SUNLIGHT ZEEP Moederdag... Taartendag Trannosan lien verdachten staan terecht i in Bloemendaalse pension-affaire Jleimaaent' AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN WINKEL Waarschuwing Wat doen dokters als hun voeten pijn doen? mmm us 9 GOUDA de beste Pepermunt ter ivereld Wandelsport Alles voor uw rijwiel fRlJDAG 9 MEI 1947 HAARLEMS DAGBLAD Zware straffen tegen pensionhouders en ambtenaren geëist Vrijdagmorgen stonden niet minder dan •en verdachten voor de Economische po- yerechter te Haarlem terecht, die allen «trokken waren bij de geruchtmakende lloemendaalse pensionaffaire. Als eerste verscheen de 56-jarige voor malige koopman in ongeregelde goe- kren H. W. in het bankje, die het ension „De Wingerd" te Bloemendaal in 946 gedreven had. Hem werd ten laste rfegd, dat hij margarinebonnen van de erepatriëerden die bij hem waren on dergebracht geruild had tegen sigaren s sigaretten. Verdachte merkte op, dat niet alleen rookwaren maar ook suiker jd ontvangen, die hij, volgens zijn zeg- iai, aan de pensiongasten ten goede had oen komen. Getuigen hadden echter verklaard, dat e gasten een mengsel van boter en bloem o hun brood kregen, wat de politierech- mr. J. G. Bijleveld, als „smurrie" kwa- flceerde. Een beetje m.eel is geen „smurrie", repli- gerde de pensionhouder. Om de controleurs van het D.B.V.O. iwstig te stemmen, gaf hij hen kolen- en jikerbonnen of liet taarten voor hen Baken. „Dat lijkt op omkoperij", zei mr. Bijle- nld. .Och, dat niet, maar hun gaven dat p'n beetje door", was het antwoord van •adachte. Begin 1947 had hij het pension an verd. E. voor f 25.000 overgedaan en Sarbij had hij zo merkte de president p een tip gegeven, dat met de contro- inrs wel te praten viel. „Dat is overdre- en" meende W. De Officier van Justitie, mr. G. W. F. d. Valk Bonman, bracht ter sprake, dat lerdachte van de chef van de afdeling Repatriëring van het D.B.V.O. een ver jaring had gekregen, dat alles in zijn ension j.n orde was, omdat een der gasten ij de politie-rechter een aanklacht tegen :em had ingediend wegens belediging. De verklaring was tegen een lening van 300 „uitgewisseld". De 55-jarige getuige C. de K., ambte- jaar van het D.B.V.O., verklaarde, dat hij pakjes boter, later gebakjes van W. ad ontvangen, naar hij dacht „uit vrien- elijkheid". Ook had hij kolenbonnen ont- angen, waar hij volgens de verdachte iel! om gevraagd had. Deze aantijging werd door de getuige ten stelligste van de and gewezen. Mr. G. W. F. v. d. Valk Bohman was in ju requisitoir van mening, a^t de ten laste gelegde feiten niet de kerm. van de taak raken. Dit komt beter tot uiting door !e omstandigheid, dat verdachte in staat was, na negen maanden het pension ge- ixploiteerd te hebben, het weer voor 25 nille van de hand te doen. De Officier van Justitie vertelde als lavrante bijzonderheid1 over de behandeling ran de gerepatrieerden, dat een gezin voor 150.de garage van de verdachte ge- luurd had, omdat ze te weinig woonruimte ladden. Desondanks declareerde de ver lachte ook voor de kamer, .die door het ezin niet gebruikt werd. Spr. eiste tenslotte jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met evel tot onmiddellijke gevangenneming en lijf jaar ontzetting uit het recht om een tension te drijven. De politierechter veroordeelde conform e. Ie eis, nadat W. nog verklaarde, dat zijn 'asten altijd zo goed 'te eten hadden gehad, lat er nog emmers etensresten kon/den worden weggegeven. Daarna stond de tweede hoofdverdachte ie 39-jarige R. C. E., die het pension an H. W. had overgenomen, in het bankje. Ook hij werd ervan beschuldigd boter- fl margarinebonnen omgezet te hebben in ookwaven. Oolc had hij boter en margarine tan zijn vrouw gegeven, die een pension 'oor beter gesitueerden te Amsterdam wil- ie openen. De controleur van de economische re- herche, die deze zaak aanvankelijk had inderzocht, gaf een beschrijving van de weerzinwekkende toestanden, die er in „De ifingerd" heersten. De kleren van zes n3 fchurftpatiënten werden in de nabijheid ■an voedsel uitgekookt. Zes personen van leider kunne moesten in vier één-persoons edikanten slapen. De ambtenaar van het D.B.V.O., C. de K., ad ook van deze verdachte jenever en irandstoffen gehad. De Officier van Justitie volstond met ook egen E. 1 jaar en zes maanden met aftrek e eisen en vijf jaar ontzetting uit het recht een pension te exploiteren. De verdediger, mr. F. Pauwels, was van lening, dat in deze zaak door de pers lemming gemaakt was. Men moest bij het ampele feit blijven, dat deze man enkele listributieoverlredingen ten laste waren [elegd. Spr. pleitte clementie. De politierechter veroordeelde conform te eis. Tegen de ambtenaar van het D.B.V.O., de K., die van de pensionhouders steek- enningen had aangenomen, eiste mr. G. F. v. d. Valk Bouman 8 maanden gevan- Twee Heemsteedse raadsleden lenoemd verklaard De voorzitter van het Hoofdstembureau 5 Heemstede heeft de heren J. Verkuyl A.R.) en J. C. A. Beelen (K.V.P.) be- oemd verklaard tot leden van de ge- neenteraad. ijr De heer Verkuyl had hedenmorgen nog een beslissing genomen of hij de benoe- df aing aanvaarden zou. De heer Beelen deelde ons mede, dat *fci hiertoe wel bereid was. Het nieuwe iV.P.-lid werd 28 Juni 1900 geboren en oorzitter van de afdeling Haarlem van afc R.K. Bond van was-industriëlen. Voorts eelt hij zitting in het kringbestuur van ioordholland van de vakgroep witwas- erij. -\genda voor Haarlem VRIJDAG 9 MEI Frans Hals: „La route du bagne". toeg. bov. J., 2.30, 7.00 en 9 15 uur. City: „2000 vrouwen", *g, bov. 18 .1., 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: Mijn meisje Is een gangster", 2.00. 7.00 en 9.15 Rembrandt: „Morgen ls voor eeuwig", Jeg. bov. 18 j.. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Palace: Een zaak van leven en dood", toeg bov. 14 J., '50. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Ridder der wraak" .30, 7.00 en 9.15 uur. ZATERDAG 10 MEI. Stadsschouwburg: „Claudia". 8 uur. H. K. B.: Hm „Den Vaderlant Ghetrouwe", 3 uur. Grote lerk: Kennemer Oratoriumvereniging Requieum i L. Oherubini, 8 uur. Bioscopen: Middag- avondvoorstellingen.. genisstraf, maar de politierechter vond zijn misdragingen dermate ernstig, dat hij er 10 maanden met onmiddellijke gevangenne ming van maakte. De volgende delinquent was de 35-jarige chef van de afdeling repatriëring H. B., die in de verschilende pensions met borrels ontvangen, de bewuste verklaring ten bate van de pensionhouder W. had afgegeven en dikwijls geld van de pensionhouders leende. Eén der getuigen, een pensionhou der uit Wijk aan Zee, verklaarde, dat B. een hardwerkend ambtenaar was, waarop mr. Bijleveld opmerkte, dat hij dan toch nog tijd genoeg overhield om aan de rol te gaan. Anderzijds had B. over deze getuige verklaard, dat hij steeds zorgde, dat diens pension goed bezet was, omdat hij finan ciële verplichtingen aan hem had. „Als dat geen corruptie is, weet ik het niet", meende de president. Ook de Offi cier van Justitie achtte de zaak zo ernstig, dat hij een gevangenisstraf van twee jaar op haar plaats achtte. Na het pleidooi van mr. J. H. Junge, die de moeilijke persoonlijke omstandig heden van zijn cliënt in het licht stelde en het laakte, dat een instelling als het D.B.V.O. zwakke figuren een dergelijke verantwoordelijke taak opdroeg, veroor deelde mr. Bijleveld de verdachte conform de eis tot twee jaar, waar de rechter de opmerking aan toevoegde, dat hij nog nooit een dergelijk geval van corruptie had meegemaakt. Ambtenaren moeten voorbeeld zijn van correctheid, aldus de president. (De zitting duurt voort). Toneel „Het eeuwige monster" „Door Inspanning Uitspan ning" heeft de primeur onder de amateurs De werkende leden van „Door Inspan ning Uitspanning" werken inderdaad. Pre cies zeven weken nadat zij een stuk van Fabricius hebben vertoond, komen zij al weer met wat nieuws; nieuws in zoverre ook, dat zij de primeur hebben gehad van de dilettanten, die stellig „Het eeuwige monster" van Jan van Dam wel als een vaste post op hun repertoire zullen nemen. Dat deze griezelhistorie, waarover wij bij de première door een beroepsgezelschap reeds een en ander hebben gezegd, dat ons thans van een oordeel ontslaat, zich voor het amateur-tcmeel leent, is gisteravond in de Stadsschouwburg overtuigend gebleken. De stof lag de spelersr en het publiek heeft zich met hun spel voortreffelijk geamu seerd. Als wij één opmerking mogen maken, het kwam ons voor, dat men de beklem mende sfeer, welke de sensationele scènes in zo'n „thriller" vergen, nog niet helemaal aankon, en dat de reacties bij de verschil lende personen niet allemaal goed tot haar recht zijn gekomen. Inzonderheid geldt deze opmerking Agatha, die in dit opzicht meer uit haar rol had kunnen halen. Overi gens hebben wij lof voor de vlotte afwik keling, welke weliswaar nog al eens onder broken werd doordat het stuk „stond", maar die verder een zorgvuldige regie ver ried. Moesten wij een personele prijs toeken nen, dan zou de journalist hiervoor in aan merking komen. Zijn rustige, markante ac tie, zijn duidelijk edietie en zijn klankrijke stem maakten de rol gemakkelijk en aan genaam om te volgen. De toneelschrijver had ook zeer goede momenten, maar bleef in het algemeen iets onzekers over zich houden. Lodi hield zijn adellijk spraakje goed vol; de baron ontpopte zich als een verdienstelijk raisonneur en Hannes ver maakte de zaal met zijn raak getypeerde onguurheid. De beide freules droegen hun japonnen met gratie en haar uitspraak en gebaren waren hiermee in overeenstem ming. De actrice gaf haar emoties niet steeds de volle maat, doch met de huis houdster en het kamermeisje heeft qok zij haar aandeel bijgedragen tot het welslagen van deze voorstelling. H. G. CANNEGIETER. 1 MEI-MEETING DER C.P.N. De heer Th. Segerius verzoekt ons mede te delen, dat de samenvatting, voorkomend in ons verslag van de 1 Mei-meeting van de C.P.N. de Waarheid, als zou hij in zijn rede jhr. Van der Goes van Naters van leugenachtigheid hebben beticht, een ver keerde interpretatie is van zijn woorden. Zijn woorden waren gericht tegen de po litiek van de Partij van de Arbeid, voor gedragen door de heer Van der Goes van Naters als woordvoerder van die partij. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM 8 Mei 1947 ONDERTROUWD: 8 Mei F. A. v. d. Ham en C. M. Smit; B. L. J. Oudendijk en M G. Kleef. GEHUWD: J. Pijpe en C. G. Steenbergen: C. Franken en C. P. Zantvoort; D. Prinsen en A. Mars; M. Haijema en G. E. Vroom: H. Meijer en G. N. Schulpzand; F. I. Sterreveld en T. Oppersma; J. B. Janssen en M. W. Ackermans; G. v. d. Rol en H. C. Hennis; J. H. Galjaard en J. M. v. Wees; H. G. Galjaard en C. M. v. d. Vaart; B. Röling en C. A. Vink; J. J. Bakker en M. d. Boer; D t. Haak en C. d. Jong; T. Martin en C. W. Rljnaard. BEVALLEN van een zoon: 6 Mei, J. Broersma Olie; 8 Mei, C. v. SlotenVasen; P. Lijnzaad —Berendes. BEVALLEN van een dochter: 7 Mei, J A. v. Dam—Luiten; A. J. Homburg—v. d. Maat; S. Rootveld—Gerritse; O. H. v. Mastrigt—Vijfwin kel; 8 Mei, E. Koelemeijer—Bark. OVERLEDEN2 Mel, J. M. Nix—Jansen, 75 j., Spaarnwouderstraat; 4 Mei, A. H. v. 't Hoff. 27 j., Nassaustraat; 6 Mei. E. A. Donckerwolcke Massee, 92 j., Reitzstraat; 7 Meit P. Diepen- daal—v. Cittert, 38 J„ Spaansevaa'rtstraat; A. S wee ris, 47 J„ Hazepaterslaan. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: W. B. Zeijdner en T. W. de Vries; L. A. Paardekooper Overman en D. van Konijnenburg; P. L. van den Berg en M. H. Lankrijer; L. Rijbroek en L. IJntema; J. H. Koedoder en M. H. M. Steinhoff. GETROUWD: P J. L. Mooren en H. v. d. Lugt; G. B. J. M. van Liemt en C. E. Menke; J. W. Francken en I. T. Alofs; T. Los en W. Flooren; B. Schmidt en J. M. Taminiau; A. Koper en A, Barenkamp; C. T. A. Booms en M. H. P. Lefferts; G. Kruijt en B. H. Walters. BEVALLEN: G. J. J. H. Hljmans—van Hees, z.; M. Geeven—Romp, d.; H. E. Degenaar— Boele van Hensbroek, z.; A. P. Huetink—Ree dijk. z.; T. M. te NijenhuiaCopini, d.; K. P. Schaap—Scholten, z.; C. StrosmaSpek, z.C. M. Jongkind—van der Schaaf, z.; F. Hazeveid —van der Veen, z. OVERLEDEN: Wed. C. A, RusmanDamen, 71 J.; A. Biegel, 59 J, Academie voor voortgezet economisch onderwijs Het curatorium van de „Academie voor voortgezet economisch onderwijs" die in September te Haarlem geopend wordt, is thans ails volgt samengesteld: mr. A. Bruch, dr. S. Elzinga. D. J. A. Geluk, J. J. Swens, allen te Haarlem, B. G. Kernkamp te Groningen, prof. dr. P. Kuin te 's- Gravenhage, Ch. E. Visser te Heem stede, en prof. mr. C. W. de Vries te Rot terdam. Zoals wij reeds bekend hebben gemaakt zal mr. J. Bierens de Haan, die sociologie onderwijst, als rector optreden. Verder zijn als docenten aangewezen: drs. A. I. Diepenhorst, economie en statistiek; mr. J. van Hoorn Jr., recht; prof. dr. H. M. J. Oldewelt, wijsbegeerte en drs. P. J. van Sloten, bedrijfseconomie. Sport in het kort WIELERWEDSTRIJDEN TE HILLEGOM. Op Hemelvaartsdag zullen te Hlllegom wieler wedstrijden worden gehouden, onder leiding van de H. R. C. „Excelsior" te Haarlem. De start is aan de Parallelweg om één uur. De amateurs zullen 80 k.m. afleggen, de veteranen 40 en de nieuwelingen 30 k.m. AMSTERDAM VERLIEST VAN STOCKHOLM De gisteravond in de Zweedse hoofdstad gespeelde voetbalwedstrijd tussen het Stock- holms elftal en dat van Amsterdam, is in een 4—0 overwinning voor de Zweden geëindigd. De rust kwam met 1—0. SLOOP EN OPBOUW IN ZANDVOORT. Het slopen van 9 woonhuizen aan de Marisstraat en 5 winkelhuizen aan de Zee straat is gegund aan de firma J. C- v. d. Brink te Heemstede voor f 4753. De aan leg van straten en rioleringen in de omge ving van de thans in aanbouw zijnde 52 woningen is aan de firma H. Keevel te Amsterdam gegund voor f 15.743. i wÊm In de Vissershaven van IJmuiden - Jonge vissers stappen weer aan boord voor een nieuwe reis met hun logger, nu ter haringvisserij. DAMES!! DENKT U ER AAN: Bespreek tijdig voor de a.s. feestdagen, om teleurstelling te voorkomen. compleet f 6.- NIEUWSTE MACHINES Speciaal dameskapper F. v. d. KNAAP, Kruisweg 47 TELEFOON 17991, HAARLEM SCHEEPVAART K. N. S. M. Gerassimos Vergottis, 8 Mei v. Antwerpen naar Curagao. Titus, 6 Mei van Curagao naar Trinidad. Arnhem, 7 Mei van j Kingston naar Antwerpen. Oksywl, 7 Mei te Palermo. Hercules, 7 Mei te Barcelona. Deo Duce, 8 Mei te Amsterdam. Euterpe, 8 Mei te Amsterdam. Danae, 7 Mei te Iskenderun. Oksywi, 7 Mei van Palermo naar Genua. MIJ. NEDERLAND. Rotti, 5 Mei te Genua. Talisse, 29 April te Batavia. Rondo, 3 Mei te Batavia. Singkep, 3 Mei te East London. Van der Waal, 2 Mei van Kaapstad naar Port Elisa beth. Tjikampek, 3 Mei van Penang naar Ned. Indië. Sumatra, 3 Mei van Batavia naar Belawan Deli. Tawali, 2 Mei te Vancouver. Mapia, 6 Mei te Port Swettenham. OCEAAN. Melampus, 5 Mei van Singapore naar Java. K. P. M. Taliwang en Tarempa bevonden zich op 7 Mei In het Zuidelijk deel van de Rode Zee. HOLL. AFRIKA LIJN. Nijkerk, 7 Mei te Beira. Triland, 8 Mei van Kaapstad naar Port Elisabeth. K. H. L. Merwede, 7 Mei thuisreis te Le Havre. SLEEPBEDRIJF. Slbt „Ebro" arriveerde 7 Mei van Boulogne te Havre. Sltot „Blanken burg" met tanklichter arriveerde 7 Mei van Vlissingen te Havre. Veilingen De uitslag van de verkoping gehouden op Donderdag in het Notarishuis is; Boslaan 71 en 73, Bl'daal f 13.325, koper A. de Graaf; Bentveldseweg 110, Bentveld f9000, G. .1. IJzerman; Eendrachtstraat 5, Haarlem f3500, J. B. Pel; Zandvoorter Allee 26, Heemstede f7800, J. Piets; Emmaplein 38 zw. en rd„ Haar lem f12.210, J. P. v. Maanen; Hoeuftstraat 3, Haarlem f 5000, P. de Bruyn; Hoeuftstraat 5, Haarlem f5000. J. H. Mica; Gen. Cronjéslraat 113, H'lem f 17.900, F. J. van Doorn; Wdlhelmina- weg 2, Zandvoort f7200. A. Schaafsma; Nieuwe Gracht 28, Haarlem, niet geveld; Twijnders- laan 29, Haarlem f3410, T. v. d. Putten qq.; Paradijsweg 18, Zandvoort f3000, J. Hollenberg qq,; Paradijsweg 13, Zandvoort f7900. J.- P. C. Boodt qq.; Mentawtstraat 13 Haarlem f 5000, G. G. Cobelens qq.; Reitzstraat 46, Haarlem f3350, T. v. d. Putten qq.; Grebberstraat 9, Haarlem f 3400, H. A. Ding boom qq.; Wagenweg 136, 138 en 140, Haarlem f21.600, A. Volkers qq.; Rijks straatweg (terrein) Haarlem f 6150, G. Kam- minga qq.; Zandvoorter Allee 32, Laan van Rozenburg, Heerenweg 191, Heemstede, veiling uitgesteld; Anthoniestraat 37, Haarlem f4900, F. Graafstal; St. Anthonlesteeg 3, Haarlem f 600, C. J. J. Jacques; Zomerstraat 14. Haarlem f 3605, H. A. Dingboom; A. L. Dyseiinckslraat 54, Haarlem f3725, G. J. Evers; Hooimarkt 16, Haar lem, f 5000, B. P. Sleper qq. Muziek „Caecilia" demonstreert zijn veelzijdigheid Gelijk een machtig, levend orgel heeft de zang van „Caecilia" Donderdagavond de oren verrukt van allen, die voor schoon ge- equilibreerde, in zijn timbre geadelde en zuiver afgestemde mannenkoorzang gevoe lig zijn. Ter afwisseling klonj :r. ook lich tere tonen, zowel vocale als instrumentale, in volmaakte zuiverheid en technisch mees terschap: de mezzo-sopraan Didi Sanders en de hoboïst Jaap Stotijn, beiden aan de vleugel voortreffelijk gesecondeerd door de pianiste Corry Koppen, hadden dan de aan dacht en er was soms zelfs een treffende overeenkomst tussen de zang van de men selijke stem en die van het instrument. De eerste helft van het programma, een paar geestige liedjes van Hans Schouwman uitgezonderd, was zeer ernstig. P»lestrina, O. di Lasso, Vittoria en Casciolini hielden ons zelfs binnen de sfeer der kerkelijke muziek, de oud-Nederlandse Liederen, zij het ook in moderne bewerkingen en de Sonate van Telemann sloten luchtigheid nagenoeg uit. Het werd haast enigszins drukkend, temeer daar Didi Sanders, in de grote zaal debuterend, haar toongeving nog niet aan de afmetingen der ruimte geadap teerd had. Maar na de pauze kwam her ademing. Het vrolijk gedartel der vogel- kens van tak tot tak, zo aanschouwelijk verklankt in Nico Hoogerwerf's „Wild zang" zette de ramen voor de humor open. In Clara Wildschufs „Concertino" voor hobo hoorden we meer een „Sonate" dan een Concert: de hoofdvorm met reprise en de 4-delïgheid zijn aan dit laatste vreemd. Melodieus, thematisch aardig bewerkt en beknopt als het stuk is, vermocht het de belangstelling te wékken en gaande te houden. De componiste werd terecht in de bijval betrokken. Stem en voordracht der zangeres vonden in leuke liederen van C. van Rennes, Bern. Zweers en wel erg drukke en moeilijke van Alb. de Klerk welkom materiaal. Het geestige „Morgenlied" van Loots demonstreerde de veelzijdige bekwaam heid van „Caecilia" en haar dirigent en vormde het slot van deze mooie avond. K. DE JONG. Lida Langerveld en Ans Bouter Donderdagavond gaven Lida Langerveld (viool) en Ans Bouter (piano) een klassiek- romantische avond in de Begijnhofkapel, Zij brachten achtereenvolgens de Sonate in d. kl. van Henry Eccles, de Kreutzer Sonate van Beet hoven en de Sonate in a-dur van César Franck ten gehore. Het niet zeer talrijke publiek gaf vooral na de Sonate van Franck, die wel het hoogtepunt van het programma vormde, door een zeer hartelijk applaus blijk van zijn waar dering. BINNENLAND In het dorpje Baak b(J Zutphen trapten twee kinderen van respectievelijk 4 en 7 Jaar op een landmijn, welke in de berm van een weg lag. Belden werden op slag gedood. Uit een fabriek van hótelzllver te Hilver sum hebben Inbrekers veertien platen ztlver van 50 kg. weggehaald ter waarde van f56 000. Op het exercitie-terrein van de Infanterie- Kazerne te Amersfoort is het bij de gevechts handelingen rond de Grebbeberg in Mei 1940 door moedig gedrag behouden vaandel van het voormalige achtste regiment infanterie, over gedragen aan het In Mei 1946 te Amersfoort nieuw geformeerde onderdeel. BU deze plech tigheid waren tal van militaire en civiele auto riteiten aanwezig, Op uitnodiging van de Franse regering ls de minister van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen, dr. J. Glclen heden naar Parijs ver trokken vcor een bezoek van tten dagen. De onlangs afgetreden communistische wethouder van de Rotterdamse bedrijven L. v. Halm ls opgevolgd door de leider van de Rot terdamse communistische raadsfractie, L. W. Schmidt. HAARLEM EN OMGEVING In tegenwoordigheid van besturen van Haarlemse speeltuinverenigingen heeft de heer D. J. A. Geluk, loco-burgemeester, de speel tuin van de vereniging „Vondelkwartler". die uen jaar bestaat, heropend. De heer Geluk sprak zijn vreugde uit over het feit, dat door ener giek werken van het bestuur vele moeilijkhe den overwonnen zijn. Meer dan duizend kin deren. die in optocht naar de tuin trokken, hebben van de nieuwe toestellen gebruik ge maakt. Aan de Rijkstuinbouwschool voor Bloemen teelt te Aalsmeer is o.m. aan de volgende leer lingen het diploma uitgereikt: S Machie'.se, Haarlem; Th. van Gerven, Zandvoort en P. Toen uit Aerdenhout. In een fabriek van teerkleurstoffen aan de Harmenjanswcg 99 is brand uitgebroken op de beneden-étage. Een gedeelte van het plafond ls verbrand. De brandweer wist het vuur spoedig te bedwingen. Door buurtverenigingen opgeknapte Hll- legomse plantsoenen zijn met enige plechtigheid aan het gemeentebestuur dier plaats overgedra gen. Burgemeester van Nispen tot Par-.r-.erden prees tn een korle toespraak de burgerzin van zijn gemeentenaren, die dit mogelijk maakte. In de vergadering van de „Onderl. Tuin liedenvereniging Aerdenhout en Omgeving" werd medegedeeld, dat de gemeente Heemstede over 1947 weer een subsidie zal verlenen. De heren N. v. d. Meer. J. Schreurs en W. de Boer behaalden respect, de eerste, tweede en derde prijs in de gehouden bloembollenwedstrijd. Nog dit Jaar zal een tulnwedstrljd worden gehouden, waarvoor als Juryleden weiden benoemd de heren P. v. Tol, W. Schuilenburg en P. Voor- derhaak. Voorts wordt in September wederom een grote tentoonstelling georganiseerd. In de Nieuwe Kerk hoopt op Zondag 11 Mei Ds. E. Dijkhuis in de morgendienst tc 10 uur de her- en nieuwbenoemde Ouderlingen en Diakenen der Ned. Herv. Gem. te bevestigen. De Ouderlingen zijn: A, Hoogedoorn, T, 3. Jas- ki. A. J. Kloek. H. Nijerthuis, J. C. Ophuy.sen. G. Roseboom. L. F. Sloute, K J. L. Vernhoftt en C. A. Versluis. De Diakenen zijn: S. Bakker, J. F. Boegborn, A de Bruin, H. van Dijk, Mr. J. H Ekering. A. J. van Houwellngen Rijkhoek, R. Karei, A. Noorloos, P. van den Steenhoven. A. Verhoeff en Dr. K. A. N. Verveen. Aan mr. A. H. van den Berg te Haarlem is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secretaris van de Centrale Ereraad. De Postzegelvereniging tot instandhouding van ruilmiddagen houdt elke Zaterdagmiddag een beurs in het Hof van Holland, Grote Markt te Haarlem. Eens in de maand worden koste loos postzegels verloot. Wie mist een bruin MaUhczcr leeuwtje? De politie verzoekt degenen, die zulk een dier tje missen zich op het bureau te Overveen te melden. Bij een huiszoeking bij inbrekers heeft men zo'n hondje op de zolder verstopt gevon den en men vermoedt, dat het van diefstal afkomstig ls. DOOPSGEZINDE SCHOLEN voor de Cursus aanvangende 21 Augustus a s aan de scho len :Groot Heiligland 10 en Ripperdastraat 13a. De kinderen moeten vóór 1 October 6 jaar zijn. Geboorte bewijs medebrengen. Behalve d'e gewone vakken: houtslöjd voor de jongens, koken en huisnoudwerk voor de meisjes. In de 8e klas: machineschrijven, stenografie, het volgen van een modevakschool, voortgezet tekenonderwijs onder ar tistieke leiding. Gemakkelijke vervoergclegenheid voor veraf wonende leer lingen. De hoofden der Scholen: JOH. ROL, P. BROUWER MEUBELTOONKAMERS DIRECT VAN FABRIEK Zware Goth., Mahonie, Blanke en Eng. Huiskamers met effen velours vanaf 695 Clubs, BurSlaapkamers, gecapiton neerde Salons met halfronde bank, zeer aparte mod. WESTERHOUTPARK 8. TELEFOON 18840. Te huur (geen woning) eerste stand, gelegen aan de Hoofdstraat te Hlllegom. zeer geschikt voor filiaal. Brieven no, 7643. Gelieve geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw C. B. G. Mienis-Kuipers, Sper werstraat 34, H.-N. daar door mij niets betaald zal worden. G. MIENIS. ,v- Zij trekken hun sokken uit en plonsen hun doorge- loopen. brandende en transpireerende voeten in een Trannosan wonderbad. Zie. neen, voel hoe de 1 5 genees krachtige zouten, zuurstof en koolzuur bruisen, sissen en pareten als champagne. Tegen Uw voetzolen, rond Uw hielen, tusschen Uw arme teenen. Een siddering van wel behagen gaat door Uw geheele lichaam. Hoe komt het, dat U ineens geen vermoeidheid meer voelt, dat Uw voeten weer frisch, droog en welriekend zijn? Trannosan heeft de giftige sappen ui» Uw poriën verdreven, zenu wen, pezen en spieren gesterkt en nieuwe veerkracht ge geven. Morgen loopt en staat U zonder pijn I j Tracteer Uw voelen minstens één keer per week op een Bruisend Voetbad mei 15 minerale zouten óclieêpjc (timen Aap... MOEDER ZINGT. met ioete pap SCeik de honen tuinen, TUe^as'ticfieapje-fuip. 3foopinans' KINDERMEEL gezonde kinderen f ^Machinaal stofvrij maken van tapgten H A A RI-F.MSCHK Hl LPBA N K Op de Algemene Jaarlijkse Le denvergadering van 21 April 1947 werd het dividend over 1946 vastgesteld op 4 pet. Dit wordt vanaf heden betaalbaar gesteld, tegen overlegging van de toegezonden kwitanties bij de N V. ,,De Twcntsche Bank" kantoor Haarlem. Door de oorlogsomstandighe den zijn verschillende adres sen van leden-aandeelhouders niet bekend. De leden-aan deel houders die geen kwitan tie ontvingen wordt beleefd verzocht, hun adres wel te willen doen toekomen aan het Secretariaat van de Haarlem- sche Hulpbank, Hartenlust- laan 13. Bloemendaal, met vermelding van het aantal en de nummers van htm In schrijvingen. HET BESTUUR. Een verborgen schat in de linnenkast? Neen, maar iets kostbaars is het wel: een stuk Sunlight Zeepl Daarmee kan zij de wasch een extra beurt geven. Sunlight Zeep komt dubbel van pas, want het is zeer zuinig in het gebruik en het voorkomt slijtage. Iedere huisvrouw beseft, dat Sunlight Zeep nü haar gewicht in goud waard is. Ria Roozen Med. Gedlpl. Schoonheids specialiste, Pedicure, Manicure Uitsluitend behandeling bij cliënte aan huis. volgens afspr, Ged. Oude Gracht 32. V. d. GRAAF levert U morgen een FIJNE TAART voor Moederdag. Zonder inlevering. v. d. Graaf's Bahherijen NEUTR. W.S.V. „JAN PASSTOORS" Wjj Ieren U WANDELEN' onder deskundige leiding. Meldt U als lid aan o.s. adres: J. W. SCHORFHAAR, Dr. Schaepmanstraat 63. Haarlem - Telef. 19981 Gedempte O nde Gracht 11 tegenover Postkantoor 4

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3