'ogezanq Uitzending van ATAX De economische rechter behandelt grooten bonnenzwendel IK Heerlijk, Weef SNEL verkeer eischt SNELle beslissingen BLQM&vanderAA tMsrssr Ons babyhoekje Van Weert ort en Bondig Telefonisch aangesloten onder No. 21734 ipHPH SNELVRIES- E^riOi^y CONSERVEN Ür gesloten M. Booiman B. z. a. hulp in de huis houding Busje BUISMAN TEL 12345 Dakbedekkersbedrijf H. KLEUN Hedenmorgen, zag de Haarlemsche eco nomische politierechter zeven van de acht verdachten uit de distributiefraude van Juli-Augustus 1946 in het C.D.K. in de Sm edestraat voor zich verschijnen. Tegen het echtpaar W. L. G.-A. M. H., waarvan de man als tijdelijk distributie ambtenaar een aantal coupures voor tabak, boter, vet, versnaperingen en andere arti kelen ontvreemdde, waarna zijn echtgenoo- te de bonnen op verschillende adressen be zorgde, werden door den ambtenaar van het O.M. geëischt: 1 jaar, waarvan 6 maan den voorwaardelijk, tegen den man, en 2 maanden onvoorwaardelijk tegen zijn vrouw. De rechter veroordeelde G. tot 10 maan den, waarvan 4 pnvoorwaardelijk, met af trek van de 3 maanden preventieve hech tenis; zijn echtgenoote hoorde de onvoor waardelijke eisch in een „voorwaardelijk yonnis van 4 maanden veranderen. C. v. d. G. kocht honderden rantsoenen van de gestolen coupures, volgens hem „ter aanvulling van den winkelvoorraad". Te gen dezen verdachte werden 10 maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voor waardelijk geëischt. De verdediger wees op de vlekkelooze antecedenten van zijn cliënt en pleitte voor een lagere gecombineerde straf. De rechter stelde de straf vast op acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk met aftrek. Het onvoorwaardelijke deel werd hiermee aan de preventieve opslui ting gelijk gemaakt. De 52-jarige distributie-ambtenaar W. F. H. stond terecht wegens het verkoopen van levensmiddelencoupures. De eisch luidde hier 4 maanden. Volgens den verdediger zou verdachte G. dezen man hebben overgehaald tot het wegbrengen van de kostbare papiertjes naar een bevrienden winkelier. Het vonnis luidde conform den eisch en waar verdachte ambities had om als Rijks bemiddelaar op te treden, ontzette de rech ter hem voor den tijd van vijf jaar uit het recht om openbare ambten te bekleeden. De volgende winkelier, die in het bankje verscheen, had als kruidenier zijn tekorten met de gestolen bonnen aan willen zuive ren, niet wetende, dat de vorige verdachte H., die hem de bonnen bracht, bij de distri butie werkte. De geringe rol van B. en zijn blanco strafblad gaven het O.M. aanleiding tot het vragen van een geldboete ad f 300 met twee maanden voorwaardelijk als stok achter de deur. Ook hier was het vonnis gelijk aan den eisch. W. de M., een vroegere musicus, had in den afgeloopen zomer als tijdelijk distri butie-ambtenaar, voordeel getrokken uii den diefstal van de bonnen in de Smede- straat; opdat hij zijn mond hield over het zaakje werd hem eenige keeren zwijggeld toegestopt. Bovendien verkocht hij bonnen voor den hoofdverdachte G., maar hij droeg niet alles aan zijn collega af. Het O.M. vroeg 6 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk tegen hem. De rechter vroeg verdachte, of hij niet vond, dat dit delict wel een „heel valsche noot" in zijn muzikantenleven vormde, wat de M. moest toegeven. De eisch werd in het vonnis be vestigd. Tenslotte kwam de 58-jarige G. J. de L. voor, wien ten laste was gelegd, dat hij in den afgeloopen zomer vet- en suikercou pures voor f 325 in de hoofdstad had ver kocht, volgens hem omdat hij in de schuld stak. Dit geval noemde de ambtenaar van het O.M. „aanmerkelijk ernstiger" dan de meeste der voorgaande; de straf voor dezen man moest volgens hem even hoog zijn Intrede ds. J. A. van Arkel Donderdagavond Is in de Kloppersingelkerk ds. J. A. van Arkel, uit Naaldwijk overgekomen, bevestigd door zijn zwager ds. J. van Wijngaar den uit Groningen tot predikant bij de Gerefor meerde Kerk van Haarlem. De bevestdglngs- pred'icatie was 1 Corinthe 3 vers 9. Na de beves tiging zong de gemeente haar nieuwen leeraar toe de zegenbede uit Psalm 134 vers 3. Ds. Van Arkel zeide, dat hij als jong predikant door God zich een zware verantwoordelijkheid op de schouders gelegd gevoelde, maar dat hij overtuigd is dat door de voorbede der gemeente zijn taak veel lichter zal worden gemaakt. Hij koos als tekst Jesaja 55, de verzen 10 en 11 en 'sprak over het zijn van het Woord Gods, den inhoud en de uitwerking daarvan. Tenslotte volg den de gebruikelijke toespraken tot gemeente, kerkeraad en ambtsbroeders. Voorts richtte spreker zich onder meer tot wethouder Mr. Sake C. v. d. Wall, die het gemeentebestuur vertegen woordigde. Als de Kerk geeft, zeide spr., des keizers wat des keizers is en de Overheid God zal brengen wat des Godes is, dan zal de ver houding tusschen Overheid en Kerk goed worden. Ds. A. M. Boeijinga sprak zijn ambtsbroeder toe namens de gemeente, de collega's en de Ge reformeerde Jeugdcentrale. Verder sprak nog ds. A. Verschoor uit Santpoort namens de clas sis Haarlem der Gereformeerde Kerken. als die voor den eersten verdachte G., zoo dat de eisch ook hier 12 maanden luidde, waarvan de helft voorwaardelijk. De eco nomische rechter maakte er 4 onvoorwaar delijk en 6 voorwaardelijk van met 5 jaar ontzetting uit het recht om als ambtenaar te werken. Generaal de Bénouville komt naar Haarlem Pierre Guillain de Bénouville, de man die reeds op zijn dertigste jaar brigade-generaal werd en onderscheiden is met tallooze ridder orden voor zijn wenk in Frankrijk gedurende den bezettingstijd, zal Vrijdagavond voor ..les Conférences frangaises" een lezing houden over de Résistance, de Fransche verzetsbe weging. Deze jeugdige generaal is niet alleen een groot militair, maar tevens een bekend schrij ver en journalist. Reeds op zijn negentiende jaar schreef hij verhandelingen over Beaude- laire, Stendhal en Chateaubriand. Na den Duitschen opmarsch in Frankrijk werd de Bénouville twee maal gevangen ge nomen. maar hij wist steeds weer te ontsnap pen. Toen hij na een mislukte poging tot ont snapping naar Afrika, voor een rechtbank van het Vichy-gouvernement werd gedaagd, was het slechts zijn staat van dienst m#de jaren '39'40. die hem voor een veroordeeling be hoedde. Onmiddellijk na ^ijn invrijheidsstel- ling begon hij een verzetsgroep te organisee- ren, die met Londen in verbinding stond en van dien dag af wijdde hij zich geheel aan het organiseerenfc het leiden en het bewapenen van het Fransche geheime leger. In dit ver band volbracht hij vier en vijftig missies bui ten Frankrijk. De diepe en essentieele waarheden, die hij geeft in zijn boeken en lezingen, zijn hem eigen geworden in den hardnekkigen strijd met het gevaar. Een Zwitsersche journalist zei eens van hem: „Over het algemeen zijn mili tairen geen groote sprekers, maar als zij een uitzondering op dezen regel vormen, dan wor den zij meesters van het woord". En dat is ook de Bénouville. als hij de boodschap brengt van de broederschap waarin mannen „in den nacht van Frankrijk de handen drukten van anderen, wier gezichten zij niet kenden". Cuypers' Kerstoratorium Verleden jaar voerde Schoten's Christelijk Gemengd Koor het Kerstoratorium van Hu- bert Cuypers voor het eerst uit. nu Donder dagavond %'oor de tweede maal. Het ligt dus blijkbaar in de bedoeling om er jaarlijks een herhaling van te geven. Het werk verdient dat wegens de muzikale waarden van vele ge deelten. Dat het als geheel genomen onge lijkwaardig is, hebben we reeds bij de eerste uitvoering opgemerkt. Maar er zijn stukken in, zóó aetherisch van stemming en zóó mooi van orkestrale kleur, dat alleen reeds deze elementen oor en geest verrukken Bovendien heeft het koor er een belangrijke, ten deele ook contrapuntisch interessante partij in. En het deed zijn werk naar behooren, al mag de toonproductie, vooral van het mannenkoor, nog wel wat aan schoonheid winnen. De bariton Luciëp Louman declameerde duidelijk; zijn zang had den metalen glans, dien we van hem kennen. Bijzonder knap werk verrichtte de sopraan Annie Schoen, die onvoorbereid Tini Jaspers verving. Het orkest onzer H.O.V. verdient lof, het allermeest echter de dirigent Jac. Zwaan, die na luttele gezamenlijke repetitie van koor en orkest alles tot een goed geheel wist te combineeren. Helaas kon ik niet de geheele uitvoering bijwonen, daar Johan Otten in de Begijnhof kapel mijn aanwezigheid aldaar noodig maakte. K DE JONG. Sluit daarom zoo snel moge lijk een autonjobiel verzeke ring af bij Uitvoerige inlichtingen en premie- opgaaf worden U di rect na aanvraag kosteloos verstrekt door BLOM van der AA Beursplein 5, Amsterdam-C. telefoon 47944 (7 lijnen). Alle assurantiën Van Gelder's Papierfabrieken In het jaarverslag over 1945 van Van Gel ders Papierfabriek deelt de directie mee. dat het tot September duurde, alvorens de werk zaamheden in Apeldoorn. Velsen en Wormer konden worden hervat. De zwaar getroffen j fabriek in Renkum kwam nog niet in bedrijf Voor de papierfabricage bleef de vennootschap aangewezen op geïmporteerde cellulose en houtstof Na afschrijving van 754 942 op ter reinen. gebouwen, machines, woningen en vervoermiddelen, bedraagt het nadeelig saldo 1 567.543. Voorgesteld wordt dit verlies toe te voegen aan het verliessaldo van het vorig jaar. waarna in totaal op de balans een ver liessaldo zal voorkomen van 5.792.901 AGENDA VRIJDAG 13 DECEMBER StadsschouwburgAmsterdamsch-Rotterdamsch Tooneel, Victoria Regina, 20 uur Concertzaal: Ledenconcert H.O.V., 20 uur. Kloppersingel- en Wilhelminakerk: Groote vergadering: „De zaak van Indië", 20 uur. Frans Hals: Het smeulende vuur (18 j.) 14.00. 16.30. 19.00 en 21.15 uur Luxor: De laatste der Mohikanen (14 j.). Palace: Zoo lang ik leef (18 J.). Deze twee. 14.00. 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Spaarne: „Overvalwagens" (14 j.) 19.00 en 21.15 uur. City: Koraalrif (14 j.) 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Rembrandt: Herman Rinket's variété 14.30 en 20.00 uur. ZATERDAG 14 DECEMBER Stadsschouwburg: Residentie Tooneel: Drie om één, 20 uur. Bioscopen en Rembrandt: als Vrijdag, Spaarne ook matinée om 14.30 uur. Hotel „De Leeuwerik": Stichting „Contact" voor gerepatrieerden, openbare vergadering 2 u. Ook Haarlemmermeer is noodlijdend De gemeenteraad van Haarlemmermeer kwam in vergadering bijeen, ter behandeling van een zeer uitvoerige agenda. Na eenige hamerpunten werd het voorstel van B. en W om te voldoen aan de voorwaarden ter verkrijging van extra steun uit het gemeentefonds aangenomen, zoo dat ook Haarlemmermeer zich gevoegd heeft bij de lange rij van gemeenten die als noodlijdend worden beschouwd. De urgentieverklaring ten behoeve van de Am bachtsschool werd. wederom na vrij uitvoerige discussies aangenomen, tot gedelegeerden in het bestuur van deze vereeniging namens den Raad werden benoemd de heeren B. Dol en J. Bogaart. By de rondvraag kwam aan de orde een voor stel van den heer v. Beem namens de Christ. Historische Unie. dat ondersteund werd door de A. R Partij en waarin de noodzakelijkheid van een vierden wethouder tot uitdrukking kwam Dit lokte tal van opmerkingen uit. Het resul taat was. dat het voorstel met 13 tegen en 9 voor werd verworpen. Intusschen was het zeven uur in den avond ge worden en nadat verschillende leden de Verga dering hadden verlaten, kwam van eenige frac ties het voorstel om de vergadering te verdagen. Aldus werd besloten en zoo gaat de Raad a.s. Dinsdag weer met nieuwen moed verder aan de rondvraag. Pianorecital Joha^ Otten Het was voorzeker geen alledaagsch pro gramma, dat Johan Otten Donderdagavond in de Begijnhofkapel vertolkte. Het bevatte: Beethoven's Sonate op. 27 no. 1, Vijf Préludes uit op. 32 en op. 23 van Rachmaninoff, Barca rolle en Infpromptu van Fauré, vier stukken uit de Images, de Préludes en de Etudes van Debussy gekozen, drié stukken van Roussel en „Navarra" van Albeniz en stelde dus hooge eischen aan techniek, stjjlgevoel en concen tratievermogen. We kunnen gerust zeggen dat het spel van Otten aan die eischen voldaan heeft. Het was doordacht en verzorgd en boeide daardoor de aandacht voortdurend. Zijn Beethoven-vertolking gaf tot eenige re serve in de beoordeeling aanleiding: het An dante ging wat te snel, het Adagio te lang zaam en het pedaalgebruik was in deze beide gedeelten nog niet zoo voortreffelijk en oor deelkundig als in de later gespeelde werken. Maar het Scherzo en de Finale speelde hij uitstekend: helder en gezond Ook zijn opvat tingen der andere werken waren trouwens vrij van buitensporigheden of overdrijvingen. De zware romantiek van Rachmaninoff de volgorde der Préludes was verkeerd in het programma afgedrukt kwam even goed tot uiting als het kleurenspel van Debussy, (na wien Roussel wel geestig, doch wat materia listisch scheen) en als de virtuoze praal van Albeniz' „Navarra". In alles toonde Otten zich een pianist, die op een vooraanstaande plaats aanspraak mag maken. K. DE JONG. Tijdens den oorlog hebben 200 Joodsche onderduikers in het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort als „patiënten" een liefderijk onderdak gevonden. Helaas konden lang niet allen op den langen duur voor deportatie gespaard blijven, doch een vijftigtal heeft er, dank zij de hulp van het Provinciaal Ziekenhuis, het leven kunnen afbrengen. Als dank en herinnering zal door de overlevenden Maandag 16 December een gedenk raam aangeboden worden. Het is een opaline mozaïek, ontworpen en vervaardigd door den kunstenaar Frans Balendong in Haarlem. AUTO RIJDT TRAM AAN. Donderdagavond verleende een auto, ko mende van de Nieuwe Gracht te Haarlem, de tram op den Kruisweg geen voorrang, met het gevolg, dat er een botsing tusschen de beide voertuigen ontstond. Tram en auto wer den licht beschadigd. Ofschoon de levering van kin derwagens nog zeer langzaam gaat, kunnen wij tooh de Inge schrevenen ran Nov. direct helpen. voor de Baby BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 12 December 1946 BEVALLEN: 10 Dec., A. Mulder—Schouten, 2 d.; C. Koster—Bregman, z.; 11 Dec., W. Panne keet—Blere, d.; W. T. v. Broeck—Schouten, z.; G. W. M. Lacourt—Giellngh, d.; C. M. Hoeboer— Ernst, d.; M. P. Cobelens—Bergman, d.; F. G. M. Habraken—v. d. Haak d.; H. d. Vos—Bouman, z.; A. W. Jansen—v. d. Helde, z.\ E. M. Willems d RoolJ, z.; C. KosterOpstal, z.; M. C. T. Sonnemans—Klein, d.; 12 Dec.. M. A. B. Metse laar—Dost, d.; A. C. Schuijt—Kortekaas, z. ONDERTROUWD: 11 Dec. C. Wildeboer en E. d. Ridder: F. C. Davidse en M. G. Mooij. GEHUWD: 12 Dec., B. v. Eisloo en L. Boes; L. J. D Ijk hof f en M. P. Dekker; L. J. M. v. d. Berg en M. J. Kroon; J, Baas en A. F. Bos; A. M. d. Wilde en M. A. Welter; J. H. Martens en N. C. Heijblok; W. D. Arendsen en M. L. d. Ridder; M. Lucieer en A. W. v. Lare. OVERLEDEN: 9 Dec., H. Coorengel, 45 j., Ha- zepaterslaan; 10 Dec., H. L. C. Smal, 7 m„ By- zaritiuifTstraat; 11 Dec., A. Bon, 75 J., Pr. Steijn- straat; C. B. v. Zeideren, 77 j„ Marnlxstraat; A. BroekGravemaker, 82 j„ Hazepaterslaan; J. A. Vallentgoed, 46 J., Flonesstraat; R. d. Bruin, 3 j., Gouwstraat; M. d. Koter—Kempe. 77 j., Haze paterslaan. „Mijnheer Pim passeert" Het geeft altijd weer een genoeglijke sen satie mijnheer Pim" te zien passeeren. Dit on schuldige blijspelletje is van alle quasi-diep- zinnighei<3 of sensatie-jacht gespeend: de in trige houdt zelfs niet in spanning. Het kabbelt voort als een speelsch beekje, waarin de vacantieganger forellen vangt en die forellen zijn ir. dit geval aardige stukjes dialoog vriendelijke scènetjes. Men hoeft er zijn hoofd niet bij te breken en geniet van de beschaafd luchtige scherts, welke voor ons Hollanders, alleen den op wet, kerk en pu- blieke opinie zoo onmenschelijk gestelden echtgenoot wel wat heel erg chargeert. Deze figuur blijft aan de Engelsche samenleving gebonden. Daarom is de rol van George, in wiens op vattingen wij ons bijna niet kunnen verplaat sen. moeilijk te spelen. Is het den man wer kelijk ern6t met wat hij zegt? De acteur, die gisteren in den Stadsschouwburg voor tooneelvereeniging „De Reünie" deze taak op zich had genomen, speelde dit zonderlinge geval misschien wel wat aan den zwaren kant en beschikte niet over de noodige losheid om het komisch evenwicht jegens zijn tegenspeel ster altijd te bewaren, die door haar juiste doseer'ing van de verschillende gevoels elementen van Olivia een overtuigend per sonage gemaakt heeft Zij bleef in haar on verstoorbare guitigheid de natuurlijkheid zelf „Mijnheer Pim" maakt het zijn speler niet moeilijk; wie een beetje zin voor komische typeering bezit, speelt het met hem wel klaar. En hieraan ontbrak het dezen acteur niet. Ook het kinderlijk-verliefde stelletje Diana en Brian bracht het er goed af, mede door de duidelijk merkbare hand van den regisseur. H. G. CANNEGIETER. JONG HERVORMDEN TE BLOEMENDAAL. De Vereeniging van Jong Hervormden te Bloemendaal gaf in het Jeugdhuis een bonten avond, waarin een programma van muziek en zang, schetsen en voordrachten ten beste werd gegeven. De heer H. Vis sprak een openings- en slotwoord. Zondagavond 7 uur is er in de kerk een jeugddienst met als voorganger ds. G. W van Deth, waarna in het Jeugdhuis een vraagge sprek met ds. Van Deth wordt gehouden on der het genot van een kopje thee. In Januari zal de heer Dick Boer voor de vereeniging een lezing met lichtbeelden hou- den over kleurenfotografie. HAARLEM EN OMGEVING In de Marnlxstraat te Haarlem viel op 11 December de 77-Jarige mevrouw C B v Z. van de trap. waardoor zij een hersenschudding op-, liep. Donderdag ts het slachtoffer aan de ge volgen van haar val overleden Donderdagavond omstreeks 6 uur brak brand uit In een woonhuis aan de Spaarnelaan te Haarlem De oorzaak was het vlam vatten van een bus olie. bestemd voor de ollestook- inrichting De brandweer wist met behulp van een droogblusch-apparaat het vuur te beteuge len. zoodat de schade beperkt bleef tot een ge blakerde keuken. De jubileumserietochten van den Noord- hollandschen Wandeisportbond, welke op Zater. dag 14 en Zondag 15 December gehouden zouden worden, zijn door onvoorziene omstandigheden uitgesteld tot een in Januari bekend te maken datum. In de Staatscourant van 12 December zUn afgekondigd de prijzenbeschikking verfverdun- ner uit kunstterpentijn; de prijzenbeschikking rijwielen en onderdeelen en de prijzenbeschik king motorrijtuigen 1946. Voorts is opgenomen een eerste wijziging en aanvulling van de rege ling van loonen en andere arbeidsvoorwaarden voor den akker- en wederopbouw en het veehou derijbedrijf. Door de Hillegomsche Commissie voor de Bloembollenbeurs werd tot voorzitter gekozen de heer D. v. Egmond, als opvolger van wijlen B. D Rijnveld. Als secretaris werd aangewezen de heer P. J. W. v. Til en tot commissarissen de heeren C. J. v. Til en J. G. Stokman Tevens werd besloten om de bloemenkeuring welke het vorig jaar zulk een groot succes heef: geoogst, ook dit seizoen wederom te doen plaats vinden. Van de Radio Technische School aan den Kleine Houtweg te Haarlem slaagden bij de te Den Haag gehouden examens de heeren Schee- res. Wakker, Nieveen. Kuipers, van der Meer, ten Have en Spee voor het diploma radiotechni cus en monteur en de heeren Van Ris. Post, Kannegieter en Loos voor het Rijkscertificaat van radio-telegrafist. De gerestaureerde kerkzaai van het Dlaco- nessenhuis aan de Hazepaterslaan wordt Vrijdag 20 December in een samenkomst te houden des namiddags drie uur door de zusters aan het be stuur en de directie overgedragen. Mr. J. G. Bcttink te Haarlem behaalde de akte voor Middelbaar onderwijs Geschiedenis. Door de kerkelijke colleges van de Ned. Herv. Gemeenten van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin is besloten aan het Classicaal Be stuur van Haarlem te verzoeken tot ging van de twee gemeenten te besluiten. Een Kerstnachtdienst wordt in king met de Hervormde Jongeren en de Com missie voor Bijzonder Kerke werk der Ned. Herv. Gemeente van Haarlem gehouden in de .ikenesserkerk op 25 December van 0 tot 1 uur. Voorganger Is Ds. A. J. van Rhijn Ned. Herv. predikant alhier. Een koor verleent medewer king. Door het I. IC. O. R. wordt de dienst per radio uitgezonden. Kerstsamenkomst voor iedereen wordt door de Commissie voor Bijzonder Kerkewerk dèr Ned. Herv. Gem. van Haarlem belegd op den eersten Kerstdag ln de groote zaal van het ge meentelijk Concertgebouw. Spreker is ds. J. J. Buskes Jr. uit Amsterdam. Het jongenskoor „De Mlnnestreelen" onder leiding van Hubert Cuypers zal Maandag 23 December een Kerstprogramma ten gehoore brengen in de Gem. Concertzaal. De Spaansche pianist Eduardo Del Pueyo zal Donderdag 19 December ln de Gem. Concert zaal een concert geven onder auspiciën van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, afdeeling Haarlem. Het programma beval wer ken van: Albeniz, Beethoven J Chopin, De Fa 11a en Liszt. Concert in de Bakenesserkerk. Maandag avond 16 December zal in de Bakenesserkerk een concert worden gegeven, waaraan mede werken Henk de Graaf, fluit; Hendrik Lasschult, orgel en het koor der Ned. Hervormde Gemeen te te Schoten onder leiding van L. J. vhn Mechelen. Het programma bevat werken van J. S. Bach. In een vergadering van de Nederlandsche Ver eeniging van Transportondernemingen is ont stemming geuit over het feit, dat de regeering de organisatie-Wol tersom nog steeds handhaaft, Er gingen stemmen op om de contributiebeta ling te staken. Pontwachter ernstig gewond Tusschen vrachtauto en reeling bekneld geraakt Op de rijkspont no. 7 is een ongeluk gebeurd, waarbij de pontwachter Van der B. ernstig is gewond. Toen een militaire vrachtauto de aan de Noordzijde gemeerd liggende pont opreed, stond de pontwachter tegen de reeling. De bestuurder van de militaire auto reed hem, na een signaal gegeven te hebben, voorbij, maar zag in zijn achteruitkijkspiegel, dat de pontwachter tusschen den laadbak van de auto en de reeling, waar slechts 25 cm. tusschenruimte was, bekneld raakte. Nadat men hem had bevrijd, is de pont wachter met een andere militaire vracht auto overgebracht naar het St. Antonius- ziekenhuis. Hier bleek dat hij een bek kenfractuur en andere ernstige inwendige kneuzingen had opgeloopen. DE DISTRIBUTIE Zaterdag 14 Decembe* imuwe bonnen. Haarlem. S van Spro af (Vleeschhal). OFFICIEELE PUBLICATIE DISTRIBUTIE DIENST HAARLEM Mededeeling No. 176. UITREIKING SCHOENENBONNEN. In het tijdvak van 16 t.m. 28 December a.s. zullen volgens onderstaande letterlndeellng, uit sluitend ln het Centraal Uitreiklokaal „De Vleeschhal", Groote Markt, alhier, schoenen bonnen worden uitgereikt. In dit tijdvak komen thans uitsluitend voor een bon in aanmerking diegenen, wier nummer van de Tweede Distributiestamkaart als laatste cijfer een 2 aanwijst. Aan personen, die echter in Januari 1945 of later reeds een bon voor gewone-. Amerikaan- sche- en of beroepsschoenen hebben ontvangen, mag thans geen bon worden verstrekt; deze be paling geldt niet. Indien tn genoemd tijdvak een bon voor werkschoenen werd uitgereikt. Degenen, die noodschoeisel hebben ontvangen komen thans wel in aanmerking. KINDEREN. Kiinderen. geboren na 31 Mei 1944. doch voor 1 Maart 1946 komen onmiddellijk voor een schoe nenbon in aanmerking, ongeacht het feit of het laatste cijfer van hun T. D. een 2 ls. Indien blijkt, daf zij nog geen bon hebben ontvangen. Aan kinderen, geboren op 1 Maart 1946 of later mag, ook al ls het laatste cijfer van hun T. D. het cijfer 2. geen bon worden verstrekt. Het pu bliek is vrij een keuze te maken, tusschen de bestaande bonsoorten. AFKRUISING T. D. De T. D. waarop als laatgte cijfer een 2 voor komt. wordt ln de categorie (schoenen) geco deerd en wel ln het vakje Ka eventueel Kb met 612 A. INNAME BON. De verstrekking van de schoenenbonnen ge schiedt uitsluitend tegen inname van bon 614 van het inlegvel Ga tpt Ge 605; losse bonnen zijn ONGELDIG. De letterindeeling is als volgt: Maandag 16 December 1946 A en C Dinsdag 17 December 1946 B Woensdag 18 December 1946 D. E. F Donderdag 19 December 1946 G. H, I Vrijdag 20 December 1946 J. K, L Zaterdag 21 December 1946 M en N Maandag 23 December 1946 O, P. Q, R Dinsdag 24 December 1946 S, T. U. V Vrijdag 27 December 1946 W. X, IJ, Z Zaterdag 28 December 1946 Na-uitreiking. Geopend voor het publiek Maandag t.m. Vrijdag van 8.30—12.15 uur en van 14.00—16.45 uur. Des Zaterdags van 8.3012.15 uur. 25 en 26 December 1946 gesloten. In verband met het feit, dat het hier een lan delijke regeling betreft, kan aan verzoeken om afwijking e. d. van de gestelde bepalingen nim mer worden voldaan. Correspondentie kan hier over dan ook niet worden gevoerd. De distributiebescheiden zullen slechts worden uitgreikt aan diegenen, van wie de T. D„ Nood T. D., van een contrólezegel T. D. 2 en dienst-, stempel ls voorzien. Aan personen, beneden den leeftijd van 18 Jaar zullen geen distributiebescheiden worden medegegeven. HAARLEM, 14 December 1946. De Directeur, A. VAN DRIEL DISTRIBUTIEDIENST HEEMSTEDE-BENNEBROEK. Ruilen van vleeschbonnen door Vegetariërs, Isrkelieten. Zevendedagsadventisten en Roze- kruisers. Ruiling van vleeschbonnen der K. kaarten is alleen toegestaan aan bovengenoemde personen, aan Vegetariërs die lid zijn van den Ned. Vege- tariërsbond en in het bezit zijn van het lldmaat- schapbewljs voor het loopende Ja* alsmede aan Israëlieten, leden van het kerkgenootschap der Zevendedagsadventisten en leden van het Nederl. Rozekruisersgenootschap, die zich als zoodanig legimiteeren. Per acht weken worden tegen inlevering van het geheele vleesohgedeelte der bonkaart vóór den aanvang der geldigheid onafhankelijk van de daarop verkrijgbare hoeveelheid of soort vleesch rantsoenbonnen uitgereikt voor 800 gram kaas en 500 gram margarine (waarop plantaardig vet kao worden gekocht). Bij deze ruiling wordt geen onderscheid gemaakt naar leeftijdsgroepen. Ruiling vleeschbonnen M kaarten. Aan personen, die toeslagkaarten M ontvangen (bijz. arbeid, aanstaande en Jonge moeders) en tot ééri van genoemde categorieën behooren wordt toegestaan de vleeschbonnen van de M kaarten te rullen tegen Maasbonnen op basis van 100 gram vleesch 100 gram kaas. Deze ruiling mag echter alleen geschieden bU de uitreiking der M kaarten voor het geheele extra rantsoen tegelijk. E. PAULETTA Steen, Houtgramlet en Betonwerken FLORESSTRAAT No. 97 - HAARLEM-NOORD MEIDOORN STRAAT No. 4 - U MEIDEN-OOST Wat een smakelijke afwisseling in den eentonigen winlerkost. Breng Uw huisgenooten in verrukking door jonge doperwtjes te serveeren. Versch geplukt en gedopt, zóó heeft Proco ze voor U bewaard en be vroren - volgens het beroemde BIRD S EYE snelvries- procédé. Maar U vindt nog meer in de Proco-koelkasti mooie, vaste bloemkool, versche spinazie en volle roo- de tomaten, alles kersversch. U hebt maar toe te tasten. Kersversch uit de koelkast LET OP DEN WINKEL MET DIT L- - - - Hiermede berichten wij, dat eindelijk de verbouwing en moderniseering van ons bedrijf is gereed gekomen. Wij noodigen onze Geachte Clientèle beleefd uit tot een bezoek aan onze zaak op Maandagmiddag 16 December '46 van 2 tot 5 uur. Wegens voorbereiding van Zaterdag 14 Dec 1 uur tot Maandag 16 Dec. 2 uur speci&alhtxis dameskleeding Gr. Houtstraat 26-30, Koningstraat 23, Haarlem Bezorgtijd tusschen 12 en 2 en 5-7 uur 2de Emmastraat 36 - Tel. 14627 Fotocopieën beter, sneller en goedkoopei Foto Hilarius Groote tloutstr 10?. tel I >86{ KURK VOO' DOELEINDEN gebruik pkOOG 4° om beter en voordeeliger koffie te zetten. „De échte" 22 cent. NEEM LIEVER EEN dat wij 10 jaar garantie geven op de door ons ver nieuwde MASTIEK DAKBEDEKKINGEN. Vraagt inlichtingen aan Kantoor: Rijncgomlaan 26. Aerdenliout, Tel. 26199 Werk- en opslagplaatsen te Haarlem. Gratis adviezen en begrootingen. w bewijst ASPRO iederen dag zijn waarde. Duizenden, die aan hoofdpijn lijden, \YJ. hebben in 'ASPRO* een snel en *ze- ker bestrijdingsmiddel gevonden. Volg hun voorbeeld. U zult ver baasd en verrukt zijn over de kracht dadige uitwerking van 'ASPRO' dank zij de hygiënische en gepa tenteerde verpakking, die zijn zuiverheid waarborgt tot op het oogenblik, dat U'ASPRO'gebruikt. Neem 'ASPRO'ook in legen NERVOSITEIT, VERKOUDHEID RHEUMATISCHE PIJNEN,GRIEP PIJNLIJKE MENSTRUATIE

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 3