pirepsirjua .>,t,s^.,.,„.f.SI Moeilijkheden in het bakkersbedrijf te Haarlem Radio geeft Kort en Bondig "V n JLJL Eischen over een vacantie-regeling Er zijn opnieuw moeilijkheden in het bakkersbedrijf te Haarlem gerezen Naar wij van de zijde der bakkerspatroons ver namen, hebben de organisaties der gezel len aan de werkgevers den eisch gesteld: twee weken vacantie plus een week va- eantietoeslag. De patroons staan op het standpunt, dat dit een quaestie is die landelijk geregeld moet worden. De gezel len-organisaties verklaarden hiermee ac- rooTd te gaan, maar deelden mede, dat als de uitspraak der Rijksbemiddelaars geen inwilliging van hun eischen tenge volge had, zij van plan waren die door staking kracht bij te zetten. Hierop hebben de patroons opnieuw ver gaderd. Zij besloten opnieuw de landelijke regeling te willen afwachten, maar ver klaarden zich bereid om de arbeiders in zoover tegemoet te komen, dat zij naast de 6 vacantiedagen, die zij reeds hebben, nog 3 zoogenaamde „snipperdagen" krij gen. Er werd bijgevoegd, dat de patroons deze toezegging deden in de verwachting dat de gezellen oog zullen hebben voor de groote moeilijkheden die de patroons hebben om de vacanties te verdeelen, daar er een tekort aan personeelsbezetting is. Over dat voorstel hebben de gezellen- organisaties weer vergaderd. Aan de werk gevers werd medegedeeld, dat volledig aan de eischen werd vastgehouden. Bo vendien werd medegedeeld, dat als de eischr i niet worden ingewilligd bij een aantal groote ondernemingen op Donder dag 18 April gestaakt zal worden. De patroons zijn over dezen gang van zaken zoo werd ons medegedeeld niet te spreken. Als het inderdaad bij een aantal groote ondernemingen juist in de drukke dagen die aan de Paschen vooraf gaan, tot een staking zou komen, loopt de broodvoorziening in de war. De patroons kunnen niet toestaan, dat door middel van staking dwang zou worden toegepast op een deel der ondernemingen. Het betreft hier immers een quaestie waarbij alle zaken betrokken zijn. Daarom hebben de bakkerspatroons besloten om, mocht het tot een staking in een deel van de bakke rijen komen, alle bedrijven stil te leggen. Wij hebben ook getracht over dit ar beidsgeschil inlichtingen in te winnen bij de gezellen-organisaties. Ons werd even wel medegedeeld, dat de gezellen over eengekomen waren geen publicaties over het geschil te doen, om het publiek niet te verontrusten. Wel werd verklaard, dat m.s. Maandag door de Rijksbemiddeiaars een conferentie wordt gehouden met de organisaties van patroons en gezellen. Onze zegsman verzekerde ons goede hoop te hebben, dat daar een oplossing zal worden verkregen, zoodat het niet tot een staking zal komen. Churchill volgende maand in ons land Churchill zal van 813 Mei een bezoek mui ons land brengen. Weer een nieuwe lichting opgeroepen. Een nieuwe lichting is weer tonder de wapenen geroepen en pal van jonge mannen zullen voor een tijd het ouderlijk huis vaar- rel moeten zeggen. Maar als Ilinke Nederlanders Bullen zij zich spoedig weien te Bchikken in hun nieuwe taak. Vader weet het nog van vroe ger en geelt zijn zoon nuttige raadgevingen mee. Maar Moeder heeft voor haar jongen nog iets Bnders. Een soldaat kan naast eijn soldij altijd nog wel iets ge bruiken voor een verzetje ol om de caniine wat te koopen. En Moeder stopt hem bij het afscheid »en extraatje toe. Overgehouden Wan haar huishoudgeld. Want Moeder spaart een gulden op rik tientje, doordat zij haar bood schappen bij de Gruyter haalt. BDaar krijgt zij betere waar en ifcO°/0 korting. Voor tien gulden van cassabons één gulden con- lant terug. En zoo heelt ze kun nen sparen voor een extraatje wóor haar jongen. Adv. AGENDA Stadsschouwburg: Comedia, Tartuffe, 20 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling werk van leden, 15 uur. Ned. Prot. Bond, Heemstede: Kamermuziekavond, 20 uur. Kunsthandel Leffelaar: Tentoonstelling. Rembrandt: Le Bonheur (14 j.) Palace: De zwarte kamer (18 j.). Luxor: Red Wa gon (18 j.). Deze drie bioscopen 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Zet 'm op, George! 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. ZONDAG 14 APRIL. Stadsschouwburg: Comedia. Tartuffe, 20 uur. Gem. Concertgebouw: Show-avond met bal, 20 uur. Bioscopen: als Zaterdag. MAANDAG 15 APRIL. Geb. St. Bavo: Demonstratie Gasbedrijf 14 uur. Brinkmann: Lezing H. C. Verkruy- sen, 20 uur Frans Halsmuseum: Tentoon stelling 10-17 tl. Bioscopen: als Zaterdag. HaarïemscKe tentoonstellingen In een tweetal Haarlemsche kunstzalen werden j.l. Zaterdag exposities geopend, die de aandacht vragen. Bij Leffelaar op de Groote Markt wordt nog eens in herinnering gebracht het ver moedelijk groote verlies, door de Hol- landsche beeldhouwkunst door den tragi- 6chen dood van den jongen Johan Lim- pers geleden. Wat achter bleef zat vol beloften voor een eervolle carrière als kunstenaar, en bevatte reeds veel dat tot de geslaagde prestaties te rekenen blijft. Wie in een gipskop als dat hier aanwezige portret van prof. Guarnieri zooveel aan geestige gevoeligheid vermag te leggen, vertoont een boven verdere technische vaardigheid nog vérgaande artisticiteit., die overal en steeds een der kenmerken van kunst zal blijven. Dat die qualiteit ook in ander hier aanwezig werk zich openbaart bewijst, dat het geen louter toeval is wanneer wij ze in dien kop op merkten en er op wijzen. Een andere uiting dier gevoeligheid, meer nobel dan geestig, vindt ge in de structuur der groote Eva, waar de bui tenlijnen zoo ongezocht vloeiend haar ver loop hebben. En al kan ik de ietwat botte compositie van Mahler's kop, pal boven op het hoofd van Salomé, nog niet on voorwaardelijk genieten, in die beide heterogene helften zit weer zooveel af zonderlijk moois, dat de conclusie geldig blijft: met Limpers verdween een artist. Doemt er een op in zijn mede-expo sant, in den teekenaar-aquarellist George Robèr, over wien wij vroeger al meer schreven? Zonder twijfel is dat tot op zekere hoogte het geval, doch wat bij den één klaar is als stroomend "bronwa ter ie bij den ander geheimzinnig, on doorzichtig als een verborgen plas in het oerwoud, vol verrassing voor den ontdek ker en misschien alleen voor den maker vol van die diepe innerlijke emotie en bedoeling, die er zijnerzijds een inleiding bij gewenscht doet schijnen. Voor wie daarvan niet gediend is, blijft toch als resultante dc vaak boeiende fantasie van den man, die leeft bij de in zijn geest levende vormgeving der zichtbare dingen tot een wereld, die geheel van hem is, en die op zich zelve schoonheid niet ont beert. Daaraan wijsgeerige beschouwing vast te knoopen, lijkt mij, ook voor den man zelf, een hachelijk ondernemen, en ik zie liever zijn productie dan dat ik ze hoor expliceeren. Zelfs een Odilon Redon Het zich nooit uit over wat hem bij de conceptie van zijn verk beroerd had, en het is wel opmerkelijk dat Robèr, naar mate hij meer bij een realiteit aanleunt, zooals bij het brandend Rotterdam en dergelijke, voor mijn gevoel minder in teressant wordt. Zijn droombeelden, ook dc beste en meest aantrekkelijke, blijven in hoofdzaak decoratief en zijn vaak be wonderenswaardig van kleur en rhythme. In zijn sfeer en met die zelfverkozen be perking is hij zeer zeker een artist. Rest voor ditmaal Dignum Lammers, van wiens werk in de nieuwe kunstzaal Niemann een tentoonstelling werd inge richt. Hij is een nog betrekkelijk jong man met velerhande capaciteiten, die hem in ieder geval een carrière beloven waarin,naar men zoo zeggen zou, zijn levensonderhoud verzekerd kan zijn. Knap in velerlei opzicht, met een blijk baar zeer gunstige dispositie voor het bewerken van den lithographisehen steen (zie hiervoor zijn werkelijk bijzondere prenten) een zeer groot en gemakkelijk aanpassingsvermogen (zie hoe hij de tee- kenwljze van Vincent en het werk van Matisse bestudeerd heeft) zal hij in 6taat zijn op illustratief gebied gemakkelijk vasten voet te krijgen. Het gevaar dezer veelzijdige begaafdheid ligt voor de hand. Het is voor Dignum Lammers te hopen, dat hij in een niet te verwijderd moment uit al deze begaafdheid een eigen karak ter kan ontwikkelen dat hem dignus dig- nus est intrare doet toeroepen door de artisten van beteekenis. J. H. DE BOIS. Hoe denkt Nederland over de plan-economie? Het Nederl. Instituut voor de Publieke Opinie heeft in Maart j.l. een enquête ge houden over de vraag, wie In Nederland economische vrijheid wenschen en wie meer voor geleide economie voelen. De uitslag is bijna in evenwicht Afgezien van 17 der ondervraagden, die geen meening hadden, stemden 42 voor economische vrijheid, 41 voor plan-economie. Van de aanhangers der Partij van den Ar beid behooren 52 bij de voor-stemmers. Onder de leden van de liberale partij is 82 van de Anti Revolutionnalren 50 voor economische vrijheid. Personen in leidende functies zijn ook veelal voorstanders van deze vrijheid, minder is dit bij arbeiders het geval (36 en bij de ambtenaren het minst (33 Mannen en vrouwen denken vrijwel gelijk op dit punt. Het aantal onverschilligen is echter bij vrouwen twee maal zoo groot als bij mannen. In Engeland heeft het Britache opinie onderzoek-instituut een vrijwel gelijkluiden de vraag gesteld. Voor economische vrijheid verklaarde zich 35 er tegen 48 der on dervraagden. Ook hter had 17 geen mee- nlng. Men vergelijke deze cijfers met de Ne- derlandsche van nu, respectievelijk 42 41 en 17 Kn ge land was dus een Jaar ge leden enthousiaster voor geleide economie dan ons land nu. De petroleum wordt goedkooper Met ingang van 15 April wordt de pe- troleumprijs van 18 cent op 12 cent per liter teruggebracht. Deze verlaging is een gevolg van het feit, dat men thans eerst kan beschikken over de volledige gegevens ten aanzien van de invoerrechten, onkos ten e.d. De te hooge winsten, die tot heden door de diverse oliemaatschappijen wer den gemaakt, zijn aan de s«Shnfki«t afge dragen. PREDIKBEURTEN HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Zaterd. 7.30: Avondgebed. Zondag 10. Ds. I. P. v. tl. Waal Bev. nieuwe llclm. 7: Dezelfde H. Av. Vrydag 7: Ds. I. P. van der Waal. Nieuwe Kerk. 10: Ds. G. J. Waartlenburg. Bev. nieuwe lldm. Vrijdag 10: Ds. W. J. van Elden, H. Av. 7: Ds. H. E. Beker. H Av Noorderkerk 9 en 10 45: Cand. t. d. H. D van Dok. 7: Ds. J. J. Peters, Ncd, Herv. Pred. te Beverwijk. Vrijdag: 7: Ds. P. J. Mackaav. Oosterkerk 10: Ds. A. Snethlage, em. pred. Voorber. H. Av. 7: Ds. E. Dekhuis, laatste avonddienst. Vrijdag 7: Ds. E. Dijkhuis, H. Av. Bakenesserkerk 9.30: van Houwelingen RIJkhoek, Kinderkerk. 10.45: Ds. H. A. Vis ser, van Watergraafsmeer. Jeugddienst. Ka- Êel Bethel 9.30: Kinderkerk 10.45: Ds. H. Beker. Alle-flag-Kerk. Dinsdag 3: Zang. 3.30: Ds. B. Daalder. Medew. Mevr. R. v. d. Noord-Magré, declamatie. Stads Evangeli satie 10 en 7.30: F. H. Kloos, Gouda. Vrij dag 7.30: J. F. Snoeks, H. Av. Zulderkapel 10: W Dubbeldam, Evang. te Rotterdam. 4: Dezelfde. H. Av. Vrij voor alle geloovigen. 7.45: Jeugdsamenkomst. Opwckkliigssamen- komsten. Vrijdag 8: H. C. van der Flier, Evang. te Enschedé. Evangelisatie Fr. Hals straat. 7.30: Samenkomst. Egllse Wallonne Dlmanche 14 avrll a 10 h. 30: Culte des Rammeaux, présldé par mr. le pasteur M. Jospin. Vendredi 19 avril a 20 h. Service du Vendredi Saint et Salnte-Céue présidé par mr. le pasteur M. Jospin. Christian Science 10: Ned. taal 11.16: Engelschc taal. Evang. Lilth. Gemeente. 10.30: Ds. J. Ph. Makklnk van Leiden. Noorderkapel 10.30: Ds. W Spllethoff. 7.30: Dezelfde, H. Av. Vereen. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Leen- dertz, H. Doop. Ver. v. Vryz. Hervormden 10.30: Ds. A. van Biemen. Bev. nieuwe lidmaten Item. Geref. Gemeente. 1030: Dr. W. R. M. Noordhoff. Bevestlglngsdlenst Geref. Kerk. Kloppersingelkerk 10: Ds. Js. v. d. Linden. 5: Dr. N. J. Homines, van Mid delburg Wllhelmlnakerk 10: Ds. L. Hoor weg. 5: Ds. J. W. Slertsema. Zuid-Ooster- kerk 10: Ds. J W. Slertsema 5: Ds. Js. v. d. Linden. Geref. Kerk (Art. 31). 8.45 (in Ger. Kcrkb. abusievelijk 7 45 vermeld): geb. Chr. Geref. Gem. Floresstr. Ds. A. Veldman, van Leiden; 3: geb. Rem. Gem. Wilhelminastr. stud. J. v. Popta, van Santpoort. Geref. Gemeente Maandag 7.30: Ds, A. Verhagen. Geref. Kerk in II. V. 10: Ds. G. W. V. Deth. Openb. belijdenis. Vrijdag 8: Ds. G. W. van Deth. H. Av. Pinkstergemeente. 10 en 7.30: Openbare Samenkomsten. Gem. des Heeren 10 en 5: Openb. Godsdienstoefening. Ilerst. A post. Zendlngsgemeente. Wllhelministraat 10 en 5: Godsdienstoefening. Ilerst. Apost. Zeiidingsgemeente, Jacobijnestraat 10 en 5: Godsdienstoefening. Vrijdag 10 en 7: Gods dienstoefening Ned. Ver. v. Spiritisten lïar- monla. 10 30: H. C. L. v. d Laan. Haarlem. Soefi-Bcweglng (ünlverseelc "Eeredlenst) 11.15: Mej. C. v. Dobben. Met. Roze.krulscrs Genootschap 7.15: Tempeldienst. J. Leene. Gemeente Gods. 9 30: Godsdienstoefening. IIAARLEM-NOORI). Ned. Herv. Kerk. Ju- llanakerk 10: Dr M. v. d. Voet. Bev. nieuwe lidmaten. Vrijdag 7: Dr. M. v. d. Voet. H. Avondmaal. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos, Bev. nieuwe lidmaten. 7: Dr. H. v. d. Loos. H. Av. Vrijdag 10: Ds. G. Koch. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. G H. v. d. Woord. Vrijdag 8: Ds. G. H. v. d. Woord. H Avondmaal Ncd. Prot. Bond. 10.30: Ds. J. Heldlnga. Geref. Kerk. Noord-Sclioterkerk 10: Dr. N. J. Hommes, van Middelburg. 5: Ds. L. Hoorweg. ilaptlste Gemeente 10 en 5' Ds. T. Jansma 8 Jeugddienst. (geb. Salem) Vrydag 8 Dienst. Chr. Ger. Gem. 10 en 3.30: Ds. M Holtrop. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk Wil- helmlnapleln. 10: Ds. H Bartlema. Bev. lid maten. 4: Ds. J. C. van Dijk. Bev en Intrede Ds. H. W. Duyvcndak. Vrijdag 10: Ds. v. Nleuwenhuijzen. 7.30: Ds. Barger. H. Av. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. C. M. Brlet. Bev. lidmaten. Vrydag 10.30: Ds. Bart lema. H. Av. 7.30' Ds. Brlët. H. Av.Ncd. Prot. 10.30: Dr. Alb. Vis, Beverwijk. Vrijdag 7: Ds. N Padt, HvZutphen. Geref. Kerk. Koe- dlefslnan. 10: Ds. A. Dondorp. 5. Ds. W. C v. d. Brink. Camplaan 10: Ds. W. C. v. d. Brink. 5: Ds. A. Dondorp. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) 8.15: Prop. J. v. Popta. van IJmul- den. 3: Prop, van Kalkeren, van Beverwijk. «LOEMENDAAL. Ned. Hen. Kerk. 10: Ds. J. C. van Dijk. Vrijdag 10: Ds. J. C. van Dijk Bev. nieuwe lldmnten. 7: Dezelfde. H. Av. Ned. Prot, Bond. 10.30: Ds. F. Kleyn, Rem., Den Haag. Vi-ye Kath. Kerk (Haarl. Gem.) 10.30: Gez. H. Mis. Uitreiking van gewijde palmtakken aan leden en belangstellenden OVERVEEN. N'eil. Herv. Kerk. 10: Dr Ch. de Beus. Vrijdag 7: Dr. Ch. de Beus. H. Av. Tramongeluk te Heemstede Vrijdagmiddag ia de 21-jarige jongeman H. L. v D., die op de treeplank van de electrische tram stond, in de Valken burgerlaan te Heemstede van den wagen gevallen. Hij kwam onder den wagen en werd meteen gedood. Literatuur in dezen tijd „De mensch van thans lijdt het meest daaraan, dat, zijn innerlijke levenskern schraler wordt. Alles wordt gestandaar diseerd, de geheele menschelijke entou rage en de intiemste levensbehoeften, tot de bibliotheken toe, waar gewoonlijk al leen nog de boeken worden gevonden, die men „gelezen moet hebben", zoo zeide Anton van Duinkerken in de belangrijke causerie, die hij Donderdagavond voor leden van de Literaire Club te Haarlem heeft gehouden. In onze maatschappij van koude zake lijkheid heeft de literatuur haar eigen sociale functie: om in den mensch het vermogen tot meeleven te doen ontwaken en levendig te houden. Zij raakt ons in nerlijke wezen, waar dit aangeraakt wil zijn en bewerkt daarmede bij ons een be wuste terugtreding uit de gedwongen sfeer der samenlevingsvormen in den pri mitieven mensch, die wij niet meer zijn. Nu de technische periode de humanis tische lijkt te verdringen, worden dichter taal, dichterlijke gevoelens en literatuur achterlijk. Aan literatuur doen is een drang om in de maatschappij te misluk ken, tusschen het loven en bieden, heb ben en begeeren te mislukken tot het kind, dat men in zich heeft. De literatuur functionneert om het geluk der schoon heid te geven nan hen, die met het on geluk der werkelijkheid zijn behept Hoe feller deze realiteit, hoe sprekender de functie van de literatuur, die nog nooit zoo dicht bij ons is geweest als in de afgeloopen oorlogsjaren, toen de mensch bedreigd werd door machine en verdler- lijking. BIOSCOPEN PALACE draait na een gevarieerd voor programma de oude Boris-Kariofffilm De Zwarte Kamer, geheel volgens het recept van het kasteel met mysterieuze geheime ruimte en een vloek over dc familie. De vloek betrof ditmaal de tweeling, waarmee de familie verrijkt zou worden en waarmee zij zou uitsterven. Karloff speelt hierin de beide broers: den wreeden, en heerschzuch- tigen erfgenaam en den beminnelijken. aan een hand verlamden, één minuut jongeren broer, die door den eersten om het leven wordt gebracht, wat ook reeds in de voor spelling geschreven stond. De gerechtigheid zegeviert ten slotte en men vraagt zich af. waarom men de heele historie aanschouwd heeft, die evengoed had kunnen beslaan uit een reeks aaneëngeplakte scènes van tiental len andere films, die een dergelijk onder werp behandelen. KRANS HALS. De Engelsche Komiek met het paardengezicht George Formby vindt een kolfje naar zijn hand in ..Zet 'ni op, George", waar hij als jockey het wildste paard van Engeland, den gevaarlijken men- scheneter, moet berijden, dat hem is voor gesteld als een gedwee dier onder den naam Lammetje. Onzinnige complicaties ontstaan, als de heldhaftige Jockey ontdekt wie Lam metje werkelijk is, waarbij alle moed hem ln de schoenen zinkt. Als hypnose gefaald heeft, brengt de betoovering van een lief tallige jonge dame hem er tenslotte toch toe, Monscheneter ln de ondanks het vereischte element van dwaasheid op spannende wijze verfilmde groote race naar de overwinning te voeren. REMBRANDT. Een onwaarschijnlijk gegeven vormt voor een film geen criterium ter beoordeeling, doch de hieruit volgende, tot eisch geworden noodzakelijkheid is dan, dat de realisatie van deze gegevens aan vaardbaar is. De nogal oude Fransche film „Le Bonheur" staat en valt met het spel van Charles Boyer als anti-sociaal mensch, die een actrice wil dooden, haar slechts verwondt en van haar gaat houden. De film is sterk, waar Boyer sterk is. zwak en sentimenteel waar zijn strakke leiding niet voelbaar is. Het slot valt totaal in het water. U XOR. „Red Wagon" laat zich in den beginne aanzien als een onsamenhangende stuiversroman. Naarmate de circussfeer ech ter meer op deu voorgrond treedt en de in trige zich gaat ontwikkelen weet deze oude Engelsche rolprent het amusante aan de spanning te koppelen, alhoewel het gemis aan een strakke lijn en een goWe mon tage wel eens even storend werken. Ove rigens Js de geschiedenis van den circus- Jongen, die eigenaar wordt van een groot „paardenspul" en een kattig zigeuner vrouwtje, gelardeerd met een concurrentie strijd, een boelende tygerdressuur en de hier en daar raak getypeerde sfeer van piste en woonwagens tot een alleszins genietbare film verwerkt. Burgerlijke Stand HAARLEM 12 April 1946. BEVALLEN: 9 April, L. Sieraad—Meijer, 2 (1.; J. J. Tieboutvan der Wulp, d.; 10 April, M. M. VuijstBijster, z.j H. Ramakers Spijkstra, z.; 11 April, E. H van den Berg Heijmans. z.: A. H1rs—Schellingerhout, d.; A. A. de Moei—van Roode. z.W. J. Smal— Sikkink, z. H. J. van der Wei ff—Hofsté, d.; A. M, Loerakker—Roest, d.: 12 April, C. C. OverdijkKlinkert, d.; M. G. ZweersLijn- zaat, z.; H. Wittebolvan Kampen, d. OVERLEDEN: 9 April, A. Westerhof— Frankfort, 59 j.. Nijlstraat; H. J. Wegerif, 66 J„ Gasthuisvest; 10 April, F. A. Krenning, 61 j., Koningstraat. Weerbericht Geldig tot Zondagavond. Niet veel wind. In den ochtend hier en daar tijdelij mist of nevel. Overwegend droog weer. Plaat selijke wolkenvelden, vooral in het Noorden des lands, Niet veel wind. RNIO 15.00 Schubert-progr. 16.00 Malelsche les. VARA 16.15 Gevraagde platen. 16.45 Cau serie. 17.00 Vriendschapsfeest. 17.35 Rich. Tnuber. RNIO 18.00 Nieuws. VARA 18.18 Ben. Silbermann. 18.45 Een betere samenleving. 19.00 Pianoduo. RNIO 19.30 Ned. Strijdkr. 20 00 Nieuws. VARA 20.10 En nu.... Oké. 21.15 Zonnig progr. 22,05 Binn. overz. 22.20 Vaude ville-orkest. RNIO 23.00 Nieuws. VARA 23.15 Cantare-Ens. 23.35 Gram. muz. HILVERSUM II, 415 M. KRO 15.15 Promcnade-oi-k. 15.45 Voor het kind. 16.45 Ens. Frank. 17.00 Kiosk. RNIO 17.15 Twee vleugels. KRO 17.45 De vliegtuig turbine. 18.00 Dlnermuziek. RNIO 18.30 Rijk over zee. .interm.). 19.00 Nieuws. KRO 19.20 Gram. platen. 19.40 Journal, wcckoverz. RNIO 20.00 Nieuws. KRO 20.05 Lichtbaken H. dc Grecve. 20.30 Omroepork. 21.00 Puzzlerubriek. (interm.). 21.45 Zoeklichten. RNIO 22.00 ZONDAG RNIO 8.00 Nieuws. VARA 8.15 Progr. overz. 8.20 Gr. muz. 9.00 Voor den tuin. 9.20 Joh. Jong en Hetty Beck. 9.45 De mensch in de natuur. VPRO 10.00 Zondagshalfuur. IKOR 10.30 Prot. Kerkdienst. AVRO 12.00 De waar heid over Java. 12.15 Malando's orkest. 12.15 Wat vrouwen op het hart hebben. 12 40 Ma- lando. RNIO 13.00 Nieuws. AVRO 13.15 Metro- polc-ork. RNIO 13.50 De Spoorwegen spreken. AVRO 14.00 Ruggero Gerlln, c'nvecimbel. 14.30 Radlo-phllh. orkest met Willem An- driessen. 16.30 Reportage. VPRO. 17.30 Ge sprekken met luisteraars. VARA 17.30 Oome Keesje. RNIO 18 00 Nieuws en Sport. 18.15 Bravour en Charme. 18.45 Sportpraatje. 19 05 Omroeporkest. RNIO 17.30 Voor de Ned. Strijdkr. 20.00 Nieuws. 20.05 Wederopbouw. 20 12 Gr. muz. 20 15 Opera (gr.pl.), 21.10 Hoor spel. 22 00 Lys Gauty, Pills en Tabet. 22.15 25 jaar K. L. M. 22 30 Romancers. RNIO 23.00 Nieuws. AVRO 23.15 Red. Whtte and Blue Stars. 23,15 „Nocturne". HILVERSUM O, 415 M. RNIO 8.00 Nieuws. NCRV 8.15 Van man tot man 8.30 Ned. Herv. Studiodicnst. RNIO 9.30 Nieuws. KRO 9.45 De Heilige van den Dag. 11.15 Gr. muz. 12.16 In 't Boeckhuys. 12.30 Evert Haak, orgel, 12.45 „Zoeklichten". RNIO 13.00 Nieuws. KRO 13.15 Program ma overzicht. 13.20 Lunchconcert. 14 00 „Bel Canto' 14.20 De Palmpaasch. 14.35 „Bel Canto". 15.00 Pater J. B. Kors O. P. 15.20 Lie deren van Beethoven. 15.30 Sonaten. 16.00 Ziekenlof. 16.30 Ned. Radio kwintet. 16.45 Gr. muz. NCRV 17.00 Gewijde muziek. IKOR 17.30 Ned. Herv. Kerkdienst. NCRV 18.45 Ge wijde muziek. 19.15 Kent Gij uw Bijbel? RNIO 19.30 Nieuws. KRO 19.45 „Kampvuren langs den evenaar". 20.00 Hlndemith-program- mo. 20.20 Luisterspel. 21.10 Fragm. uit Lakmé. 31,34 Hartvelt-kwartet. RNIO 22.00 Nieuws. BINNENLAND De arbeiders In de textielindustriedie vol gens een bestaande re geling van hun werkge vers een bepaalde hoe veelheid texuelgoederen bulten de distributie om krijgen, zullen ln de toe komst hun textiel vol gens de algemeene dis tributieregeling, via de normale handelskanalen moeten betrekken. 25 personennauto's voor gedupeerde artsen ln Nederland zijn door de Amerlkaansche La bor Unions in Engeland aangekocht. Kadlo-bezltters dienen voor den 15en van elke maand een nieuw radiozegel op de lulstervergunulng bij te plakken. De melkprUs voor den veehouder voor het seizoen 1946-'47 is nog niet vastgesteld. Zoo spoedig mogelijk na 14 April zullen de veehou- ders hierover worden in gelicht. Een botsing tus schen een bestelwagen met zeven inzittenden en een militaire auto nabij Apeldoorn kostte drie vrouwelijke passa giers van de bestelauto het leven. De bestuurder van den bestelwagen werd misleid, doordat de militaire vrachtauto slechts één koplamp en dan nog aan den rech terkant voerde. Haarlem en Omgeving Dr. A. C. Zaanen te Heemstede is benoemd tot privaatdocent in de wiskunde aan de facul teit der wis- en natuur kunde van de Leidsche Universiteit. Dc heer It. Smit ■Jr., hoofd der Prins Bemhardschool te Haar lem, is benoemd tot di recteur van het Bureau voor kerkelijkcn socia len arbeid te Rotterdam Ds. J. C'. Mans, van Oud-Beierland doet 2 Mei zyn intrede bij de Christ. Geref. Kerk in Haarlem-Noord. Prof. dr. K. II. Mis- kotte te Lelden, vroeger te Haarlem, viert 22 Mei zyn 25 Jarig ambtsfeest als predikant. De R.-K. Handels avondschool voor meis jes zal ln Mei haar 25- Jnrlg bestaan vieren. Mej. C. Stavenulter zal dan tevens haar zilve ren feest vieren als di rectrice. Ds. M. W. Duyvcn dak zal Zondag worden bevestigd als vijfde pre dikant van de Ned. Herv Gem. van Heemstede, speciaal om 't werk te verrichten van geeste lijk verzorger van de In richting „Meer en Bosch" door ds. J. C. v. Dijk, van Bloemcndaal, oud-voorzitter van de Chr. Vereenlglng tot verpleging van ïyders aan vallende ziekte. De dienst wordt gehouden des namiddags to vier uur ln het Kerkgebouw op het Wllhelminnplein In dienzelfden dienst houdt ds. Duyvendak zijn Intrede. Een afdecliug Haar lem van den Ned. Chr. Bond van doofstommen en slechthoorenden is opgericht onder den naam „Wees een Zegen". Zy telt reeds 20 leden. Hoorend secretaris ls de heer J. Kal, Verspronck- weg 40, Haarlem. Ds. II. J. l'logge- mnrs, predlkunt bij de Ned. Herv. Gemeente van Spaarndam, heeft toezegging van beroep naar Axel ontvangen. Dc heer J. T. Bak ker, te Haarlem, ls aan de universiteit te Gro ningen gepromoveerd tot doctor in de facul teit der letteren en wijs begeerte. Een kinderconcert (350 Jongens en meis jes) onder leiding van Jan Booda, heeft plaats op Donderdag 18 April ln de Gem. Concertzaal te Haarlem. Voor de puuze van den winter, dnnrna van de lente. So liste ls Cath. Heescis, be geleiding Emmy van Eden. Een wydliigsavond wordt Donderdag 18 April ln de Immanuel kerk aan de van Eg- mondstraat ln Haarlem- Noord gehouden. Mede werking verleenen het Ned. Herv. kerkkoor „Schoten", dirigent L. J. v. Mechelen en mej. Middag, orgel.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2