Haarlems Dagblad Hongaarse premier keert niet uit Zwitserland terug Nieuwe vliegramp in Amerika kost drie-en-vijftig doden (Nieuw Italiaans kabinet j definitief samengesteld Pessimisme m Batavia over de Republikeinse reactie op de nota Amerikaanse soldaten brachten het offer van hun I even voor onze vri ijheid Minister Bevm had succes in Margate Weerbericht lureaux: Grote Houtstr. 93, TeL Admin. 10724, Redactie 10600. Directeur-Hoofdredacteur 5054. Bijkantoor H.N., Soendaplein 37. TeL 12230. Irukkerij Z. B. Spaarne 12, TeL 12713, 10132. Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom frle Jaargang No. 18645 Zaterdag 31 Mei 1947 Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 31 cent, per kwartaal ƒ4,Franco per post ƒ4,50. Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem lezwarende getuigenis van Bela Kovacs jou zijn arrestatie tot gevolg kunnen hebben De Hongaarse premier Ference Nagy, jie enige tijd geleden naar Zwitserland vertrok onder het motto .buitenlandse reis", heeft van Bern uit zijn ontslag inge- liend via de Hongaarse gezant te Bern. Alles wijst er op dat hü niet van plan is. jaar zijn vaderland terug te keren. Hij keeft reeds enkele dagen geleden een drin gend telegram van het bestuur der partij vsn de kleine eigenaren ontvangen om zo vpoedig mogelijk naar Hongarije te komen, uaar aanleiding van de arrestatie door de Sovjets van Bela Kovacs, secretaris-gene raal dezer partij. Thans wordt medegedeeld dat deze functionnaris tijdens zijn verhoor onthullingen zou hebben gedaan over een complot, waarvan Nagy leider zou zijn ge weest en dat gericht was tegen de Russi sche bezetting. Nagy heeft niet op dit tele- pam gereageerd. De ontvangst van Nagy's ontslagaanvra ge is in Boedapest officieel bevestigd. Het bericht veroorzaakte een paniek in Boeda- iest en andere plaatsen van het land. De janken werden bestormd door mensen, die hun spaargelden kwamen opvragen. Heden lijn besprekingen gevoerd tot vorming van een nieuwe regering, waarvan waarschijn- de minister van Financiën, Oltvany, de leiding zal nemen. Hij is leider van.de lin kervleugel van de partij der kleine eigena ren. De leden van deze partij zijn zeer ver ontrust door Nagy's afwezigheid en wen sen zijn terugkomst in verband met de si tuatie. De communisten hebben volgens hen van Nagy's afwezigheid gebruik ge maakt om de partij der kleine eigenaren iwart te maken, nationalisatie van grote banken in te voeren en nieuwe verkiezin gen te eisen voor het vertrek van het Rus sische leger uit Hongarije. Toen Nagy's secretaris, aldus berichten uit Boedapest, Woensdag jl, gearresteerd werd in het werkvertrek van de premier, werd dit vertrek geheel doorzocht. Algemeen is men van mening, dat Nagy zich bij zijn te rugkomst aan arrestatie bloot stelt. Eros keert terug naar Piccadilly: Het beeld van Eros, middelpunt van het beroemde plein Piccadilly-Circus in Londen, is ge durende de oorlogsjaren van zijn voetstuk gehaald en opgeborgen in een bomvrije ruimte. Thans wordt het beeld gereinigd en gerepareerd, waarna het weer zijn oude plaats zal gaan innemen temidden van Londens stadsgewoel. Prins Bernhard in Haarlem gefilmd Vrijdagmiddag omstreeks zes uur arri veerde Prins Bernhard in Haarlem, om een kort bezoek te brengen aan de studio van N.V. „Multifilm" in het Kenaupark. Het doel van dit bezoek was het maken van enige opnamen voor een propagandafilmpje voor het Prins Bernhardfonds, dat binnen kort in roulatie komt. Ook enige bestuurs leden van het fonds werden op de gevoelige strook vereeuwigd. Het bezoek nam een uur in beslag en nadat de Prins, die zelf een verwoed filmer is, enige tijd met een der directeuren, de heer P. Schuitema, had gesproken, vertrok hij. RICHTINGAANWIJZERS VOOR TRAMS? De K.N.A.C. heeft zich tot de minister van Verkeer en Waterstaat gewend met het verzoek te willen bevorderen, dat de trams van richtingaanwijzers worden voor zien. zoals in België reeds sedert 1938 het geval is. DROEVIG RECORD GEBROKEN: Skymaster valt te pletter in de bossen van Maryland De Amerikaanse luchtvaart is opnieuw op tragische wijze getroffen: Opnieuw is een Skymaster neergestort en in brand ge vlogen, waarbij drie en vijftig personen om het leven kwamen. Het toestel, be horende aan de Eastern Airlines, was ver trokken van Newark in New Jersey naar Miami in Florida. Ter hoogte van Havre de Grace in Maryland is de machine in de lucht door een explosie in brand gevlo gen. waarna zij neerstortte in het dieht- beboste gebied. Een felle brand zette het bos in de omgeving van het wrak in vuur en vlam, zodat ijlings uitgezonden hulp diensten de plaats des onheils niet konden bereiken. Alle passagiers en bemannings leden werden waarschijnlijk bij hct^necr- komen op slag gedood, aangezien het toe stel door een ontploffing totaal uiteen werd geslagen. Het droevige record van de vorige dag, toen een Skymaster neerstortte bij New York en 39 mensen werden gedood, is thans gebroken door deze nieuwe ramp, die de grootste is uit Amenka's burger luchtvaarthistorie. De United Airlines zegt in een heden uitgegeven verklaring, dat het ongeluk met de Skymaster bij het vliegveld La Guardia te New York waarschijnlijk te wijten is aan een plotselinge rukwind. Zwarte onweerswolken hingen ten tijde van de ramp boven New York, er viel regen en er waren sterke rukwinden. IJslandse Skymaster gevonden Thans wordt bevestigd, dat bij het onge luk met een Dakota op IJsland 21 passa giers en een bemanning van vier man om De Italiaanse kabinetsformateur De I Gasperi heeft de president De Nicola medegedeeld, dat hij in zijn opdracht ge slaagd is. I Volgens gezaghebbende bronnen zal de I ministerlijst, welke morgen officieel zal worden bekend gemaakt, de volgende na men bevatten: Minister van Binnenlandse Zaken: Scel- ba (Ohr. Dem): minister van Financiën: Delta (Chr. Dem.); minister van Verdedi ging: Aldisio (Chr. 'Dem.); minister van I Onderwijs: Gonnela (Chr. Dem.); minis ter van Openbare Werken: Tupini (Chr. Dem.); minister van Handel en Industrie: I Togni (Chr. Dem.): minister van Arbeid: Fanfani (Chr. Dem.); minister van Koop vaardij: Cappa (Chr. Dem.): minister van Post en Telegraaf verkeer: Merlin (Chr. Dem.); vice-president en coördinator van Economische Zaken: Eindaudi (Onafh.); minister van Justitie: Grassi (onafh.); mi nister van Buitenlandse Zaken: graaf Sforza (Onafh.); minister van Buitenland se handel: Merzagora (Onafh.); minister Van Vervoer: Corbellini (Onafh.). Griekse guerilla's openen offensief in Fiorina Grieksche guerillatroepen zijn in het ge bied van Fiorina bij de Joegoslavische grens een aanval begonnen: volgens de plaatsvervangende minister-president plaatsvervangende minister-president Con- stantine Tsaldaris heeft men hier vermoe delijk te doen met pogingen om een vrij gebied aldaar te stichten. De guerillatroepen, zo deelde Tsaldaris verder mede, beschikken thans voor het eerst over luchtdoelgeschut, dat met vlieg tuigen van onbekende nationaliteit naar hen overgebracht is. Conferentie over de vorming van leger voor Westelijk halfrond 1 Naar U. P. uit Rio de Janeiro verneemt is een conferentie voorgesteld van alle le- j gerchefs der landen van het Westelijk halfrond met de bedoeling de mogelijkheid te bespreken van een continentaal leger. De desbetreffende berichten zeggen, dat het continenetale leger onder eenhoofdig commando zou komen en gemeenschappe lijk gesteund zou worden door de stafchefs der deelnemende landen. het leven zijn gekomen. Het vermiste toe stel is door een vliegboot aan de Noordkust van IJsland gevonden. Het is tegen een heuvel gevlogen en verbrand. Drie vliegtuigongelukken in Argentinië Vier -personen zijn gedood en een ern stig gewond bij drie vliegtuigongelukken in Argentinië. Een piloot en een vrouwe lijke passagier werden gedood en een tweede-vrouwelijke passagier ernstig ge wond door het neerstorten van een vlieg tuig, dat een demonstratievlucht gaf in de provincie Cordoba. Twee leden van de bemanning van een militair vliegtuig wer den gedood toen het vliegtuig in een park in Mendoza neerstortte. Veertig doden bij Tokio Volgens een rapport van het Ameri kaanse leger zijn bij de vliegramp nabij Tokio veertig personen om het leven ge komen. De lijken waren onherkenbaar ver minkt. Mohammed Hatta hield een weinigbelovende rede United Press meldt uit Batavia: De voor uitzichten op een aanvaarding door de In donesische leiders van de Nederlandse voorwaarden, gesteld in de nota die aan dringt op onmiddellijke maatregelen ter verwezenlijking van Linggadjati, worden hier nogal pessimistisch beoordeeld. De voornaamste aanleiding tot dit pessimisme is de redevoering, die de Indonesische vice- president Mohammed Hatta te Cheribon heelt gehouden. Hatta beschuldigde de Nederlanders ervan geen blijken van goede wil te hebben gegeven tijdens de jongste onderhandelingen. Hij vermaande de In donesiërs om „kalm te blijven en te ver trouwen op eigen kracht. Nederland wordt met de dag economisch zwakker", zo be toogde Hatta, „terwijl de republiek daaren tegen aan innerlijke kracht wint", Alle hoge Indonesische autoriteiten zijn uit Batavia naar Djokjakarta vertrokken. Sommigen zullen daar deelnemen aan de kabinetsbesprekingen, die moeten beslis sen over de aanvaarding of verwerping van de Nederlandse voorstellen. De nationalistische Indonesische pers noemt de Nederlandse nota „de laatste troef van de Nederlanders in hun pogingen om hun wi! op te leggen aan de republiek". Sommige Indonesische kringen zeggen dat de nota „handig en zorgvuldig is samen gesteld en op den langen duur alleen gun stig kan zijn voor Nederland". Van Nederlandse zijde te Batavia wor den de beschuldigingen van de hand ge wezen. In die kringen betoogt men dat de nota volkomen overeenkomt met letter en geest van Linggadjati. Beroep van bollensmokkelaar afgewezen Het beroep van de 38-jarige Nederlander Petrus L. tegen de twee jaar gevangenis straf en de boete van 2500 pond sterling, hem onlangs opgelegd wegens zijn aandeel in het smokkelen van 11 millioen bollen uit Nederland naar Engeland, is afgewezen. Het m.s. Bataviais, als eerste van een reeks van acht schepen, met goed gevolg te water gelaten van de werf der Fa. Pot te Bolnes. Dc „Batavia.", groot 1500 ton, is bestemd voor de K.PM. Het woord is aan. Mme. S w e t c h i n e Wat is nodig om toegevend te zijn? Veel gezond verstand, cn een beetje medelijden in het hart. Vele bakkers willen meer verdienen De werkvoorraad meel is benauwend klein Dezer dagen hebben de samenwerkende werkgeversorganisaties in het bakkersbe drijf met de bedrijfsunie een bespreking gehad over verschillende moeilijkheden, waarmee de Nederlandse bakkers thans te kampen hebben. Een van de problemen is de loonkwestie. De partijen waren het ter vergadering eens over de onbevredigende gang van zaken ten aanzien van het lang uitblijven der collectieve arbeidsovereenkomst en als uitvloeisel van deze vertraging werd zijdelings gewezen op de verminderde ar beidsprestaties in diverse bedrijven. De zaak zal aan de minister worden voorge legd. In Amsterdam heeft zich deze aangele genheid gemanifesteerd in een dreigende toestand. De EVC stelde op een vergade ring de eis, dat voor 4 Juni antwoord moet komen op het verzoek om 15% loonsver hoging en 5&% vacantietoeslag. Mocht het college van Rijksbemiddelaars afwijzend beschikken dan zullen de bakkers-werk nemers, die in de hoofdstad bij de EVC zijn aangesloten, op 6 Juni het werk neer leggen. Meelvoorraad is op. Te Haarlem duren de besprekingen nog voort. Het is nog niet zeggen of het hier ter stede tot een conflict zal komen. Inmiddels zijn in verschillende plaatsen en ook in Haarlem geheel andere moeilijk heden gerezen, die veroorzaakt worden door het snel verdwijnen van de werk- voorraden meel. Enige maanden geleden beschikten de bakkers nog over een behoorlijke voor raad, maar enerzijds door het niet volgen der bepaling, die het verkopen van brood zonder bon verbiedt en het verloren gaan van bonnen, anderzijds door de te optimistische verwachtin gen over Nederlands graanpositie zijn de werkvoorraden tot een minimum ingekrompen. Verscheidene bakkers moeten bij hun collega's lenen, zonder te weten, wanneer zij het meel terug kunnen geven. De bak kers dringen aan op de beschikbaarstelling van een werkvoorraad voor een week. Er zijn voorts stemmen opgegaan, om de geldigheidsduur van de broodbonnen tot een week te beperken, opdat de huis vrouwen hun rantsoen verstandiger ge bruiken. De eerste emigranten straks naar Canada Dinsdag 17 Juni zal de „Waterman", een Victory-schip van 10.000 ton naar Montreal varen met 800 a 1000 Nederlandse emigran ten aan boord. Hoofdzakelijk zijn het zelf standige landbouwers en boerenzoons, gro tendeels met vrouwen en kinderen. Wegens de korte tijd van voorbereiding en de tijd rovende verplichte keuring door een Ca nadees arts. zal het niet mogelijk zijn het gehele schip met emigranten te vullen. De aan boord openblijvende plaatsen zullen in de eerste plaats ter beschikking worden gesteld voor verloofden van Canadezen van wie er nog steeds enige honderden op transportgelegenheid wachten. Herden kings plechtig heden op de Amerikaanse begraafplaatsen in Nederland Op het grootste Amerikaanse soldatenkerkhof in Europa, in Margraten in Zuid-Lim burg en op de begraafplaatsen van dc Amerikaanse gevallenen in Son en Molenhoek zijn gisteren op „Memorialday" korte herdenkingsplechtighcden gehouden. Dc plech tigheid op Margraten werd bijgewoond door H.M. de Koningin. Schoolkinderen had den op alle 17.800 graven Amerikaanse vlaggetjes geplaatst. Zo werd de uitgestrekte dodenakker op het hoge plateau een wijd veld van witte kruisen op het groene gras tapijt met daartussen een zee van kleurige vlaggetjes. Een menigte van ruim twintig duizend Nederlanders had zich rond het ereplantsoen geschaard, om mede het offer te herdenken, dat zo vele Amerikaanse soldaten voor dc bevrijding van Nederland hebben gebracht. Aalmoezeniers en veldpredikers van de Amerikaanse en Nederlandse legers open den de herdenking met gebeden. De Ame rikaanse ambassadeur, dr. Herman B. Ba- ruch, hield een rede, waarin hij de hoop uitsprak, dat de 20.000 gevallenen, die in Nederlandse bodem rusten, niet vergeefs gevallen zijn. „Wij moeten ten eeuwigen dage blijven denken aan hetgeen zij voor ons gedaan hebben en wij zullen ons altijd de les herinneren, welke zij ons door hun leven en him dood gegeven hebben". De commandant van de 78ste divisie, generaal-majoor Edwin P. Parker, had dr. Baruch met een korte toespraak ingeleid. „Het is onze heilige plicht", zo zeide hij, „voort te gaan op de weg, die deze man nen ons gewezen hebben en er voor te zor gen dat de taak, welke zij begonnen zijn, tot een goed einde wordt gebracht. Dit zal, gezien de zelfzucht der mensen, moeilijk zijn. Maar wij moeten samenwerken en re kening houden met elkander". Tenslotte sprak \de Nederlandse minister van Oorlog, luitenant-kolonel A. H. J. L. Fiévez, die herinnerde aan president Roo- sevelts ideaal der vier vrijheden, waardoor de vrijheidslievende volken werden ge ïnspireerd en tot de overwinning gevoerd. Hierna legde de Koningin een fraaie krans bij het ereplantsoen, waarna een Ne derlands infanteriepeloton een eresalvo over de graven loste.. Nadat enige ogen blikken stilte in acht waren genomen en de graven waren gezegend, werd de plech tigheid met het spelen der volksliederen be sloten. Op het Amerikaanse kerkhof Molenhoek te Heumen bij Nijmegen spraken majoor F. M. Caruth en kolonel W. van Wijk. De Commissaris der'Koningin in de provincie Gelderland, jhr. Quarles van Ufford en majoor Price van de Amerikaanse legatie in Parijs legden hier kransen aan de voet van de vlaggemast. In Son voerden kolonel R. L. Miller en kolonel J. J. A. Sitzen het woord. Ook hier werden namens de Koningin en de Ameri kaanse regering kransen gelegd. Twee Amerikanen, luitenant-kolonel Turper en professor Booth, wier zonen op Margraten begraven liggen, hebben voor de zender P.C.J. een beroep op de Ameri kaanse bloedverwanten gedaan om de Amerikaanse soldaten op Margraten op deze rustplaats te laten. Mevrouw Michiels van Kessenich, hoofd van het adoptatie- comité voor oorlogsgraven, beschreef het werk van het comité en verklaarde, dat de Limburgers de graven te Margraten als een onverbrekelijk deel der provincie beschou wen. Fabricage van krantenpapier in Velsen hervat Voor de papierfabriek kwam Vrijdag morgen aan het Nederlandse m.s. „Patri cia" van Steinkjer (Noorwegen) met een lading van 330 ton houtstof. Deze aanvoer maakte het mogelijk de fabricage van krantenpapier, welke door gebrek aan deze grondstof bijna twee we ken was gestaakt, terzelfder tijd met twee machines te hervatten. Een overzicht van het Amerikaanse mili taire kerkhof te Margraten, waar gisteren in tegenwoordigheid van H.M. de Koningin een herdenkingsplechtigheid is gehouden. Geen vermindering van hef aantal lesuren Bij het middelbaar en gymnasiaal onderlijs Naar het A.N.P. verneemt heeft de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen afgezien vdn zijn aanvankelijk voornemen om het aantal lesuren voor de middelbare scholen, de gymnasia en de lycea terug te brengen tot 30 per week onder andere door inkrimping van het ge schiedenisonderwijs. Wanneer te zijner tijd wellicht de 6- jarige H.B.S. zal worden ingesteld, zal zich opnieuw een gelegenheid voordoen om de overbelasting van dit onderwijs te ver minderen. „Tol-Unie op derde plaats in economisch wereldbestel Rapport in de Belgische Kamer De Belgische Kamer-commissies hebben een rapport van het Kamerlid Scheyen over de Nederlands-Belgische tolunie behan deld. Daarin wordt gezegd, dat de unie van België, Nederland en Luxemburg een eco nomische eenheid zal scheppen die een be volking van zeventien millioen zal omvat ten, die de derde plaats op de wereld zal innemen. Het rapport zegt verder dat de interna tionale verhoudingen zowel politiek als economisch voor een tolunie veel gunstiger zijn dan in het verleden. „België zou verheugd zijn wanneer ook Frankrijk en Engeland zouden toetreden", aldus het rapport, dat tenslotte de aandacht vestigt op het feit, dat voorzieningen zul len moeten worden getroffen om de bedrei ging van de Belgisch-Nederlandse land bouw door de Nederlandse tegen tc gaan, wanneer de tol-unie in werking treedt. Deviezenzwendel in Hillegom In Hillegom is men een vrij groot scheepse ontduiking van de geldende deviezen-bepalingen op het spoor ge komen. Hoewel uiteraard m de hui dige stand van het onderzoek nog niet veel over deze affaire gepubli ceerd kan worden, vernemen wij uit bevoegde bron, dat een van de hoofd daders een hoge post bij een Hillc- gomse exportfirma bekleedde. Er zijn enige arrestaties verricht van personen, die vorderingen op het bui tenland in strijd met dc bepalingen opnamen. Nieuwe vijandelijkheden in India Een „kleine burgeroorlog", waarbij ge bruik wordt gemaakt van geweren en mor tieren, woedt op 45 kilometer afstand van de Indische hoofdstad New-Delhi. Reeds zijn twintig dorpen in vlammen opgegaan. Gewapende benden van de verschillende rivalerende groepen terroriseren deze pro vinciale streek. Troepen zijn reeds uitge zonden om te trachten een einde te maken aan deze nieuwe uitbarsting van onder linge twisten, aldus United Press. Volgens gezaghebbende bronnen staat India aan de vooravond van de besprekin gen tussen Mountbatten en de Indische politieke leiders, die op 2 Juni zullen be ginnen. voor de bedreiging van een om vangrijke guenlla-oorlog tussen Hindoes en Mohammedanen, waaruit de ernstigste gevolgen kunnen voortvloeien. VERMINDERING DER STRIJDKRACHTEN IN DUITSLAND. De geallieerde bestuursraad voor Duitsland zaf vandaag. Zaterdag, de vermindering bespreken van de geallieerde bezeftlngsstrijdkrachten in Duitsland, r.u de coördinatiecommissie van de raad niet in staat Is geweest tot overeenstem ming te komen. Tijdens de vergadering van deze commissie gisteren hebben de Amerikanen voorgesteld dat de bezettingstroepen in de Britse, Russische en Amerikaanse zónes teruggebracht zouden worden tot 150.000 man ieder en in de Franse zóne tot 60.000 man. Labourrebellen werden verslagen en Bevin kreeg ovaties Minister van Buitenlandse Zaken Er- nest Bevm palmde gisteren de conferen tie der Labour-partij in met een meester lijke verdediging van zijn buitenlandse politiek. Zij gaf hem een overweldigend votum van vertrouwen en verwierp in snelle op eenvolging met handopsteken critische resoluties. Aan het eind kreeg Bevin een van de grootste ovaties uit zijn politieke carrière, zegt U.P. De „rebellen" van Labour waren dusda nig verslagen dat zij niet eens de gebrui kelijke schriftelijke stemming vroegen over hun twee geliefkoosde resoluties. In de eene werd de Britse steun aan Ameri kaanse hulp yoor Griekenland en Turkije veroordeeld en in de andere werd geëist dat de regering dienstbaarheid aan de Verenigde Staten zou vermijden en nau wer met de Sovjet-Unie zou samenwerken. Geen enkele resolutie die door Bevin aan gevallen werd is geaccepteerd. Kijk naar het Oosten! Over de kwestie van het vredesverdrag met Japan zeide Bevin, dat de methode te Potsdam gevolgd, waarbij men trachtte deze kwesties door vier of vijf ministers van Buitenlandse Zaken te laten regelen, voor het geval-Japan niet bevredigend zou zijn. Aan de conferentie voor het Ja panse vredesverdrag moesten de elf lan den, die met Japan in oorlog geweest wa ren. deelnemen. Bevin zeide: „De vrede in de wereld zal vele jaren lang groten deels afhangen van de oplossing van het Voorindische vraagstuk. Voor-Indië is een van die gebieden, dat indien het door chaos of burgeroorlog zou worden geteis terd, een leegte zou scheppen, die iedereen schrik zou aanjagen.. Zowel in Voor-Indië als Birma en in feite geheel Azië voltrek ken zich zulke geweldige veranderingen, dat men zijn ogen niet geheel op Europa gericht moet houden, wijl dan het gevaar zeer onverwacht zou kunnen opdoemen". Bevin vervolgde: „Groot-Brittannic heeft zich alle moeite gegeven om een overeenkomst in Indone sië tot stand te brengen: men beseft niet, dat wanneer in Nederlands-Indië vrede zou heersen, de vetpositie van de wereld over ongeveer een jaar geregeld zou zijn. Vrede in China en Indonesië en een verdrag met Japan zullen de verdeling van levensmiddelen, vetten, oliën, grondstof fen, zijde en textielgoederen en duizend andere dingen, die het leven veraangena men, openstellen". Ook Amerika's zienswijze De regering der Verenigde Staten zal vrijwel zeker accoord gaan, althans in be ginsel, met het voorstel van Bevin om de raad van ministers van Buitenlandse Za ken niet te belasten met het vredesverdrag met Japan, aldus verantwoordelijke kringen te'Washington. Men verwachtte dat de regeling met Japan van het begin af aan behandeld zal worden door de elf mogend heden, die deel hebben genomen aan de strijd in de Stille Oceaan. Niet-bevestigde berichten meldden on langs dat Engeland en Amerika onafhan kelijk van elkaar tot de conclusie waren gekomen, welke Bevin heden op de con ferentie van Margate heeft medegedeeld» Ook generaal MacArthur zou volgens deze berichten met deze opvatting accoord gaan, na zijn ervaringen met de geallieerde raad te Tokio. Vliegtuigongeluk bij Medan eist een dode De Regeringsvoorlichtingsdienst meldJ uit Batavia, dat gisteren een Mustang-toe stel van de militaire luchtmacht tijdens een contrölevlucht boven Nederlands ge bied nabij de rand van de stad Medan is neergestort. De piloot werd gedood cn het toestel is uitgebrand. Omtrent de oorzaak is niets bekend. AFSCHEID VAN DE HEER VAN ELSHOUT. De technische hoofdambtenaar van de Bloemendaalse dienst van Publieke Wer ken, de ,heer J. van Elshout, heeft heden morgen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, afsaheid genomen van zijn collega's en zijn arbeid. Bijna een kwart eeuw heeft do heer Van Elshout zijn taak vervuld en uit de cadeaux, de bloe men en de aanwezigheid van een afvaardi ging van B. en W. oleek wel, hoezeer zijn werk in brede kring waardering vond. NOG STEEDS WARM. Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond: Opnieuw warm, zonnig weer. Tegen de avond echter kans op enige ver spreide onweersbuien, voornamelijk in het Zuiden van het land. Overdag tot matig toenemende wind tussen Oost en Zuid. 1 Juni: 4.27 uut, onder 20.49 uur 18.28 uur. onder 3.28 uur 2 Juni: 4.28 uur. onder 20.50 uur 19 42 uur, onder 3.45 uur Zon op Maan op Zon op Maan op

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 1