NVALARMA W Wat is er morgen te doen ICoSen van Krui Tips em Tops Malversaties op liet Distributiekantoor Vier ambtenaren voor den politierechter. Sedert twee maanden zijn in het Huis van Bewaring vier ambtenaren van den Distributiedienst te Haarlem opgesloten, die zich aan malversaties hebben schul dig gemaakt. Vrijdagmorgen hadden zij zich voor den politierechter voor econo mische zaken te verantwoorden. Twee ambtenaren J. M. B. en P. J. M. waren in April nog in het bezit van stamkaarten, welke in den onderduiktijd gebruikt wer den. Hiermede konden zij distributiebe scheiden in ontvangst nemen. A H. had in April zeven inlegvellen in de Vleeschhal gevonden In plaats van ze aan zijn chef te geven, gebruikte hij de bonnen, om levensmiddelenkaarten te verkrijgen. Ook hielp hij B. en M om op diens inlegvellen bonkaarten te verstrekken. Verder had L. J. B tabaksbonnen, ongeveer 240 in totaal, welke B. hem ter hand had gesteld, ver kocht. Op voorstel van den officier van justitie werd de behandeling der zaken uitgesteld, om over de verdachten een reclasseerings- rapport in te winnen. De poelier P. die verdacht werd van B. tabaksbonnen gekocht te hebben, doch het feit ontkende, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier weken met aftrek van voor-arrest De zaak tegen den sigarenwinkelier B., die bonnen van P. had gekocht werd aan gehouden voor het inwinnen van een voor lichtingsrapport. Het kind is terecht Gisteren kwam een dame van het Sant poorterplein het in de zweminrichting aan de Delft gevonden bundeltje kleeren halen, met de mededeeling, dat haar zoon tje dit had laten liggen. Het raadsel was daarmede opgelost, maar het personeel van de zweminrich ting was toch wel verontwaardigd over het feit, dat het zoo lang in onzekerheid was gelaten. Twee man hebben drie kwar tier lang over den bodem van het basin gezwommen om den eventueelen drenke ling te vinden en pas na een aantak dagen is de moeder met haar geruststellende mededeeling gekomen Een conflict bij den Nachtveiligheidsdienst? Sinds eenigen tijd voert het personeel van den Nachtveiligheidsdienst te Haarlem een actie voor loonsverhooging. Daarover werden onderhandelingen gevoerd door <le organisaties. Het gevolg was, dat de directie een voorloopigen toeslag op het loon heeft toegestaan van 2 50 per week. (In Augustus 1945 was ook reeds een ver- hooging van 2.50 gegeven, evenzoo in April van dat jaar). De organisaties had den evenwel meer gevraagd De directie wilde verder de nieuwe landelijke regeling afwachten, die vastgesteld zal worden in overleg met de Rijksbemiddelaars. Thans heeft het personeel buiten de or ganisaties om alsnog een nieuwe loons verhooging gcëischt, die a.s. Zaterdag moet worden uitbetaald. Zoo niet. dan zal, naar uit dit schrijven is op te maken, tot sta king worden overgegaan. In een brief dien het personeel aan ons zond, wordt ook gesproken van wenschen over kleeding en schoeisel. Verder werd betreurd, dat ook de organisaties niets, of zoo goed als niets bereikt hebben. Tenslotte wordt de hoop uitgesproken, dat alsnog een conflict voor komen zal kunnen worden, maar het per soneel wijst er op, dat in andere steden reeds eenige maanden geleden een loons verhooging is ingevoerd. De directeur van den dienst was uit- stedig, maar hij zal hedenmiddag terug- keeren. Opgemerkt werd, dat vrijwel alle wakers door tusschenkomst van de directie een paar werkschoenen gekregen hebben. Voor zoover het mogelijk was, is aan allen gratis een korte jas verstrekt. Verdere voorziening was niet mogelijk. BURGERU.IKF. STAND HAARLEM. 29 Augustus 1946 BEVALLEN23 Aug.. S. L. BeijnesCarl- 6ien, z.; C. A. Bakker—Buitenhuis, z.; 27 Aug., E. nutter—Bloem, cl M. R. van Nij- nantenCornells, d.; 28 Aug., J. M. Engels man—Lebruynére, z.; M. E. Visser—Bogaart, <1 R PaapPorck, z.; A. L. Planting—Ca- aon, <1.; P. R Bcngman—Bandsma, z.; T. Deen—Bont, z.; 29 Aug., R. van Hal—Galama, <1.; E. H. Kuiper—Rijs, d.; M. H. Martius— Luijten, <1, OVERLEDEN: 28 Au„ J. T. Hofman, 17 j„ Leidschevaart. GEHUWD: 28 Aug., G. K. E. Hollmann en M J. Forst; A. Polderman en G. T, Hage, J. B van der Wateren en H. S. Klaassen, J. J. van Andel en E. Z. Roeland; G. Schuijt en H. M. C. Vos; A. van Waard en T. C. Stoete; D. Geuzebroek en F. H. Kuijt; H. Kroezen en J. Blok; T. A. van Vliet en D. P. van der Zijden; M. P G. Uijtdewilligen en G. Wasch; W. Vermeer en E. H. Specht. De neer M. rvT. v. ci. Hart Jubileert Zondag 1 September is het 25 jaar ge leden, dat de heer H. M. van der Hart zijn functie van hoofd van school 10 (thans Linschotenschool geheeten) aanvaardde, na reeds vijf jaar als onderwijzer te dezer stede werkzaam te zijn geweest. De heer Van der Hart, die op 31 December 1887 in Hoofdplaat is geboren, begon op 15 Juli 1906 zijn loopbaan als onderwijzer te As sendelft. 1 Mei 1911 vertrok hij naar Moer dijk en 1 Juli 1916 werd hij te Haarlem benoemd tot onderwijzer aan de school 6 (Parklaan 108). 1 September 1921 werd hij hoofd van de school aan de Linschoten- straat In den loop der jaren heeft de heer Van der Hart zich als een goede onderwijskracht doen kennen, die in het Rozenpriëel zeer gezien is bij de ouders en leerlingen. Ook is hij sedert 1 Septem ber 1926 leeraar aan de Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. N. V. V. VROUWEN-VACANTIE. Door het N.V.V. is besloten een aantal vrouwen der leden in aanmerking te doen komen voor een week vacantie in eer vacantieoord. Vanwege den Haarlemschen Bestuur- der.sbond is het plan van het N.V.V. nader uitgewerkt, met het gevolg dat a.s. Zater dag 31 Augustus het eerste gedeelte, n.l. 150 deelneemsters, om half twee bij het Station bijeenkomen, teneinde een week vacantie in „Morgenrood" te Oisterwijk te gaan doorbrengen. Binnenkort zal vanwege den H.B.B. de tweede groep vertrekken. DS. F. DE BOER t In den ouderdom van 75 jaar is in het Diaconessenhuis te Leeuwarden overleden onze stadgenoot ds. F. de Boer, em. pre dikant der Ned. Herv. kerk. De overledene aanvaardde 17 November 1895 zijn ambt te Ureterp en diende de gemeenten van Oldeholtwolde en Irnsum. Na in laatstge noemde plaats 36 jaar werkzaam te zijn geweest verkreeg hij in 1935 eervol eme ritaat en vestigde zich metterwoon te Haarlem. Zijn stoffelijk overschot is heden Vrijdag middag op de begraaf plaats te Cornjum teraardebesteld. Officier beëedigd Hedenochtend om even na elf uur werd aan de Paviljoenslaan aan een voormali- gen sergeant de officiersecd afgenomen, waaraan een inspectie door kolonel Dudok van Heel voorafging. De troepen hadden zich onder commando van luitenant-kolonel Lenderink in carré opgesteld, waarvan de vierde zijde werd gevormd door zes Bren-carriers. Een mu ziekcorps verleende zijn assistentie. Na de inspectie las majoor J. C. Francken bij de tonen van het Wilhelmus het besluit van Koningin Wilhelmina voor, waarbij G. J Bakker tot reserve-tweede-luitenant is be vorderd. Het gedisciplineerde optreden van de soldaten trok de belangstelling van vele aanwezigen. Nieuwe aardappelbonnen Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voor de week van 1 tot en met 7 September bon „509 aardappelen" is aangewezen voor het koopen van drie kilogram aardappelen en bon „009 aard appelen" voor het koopen van één kilo gram aardappelen. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 14 September geeft voorts bon „B 15 re serve" recht op twee kilogram aardap pelen. NACHTELIJK RUMOER in de Haarlemmerstraat. Een luid sirenegeloei - het deed even denken aan de gelukkig achter ons liggende tijden van luchtalarm - schudde Amsterdams binnenstad wakker. Spoe. dig bleek echter, dat de aanval slechts gemunt was op Huf's Schoenenmaga zijnen in de Haarlemmerstraat, waar ongure elementen voor de tweede maal in successie probeerden in te breken. Inplaats van met schoenen kwamen de inbrekers slechts met de hakken over de sloot, want het pand is beveiligd door een alarmsysteem (van de N.V. Alarma te A'dam) dat alle aanvallen glansrijk weet te doorstaan. INBRAAK-BEVEILIGING Afdoende met automati sche A I a r m a -installatie; bij huur is de aanleg en /[j£\ het onderhoud GRATIS, ljmm 0 Z. Voorburgwal 161, A'dam, Tel 34076 DE ZEVEN WERELD- WONDEREN Meesterwerken der oudheid In de oudheid kende men zeven wereldwonderen. In de eerste plaats de pyramiden van Egypte, die we allen kennen van foto's en beschrij vingen. Verder de hangende tuinen van Babyion, het Mausolaeum tc Halicarnassus en de tempel van Diana te Efeze. Voorts waren daar nog de Kolos van Rhodos, het beeld van Zeus door Phidias en tenslotte de pharus of vuurtoren van Alexandrië. Het waren meester werken die terecht beroemd waren. Tegenwoordig kennen we ook nog meesterwerken die befaamd zijn. Bijvoorbeeld de drie onover troffen melanges van de Gruyter's koffie Rood, Blauw en Oranje merk. Meesterstukjes van vakman schap. Door ervaren specialisten samengesteld en gebrand. De lucht dichte koffiesilo's van De Gruyter beschermen het aroma en verzeke ren U daardoor het puur genot van deze edele drank. De Gruyter's koffie een wonder van geur en smaak. Adv 8.00 u.: 9.00 u.: 10.00 u.: 10.00 u.: 11.30 U.: 12.00 u.: 14.30 u.: 20.00 u.: 21.00 u.: PREDIKBEURTEN ZONDAG 1 SEPTEMBER HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk. Zaterdag 31 Aug. 8 v.m.: Ds. A. J. van Rhljn 7 n.m.: Avondgebed. B. Naessens. Zondag 10: Ds. I. P. van der Waal. 7: Ds. A. J. van Rhljn, Bijz. dienst. Nieuwe Kerk 10: Ds. A. J. van Rhljn. Noorderkerk 9: Ds. P. J. Mackaay, 10.45: Dezelfde. H. Doop. Ooster- kerk. 10: Ds. E. Dijkhuis. Voorbcr. H. Av. Bakenesserkerk 9.30: Ds. H. E. Beker. Kln- derkerk. Kapel Bethel 9.30: J. de Nle, Kin- derkerk. 10.45: Ds. van Rooyen, Em. Pred. te Heemstede Stads Evangelisatie 10: H. Avondmaal. 7.30: A. J. Polderman, den Haag Zuiderkapel. 10 en 4: J. Sevensma, Evang. te Amsterdam. 7.45: Jeugdsamenkomst. Op- wekkingssamenkonistcn. Donderdag 8: Ds. I. Vasseur, Vrij Evang. pred. te Bussum. VrUe Evang. Gemeente. 10: H. 'Avondmaal. 5: Geen dienst. 10: Kinderkerk. Christian Science. 10: Ned. taal. 11.15 Eng. taal. Evang. Lutli. Gemeente. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Vereen. Doopsgez. Gemeente 10 30: Ds. Daalder. Ver. van Viflz. Herv. 10.30: Ds. J. Heldinga. Rein. Geref. Gemeente 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff. Geref. Kerk. Voor bereiding H, Av. Kloppersingelkerk 10: Ds. J. H. Telkamp. emer pred Aerdenhout 5: Ds. A. M Boeylnga. Wilhelmlnakerk 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Siertsema Zuid- Oosterkerk 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. J. H. Telkamp. Geref. Kerk (Art. 31) 10 30 en 5: Ds A. Bos. Oud Geref. Gemeente. Maan dag 7.30: Ds. E. van Dijk, van Den Haag. Chr. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds M. Hol- trop. Baptiste Gemeente 10: Ds. T Jansma (Parklaankerk) 5: Dezelfde (Geb. Salem) Doop en H. Av. 8: Jeugddienst. Leger des Ileils. 10 en 8: Adjudant A. G. Schram. Pinkstergemeente 10 en 7.30: Openbare sa menkomsten. Gemeente des Hecren. 10 en 5: Openb. Godsdienstoefening. Vergadering van Geloovigen. 11: Samenkomst (Brood- breken). Hersteld Apost. Zendingsgemeente Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Ned. Ver. v. Spiritisten „Ilarnui- na". 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. Elsa Kaiser, den Haag. Gem. Gods. 9.30: 2 Amerlkaansche Zen delingen. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- lianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zon dag 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. H. v. d. Loos. Immanuëlkerk 10: Dr. M. v. d. Voet, Doops- bedienlng. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. H. J. Plaggemars. N'ed. Prot. Bond. 7: Ds, F. v. Aalst, te Assen. Geref. Kerk. Noord- Schoterkerk. 9 en 10 30: Ds. A. M. Boeylnga 5: Ds. L. Hoorweg. Chr. Geref. Gemeente. 10: Leesdienst. 6: Ds. M Holtrop. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk Wllhelminaplein. 10: Ds. Bartlema. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds Barger. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. H. de Boer. Hv„ Zwolle. Deze dienst wordt door den V. P. R. O. uitgezonden. Geref. Kerk, Koedlefslaan 10: Dr. P. J, Richel H. A. 7: Dezelfde. Nabe. trachting. Camplaan. 10: Ds. A. Dondorp H. Av 7: Dezelfde. Nabetrachting. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) 8.15 en 3: Ds. J. Keizer. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10: Ds. W. A. Kelder, van Lelden. Itellg. Kring. 10.30: Ds. E Frater Smid. Voorganger Vrije Gemeente te Amsterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: H. M. Strating, Hulppred. Ned. Prot. Bond. 10.30: Mej. J. van Goethem, Amsterdam. Vr(je Kath. Kerk. (Haarl. Gem.) 10.30: Ge zongen H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. CENTRUM. 7.30 u.: Wandeling van de Gr. Markt naar de Dreef, waar kransen worden gelegd. Kerkdienst in de Gr. Kerk. Aubade op de Groote Markt. Kindervoorstellingen in de bioscopen. Parade op de Dreef. Défilé van landelijke rijver- eenigingen. Carilionbespeling. Ruiterfeest aan de Pavil- joenslaan. 19.30 u.: Dansen op het Plein. Concert op de Groote Markt door het A.S.V.H.-accordeon- onkest. Dansen op de Groote Markt. Openluchtvoorstelling aan de Paviljoenslaan. 22.30 u.: Muzikale wandeling van de Paviljoenslaan af. NOORD. 7.00 u.: VlagigencerenKxnieel op het Soendaplein. 14.00 u.: Oranje-ronde van Haarlem- Noord bij de Planetenlaan. 19.00 ii.: Vlagbreking op het Soenda plein. 20.30 u.: Indische avond nabij den Schotersingel. OOST. 16.00 u.: Zanguitvoering op het Nagt- zaamplein. 23.00 u.: Vuurwerk nabij de Zomer- vaart. ZUIDWEST. 10.30 u.: Kinderspelen nabij de Olm- straat. 13.30 u.: Kindervoorstelling. 20.00 u.: Lampion-tocht en bal-dham- pêtre. 24,00 u.: Sluiting met taptoe. KLEVERPARK. 14.00 u.: Gecost'umeeinde voetbalwed strijd nabij den Schotersingel. 15.00 u.: Volksfeesten aan den Klever parkweg. 20.30 u.: Dansen op het Santpoorter plein. SPAARNDAM. 9.00 u.: Muzikale rondgang. 10.00 u.: Aubade. 10.30 u.: Kinderspelen. 13.30 u.: Allegorische optocht. 15.30 u.: Volksspelen. 21.00 u.: Gondelvaart en klein vuur werk. Uw kolenbon goede handei .Spoedig inlever* Kantoor en mogazijne STATIONSTERREIN en zijn bij ons lm ren gewenscht. OVERVEEN Tel. 23517—24028 in De bril van Soltari Sar 41. Het lievelingslied van den Sultan fladderde speelsch over het water en bereikte spoedig de minaret, waarin onze vier vrienden op het meer dreven. „Ai", zei de Sirdar, „dal is het lied van den Sultan". „De wind komt van dien kant", zei Hassan, „daar moet de Sultan zich bevinden. „Wij zullen hem vinden", zei de Sirdar grimmig, „al zou ik er tachtig man voor moeien doorsteken". De tonen kwamen van een klein eiland dat grootendeels beboscht was. „Hier moeten we landen", zei Tops en hij greep een paal en boomde het wrakke schuitje in de richting van het eiland. De Sirdar en de Sultan gaven elkaar voortduren de muzikale teekens. De Sultan tokkel de zóó hevig op zijn baard, dal hij steeds haren in z'n hand hield en daii weer nieuwe over zijn snuifdoos moest spannen. OFFICIBELE PUBLICATIE DISTRIBUTIE DIENST HAARLEM Mededeeling Nu. m. UITREIKING SCHOENENBONNEN. In liet tijdvak van 2 t.m. 14 September a.s. zullen volgens onderstaande letterindeeling uitsluitend in het Centraa". Uitreiklokaal „De Vleeschhal", Groote Markt, alhier, schoenenbonnen worden uitgereikt. In dit tijdvak komen thans uitsluitend voor een bon in aanmerking diegenen, wier num mer van de Tweede Distributiestamkaart als laatste cijfer een 4 aanwijst. Aan personen, die echter in Januari 1945 of later reeds een bon voor gewone-, Amerl kaansche- of beroepsschoenen hebben ont vangen mag thans geen bon worden ver strekt: deze bepaling geldt niet indjen in ge noemd tijdvak een bon voor werkschoenen werd uitgereikt. Degenen, die noodschoeisel hebben ontvan gen komen thans wel in aanmerking. KINDEREN. Kinderen, geboren na 31 Mei 1944 doch vóór 1 December 1945 komen onmiddellijk voor een schoenenbon in aanmerking, ongeacht het feit, of het laatste cijfer van hun T. D. een 4 is, indien blijkt, dat zij nog geen bon hebben ontvangen. Aan kinderen geboren op 1 December 1945 of later mag, ook al is het laatste cijfer van hun T. D. het cijfer 4. geen bon worden ver strekt. Het publiek is vrij een keuze te doen tusschen de bestaande bonsoorten. AFKItUISING T. D. De T. D. waarop als iaatste cijfer een 4 voorkomt, wordt in de categorie „schoenen" gecodeerd en wel in het vakje Ka eventueel Kb met 609 A. INNAME BON De verstrekking van de schoenenbonnen geschiedt uitsluitend tegen inname van bon 614 van het inlegvel Ga tot Ge 605 (nieuw inlegvel). Losse bonnen zijn ongeldig. De letterindeeling is als volgt: Maandag 2 SeptemberA en C Dinsdag 3 SeptemberB Woensdag 4 SeptemberD en E Donderdag 5 SeptemberF en G Vrijdag 6 SeptemberH t.m. J Zaterdag 7 SeptemberK Maandag 9 SeptemberL en M DlnSdag 10 SeptemberN en O Woensdag 11 SeptemberP t.m. R Donderdag 12 SeptemberS Vrijdag 13 SeptemberT t.m. Z Zaterdag 14 Septemberna-uitreiking Geopend voor het publiek. Maandag t.m. Vrijdag van 8 30—12.15 uur en van 14 00—16.45 uur. 's Zaterdags van 8.30—12.15 uur. HAARLEM, 29 Augustus 1946 De wnd. Directeur. J. H. W. SCHOLTE DISTRIBUTIEDIENST HEEMSTEDE-BENNEBROEK UITREIKING BONKAARTEN Voor hen die niet in de gelegenheid waren de bonkaarten op de vastgestelde dagen af te halen, bestaat hiervoor gelegenheid op Maandag 2 Sept.. 's morgens van 912 uur, bijkantoor Binnenweg 160. 's Namiddags van 1.304 uur worden daar nog bonkaarten voor gerepatrieerden uit Ned. Indlë uitgereikt. Op 31 Augustus is hel Distributiekantoor gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2