m U kunt medewerken „De Spaarnestad" r~ Tips en Tops y - Burgemeester opende de Dahliatentoonstelling In tegenwoordigheid van de burgemeesters van Heem ,:rde en Blocmendaal en vele le den van het cere-comitó ls Vrijdagmiddag in het Concertgebouw de Internationale dahlia tentoonstelling geopend. Dr. A. J. Verhage. voorzitter van do afdeeling Haarlem van de Kon. Ne<l Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunii prak zijn voldoening uit over «ie nanw- tl van Belgische kweekers. De regeertng België en Nederland hebben een to: aangegaan, welke eventueel dooi i liseho unie zal worden ver vangen. «lekingen in den tuinbouw zullen v i worden. Welkom werd ge- heeten cl genwoordiger van Argentinië die den N« landsehen tuinbouw bestudeert en zal meewerken de relaties tusschen Ne derland en Argentinië te bevorderen. Spr. zette de beteokenis der tentoonstelling uiteen en herinnerde daarbij aan de samenwerking tusschen de Dahlia-verceniging en Tuinbouw en Plantkunde. Dr. Verhage hoopte dat het peil van de luxe tak van tuinbouw door de tentoonstelling opgevoerd zal worden. De heer J. F. Ch. Dix. voorzitter van de Ned. Dahlta-vcrieiilglng deelde mee, dat de ten toonstelling voor de zevende maal in Haar lem wordt gehouden; deze stad was uitgeko zen, omdat zij zevenhonderd Jaar bestond. Het was echter niet mogelijk de tentoonstel ling in Augu.sius te houden. Na er aan her innerd te hebben, dat sedert 1821 vooraan staande Ha i limsche kweekers voor nieuwe aanwinsten hebben gczoigd, bracht de heer Dix hulde aan den heer Van der Hart voor «Ie wijze waarop deze de tentoonstelling heeft voorbereid In zijn toespraak zcide burgemeester M. A Reinalda. dat het gemeentebestuur van Haarlem het als een eerc-plicht beschouwt «ie belangen van den tuinbouw, in het bij zonder als het over bloemen gaat, te bevor- «leren. Spr. bracht ln herinnering, dat er na «ie bevrijding een actlc is geweest om de ge allieerden dank ie betuigen. Bloemen tolk «lér dankbaarheid" was de leus. In Engeland «■n Amerika stonden dit jaar plantsoenen in hloei met Ncderlnndsche bloemen. Denkt men hieraan, dan krijgt de bloem een ma jestueuzer beteekenls dan zij reeds had. Spr hoopte, dat de dahlia-tentoonstelling een verrukking voor den mensch zal zijn en dat zij moge bijdragen den mensch aan te spo ren zich beter en sterker te maken, om vrede, welvaart en geluk te bevorderen. Met dezen wensch verklaarde de burgemeester de .tentoonstelling voor geopend In den middag verscheen nog de firma Lemalre uit Bagneux (Frankrijk) met een collectie dahlia's. Aan deze tentoonstelling was een keuring verbonden. In het bijzonder ging de belang stelling uit naar de keuring van de nieuwe aanwinsten, waarvoor wisselbekers beschik baar zijn gesteld. Bekroningen. De uitspraak der Jury was als volgt: zilve ren medaille H. M. de Koningin: firma D. Bruidegom, Baarn; zilveren medaille Prinses Juliana: firma W. 'I'opsvoort. Aalsmeer; zil veren medaille Prins Bernhard: L. A. van Hoek, Den Haag; zilveren medaille gemeente Haarlem: N J. v. Oosten. Den Haag; legpen ning Haarlems Bloei: ..Enchantress v. h. H. Carlee. Haarlem; legpenning Haarlem's Bloei: C. S. Wljers en Zn.. Hillegom; gouden me daille Centrale Aalsmeerschc Veiling: firma W, Topsvoort, Aalsmeer (dahlia „Populair"); plaquette Ned. Dahllavereeniging: firma D. Bruidegom, Baarn, (dahlia „Jubilant"); zil veren wisselbeker voor beste Nederlandsche nieuwigheid: firma D. Bruidegom, Baarn, (dahlia Victory-Day"); zilveren wisselbeker voor beste buitcnlandsche nieuwigheid: firma D. Bruidegom. Baarn (dahlia Gen. Eisenho wer). Gouden medailles: A. Koper, Bennebroek, (groep bindwerk); Topsvoort, Aalsmeer; C. S. Weyers en Zn.. Hillegom. „Enchantress" v. h, H. Carlee, Haarlem; K. Maarse. Dzn. Jr., Aalsmeer; L. A. Hoek. Den Haag; D. Brui- «legom, Baarn; N. J van Oosten. Den Haag (allen met een groep dahlia's). Kleine gouden medailles: C. G. van Tuber- gen. Haarlem (decoratieve groep afgesneden bolgewassen, vaste planten en eenjarige ge wassen); Belgische verceniging der volle- grondskweekers; A F. Bos, Hillegom; J, P. Bekker, Heemstede en C. Geerlings. Hille gom; H. J. Flaton, Naaldwijk; Gebr. De Ruy- ter, Oegstgeest; tuinbouw Studieclub Haar lem; A. Groen, St. Pancras (allen met een groep dahlia's). Verguld zilveren medailles: H J. Flaton, Naaldwijk; Dnhliavereeniging Enschedé-Lon- Tteker; Dahllavereeniging Almelo; J. van Oosten, Hillegom; G. Aartsen. Harderwijk; „Eigen Tuin", Haarlem; J. H. Smit, Leiden; Dnhliavereeniging „Prinses Irene", Oss; „Ons Buiten", Haarlem (allen met een groep «lahlia's). Zilveren medailles: Haagsche bond van Volkstulnders, Den Haag; C. Soetenaar, Noordwijk. DE DISTRIBUTIE MAANDAG 16 SEPTEMBER. Haarlem. Stamkaarten, die nog niet van een controlezegel TD 2 zijn voorzien, moeten als nog hiervan voorzien worden; de letters A Vm D. AUDIËNTIE COMM. I>ER KONINGIN. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, zal niet op Donderdag 19, maar op Vrijdag 20 September audiëntie ver- leenen. UIT SCHUREN GESTOLEN Onbevoegden hebben zich toegang ver schaft tot schuren aan de Jan Haringstr. te Haarlem, en stalen een flets en buiten banden. Uit een schuur aan de Raafstraat is een fiets verdwenen. Samenstelling van liet brood verandert De staking van de havenarbeiders in de Vereenigde Staten heeft de graanversche- ping uit dit land geheel stil gelegd. In den laatsten tijd zijn onze graanvoorraden tot een minimum verminderd. Weliswaar is intusschen de inlandsche oogst beschik baar «gekomen, doch door de 6lechte weersomstandigheden heeft de kwaliteit ernstig geleden. Toch zal binnenkort een belangrijk deel van de broodbloem uit In landsche tarwe moeten worden gefrabri- ceerd. Indien de aanvoer van tarwe uit het buitenland niet spoedig hersteld wordt zal ook rogge aan de broodbloem moeten worden toegevoegd. Het gevolg van deze maatregelen zal een onvermijdelijke teruggang in de hoe danigheid van het brood zijn De voe dingswaarde zal daardoor echter niet aanmerkelijk veranderen. aan een vlot verloop der kolen- distributlo door Uw bonnen 62 en 63 B.V. zoo spoedig mogelijk ln te leveren. Wilt U liever dat we ze bij U af halen' Bel dan even 141G4 of 13904. Ook nieuwe klanten zijn welkom Brandstoffenhandel FRIESCHE VARKENMARKT «—10 (Spnarne bij Viaduct) Actiecomité contra fruitdistributie Het Actiecomité van Winkeliers, Straatventers en Marktkooplieden ver zoekt ons, naar aanleiding van onze pu blicatie over de fruitdistributie, het volgende te willen mededcelen. „Op het oogenblik is practisch alle fruit zonder bon te verkrijgen. De aanvoer van fruit is zoodanig, dat het door de leveranciers niet eens allemaal afgenomen kan wor den. Dat de peren overrijp zouden zijn, is niet juist, aangezien in Haarlem geen rijpe peer te krijgen is. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat als de peren een vooroorlogsche behandeling zouden ondergaan en dus rijp verkocht konden worden, de winstmarge nihil zou wor den door indroging en verrotting. Bovendien zijn de vastgestelde prij zen veel te hoog. AJs het fruit vrij ge geven wordt, zai dit een prijsdaling van ongeveer 40 procent tengevolge hebben. Het is dus ook zeer zeker in het be lang van het publiek dat wij onze actie tégen de fruitdistributie voeren. De minister is in deze kwestie ver keerd voorgelicht. Binnenkort zullen landelijk stappen bij den minister wor den ondernomen, om hem te overtuigen van de noodzaak van den vrijhandel. Bouwplannen van terrein „Haarlem" goedgekeurd In de buitengewone vergadering van de HFC „Haarlem", welke Vrijdagavond in ho tel „De Leeuwenk" onder leiding van den heer J. P. van Balen Blanken is gehouden, zijn de bouwplannen van het nieuwe terrein goedgekeurd. De architect, de heer H. Tuninga gaf aan de hand van een aantal teekenlngen een uit eenzetting van het plan, zooals dat door dc commissie was voorgesteld. Daarbij werden bijzonderheden over het aantal plaatsen, de ligging enz, gedaan. Nadat een aantal leden vragen had gesteld, welke de heer Tuninga beantwoordde, besloot de vergadering tot medewerking aan de uitvoering van het plan. Tenslotte sprak de voorzitter de heeren Vring, Bosehlooper en Van «Ier Veen toe. Zij ontvingen een geschenk, omdat zij de beste teekening hadden gemaakt van een nieuw DIEFSTAL IN KEN DRUKKERIJ! Uit een kantoor van een drukkerty aan de Anthonlstraat ls een bedrag van f 1500 en een groot aantal postzegels gestolen. TREKKING ZOMERLOTERIJ VOLKSHERSTEL HAARLEM. De 50.000 Volksherstel-loten. waarvan de verkoop begon op 25 Juli, zijn na ruim 1 Vj maand alle geplaatst. De officieele trekking zal geschieden op Dinsdag 17 September a.s. des middags om 2.30 uur in de groote zaal van „De LeeuwerikKruisstraat 30, ten overstaan van de notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn. Ieder die een lot gekocht heeft ls hartelijk welkom de trekking bij te wonen en onge twijfeld zullen velen aanwezig zijn om di rect te kunnen constateeren of zij één der vele en practische prijzen hebben gewonnen. PREDIKBEURTEN ZONDAG 15 SEPTEMBER HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Zaterdag 7.30: Avondgebed. J. Timmer. Zon dag 10: Ds. G. J. Waardenburg. 4: Lit. Gods d lenstoefenlng voor doofstommen en hard- hoorenden. 7: Bijz. Dienst. Ds. R. Rijlsma, Rotterdam. Organist H. Lasschult. Nieuwe Kerk 10: Ds. I. P. van der Waal. Noorderkerk 9 en 10.45Ds. A. J. van Rhljn. Oosterkerk 10: Dr. E. Emmen, Den Haag. Bakenesser- kerk 9^30Kinderkerk. F. H. Geursen. Ka pel Bethel 9.30: Kinderkerk, S. Snijder. 10.45: Ds. E. Dijkhuis. Stads Evangelisatie 10 en 7.30: C. Bijlsma, Den Helder. Zuider kapel 10 en 4: J. A. Verwey. Evangelist te Zwolle. 7 45: Jeugdsamenkomst Opwek kingssamenkomsten Donderdag 8: Ds. B. E. J. Bik, Hersteld Evang. Luth. pred. te Am sterdam. Broedergemeente, Rlpperdastr. 8. 10.30: M. L. Frankena. Gel). Wualschc Kerk 10.30: Ds. A. R. de Jong. Christian Science 10: Ned. Taal. 11.15: Eng. Taal. Evang. Luth. Kerk. 10.30: Ds. J. de Graaf. Vrijz. Herv. Gem. Vereen. Doopsgez. Gemeente 10.30: Ds. Leendertz Vereen, van VrJJz. Hervormden. 10.30: Prof. Dr. W. Banning. Rem. Geref. Gemeente 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk 10: Ds. J. W. Slertsema. 5: Ds. J. Wrlsters, van Amsterdam. Wllhelminakerk 10: Ds. A. M Boeylnga. 5: Ds. L. Hoorweg. Zufd-Oos- terkerk: 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Slertsema. Geref. Kerk (Art. 31) 10 en 4.30: Ds. A. Bos. Oud-Geref. Gemeente Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Clir. Geref. Gemeente 10 en 4.30: Ds. M. Holtrop. Paptistc Gemeente 10: Ds T. Jansma, af- scheldsdienst. 5: Geen dienst. 7.30: Af- scheidsdlenst Geb. Salem. Pinkstergemeente Zaterdag 8: Openlucht Soendapleln. Zon dag 10 en 7.30: Openbare samenkomsten. Gemeente des Heeren 10 en 5: Openb. Gods diensteoefening. Vergadering van Geloovl- gen. 11: Samenkomst. (Broodbreken)Her steld Apost. Zendingsgemeente. Wllhclml- nastraat. 10 en 5: Godsdienstoefening. Her steld Apost. Zendingsgemeente, Jncobijne- straat. 10 en 5: Godsdienstoefening. N'ed. Vereen, van Spiritisten „llnrmonla". 10 30: Wijdingsmorgen. F. H. Kockx, Delft. Het Kozekruisersgenootschap. 7.15: Tempel dienst. J. Leene. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- llanakerk Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zon dag 10: Dr. M. v. d. Voet. 7: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koch. Kon. Em- masch. Raafstr. 10: Ds. Plaggemars, H. Doop N. P. Hond 10.30: Ds. H. Cramer, te Hengelo. Ver. Doopsgez. Gem. in de Noorcferkapel Ml- nahassastr. 10.30: Ds. Daalder, Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. J. Wrls ters, van Amsterdam. 5: Ds. A. M. Boeylnga Clir. Geref. Gemeente. 10 en 0: Ds. J. C. Marls. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminapleln. 10: Ds. G. A. Barger, Jeugdkerkdienst. Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. van Nieuwenhutjzen. Ned. Pred. Hond. 10: Ds. P. van der Veer, Voorg. Vrije Gem., Amsterdam. Geref. Kerk. Kocdiofs- laan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A, Don- dorp. Camplaan 10: Ds. A Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel Geref. Kerk (art. 31. K.O.) 8.15 en 3: Ds. J. Keizer. In belde diensten vie ring van het H. Av. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10: Ds. de Vey Mestdagh. Reilg. Kring. 10.30: Mej. Ds. H. J. W. Modderman, Rem. pred. te Am sterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. G. Lekkerkerker. BLOEMEND AAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. H. van der Loos, te Haarlem-N. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. E. Frater Smid. Dg Overveen. Vrije Kath. Kerk. 10 30: Gezon gen H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. Bartlema. te Heemstede. SPAARNDAM. Ned. Herv Kerk. Oost. Oucle kerk 10: Ds. G. H. van de Woord. 7: Dr H. van der Loos, Jeugddienst. West. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds H. J. Plngge- mars, H. Doop. Jeugdgebouw Kanarlestr. 10: Kinderkerk. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: A. C. Brörens. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. H. O. Molenaar. Geref. Kerk (Art. 31) 7.30: Ds. A. Bos. HET OVERLIJDEN VAN MEVROUW W. A. CREMER-VAN MARKEN. Zooals wij reeds meldden overleed op Dins dag 10 dezer te Amsterdam, op de Heeren gracht 586, mevrouw Willemlne Adriane Cremer, geboren Van Marken, in den ouder dom van ruim 75 jaren. Geboren te Hummeloo op 30 April 1871, als dochter van Ds. Willem van Marken en Jonkvrouwe Henriette Cornelia Wilhelmina van Riemsdijk, was zij op 16 Januari 1900 ie 's-Graverahage in het huwelijk getreden met den heer Herbert Cremer, toentertijd nog lid der firma Cremer en Heeren, in tabak, en sedert 1916 Directeur der N.V. Deli-Maat- schappij te Amsterdam. Het overlijden was zeer onverwacht. Nog onlangs maakte zij een reis naar Amerika om hare kinderen en kleinkinderen te be zoeken; ondanks het feit dat zij het gezichts vermogen had verloren, bleef zij tot het laatst toe vitaal en vol levensmoed. Haar verscheiden heeft ln breeden kring groote ontsteltenis en medeleven gewekt. in De bril van Sultan Sar 54. Joessoef, de booze grootvizier, zag dat de kans van zijn mannen, om aan het langste eind te trekken in ait water gevecht, toenam. Hij wilde daarom zoo snel mogelijk de overwinning behalen. Schiet op alles wat zich in het water bevindt", riep Joessoef. En de roovers -q. - begonnen onze vrienden, die hulpeloos ronddreven, onder vuur te nemen. Ge lukkig hadden Joessoefs mannen vóór het gevecht begon, ieder dertig teugen sterke drank gedronken. Dit maakte hun harten moedig maar hun handen onvast. Onze vrienden waren zoover mogelijk in het water gedoken. Alleen neus en oogen kwamen boven de opper vlakte uit. „We moeten erop los", riep de Sirdar, wiens hoofd van woede pur per aanliep. „Dat is ongezond", zei Tips rustig, „wij moeten iets beters be denken BIOSCOPEN 'i LUXOR. „De koning der klaploopers* is een amusante film geworden, die echter geen enkele pretentie heeft. Mimile. de koning der klaploopers een voortreffelijke rol van den Franschen komiek Rellys doet zijn naam alle eer aanf hij geniet volop van het goede der aarde zonder hier echter ook maar een cent voor uit te geven, waartoe hij allerlei streken bedenkt. Hierdoor geraakt hij in de dolste situaties. Als een mede-klaploo- per hem in een bepaald geval aanraadt om toch maar een kaartje te koopen, is zijn karakteristieke antwoord: „Och neen, dan zou ik me tijdens de voorstelling dood ergeren." Tenslotte belandt hij als speler bij een rugbywedstrijd en krijgt per onge luk een injectie met een serum bestemd voor renpaarden. De film is een mixture van sport, swing, Fransche chansons en veel grappigheden. CITY. In het Mysterie van de 39 tre den heeft men het uitstekende spionnage- verhaal van John Buchan weliswaar be kort en hier en daar gewijzigd, maar het geheel heeft er niet onder te lijden gehad en enkele uitstekende vondsten van den regisseur A. Hitchcock maken de film tot oen uitstekende in haar soort Fijna humor die zoowel tot uiting komt in de behande ling van het gegeven als in het spel van den jongen Canadees Richard Hannay (Robert Donat) en het meisje dat hem aan vankelijk een blok aan het been is (Made leine Carroll), is hier als specerij in het eten: niet overdadig en daarom storend, doch in juiste hoeveelheden op de juiste plaats toegepast. CINEMA PALACE. „Stolen Life" is een film uit de voor-oorlogsche jaren, die echter nog een zeer goed figuur slaat. Het onwaarschijnlijke, doorzichtige verhaal krijgt door een zeer deskundige verfilming een boeiende kracht, ofschoon de filmer er niet geheel in slaagde de fouten van den. story-schrijver te elimineeren Elisabeth Bergner toont hier nog eens haar hooge kwaliteit als actricehaar magisch 6pel is door de camera ten volle uitgebuit en vooral opmerkelijk is de bewonderens waardige toepassing van het geluid in deze film. die een bezoek overwaard is. In FRANS IIALS davert George Formby op een racemotor over het witte doek en de toeschouwers lachen zich tranen om de manier, waarop hij de T.T.-races op het eiland Man weet te winnen Het gaat daarbij verre van zachtzinnig toe en George heeft zijn zege niet alleen aan zijn capaciteiten als motorrenner te danken, maar ook aan de assistentie van een lief tallig meisje. Tevens speelt de driewieler van zijn grootvader een beslissende rol. Het slot van de film is niet alleen oer- grappig, maar ook bijzonder spannend. REMBRANDT. Tino Rossi zingt vier verschillende liedjes en de minnaars van zijn stem komen niets te kort. want de eerste meters film zijn al aan zijn smel tende melodieën gewijd. Maar de regisseur heeft goed geweten waar het zwakke punt van zangfilms zit, want hij vertoonde menigmaal de neiging om het leven van een beroemd zanger met een beetje ironie te behandelen, zoodat het hier her-ver telde sprookje van den puissant rijken en haast tè beroemden tenor, die de verheer lijking ontvlucht om echter nog des te meer bewondering te vinden, haast een persiflage werd. Maar de zang wint het van de spot en leidt de verwikkeling via een kleine klucht naar een bekroning, die alle tradities van een zangfilm verwezen lijkt en den titel „Liefdesserenade" ten volle rechtvaardigt. Burgerlijke Stand HAARLEM. 14 September. Bevallen. 7 Sept.: S. Jansen-Dusschoten, z.; 10 Sept.: E. B. de Goede-Mens, d.. M. M. do Wit-Reijer, d.; 11 Sept.: C. J. T. Stuivenberg- Lubbe, cl.; 12 Sept.:. A. C. van Abswoude-^ van den Berg, d.; W. C. Daalder-van Hens- bergen. d.; J. W. Petri-Wezen beek. d.; M. E. WIttenberg-Hettelingh, z.; C. M. J. Besten- breur-Witteman. d.; E. J. Notenboom-Lickley d.; A. V. Paap-Prahl, z,; L. M. Staphorst-van der Mei, d.; D. Verdam-Visser, z.; 13 Sept M A. Vogels-Horsten, d.; J. Yntema-Straat- man, d. Overleden. 11 Sept.: E. B. de Goede-Mens, 30 J„ Kamperlaan; J. H. Verberne, 58 j.. Jan Luijkenstraat; J. C. Prins. 55 j Kamper laan; 12 Sept.: B. A. Dieben, 69 j,. Lange Heerenstraat; M. J. E. Krulver-Jongkind, 40 j„ Da Costastraat; R„ 3 d., z. van J. Veldn hulsen. Dietsveld. DIS'l'RIBUTIEDIENST HAARLEM Mededeeling nr. 165 Distributie vaste brandstoffen 1946/1947 Regeling kamer- en pensionbewoners. Ten behoeve van kamer-huurders kunnen voor het le gedeelte van het stookseizoen 1946/47 t.w. van 1 October 1946 t m 15 Januari 1947, brandstoffenbonnen worden aange vraagd. Formulieren daartoe (MD 33322) dienen in het tijdvak van 16 t/m 21 September a.s. door den verhuurder te worden afgehaald en wei bij het kantoor van het rayon waartoe men behoort t.w. Steenbokstraat 1519 Zijlstraat 70, loket 15, Jullanastraat 11. Deze formulieren behooren onder overleg ging van dc Tweede Distributiestamkaarten, van den betreffenden verhuurder en huur ders in hetzelfde tijdvak te worden ingele verd Ten behoeve van pensions mei 10 of meer pensiongasten kunnen voor zoover dit niet reeds ls geschied formulieren MD 393—05 eveneens aan bovengenoemde kantoren wor^ clcn afgehaald. Distributie van scheerzeep voor kappers. Heerenkappersbedrjjven komen voor de 10e t/m de 13e periode wederom in aanmern king voor scheerzeep. De verstrekking der toewijzingen heeft op de gebruikelijke wijze plaats in het tijdvak van 16 t/m 21 September a.s. De loonlijst per 14 September 1946, bene-i vens het bewijs van lidmaatschap 1946 van de Vakgroep Kappersbedrijven dienen hierbij te worden overgelegd. DE DIRECTEUR, Haarlem. 14 September 1946. A. van Driel*

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2