Zeven eeuwen in optoch Bij de Haarlem&che feesten Avonturen Journalisten in de Ver. Staten Kort en Bonc Jig Voor de feesten ter gelegenheid van de herdenking van het 700-Jarig bestaan van Haarlem als stad heeft de heer Herman Moerkerk een optocht ontworpen, die een allegorl8Ch-historis0h karakter zal dragen. 't Begin ls een groep triomfantelijke he rauten, bazuinblazers en trommelaars, een Jachtstoet uit de 13e eeuw en een praalwa- Ï:en ter eere van het ontstaan van Haar- ems Wapen. Ridders volgen en omstuwen den wagen van het glorieuze Jaar 1245, waarin Graaf Willem II aan Haarlem de stadsrechten verleent Valkeniers volgen, minstreelen en narren die met een groote groep kooplieden, kwak zalvers, tandentrekkers, speellieden, vede laars en edelen de eerste Jaarmarkt van 1355 bevolken, Flllps van Bourgondië ver- Jaagt Jacoba van Beleren. Arbeiders, ambte naren, arme poorters bedeeld door de H. Geestmeesters en stndsthesaurlers gaan dé zegekar van Lourens Jansz. Cosfer vooraf. van het beleg. Kenau Hasselaar beveelt de vrouwen op 't bolwerk. Nieuwsgierig Aagje met sleutelbos en lantaarn wandelt mee. De gevangenen, die zy bewaken moet, worden door gewapende burgers weggeleid, 't Con- vool. dut zij aangevallen hadden, trekt voorbij. De Jonge „Schuts" besluit de groep met haar bonte vlaggen. Na de droeve overgave aan „de Spaense vijant" dansen vedeluars voorby en rijdt Xlille Babbe, Frans Hals' model, nagejouwd door de kinderen uit haar buurt, op een ezel ln den stoet mee. De Schoone Kunsten, t Sint Lucasgilde, mei\l Y.an E.n»g.el1and de groote meesters der Haarlemsche School pn soviot-irnio m volgen. Dan: rechtsgeleerden, schouten en burgemeesters, schrijvers en wljsgeeren, bouwmeesters, op den voet gevolgd door de kunstsmeden. graveurs en glassnijders Kan.'el en Industrie hebben hun praalwa gen. Het landjuweel van 1606 gaat voorbij met zijn ryk uitgedoste rederijkers. Zij luis teren de feesten op die gegeven werden tij flPUt hof. hnvnnl, itni, li-l..- .tulpenbollen (1037) krygt een kostelijke beurt. De weldadigheid wordt verheerlijkt. De jonge Mozart speelt op het orgel der oude Bavokerk. Haarlem's roem als bloe menstad krygt een beurt, Groote manner uit den Franschen tyd gaan voorbij, bode wijk Napoleon verlaat Haarlem en.... Ni- colaas Beets verschijnt met Boerhaave er Nurks. De verguldpartij, de diligence met Pieter Stastok, Keesje, de vier regenten. Hiermede zijn eenlge voorname groepen van den allegorisch-historlschen optocht genoemd. Het Comité voor de Herdenking en de ontwerper kennen de moeilijkheden van dezen tijd, maar zy zijn vol verwach ting. De enthousiaste medewerking der Haarlemmers is by de uitvoering num- „Stem van Radio Oranje'1 in Haarlem Dozing i Ij, do Jong. dens het bezoek van Prins Maurits De „prïncesse royal" en haar zoontje (Wil lem III) ryden met haar gevolg in ka- rassen. De dwaasheid van den windhandel in Woningen voor het personeel van Schiphol In Haarlemmermeer zijn door den oor log niet minder dan 324 woningen totaal vernield. De meeste stonden in de om geving van het vliegveld Schiphol, dus in Badhoevedorp. Nu Schiphol weer op volle toeren begint te draaien, is er een nijpend tekort aan woningen voor het personeel. In het Bouwplan 1946 van den „Weder opbouw" is voorzien in den bouw v^n 81 woningen in Badhoevedorp. Daarmee wordt natuurlijk het woningtekort niet volledig weggewerkt. Volgende jaren hoopt men nog grootere complexen te kunnen bouwen. Bewoners van Haarlem-Zuid-West Stemden i vereenigings- Daartoe aangezocht door den burge meester, heeft het Haarlemsche Comité voor Nationale Feesten, door middel van een stemming, in Haarlem Zuidwest een onderzoek verricht naar het oordeel van de bewoners van dit stadsdeel met be trekking tot den door hen gewenschten ver- cenigingsvorm. Bij het opnemen der stem men kwam vast te staan, dat van de 291 geldige stemmen er 184 werden uitge bracht voor een voreeniging. die de buurt- belangen behartigt, cultureele en verma kelijkheidsavonden uitschrijft en boven dien openbare feestelijkheden ter gelegen heid van Nationale feestdagen in de wijk org; nlseert, terwijl er 107 stemmen waren voor het gescheiden houden van de tot dusverre optredende Oranje-vereeniging Z W en Haarlem Zuid West. Het bestuur van Haarlem Zuid West beeft nu voorgesteld, dat het bestuur vnn de Oranje-vereeniging zal optreden als permanente commissie voor de Natio nale feesten van die vereeniging, waarmee aan den wensch van een meerderheid der bewoners van deze stadswijk zal zijn vol daan. Het Haarl. Comité heeft van in stemming met dit voorstel blijk gegeven, zoodot thans te hopen is, dat een goede samenwerking, waaraan in het verleden nog wel eens iets ontbrak door deze „volksuitspraak" zal worden tot stand ge bracht. Weer ganlooze uren in «Ie Haarlemmermeer In verband met de critieke kolenpositie heeft men in de Haarlemmermeer gaslooze uren moeten invoeren. Met ingang van Maandag draaiden de verbruikers tus- echen half tien morgens en half vijf 'e middags de gaskraan tevergeefs open. Men verwacht een aanzienlijke be zuiniging van dezen noodmaatregel, in dien deze echter onbevredigend mocht zijn, dan zal men 90k 's avonds weer gas looze uren moeten invoeren. Zoo spoedig mogelijk hoopt men deze, voor vele verbruikers funeste, rantsoe neering op te heffen DE DISTRIBUTIE Bon voor Zuidvruchten. In de eerste helft van April wordt een nieuwe bon voor zuidvruchten aange wezen. Iedereen krijgt 100 gram. Te HAARLEM zijn voor de periodieke uitreiking van distributiebescheiden Woensdag 20 Maart de letters Blokkeius Um Brinkmann aan de beurt. Voor „Vrij Nederland" hield drs. Tong, de bekende spreker van Radio Oranje en directeur van het Rijksbureau voor Oor logsdocumentatie, Maandagavond in Brink mann te Haarlem een lezing met als onder werp wat hij noemde „losse overpeinzingen over het wereldgebeuren van de laatste ja ren en de taken, ln verband daarmee aan Nederland gesteld". Op openhartige wijze behandelde spr. de problemen der huidige internationale situatie en de kansen op een nieuwen oorlog. HIJ achtte het onwaar schijnlijk, dat voor 1950 de oorlogsdreiging acuut zou kunnen worden; het grootste ge- ligt in een voortzetting van het isole- van Engeland en Amerika eenerzijds de Sovjet-Unie anderz.yds. Er ls voor ons land de taak weggelegd, er door onze be middeling toe bij te dragen, dat deze isole- menten worden opgeheven. Daartoe dient Nederland ook te streven naar nauwere sa menwerking, naar een niet-agressief. demo cratisch bloc met België, Frankrijk, even tueel straks Italië, en Scandinavië. Spr. liet een optimistisch geluld hooren over den vre deswil van de Sovjet-Unie waarbij hij zich op tal van actueele feiten baseerde. HIJ achtte het nuttig, wanneer er bij ons middel baar onderwijs de gelegenheid zou worden geschapen tot het leeren van de Russische taal, zoo goed als er thans in Engeland een streven bestaat, het Dultsch op de scholen door het Russisch te vervangen. Na de pauze was er debat. H.F.C. „Kenneinerland" in het zilver Dat geduld zijn belooning vindt hebben gisteravond de leden en donateurs van HFC „Kennemerland" ervaren. Het we gens de zalen-schaarschte sinds 11 Januari uitgesteld feest ter herdenking van het zilveren jubileum der vereeniging kon thans in de decoratieve ruimte van den Stadsschouwburg plaats hebben en het won daardoor aan sfeer, die overigens zoowel door de verrichtingen van het Am- sterdamsche Klelnkunsterusemble als dooi de opgewekte stemming der feestgangers volop aanwezig was. De heer L. Brunt, voorzitter van het feestcomité, sprak een inleidend woord, gevolgd door den heer A Ilelmig, voorzit ter, die de waarde van de sport als lief hebberij belichtte. Hierna kwam het Kleinkunstensemble onder leiding van Herman Tholen en Gerard Walden voor het voetlicht, dat een vlotte en in haar veelzijdigheid boelende cabaret-revue met veel vaart en deskundigheid ten tooneele bracht. Vlak na de pauze waren de genoodigden getuigen van een korte doch aangrijpende ceremonie:. Het overhandigen aan het be stuur van den prijsbeker, geschonken door den heer J. Bos, die ter gedachte nis aan de in Duitsche kampen overleden zoons van voorzitter en penningmeester den naam van „Arnold-Herman beker" kreeg. De beker zal jaarlijks worden uit gereikt aan het lid van „Kennemerland", dat zich in dat voorbije jaar de meeste verdiensten voor de vereeniging heeft verworven AGENDA Gem. Concertgebouw: Llederenavond Jo Vincent, 20 uur. Stadsschouwburg: De geheime deur, 20 uur. Luthersche Kerk, Witte Hccrenstr.: Lezing ds. D, A. van Kre velen, 20 uur. fringe Margar.str. 18: Lezing mr. S C, v. ri Wall, 20 uur. Rembrandt: De Hel der Engelen (10 J.), 14, 10.15, 19 en 21.15 uur. Cinema I'alace: De Held vnn de Niger (14 j.), 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. I.uxor: Een meisjespensionaat ln opschudding (a. 1.), 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Parijs on der hoogspanning (18 J.). 14, 16.30, 19 en ..15 uur. WOENSDAG 20 MAART Stadsschouwburg: CIJly Wang, dansparo- dieën, 20 uur. Gern. Concertgebouw: Buda- pestertrio, 20 uur. Bioscopen: als Dinsdag. Partij van den Arbeid vergadert „Wij zullen aan elkaar moeten wennen". Maandagavond ontmoetten leden en be langstellenden in de Party van den Arbeid elkaar op de eerste groote openbare verga dering in de Concertzaal. De heer G. de Boer, voorz. van de Federatie Haarlem, heet te het auditorium, dat de geheele zaal vul de en de vier sprekers, van harte welkom De medewerkende „Stem des Volks" bracht vervolgens het nieuwe strydlled van Garmt Stuiveling op muziek van Landré ten gehoore, waarna de heer R. Smit de C. D. U.-fractie het woord kreeg. Spr. betuigde zijn blijdschap, dat hy als belydend Protestant in deze vergadering het woord mocht voeren en dat de groep die hij vertegenwoordigde een onderdak had kunnen vinden in de Party Er wai klaarde vijanden van een overgang geweest; er zijn ook vele lauwen. Tot deze laatsten zelde spr., hen niet noodig te hebben. „On danks lauwheid of tegenstand, wy gaan door." De oorlog heeft velen pas de sociale ellenden doen zien, waaronder anderen al zoo lang gebukt gingen. De houding der linksche partyen .tegenover ons vorstenhuis veranderde radicaal, evenzoo die ten aan zien van de kerken. Neutraliteit gaat ook van inhoud veranderen, de school krygt een dieperen geestelijken inslag. Dit alles maakt het socialisme voor ons aunvnnrdbaar. De heer J. Harmsen (Vryz. Dem.) for muleerde de doelstelling der party party van de doorbraak, nl. die waarin belders. boeren en middenstand samen stryden voor hun plaats ln de maatschappy. Deze groepen hebben nog geen gunstige voorwaarden voor ontplooiing gehad. Hun eisch van bestaanszekerheid ls ook de onze. Spr. bestreed bet standpunt der Party van de Vryheid, die z.l. de economische onge bondenheid propageerde. De corrigeerendc taak der overheid moeten wtj willen erken nen. Dat dit noodzakelijk ambtenary ach ter zich aansleept ls niet waar: thans ls dit het geval doordat de overheid de ge heele gang van producent naar consument moet lelden. Mr. dr. E. Brongersma (Chrlstofoorgroep) constateerde, dat er veel veranderd was ln de algemeene houding t o. v. de Katho lieken en betoogde, dat de doelen ongewij zigd zijn, doch dat de methoden dienen te veranderen. De politieke scheldsiyn loopt niet meer geiyk met de religieuze. Aange zien wij met dezelfde cultureele, moreelc. economische en flnancleele problemen zlt- ten. kunnen vooruitstrevende Katholieken zonder verdoezeling van religieuze prin cipes dezelfde politiek voeren als de an deren. Het episcopaat heeft ln den laatsten brief over de politieke partijen gezwegen, zoodat het den katholieken dus vry staat hoe zich politiek te organlseeren. „En lk voel me uitstekend thuis ln het klimaat van deze Partij" aldus mr. dr. Brongersma. De heer E. Vermeer (S.D.A.P zelde, dat met de as. verkiezingen een groeiproces werd afgesloten, waardoor tevens de koers van Nederland bepaald zou worden. West- Europa heeft grooter problemen op te los sen. Franco wordt niet verjaagd door de genen die geen sinaasappelen willen lossen, zyn geest en die der nazi's zit dieper Europa heeft groote problemen op tc los- dan men zich bewust ls. Ook elders ln Europa moet de stryd tegen het fascisme voleindigd worden. Het koloniale probleem noemde spr. als een der andere groote moei lijkheden. De oplossing hiervoor achtte hij niet gelegen ln bruut wapengeweld, doch ln een overleg aan de ronde tafel. Voorts getuigde hij van den weemoed, die alle S. D A. P.-leden moest bevangen by het verlaten van een oud en vertrouwd huls. Allen moeten echter iets opofferen om gezameniyk de groote doorbraak te for- ceeren. Spr. eindigde met een oproep tot deelnemen aan den strijd voor socialisme en democratie ln de Partij. Na zang van de „Stem des Volks" sloot de voorzitter de vergadering. Federatiebestuu r Haarlem der Partij van den Arbeid Het voorloopig bestuur van de federa tie Haarlem der Partij van den Arbeid is als volgt samengesteld: G. de Boer. voorzitter, W. F. Happé, vice-voorz., C. A. Alders, secretaris, mej. mr. M. van Beek, 2e secr., P. Mooijman, penningm., mr. S, C. van der Wall en dr. J. A. van den Andel, leden. Dit bestuur moet nog worden aangevuld met een afgevaardig de van elk der vier stedelijke afdee- lingen. Elfduizend gulden voor herstel Haarl. speeltuinen Nederlands Volksherstel heeft voor het herstel van de Haarlemsche speeltuinen een bedrag van f 11.000 beschikbaar ge steld, dat is f 1000 per speeltuin, onder voorwaarde, dat de tuinen voor 1 Juli a s weer voor de jeugd kunnen worden open gesteld, aldus het orgaan der Ned. speel tuin unie. 83. Uit het gebabbel maakte Warrie op, dat de bij een zoon was van den bijenkoning Zoemdoro V, en dat zijn naam Prins Anaelius was. Koning Saai a Mander had hem gevangen genomen tijdens een vliegtocht boven de Ver loren Velden, toen de bijenzwerm op een bende sluipwespen stuitte. Ont snappen uit de torenkamer was het werk van een oogenblik en drie tellen daarna zaten Wag, Warrel en hun nieuwe vriend, pnns Angellus Zoem doro in de gevangenis van de eerste twee. „Bons-bons-bons-klik De drie gevangenen van Koning Saai a Mander verstijfden van schrik. Voet stappen? Een bewaker De kolomschrijvers Een van de merkwaardigste verschijn selen in de Amerikaansche journalistiek is het instituut der „columnists", journa listen die één of enkele malen per week, hun zeer persoonlijke denkbeelden over vele onderwerpen te kennen geven. Zij schrijven over allerlei gebieden van het openbare leven. Er zijn er die regelmatig de buitenlandsche politiek behandelen. Onder hen bevinden zich beroemdheden (Dorothy Tompson, Walter Lipmann, Samuel Grafton), die niet alleen grooten invloed hebben op de Amerikaansche openbare meening, doch wier werk ook terdege wordt gelezen in de departemen ten van buitenlandsche zaken overal ter wereld. Er zijn er, die zich uitsluitend bezig houden met de Amerikaansche bin- nenlandsche politiek, of met sport, of met financieele onderwerpen, met onderwer pen betreffende de film. Maar allen wor den zij, wanneer zij een bepaalde plaats in de publieke belangstelling hebben bereikt, gesalarieerd op een wijze die ongekend is, waar ter wereld ook. Een van de voor Europeesche begrippen akeligste vorm van deze kolomschrijverij is die, welke zich bezig houdt met, ik kan niet anders zeggen dan: persoonlijke en intieme klets praatjes over het leven van bekende menschen. Een van de grootste „beroemdheden" op dit gebied is Walter Winchell, wiens kolom „Winchell on Broadway" in meer dan 500 Amerikaansche kranten ver schijnt. Deze man, die ongeveer tien jaar geleden nog een kleine variété-artist was, verdient met deze kolom niet minder dan tweehonderd en vijftig duizend dollar per jaar en hij maakt er met zijn beroemden naam als radiocommentator nog een zelfde bedrag bij. Oorspronkelijk ver meldde Winchell alleen de kletspraatjes. Hij vertelde wie er wellicht zou gaan trouwen en met wie. Wie hand in hand zaten in een of andere New Yorksche nachtclub. Wie er ruzie hadden en wie er ruzie zouden krijgen. Hij deed het op zulk een brutale en onomwonden manier, dat millioenen oogen zijn „onthullingen" verslonden. Later is hij zich ook gaan bezig houden met allerlei meeningen te verkondigen over zeer uiteenloopende onderwerpen, van buitenlandsche politiek af tot tooneel en literatuur toe. Over hem is een boekje verschenen, dat duidelijk doet zien welk een merkwaardige figuur hij is en de verklaring ervan geeft, hoe hij, die uiteraard talrijke vijanden heeft, ook een gevreesd man is. Eerlijkheids halve moet men zeggen, dat hij ook een man is, die door zijn onvervaardheid vele warme bewonderaars bezit. Een andere beroemde kolomschrijver is Drew Pearson, wiens „Washington merry go round" (Washingtonsche mallemolen) onder allerlei waardeloos gepraat dikwijls opmerkelijke beschouwingen geeft en onthullingen doet, die op waarheid blij ken te berusten en menigen hoogen staatsfunctionaris door hun indiscretie in benauwdheid hebben gebracht. Pearson maakte en maakt nog herhaaldelijk ge bruik van „lekken" in het ambtelijke apparaat Hij is de journalist, die door wijlen president Roosevelt ten volle ver acht werd. Deze heeft aan die verachting eens onomwonden op een persconferentie uiting gegeven, een uitval die een kleine storm in het openbare leven van Amerika verwekte. Een van de bij de groote massa meest onbekende, doch bij hen die hoogere eischen stellen aan berichtgeving en mee- ningsuiting meest geëerbiedigde verschij ningen in de wereld der kolomschrijverij is Anne O'Hare McCormick, die tweemaal in de week een kolom over buitenland sche politiek in de New York Times pu bliceert. Zij is een der knapste, rustigste, en meest gezabhebbende journalisten ter wereld Deze kleine vrouw, die van Iier- sche afkomst is, heeft invloed als maar weinig andere journalisten. Zij is vol komen op de hoogte van Europeesche situaties en heeft toegang tot alle kanse larijen. Zij is dan ook opgenomen in het heiligdom, dat hoofdredactie van de New York Times heet. Een kleine, grijze, on aanzienlijke vrouw, eenvoudig en onop vallend gekleed, van ongeveer 60 jaar. Wanneer men niet weet wie zij is, denkt men, haar ontmoetend, met een leerares bij het middelbaar onderwijs te maken !e hebben Mr. E. ELIAS. Gerard Hengeveld Gerard Hengeveld heeft ons Maandagavond van Mozart vla Chopin naar Ravel en Debussy gevoerd cn daarbij niet alleen de mutaties van den muzikalen stijl en de enorme com- pllcéëring der harmonische middelen, maar ook de geweldige ontwikkeling van de kla viertechniek de klankmogelijk- en verschei denheden van het Instrument gede monstreerd. En dit op superieure wijze. Bij Mozart (Sonate in Bes) mocht het pedaal wat te veel gebruikt zijn, en vooral het Rondo denk ik mij naïever, gracieuzer dan zijn voordracht het gaf, Chopin's Sonate op. 58 speelde hij fameus, zooals ik het tot dusver nog alleen van Mevr. Kwast-Hodapp hoorde poëtisch, helder, groot van opbouw en stij ging, technisch feilloos. Ravel's „Valses nobles ct scntlmentales" werden beurtelings krachtige en droomerige fantasieën in iri- seerende kleuren, parelmoer en opaal. De bussy's „Images" klanktooveringen. Een paar afwijkingen van den tekst bleven me echter onverklaarbaar. „Jardins sous la plule" sloot de reeks schitterend. Hierna klonk de 2de „Arabesque" als toegift nuch ter. Maar over 't geheel was dit piano-recital naast dat van Stevan Bergmann m.i. het mooiste van de ongeveer 20 die ik in dit sei zoen bijgewoond heb. K. de Jong KONINKLIJK .BEZOEK. De Koningin bracht hedenmorgen een bezoek aan de verzetstentoonstelling in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. BINNENLAND. Dc Koningin heeft Maandag den generaal van het Leger des Hells, den heer Carpenter, met zijn echtgenoote ln particuliere audiëntie ontvangen. Op het stations- emplacement te Rotter dam viel dc 20-Jarige A. v. B., toen hij op een lijdenden trein sprong, zijn beide been en wer den verbrijzeld. Eenige leden der kampleiding te Roosen daal zijn gearresteerd omdat zij goederen van geïnterneerden ten eigen bate hadden aangewend, ook levensmiddelen. Ei- worden nog meer ar restaties verwacht. Een brutale overval op een Juwellerswinkel is in de Zwartjanstraat te Rotterdam gepleegd. Een der daders ging er meteen vandoor met 80 gouden ringen, ter waar de van f4000. De Juwe lier overviel de twee achtergebleven inbre kers, maar die wisten te vluchten. BIJ de achter volging loste een hun ner enkele revolver schoten. Het slot van de zaak was evenwel dat, alle drie daders, jonge menschen uit Vlaardin- gen, gepakt werden. Tegen het ontslag van den burgemeester van het dorp Ruphen bij Roosendaal is door den gemeenteraad ge protesteerd. De raad meent dat de burgemees ter „goed" was en dringt in een motie bij de regeering aan op een andere beslissing. Albert van Raait,e, dirigent van het radio phllharmonlsch orkest, is van zijn ernstige ziek te in zoover hersteld, dat hij Zondag 24 Maart, zijn werkzaamheden hoopt te hervatten. Het Internationaal Hof van Justitie, dat in 6 Jaar niet samenkwam, zal op 6 April a.s. weer ln Den Haag een zitting houden. Ir. Mussert zal, naar „Trouw" verneemt, wanneer het tegen hem gewezen vonnis van het Bijzonder Gerechtshof door den Bijzonderen Rand van Cassatie mocht worden bevestigd, geen gratieverzoek Indienen, aangezien hij naar zijn meenlng daarmede schuld bekennen zou. BUITELAND. Een leger van 30.000 Koerden zou in Iran met de Russen samen werken als „bevrydings- party, mei het doel een vrije Koerdenstaat op le richten. Driehonderd meter per dag vordert de la vastroom van den Ja- panschen vulkaan Sa- koerayima. Volgens berekening zal Woens dag het dorp Koerokami bedolven worden. Duitsche geleerden en technici schieten V2 projectielen af aan de Baltlsche kust onder toezicht der Russen in het kader van de groote wetenschappelijke proe ven die de Sovjets met Duitsche wapens nemen. De kampstaf van „Neuengamme" be staande uit veertien man staat heden terecht te Hnmburg. Tallooze Joden. Zigeuners, Rus sen en Polen vonden in dit kamp den dood. Haarlem cn Omgeving. De wethouder van onderwUs te Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, houdt morgen geen spreekuur. Vader Klaren, de grondlegger van do Ned. Speeltuinvereenl- ging, wonend Cederstr. 211 ie Haarlem, wordt 21 Maart 94 Jaar. Do bouwvakarbei ders van Haarlem die georganiseerd zyn ln de Eenheidsvakcentrale, hebben ln een vergade ring een motie aangeno men waarin zij protes teeren tegen wantoe standen in het bouwbe drijf, het ontbreken van behooriykc werktijdre gelingen, de heerschen- dc willekeur der werk- leidlngen, de rechte loosheid cn het tarief- systeem. Zij verlangen tevens de erkenning van de ICenheldsvakcentrnle. De vergadering der Groote Iloutstraatver- eeniglng ter bespreking van dc komende her denkingsfeesten zal niet hedenavond, zoonis wij abusievelijk meldden, doch Donderdagavond a.s. worden gehouden, en wel in hótei I>e Leeuwerik.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2