ATA Van Weert bel 13000 Feestelijkheden op 30 April en 3 Mei Voor uw kinderwagen Nieuw materiaal voor sportveld Kleverlaan TAXI? Kort en BondigJ VELLEMAN Engelsch-Fransch Maison Trieny uw adres Firma VEKA DONDERDAG 24 APRIL 1947 HAARLEMS DAGBLAD Het Haarlemsch comité voor nationale feesten heeft in samenwerking met de af- jjeelingen Centrum, Noord, Oost, Klever- park, Zuid-West en Spaamdam de pro gramma's vastgesteld voor 30 April (ver- ve, jaardag van Prinses Juliana), 3 Mei (her denking gevallenen) en 5 Mei (nationale (feestdag). Het volgende is er aan ontleend: JULIANADAG: 7.30 Réveille in Haarlem-Oost. 8,00 Réveille op de Groote Markt. 8,00 Vlaghijschen op het Soendaplein. 9.00 Vlaghijschen in het Kleverpark. 9.00 Carillonbespeling. 9.00 Kinderfeesten in het gebouw van H.K.B., in het Noordersportpark, op het Teylerplein, in het wijkgebouw aan de Molenaerstraat en in het Frans Hals Theater. 14 30 Harddraverijen op de Delftlaan. 15.00 Gecostumeerde kinderoptocht in Haarlem-Oost. 20.00 Wandeling met muziek in Haarlem- Oost. l.OO Volksdansen op de Ged. Oude Gracht. J2.00 Dansen op de Groote Markt. HERDENKING VAN DE GEVALLENEN: 19.00 Bijeenkomst in de Gaoote Kerk in samenwerking met den Bond van Oud-illegale werkers. Sprekers ds. P. J. Mackaay en mr, Ewoudt Ver meulen. t 20.00 samenkomsten bij de Dreef, Wes tergracht, Jan Gijzenvaart en op de Eerebegraafplaats aan den Zeeweg, voorafgegaan door tochten. NATIONALE FEESTDAG: 7.00 Muzikale réveille in Haarlem-Oost. 8.00 Vlaghijschen in het Kleverpark. 8.00 Koraalmuziek op de Groote Markt. 8.00 Wandeling met muziek in Haarlem- Noord, gevolgd door vlaggenparade op het Soendaplein. 8.30 Opstelling Ned. Jeugdgemeenschap voor een wandeling naar de Dreef. 10.00 Kindervoorstelling leden van Haar lem-Oost in het Rembrandt Theater. mJ 10.30 Muziekwedstrijd aan de Dreef, waar aan de Haarlemsche vereen igingen deelnemen. 14.00 Muziek-festival in Den Hout. 14.00 Motor-behendigheidswedstrijd op 't terrein van EDO. 15.00 Kinderoptocht in het Kleverpark. )di| 15.00 Turndemonstraties aan de Zomer- vaart. 20.00 Dansfeest op de Groote Markt en op het Santpoorterplein. 20.00 Concert op de Fonteinlaan. 20,00 Wandeling met muziek in Haarlem- Oost. 20,00 Avondfeest in het Leidsehe kwartier. 20,45 Filmvoorstelling aan den Schoter singel. Vertoond wordt: „De bezet ting en bevrijding van Haarlem". 21.30 Bioscoopvoorstelling in de Sant poorterstraat. 22.15 Wandeling met muziek in Centrum. in| 23.00 Vuurwerk aan het Spaame bij de Paul Krugerkade. SPAARNDAM: Voor Spaamdam luidt het program ma op 5 Mei: 8.00 Tocht van de jeugd naar de Jan Gijzenbrug. 14.00 Voorstelling in de SpaarneschooL Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 23 April 1947 ONDERTROUWD: 23 April, J. C. v. Sticdecht «n C, M Iïemmert; p. c. Huijsmans en J. H. Heemskerk; L. v. d. Bel en J. H. Letter; F. iderman en M, C. Verburg; A. L. w. v. Baa- ren en M. H, C, v. Doorn; T. J. v. d. Bosch en G. Hoogendoom; C. Hut en P. H.d. Keijzer; A. Rol en A. v. d. Werf; E. Krol en T. Huberts; W. A. J. Hoonhout. en J. G. v. Diemen; J. Don ker en W. H. v. Velthuijsen; G. v, d. Rol en H. C, Hennis; F. A. Landmeier en A. M. Melker; P, v. d. Westen en P. H. Brinkman; G. d. Vo- en C. Wezenaar; A. L. Braad en P. Zand- straJ. H. G. v. Leeuwen en J. A. M. Neder- koorn; B. Röling en C. A. Vink; T. Martin en C. W. Rijnaard; J. C, d. Bakker en J. M. A. Etten; J. Fictoor en E. C. Krijer; L. C. Mooij J. W. Becker; J. M. Happee en M. A. Kos ter; J. Deen en M. Brouwer; G. C. Landwehr en A. D d. Kruijs; M. Peetoom en F. Hartman; J. R. Eggerdlng en N. v. Harberden; C. Rol M. F.. W. S. v. Eeden; H. W. Biakel en H. li Weseldljk; J. E. d. Gier en C. .1. Geerlings; E Moerland en L. v. Dijk; C. Wassenaar en H M. v. Boenen; C. J. Volkamp en J. N. H. d. Lssaquète; H. Aeissing en J. G. de Graaf; M. K. Ven te en A. M. Verlaan; F. Maiees en M. J. d. Brom; J. A. Nijman en J. C. Meijer; J. Winders en G. Meijer. GEHUWD: 23 April, P. Tuinman en W. Ruijg- tok; W. F. Metten en G. S, Stevers; A. F. Hen- nchs en M. Belle; J. H. Turkenburg en J. C. Vrouwe; C. v. Twuijver en M. d Vet; J. v. Xordelaar en G. Nijman; W. Dikkeboom en P. Sohoofs; A. J. Geerlings en C. W. Louren- burg; G. Bul en P. v. Wijk; J. v. d. Wal en A. Jonkman; W. H. Koehorst en A. L. Ui'bano- Wltz; H. Hendriks en W. G. Spoor; H. H. Lok A. J. M. Schol te; H. J. Thije, ook gen. Boonkkarnp en T. P. Wemmeis; J. Knijper en H. v, Dijk; P. W. Houtwipper en C. Vernout. BEVALLEN van een dochter: 22 April, L. v. Oljen—Abbink; S. Hemkes—Veltman; A. v, Ak- kooi—v. Leeuwen; L. M. NljhuisNells; H. Val kenberg—Polak; 23 April: H. d. Jongh— Brouwei-s. BEVALLEN van een zoon: 21 April, E. E. Gibson—Bekooij; 22 April, L .M. J. Degen— Janssen; G. Jongert^Kamp; 23 April, L. d. Vries—Ott. OVERLEDEN: 20 Aril. A. G. Kenbeek—Stijns, 13 j., Verspronckweg; 21 April. A. F. C. Morlang. TJ j.. Koninginneweg; 22 Apnl, P. d. Bruin, 71 Zonnebloemstraat E. H. M. v. d. Zwaag, 11 Barrevoetesiraat; R, A. d. Bloois. 3 j., P. Krugeistraat; J. H. Johanns, 75 J., Kamperlaan. kregen wij prachtige vachten, in bleu, zachtrose, champagne en groen, fijne tinten, met ingewerkte beestjes. Een vacht als voor den oorlog. Zonder punten, bijzonder geschikt als cadeautje. voor de Baby Agenda voor Haarlem DONDERDAG 24 APRIL Zuidcrkapel: lichtbeelden van het zendings werk op Makassar, 8 uur. Spaame: „Wie Is de geheimzinnige SMIS?", toeg bov. 14 j.. 2.30, 7 00 9.15 uur. City: ..Follow the boys", toeg alle keft., 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur-. Rembrandt: ..Ds bittere waarheid", toeg. bov. 14 J., 2 00. 115, 7 00 en 9.15 uur. Palace: „Onder verden king", toeg. bov. 18 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 Uur Luxor: „Het geheim van Stamboul", toeg bov. 18 j„ 2.00. 4,15 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: .George wint op alle fronten", alle leeft., 2.00. 4 30 7 00 en 9.15 uur. VRIJDAG 23 APRIL Stadsschouwburg: „Driekoningenavond", 7.30 U. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. 16.00 Sportdemonstratie op het terrem van „Spaarndam". 20.00 Concert op de Westkolk. 22.00 Vreugde-vuur op het Spaame. CHR. ORANJE VEREENIGING: Het programma van de Christelijke Oranjevereeniging „Prins Willem I" luidt: 29 April om 20 uur: Wijdingsdienst in de Groote Kerk; 30 April om 14 uur: Kinder feest in het Concertgebouw en om 20.00 uur Feestvergadering in hetzelfde gebouw. VERMAKELIJKHEDEN: Op 30 April en 5 Mei zyn kermisverma kelijkheden opgesteld, o.a. op het Wilsons- piein, Raamgracht, Botermarkt, Raaks, Nassaulaan, Zaanenlaan, Pretoriaplein en aan de Zomervaart. Nu het sportterrein aan de Kleverlaan weer voor het gebruik gereed is, staat de gemeente voor de noodzakelijkheid het materiaal voor het onderhoud van het terrein en voor de sport- en spel-beoefe- ning door de scholen aan te vullen. Het oorspronkelijk materiaal is tijdens de bezettingsjaren voor een deel ont vreemd en voor een ander deel ter ver vanging van het versleten materiaal op de in bedrijf gebleven sportterreinen over gebracht. Als gevolg van een en ander zal het terrein aan de Kleverlaan thans vrijwel van een geheel nieuwen inventaris aan spelmateriaal en gereedschappen voor onderhoud van het terrein moeten worden voorzien. B. en W. stellen aan den raad voor daar toe f 1700 beschikbaar te stellen, waar van f 1200 voor het spellfiateriaal bestemd is. Tegenvaller van 57 mille bij herstel van bestrating Een jaar geleden stelde de Haarlemsche Noodraad een bedrag van f 18.400.be schikbaar voor het herstellen van bestra ting als gevolg van schade, daaraan toe gebracht bij het rooien van stobben, het planten van boomcn en dergelijke werk zaamheden. Thans is gebleken, dat de kosten van dit werk f 75-750.hebben bedragen. Deze aanmerkelijk hoogere kosten werden ver oorzaakt door verschillende omstandighe den. In de eerste plaats was het uiterst moeilijk in het bijzonder bij het rooien van stobben een eenigszins betrouwbare raming te maken van het te verrichten straatwerk. Voorts bleek het als gevolg van gebrek aan geschikte arbeidskrachten niet moge lijk het geheele werk als D.U.W.-werk uit te voeren, zoodat het voor een belangrijk deel door eigen, aanzienlijk duurder per soneel moest worden uitgevoerd. Nu als gevolg hiervan door het Rijk in deze kosten slechts tot een gering bedrag zal worden bijgedragen, stellen B. en W. den raad voor het voor dit.werk noodige bedrag met f 57.350.te verhoogen. Muziek Piano-avond W. Andriessen De vertolking van een rijk programma vol verscheidenheid bewees dal Andriessen's tech niek en geheugen nog niets door het klimmen zijner jaren hij is bijkans 80 jaar oud aan omvattendhetd en betrouwbaarheid hebben in geboet en dat zijn muzikale opvattingen, hoe wel soms voor verschil van meenhvg vatbaar, nog steeds gezond zijn. Rijk noemde ik zijn pro gramma; in allen deele logisch samengesteld zou lk het niet kunnen noemen. De plaatsing van Beethoven's op. lil aan het begin, wat ook Lamomd vaak deed, lijkt me onjuist en ongc- wenscht: na de tot transcendentale hoogten stijgende Arietta doet alle andere pianomuziek, hoe mooi en verheven ook, aan als een ont goocheling. Ook het rekening houden met chronologische volgorde mag hier geen rol spelen; die was trouwens in de tweede helft van het programma door de plaatsing van Cho pin na Debussy in "t geheel niet aanwezig. Het begin van op. 111 stel ik me rythmisch- markanter voor dan Andriessen het speelde. In de Ariëtta gaf zijn spel veel schoon e mo menten de dubbelvariatie kan m.i. beter in één en hetzelfde tempo gehouden woiden en eveneens veel schoons gaf zijn voordracht van Franck's Prelude, Air et Final, vooral die van het Air. Doch in belde werken ging veel détail verloren door zijn overvloedig pedaal- gebruik, dat ln de groote zaal nog soberder gc- wenscht is dan in een kleine. De verstaanbaar heid der werken voor wie niet elke noot daar van kent leed daaronder. Ook bij Debussy en Chopin stoorde me vaak die pedaalovervloed, het minst natuurlijk in de langzame stukken, zooals de veel te zelden gespeelde heerlijke en door Andriessen zeer mooi voorgedragen Nocturne op. 62 no. 2 en in Debussy's „La Cathédrale engloutle". „Pols- sons d' or" speelde hij bijzonder fijn. Twee Chopln-toeglften: de Wals op. 64 no. 2 'en de Etude op. 25 no. 12, waar het was alsof de stormwind de golven over de dijken sloeg. K. DE JONG Tooneel Ballet Tilly Sylon Onze stadgenoote Tilly Sylon heeft gister ln den Stadsschouwburg nogmaals haar talent en ijver als dans-paedagoge bewezen. Met haar leerlingen heeft zij een programma uitgevoerd dat, hoewel uiteraard niet volmaakt, veel aar- .digs te zier. gaf. Op bekende wijzen van Delibes, Liadow. Cliopln, Tschaikowsky, Reger. Rach maninoff. Smetana, Moussorgsky, Liszt en Brahms heeft deze balletgroep in allerlei genres iets ten beste gegeven. Voor een tweetal num mers was de muziek door Marinus Adam gecomponeerd. Van de groepsdansen blonk de Hongaarsche dans uit door eenvoud en discipline. Waar naar ingewikkelder opstelling en beweging getracht was, zooals in de Polonaise en de Rhapsodie, ging de dans wel eens teveel in springen over en raakte hij soms den harmonischen samen hang kwijt. Ook bij de meer stemmige bewe gingskunst als „Andante Cantabile" en „Tem- peldans" bleek men te hoog te hebben ge grepen. Beter komt dit ballet uit in het mimische genre dat in „Caprice" met succes werd be oefend. Maar het resultaat van de kennelijk zorgvuldige oefeningen treedt het best in het licht bij de komische pantomime, waarin Tilly Sylon excelleert. De schouwburgbezoekers kre gen vóór de pauze hiervan een proefje, doch het sterkste effect bracht het slotnummer te weeg: een vrijwel volledig van Trudi Schoop overgenomen nummer, „De Hoedenwinkel". Deze choreografische Van Meegeren kwam den choreografischen Vermeer wel zeer nabij, wat voor het talent van den navolger pleit. Irene Getrey had de stof geleverd voor het solo-nummer „De Dwaas", waarin Tilly Sylon zich als een voortreffelijke mimische danseres ontpopte, evenals in „De Geketende" (Hebben wij ook dit al niet eens eerder gezien?). Elisabeth van den BergKostense, die de dansen op den vleugel begeleidde, oogstte met een paar afzonderlijke muzieknummers succes en deelde in den kostelljken bloemenschat. waar mee de leerlingen haar leermeesteres hebben gehuldigd. H. G. CANNEGIETER Geen muziek op 3 Mei Naar de Haarlemsche politie mededeelt is het op Zaterdag 3 Mei, den nationalen gedenkdag, verboden om na 18.00 uur in openbare gelegenheden muziek te maken. Heemsteedsche huisvrouwen vragen om zeep Een groot aantal Heemsteedsche huis vrouwen heeft onlangs een verzoek ge richt tot het Centraal Distributiekantoor om een verhooging van het zeeprantsoen. In dit verzoek werd er op gewezen, dat de zeep, die op het oogenblik wordt uitge reikt van zeer inférieure kwaliteit is. Het verzoek werd beantwoord door het Rijksbureau voor Chemische producten, dat de verzekering gaf dat de betreffende instanties volkomen doordrongen zijn van het belang van zeep voor de volksgezond heid. Tevens werd er de aandacht op ge vestigd, dat er inmiddels eenige zeepbon- nen zijn aangewezen en dat er zoo spoedig mogelijk huishoudzeep in distributie zal worden gebracht. Lijkbezorging door de eeuwen heen De Vereeniging voor lijkbezorging ,.De As sociatie" hield in „Brir.kmann" een lichtbeel- denavor.d over het begrafeniswezen van vroe ger tijden af tot heden. De heer A. Lansink uit Amsterdam wist zijn gehoor ten zeerste te boelen en ondersteunde het gesprokene door fraaie afbeeldingen. De avond werd op artistieke wijze ingeleid door pianospel van Marianne Bonkes en door viool- soll van den heer Chr. v. d. Glas begeleid door Mevrouw v. d. Glas. De heer C. F. Keijser. voorzitter der Vereeni ging, opende en sloot den avond met een toe passelijk woord. Wijzigingen in het leerplan der Gemeentelijke Avondschool? Het gemeentebestuur van Haarlem heeft een commissie van vertegenwoordigers van handel en industrie, het bankwezen en van de leerkrachten op het gebied van handelsonderwijs in het leven geroepen, die een onderzoek zal instellen naar de vraag of, en zoo ja, welke wijzigingen moeten worden aangebracht in het leer plan der Gemeentelijke Avondschool voor handelsonderwijs, opdat het onderwijs nog meer zal beantwoorden aan de eischen, welke de praktijk tegenwoordig stelt- Op verzoek van het gemeentebestuur hebben in de commissie zitting genomen: P. Schaft, voorzitter, A. Hovenkamp, se cretaris en verder de heeren A. J. Bakker, W. G. Bitter, P. J. Kapteyn, W. Koutstaal, B. W. Lasschuit, R. Prosée, A. P. M. van Riel, J. Schippers, F. M. Schneider, J- J. Swens en J. M. Thierry. Oneerlijke zilversmid gearresteerd De Haarlemsche politie arresteerde den 44-jarigen zilversmid J. P. N., die ver dacht wordt van een zilverfabriek te Zand- voort een partij gietzilver gestolen te hebben. Bij huiszoeking werd hiervan 800 gram teruggevonden. Verbeteringen aan den Koudenhorn Het kantoorgebouw van het haven- en markt wezen aan den Koudenhorn bij de Catharijne brug zal worden uitgebreid met een bergplaats voor de rijwielen van het personeel van dier. dienst. Tevens zal achter het gebouw een openbaar urinoir gemaakt worden. Tenslotte zal het houten brugwachtershuisje, dat aan de Zuidzijde van de Catharijnebrug gelegen is, naai- de Noordzijde verplaatst worden. B. en W. vragen den raad voor deze werk zaamheden een crediet van £3300. DE DISTRIBUTIE Haarlem, bonkaart NA in De Vleeschhal. Luierbonnen, agentschap Sleenbokstraat en Vleeschhal. letters W, X, IJ, Z. Schoenenbon voor hen, wier nummer op de tweede dlstributiestamkaart eindigt met 7, 2 of 5 en die nog in het bezit zijn van de mint 's 612 en 614 van het inlegvel, letters W, X, IJ en Z. H.O.V. BEETHOVEN-CYCLUS. Het tweede concert van de Beethoven- cyclus zal op Dinsdag 29 April worden uit gevoerd. Onder leiding van Kees Hartvelt zal worden ten gehoore gebracht het Vioolconcert en de Vijfde Symphonie. So list is de concertmeester van de H.O.V. Gijs Beths. Een Italiaansch uitvinder heeft een demonstratie gegeven met een propellortoestel, dat de parachute moet vervangen en zelfs zware lasten kan omhoogstuwen in lood rechte l\;n. Het apparaat is voorzien van een lelescoopluchtschroefdie naar believen kan worden uitgeschoven naar gelang de zwaarte van den last, die gedragen moet worden. Een betere bezoldiging voor Nazorg-leerkrachten De belooning van het personeel, werk zaam aan de Avondverzorging der Nazorg voor de leerlingen van de scholen voor buitengewoon lager onderwijs, in 1919 be paald op 125,per lesuur per jaar gedu rende de acht maanden, is in den loop dei- jaren onder den drang der financiëelc om standigheden verlaagd en bedraagt thans 73,per lesuur in acht maanden. Ook de vergoeding voor de leiding, in 1919 bepaald op ƒ400,werd verlaagd! tot ƒ300,per jaar. De animo voor dit belangrijke sociale werk is begrijpelijkerwijze tengevolge van deze verlagingen langzamerhand sterk be koeld, zoodat thans bij gebrek aan leer krachten niet voldoende klassen kunnen worden gevormd. B. en W. achten het van groot belang vooral onder de huidige omstandigheden om de avondverzorging van de Nazorg goed op gang te brengen en mede daardoor de invloeden van den oorlogstijd op de a-socialen tegen te gaan. B. en W. stellen den raad daarom voor de belooning van de leei-krachten, met te rugwerkende kracht tot 1 October 1946, te bepalen op 125,per lesuur gedurende acht maanden en de vergoeding voor de leiding op 400,per jaar. Deze bedragen zijn in overeenstemming met die, welke in andere gemeenten voor dit werk worden uitbetaald; eveneens werd rekening gehouden met het feit, dat dit werk buiten de normale werktijden moet worden verricht. Botsing in de Santpoorterstraat Woensdagavond werd een bus van de N.Z.H.. die uit de richting Bloemendaal door de Santpoorterstraat te Haarlem reed, gegrepen door een doktersauto, welke van links uit de Jan Steenstraat (oude gedeelte) kwam. De bus kwam met een ontwrichte stuurinstallatie tegen den trottoirrand terecht en de dokterswagen werd deerlijk gehavend. Pas laat in den avond kon de N.Z.H.- autobus met behulp van een kraanwagen naar de garage worden gesleept. Hoewel de materieele schade vrij groot is, kwamen er geen persoonlijke ongelukken voor. 40-JARIG JUBILEUM Op 4 Mei zal de heer J. A. Scholl, hoofdcommies ter Inspectie der Registra tie en Successie te Haarlem den dag her denken, waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad. Na de verschillende rangen te hebben doorloopen aanvankelijk in Eist (Gld.) en Werkendam (N.B.) kwam hij in 1919 te Haarlem. 1 October 1945 werd hij be noemd in zyn tegenwoordige functie met den titel van Hoofdcontroleur van 's Rijks belastingen. Havendiefstallen in het groot te Amsterdam Er wordt den laatsten tijd „in het groot" gestolen uit de loodsen en de pakhuizen, die in het Amsterdamsche havengebied zooveel begeeremvaardige artikelen her bergen. De politie ligt voortdurend op den loer, maar het is haar tot nog toe niet gelukt iemand te grijpen. Wel werd'on langs, door een ongeluk op de Heeren- gracht waai- een vrachtauto tegen de pui van een huis reed, een groote hoeveelheid textiel achterhaald. De lading van den wagen bleek namelijk te bestaan uit stof fen en costuums ter waarde van onge veer f 30.000, afkomstig uit een pakhuis aan de Zeeburgkade. De recherche heeft op dit stramien verder geborduurd en het lukte haar Woensdag een persoon aan te houden, waarvan wordt aangenomen, dat hij de hoofddader in deze kwestie is. De man heeft echter nog niet bekend. „Weldadigheid naar Vermo gen" herdenkt haar voorzitter In een plechtige samenkomst van leden van de Vereeniging „Weldadigheid naar Vermogen" is Woensdagmiddag in hotel „Lion d'Or" de overleden voorzitter, jhr. J. van Reigersberg Versluys herdacht. Mr. A. Beets bracht in herinnering, dat de overledene in December 1916 gekozen is tot lid van het bestuur, in 1926 tot vice- voorzitter en een jaar later tot voorzitter. Op voortreffelijke wijze vervulde hij de niet gemakkelijk taak. Er is tact en zorg noodig om de gelden op de juiste wijze te bestemmen. Aan den voorzitter was dat toevertrouwd. Iedere aanvrage onderzocht hij zelf. Veel heeft hij gedaan om het aan tal leden uit te breiden. In 1916 waren er 900, bij het gouden jubileum in 1938 1450 en thans bijna 2000 leden. Mr. Beets be sloot met te zeggen, dat de vereeniging een voorzitter heeft verloren, die moeilijk te vervangen is. Nadat de heer R. J. Haverschmidt een aantal persoonlijke herinneringen had op gehaald. werd de bijeenkomst gesloten. De eere-voorzitter, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. was vertegenwoordigd door mr. M. van Manen. Als waarnemend voorzitter zal optreden mr. A Beets en als waarnemend vice- voorzitter de heer W. Badon Ghijben. Met ingang van 1 Juni is benoemd tot maat schappelijk werkster der vereeniging me juffrouw C. G. Blaauw. SCHEEPVAART K. H. L. Waterland. 20 April te Santos op uitreis, Merwede, 21 April te Pernambuco (thuisreis). Eemland. 21 April van Rio (uitreis). Vuleanus. 22 April van Rotterdam n. Ceuta. MIJ. NEDERLAND. Tarakan. 21 April van Port Said naar Amstei-dam. Tjikampek. 20 April van Aden. Celebes. 22 April te Suez. K. N. S. M, Berkel. 22 April van Livorno naar Savona. Irts, 22 April van Gibraltar naar Amsterdam, Ariadne. 22 April van Messina n. Palermo. Aruba. 21 April te Callao. Odysseus, 22 Apnl te Kopenhagen. Stureborg, 22 April v. Gibraltar naar Amsterdam, Stuyvesant, 22 April van Ponta del Gada naar Plymouth. VINKE EN CO - Farmsum te Philadelphia. Ross urn. 22 April te Vllssingen. Hilversum. 21 April Kaap Fmisterre gepasseerd. OCEAAN. Mclampus. 19 April te Penang. K. P. M. Taboelan. 23 April te Port Said. binnenland De prfjzcn voor vruchtenllmonadecazeuse zullen met 3 cent per fleschje verlaagd worden. Acht Zuitl-Amerlkaansche journalisten hebben Woensdag een bezoek gebracht aan dc Utrcchtsche Jaarbeurs. Vanwege het Leidsch Unlversitcltsfonds is benoemd tot bijzonder hoogleeraar ln de Afnkaansche volkenkunde te Leiden dr. S. Hofstra, directeur van het Museum voor Land en Volkenkunde en maritiem museum „Prins Hendrik" te Rottrdeam. Een hevige brand heeft den Haaftenschen molen bij Zaiibommel in asch gelegd, De ex-directeur van de voormalige bar.k voor „Nederlandschen Arbeid" is door het Bijzonder Hof ln Amsterdam tot 4!.j jaar Rijks werkinrichting met aftrek veroordeeld. Wekelijks worden tientallen Nederlanders, die de Duitsehe grens onbevoegd overschrijden door Duitsehe rechtbanken veroordeeld. De strafmaat is reeds opgevoerd tot drie maanden gevangenis. Een brand ln Amersfoort verwoestte in den nacht van Woensdag op Donderdag het plaat selijk beheersinstituut. Het voorlooplg verslag van de Tweede Kamer over de Zwemlnriehtingenwet 1947 is thans verschenen. Een aantal leden sprak daar in hun verwondering uit over het ontbreken van een regeling, die de openbare orde en zedelijkheid beveiligt. Een sergeant-majoor van het regiment gre nadiers te Amersfoort vergreep zich in een dronken biu aan een ring, toebehoorende aan de familie, waar hij zijn verloven placht door te brengen De Krijgsraad veroordeelde hem tot 9 maanden gevangenisstraf en ontslag uit den dienst. Het automatisch telefoonverkeer js sinds eenige dagen mogelijk tusschen Utrecht en Leeuwarden. Correspondentie voor de Bolssevain moet uiterlijk 30 April gepost worden. Voor de oor logsbodems „Jan van Gelder", „Vlieland" en „Willem van der Zaan" ls deze datum 1 Mei. Er zi)n plannen in voorbereiding oin do eerste bijeenkomst van den Wereld:aad dei- Kerken van 22 Augustus tot 5 September 1948 te Amsterdam te doen plaats hebben. Twee scharenslijpers te Hilvarenbeek kre gen. onder invloed van een hartlgen dronk spiritus, hoogloopende ruzie. Een hunner liep een slag op. die hem ongelukkigerwijs voor de wielen van een passecrer.de vrachtauto wierp. De man werd op slag gedood. HAARLEM EN OMGEVING Het gemeentebestuur van Heemstede heeft aanbesteed het bouwen van negen arbeiders woningen op een terrein, gelegen aan de Vyf- heerenstraat aldaar. Ingekomen waren 36 bil jetten. Laagste inschrijver was J. Boot te Heemstede voor f97.618 en de hoogste R. Mul der voor f 129.000. Ten bate van de kinderbewaarplaat* Haar lem-Noord zal op Dinsdag 6 Mei ln Hótel Ro- zendaal ln Overveen om 8 uur 's avonds een bridge-drive worden gehouden. Men kan zich hiervoor opgeven bij Mevr. J. Bouman— Palsma, Schouwtjeslaan 63. Ds. j. O. Norel te Steenderen heeft het beroep als predikant bij do Ned, Hervormde Gemeente te Beverwijk aangenomen. Ds. S. E. Wesbonk van IJmulden heeft voor het beroep naar de Ned. Hervormde Ge meente te Snulde bedankt. De heeren P. v. d. Woude en W. F. Kloos en mevr. Gcerenstein worden op een confe rentie. die op Zondag 27 en Maandag 28 Api tl in het gebouw van de Stads-evangellsat:e ge- houder. wordt, verwacht. De bijeenkomst wordt door kooi- en solozang opgeluisterd De Bloemendaalsche kunstenaar Anton Pleck exposeert van 26 April tot en met 10 Met in de leeszaal te 's Her togen bosch. De heer N. F. P. Max wordt voorgedra gen ter benoeming in vasten dienst bij het openbaar lager onderwijs als vakonderwijzer in de lichamelijke oefening Ten bate van de „Stichting Jeugdhuis- van Haarlem-Noord zal Maandagavond 28 April ln de Immanuëlkerk san de Van i'.gmondsti.,at een concert worden gegeven, waaraan mede werken Grada Middag (orgel). Munncnkwaï tet onder leiding van den heer N. de Zwager en Schoten's Chr. Gemengd koor onder leiding van den heer Jac. Zwaan. De Centrale Bond van Transportarbeiders heeft besloten de voor den oorlog bestaande afdeeling „Kindervreugde" weer in het leven te roepen. De 13-jarlge kindoren zullen dezen zomer op kosten van dp organisatie een week in Vierhouten kunnen doorbrengen. Voor de Jongere kinderen worden uitstapjes georga niseerd. Dr. M. van der Voet die zich beschikbaar had gesteld om voor twee Jaar de Protest.ml- sche kerk ln Indonesië te dienen, is aldaar aangekomen. Zijn toekomstige standplaats wordt Batavia. Ds. Duyvendak krijgt Ho'.l.ni- dia tot standplaats. ONZUIVERE ZUrVELDIRECTEUR. De bijzondere politierechter te Breda veroordeelde den voorma ligon directeur van een melkinrichting te Breda-Princen- hage tot ccn geldboete van f 4000, in ver band met het feit. dat verdachte boter- merken meer dan één keer gebruikte. Biedt zich aan: LKERL. CIIAUFP. MONTEUR 17 J. oud. 1/2 jaar als zooda nig werkzaam geweest, liefst in Haarlem Goede ref. Brie ven no. 7491. TE KOOP: 2 carries m. open bak, 1 car rier v. meubeltransp. Tot 5.30 geopend. C. H. Hartendorp, Gierstraat 25. Thea Witkamp Pianoleerares (Staatsdlploma) Olieslagerslaan 1 (b. d. Koninginneweg) Te koop Engelsch Huiskamerameuble ment, 2 pers. compleet slaap kamerameublement. Zfjlweg 82 boven. 1 x bellen. MEUBILAIR KUNSTVOORWERPEN TAPIJTEN SIERADEN AANGEKONDIGDE VEILING van perceel Oriouweg 127 op 8 Mei 1947, gaat wegens on- derh. verkoop niet door Notarissen J. de Reede en J, Brants kzu Prakt ijkcx., Hoofdcorr., L. O., Convers. Privé en olublessen. c. 'f. van kooi en, lecraar Fr. M.O, on Eng. M.O. Jvani. Onnesstraat 15, ll.-Z.W. f6.- PERMANENT f6.- ZONDER KROES Specialiteit In Haarverven en Blondccrcn, Cold Wave Afspraken liefst voor 1 u. GR. HOUTSTRAAT 26 rd. Tegenover Anegang. Tel. 17856 TER OVERNAME GEVRAAGD tegen zeer ruime vergoeding Textiel-Detail Handelsvergunning Bij voorkeur met DAMES-BOVENKLEED1NG. Br. lett. S. 406 Adv.-Bur. A. J. Albach, Rokin 24, Amsterdam. Nieuwe attractie voor de Gen. Cronjéstraat 58 opent ZATERDAG 26 APRIL a.s. 12 uur de naar de eischen des tijds ingerichte lJsbar-C'afetaria, geïnstalleerd met de modernste machines die ons in titaat steLlen het fijnste van het fijnste op het gebied van ijs te produceeren Beleefd aanbevelend H. L. VEERMAN en S. KAISER LANG LE.VEN DOOR. EEN 5CMOONMAAK ZONDER ATA-. MET SCHUIMENDE 5CHUURMIDOEL, KO5T UW VROUW EEN J/A/AR.' \"<y VAN MAAR leve N

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3