trh sahatoceh fkort en Bondig Fa. v. d. Have v. Dam C lalen B.S. Dekkieeden SDett Sioecs Haarlem ook congresstad Heemstede helpt Middelbeers Haarlemsche Voetbalbond Competitie heeft een vlot verloop k&lfvtr c&iecf' IVERLEG MET „BBLREK"! cZennce r$i Er is maar 1 adres f 8.- A. DE JONG Vraag niet hoe het bestaat, Bij ons vindt U de juiste gramofoonplaat! art van Empelen Heemstede 2.80.80 \Jutfistovmm gaf Groote Bont- en Meubilairveiling Muziek- en Muziekinstr.-handel Radiotoestellen Stichting van een groot vergadergebouw van gemeentewege Jn de dezer dagen gehouden vergadering gelijk bestaande gebouwen geschikt te van Haarlems Bloei is er, zooals wij reeds makenvoor het houden van congressen en V>r^?J?f er^lisV f,n Wetens£,hap- w .w,c>,. _:„u P«*. dr J: Gielen. de tentoonstelling van Fran- mededeelden, door het bestuur gezegd, dat uien meer propaganda gaat maken voor Haarlem als congresstad. Het volgend jaar wordt hier o.a. het congres van Vreemde lingenverkeer gehouden. Er werd even- rel tevens gewezen op het bezwaar dat er in Haarlem gebrek aan vergaderruimte s. De voorzitter, wethouder D. J. A. Ge luk, deelde mede, dat er een voorloopige oplossing gevonden was voor het tekort jan zalen, waaromtrent thans besprekin gen met het gemeentebestuur worden ge voerd. Wij vernemen, in aansluiting daarop, iat het bestuur van Haarlems Bloei groot- sche plannen heeft, omdat gemeend wordt iat met een definitieve oplossing van het alen-probleem een groot belang van Haarlem gemoeid is. De oplossing wordt ia tweeërlei richting gezocht. Allereerst wordt de stichting van een nieuw groot gebouw wenschelijk geacht. Vroeger is deze kwestie ook meermalen ter sprake gekomen. Ook in den Haarlemschen ge meenteraad. Toen is niet gebleken, dat het college van B. en W. daarvan ook over tuigd was. Nu is het anders. Ook in het college van B. en W. is men van meening, dat alles gedaan moet worden wat moge lijk is om in de bestaande behoefte te voorzien. Aan den anderen kant wordt niet ontkend dat er juist in den tegenwoordigen tijd groote bezwaren zijn om zulke plan nen uit te voeren. Allereerst heeft men de financieele bezwaren, omdat Haarlem, als noodlij dead e gemeente, alleen zulke besluiten kan nemen met den steun van Gedeputeerde Staten en de Regeering. Daarnaast is er ook de materialen- schaarschte. Toch geloofde onze zegsman wel, dat binnen afzienbaren tijd de mate- ims rialen-positie in ons land zooveel ver beterd zal zijn, dat, behalve aan woning bouw, ook' weer gedacht kan worden aan uitvoering van zulke plannen, temeer om- uzi-dat er een belangrijk cultureel belang t« mede gemoeid is. Maar zoo vervolgde onze zegsr de kans is groot, dat wij ons, in verband vchatten, muitende zeelieden en dierentem- genmet de hierboven geschetste moeuijK.. zijn Uereerst zullen moeten bezinnen op het de toeken van oplossingen die gebaseerd zijn tie! up plannen die minder geld en minder Ier- materialen vorderen. Misschien is het mo- BINNENLAND - In het Rijksmuseum te Amsterdam heeft de vergaderingen. Er is ook al in die rich ting gezocht, maar daarover zijn geen na dere mededeelingen te doen. BIOSCOPEN REMBRANDT-THEATER. „Shanghai- drama". de geschiedenis van samenzweringen e.d. welke zich in Shanghai voordoen en lei den tot een oorlog, heeft de regisseur G. W. Pabst op goede wijze in beeld gebracht. Dat is ook te danken aan zijn medewerkers, zoo als Louis Jouvet, Christiane Mardayne en Inkynioff. Goed is de sfeer weergegeven, doch de draad van het vérhaal is niet altijd gemakkelijk te volgen FRANS HALS. „Sanders van de rivier" is spannend en sfeerrijk. gebaseerd op een van de Afrikaansche verhalen, die Edgar Wallace in het begin van zijn carrière schreef. De sfeer is zoowel te danken aan de goede verfilming als aan den zang van Paul Robe son, die geen nadere aanbeveling noodig heeft. Eenige humor kruidt de spanning. CITY. „De danseres van Diego" is heel mooi, heel trouweloos en gevaarlijk. Ze brengt de hoofden en harten van twee dappere man nen van de Amerikaansche marine zóó op hol. dat een dramatische schipbreuk noodig is om weer evenwicht te scheppen. Dolores del Rio vervult de hoofdrol met gratie. LUXOR. „Dat is Amerika" voert den toeschouwer in wilde vaart van de eene song in de andere. Bob Crosby zorgt met zijn band voor de noodige „swing" en Judy Canova lijmt het geheel met grollen aan elkaar. Toch wil het er bij ons niet in, dat „dat Amerika is". In de voor-programma's van eenige biosco pen draait een Veilig Verkeer-filmpje, dat den weggebruiker op humoristische wijze ver telt „hoe het niet moet." Voor de Haarlem mers wordt de aantrekkelijkheid nog ver hoogd door het feit, dat de verkeers-vandaal „Jansen" zijn streken hoofdzakelijk in onze omgeving uithaalt. In het SPAARNE-THEATER wordt de be zoeker vergast op een uitzonderlijk groote portie sensatie. De eerste film „In Vuur en Vlam" vertoont ons galoppeerende paarden, aardige meisjes en enorme heldenmoed. De hoofdfilm „Verloren in de wildernis" laat ons 'eeuwen, tijgers, beren, gorilla's, verborgen n flinke Meid „en toch was ze heel erg ziek. Maar eenmaal herstellend was zij met Sanatogen er gauw weer bovenop. Nu is ons kind weer vroolijk en gezond" zoo schrijft ons de gelukkige vader. Sanatogcn is voor herstellenden het knf ht- voedsel bij uitnemendheid, het wekt de eetlust op. is licht ver teerbaar en bevordert de nacht rust. Neem Sanatogcn ter be spoediging van Uw herstel, maar ook tegen prikkelbaarheid en dat loome loodzware gevoel... Glasactie op 13 November Ook Heemstede wil niet achterblijven in de ij van gemeenten die alles in het werk stellen an het glaslooze deel van ons volk uit den rand te helpen. Deze week kwam in het die SJC. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg ten comité onder leiding van den heer A. Ver- bnschot bijeen. Besloten werd, op Dinsdag 12 tovember een groote propagandadag te organi- iö" Beren. De eigenlijke inzameling van glas en jjenfM want er zal tevens een collecte worden «houden om de vervoerskosten te bestrijden ..Je gesteld op Woensdag 13 November. Van mili- ïjKe mm zijde zuilen twintig auto's met bijbehoo- liel wnde „bemanning" ter beschikking worden ge- leid om de 1000 vierkante Meters glas die itrekt noodig zijn om alle woningen in het u^dopteerde Middelbeers weer behoorlijk van glas voorzien, in te zamelen. Van alle kanten is [e- eer veel medewerking toegezegd en in het ka- ier van deze actie zal pater Henri de Greeve in Lea« njn a.s. Zaterdagavond-radiopraatje deze actie gonbti de Heemstedenaren nog eens extra aanbe- reien. mers zien en dat alles in één jungle. Gekruid met een vleugje romantiek, vormt het alles zins verteerbare filmkost. CINEMA PALACE. Onder den al te let terlijk uit het Engelsch vertaalden titel „Zij maakte mij een moordenaar" verschuilt zich een in vele opzichten voortreffelijke verfil ming van Seamarks „Query", het merkwaar dige verhaal van den man. die. ten onrechte an moord beschuldigd, na vijftien jaar ge vangenisstraf zijn rechters bewijst, dat zij zich vergisten. Om deze vergissing te herstel len pleegt hij daarna werkelijk den moord en stelt dan de vraag, of hij hiervoor npg gestraft kan worden. tentoonstelling sche wandtapijten geopend. Na de arrestatie van den directeur van het distributiekantoor te Tiel, die tevens hoofdcom mies ter secretarie was, heeft de politie in de kluis van de secretarie een partij effecten ge vonden. welke reeds lang door het kantoor der Nederlandsche Handelmaatschappij te Tiel ver mist werden. In de kluis lagen voorts geweren en een hoeveelheid ammunitie. In een goederenloods der Nederlandsche Spoorwegen zijn zeven groote hutkoffers met vooroorlogsche heerenmode-artikelen in beslag genomen, welke door een heerenmodezaak naar Utrecht zouden worden gezonden. Op de vracht brief was opgegeven, dat de koffers boeken be vatten. In de Staatscourant van Vrijdag is een be schikking opgenomen van den minister van So ciale Zaken over de arbeidstijden in banketbak kerijen in verband met St. Nicolaas en de Kerst dagen. Een onderdeel van het Philipsbedrljf zal naar Almelo worden overgebracht Hier zal een nieuw product gemaakt worden, dat nog niel in Nederland vervaardigd wordt. Dc hevige munitie-ontploffingen in het j Reichswald duren nog steeds voort. In Den Haag is overleden prof. dr. L. Otten, I die in Nederlandsch Lndie veel werk heeft ver richt op het gebied der pestbestrijding. De over ledene was vroeger een bekend voetballer. Hij speelde in Quick en bezette twaalf maal in het Nederlandsch elftal de linksachterplaats. Toen de echtgenoote van een landbouwer bij Markelo met houtafval de kachel had aange maakt volgde een geweldige explosie. Vermoe delijk bevond zich een projectiel tusschen het hout. De kachel sprong uit elkaar. De vrouw werd ernstig gewond. HAARLEM EN OMGEVING Voor het eerst na zeven jaar wordt Woens dagavond weer een Italiaansch operaconcert gegeven in de Gemeentelijke Concertzaal door zes leden van de Scala te Milaan. De muzikale leiding berust bij maestro Santo Santonocito. Ds. van Arkel zal waarschijnlijk voor half December zijn intrede doen als predikant bij de Gereformeerde Kerk van Haarlem. Op Donderdag 14 November zal het drie kwart eeuw geleden zijn, dat de Vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs te Nieuw Vennep werd opgericht. In 1896 werd de eerste school aan de Hoofdvaart opgericht, die in 1906 ver nieuwd werd. In 1920 werd een tweede school aan den Sloterweg gebouwd. Op den stichtings dag zal in de Geref. Kerk een feestelijke ver gadering worden gehouden. De kinderen zullen het jubileum op school vieren. Dejieer Paul Chr. van Westering is benoemd tot organist in de Noorderkerk. Voor de Verkeersweek vragen B. en W. van Haarlem aan den raad een credlet van f 750. Het Witte Kruis te Bennebroek houdt een moedercursus, verdeeld over 12 lessen. Het on derwijs wordt gegeven door zuster N. Nieuw- poort uit Haarlem. Aanmelding Duinlaan 6. Ondei-wUs. B. en W. van Haarlem stellen den raad voor te benoemen tot tijdelijk leerares aan de 1ste HBS B in de lichamelijke opvoeding mevr. A. Hazevoet—Tijn te Haarlem en aan de Middelbare school voor meisjes in het teekenen mej. W. F. Hagedoorn te Apeldoorn. In Hillegom is 100 M2 glas voor Pannerden ingezameld en bovendien nog f He' dersbe vierd. 's Morgens is er een H. Mis, 's middags een receptie en 's avonds een feestvergadering. Een S.O.S. voor het dier De populaire film „Lief en leed der dieren" zal opnieuw in Haarlem worden vertoond on der auspiciën van de Vereeniging tegen het Mishandelen van Dieren en wel op Vrijdag middag 15 November in De Leeuwerik. Kruis straat. De directeur der Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren te 's-Gravenhage. de heer G. Nieuwenhuysen. zal hierbij het woord voeren. Schending van een geheim? De 27-jarige Heemstedenaar W R. was eenigen tijd werkzaam geweest op het parket van den officier-fiscaal te Haarlem. Hij was o.a. belast met voorbereidende maatregelen te treffen voor politieke delinquenten, die kans maakten in vrijheid te worden gesteld Op zijn kantoor maakte hij kennis met een inwoner uit Zwanenburg, wiens broer ge- interneerd* was. Toen deze op vrije voeten was gesteld, vroeg hij aan R. of iets gedaan kon worden voor een zekeren K.. wiens echt genoote bereid was een bedrag beschikbaar te stellen, als haar man vrij kwam. Eerst beloofde zij 5000 en later zelfs 10.000 R. nam op een avond het dossier van de zaak K. mee naar huis en noodigde den bewoner van Zwanenburg voor een bezoek uit Bij die ge legenheid las hij een gedeelte uit de stukken voor. Kort daarop is K. in vrijheid gesteld en R. heeft een bedrag van 5000 ontvangen, waarvan hij een gedeelte leende aan den tus- schenpersoon uit Zwanenburg. Wegens het sdhenden van een geheim door gedeelten uit het dossier voor te lezen, stond ft. voor de Haarlemsche rechtbank terecht. De Officier van Justitie merkte op. dat op lichting of afdreiging niet ten laste gelegd kon worden. De eisch luidde een geldboete van 200 subs. 60 dagen hechtenis, benevens een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden. De verdediger, mr. J. H. van Wijk was van meening, dat het schenden van een geheim niet bewezen is, daar het meer voorgekomen is, dat aan bezoekers inlichtingen over poli tieke gevangenen verstrekt werden en-pleitte vrijspraak DE DISTRIBUTIE HAARLEM, Nieuwe bonnen, letter A AERDENHOUT. Nieuwe bonnen letters AH (915 uur Gemeente-kweekerij). DAMCLUB „HAARLEM" WON. De damclub „Haarlem" speelde haar eersten wedstrijd voor de Bondscompetltle tegen de Damclub „Bever wijk". Dé voorloopige uitslag is 57 in het voor deel van „Haarlem". De vermoedelijke eind uitslag wordt 11—9 of 128 in het voordeel van damclub „Haarlem". BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 8 November 1946 BEVALLEN: 6 Nov., C. v. Graas—v. Hiel, z.\ W. v. d. Bosch—v. d. Roest, d.; 7 Nov.. A. M. KuijpersBaars, z.; C. Kosterv. Bilderbeek. d.; A. KapteinUjec, d.: E. v. Bree—d. Bonte, d.; M. Molijnv. d. Hoek, d.; C. M. Hermansv. Engelen, d.; H. C. d. JongeRoest, d A. M. Nienkemper—Verkoren, d.; 8 Nov J. Koopen— Hopgendoorn, d.: E. v. d. BentZeeman, z. GEHUWD: 8 Nov.. F. v. Wallinga en G. Tol lenaar: J. v. d. Heuvel en T. H. Wortel; D. Hol lander en G. A. v. Foeken. OVERLEDEN: 4 Nov., K. Schalier—Schmitz. 61 j„ Jansweg; 5 Nov., A. J. Abbeve, 22 j.t Kijk duinstraat; 6 Nov., A. F. M. v. d. Zande. 1 m„ Gasthuisvest; 7 Nov., G. M. A. Scholte, 2 j., Kamperlaan. MUZIEK In den Haarlemschen Voetbalbond is de voetbalcompetitie in vollen gang. Zeven voetbal-Zondagen zUn achter den rug en in den strijd begint eenige teckening te komen. In de eerste klasse A valt de suprematie op van Beverwijksche elftallen, n.l. DEM 2 en VVB 2 welke inderdaad een uitstekend figuur slaan rvan vooral de prestaties van de VVB reser- speciaal dienen vermeld, omdat het elftal seizoen promoveerde naar de eerste klasse. Het voelt zich in de hoogste afdeeling bijzonder goed thuis en hoewel de weg naar het kampioen schap nog lang is en we dus nog een zekere reserve in acht dienen te houden, zijn we er van overtuigd dat VVB 2 in den strijd om de eerste plaats een hartig woordje blijft meespreken. Dat DEM 2 een ernstig candidaat is, vinden we niet zoo vreemd, omdat dit elftal ook in het vorige seizoen tot de leidende figuren behoorde. Ouder gewoonte behoort HFC 3 ook al tot de sterkste elftallen maar de verrichtingen van Zandvoort- meeuwen 4 zijn het vermelden waard. De kust bewoners doen het uitstekend en met het kranige Hoofddorp Boys zullen de vijf ploegen een strijd voeren om den eere-titel. Geel Wit en RCH 4, twee afdeelingskampioenen van het vorige jaar, zijn veel zwakker en de prestaties geven reden tot ongerustheid, terwijl het verleden jaar zoo sterke Spaarndam er ook nog weinig van terecht heeft gebracht. Bever wijk 2 en Onze Gezellen 2 behooren eveneens tot de zwakke elftallen en vooral de reserve? van OG zullen een toer hebben zich te handha ven. De stand luidt: VVB 2 6 5 0 1 10 22— 7 DEM '2 6 4 2 0 10 22—11 Zandv.meeuwen 4 7 4 2 1 10 2010 Hoofdd. Boys 6 4 1 1 9 14 HFC 3 7 4 1 2 9 23—15 Halfweg 2 6 3 0 3 6 13—17 Haarlem 3 a 6 2 1 3 5 1116 Spaarndam 5 2 0 3 4 1217 Geel Wit 5 1 1 3 3 7—13 Beverwijk 2 6 1 0 5 2 12—1 RCH 4 6 1 0 5 2 15—26 Onze Gezellen 2 4 0 0 4 0 821 Een merkwaardig voorbeeld van veranderde krachtsverhoudingen vinden we in I B waar het vierde elftal van Haarlem het vorige seizoen tot degradatie gedoemd, thans een eerste viool speelt en sedert Zondag J.l. de bovenste plaats bezet. De roodbroeken verspeelden in zes wed strijden slechts één puntje en mede dank zij de onverwachte nederlaag van Hillinen 2 in den plaatselijken strijd tegen Concordia, heeft Haar lem 4 thans een kostbaren voorsprong dien het zich niet licht zal laten ontnemen. Vooral wan neer men bedenkt, dat het onderling krachts verschil niet zoo bijster groot is. EDO 3 en mo gelijk ook RCH 5 kunnen waarschijnlijk nog wel van zich laten hooren en ook Concordia is tot zeer goede dingen in staat.^al speelt dit elftal niet constant genoeg om zich blijvend als can didaat voor de bovenste plaats te kunnen doen gelde Schoten 2 stelde wel iets teleur en Water loo lijkt ons met Stormvogels 3 een elftal voor de middenmoot. DSK komt moeilijk mee en van Kinheim 2 hadden we iets meer verwacht. TYBB 2 degradeerde dit jaar uit den KNVB en bezet met zwakke cijfers de onderste plaats, hetgeen ons al zeer tegenvalt. Hier luidt de stand Haarlem 4 6 5 1 0 11 176 Hillinen 2 6 4 1 1 9 18— 7 EDO 3 7 4 1 2 9 13— 9 RCH 5 5 3 1 1 7 14 Concordia 6 3 1 2 7 10 Waterloo 6 3 0 3 6 11—11 Schoten 2 6 2 1 3 5 10—12 Stormvogels 3 6 1 3 2 5 11—13 DSK 7 2 1 4 5 24—24 Kinheim 2 7 1 1 5 3 9—23 TYBB 2 6 0 1 5 1 8—22 Tweede klassers De strijd in de tweede klas ls bijzonder fel. In 2 Als het EDO 4, dat met elf punten uit zes wedstrijden de leiding heeft en alles in het werk stelt om het verleden jaar verloren terrein te herwinnen, waarbij alweer een DEM-elftal de grootste concurrent is. gesp. pt. Beverwijk 3 5 EDO 4 6 11 Haarlem 5 6 DEM 3 6 9 Kinhelm 3 7 6 THB 2 7 8 Schoten 3 6 3 HBC 3 6 7 EHS 2 6 2 HFC 4 6 7 Stormvogels 4 5 1 Zeer spannend is het verloop in 2 B waar SVY met de volle buit uit zes wedstrijden de leiding heeft, maar op den voet wordt gevolgd door HFC 5, dat eveneens nog ongeslagen is, en VVD 2, dat slechts eenmaal verloor tegen SVY. Misschien kan DIO 2 ook nog een woordje mee spreken zoodat er vier gegadigden zijn: gesp. pt. HFC 5 6 10 WD 2 6 10 SVY 6 12 DIO 2 5 7 Het zal velen verheugen, dat WH, een der populairste Haarlemsche vereenigingen welke kort geleden het veertig jarig bestaan vierde, thans met fraaie cijfers en een flinken voor sprong de leiding heeft in 2 C. WH veroverde de geheele buit uit zes wedstrijden en daarna volgt Schoten 4 met drie punten achterstand. Toch is WH er nog lang niet, getuige de cijfers der gesp. pt. Schoten 2 DSS 2 Veis en 3 In 2 D treffen we nog een elftal dat al zijn wedstrijden in overwinningen heeft omgezet, n.l. Vogelenzang. Uit zeven wedstrijden 14 punten is een fraai resultaat maar a.s. Zondag krijgt Vogelenzang de krachtproef te doorstaan tegen Nieuw Vennep, dat uit zeven wedstrijden elf punten vergaarde. Aan den kop gaan gesp. pt. Nw Vennep 7 11 Hillegom 2 7 9 Vogelenzang 7 14 Heemstede 7 8 lil Kennemerland drie eerste klas wedstrijden Het voetbalprogramma voor Zondag ver meldt in Kennemerland weer drie eerste klas wedstrijden. In het Noordersportpark komen EDO en ADO, die de 10e en 11e plaats be zetten, tegenover elkaar. De Rotterdamsche clubs Excelsior en Sparta bezoeken resp Haarlem en VSV. Wat de resultaten betreft, geven wij EDO en Haarlem de beste kans en VSV kan een gelijk spel bereiken. Voor het programma van de wedstrijden in de lagere klassen, verwijzen wij naar het blad van Woensdag. GymnastiekuitvoeriAg „Heemstede" De gymnastiek- en sportvereenlging „Heem stede" telt, ondanks het efit, dat ze nog met eens een Jaar bestaat, meer dan 300 leden. Een gedeelte daarvan verzorgde de eerste uitvoering van die vereeniging. Uiteraard had de leider, de heer G. J. Wiethaar, rekening gehouden met de thans nog zwakke krachten van zijn jonge club maar er werd kennelijk gestreefd naar een goe den opbouw en een correcte afwerking. De G. en S.V. „Heemstede" is dan ook nu reeds zekei niet de minste van haar zustervereenigingen uit den Kennemer Turnkring, ook, omdat in alle afdeelingen goed materiaal aanwezig bleek te zijn. St. Bavo won van Oosterkwartier Voor de hoofdklasse-competitie is te Heem stede" telt, ondanks het feit, dat ze nog niet „Oosterkwartier" gespeeld. De uitslag luidt: J C. Draijer—Yme de Jong 20; G. W. ZonneveldAebe de Jong 0—2; B. H. M. Stevens—W. van Pelt afgebroken: W van LeuffenC. M. Beek 20; H. WillemseK. Bak. ker 2—0; L. v. d. Voort—A Douma 1—1; J. War merdam—J. Neele 2—0; J. Stevens—H. Wals 20. G. Does—H. van Duin 2—0: D. Kleen—S. Iedema 2—0. De voorloopige uitslag is 15—3. Christelijk Kinderkoor „Zanglust" Van de Vrijdagavond in de Tuinzaal gege ven uitvoering kon ik slechts een klein ge deelte bijwonen Het onder leiding van Jac. Zwaan staande koortje zong zoowel één- als tweestemmig aardig en zuiver, terwijl de aan den vleugel begeleidende dirigent met sobere, doch doeltreffende aanwijzingen kon volstaan. De alt Lya Smit hoorde ik liederen van Wa genaar. Zwaan. Kuiler en Spoel zingen Haar stem scheen niet goed gedisponeerd, klonk scherp en niet sonoor. Doch haar voordracht was goed en in „Misterieuze Geschiedenis" van Spoel guitig. De stijlovereenkomst tus schen de eerste drie liederen trof me Daar schijnt een specifiek Hollandsch element in te zitten, bovendien bij Zwaan een invloed van Brahms Zwaan begeleidde uitstekend. K. DE JONG. H.O.V. ledenconcert Vier deelen uit Mozart's veeldeelige. in 1776 ter gelegenheid van een huwelijksfeest in de familie van den Salzburger t^irgemeester Haffner geschreven Serenade openden het ledenconcert van Vrijdagavond. De opvolging der vier geleek die eener symphonie. slechts ontbrak de tonale overeenkomst tusschen de hoekdeelen: het in D begonnen werk eindigde nu in G. En ook is het brillante Rondo, waar in als violist Gijs Befhs excelleerde meer ge schikt als intermezzo dan als slotstuk Veel ernstiger tonen slaat het Pianoconcert in c aan. het meest doorgewerkte en ook het zwaarst georkestreerde dat Mozart compo neerde. De houtblazers hebben in dit stuk zeer belangrijke concertante partijen; die slaagden meerendeels goed. Johan Otten speelde de solopartij correct, doch over het geheel genomen wat zwaar en sterk: doordat hij in het. passagewerk geen accentuaties aan bracht klopte het samenspel met het orkest niet steeds Oneindig veel fijner speelde Otten de solopartij van Fauré's „Ballade". Die werd een aaneenschakeling van brillante figuren en Hartvelt secondeerde met het orkest heel mooi. Doch van een „ballade" heeft dat stuk niet veel. Er zit geen conflict, dus ook geen ontknooping in. Veeleer suggereert het ^en wandeling door een liefelijke streek, waar het windeken door de hoornen suist en de vogelkens kwinkeleeren Heel genoegelijk om een poosje aan te hooren. maar verder ook niet. Mei Wagenaar's Sinfoniëtta kwam .er weer spirit en leven in de brouwerij. De or kestratie is minstens zoo rijk als die van zijn Cvrano-Ouverture en vormde samen met de geestige verwerking der motieven een dige weerslag op de verleening van het eere- döctoraat. Den vorigen avond „De Schip breuk". nu de Sinfoniëtta: twee zeer verschil lende werken, maar beide vol tin'elend ver nuft. het Larghetto ook van melodische be gaafdheid De schoon gespeelde cello-solo ver dient een extra-vermelding. K. DE JONG. Predikbeurten ZONDAG 10 NOVEMBER HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk. Zaterdag 7 30Avondgebed. Wereldbond-Ge bedsweek Leiding: Zr H. ten Kate. Dhr. N. v d. Wateren Zondag 10: Ds. G J. Waarden burg. 7: Bijzondere Dienst. Nieuwe Kerk 10: Ds I. P. v. d. Waal Noorderk 10: Ds P J Mac- kaay. 7: Dez. H Av Oosterkerk 10: Ds A. J v. Rhijn. 7: Ds E Dijkhuis. Bakenesserkerk 9 30: Kir.derkerk. Kapel Bethel 9.30: Klnderkerk Dhr. P. J Arends. Noórdw hout. 10 45; Ds. E Dijkhuis Stads Evangelisatie. 10 en 7.30: W. Akse. Beverwijk Zuiderkapel. 10: Dhr Jac. Klein Haneveld. Evang te Bodegraven. 4: Evan gelisatiesamenkomst 7 45: Jeugdsamenkomst. Opwekkingssamenkomsten. Donderdag 8: Ds C. J. Hoekendijk. Baarn. met medewerking van het Zuiderkapelkoor. Vrl|e Evangelische Geni. 10 en 5: Ds D. J. D. du Fossé 10. Klnderkerk. Gel». Waalsche Kerk. 10 30: Ds. A. R. de Jong. Eglise Wallonne. Dlmanche 10 Novembre a 20 h Service présldé par mr le pasteur M. Jospin Anglican Church. Sunday Nov 10th. 3 p. m. at the Oud-Katholieke Kerk, Kinderhuissingel Evensong, Rev W Popham Hosford, Christian Science 10: Nederl taal. 11.15: Eng taal Evang. Luth. Gemeente 10.30: Ds. C B Heyn. Rem. pred. alhier. Ver. Doopsgez. Gemeente 10.30' Ds. Daalder. H. Avondmaal Ver. v. Vrfjz. Hervorm den., 10.30: Ds. J. Heidlnga. Vr^z. Christ. Jeugd Gemeenschap, Ged. Oude Gracht 47 4 30: Dhr J Mokkenstorm Rem. Geref. Gemeente 10.30: Dr W. R. M. Noordhoff. Geref. Kerk. Klopper- singelkerk 10: Ds. J W. Slertsema 5: Dr B. Wielenga, emer. pred. Wllhelminakerk 10: Ds. A. M. Boeylnga. 5: Ds L. Hoorweg. Zuid-Ooster- kerk 10: Ds. B. Wielinga 5: Ds J. W. Slertsema Geref. Kerk (Art. 31) 10.30 en 5: Ds A Bos. Oud-Geref. Gemeente. Maandag 7.30: Ds E v. Dijk, den Haag. Chr. Geref. Gemeente. 10: H. Avondmaal. 4.30: Ds. M Holtrop. Nabetrach ting. Baptlste Gemeente. 10 en 5: Dhr. J. v. Dam. Theol. Student. Pinkstergemeente. 10 en 7 30: Openbare Samenkomsten. Gemeente des Heeren 10 en 5: Openb. Godsdienstoefening Gemeente Gods 9.50: Samenkomst. Vergadering j \an Geloovlgen. 11: Samenkomst (Broodbre- ken). Zevende Dags Adventisten. Zaterdag 10: Godsdienstoefening. Herstel Apost. Zendings gemeente. Willielminastraat 10 en 5: Gods dienstoefening Hersteld Apost. Zendingsge- meente. Jacobij nestraat 10 en 5: Godsdienst oefening. Soefl-Beweglng, Unlverseele Eere- dienst Ged. Oude Gracht 47. 10.30: Dienst. Ned. Vereen, van Spiritisten Harinonta. 10 30: W|Jdingsmorgen Meyr Elsa Kalser. den Haag Kozekruisers Genootschap 7.15: Tempeldienst J Leene. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- llanakerk. Zaterdag 7 30: Avondgebed. Zondag 10: Dr H. v d. Loos. 7: Ds. A J v. Rhijn. van Haarlem. Jeugddienst. Imraanuëlkerk 10: Ds. G. Koch Zendlngsdienst Kon Emmaschool. Raafstr. 10: Ds G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Rond. 7: Ds. C P Hoekema. Geref. Kerk. Noord- Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. L Hoorweg 5: Ds. TECiEN:»Hoofdpijn, migraine, kiespfc -.fdpijn. migraine, kiespijn, koorts, verkoudheid, griep, rheumatiek. zenuwpijnen, maandpijnen. Doosjes van 20 comprimés,overal ver krijgbaar. Drogerijen MIJ. Mijdrecht. A. M. Boeylnga. Christ. Geref. Gemeente. 10 en 5: Ds J. C Marls. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk Kerk Wil- helmlnaplein. 10: Ds Barger. 7: Ds Bartlema. Kèpel Nieuw-Vredenho: 10 30: Ds Brlèt. 7: Ds. v. Nieuwenhuyzen. Ned. Prot. Bond. 10.30: Dr. E. D. Spelberg. Hv.. Hilversum Geref. Kerk Koediefslaan 10: Dr P J Richel Dankstond v. genoten zegeningen 5: Ds A Dondorp. Camplaan 10: Ds A Dondorp. Dankstond v. genoten zegeningen. 5' Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk. (Art 31) 8.15 en 3: Lcesdlenst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10: Ds. C. de Ru. Heiig. Kring. 10 30" Ds. P. v. d. Veer. Voorg. Vrije Gemeente. Amsterdam BLOEMKNDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J C. van Dijk Ned. Prot. Bonil 10.30: Ds W. J. H. Hubeek. Rem. Vlanrdlngen. VrJJe Kath. Kerk 10.30: Gezongen H. Mis. Soefl-Beweglng Unl verseele Eeredienst. 4.30: Geen dienst OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. van Deth, pred. van Kinderzorg in de classis Haarlem SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. H J. Plaggemars. H. Doop. 5: Ds. G H. van de Woord. Jeugddienst. West. Kon. Emmaschool. Raafstr. 10: Ds G. H. van de Woord. OFFICIEELE PUBLICATIE DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM In het tijdvak van 11 November t.m. 21 Decem ber a.s. zullen in het Centraal Uitrelklokanl „De Vleeschha!' Groote Markt, de navolgende distributiebescheiden worden uitgereikt. Uit te rei ken bon kaart. hoekje T.D. Geboren; in 1926 en eerder KA 701 hoekjes 4. links in 1927 t.m 1932 KB 701 boven op de ach- in 1933 t.m. 1942 KC 701 terzijde van de in 1943 t.m 1945 KD 701 T.D. in 1946 en later KE 701 Zelf verzorgers dienen zich voor de ontvangst van deze bonkaarten te wenden tot de afdeeling „Bijzondere Arbeid" Zijlstraat 62, alhier. AFKRUISING T.D. De uitreiking van deze bonkaarten moet wor den aangeteekend door diagonale afkrulslng van het vakje 40ld. van de T.D. De uitreiking geschiedt volgens onderstaande letterindeeling: Maandag 11 November A Dinsdag 12 November Ba t.m. Bez Woensdag 13 November Bi t.m. Bok Donderdag 14 November Bo! t.m Bram Vrijdag 15 November Restant B Zaterdag 16 November Ca t.m. Co Maandag 18 November Rest. C en Da l m. DU Dinsdag 19 November Rest D en E t.m. Er woensdag 20 November Rest. E en F Donderdag 21 November Ga t.m. Goz Vrijdag 22 November Rest. G Zaterdag 23 November H t.m. Hen Maandag 25 November Her t.m. Hor Dinsdag 26 November Rest. H en I Woensdag 27 November J Donderdag 28 November Ka t.m. Ker Vrijdag 29 November Kes t.m. Koz Zaterdag 30 November Rest. K La Lm. Liz Rest. L Ma t.m. Meu Rest. M Maandag 2 December Dinsdag 3 December Woensdag 4 December Donderdag 5 December I Vrijdag 6 December 1 Zaterdag 7 December O Maandag 9 December Pa t.m. Pol Dinsdag 10 December Rest. P. Q Woensdag 11 December Ra t.m Rus Donderdag 12 December Rest R. Sa t.m. SchJX Vrijdag 13 December Schil t.m. Spro Zaterdag 14 December Rest. S Maandag 16 December Ta t.m. Trut Dinsdag 17 December Rest r. u, en va t.m. Vis Woensdag 18 December Rest. V en We Un. Wem Donderdag 19 December Rest. W Vrijdag 20 December X, IJ en Z Zaterdag 21 December Na-ultrelklng Geopend voor het publiek: Maandag t.m. Vrij dag van 8.30—12.15 uur en van 14.00—16.45 uur. 's Zaterdags van 8.30—12.15 uur. Voor SPAARNDAM geschiedt de uitreiking in het dienstgebouw aldaar van de Gemeente Secretarie en wel op: Dinsdag 19 November 1946 van 9.00—12.00 uur letters A t.m. G Dinsdag 19 November 1946 van 14.00—16.00 uur letters H t.m. N Woensdag 20 November 1946 van 9.00—12.00 uur letters O t.m. U Woensdag 20 November 1946 van 14.00—16.00 uur letters V t.m. Z De distributiebescheiden zullen slechts worden uitgereikt aan diegenen, van wie de Tweede Distributiestamkaart bij de reconstructie van het Bevolkingsregister van een contrólezegel T.D. 2 en dienststempel is voorzien. Aan personen beneden den leeftijd van 18 Jaar zullen geen distributiebescheiden worden mee gegeven. HAARLEM. 9 November 1946. De Directeur, .f. VA> AN DRIEL Engelsch Fransch oei Handelscorrespondentie. L.O., mst Conversatie. Privé en clqb- ;ale «en. C. F. VAN KOOTEN, im. Onnesstr. 15, Haarl.-ZAV. stofzuiger LI7b7Zi voor al Uw bontwerk Levering van diverse soorten bontmantels, garneeringen, omwerken en repareeren. Door uitbreiding personeel spoedige aflevering. Bontwerkers JACOBUNESTRAAT 20 HAARLEM Telefoon 20651 (K 2700) H.V, Haarlemsche Maclilnefabr. V.h. GEBRS. FIGEE, te Haarlem. Buitengew. Alg. Vergadering v. Aandeelhouders op Zaterdag November 1946 te 11.30 u. ten kantore der Genootschap N, B Spaarne te Haarlem. Het eenige punt der agenda ls: Ontslag op voorstel van den Baad van Commissarissen en In overleg met het Nederlands Beheersinstituut, van de, tij dens den oorlog benoemde en direct na de bevrijding reeds geschorste, Duitsche func tionarissen in het Bestuur der N,V. Houders van aandeelen aan toonder hebben toegang tot de vergadering uitsluitend op vertoon van een regu ten bewijze dat zij hun aandeelen Uiterlijk 20 November 1946 hebben gedeponeerd bij de kantoren der Nederl Handel Hij, N V. te Amsterdam. Rot terdam en Haarlem. De voorzitter van den Raad van Commissarissen Olie Permanent Wave compleet met garantie Specialiteit ln Fransche en Anierikaansohe Coif fures naar eigen ontwerp FRANSCHE KLEURSPOELINGEN in alle nuances •JACOBIJXESTRAAT IS - TEL. 18731 Bekroond Groot Nationaal Concours 30 Juni 1946 Van heden af verkrijgbaar PER MANEN T-*\ BONNEN als ST. NICOLAAS-CADEAU. J Reparatie aan alle radio-toestellen LANDZICHTLAAN 1 Tliaqs ook verhuur van Plck-up Combinaties voor feestavondjes, bruiloften enz. met een keur van platen ER IS, WAT U WENSCHT! N GROOTE OF EEN KLEINE TUIN Als van Empelen hem onder handen neemt, aanlegt, of onderhoudt zal het U voldoeniftg geven. Vakkundig werk door geschoold per- soneel. Mogen wij U eens komen adviseeren? Êf TUINBOUWBEDRIJF nu nummer onthoudt het telefoon- beste zoo insignes te ontvangen, gedurende de komende drie weken, van 20 tot 22 uur aan de Cadiclub-Haarlem. voor Haarlem, Bloemendaal en omgeving, uitgezonderd Zaterdags en Zondags. Zooveel mogelijk alphabetisch gespreid komen. Ontslag'bewijzen meebrengen. Voor andere plaatsen volgt nadere aankon diging. Ook voor REINIGEN VAN TAPIJTEN. HAARLEM: Fabriek: BROUWERSVAART 74-88, Tel. 11046-14466. FilialenGR. HOUTSTRAAT 77, Tel. 10426 GEN. CRONJÉSTRAAT 57. Tel. 1197L AMSTERDAM: N.Z. VOORBURGWAL 344, Tel. 49850. P. C. HOOFTSTRAAT 37, Tel. 25808. CEINTUURBAAN 386, Tel. 20066. KONINGINNEWEG 271. Tel. 23388. BEETHOVENSTRAAT 39, Tel. 90668. Veilinggebouw „De Spaarnestad" onder leiding van Deurwaarder D. G. van Wijngaarden XOBELSTRAAT 8. bij de Zijlstraat - HAARLEM Tel. 11136 b-g.g. 17637 op WOENSDAG 26 NOVEMBER 1946 te 9.30 uur. Ter tafel zullen werden gebracht een groote collectie bontmantels, dames- en heerenkleeding. ameublementen, dressoirs, kasten, tafels, stoelen, kleeden, gordijnen, pia nola Hamilton met 7S rollen, enz enz. KIJKDAGEN: Maandag 18 November en Dinsdag 19 November 1946 telkens van 93 uur. Voor deze veiling kunnen dagelijks goederen worden inge bracht, eventueel gratia gehaald. L. Veerstraat 1 hoek Damstraat Tel. 14663 Wij verwachten binnenkort: PHILIPS ERRES WALDORP VOORRADIG de meest gevraagde UAMOLAMPE.Y Meubel compleet met ingeb. Radio, motor en pick up. REPARATION'. RADIO. GRAMOPOON enz. De nieuwste Deceu gramofoonplaten. HETDEKKLEEDENHUISl KlïineHouéjfr.ij'». HAARLE M-Tfl 20965JP Aanbevelend, P. 't Hart (nieuw) repareeren waferdichf maken verhuren

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 3