No. 1 Albaneesche mijnen weer in den Veiligheidsraad DE LENTE kj&tfvtrcü/iecf Lentes-sprong Sport in het kort Prijzenboekje 1947 gevraagd WINKEL in Haarlem gasgeisers en gasradiatoren WERNER DUIKER Lakken, Verven enz. J. VAN DEN BERG ORGEL VRIJDAG 21 MAART 1947 HAARLEMS DAGBLAD Russisch veto over eventueele actie tegen Albanië verwacht De Columbiaansche afgevaardigde en voorzitter van de commissie van onderzoek naar het leggen van mijnen in de Straat van Korfoe, Zuleta Angel, heeft in den Vei ligheidsraad verklaard, dat er voldoende bewijs was om aan te nemen, dat de mijnen in de Straat van Korfoe, die vorigen win ter twee Britsche torpedojagers bescha digden, niet gelegd konden zijn zonder medeweten van de Albaneesche regeering. Dit bewees echter nog niet, dat de Alba- neezen de mijnen gelegd hadden. Angel bestreed de bewering van den Poolschen afgevaardigde, dat Groot-Brit- tannië de mijner! zelf zou kunnen hebben gelegd. „Het is belachelijk, te gelooven, dat Groot-Brittannië mijnen zou leggen om schadevergoeding van Albanië te kunnen eisdhen." Hasluck (Australië), wie eveneens lid was van de commissie van onderzoek, zei- de, dat de Veiligheidsraad best zou kunnen vaststellen, dat de mijnen met medeweten van Albanië waren gelegd. „Zelfs was het mogelijk, dat het leggen der mijnen door Albanië oogluikend was toegestaan." Dr. Oscar Lang (Polen) herhaalde de veronderstelling, dat het ongeval van de Engelsche schepen zou kunnen zijn ver oorzaakt door verdwaalde mijnen uit een oud Duitsch mijnenveld. Sir Alexander Cadogan (Engeland) criti- seerde verschillende punten van de Pool- sche verklaring. Ilij stelde den raad voor, de volgende resolutie aan te nemen: „Door de Albaneesche regeering, of met mede weten van die regeering, is in de Straat van Korfoe heimelijk een mijnenveld gelegd, dat aan Britsche schepen en personeel schade heeft berokkend. De Veiligheids raad adviseert de regeeringen van Albanië en Engeland het geschil op basis van de be vindingen van den raad bij te leggen. Als zulks mocht mislukken, kan elk der par tijen zich tot den raad wenden met verzoek de kwestie opnieuw onder oogen te zien. De raad besluit het geschil op de agenda te houden totdat een voor beide partijen be vredigende oplossing is bereikt." Het debat zal Vrijdag worden voortgezet. Bij de stemming in den Veiligheidsraad over de Britsche resolutie moet Engeland zeven stemmen behalen om de motie aan genomen te krijgen. De eenige onzekere factoren zijn Frankrijk en Syrië. Welinge lichte waarnemers zijn echter van meening, dat Engeland hoogstens een moreele over winning kan behalen, daar het meer dan waarschijnlijk is, dat de Sovjet-Unie over elke actie tegen Albanië het veto zal uit spreken. Uitspraken van de rechtbank Th. B V wien dood door schuld ten laste was gelegd, wegens het aanrijden van een wiel rijder op de Kerklaan, die aldaar door een agent was aangehouden, werd Donderdagoch tend door de rechtbank vrijgesproken. De expediteur J. M, S. wien lichamelijk let sel door schuld ten laste was gelegd,, wegens het aanrijden van een wlelrijdster op den Scho- terweg en die na de aanrijding door was ge reden, werd veroordeeld tot zes weken hech tenis en Intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. H. v. d. A., die een reeks diefstallen en braken op zijn geweten had, kreeg anderhalf Jaar met aftrek. Maandag zal de afdeellng „uitleenlng" de Stadsbibliotheek aan het Prinsenhof te Haar lem weer voor het publiek geopend worden, IN DE TRAM: Rabbijn de Vries herdacht Een herdenkingsdienst in de Synagoge verschoof het aanvangsuur van de bijeen komst in Restaurant Brinkman te Haar lem eenigszins, maar de vele leden van de Israëlitiesche gemeente in onze stad, die gekomen waren om hun in Duitsche ge vangenschap* gestorven rabbijn S. Ph. de Vries posthuum te huldigen, werden voor hun wachten beloond door een sfeervolle eere-vergadering, welke door den Haar- lemschen voorzitter van den Nederland- schen Zionistenbond, dr. Mare Rozelaar met eenige woorden werd geopend. De heer Aaron de Vries, een zoon van den omgekomen rabbijn, sprekende over de plaats van het Zions verlangen In het Jo- demdom betrok daarin het werk van zijn vader, dat bijna een halve eeuw de Jood- sche gemeente in Haarlem ten zegen is geweest. Een sterk persoonlijk woord van den heer J. H. Davids, die zeide den rabbijn te hebben gekend als een dienaar en een leider tegelijk, belichtte de figuur van den te vroeg verscheiden Zionistischen pionier en besloot de door een rumoe rige vergadering in de aangrenzende zaal soms onaangenaam gestoorde bijeen komst. Haarlemsche scholen krijgen slechts een week Paaschvacantie Omdat in de afgeloopen maanden het onderwijs geleden heeft, aangezien door de koude scholen gesloten moesten worden, zal er nu met Paschen te Haarlem slechts een week vacantie gegeven worden. Dit geldt voor de lagere en de voorbereidende scholen. De eerste vacantiedag is Donder dag 3 April, de scholen beginnen weer Donderdag 10 April. De H.B.S.'en, het Gymnasium en de U.L.O- scholen krijgen de gewone vacantie, omdat daar het onderwijs niet geheel on derbroken behoefde te worden. De heer W Klaren 95 jaar Onze oud-stadgenoot de heer W Klaren, de schepper van het speeltuinwerk in Nederland, Is vandaag 95 jaar geworden. Op het oogenblik woont hij in huize „Kwikstaart" in Bennekom. Van het Verbond van Haarlemsche Speeltuin- vereeniglngen ontving hij een gelukwensch. Het verbond was vertegenwoordigd door zijn admi nistrateur, den heer Klaren, een zoon van den jarige. Ook de voorzitter van de NUSO had de reis naar Bennekom gemaakt, om den pionier van het speeltuinwerk gelukwenschen aan te bieden. Lente en kalfsvleesch De aanvoer van kalveren bij het Haar lemsche abattoir is op het oogenblik der mate groot een gewoon verschijnsel overigens, dat zich elke lente voordoet dat de slagers op hun toewijzingen voor namelijk kalfsvleesch krijgen. Het is dus niet altijd mogelijk het publiek op zijn wenschen te bedienen, al worden er behalve nuchtere kalven de laatste dagen weer relatief geringe hoeveelheden varkens en runderen aangevoerd. vfcsllflA'/J TEGEN:*Hoofdpijn. migraine, kiespij zenuwpijnen, maandpijnen. Doosjes van 20 comprimés,overal ver krijgbaar. Drogerijen Mij. Mijdrecht. Agenda voor Haarlem Stadsschouwburg: „Gysbreght van Aemstel", 7.30 uur. Rembrandt: .Rebecca", toeg. bov. 18 j. 1.45. 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Palace: „De beul van Londen", toeg. bov. 18 j. 2, 4.15, 7, en 9.15 uur. Luxor: „Laura", toeg. bov. 14 J. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Roeping", toeg. bov. ■18 J. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De vijfde piloot", toeg. bov. 14 j. 2.30, 7 en 9.15 uur (Zondags 2. 4.15, 7 en 9,15 uur). City: „Geef 'm de sporen", toeg. alle leeft. 2.15, 4.30, 7 en 8.15 uur. ZATERDAG 22 MAART Stadsschouwburg: „Arsenicum en oude kant", 8 uur. Bioscopen: Middag- en avond voorstellingen. Muziek H.O.V. Ledenconcert Willem Pijper herdacht Dit was weer een lang concert. Dat kwam door de toevoeging van de Marcia funebre uit Beethoven's „Eroïca" aan het programma, naar aanleiding van het over lijden van den Nederlandschen toonkunste naar Willem Pijper. Het onvergankelijke als monument voor het vergankelijke, Overigens was de keuze van het herden kingsstuk merkwaardig, want Pijper was bij zijn leven geen groot bewonderaar van Beethoven's muziek. Door opstaan en eeni ge oogentolikken van stilte heeft men zijn nagedachtenis geëerd. Marinus Adam heeft ons verrast met een nieuwe, eigenhandige orkestbewerkïng van Moussorgski's klavierwerk „Tableaux d'une exposition", die een onnoemelijk aantal treffende orkestrale combinaties en vondsten bevat, welke de gegevens dezer „programmamuziek" veel beter illustreeren dan de piano ooit zou kunnen doen. Ondanks dit bleef een stuk als „De groote Poort van Kiew" een leege holte; het schijnt me dan ook ondoenlijk om daar iets moois van te maken. Willem Andriessen was de solist. Hoe vaak hij hier ook optreedt, telkens weer is zijn spel een attractie. Ook nu was het zoowel in Schumann's Pianoconcert als in Franck's Variations symphoniques boeiend door poëtische voordracht der langzame gedeelten, door spanning en door brillante pianistiek. Beide overbekende werken hoorden we meermalen van hem. Verwon derlijk blijft voor mij zijn volgen van de door ik-weet-niet-wïe gecreëerde mode om het hoofdthema van Schumann's Con cert langzaam te exposeeren, iets waartoe noch aanwijzing noch redelijke grond be staat. „Allegro affettuoso" is het tempo; de langzame versie komt pas in het verder verloop en is als zoodanig aangeduid. Andriessen's voordrachten verwierven te recht een groot succes, evenals Adam's voortreffelijke begeleidingen. Drie stuk ken uit Berlioz' „La damnation" besloten dit zeer druk bezochte ledenconcert. K. DE JONG. Bond van Vrouwen, werkzaam In bedrijf en beroep Te Haarlem Is opgericht een afdeeling van den Nederlandschen Bond voor vrouwen, werkzaam in bedrijf en beroep. Op de oprichtingsverga dering. welke onder leiding slond van mejuf frouw M. S. L. Lansen uit Rotterdam, heeft Mrs. Anderson, presidente van de Britsche organi satie, de beteekenis van den bond uiteen gezet. Het ls de bedoeling iedere maand een bijeen komst te houden, waarop onderwerpen, welke verondersteld worden de werkende vrouwen te interesseeren, behandeld zullen worden. Het voorloopig bestuur is als volgt samengesteld' mevrouw C. Stemler—Tjaden, voorzitster, me juffrouw J. E. Andreas, Santpoorterplein 7, secretaresse en mejuffrouw R. Esseling, pen- rüngmeesteresse. SCHEEPVAART HOLL. AFRIKA LIJN. Nljkerk, 18 Mrt te Genua. Oranjefontein, 19 Mrt te East Londen. Randfontein. 19 Mrt te Kaapstad. Kllpfonteln, 19 Mrt te Belra. K.-N. S. M. Dione. 18 Mrt te Valencia. Aspen, 19 Mrt te Haifa. Orpheus, 19 Mrt te Bar celona. Dundee. 19 Mrt van Genua naar Mes sina. Titus. 19 Mrt van Paramaribo naar Tri nidad. Socrates, 18 Mrt te Rio de Janeiro. Fana, 20 Mrt te Rotterdam. Ornen, 19 Mrt van Rot terdam naar Leixoes, Hallingdal, 19 Mrt te Curasao. Lista, 19 Mrt te Puerto Limon. Van Ostade, 19 Mrt van Antwerpen naar West In- dië. Arnhem, 19 Mrt van Newport n. Trinidad KQN. HOLL. LLOYD. Maasland, 19 Mrt te Montevideo. Salland. 19 Mrt te Rio de Janeiro. Merwede, 19 Mrt te Paranagua. Westland. thuisreis, 21 Mrt te IJmulden verwacht. OCEAAN. Phrontis, 16 Mrt van Batavia n. Amsterdam. WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 21 Mrt te Lagos verwacht, Colytto, 21 Mrt te Duala verw. NU HET LENTE IS Haarlemsche scholen beginnen weer Aangezien de strenge koude thans voor bij is en op milder weer kan worden gere kend, zullen de lessen der gemeentelijke scholen te Haarlem voor voortgezet ge woon-, gewoon- buitengewoon- en voor bereidend lager onderwijs met ingang van Maandag 24 Maart, volgens rooster wor den hei-vat. Indien de temperatuur op één of meer dagen te laag is, kan het hoofd van den rooster afwijken. Gemeentediensten 'van Haarlem De sluiting op Zaterdag van: de Ge meentesecretarie, het kantoor van den Ge meente-Ontvanger, den Distributiedienst, het bureau van de Nazorg, het bureau van Openbare Werken en het bureau van den gemeentelijken dienst der Werkloosheids bestrijding, wordt ingaande 22 Maart op geheven. „Het front van de antithese doorbroken?" Betoog van den heer 3. H. Scheps In een onder leiding van den heer J. Prikkel gehouden vergadering van de af deeling Haarlem van het Protestantsch Christelijk Werkverband in de Partij van den Arbeid heeft het lid van de Tweede Kamer de heer J. H. Scheps gesproken over „Het front van de antithese door broken?" De inleider gaf een uitvoerige histori sche schets van de verhouding tussehen staat en kerk, waarbij hij terug ging tot de vroegste eeuwen, toen alleen de katho lieke kerk invloed uitoefende. Na de kerk hervorming ontstond een strijd tussehen de protestantsche en katholieke kerk over de verhouding tot de overheid. Spr. zeide, dat de felle tegenstellingen ontstaan zijn na de geboorte van Prins Willem van Oranje. Men kan zeggen, dat hij reeds ge grepen was door de democratische ge dachte, hoewel dat begrip niet bekend was- De heer Scheps gaf een beschouwing over het ontstaan van eenige kerkgenoot schappen en voegde er aan toe, dat de Hervormde kerk den meesten invloed op den staat behield. Na de Fransche overheersching bepaal de Koning Willem I dat er niet meer van een staatskerk gesproken kon worden. Alle kerken waren gelijk. Dat kwam voort uit een neutraal liberalisme. Later zijn politieke partijen van katholieken en pro testanten ontstaan, welke volgens spr. in wezen tot doel hebben den ouden toestand in de verhouding tussehen staat en kerk terug te krijgen. Op allerlei wijzen wordt deze strijd in en buiten de kerk gevoerd. Vervolgens besprak de heer Scheps de rol, welke dr. A. Kuyper vervuld heeft. Deze heeft de antithese gesteld en hij is er in geslaagd een kerk en een partij tot geestdrift te brengen voor zijn denkbeel den. Spreker merkte op, dat de antithese geen stand kan houden en in de illegaliteit heeft zij den doodsteek gekregen. Tenslotte zeide de heer Scheps, dat het volk mee gesleept moet worden door het Evangelie en dat de overheid daarbij geen rol mag vervullen. Welke taak het protestantsch christelijk werkverband in de Partij van den Arbeid daarbij heeft, lichtte de heer Scheps nader toe. Voor zwervers In de kou Wij ontvingen nog de volgende bedragen: E. D.—K f2,50; Dames D fl; Mej. Gr. te Lisse f2,50; Mevr. E. v. E. f2,50; R. f2.?0; Mej. H. K. £5; Dames M f2. In totaal f 18, welke aan de Vereeniging tegen het Mishandelen van Dieren te Haarlem zijn afgedragen. Plassen op een hobbelig plaveisel weer kaatsen een egaal-grijze lucht. Dus nog steeds dooi, denk ik verrukt, wanneer mijn eerste schreden in dit nieuwe jaargetijde een feit gaan worden, maar de merel in het appelaartje met de groene toppen heeft geen zier gevoel voor ironie en tuit een triller dat het davert. Dan zal het wel zoo zijn van die voortgezette dooi want een merel tuit bij voorkeur in een veelbelovend klimaat. In arren moede treed ik den nieuwen dag tegemoet, achtend noch de dikke droppen, die mijn regenjas overrompelen, noch de hardnekkige sneeuwhoop, welke zich voor mijn deur sinds onheuglijke tijden pleegt te bevinden. De dubbele salto en een knallende lach van een slagersfiets doen mij lente en merel ras vergeten, want voor mij is deze dag, deze eerste van een reeks uren-met- het voorjaar wreedelijk verstoord door de resten van vriend winter. Afkloppen helpt niet meer, want een vlek als een atoomwolk heeft mijn kunst zijden omhulsel in een onafklopbaren kop- jesdoek-op-Zaterdag veranderd. Troost? Ja, de merelzang werd door de slagersfiets versterkt met een uitroep, die zelfs mijn kindskinderen zullen inte resseeren en die hier fatsoenshalve in het Hoognederlandsch wordt weergegeven. De fiets riep: „Voorwaar, ik zeg u, gij zijt op 21 Maart op uw achterdeel aan het sleetje-rijden gegaan, is dat niet iets bij zonders?" J. F. VEILINGLOKAAL VENDU Jansstraat 48-50 De Vereeniging van handelaren in gebruikte goederen te Haarlem publiceert bij adverten tie, dat zij haar leden verbiedt, bij mij te koo- pen, of goederen in te brengen. Zij doet dat, omdat ik het geven van korting aan de han delaren heb beëindigd en die niet meer wil geven. Ik wil dat niet. omdat ik dat tegen over bij mij koopende particulieren niet billijk vind. Dus ik zeg: ieder gelijk. Ik laat het oordeel aan mijn clientèle. De veilingmeester J. P. G. KOK Het Bestuur der Vereeniging van handelaren in gebruikte goederen te Haarlem deelt naar aanleiding van bovenstaande advertentie mede, dat hare publicatie inderdaad uitslui tend de door den veilingmeester J. P G. Kok vermelde kortingskwestie betreft. Het ver klaart gaarne in het geheel niet de bedoeling gehad te hebben, het veilinglokaal Vendu of zijn veilingmeester in een verkeerd daglicht te stellen. HET BESTUUR (Adv.) Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM 20 Maart 1947 ONDERTROUWD: 19 Mrt. D. Wallenburg en J. E. v. Eek; 20 J. A. G. Steffens en E. G. GEHUWD: 20 Mrt, J. J. v.<Mourik en H. v. Berkel; T. C. v. d. Putten en W. d. Jong; W. P. W. v. d. Hoef en C. H. Korthout; H. G. v. d. Wolk en J. P. Henzen: J. S. B. v. d. Ban en M. v. d. Dool; S. v. d. Ben en H. Harmsen. BEVALLEN van een zoon: 18 Mrt, B. C. Woud v. Dinter; 19 Mrt, J. M. Bowles—v. Walsem; G. C. Alles—v. Meurs; M. C. E. Keulemans—v. Gemert; J. Holdorp—d. Wolff; c. M. v. Wees d. Goede; M. M. Kelderman—v. Dijk; T. E. A. Viets—Allart; 20 Mrt, M. G. Valent—Flipsen; M. Kreuger—Bogaart; G. E. v. d. MeijOel- mann. BEVALLEN van een dochter: 19 Mrt, T. Croes Buljsman; J. GruijtersDeen; M. E. Lammers Cappelhoff; M. E. Vrolijkv. d. Hoeven; 20 Mrt, W. d. Blaeijv. d. Burg. OVERLEDEN: 19 Mrt. C. d. Hollander, 77 j„ Middenweg. Burgerlijke stand van Hillegom GEBOREN: Helena Elisabeth Johanna Maria, d. van W. F. van Dam en J. C. Rusman; Slpke Jitze, z. van D. Bruggemann en B. Kloosterman; Adrianus Joseph, z. van L. J. van Berkel en A. C. Hoogenboom; Roelof, z. van R. van Dorsten en J. van Biezen; Johan Sophia, z. van N. De- genaars en P. N. van Luik; Simon, z. van F. A. Smits en A. H. den Boer; Maria Johanna, d. van A. J, Warmerdam en B. M. Koppert.; Pieter, z. van J. H. Polhuijs en R. P de Vliet. ONDERTROUWD: J. J. Deelissen en M. J. Imanse. OVERLEDEN: Wed. S. Zeilemaker—Spaans, v., Schaatsen rijden Heeft v. d. Hoorn ook opgelegd? In „Het Parool" wordt een verklaring gepu bliceerd van B. Boeschoten uit Loosdrecht. die deelgenomen heeft aan den elfstedentocht en meedeelt, dat J. van der Hoorn, gezamenlijk met de gebroeders Vermeulen uit Ter Aar. een gedeelte van den elfstedentocht opgelegd heeft gereden. HIJ heeft dat geconstateerd op 8 Fe bruari des morgens om kwart over zes. toen hij vlak bij Sneek reed. Boksen Ko Hessels kampioen Zooals te verwachten was heeft de Haar lemmer Ko Hessels opnieuw het bokskam pioenschap van Nederland vedergewicht behaald. Voor den zesden keer is Hessels kampioen ge worden. Twee maal in het vlieggewicht, drie maal ln het bantam-gewicht en thans in het vedergewicht. Hein kens uit Groningen was zijn tegenstan der. Hessels bokste technisch uitstekend en won op punten. De partij was bijzonder snel. De Groninger sloeg erg onzuiver, want al zijn linksche hoeken en dat waren er nogal veel, kwamen ln de lucht. De technische Hessels be haalde na elke ronde een voorsprong en het resultaat was, dat hij opnieuw kampioen werd. De boksclub „De Ring" organiseert op 14 April wedstrijden ln het Concertgebouw te Haarlem. Dan zal er gelegenheid zijn Hessels. die tegen P. Brugman uit Amsterdam uitkomt, te huldigen. Kampioenen van Nederland zijn geworden: vlieggewicht: Van Oosten (Den Haag); bantam- gewicht; Van der Meulen (Leeuwarden); licht gewicht F. Beekwilder (Breda); weltergewicht: Remle (Breda): middengewicht: Schubart (Gro ningen); halfzwaargewicht: H. Quentemeljer (Enschedé); zwaargewicht: Niemans (A'dam). DAM NIEUWS DISTRICT KENNEMERLAND Voor het persoonlijk kampioenschap hoofd klasse werden de volgende partijen gespeeld: B. Dukel—A. P. Wassenaar 2—0; Th, TolenaarA. de Jong 1—1 en C. SuykA de Jong afgebr De stand luidt thans 1. H. Laros 8 p.: 2. B. Dukel 7 p.; 3. Th. Tolenaar 6 p.; 4. A. P. Wassenaar 5 p.; 5. A. de Jong 5 p., 1 afgebr. partij; 6. A. Postma 4 p.. 1 afgebr. partij; 7. C. Suyck 3 p., 2 afgebr. partijen; 8. A. J. Dlxhoom 3 p.; S. J. Draaljer 1 p. Voor de tweede klasse competitie werd ge speeld de wedstrijd Haarlem II—EMS. De voor- loopige uitslag ls 10—0 ln het voordeel van EMS. Voor de derde klasse competitie zijn de volgen de wedstrijden gespeeld: Halfweg HHDC IV 5—15; EMS II—DVS II 13-7. DE ROCIIADF. KAMPIOEN. Het eerste tiental van „De Rochade" ls kampioen gewor den van de eerste klas B. van den Noordhol- landschen Schaakbond na een reglementaire overwinning op Santpoort Voor een plaats in de hoofdkias wordt Zaterdag a.s. tegen VAS 2 ln Amsterdam gespeeld en een week later volgt de returnwedstrijd HSC eindigde op de onderste plaats ln dezelfde afdeellng door een nederlaag van 4i/25i/2 tegen Bloe mendaal. Het Oosten ls ln de andere eersK klas hekkensluiter geworden. Degradatie wordt echter dit seizoen niet toegepast. Cricket H. A. Healey 3r. overleden In cricketkringen zal met leedwezen kennis worden genomen van het overlijden op zeven en denig jangen leeftijd van den heer H. A Healey jr.. die vele Jaren ln het eerste elftal de cricketclub „Haarlem" heeft gespeeld. Na ln lagere elftallen te zijn uitgekomen, speel de hij in 1927 voor het eerst in Haarlem I. Als batsman was hij een uitstekende kracht en had als openingsbat de taak de bowlers af te r ten. Daardoor scoorde hij altijd in een lang zaam tempo. Een enkele maal trad hij als bowler op. In de oorlogsjaren was de heer Healey, die van Engelsche afkomst was, in een lnterneeringskamp ln Dultschland opgesloten. Na de bevrijding keerde hij terug, doch zijn gezondheid was geknakt. Wel speelde hij het afgeloopen seizoen een enkelen keer met .Haarlem", doch het vlotte niet zoo goed meer. De overledene was een geziene speler in zijn vereeniging. die een trouw lid ln hem ver liest. Zaterdagmiddag om kwart voor één zal zijn stoffelijk overschot te Bloemendaal worden ter aarde besteld. Voetbal Tsjechisch elftal speelt op den Olympischen dag Op den Olympischen dag. die op 22 Juni ln het Stadion te Amsterdam gehouden wordt, zal een Tsjechisch bonclselftal, hoofdzakelijk be staande uit Praagsche beroepsvoetballers, als tegenpartij van het Nederlandsche bondselftal fungeeren. Het programma van den clag wordt begonnen met een demonstratie van 3000 tur ners en turnsters, een aantal, dat men ln het Stadion nog nooit bijeen gezien heeft. Aan sluitend volgt dan de onthulling van het ge- denkteeken voor de Nederlandsche sportlie den, die gedurende den oorlog het leven lieten. Hierna komen de voetbalwedstrijd, ath- letlek. wielrennen en paardensport (een springconcours). E.D.O. ontvangt Feyenoord In het Noorder Sportpark zal Zondag de wed strijd EDO—Feljenoord worden gespeeld. De Haarlemsche ploeg ls als volgt samengesteld: doel: Wille; achter: Lasschuit en Schljvenaar; midden: Odenthal, J. Schildwacht en Karpes; voor: Spek, Verdam, Rootselaar, W. Schildwacht i Steendam, Reeds hebben de spelers op het terrein ge oefend, dat zich ln een goeden staat bevond. OFFICIEELE PUBLICATIE UITREIKING CONTRÖLEKAART CM 703 EN TOESLAGKAARTEN MD 705/6 ENZ. aan a.S en jonge moeders. In het tijdvak van 24 Maart t.m. 12 April a.s zullen aan a.s. en jonge moeders conyciiekaai ten CM 703. toeslagkaarten MD 705'6 benevens de bij de bepaalde verstrekkingen behoorende toewijzingen voor textiel enz. worden uitge reikt. Op de contrölekaarten bevinden zich 12 inwissel bonnen, geldig voor ln totaal 48 weken. In het vervolg zullen op deze lnwtsselbonnen de extra rantsoenen voor de a.s. en jonge moeders worden verstrekt. Voor de thans loopende gevallen zullen bij deze uitreiking zooveel bonnen van de kaart CM 703 worden verwijderd, als reeds verstrek kingen van perioden van 4 weken hebben plaats gehad. Is eveneens voor de thans loopende gevallen reeds een extra schoenenbon als a s, moeder verstrekt, dan zal tevens de bon CM 703 links boven op de „contröle kaart". worden inge nomen. Bij deze uitreiking dienen te worden over gelégd: 1. Het van den Distributiedienst ontvangen afschrift van het doktersattest MD 133-02. 2. T. D. van de a.s. of jonge moeder. 3. Eventueel T. D. van het kind. De uitreiking vindt plaats voor het rayon Noord in het Agentschap „Noord". Steenbok straat 15—19 en voor het overige gedeelte der stad in het ultrelklokaal „De Vleeschhal", Groote Markl alhier, Afdeellng „Kas", loket 4. De lelterindeeling (op naam van den man) luidt als volgt: Maandag 24 Maart 1947.. A en C Dinsdag 25 Maart 1947.. Ba t.m. Boen Woensdag 26 Maart 1947 restant B Donderdag 27 Mrt 1947 D eil E Vrijdag 28 Maart 1947.. F en G Zaterdag 29 Maart 1947 Ha t.m. Heen Maandag 31 Maart 1947 restant H Dinsdag 1 April 1947 I, J, K t.m. Ke Woensdag 2 April 1947 rest. K Donderdag 3 April 1947 L. M Vrijdag 4 April 1947 N. O Zaterdag 5 April 1947.. P. Q Dinsdag 8 April 1947 R. S t,'m. Sch Woensdag 9 April 1947 rest. S, T t.m. Tie Donderdag 10 April 1947 rest. T, U, V Vrijdag 11 April 1947 W. X. IJ. Z Zaterdag 12 April 194" na-ultrelking. De eventueele verstrekkingen voor volgende perioden zullen gelijktijdig plaats hebben bij de uitreiking der bonkaarten voor voedingsmid delen. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op geves tigd, dat de bonnen der toeslagkaarten nummer- bonnen zijn en dus een beperkte geldigheids duur hebben. Nieuwe aanvragen kunnen door a.s. moeders dagelijks eveneens op bovenstaande kantoren worden ingediend. HAARLEM. 21 Maart 1947. De Directeur, A. VAN DRIEL I. UITREIKING BONKAARTEN 705 ENZ. De letterlndeeling voor de uitreiking van bo venstaande bonkaarten, welke plaats heeft ln het Uitrelklokaal „De Vleeschhal", Groote Markt alhier, luidt voor het tijdvak van 22 t.m. 29 Maart als volgt: Zaterdag 22 Maart 1947 restant K Maandag 24 Maart 1947 La t.m. Liz Dinsdag 25 Maart 1947 restant L Woensdag 26 Maart 1947 Ma t.m. Meu Donderdag 27 Maart 1947 restant M Vrijdag 28 Maart 1947 N Zaterdag 29 Maart 1947 O II. Wijziging kantooruren. Met ingang van 22 Maart a.s. zullen de kan toren van mijn Dienst des Zaterdags weder om geopend zijn. Ingaande 21 Maart a.s. geopend voor publiek: Maandag t.m. Vrijdag; 3.30—12.15; 2—4.45 uur. *s Zaterdags: 8.30—11.30 uur. UITREIKING bonkaarten voedingsmiddelen en sehoenenbonnen „Vleeschhal". Groote Markt. Maandag t.m. Vrijdag: 8:30—12.15; 2—4.15 uur. 's Zaterdags: 8,30—12.15 uur. HAARLEM. 21 Maart 1947. De Directeur. A. VAN DRIEL BINNENLAND De sneeuwtoesiag voor vaste brandstofferr zal met Ingang van 24 Maart vervallen. Drie afgevaardigden van de Nederlandsche afdeeling der „World Friendship Council", na melijk mr. J. A. W. Burger, de oud-minister, dr. C. P Gunning en mej M. L. Wiltson zul len begin Mei naar de vergadering van de World Friendship in Londen vertrekken Het sneeuwvrij houden van Schiphol heeft dezen winter f 30 000 gekost De direcite van het Zuld-Afrlkaansehe Handelshuis heeft van haar vestiging In Afrika een geschenkzending van circa 12.000 kilogram Afrikaansche huishoudzeep ontvangen. Deze belangrijke partij zeep ln staven is onlangs hier te lande aangevoerd en inmiddels in overleg met het ministerie van Sociale Zaken onder de gezinnen gedistribueerd, die daaraan het me^st behoefte hebben. Een inwoner van Vught deed afstand van zijn huurrecht voor een pand in 's Hertogen bosch, maar liet als schadevergoeding den nieu wen huurder f 5000 betalen. De tuchtrechter voor de prijzen veroordeelde den Vughtenaar tot f ïo.ooo boete. Door het Ijs In de Waddenzee ls Ameland nog steeds niet per schip bereikbaar. Een ma- rlnevliegtuig heeft gisteren zeven retourvluch ten van Leeuwarden naar het eiland gemaakt en post en passagiers overgebracht. In het gezin Havermans te Badel bij Breda ls een drieling ^geboren. drie meisjes. Het echt paar had reeds twee dochtertjes. Het door den heer B. van Leer gecharter de K.L.M.-toestel „Twenthe" ls gisteren uit Cairo vertrokken. Vandaar wordt de vlucht naar Lydda voortgezet. in Nederland verblijvende Poolsche staats burgers, op wie de onlangs afgekondigde Pool sche amnestiewet van toepassing ls. moeten zich voor 25 April tot het Poolsche consulaat- ge'neraal te Amsterdam wenden. Argentinië heeft aan een fabriek te Eind hoven opdracht gegeven tot levering van hon derd vrachtauto-aanhangwagens. Deze wagens worden ln serie vervaardigd. Iedere twee uur komt een complete wagen gereed. De heer Rodriguez Lopez heeft de hoofd redactie van de „Ochtendpost" neergelegd en zal met zijn medewerkers een nieuw blad „De Voorpost" doen verschijnen. Met ingang van 1 April wordt een nacht en Zondagstanef Ingevoerd voor telefoonge sprekken met Amerika, dat aanmerkelijk lager is dan het dagtarief. De postkantoren geven hierover inlichtingen. HAARLEM EN OMGEVING Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde de heer K. Joustra uit Heemstede voor liet propaedeutisch examen civiel ingenieur. Verder slaagde de heer H. A. Hakkesteegt uit Haarlem-Noord voor het propaedeutisch examen vllegtuigbouwkundig Ingenieur. De recherche heeft den zeventienjarigen loodglctcrsknecht Van M aangehouden, die zich aan drie Inbraken ln loodgieterswerkplaatsen had schuldig gemaakt. Dinsdag stal hij onge veer 350 kg. lood. Wegens diefstal van een radio, een horloge en een jas uit een perceel aan het Wijde Gel- derioozepad heeft de recherche den acht en dcr- tlgjarlgen De V. uit Amsterdam aangehoud.-n en tegen den negentienjarigen P. V. is proces verbaal opgemaakt wegens diefstal van een radio, ten nadeele van zijn zwager. De hoofddirectie van het Rijksmuseum te Amsterdam- maakt bekend, dat met ingang van Zaterdag 22 Maart de verzameling C. van P.inn- wltz weer voor het publiek zal worden open gesteld, op werkdagen van 1017 uur, Zon dagen van 13—17 uur. Het volledige bestuur van de Vereeniging „Oud-Hccmstedc-Bei^hebroek" bestaat uit de heeren: H J. W. B. Disselkoen, wethouder van Heemstede, voorzitter; .1 L. Veen, secretaris; j. Waldkötter, J B. H. M. Roozen, H Kor- rlnga. C. Bregman en H. Visser. De heer A. Eizema, ambachtsman bij d<- N. Z. H.. vierde vanmorgen zijn 25-Jnrie Jubileum. Een enveloppe met inhoud begeleidde de vele felicitaties. Ds. G. A. Bargcr, predikant bij de Ncd. Herv. Gemeente te Heemstede, die geiulmcn tijd ziek is geweest, zal thans geleidelijk zijn ambtelijke werkzaamheden gaan hervatten. Opgericht is de afdeeling Haarlem van bloemen en plantenhandelaren „Doo: Een dracht Sterk", aangestoten bij den Nederland schen bond van vereenlgingen van detaillisten ln bloemen en planten. Secretaris is H, M. Wehnes, Gen. de Wetstraat 18 r„ Haarlem. De Baptisten Gemeente te Haarlem heeft beroepen ds. J. J Weenlnk van Stadskansal. De politie te Bennebroek heeft opdiilit gekregen streng te letten op naleving van het verbod op den openbaren weg en op par ru llere gronden die aan een ander toebehoorc:. of ln gebruik zijn, geen honden los te laten loopen. Het Directoraat-generaal van de Prijzen heeft een boekje uitgegeven, waarin de prijzen worden opgesomd welke ten hdog- ste betaald behoeven te worden voor goe deren en diensten, welke men voor het dagelijksch levensonderhoud noodig heelt. Aan de hand van diC boekje kan de huis vrouw bepalen, of zij door haar leveran ciers wordt overvraagd, hoewel zij af en toe voor vragen zal komen te staan, welke niet direct met behulp van het boekje op gelost kunnen worden. Vele artikelen wor den namelijk verkocht in verschillende kwaliteiten en daarom zijn voor dergelijke gevallen de grenzen aangegeven, waartus- schen de verschillende prijzen mogen va- riëeren. Wat moet men doen, wanneer de leve rancier een hoogeren prijs vraagt, dan volgens het boekje geoorloofd is? In zijn voorwoord adviseert de directeur-gene raal van de Prijzen: „niet toegeven en maar betalen. Er zijn heel wat leveran ciers, die misbruik maken van de om standigheden en die in het rechte spoor terug zullen keeren als zij ervaren, dat het publiek niet alles meer accepteert". Bij verschil van meening dient men zich in de eerste plaats te wenden tot de plaatselijke prijzencommissie. Overtredin gen kan men aangeven bij de bureaux van de Prijsbeheersching, welker adressen in het boekje zijn opgenomen. Winkeliers, die te hooge inkoopsprijzen moeten betalen, wordt aangeraden, dit eveneens aan de Prijsbeheersching op te geven, opdat zij niet het slachtoffer worden van de prac- tijken van anderen. met of zonder overname inventaris. Brieven onder no. 7154 Bureau van dit blad. en VASTE WASCHTAFELS, ook complete BADKAMERS W. STOUTE, Hoogstraat 8, Haarlem AGENTUREN (voor Handel, Industrie en Bouwvakken). Tijd. adr.: FRANZ SCHUBERTLAAN 69, HEEMSTEDE ZIJLSTRAAT 87. Tel 11110 op radio reparatie gebied. te koop gevraagd Br. met op gaaf pr en merk letter L 480 Brander'» Adv. Bureau. Klo veniersburgwal 59. A'dam. Fotocopieën beter, sneller en goedfcooper. Foto Hilarius GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3