De Tweede Kamer en de Grondwetsherziening De nieuwe brandstoffen kaart De Radio geeft vanavond; Avonturen van Wag en Warrel Sport in het Kort Kort en De voorstanders van snel werken in de meerderheid Voorzitter v. Schalk had de witte das aan. Zulks omdat er een nieuw benoemd lid cle communist Borst die Roestam Effendi op volgt te installeeren viel. Deze nieuwe ling had even moeite uit te vinden, wat links of rechte was. zoodat hij aanvankelijk per abuis een plaatsje op een der banken ter rechterzijde wilde gaan Innemen! Het voorstel van den voorzitter om, gelijk de centrale afdeellng had besloten, o m. het voorstel tot Grondwetsherziening meteen in de afdeelingen te onderzoeken ontmoette verzet. De heer Schouten (a.r.) vond, dat de Bnelheld waarmee de Regeering deze zaak afgedaan wenscht te zien, niet ln overeen stemming is met den ernst van dit onder werp. Het Kabinet wil nog vóór de Kamer ontbinding, die ln geval van aanneming van het revisie-voorstel uiterlijk op 16 Mei zou moeten vallen, de beoogde herziening onzer constitutie in eerste instantie laten aanne men. Zulk een haast Is ln strijd met de tus- tige overweging die een dergelijke revisie vereischt en ook in strijd met het plechtig karakter dat aan een Grondwetswijziging eigen moet zijn. Dit wordt een geïmprovi seerde revisie. Bovendien is het volstrekt onmogelijk voor de kiezers Juist bij de a s. verkiezingen voldoende aandacht aan het wijzigingen-voorstel te besteden. Reden voor bijzondere urgentie is er ook niet, tenzij men de herzienings-procedure wil zien in het licht van het feit, dat Inderdaad Btraks, met het oog op Indlé, een Grond wetswijziging zeer waarschijnlijk te achten valt. Maar dan zou het onderhavige voor stel alleen daarop betrekking moeten heb ben en dat Is nu net niet het geval. Ten aanzien van de Indische aangelegenheden een vlotte gang van zaken zeker aanbe velenswaardig. Maar daarvoor moet en kan «le Regeering veel beter zorgen door een Wijs beleid, dan met behulp van 'n wijziging in de procedure voor Grondwetsherziening. Dat beleid liet én in het Jongste verleden èn thans nog altijd in alle opzichten te jwenschen over. De voorzitter'verklaarde tot 't voorstel voor onmiddellijk afdeelingsonderzoek gekomen te zijn, omdat de matcrleele Inhoud van het wetsontwerp zeer eenvoudig Is. Wat men tegen het voorstel kan aanvoeren, kan Juist in de afdeelingen ter sprake worden ge bracht. Mr. v.d. Goes v. Maters (P.v.d.A.) stond ach ter den voorzitter. HIJ wees er op, dat ei van overrompeling geen sprake is, aange zien het alleen gaat om behandeling van een ontwerp in eerste instantie. De nieuwe Kamers zullen tenslotte vrijelijk kunnen en moeten beslissen of de voorgestelde wij ziging al dan niet ln de Grondwet een plaats moet krijgen. Vertraging zou funest kunnen zijn. ook in verband met wat er nu op de Hooge Ve- luwe gebeurt. Ook mr. Joekes (P.v.d.A.) zinspeelde er op dat door aanneming van de voorgestelde verandering in de herzieningsprocedure het voordeel bereikt wordt, dat men een wij ziging ln de Grondwet ln verband met In- fllë dan spoediger tot stand kan brengen, terwijl anders een noodtoestand wel eens zou kunnen dwingen ln zulk 'n geval de Constitutie niet precies op te volgen. Zoowel de heer Tilanus (c. h.) ais Dr. Bierema (lib.), die aan rustige overweging cle voorkeur hadden gegeven, te meer waar zij cle urgentie van een nu al fluks ln de Grondwet opnemen der beoogde wijziging In de herzieningsprocedure niet luzagen, Waren het met den heer Schouten eens. Mr. v Maarseveen (r.k.) daarentegen legde er den nadruk op. dat het praktischer ls thans ten spoedigste de procedure te veran deren. omdat er straks verschillende keeren Grondwetswijziging (eerst voor Indië, later >en algeheele revisie) te verwachten valt en In het tijdvak 14 April11 Mei worden op nader door de distributiediensten le bepalen dagen, brandstoffenkaarten T 606 .voor het stook6eizoen 194C-'47 uitgereikt Voor een brandstoffenkaart T 606 ko men in aanmerking gezinnen en alleen staande hoofdpersonen. Thans komen ook in aanmerking groepen van personen, die een gemeenschappelijke huishouding Voeren. Bij het afhalen van de kaarten /noet men de tweede distributics'.amkaarten van al'e leden van het gezin overleggen. .Voorts moet het restant van de brand- etoffenkaart T 509 of 505 met de bon 49 ingeleverd worden. Bovend en moeten «le ingevulde aanvraagformulieren voor de brandstoffenkaart worden medege nomen. Voor kamerbewoners zal later een regeling worden bekend gemaakt. De verkiezingen van 19.37 Aan de verkiezingen van Mei zullen elf partijen deelnemen. Dat lijkt een wel zeer groote vermindering, vergeleken bij vroe ger. Bij het opperen van die gedachte moet men zich echter niet laten beïnvloeden. Want ook in 1937 heb ben aan de Kamerverkiezingen geen 50 of meer partijen deelgenomen. Er waren 20 candidatenlijstcn inge diend en op 10 van deze zijn voldoende stemmen uitgebracht om één of meer af gevaardigden in de Kamer te brengen. Dat waren: de HK. Staatspartij (31 zetels, 28.84 van het aantal geldige 6temmen); 6.D.A.P. (23 en 21.95 Anti-Rev (17 en 16.40%); Chr. Hist. Unie (8 en 7.46%); Vrijz. Dem. Bond (6 en 5.90% Liberale Staatspartij (4 en 3.95 Comm Partij <3 en 3.35 Staatk. Ger. Partij (2 en 1-84%); Chr. Dem. Unie (2 en 2.09 N. S.B. (4 en 4.22%). In totaal behaalden deze JO partijen 96.10 van het totaal aantal uitgebrachte stemmen. De 10 kleine groe pen kregen slechts 3.90 dan, indien te voren het Regeerlngs-plan doorgaat, niet telkens weer Kamerontbin ding noodlg zal wezen. Met 53-20 (anti-revolutionairen, christe- Hjk-historlschen en liberalen) wees de Ka mer het voorstel Schouten van cle hand om het wetsontwerp Grondwetsherziening (als mede een daarmee samenhangend ontwerp, waardoor de nieuwe Tweede Kamer onmid dellijk na haar verkiezing aan den slag zal kunnen gaan) niet terstond ln de afdee lingen te laten onderzoeken. De groote meerderheid bleek dus bereid den door het Kabinet gewenschten spoed ln acht te nemen. Er waren heel wat stemmingen noodig voor de Kamer de voordracht samengesteld had voor een lid der Rekenkamer. No. 1 werd de heer M. de Bloeme, 2. de heer v. d Tempel (deze stond lager op de aanbeve ling der Rekenkamer) en 3 Mr. Hens. Ter voorziening in een vacature der Tweede Kamer (Dr. Deckers, R.-K. Is tot Staatsraad benoemd) vfetd het volgende tweetal opgemaakt: 1. Dr. Ch. Mol, 2. de heer P. v. Vliet. Twee schoten: twee dooden Dezer dagen werkte, even buiten de stad Goes een ploegje N.S.B.-ers ten be hoeve van het Goesche gasbedrijf. Een zekere K. knoopte herhaaldelijk gesprek ken aan met voorbijgangers en werd hier voor vele keeren gewaarschuwd. K. hief na de zooveelste waarschuwing zijn hou weel op tegen een der bewakers, waarop deze schoot en den gedetineerde doodelijk verwondde. Uit het interneeringskamp bij Nijme gen probeerden twee politieke gevange nen in het donker te ontsnappen. De schildwacht schoot op de ontsnapten, maar wist niet dat een zijner collega's de delinquenten op dé hielen zat. achtervolger werd doodelijk getroffen. Weer een open brief van mr, Slamet Het Bataviasche blad „Het Dagblad" heeft een nieuwen open brief van mr. Mas Slamet aan de Koningin gepubli ceerd. Hierin schrijft hij o.m., dat „zy, die Uwe regeering van voorlichting dienen" in een „beslist antwoord" hebben mede gedeeld, bezwaar te hebben tegen zijn voorgenomen reis naar Nederland, Ame rika, en Engeland, teneinde de wereld ■vare inlichtingen te verstrekken omtrent de ellende van het Indonesische volk. In den aanhef spreekt mr. Slamet zijn dank. uit voor het feit, dat de Koningin zijn vorige schrijven in een „boodschap" heeft willen beantwoorden. De koninklijke boodschap „heeft nieuw vertrouwen ge wekt en nieuwe hoop, dat duidelijker be grip zal groeien voor den dringenden nood van het Indonesische volk". Mr. Slamet schrijft voorts, dat onge straft open en bedekte bedreigingen door middel van pers en radio tegen hem wor den geuit, door hen „die verraders waren in dagen van nood". „Ten onrechte werd de publieke aandacht gevestigd op mijn oersoon en dreigt daardoor afgeleid te worden van het werkelijke doel van mijn streven," dat moet zijn: de bevrijding van het Indonesische volk van den door de Japanners en hunne handlangers ge- voeden waan, dat een vermeende vrijheid slechts afgedwongen kan worden door moord en doodslag op weerloozen en on- schuldigen." AGENDA VRIJDAG 12 APRII. Stadsschouwburg: Tl My uit Bloomsbury, 20 uur. Gem. Concertgebouw: Vergad. Een- heidsvakcentrale, 26 uur. Ged. Oude Gracht i(H: Lezing Volks-Unlversltett, 20 uur Rem brandt: Le Bonheur (14 J.) Palace: De zwarte kamer (18 j.). Luxor: Red Wagon (18 j.). Deze drie bioscopen 14, 18.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Zet m op. George! 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. ZATERDAG 13 APRIL. Stadsschouwburg: Comedla, Tartuffe, 20 uur. Frans Halsmuseum: Tentooonstelling werk van leden, 15 uur. Ncd. I'rot. Bond, Heemstede: Kamermuziekavond, 20 uur. Bioscopen: als Vrijdag. Een oorlogsherinnering te Bloememlaal De Bloemendaalsche noodraad heeft, op voorstel van B. en W., besloten den bunker, die de Duitsehers op het Kopje gebouwd hebben, te veranderen in een uitkijktoren. De kosten zullen f 8600 zijn, waarvan de „Wederopbouw" f 5250 voor zijn rekening neemt Bij de gedachtenwisseling opperde het raadslid W. C. Bier het denkbeeld den bunker ongewijzigd als oorlogsherinnering te laten staan, maar de burgemeester jhr. mr. C. J. A den Tex betoogde, dat dit niet gewenscht is. Er is wel iets voor te zeggen een oorlogsherinnering te behou den. Een bunkerdorp ir. de duinen zou daarvoor in aanmerking kunnen komen, en zeker een bezienswaardigheid zijn, maar dan moeten de duinen eerst veilig betreden kunnen worden. Handelsaccoord met Frankrijk Op 9 April ls te Parijs een handelsaccoord geparafeerd, dat aansluit bij het betalings- accoord Nederland—Frankrijk van 8 April. Hiermede is voorzien in den uitvoer uit Frankrijk van fosfaten, gips, staalproducten en machinerieën, textielwaren en stoffen, chemische producten, potasch, Fransche in- iandsche en koloniale houtsoorten, cacao wijnen, likeuren en kimstnijverheidsproduc- ten. Nederland zal exporteeren land- en tuin bouwproducten (ook poot- en zaaigoed), fok- dieren, verache vlseh, bloembollen, vlaslint, industrieproducten, benzol en cokes. Het accoord. dat van 1 April tot 31 December van dit jaar van kracht zal zijn, voorziet tevens in het instellen van een gemengde commissie van toezicht op de goede uitvoering. Haarlemsche Rechtbank De Hecmsteedsche hulpbesteller der Posterijen M. B. v. d. H. verklaarde bij het sorteeren van brieven één brief op den grond te hebben zien liggen. Deze bevatte f 287, die hij in zijn vestzak stak. De president merkte op, dat hij nu ongeveer maandelijks een ambtenaar der Posterijen in het beklaag denbankje zag. De Officier van/ Justitie vond dat voor de sinds den oorlog sterk ver hoogde onregelmatigheden in dezen be langrijken staatsdienst een voorbeeld ge steld moet worden: zijn elsch was 8 maan den onvoorwaardelijk. De verdediger begon met het overhandigen van eenige uitste kende attesten van verdachtes superieuren en van zfjn vroegeren baas, bij wien hij di rect weer in dienst kan treden. Als aanlei ding tot de verduistering noemde hij verd.'s meisje, dat hem thans ln den steek heeft gelaten Hy vroeg een zooveel mogelijk voor- waardeiyk opleggen der straf, subs, een re- classeerlngsondcrzoek. De gebroeders J. G. P. en J. P. stonden voor een heele serie Inbraken terecht, bovendien heeft- de oudste reeds 4 veroordeellngen op zijn kerfstok. Dc belangrijkste waren dief stal van eenige kisten met huishoudelijke en siervoorwerpen. Inbraak ln een sigaren winkel met medenemen van tabaksartikelen en damesklecdlng. en Inbraak ln een NSB- huls te Santpoort. Het Openbaar Ministe rie memoreerde, hoe de politie een goede vangst heeft gedaan met het arresteeren van illt tweetal dat Haarlem en omgeving onveilig maakte. Tegen belden elschte hy 2 Jaar. De raadsvrouwe drong er sterk op aan, dat de Rechtbank rekening zou hou den met de gunstige verklaringen van de werkgevers der belde verdachten. Voor diefstal van een rywiel werd tegen den I9-Jarlgen W. Ch, M. D. 10 maanden geë lacht. HILVERSUM 361 M. VARA 17.00 Orgelconcert. 17.29 Metropole- ork. 17.30 H A R.K. interm, RNIO 18 00 Nieuws. VARA 18.18 Eddy Walls. 18.45 In het Boelhuis, 19.00 Piano- en klarinet RNIO 19 15 Regeeringsui t zending. 19.30 Prógr Neder!. Strijdkr. 20.00 Nieuws. 20.05 Ned. Kamerkoor. IKOR 20.30 Reportage. RNIO 21.09 Op de brug VARA 21.15 Negro-splr. 21-30 Gevraagde pis ten. 22.00 Bulten), weekoverz. 22.14 Minstreels. VPRO 22.40 Avondwijding. RNIO 23 00 Nieuws VARA Orgel met zang. 23.15 Gram. muz. HILVERSUM II. 415 M. NCRV 16.30 Klein ork. 17.30 Piano. RNIO 17.45 Het Rijk over zee. NCRV 18.00 Celesta- ens. RNIO 19.00 Nieuws. 19.20 Pablo Cassals. 19.40 Causerie RNIO 2000 Nieuws. NCRV 20 05 Marinierskapel. RNIO 21.00 Op de brug. NCRV 21,15 Orkestmuz. 21.30 Gram. muz. 21.45 Oproep Leger des Hells. RNIO 22.00 Nieuws. NCRV 22.15 Reportage. 22.30 Vrij en blij. 23.00 Mozartprogr. 23.50 Sehritflezing. «foCR 104, Wag smeekte de bijen, hun best te doen, zijn vriendje te redden en on- middellijk werd de visch, die Warrel in zijn bek had, met dc lansen van het ge vleugelde leger bestookt. Van alle. kan ten vielen de woedende biien het logge visschenlijf aan, maar plotseling dreun de de stem van koning Saai over het water: Als jullie niet direct los laten, dan gelast ik, Saai a Mander de eerste, mijn opper visch, dat spinnetje levend te verslinden." De bijen zweefden beslui teloos boven de visch en vroegen aan ',Vag, wat hij er van dacht. Wag Wemel, anders niet zoo gauw uit het veld ge slagen, schoten ae tranen in de oogen. toen hij beval„Met rust laten maar. Misschien is er langs anderen weg nog een kans!" De bijen, met Wag in hun midden, aanvaardden den terugtocht, het drijvende kasteel van koning Saai a Mandcr werd door de visschen weer getrokken naar de oude ligplaats. Haarlemsche huip voor een Missiehuis Zooals zoovele geestelijke orden en con gregaties in het Zuiden van ons land door de oorlogshandelingen werden uiteengerukt, ontkwam ook het missiehuis van Marianhill ie Areen (N. Limburg) zijn lot niet. De pa leis, die hier werkten hebben voortreffelijk Illegaal werk verricht, toen zij Fransche krijgsgevangenen en later ook geallieerd luchtmnchtpersoneel uit ons land naar hun respectievelijke vaderland smokkelden. Bij deze acties hebben de Duitsehers een keer iets in dc gaten gekregen en zijn er verschil lende leden der communiteit terechtgesteld. Toen de legers der bevrijding ons land na derden werden de paters uit de gebouwen verdreven en namen de Duitsehers er bezit van om er een uitkijkpost te vestigen. Voorts vernielden zij het interieur, een vernieling die nog grondiger werd toen de geallieerden dezen uitkijkpost onder vuur r.amen. Er bleef weinig van over; de schade bedroeg ongeveer f200 000, Een particulier Haarlemsch Initiatief leid de tot een inzamelingsactie, ggvoerd door Protestanten en Katholieken om een steentje bij te dragen tot den opbouw van dit missie centrum, m samenwerking met de gemeente Nootdorp, die Arcen officieel had ge adopteerd. De actie is voortreffelijk geslaagd: ingeza melde gelden en goederen maakten het mo gelijk, een groote hoeveelheid aardewerk en glas, keukengerei, ameublement en tallooze andere artikelen ter waarde van f7000 aan het missiehuis over te dragen, een feit dat Woensdagavond op feestelijke wijze ge schiedde. Twee belangwekkende causerieën met lichtbeelden over Marianhill en de Groote Kerk luisterden het geheel op. Haarlemsche Tooneelclub De Haarlemsche Tooneelclub is tot het genre van het soclety-blijspel teruggekeerd, waarin deze club een zekere reputatie heeft, verworven. Ditmaal speelde echter slechts een derde van de geschiedenis in de „up per ten"; de belde laatste bedrijven verplaat sten den toeschouwer naar de burgermans- buurt van Bloomsbury. Daar huisde nog een restant van deftigheid ln den persoon van den tot armoede vervallen heer met acade- iische opleiding, wiens vrouw een penlson houdt. Dit is het milieu van Tilly, op wie de zoon van voorname ouders verliefd wordt en met wie hij zich verleeft. Het contact tus- schen cle ongelijksoortige families heeft ma joor Hay tot een grappig spel bewerkt, dat de acteurs onder leiding van Wim Pauw met leven en vuur voor het voetlicht brach- Zelfs ging het wel eens wat al te onstui mig tgp bij de luidruchtige scènes en con flicten. Hoewel een stuk als dit met zijn vele kluchtspel-effecten wel wat charge kan ver dragen, zou eenige matiging misschien niet onwenschelijk zijn geweest, hetgeen mede geldt voor de dramatische scène aan het slot an het tweede bedrijf. Overigens juist de komische typen als de zenuwachtige dominee, de onbehouwen broer van Tilly en de tooneelminnende man die beslag komt leggen leverden hoogtepun ten van vrooHjkheid. Richard speelde zijn rol met de hem passende onbevangenheid en Tilly gaf goed tegenspel. Een figuur, die de vertooning op hooger plan bracht, was de met fijnen humor belichaamde Lucius Wei wijn. H. G. CANNEGIETER. BURGERLIJKE STAND HAARLEM II April 194G BEVALLEN: 9 April: A. G. van Berkel— Timmer, z.; 10 April W C. Hakkenberg van Gaasbeek—van der Hei), z.; A. P. M. Uttlen Voorvelt, z.; A. E. Rombouts—Brans, z.; P. F. van den Berg—Brouwer, z.; A. van Zo meren—Bergman, d.; J. Bierens—Hoogen- boom, d.; E. J. Dankehna.n—Eekhart, z.; C. Koster—Bras, z.; L. WindhorstSchoemaker, z.; 11 April, II. L. van VelzenVink, d.; A. J. C. LipsKurvers, z. OVERLEDEN: 9 April, A. Arnold, 74 j„ Hofdijkstraat; H. C. Steltenberg, 16 j„ van Keulenstraat; M, J. Dekker, 44 j„ Plein; 10 April, B. W. van der Dussen, 72 j., Mr. van Heemskerkstraat P. J. Kunévan Deelen, 32 J., Kamperlaan; A, Plugger—Delvendiep, 62 J„ Gasthirisvest. ONDERTROUWD: 11 April. P. de Graaf en R- K. Komduur; J. P. C. H. Minderman en C. J. van Rlessen; J. Pronck en A. J. W. Stoel: P. J. Wildeman en C. Ligthart; C. A. van den IJssel en E.. H. van den Edjkhof; W. B. van Norden en II. A. Groenewoud; J. Lanting en C. Huijbens; G. Boer en C. van Zomeren: W. de Groot en M. Bakker; J. Bon en R. N. Mulder; K. van der Does en C. C. W. Heemskerk. GEHUWD: 11 April, H. M. Verheul en N. Beneker; II. W. M. Cornelissen en W. C. M. Bakx; G. H. van Essen en J. Tames; D. van Wichcn en P. Versluis; N. Beun en M. L. A. Kramer; B. de Bruin, en M. G. Cobeiens. DE ROODF. DUIVELS. Het volgende officieuze Belgische elftal speelt Woensdag ln het FeUenoord-stadion tegen de Zwalu wen. Boogacrt (White Star); Aernoudts (Berchem) en Gillard (Standard); v. Vaeren- bergh (Anderlecht), Henriet (Sporting) en Debuck (Eendracht); v. d. Berghe (Lyra), Go- vard (Luik), Vaillant (White Star), v. d. Audenaerde (Antwerp) en Thiryfait (Spor ting). HAARLEM—BLAUW WIT. Wij tasten nog in het duister omtrent het medespelen van Kick Smit in den belangrijksten wed strijd, dien Haarlem tot dusverre gehad heeft. Het zal grootcndeels van dezen speler af hangen, of Haarlem zijn grootsten concurrent onder de knie zal weten te houden, daar hij zoowel technisch als moreel een steun voor het team is. De supporters hebben 'in ieder geval het zekere voor het onzëkere genomen niet willen wachten met het aanschaffen 1 een toegangsbewijs, getuige het feit dat het terrein reeds thans volkomen uitver kocht is. Het meespelen van Smit zou een hervatting an de reeks goede resultaten kunnen zijn en dan is een kampioenschap niet uitgeslo- nt Haa,iem heeft de minste verlies- punten Ir. zijn klasse. ZWEMMEN. Zondag 14 April a.s. vieren de Watervrienden voor het eerst na den oorlog weer een groot zwemfeest, waaraan ruim 359 deelnemers uit Watervrienden- zwemvereenlglngen uit het geheele land zul len deelnemen. Het programma bevat naast wedstrijdnummers, springen, figuurzwemmen, demonstratie zwemmend redden, waterpolo, afvalwedstrijden, pantomime enz. Op groot- sche en massale wijze zal het Watervrien- denwerk in Nederland weer worden inge wijd. Vele deelnemers moeten worden inge kwartierd. Zaterdagavond half acht biedt de Haarl. Zwemver. De Watervrienden aan gasten en pleegouders een begroetingsavond aan in Cultura- Aanvang zwemfeest Sport, fondsenbad om 2 uur. BINNENLAND Mr. J H. van Royen, minister van buitenland- sche zaken, zal heden avond over Hilversum I een toespraak „op de brug" houden, ter ge denking van president F. D. Roosevelt, die een Jaar geleden stierf. 52 kantoormachines, die in de laatste maan den verdwenen uit ver schillende perceelen te Amsterdam zijn door de recherche opgespoord. Tevens werd de hand gelegd op de bende, die deze diefstallen voor haar rekening nam. Een novum in den lande is het verleenen van poliileele bevoegd heid. door den burge meester van Hilversum nan de onderwijzers van zijn gemeente als be strijding van de balda digheid onder de jeugd. De 260 ton zware, laatste overspanning van de IJsselspoorbrug wordt thans op haar plaats gebracht. De opening van de spoor brug zal op 2 Mei ge schieden. Dc Duitsehers boor den reeds voor den oor log in Bentheim gas. De BPM probeert het nu aan deze zijde van de grens. Er ls reeds een diepte van 1400 meter bereikt. Men hoopt op 1500 meter gas aan te treffen, dat voor ener gie-doeleinden te ge bruiken ls. f 100.000 Is telegra fisch naar Indië verzon den door het comité „Nederland helpt Indië" ter lenigtng van den al- lerergsten nood onder tic nog geïnterneerde Indo-Europeanen. Het nationale spel der bevrijding, zal op Zaterdag 4 en Maandag 6 Mei, evenals verleden laar, in het stadion te Amsterdam worden op gevoerd, met dien ver stande, dat dezen keer de opbouw van ons va derland het leeuwenaan deel zal krijgen, De op brengst komt weer ten goede aan de Stichting i9401945. 14 arbeiders zUn Donderdagmorgen ge wond bij een auto-onge luk in Rotterdam Zuid. 3en vrachtauto met de arbeiders als passagiers reed door een verkeer de manoeuvre tegen een ichtmast. Door den schok vielen alle arbei ders van den wagen, twee van de veertien •noesten ln het zieken huis worden opgeno men; de rest kon na verbonden te zijn, naar huls gaan. Op initiatief van eenige Walchersche vcr- cenlglngen woonden ruim 1500 belangstellen den te Vllssingen een demonstratie bij tot het behoud van Vllssingen als mnrlne-basle. Haarlem en Omgeving De heer P. Root, bedrijfsleider van de S.V. Brandstoffenhan- del v.h. van Breemen en Co. te Haarlem, hoopt op 15 April zijn 40-jarig lublleum te herdenken. Hij zal dien dag receptie houden te zijnen huize, lullanalaan 6, Heemste de, van 3—5 uur. Ds. 11. J. Plagge- nans te Spaarndam staat op een viertal voor pre dikant te Groningen bij de Ned. Ilerv. Kerk. Zaterdagmiddag 20 April te 14 uur zal in den Stadsschouwburg de kinder-operette „As- schepoester" worden opgevoerd. Het geheel wordt door kinderen gespeeld, gezongen en gedanst. Regie Ely Huy- boom. Muzikale leiding Joh. van 't Vlie. Het Passiespel „Schoon boven de Schooncn" wordt op Maandag 15 en Woens dag 17 April ln het R. K. Vereeniglngsgebouw te Heemstede door een groep Jongeren opge voerd. Aan de opvoering zullen 34 personen me dewerken, de muzikale omlijsting word! ver zorgd door het zangkoor „La vita nuova". MeJ. A. J. Ybes is benoemd tot adjunct- directrice van het St. Elisabeths Gasthuis. De heer F. Stiphout herdenkt op 18 April den dag, waarop hij 25 Jaar geleden als lood gieter en gasfitter bij de firma K. 1 Ioesbergen te Haarlem ln dienst trad.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2