MIDDENSTANDS lat muisje heeft een staartje Van IVeeit Hoogtepunt van cultureel jeugdtournooi was muziek- en declamatie wedstrijd Kort en Bondig] Geldbelegging MOORE's ZONDER BON DONDERDAG 10 APRIL 1947 HAARLEMS DAGBLAD Weer verdwijnt een kan den Kamper- engel zijn sloopers j de restanten van de boerderij van Buys op te ruimen. Daarmee verdwijnt neer een brok oud- jlaarlem. Niemand -al er om rouwen, want mooi was het E,et meer. Wel ty pisch. Het was na melijk, voorzoover wij kunnen nagaan, het eenige boerenbe drijf dat zich in de stadsbebouwing nog had weten te hand haven. Vroeger was het iets heel gewoons dat boerenbedrijven binnen de om muring van de stad gevonden werden. Later werden zij naar de terreinen buiten de vestingmu ren verbannen. De boerderij van Buys eeuwen lang op deze plek gevestigd geweest. Uiterlijk was er niet veel meer overgebleven, maar eenige jaren geleden boorden de wande laars op den Kam- persingel nog de koeien loeien. Nadat boer Buys overleden js raakte de boerderij j:i verval en nu wordt zelfs de herinnering daaraan Weggevaagd. Als er meer bouw materialen komen zal het vrijgekomen ter rein een andere bestemming krijgen. Deze foto werd genomen even vóór de de laatste resten van de muren omver ge haald werden. Ontvangsteentrum voor bollentouristen in Ilillegom Met het oog op de te verwachten druk te in de bollenstreek zal V.V.V.-Hillegom naar wij vernemen op 17 April een ont vangstcentrum openen in de Van Waveren- straat aldaar. Dit centrum, compleet met restaurant en inlichtingenkantoor, is ge projecteerd in een moderne bollenschuur; de onmiddellijke nabijheid zal een par keerterrein ruimte verschaffen aan de voertuigen der auto-toeristen en voor de gene, die de bollen in kalmer tempo wil- en bezichtigen, is de aanlegsteiger van de trekschuit vlak bij. Maurits Plate ten grave gedragen Een kleine groep vrienden van den, in den nacht van 4 op 5 April overleden gaarlemschen architect Maurits Plate was Woensdagmiddag naar de Algemeene Be graafplaats aan de Kleverlaan gekomen om 'scheid te nemen van den doode. In een sterk persoonlijk woord herdacht Ds. A. R. de Jong den verscheiden bouwmeester en een broer van den overledene dankte voor de belangstelling. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 9 April 1947 ONDERTROUWD: 9 April. B. Meiling en G. d. Vries: R. v. d. Meer en K Strandstra: H. C. v. en S. Fröhlking; A. Roeland en L. H. VersteegA. J. Geerllngs en C. W. Lourenbürg; P. A. d. Wolf en C. J, Pruis; W. F. Metlen en C. S. Stevers; T. Rljsdam en K. M. Westra; G. T v. Kesferen en B Müller; J. Boeser en J, W. M. Koers; H. v. Ganuneren en W. Tebiugge; Q. M. Godwaldt en M. 'I', G. H. Fpnviile; J. J, Bakker en M. d. Boer: J. v, d. Wal en A. Jonk- H. J. t. Thlje, ook genaamd Boonk- fcamp en T. P. W, M. Wemmers; H. H. Lok en A. J. M. Scholte; .7. Wouda en M. J. Lubert; H. Olivier en C. Mooij; J. H. Turken- burg en J. C. Vrouwe; T. A. G. Weijers en J. M H. Zwaneveld; J. v. Kordelaar en G. Nij- man: H. Hendriks en W. G. Spoor; J. II. Gal- jaard en J. M. v Wees; A. F. Henrichs en M. Belle; .7. Kuijper en H. v. Dijk; .1. v. d. Wal en A. Dorsman; W. H. Koehorst en A. L. Urbano- F. v. Baekel en .7. Schotman; G. Bul en P v. Wijk; C. Walker en N. C. v. Veen; W. Dikkeboom en P. M. Schoofs; G. Voogel cn E. LooijC.. v. Twuljver en M- d. Vet; H. Bosehma en J. Blauwbroek; IJ. .1. Klooster en H. Veldhuis; J. d Jong en A. H. Kleinenbroieh: H. Stokvis en H. G. t. Brink; K. J. Spakman en A. TL Kottman; V. J. Kragt en R. Blok; H. X. H. d. Haan en A J. Hommersen; P. Tuin en w. Ruijgrok; W Zwart en D. v. d. Goot; W. v. Vliet en G. Bronsema. GEHUWD: 9 April. A. J. Wevers en E. M. Dekker; H. Snoek en A. J. G. Meier; C. J. M. Rijns en A. M. v. Kesteren; H. Hiemstra en F. Wort; A. Vrenegoor en B. Rijfkogeï; J. v. d. Mark en J. M. Bouwhuis; R. v. d Berg en E. Janssen; C. L. Derks cn D. d. Orool; S. A. v. Daalen en C. A. 1. Febre; J. Boll cn P. E. Ser- dijn; G. Peper en E. Ficring; T R. Bergman en J W. Baasten; J. .1. Bonfrer en B. C. Verhaar; A. .7. Devilee cn W. J. Woolthuis: F. S. d. Haan «n M. P. t. Welscher; W. Brinkman en C. Brou wer; L. P. J. Muller en T. Jonker: S. Merks A, H. Sipkes; A. Treffers en T. Paauw; N. v. d. IJssel en G. W. Bout; W. Haldermari en W. II Kuijer. BEVALLEN vap een dochter: 3 April. T. Brands—Smit; T. Nellssen—SUHer; M. M. Visser —Hogeweg; 9 April, A. Honcoop—Visscher; L. Verkooij MeMJo>: BEVALLEN van een zoon 5 April. I. C. Wal man— Heinemeijer; 6 April, A. G. Maas Geeste- lanus—Koetse; J. II. d. Jong—Smit; 8 April, P. J. Comajta—v. Amerongen; A. Smits—Domin; t April, M. W. Sniolenaars—Belterman; W. J. d Wolf—Berkhof; P, Vcrsterre—v. d. Meer; G. "V, Overd ijk—Does. OVERLEDEN: fi April, G. W. Blöle, 63 j„ Molijnstraat; J. Miedemo. 70 j., Zuklpolderstr.; W, d. Jong, 45 j., Gasthulsvest: 7 April, A. M. Louwerenberg—Snoek, 96 j., Jansstraat; J. TI. Granneman, 73 .1, M. v. Heemskerkstraat; 8 April. H. J. t. Bokkel Hulnink, 76 j.. Berken rodestraat; C. Koster, 77 j., Amslerdamstraat. stuk oud-Haarlem Hillegom krijgt meer gas Met ingang van gisteren vindt de gas levering te Hillegom plaats van 6 uur des morgens tot 10 uur 's avonds. Het publiek wordt er op gewezen, dat deze regeling alleen gehandhaafd kan blij ven indien het publiek zich aan de voorge schreven rantsoeneering houdt. Voorts woi-dt er nogmaals de aandacht op geves tigd, dat geduvende de gaslooze uren alle gaskranen, dus ook die van geysers, gas- raaiatoren en gaskoelkasten, afgesloten moeten worden, teneinde ongelukken te voorkomen. Dieven gestoord, de buit gedeeltelijk terug Toen de bewoners van een huis te Bent veld dezer dagen thuiskwamen, merkten zij, dat er inbrekers aan het werk waren. De ongenoode gasten namen de beenen, een aanzienlijk geldsbedrag, zilveren voor werpen, twee fietsen en eenige leeren jas sen met zich mee nemend. Een gedeelte van de buit is inmiddels weer bij de recht matige eigenaren terecht gekomen. Twee en een half jaar interneering voor vrouwenarts-ex-wethouder De derde kamer van het Haarlemsche Tribunaal adviseerde hedenmorgen in de zaak tegen den vrouwenarts dr. Ch. A. G. die tijdens de bezetting onder meer leider was geweest van Medisch Front en van 1941 tot 1943 was opgetreden als wethou der van Volksgezondheid en Sociale Zaken tot interneering van twee en een half jaar en ontzetting uit de beide kiesrechten voor den tijd van tien jaar. Muziek Buiten een zending Nooitgedagt en Ado speelgoed, kregen wij nog de bekende wondermuis, een leuk cadeautje voor klein en groot prijs 0.75. Anegang 46 Agenda voor Haarlem DONDERDAG 10 APRIL Zuldorkapel, spreker de heer J. Sevensma, 8 "ur. x.uxor: „De zeehavik", loeg. 14 j., 1.45, 4,15, 675 en 9.15 uur. Frans Hals: „Door dik en dun", me leeft., 2.00, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. City: •tayla", toeg. 14 J., 2.00. 4.30, 7.00 en -9.15 uur. Spaarne: Mickey, de sti'aat,jongen", 2.30, 7,00 9,15 uur. Rembrandt: „Wat weet je van lief de". toeg. bov. 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur Palace: ,,Een wildzang maakt carrière", loeg. bov. 14 J., 2.00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur. VRIJDAG 11 APRIL 1 Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Het Gemeentelijk Concertgebouw was Woensdagmiddag geheel gevuld met scho lieren van de middelbare- en ulo-scholen uit Haarlem en omgeving die getuige wil den zijn van het hoogtepunt in het Cultu reel Jeugdtournooi: de muziek- en decla matiewedstrijd. Weliswaar legde loco-burgemeester D. J. A. Geluk in zijn openingswoord er den na druk op dat deze manifestatie meer be schouwd moest worden als demonstratie dan als concours, maar de aanwezigheid van twee jury's in de zaal en een critisch luisterend publiek schiepen toch de bij wedstrijden van dit soort gebruikelijke sfeer. Voorop dient een woord van lot' te staan A-oor de buitengewoon smaak\'olle indee ling van het programma, die de nogal Uit— eenloopende stijlen en genres tot een har monisch geheel vereenigde. De „vroolijke zanger", Lex Kruyt, een leerling van de tweede klasse van de H.B.S. B zorgde voor een algemeen ge waardeerd jodel-inrermezzo. Het is onmogelijk de 37 programma nummers stuk voor stuk aan een bespreking te onderwerpen. Wel kan gezegd worden, dat geen enkel daar van onder de maat bleef die men voor een selectie uit de beste prestaties van alle scholen kan aanleggen. Over het algemeen voldeden de muziek-nummers beter dan de declamatie, hetgeen, gezien de holheid van de Concertzaal, niet behoeft te verwonde ren. Het was trouwens opvallend, dat de meesten der jeugdige artislen zich vlot van de plankenkoorts wisten te bevrijden. Wij kunnen niet beter doen dan de uit spraak van de jury's ook tot de onze te 'maken. Plegen dergelijke beoordeelingen in het algemeen voor discussie vatbaar te zijn, de toekenning van den eersten prijs met. lof aan het koor van de Rijkskweekschool onder leiding van den heer Van Soest zal wel algemeene instemming vinden, evenals van den tAveeden prijs, toegekend aan de violiste van 't Chr. Lyceum,Dieuwke Joustra Het orkestje „Linos" waarin nogal wat leege plaatsen Avaren ging door een zorgvuldige vertolking van de Oud-Hol- landsche boerendansen van Siep met den derden prijs strijken en tenslotte behoorde de pianist J. N. Komen tot de prijswinnaars. Dit laatste zal het jeugdige gehoor wel verbaasd hebben, want deze solist had geen brïllant parade-paard uit de piano-littera tuur gekozen, maar zich tot een Nocturne van Chopin bepaald. Het fijne oor van de jury Avaarin zich trouwens twee voor treffelijke pianisten bevonden wist hier- in toch meer kwaliteiten te ontdekken dan in het parelend voorgedragen Impromptu van Schubert door Djoeke Kruyer. Van de niet-prijswinnaars verdienen zeker de flui tist René Bouwens, de celliste Aafke de Jong, wie de podiumvrees parten speelde en het met groote zuiverheid van toon zin gende meisjeskoor van de Dreefschool on der leiding van den heer Van Woerden ver- melding. Lien Berkelbach van den Sprenkel was de uitverkorene bij de declamatoren en -trices boven 15 jaar met ,.De Merels" van Garmt Stuiveling. De tweede prijs ging naar EIze Jan Kuiper met „De stem der steden" van J. C. Bloem. Deze voordracht kunstenaar heeft wel bijzonder uitgeblon ken door de vastheid en helderheid van stem, jammer dat hij het gedicht zei op de manier van sommige kanselredenaars. ,,Het Geluk" van Adama van Schel tem a door Paul van Berkum met durf en overtuiging voorgedragen kreeg den derden prijs. Het was het eenige werk van den volksdichter, dat de voorschifting had overleefd. Totie Drcwes ging aan den top van de onderbouwers met een zeer geestige op vatting van het gedicht „O" van Laurïl- lard. op den voet gevolgd door Atie Lijn zaad, die den moed had een fragment uit Boutens Beatrijs te zeggen en goed. De prijsAvinnaars Averden door de heeren Karei de Jong en J. van der Meulen be kend gemaakt. Vier Haarlemsche boekhan delaren hadden belangeloos een verrassing voor de gelukkigen beschikbaar gesteld. Dank en hulde. Henk Lcffelaar, de leerling van het Chr. Lyceum die tot het Cultureel Jeugdtour nooi het initiatief genomen had. huldigde den voorzitter van het Haarlemsche Inter- scholaire Comité, loco-burgemeester Geluk, die behalve voor dieven vangen in Derby nog tijd had gevonden om de voorberei dingen van dit tournooi te stïmuleeren; hij bood hem namens het Comité een boek werk over Manet aan. De heer Geluk bracht op zijn beurt dank en hulde aan alle organisatoren en uitvoe renden die tot het Avelslagen van dit tour nooi hadden bijgedragen. Hij bood aan ieder van de dirigenten van de orkesten en koren een exemplaar aan van het boek van Jaap Kunst „Het levende lied van Neder land", dat door den uitgever was afgestaan en hij sprak de hoop uit, dat de ensembles op het volgende concours hun repertoire hiermede zouden verrijken. Aan mejuffrouw Müller en de heeren De Kat, Elsinga, Kruiskamp en De Smidt, die respectievelijk de leiding hadden gehad van declamatie, teekenen, fotografie, ham denarbeid en muziek bood de heer Geluk een legpenning aan. Voor de dames-solisten waren er bloemen. De heer Geluk deelde nog mede, dat het in de bedoeling ligt over enkele Aveken een tweede demonstratie in het Concert gebouw te geven, waarbij de besten dier genen, die bij de voorschifting afgevallen waren, mogen optreden. Bovendien zijn dan de velen, die thans wegens de vacantie uitstedig waren, in de gelegenheid dit uit zonderlijke festijn bij te wonen. Het orkest van het Christelijk Lyceum het eenige schoolorkest waaraan ook leeraren en ouders hun krachten geven „blies" onder leiding van den heer H. J. Dirksen het talrijke gehoor onder groot enthousiasme naar huis. De andere wedstrijden. Zaterdagmiddag om vier uur worden in het Frans Halsmuseum de Avinnaars van den Avedslrijd in teekenen bekend gemaakt en tegelijk met die van fotografie, hand werken en handenarbeid gehuldigd. Rob. Kropholler (1ste H.B.S. B), Toos van Goor (H.B.S. A), en H. A-an Nes (H.B.S. A) wonnen de prijzen voor de beste folo's. Betty Koeleman, Jenny van Bameveld en Bet Koreman onderscheidden zich op het h and werk-slag veld. De afdeeling Handenarbeid werd in drie groepen verdeeld. In de groep Toegepaste Kunst kreeg Rienk de Jong den eersten prijs voor zijn guitaar en Piet van Riessen den tweeden voor zijn gesmede lamp. Siska Haaxman en Henk Reis Averden winnaars In de groep Versieringskunst en Jim van Dam en Rud. Broekhuyzen in de afdeeling Techniek. „Youth for Christ" Vele jongeren Avaren Woensdagavond in de Groote Kerk bijeengekomen voor een bijzonder jeugdappèl van de „Youth for Christ", Avaarop de president van de inter nationale organisatie dr. Torrey Johnson het woord voerde. Na de groeten te heb ben overgebracht van de jeugd uit Amerika die van meening is, dat alle Nederlandsche meisjes en jongens op klompen loopen en in huizen wonen langs kanalen, bracht de predikant hulde aan de Nederlanders voor hun heldhaftigheid in de oorlogsjaren ge toond. Vervolgens heild dr. Johnson een predicatie over Petrus, Avaarin hij de jeugd van Haarlem opwekte haar hart te openen voor God, Die redding zal brengen. Mr. H. E. Stockburger, die zich in Ame rika interesseert \-oor het vraagstuk tot religieuze opvoeding der jeugd in het alge meen en de opleiding van christelijke jeugdleiders in het bijzonder, deed hierover mededeelingen. Ook de Nederlanders spoor de hij aan naar het zendingsveld te gaan of anders in eigen omgeving voor Christus te Averken. Mr. Stockburger zeide. dat de „Youth voor Christ" in Amerika nauw samenwerkt met de kerk en predikanten. Dat moet in Nederland ook mogelijk zijn. Op dezen avond verleenden de heeren Van der Velden (orgel), Henk Kroes (zang) medewerking en de aanwezigen zongen eenige liederen onder leiding van den heer Dick Lugthart uit Katwijk. In de N'ed. Herv. Kerk te Bloemendaal wordt 16 April des avonds te acht uur een con cert gegeven ten bate van het Chr. Meisjes tehuis. Chopiii-avoncl van Theo van der Pas Chopin-avonden blijken telkens weel een groote aantrekkingskracht te bezitten. Twaalf dagen na Cor de Groot gaf Theo v. d. Pas er een; beide waren druk bezocht, al speelden zij gedeeltelijk dezelfde com posities van den grootmeester der piano muziek. Hier kan natuurlijk ook van voor keur voor elk der spelers individueel sprake zijn. Een vergelijking ligt dan ook voor de hand. Beider techniek staat boven bedenking, al zou ik zeggen dat die van v. d. Pas nog betrouwbaarder i.s dan die van De Groot. En hun voordracht? Cho pin's muziek verdraagt vrijheid, hier en daar zelfs grilligheid, en die hoort men dan ook in beider opvattingen, maar ze schij nen bij De Groot wel eens met koele momenten af te wisselen, bij v. d. Pas niet. In dit opzicht heeft zijn spel met de jaren wel geAvonnen; zijn vertolkingen zijn die per doorvoeld geAvorden. Die van de groote Sonate op. 58 leverde het bewijs daarvoor. Met ijzeren volharding heeft v. d. Pas zich opgewerkt tot een der eerste plaatsen in de Nederlandsche pianisten- wereld en zijn repertoire tot groote dimen sies uitgebreid. Een tweede vergelijkin: geldt de geschiktheid der zalen Avaarin bei de speelden: in de Tuinzaal kwam elke noot, elke nuance van De Groot tot haar %'olle recht, in de groote zaal was de diffe- rentieering der door v.d. Pas enorm snel gespeelde figuren en passages onmogelijk. Zoo werd b.v. het Scherzo der Sonate schier onverstaanbaar. Toch maakte zijn spel grooten indruk en men rustte niet voordat hij drie toegiften geschonken had: een zeer fijne, brillante Concertétude van Pierné, de „eeuwige" Wals uit op. 39 van Brahms en een Concertétude van Scria- bine, een sterk door Chopin geïnfluenceerd, doch manlijk-krachtig stuk, dat v. d. Pas met onverzwakte kracht en frischheid voordroeg. K. DE JONG. Tooneel „Speelt u ook mee?" Het Vrije Tooneel Een vroolijke improvisatie noemt Bob van Leersum dit stuk, dat hij speciaal voor Cor Ruys heeft geschreven. De illusie, dat men hier werkelijk met een improvisatie te doen heeft, wordt al dadelijk gewekt bij de aanvangs-scène, waarin het publiek wordt betrokken. En tot het laatst blijft deze illusie bewaard. Het is het, ook door Nederlandsche auteurs meer gebruikte, gegeven dat een tooneelschrijver een stuk zoekt en zich hierbij door de werkelijkheid laat inspi- rceren, hetgeen een voortdurende verwik keling tussehen spel en leven veroorzaakt, dat den toeschouwer in verwarring brengt, Hetzelfde gegeven, dat bijvoorbeeld Den Hertog in zijn eergister hier nog herhaald blijspel „Des Duivels Prentenboek" heeft beAverkt. Bob van Leersum heeft het op zijn wijze gedaan, en het is hem gelukt, de speelsch- heid van het geval vol verrassingen te houden en het publiek herhaaldelijk te du peeren, tot aller amusement. Wel vreezen wij, dat het stuk veel van zijn bekoring verliezen zou Avanneer het los werd ge maakt van het gezelschap waarvoor het geschreven is. Inzonderheid de hoofdrol is zulk een ouderwets-echte Cor Ruys-crea- tie, dat men zich moeilijk een anderen ac teur hierin kan voorstellen. Doordat Cor Ruys hier de gelegenheid heeft zijn eigen aardig komisch talent volkomen te ont plooien, krijgt men een improvisatie in het kwadraat, want er Avordt ter vermeerde ring van het vermaak danig „ge-Ruyst". De populaire acteur geeft in de wisse lingen van het komische en het t.ragi-ko- misehe weer blijken van zijn mimisch ver mogen, waarbij hij de accenten Avel eens wat heel nadrukkelijk aandikt. Hetgeen de pret dan nog vergroot. Het drietal medespelers levert een even redig aandeel in het succes. Jan Teulings en Lies de Wind, die de rol van Myra Ward heeft overgenomen en een compli ment verdient, omdat niemand bemerkte hier met een invaller te doen te hebben, gaven in levendige en vlotte scènes het jonge paar weer, dat elkander met een herinnering aan een gelukkige jeugd heeft teruggevonden en nu merkt, dat oude lief de niet roest. En Louis de Bree, die de regie voert, heeft van zijn korte, maar zeer gewichtige rol \ran den criticus een van zijn markante typen gemaakt. H. G. CANNEGIETER Dubbel feest bij Bloembollen cultuur De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur zal, zooals bekend, het Kre- lagehuis op 14 April weer in gebruik nemen. Op dien dag, welke uiteraard een ietwat feestelijk karakter zal dragen, wordt tevens een jubilaris gehul digd. Óp 15 November 1944 Avas het na melijk 25 jaar geleden, dat de heer H. J. Voors voor het eerst als secretaris-pen ningmeester van de Algemeene Vereeniging optrad. De oorlogsomstandigheden maakten toen een passende A-ieririg onmogelijk, maar op 14 April zal de heer Vooi s kunnen merken, dat dit jubileum niet ongemerkt voorbij kan gaan. Er wordt in de scheids gerechtzaal van het Krelagehuis van 4 uur 's middags af een receptie gehouden. De groote viermastertent van het circus Milckenie-Slrassburger is in Hilversum door den storm vrijwel geheel vernield. Enkele dagen tevoren was de tweemastertent reeds zwaar beschadigd, zoodat het circus voorloopig geen voorstellingen kan geven. De schade wordtmet inbegrip van de bedrijfsschade, op ruim f 100.000,geschat, welke niet door verzekering imrdt gedekt. In Australië en Canada is vraag naar boeren Gunstige kans voor jonge Nederlanders De directeur van het Gewestelijk ar beidsbureau te Haarlem verzocht ons het volgende mede te deelen: Voor boerenzoons bestaat de gelegenheid naar Australië of Canada te emigreeren, waar zij na eenige jaren als landarbeider te hebben gewerkt, eventueel zelf een be drijf zouden kunnen beginnen. Voor Australië wordt de voorkeur ge- geven aan ongehuwden; het aantal echt paren, dat hier zal kunnen worden ge plaatst is uiterst gering. Ongehuwden be neden 30 jaar echter hebben een uitste kende kans. De emigranten voor Australië zullen on geveer Juni-Juli vertrekken. De reiskosten bedragen pl.m. f 1000.per persoon. Aan deviezen zal men 25.mogen meene men (dit is dus ongeveer f 250.Voor kosten aan boord kan boven deze bedra gen nog een som worden gedeponeerd. De regeling voor Canada is vrijwel de zelfde als voor Australië, met dien ver stande, dat in Canada Avegens huisves tingsmoeilijkheden uitsluitend ongehuw den beneden 30 jaar geplaatst kunnen worden. Het vertrek naar Canada moet in de maanden Mei tot Juli plaats vinden: de emigranten dienen voor den aanvang van de oogstwerkzaamheden aanwezig tc zijn. De reiskosten bedragen f 500.a f 600.- tot de plaats A-an bestemming. Deviezen worden verstrekt tot een bedrag van 100 dollar. Voor kosten onderweg kan ook hier een bedrag in guldens worden gedepo neerd. In beide gevallen komen alle on kosten voor rekening van den emigrant. Gegadigden voor emigratie naar Austra lië of Canada kunnen zich melden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau, Kleine Hout weg 18 (afdeeling LandbouAv) te Haarlem of bij een van de bijkantoren (Beverwijk, Hoofddorp, IJmuiden, Zandvoort). In ver band met den vertrekdatum dient aanmel ding zoo spoedig mogelijk te geschieden. De „Goe Kadullekes" naar Brussel De „Goe Kadullekes". een padvinders koor uit Haarlem, zal Zaterdag aanstaan de om 12 uur naar Brussel vertrekken, om daar deel te nemen aan het „Récital In ternational de Chants et Danses", een in ternationaal zang- en dansconcours voor padvinders, dat gehouden wordt in het Palais des Beaux-Arts. DE DISTRIBUTIE vrijdag 11 April. Voedlngskaarten. textieikaarten en aanvraag formulieren brandstoffen kunnen afgehaald worden te: Haarlem (De Vieeschhai) restant W. X, IJ en Z. Bennebroek: 9—12 uur O tot en met S; 24 uur T tot en met Z. ELSEVIER EN DE GEHEIME NOTULEN. In anttvoord op vpagen van he; Tweede Kamerlid Van der Feltz over de publicatie van „Een bloemlezing uit de geheime no- iulen van Linggadjati" n Elseviers Week blad heeft de minister van Overzeesche Ge- biedsdeelen medegedeeld, dat uit het aan de Kamerleden ter vertrouwelijke kennis neming aangeboden afschrift van de notu len van Linggadjati inmiddels gebleken zal zijn, dat de publicatie in Elseviers Week blad in ernstige en bedenkelijke mate on volledig, onjuist en tendentieus is. De wijze waarop het blad de notulen citeert, moet aan een falsificatie doen denken. BINNENLAND In Benningbroek (West*Friesland) wordt op 15 April een automatische telefooncentrale in dienst gesteld. He: netnummer ir. K 2299. Tegen den ex-NSB-burgemeestcr van Hil versum, jhr. E. A-an B.. is In hooger beroep wegens valschhcid in geschrifte drie Jaor ge vangenisstraf geëischt. Het NVV-bestuur heeft zich tot alle be trokken overheidsinstanties gewend, met het verzoek alle werknemers, die er om vragen, op 1 Mei vrijaf te geven. Het hoofdbestuur van den Nederlandsehen Bioscoopbond heeft aan de bioscoopdirecties verzocht op den avond van de nationale her denking van het verzet. Zaterdag 3 Mei, hun theaters na 18 uur te sluiten. Do heer M. A. Relualda. thans commissaris der Koningin in Utrecht ls bij beschikking van den minister van O-, K. en W. benoemd tot voorzitter van een Rijkscommissie van advies Inzake de paplerverdeeling voor boeken en tijdschriften. HAARLEM EN OMGEVING In het gebouw van den Haarlemschcn Ke gelbond zal Zaterdag voor do Haarlemsche Hawaiian muziekveieenlglng een cabaretavond worden gegeven De tooneelgroep. het dans- orkest ,.De Narren" onder leiding van Han Prinsen, het H.H.V. groot amusementsorkest en het „allround cabaret" met Ton Rombouts als conférencier verleenen medewerking. De Ned. Chr. Grafische Hond. afdeeling Haarlem, hield haar jaarvergadering. De Jaar verslagen gaven blijk van een bevredigend vereenigtngslevert. In een tweetal bestuurs- vacatures werd voorzien, zoodat het bestuur thans als volgt is samengesteld. D A- J. Spek. voorzitter; .T. Plso. Olycanstraat 11. secretaris; J. C. Allard. penningmeester: mej. L. de Graaf. J. 11 Dam, G. H. N. Germans en H de Jor.g. Op 14, 15, 16 en 17 April zal in den Kegel bond de hondenfilm „Trouwe oogen en kwis pelende staarten" worden vertoond. Aanvang 20 uur. Dinsdag 15 April begint in het Consultatie bureau voor zuigelingen te Bennebroek een cursus voor jonge en aanslaande moeders, die door het Witte Kruis georganiseerd wordt. Zondag 13 April wordt in het R.K. Vereeni- gingsgebouw te Bennebroek van 2.30—4.30 uur een receptie gehouden ter gelegenheid van het 50-Jarig bestaan den de Sint Joseph-parochie. Mevrouw W. Blomberg—Zeeman zal op 1? Met voor de Commissie voor huishoudelijke voorlichting te Heemstede over het onderwerj „Hoe kom ik met mezelf in het reine" spreken Een zetfout heeft ons den naam van den voorzitter der Haarlemsche middenstands centrale, den heer S. J. Warmer, onjuist doen vermelden. Zwitsersche handballers in Haarlem Zondagmiddag zal in het Noorder Sportpark de internationale handbalwedslrljd voor hoeren gespeeld worden tussehen Concordia en Ror schach uit Zwitserland. Hieraan gaat de compe titiewedstrijd Concordia—Achilles idaines) vooraf. Voetbal Jeugdtournooi te Badhoevedorp De Woensdagavond te Aalsmeer gespeelde voetbalwedstrijd tussehen jeugdclftallen van Ajax (Amsterdam) en de Sea Cadets (Engeland) eindigde in een overwinning van 5—0 voor Ajax. De te Badhoevedorp gespeelde voetbalwedstrijd tussehen jeugdelftallen van de Haarlemmer meer en Beerschot (België) eindigde in gelijk spel (2—2). De ruststand was 1—0 voor Beerschot. JAN STENDER IN HAARLEM. Voor de „Zwemclub Haarlem" zal de bondslrainer Jan Stender. die kampioenen als Nel van Vliet, JlannJe Termeuten en WH Havcrlag heeft op geleid. een causerie houden op Zondagavnod 13 April in restaurant Brinkmann. Would you like to go to Eng land. Needed a maid-servant as cook or housemaid in small house, 12 miles from centre of London, 2 in family, no chil dren. max. wages C 2 Apply to Mme Me Dounll, Chart. 54 Eg- mont road Sutton Surrey, Eng land. Gezocht leiding bij huiswerk voor leerlinge lste klas Gymnasium b(j lce- raar aan huis. Brieven met op gave condities no. 7283. Pension aangeb. in boschrljke omgeving met natuurbad, in onmiddellijke nabijheid A-an bus en spoor. Adtes A. Peters. Terborgsche- cg O 94 c. Doetlnchem. WONINCRUIL Aangeb. vr(Jst. Iluls in gr. tuin op gunstlgen stand Aerden- hout, 7 k.. huur f 660. Gevr. grooter huis Haarlem of omg. Brieven no. 7322. VERMIST ZWART POESJE met witte bef. sedert Dinsdag 8 April. Terug te bez. Middenlaan 64 tegen hooge bel. 6 Heeren huiden te Heemstede, op goeden stand Huuropbr, f 30D4 08 p. j. Lasten f 500. Br no. 7327. TK KOOI' AANGEB.: een vaste waschtafcl zonder spiegel luid spreker. 1 p voetbalsch m. 46 1 p. rubber dameslaarzen m. 40. alles in goeden slaat. Alb. Thljmlaan 56. H'stede. 's av. na 7 uur. WEGENS VERTREK naar het buitenland te koop aangeb.: oen mahoniehouten salonameublement. een slaap kamer ameublement, eiken met 1 bed. een z. g a. n. vast moquet tapijt. Telefunken luidspreker, een half eetservies 2 keukentafels. 1 stoel, een sa lonlamp. fralse, een eikenhou ten tafeltje. een Jaarsma haard in zeer goeden staat, een kristallen zuurstel en olie cn azijnstel, een kaasstolp, lanoaster gordijnen. Brieven no. 7334. KINDERWAGEN liefst op kogellagers in goeden staat, Brieven mot prijsopgaaf Kempstraat 6 rood. Te huur gevraagd Haarlem of omgeving oen BENEDENHUIS of zelf staand huls. 5-6 kamers koukeu, badkamer en tuin. Genegen meubelen over te ne men cn zes maanden vooruit betaling. Br onder lett. H.M. aan Strljland's Adv, Bur. Haarlem. Te koop voor geldbelegging Roven- en Benedenhuis cen trum stad. Huur totaal f 996 p. J, Lasten f 122. Brieven on der no. 7326. PENSION AANGEBODEN gedurende de zomermaanden tn boschrljke omgeving Adres W. A. t Brinke C 592 b Varsse- veld. Condities nader tc be palen. WONINCRUIL HOORN—HAARLEM Te koop aangeboden geriefe lijke woning In Hoorn voor ld. te koop of te huur in Haar lem. J de Jong Jz., Vcencn- laan 5. Hoorn. Heeft U stof? Cnstuums n. m a f 70. Mantels n. m. a 40.-— Mantelpakjes n m. 50. Tweedjassen n. m. 35. Wij verwerken uit voorraad 1e klas Fournituren Gemakkelijke betalings voorwaarden. De Kleeding Verkoopcentrale JANSSTR. fiS. Tel. >0909 Woningruimte beschikbaar in de Zaanstreek Ruil van middenstandswoningen gevraagd. b(j voorkeur in HAARLEM. Brieven met volledige inlichtingen onder C.V. 914. Adv Bur. De la Mar, Amsterdam-C. WÊ—twm EXAMEN 1948 Inschrijving geopend. STENO - TYPEN TALEN BOEKH. Fr. Iïalsstr, 1 - Tel. 14624 Dit is onze werkpantoffel Het woord zegt het reeds, 'n gemakkelijke pantoffel, met alle prettige eigenschappen daarvan en toch geschikt om er veel op te lopen, te staan en te werken. Hot bovenwerk is van stevige textiel, ter wijl 'n zeer sterke rubberzooi en 'n flinke hak de nodige steun geven aan Uw voeten. m FILIALEN IN GEHEEL NEDERLAND

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3