijze ten uitvoer gelegd wil zien en niet terugschrikt voor een noodige natio nalisatie van bedrijven, werden aan het voorloopige bestuur, bestaande uit de heeren W. Hogeveen (voorz.), H. J. Slingenberg en mej. Ir. E. F. v, d. Ban toegevoegd de heeren G. Nijssen, J. H. Bartman en P. J. Hes. Bin nen afzienbaren tijd zal een huishoudelijke vergadering van het Comité voor Actieve Democratie uitgeschreven worden. BINNENLAND Wie heelt opdracht gegeven voor het maken van aluminium pannen zonder ooren? zoo vraagt het Kamerlid Andriessen. Daar voor zou 400 ton metaal beschikbaar gesteld zijn. De K. N. A. C. is voornemens dit jaar weer een verkeersdag te organiseeren. 2150 schoenen zijn gestolen uit een op slagplaats van een grossier aan het Singel te Amsterdam. 44.900 pakjes sigarettenvloei zijn bij zwart handelaars in de Gashouderstraat te Amster dam in beslag genomen. BUITENLAND De staalstaking in Amerika zal zeer waarschijnlijk Zoncagavond beginnen Het voorstel-Truman is door de vakvereenigingen aangenomen, maar door de Un, States Steel Corp. afgewezen. De verkiezingen in Z.-Duitschland zul len op 20 Jan. in de kleine en op 27 Jan. in de groote gemeenten worden gehouden HAARLEM EN OMGEVING Ds. J. P. Unger te Heemstede is be noemd tot hulpprediker bij de Geref. Kerk (art. 31) te Kampen. Op het zestal voor predikant bij de Ev. Luthersehe Kerk te Amsterdam komt voor Ds. C. H. Brandt te Haarlem. De Baptiste Gemeente te Haarlem zal voortaan bijeenkomen in de Parklaankerk aan de Parklaan no. 34, Zondag 10 uur zal c.e offjceele inwijding van het gebouw plaats hebben, om half vijf zal een middagdienst worden gehouden en om 7 u. een feestavond. De Stichting ,,Ned. helpt Indië" geetf op 22 Jan. een Indische middag- en avond, die voor een ieder toegankelijk zijn, in Brink- mann te Haarlem om 3 uur en 20 uur. Men krijgt o.a. Indische muziek en voordrachten te hooren. Tal van attracties en „Nassi Goreng" staan op het programma. De op brengst komt geheel aan de stichting ten goede. Weerbericht Weersverwachting tot Zondagavond. In den nacht lichte vorst. Overdag tempera tuur om het vriespunt. Meest zwaarbe wolkt. geen neerslag van beteekenis, zwakke wind. Het Hollandsch Strijktrio Een nieuw uit jonge krachten gevormd ensemble stelde zich Vrijdagavond in de Be gijnhofkapel aan een klein aantal belang stellenden voor. Dit aantal had veel grooter mogen zijn; het samenspel der heeren Chris Braam (viool); Francois en Victor Bouguenon (alt-viool en cello) was even uitstekend als hun Individueele praestaties. Een melodieus, hier en daar, (vooral in de Finale) nog aan de klassieken herinnerend op. posth van Schubert openbaarde hun warmbloedige muzikaliteit, Reger's Trio op. 141 b hun ze kerheid in de overwinning van gecompli ceerde harmonische en contrapuntische moei lijkheden, Beethoven's op. 9 no. 3 hun tem perament err weloverdachte vertolkingskunst. We hebben hun spel met grooteingeno menheid beluisterd en de overtuiging gekre gen dat dit Nederlandsehe ensemble op zijn beperkt terrein de litteratuur voor strijk trio is niet groot een eervolle plaats mag Innemen. Tot weerziens dus, liefst in een volle zaali k. de JONG Eert zonderlinge quaestie „Trouw" verneemt, dat de Nederland sehe 415 M. golf gestoord wordt door den Russischen zender die te Leipzig is opge steld en die in de Duitsche taal uitzendt. De Nederlandsehe P.T.T. zouden ongeveer 4 maanden geleden op de internationale Postconferentie te Londen de toezegging gedaan hebben, dat Nederland de 415 M. golf vrijgeeft. Dit is geschied buiten de Union te Genève, die tot heden de golf lengten regelt. Het merkwaardige is, dat de P.T.T.-ambtenaren die deze toezegging gedaan hebben, het blijkbaar zelfs niet de moeite waard hebben gevonden, om de verzorgers van het radioprogramma in eigen land van een en ander op de hoogte te stellen, zoodat men juist bij het begin van de uitzendingen van de Omroepveree- nigingen voor het voldongen feit kwam te staan, dat een der zenders practisch on bruikbaar is. De vraag is gesteld, of Nederland thans niet op de 1875 M. kan gaan zenden. Daar toe zijn echter de benoodigde lampen niet beschikbaar. „Trouw" neemt echter aan, dat Neder land zich maar niet zoo zijn beste golf lengte laat ontfutselen. BIOSCOPEN FRANS HALS. Vrouwen worden soms voor moeilijke problemen gesteld, vooral als het geluk op zoo merkwaardige wijze tot ze komt als tot Edwige Feuillère in „De Avon turierster". Door haar dreigt dan het huwe lijk wel eens mis te loopen. maar met vlot heid en scherpte van geest weten ze zich uit vele moeilijkheden te redden, zeker als ze dan nog juist op het meest critieke oogen- blik hulp van onverwachte zijde krijgen. Plet is een amusante geschiedenis die in Frans Hals wordt gedraaid, met enkele aardige momenten van Fransche esprit en eenige ver rassende wendingen. REMBRANDT. Een millionnairsdochter is voor Amerikanen nu eenmaal een belang wekkend iemand en als zij bovendien verliefd raakt op een armen Amerikaanschen jonge man, dien iedereen om zijn gezonde en spor tieve opvattingen het beste gunt, brandt de Amerikaan van verlangen om beider levens geluk zoo spoedig mogelijk verwezenlijkt te zien. Ook het Nederlandsehe publiek zal echter kunnen meeleven met het gebeurde op dien avond, en alle gevolgen daarvan, zoo als Frank Capra ze in zijn rolprent vlot, ko misch en boeiend heeft laten voltrekken. Clark Gable en Claudette Colbert zijn de geschikte figuren om de sfeer van het „happy ending" reeds bij hun eerste ver schijnen in het beeldvlak voelbaar te maken. PALACE. In de duistere sfeer van het Parijsche nacht-asyl leven de naamlooze ver tegenwoordigers van den zelfkant des levens hun monotone dagen. Liefde en haat, men- schelijke zwakheden en menschelijke groot heid in het brandglas der ellende worden tot een schroeiende plek in een groote stad. Een film als „Les bas fonds" moet beleefd wor den, evenzeer als de regisseur, Jean Renoir zijn visie putte uit het hart, uit de ziel der maatschappelijk mislukten. Zeker niet voor het groote publiek toegang kelijk, kan deze rolprent een kring van be- wonderraars rond zich scheppen, die 'n Fran sche film met het geraffineerde „clair- obscur" element zeker zal waardeeren. Een van de weinige fouten, die aan „Nacht-Asyl" kleven is het zwaar-gechargeerde slot, maar de eindindruk blijft die van een gave, goed- realistische film met eminente acteer-kwa- liteiten. JOURNAALS. Naast het gebruikelijke nieuws wordt deze week een aardige terug blik op den 19en Jan. 1942 gegeven, toen prin ses Margriet Franeisca in Canada het levens licht aanschouwde. De doopplechtigheden en het huiselijke leven van het prinselijke gezin na de geboorte van de jongste Oranjetelg worden in een soms ontroerend filmpje verteld. Dr. M. Euwe seinde Vrijdagavond uit Lon den: De uitslagen van de vijfde ronde luiden: Groep a: BroadbentSteiner 9—1; Prins—» Tartakower 0l; ListFriedmann 10. Groep b: NewmanChristoffel 0—1; Wood —Denker 0—1; Devos—Euwe I—0; Medina- Abrahams 0—1; Thomas—Lupi 0—1. In groep a. werden de partijen Golombek-* Stone, Bernstein—Opocensky en Pomar— Fairhurst afgebroken. In groep b. werd de partij KönigWinter afgebroken. Bijzondere prestaties op Klein-biljart De stand na de Vrijdagavond in Alkmaar gespeelde derde ronde van de wedstrijden voor het kampioenschap hoofdklasse klein- biljart was: pt. a. g. Eichelsheim 5 44.44 Wevers 2 40.66 Schmidt 5 34.28 v. d. Veen 2 29,22 Teegelaar 4 42.30 de Cock 2 24.38 V. Bokhoven 4 28.02 Lubach 0 38.40 Wevers heeft, merkwaardigerwijze zoowel tegen Schmidt als Eichelsheim gelijk ge speeld. Hij heeft ook de tot nu toe hoogste serie gemaakt n.l. 209. Er worden bijzonder hooge gemiddelden gemaakt. Ook alle wedstrijden van den Haarl. Voet bal Bond zijn afgelast. Het programma ls een week verschoven. Bekerwedstrijden voor Zaterdagmiddag- voetballers zullen na afloop van de gewone competitie door den NVB worden georgani seerd. De Nederlandsehe Vcreeniging van Zee- zeilers is opgericht. Binenkort zal een defi nitief bestuur worden gekozen. Nederlandsehe successen in Chamonix. H. Buyen, onze nationale kampioen op de schaats, heeft in Chamonix bij wedstrijden over 500, 1500 en 3000 meter beslag gelegd op de eerste plaats over alle drie de afstanden. Zijn tijden waren resp. 47 sec 2 min. 38.2 en 5 min. 16.2; J. Roos was op de 500 en 3000 meter no. 2 in 47.3 en 5 min. 28 en op de 1500 M. no. 3 in 2 min. 43; Van Toorn was 7e op de 500 in 50.1 sec., 6 op de 1500 M in 2 min. 47.4 en 4 op de 3000 M. 5 min. 28.7. Kapster l6te kracht. Tevens verkoopster en cassière LAMPEKAPPEN. Voor direct gevraagd bekwame RIJG- STERS voor atelier en huis werk. Sophlastr. 22. AANK. MEUBELMAKER LEERLING met dlpl. ambachts school gevraagd. Koot's Piano- handel, Zijlweg 57. Gr. gest. ZIT- en SLAAPKA MER of ZIT-SL.KAMER gevr. met pens. d. H., b. b. h. li. om trek J. Gijzenkade Br. 3517 WONING of gedeelte van woning (bev. 2 kamers m. keuken) by voorkeur gestoffeerd. Brle- Ven no. 3520. Dame-alleen, op leeftijd, ge zond, zoekt 2 ongemeub. of gestoft. KAMERS te Heem stede, omtr. Raadhuisplein. Wed. Verleur, Lentelaan 1, Heemstede. DEGELIJK KOSTHUIS gevr, door net persoon. Centr. stad. Brieven no. 3321 Te huur aangeb. te Heemstede voor echtpaar z.. kinderen een gestoff. ged. gemeub. SUITE met vrije keuken. Het huls heeft een prachtig uitzicht over het water, prys f 175 per maand. Brieven no. 3318 Woningruil Woning te Leeuwarden, met centr. verwarming, huurprijs f 42 per maand, tegen een woning te Haarlem of omgev., huurprijs tot f 50 p. mnd Br. onder no. 32 aan Adv. Bur. Re Alta, Tweebaksmarkt 42, te Leeuwarden. Te koop: CENTRIFUGE met koperen binnentrommel, door snede 70 c.M. Korte Heeren straat 18, Haarlem. HUWELIJK Jongedame, 30 J„ P.G. van goeden huize, zoekt serieuse kennism. Br. met photo, welke op eerewoord geretourneerd wordt no. 3322. MET SPOED GEVRAAGD: vul kachel, kinderstoel, voetmat. 6laapkamerklee djes, petroleum kachel, opklapbed. Brieven on der no. 3516 Voor direct gevraagd: HANDIGE LEERLING MAGAZIJNBEDIENDE 2 LEERLING -MO N TE U RS leeftijd pl.m. 16 J. M. Gatsoni- des, Zandvoortschelaan 131 Heemstede. Grossier vraagt SIERKLOMP- JES en BOEKENLEGGERS MET KLOMPJES, Aanb. met prijs no. 36 N.V. Alta's Reel. Adv. Bur. N.Z. Voorburgw. 298, Amsterdam. Groothandel vraagt offerte In marmeren fotost-andaards, ovale voorkant, met geschroefde ronde schij ven en aschbakken. Br, onder no. 35 N.V. Alta's Reel. Adv. Bur., N.Z. Voorburgwal 298, Amsterdam Burgerhuis te koop gevraagd, direct van eigenaar. Br. met prys no. 3320 ZANDVOORT VEILING t.o.v. de Notarissen N. Hoeflake, Wagenweg 58 te Haarlem en J. G. R. ter Horst, Kromme Nieuwe Gracht 41 te Utrecht, op Donderdag, 24 Ja nuari 1946 n.m. 2 u. in 't No tarishuis a.d. Bllderdykstr. 1 te Haarlem, van: Drie hulzen, elk niet afz. opg. bovemv. get. 1/2, 3/4 en 5/6, erven en grond te Zaïulvoort a. h. Nassauplein resp. groot 2.40 A., 1.83 A- en 1.72 A. Onverliuurd. In prima staat van onder houd. Geschikt voor zelfbewonlng of geldbelegging. Aanvaarding by betaling vóór- of op 7 Maart 1946. Bezichtiging Dlnsd. en Don- derd. van 2-4 uur. Inmiddels uit de hand te koop. KELLER MACDONALD Jansweg 42 Telef. 11828. MASSIEVE BANDEN Onilerdeelen v. Carriers levert K. KRAMER Baken essergraclit 57. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn. te Haarlem, zul len op DONDERDAG 7 FE BRUARI 1946, in het notaris huis te Haarlem. Bilderdijkstr. 1, publiek verkoopen, wegens sterfgeval 1. Een huls met erf en gang te Haarlem a. U. Heerenslngel nr. 51 zw. en rd. Beneden niet verh. Boven verh. f 5 p. w. Een huls en erf te Haarlem a. h. Zulder Ruiten Spaarne nr. 162. Verhuurd f 5 p. w. 3. Een huls en erf te Haarlem a. d. Rollandstraat nr. 50. Verhuurd f 5 p. w. Bez. Dlnsd. en Donderd. van 2-4 uur. Aanv. b. d. bet. vóór of op 21 Mrt. 1946. Inl. kant. van gen. nots. Ged Oude Gracht 82. Tel. 13660. KURKDROOG aanmaakhout Elk kwantum. Tel. 22835. Part. Detective Bur. T. VROON. Teylerpl 11, Haarl. Tel. 17190, Alie onderzoek. Ook Echt scheidingen. Advies vanaf f 1. Notarissen J. L. J. Clercx te Breda en B. M Brans te Haar lem zullen op Donderdag 7 Fe bruari 19-16 nam. 2 uur in het Notarishuls, Bilderdijkstraat, aldaar, publiek verkoopen: 1. Een huls met pakhuis en erf te Haarlem, Atjehst raat 2 en 4 gr. 114 ca. huur f 6 p. w. de woning en f 2 het pakhuis. 2. Ken huis en erf te Haarlem Atjehstraat 6 gr. 82 c.a, huur f 6 p. w. Perceelen 1 en 2 afz. en In combinatie. 8. Een huis en erf te Haarlem, Smedestraat 25, gr. 26 C.a. huur f 6 p. w. Bez. Dlnsd. en Dond. 2-4. Inl. b. d. Notaris, Nieuwe Gr, 106, te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 3