GffliSTIEK Hoofdjuffrouw Fa. G. HONING Zn. Kort en Bondig I VACMTIE in EKGELAND MIMI S Luxe Predikbeurten Weggelopen Weggelopen Mangelsters, vouwsters en aankomende meisjes gevraagd Concert Tempeldienst Groentjes Danein N.I.B.E.G. (Kring Haarlem) Gemeente Haarlem De nieuwe kolenbonnen zijn aangewezen „Ook ik ben Amerika" geschikte mannelijke krachten flinke jongens ZATERDAG 31 MEI 1947 HAARLEMS DAGBLAD Muziek Haarlems Gemengd Koor Twee werken waarin het orkest een be langrijk aandeel had, heeft H.G.K. Vrijdag avond uitgevoerd. Bruckner's Mis in d kl. t. alleen en kele delen eindigen in D gr. t. is een der drie van deze componist, die in druk ver schenen zijn. Ze is wel een petekind van Wagner's geest. Met chromatiek begint het „Kyrie"; omzwervingen door vele mineur toonsoorten, die pas bij het „amen" op een fuga in D uitlopen kenmerken 't „Gloria"; een mooie overgang van a naar B verrast in het „Credo" bij „Et incarnatus", een or kestrale storm bij „Et resurrexit"; ener giek wordt dit deel afgesloten, nadat het er evenals in het „Gloria" druk en hard is toegegaan. Het „Sanctus" is kort maar ook de verklanking van dit deel is hard. In het „Benedictus" wordt de liefelijke verschij ning van de „Gezegende" in Beet hoven's „Missa solemnis" zo ideaal met Wagneriaanse klanken begroet. De toonsoort G is dezelfde, maar door de marsrythmen gaat de liefelijkheid te loor. Na een abrupt einde in D gr. t. van het „Hosanna" brengt het „Agnus Dei" einde lijk wat rust en vrede in dezelfde toonsoort. Ik heb het „Dona nobis pacem" zelden zo sterk meegevoeld als aan het einde dezer drukke compositie, die weliswaar tal van mooie orkestrale momenten bevat doch bij het gangbare begrip van de tekst weinig past. Kodaly's „Psalmus hungaricus", een toon zetting van Ps. 55 is met de tekst beter te rijmen. Het is een angstschreeuw van de verdrukte, door schijn-vrienden misleide mens. Ook wij hebben dergelijke onder vinding opgedaan. Daardoor spreekt Koda ly's muziek hoe weinig conventionneel ze ook is, nu sterk tot ons, veel sterker dan bij de eerste uitvoering, jaren vóór 1940. H.G.K., versterkt met een klein kinder koor, heeft onder Jan Booda's bezielende en deskundige leiding beide werken fa meus gezongen; het orkest der H.O.V. kweet zich prachtig van zijn hoogstbelang- rijke taak en de tenor Chris Reumer deed dat eveneens, al klonk zijn stem soms wat nasaal. K. DE JONG. DE DISTRIBUTIE Maandag 2 Juni Haarlem. Nieuwe bonnen: Restant S. Heemstede. Extra kaarten Jonge en a.s. moeders: T, U. Nieuwe bonnen: rest. w. X, Y. Z (fl—>12.30 uur), zelfverzorgers (1418 uur). TaxiBei l 3 o O O DAG EN NACHT No. 4 Vraag „Waf is er sinds 'l jctar 1793 niet veranderd?" Antivoord (binnen 5 seconden) ;jdA3U3Q apno jaaz ssaNamlm von iiaiijomij dtjhjdJJdJIJOOn 3Q Toneelavond van „Gruno" De toneelavond, welke de vereniging voor Oud-Groningers „Gruno" gister in de Leeuwerik heeft gegeven, werd ge opend met een sober woord, waarmee de voorzitter de schrijver B. H. Broekema herdacht, die ais Jood door de nazi's is weggehaald en omtrent wie men sindsdien niets meer heeft vernomen. In zijn woon plaats Warfum heeft men een ereteken voor hem opgericht, ter herinnering aan hetgeen hij voor de Groninger taal heeft Agenda voor Haarlem ZATERDAG 31 MEI Stadsschouwburg: Warenar (Res. Toneel). 20 uur. Begijnhofkapel: Ltederenavond. Reglna van der Hoeven en Wolfgang Wijdeveld. 20 uur. Frans Hals: Argwaan. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. 18 1. Spaarne: De Tyran. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. 14 J. Luxor: Himmlaspelet. 14.30. 19 00 en 21.15 uur. 14 J. City: Welkom vreemdeling. 14.30. 19 00 en 21.15 uur, a .1. Palace: Barracuda. 14 30. 19.00 en 21-13 uur. 14 j. Rembrandt: Parasieten, 14.30. 19.00 en 31.15 uur. 18 J. ZONDAG 1 JUNI. Stadsschouwburg: Residentie Toneel: ,Xlef- desdslemma". 20 uur. Concertgebouw: Hei Biechtgeheim. 20 uur. Bioscopen: als Zaterdag MAANDAG 2 JUNI Bioscopen: als Zaterdag. Het stuk, dat de leden van „Gruno" dit maal van deze auteur hebben vertoond, vertelt de vermakelijke, hier en daar wel eens wat langdradige geschiedenis van twee broers, die door de ziekte van hun oude huishoudster tot de noodzaak ge bracht worden om terwille van de huis houdelijke belangen te trouwen en hierbij onderling in conflict geraken. „Mouten is ook wathet gold hier het heilige moeten, dat de verstokte vrij gezellen, toen ze eenmaal tot het plan wa ren gekomen, eigenlijk helemaal niet zo erg vonden Hoewel ze hadden bedisseld, dat één van beiden de vrouw in huis zou halen, besloten ze heimelijk elk voor zich tot een huwelijk. De knecht, die de ene broer, Derk, niet mocht lijden, stoofde deze een kool, die de toestand nog ingewikkel der maakte. Maar tenslotte komt natuur lijk alles terecht; de twee stijfkoppen slui ten vrede en nemen knusjes ieder hun toekomstige gade op de knie. De twee bejaarde boeren, van wie voor al Hinderk zijn type fijntjes speelde, en de clowneske knecht hielden de lach in de zaal, die ook haar hart ophaalde aan het amusante spel van het ziekelijke ouwe wijfje, de haar behandelende dokter, koop man Kooistra met zijn krachtige stem. en de drie bruiden-in-spé. De acteur, die in Kobus de knecht zich als een uitnemende komiek deed kennen, had als de „snieder" de falset-stem te baat genomen, waarmee hij bij een vorige gelegenheid als scheer baas heeft gejongleerd, maar die de rol niet in alle opzichten ten goede komt. H. G. CANNEGIETER. BINNENLAND Namens de Koningin heeft kapitein J. C. Bührmann gistermiddag bij het stoffelijk over schot van dr. H. CoUjn. dat opgebaard Is te 's Gravenhage. een krans gelegd. Prins Bernhard zal Maandag geïnstalleerd worden als erelid van het studentencorps der Vrije Universiteit te Amsterdam. De „verjongde" Nachtwacht zal omstreeks half Juni in het Amsterdamse Rijksmuseum voor het publiek te bezichtigen zijn. HAARLEM EN OMGEVING Voor het beroep bij de Ned. Herv. Gcm. te Bloemendaa! heeft bedankt Dr. E, L. Smelik, te Amsterdam. De heer F. F. Sturm te Haarlem is aan de rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het candidaatsexamen rechten. Bi) het Gerechtshof te Amsterdam is. naar de curator mr. J, H. van Wijk ons mededeelt, een verzoek ingediend, het door de Haarlemse rechtbank op 21 Mei uitgesproken faillissement van M. M van Putten (Theaterbureau Lou Marti) ta Haarlem te vernietigen, aangezien het op een administratieve vergissing van de be trokkene berust. Cand. J. v. Popta te Santpoort ontving een beroep van de Geref. kerken onderhoudende art. 31 K, O. te Terneuzen. Mej. T. Duyvendak te Heemstede is aan de Leidse universiteit geslaagd voor haar arts examen. Spaarne-twee wint op Hoiiandia De roei- en zeilvereniging ..Het Spaarne" is op het nummer jongetwee van de Hollandia-roei- wedstrijden eerste geworden. Twee werd ,.De Hoop" en drie „Triton". De dames-acht van het Spaarne won de tweede heat in haar nummer en bij de beginnelingen- vier werd het Spaarne tweede achter Njord in de derde heat. Juni, per w. f 192.50, alles inbegrepen plus desgewenst 3 zakgeld, in Ned. aeld tejaetolen^ dVACANTIE DORPEN InlichtingenBOUWES BOOKING AGENCY Rimbrandhplein 44. Amsterdam, Ttl. 36037 (Adv.) Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 30 Mei 1947 Bevallen van een zoon: 28 Mei: A. C. Schij- venaarSchouten, M. J. D. M. D. Byvoet Loeb, D. H. StrijbosJacobs. 29 Mei: B. KruijswijkSchrijers, W. T. J. HeijnDrie man, E. J BxunsmannGeijer, E. E. Kuijk— Franse, 30 Mei: A. PrinsAntonisse, L. C. M. BergfeldMulder. Bevallen van een dochter; 29 Mei: J. Broek huizenLinthout. A. M. A. van Vastenhoven- Huis in 't Veld, P. van HuisOskam. 30 Mei: J. M. Pottvan Veen. E. C. van Opstal Basten, J. H. Lantzendorffervan Heeren. Overleden: 29 Mei: G. T. Wezenbeek, 39 Herensingel. 29 Mei: J. Schelvis, 85 j., Kam perlaan. A. Kooij, 78 j.. Voorzorgstraat. G. Zeeuwe, 72 j., Rijnstraat. C. Heintzen, 69 j., Wagenweg. Gehuwd: 30 Mei: H Haas en J. P. Lange- veld. Al,„in SPANISH MAIN (Pa la cel is een var. producten van de hausse in zeerovers, dio op het ogenblik ln Hollywood schynt te heer sen. Het la het verhaal van een Jonge Hollandse kapitein (Paul Henreld) die ln "n woeliger eeuw dan deze op de rotsen van de Noord-Afri kaanse kus; strandt en onmiddellijk woorden krijgt met ae plaatselijke potentaat, een Spaanse Hidalgo. Er wordt nogal ruw met hem omgesprongen, maar eindelijk weet hij uit do gevangenis te ontsnappen. Hij wordt dan de chef-zeerover van de buurt en verzuurt de Spanjaard het leven door eerst zijn schepen en dan zijn verloofde te kapen. Iets waarover de potentaat natuur lijk niet te spreken is en er volgen allerlei scènes, waarin de degens kletteren en het bloed stroomt. Maureen O'Hara als verloofde-ln-spé van de Hidalgo en dochter van de onderkoning van Mexico Is zo allerbekoorlijkst, dat men nauwelijks tijd heeft te zien, hoe een slechte actrice zij eigenlijk is. De styi en het raffine ment van de ..grande dame" zijn zeker niet haar sterksto punten. Tevens is het nogal Jammer, dat de piraten ln deze film als bijzonder nobele heerschap pen worden uitgebeeld, want de doortrapt- gemene versie, die wy tot nog toe zagen, was aanmerkelijk charmanter. Uit filmtechnisch oogpunt mankeert er nog al een en ander De schipbrexik-scène ln het begin smaakte dermate naar papier-maché. dat zy niet eens meer „echt" lijkt „HIMLASPELET" (Luxor). het ..spel van een weg. die ten hemel voert" is een boelendo uitbeelding van de voorstelling die de een voudige Zweedse boeren in Dalecarllè zich maken van God de Vader: een eerbiedwaardige oude heer. die tussen de aardse schepselen verkeert. Rond deze voorstelling is een zinne beeldig verhaal geweven, dat soms even doet denken aan Peer Qynt. en dat ln een filmi sche vorm is gegoten die de moeite van het zien waard ia. Wij hebben deze film destyds uitvoerig besproken in ons blad en toen opgemerkt dat de onderdelgp van dit werk. eenvoudig als ze zijn van inhoud en styi. als een harmonisch geheel ineen sluiten. Deze film gaat volkomen in tegen alles wat tot de geijkte tradities der bioscoop is gaan behoren en werkt als een verfrissing. In som mige opzichten doet dit verhaal uit „de tyd toen de wegen lang waren en de dorpen een zaam lagen", denken aan „Grazige welden" maar het heeft een geheel eigen sfeer, waarin oude Zweedse volkskunst zich schynt voort to zetten. „PARASIETEN" (Rembrandt) is een gegeven van een genre dat een beetje In het vergeetboek geraakt leek te zijn, maar waar schijnlijk wel onuitroeibaar zal wezen. Hier wordt in Amerikaanse trant strijd gevoerd tegen een complot van oorlogsprofiteurs dat zich by de uitvoering van zijn plannen be dient van een groep meisjes wier opvattingen ten aanzien van de wettelijke bepalingen en de moraal zeer vrij zyn. Kay Francis is de meest opvallende figuur van deze op nogal sterke effecten toegespitste film. DE TYRAN (Spaarn e). Deze film. die reeds meermalen hier ter stede werd vertoond, is vooral belangwekkend door het spel van Conrad Veidt, die in het wel zeer ongewone verhaal de centrale figuur is. Het is geen sympathieke figuur, deze tyran, die de in een vreemdsoortig kasteel ondergebrachte uitzonderlijke gemeen schap terroriseert. De komst van enige vreem delingen is oorzaak van een onverwachte wen ding in de loop der gebeurtenissen en van een sensationeel slot „WELKOM VREEMDELING" (City) is ge wijd aan de Brits-Russische samenwerking In da oorlog en vertelt hoe een Rus tot begrip komt van de positieve eigenschappen van het Engelse volk Lawrence Olivier maakt een le vende creatie van de ongecompliceerde open hartige Russische ingenieur, maar de film heeft gebrek aan tempo, wat waarschyniyk komt omdat het verhaal naar een zeer be paalde bedoeling - toe „geconstrueerd" is. Er is veel dialoog en weinig handeling, maar er zijn wel verscheidene passages waarin de ty pisch Engelse zin voor humor heel raak wordt getypeerd. De flegmatieke reacties van de be volking op de oorlogsgebeurtenissen zyn zeer raak gekarakteriseerd. ARGWAAN (Frans Hals). Een werk van Hitchcock wettigt verwachtingen over een span nende thriller, die echter in „Argwaan" niet geheel in vervulling gaan. Eerst wanneer de langverwachte moord in het spel komt, blijkt regisseur Hitchcock zich op vertrouwd terrein te bevinden en een serie buitengewone opnamen vormen het resultaat van de voor hem „bevre digende" wending in dit mysterieuze verhaal van een losbollig mens. dat zijn evenwicht tracht te vinden In een huwelijk uit liefde. Zo wel het begin als het einde van deze overwe gend sterke rolprent zijn te enenmale onbevre digend; de kern is echter dermate pakkend en vakkundig uitgewerkt, dat „Argwaan" zich daardoor blijvend opwerkt tot een goede film met Cary Grant en Joan Fontaine ln de hoofd rollen. Een aardige futuristisch-aandoende MGM kleurencartoon completeert het programma. ZONDAG 1 JUNI HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Brouwerskapel, lng. Klokhulspl. 7.30: Avondgebed Ds. E. Dijkhuis. Zondag 8: Ds. P. J. Maokaay. 10: Ds. w. J. van Elden, Bed, H. Doop. 4.30: Padvindersdtenst. 7: D3. H. Bartlema, van Heemstede. Nieuwe Kerk 10: Ds. G. J. Waardenburg, Voorber H. Av. Noor- derkerk, 9 en 10.45: Ds, E. Dijkhuis Ooster- kerk 10: Ds, A. J. van Rhyn. H. Doop. Bake- nesserkerk, 9.30: Dek Boer, Klnderkerk. Kapel Bethesda Sarepta. Hazepaterslaan 9.30: Dhr. K J. L. Vernhout. Klnderkerk 10.45: Ds. G. W. van Deth. van Bloemendaal. Ver. Vryz. Herv. Jacobstr. 6. 10.30: Ds. J. De Graaf. Stads Evang. Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: W Akse, Be verwijk, Zuiderkapel, Zuiderstr 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. 4: Dezelfde. H. Av.. vrij voor alle gelovigen. 7.45: Jeugdsamenkomst. Opwekkingssanienkonisten, Zuiderstr. 15. Don derdag 8. Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. YrJJe Evang. Gemeente, Bakenessergracht 65. 10: Ds. D J. D, du Fossé. 5: Dezelfde. H. Av, Egllso Walloiine, Begynhof 30 a 10 h. 15: Service présldé par mr. Ie pasteur M. Jospin. Christian Science. 10: Ned. Taal. 11.15: Eng. Taal. Evang. Luth. Gemeente, io.30: Ds. J. Heidlnga. Ver. Doopsgez. Gemeente 10.30: Ds. Daalder. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mevr. Ds. A, E. A. Went-v. d. Vring, van Bloe mendaal. Geref. Kerk. Voorber. H. Av. in alle diensten. Kloppersingelkerk. 10: Ds. A. M. Boeylnga. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelmlna- Kerk 10: Ds. J, W, Siertsema. 5: Ds. J. van Buuren, van IJmutden-Oost. Zuid-Oosterkerk 10: Ds. J. A, van Arkel, 5: Ds. A. M. Boeyinga. Geref. Kerk (Art. 31) 10.30 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente. Parklaan 21. Dinsdag 7,30 uur, Ds. Llgtenberg, van Rotterdam Oud-Ger. Gemeente, Parklaan 21. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk. Chr. Ger. Gem., Raaks. 10 en 4.30: Prof. v. Melden, van Apeldoorn. Baptlste Ge meente, Parklaan 34. 10 en 5: Dhr, H. Jut. 8: Jeugdsamenkomst (geb Salem). Gemeente des Heren. 10 en 7: Samenkomst. Pinksterge meente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samenkomst, Vergadering van Gelovigen, Hoofmanstraat 12. 11: Samenkomst (Brood- breken). Gemeente Gods, Frans Halsstr. 4. 10: Samenkomst. Hersteld Apost. Zendings gemeente, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zendlngsge- tncente, Jacobijnestraat 15, 10 en 5: Gods dienstoefening. Universele Eredienst (Soefl- Bcweglng). Ged, Oude Gracht 47. 10 30: Dienst Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonla" 10 30: Wijdingsmorgen. Spr. Dhr. H. F. W. Borman, Amsterdam. Het Rozekrulsers Ge nootschap. Bakenessergracht 15. 7.15: Tem peldienst. Dhr. J Leeue HAARLEM-NO OKI). Ned. Herv. Kerk. Julla- nakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. J de Jong. H. Doop. 7: Dr. H. v. d. Loos. Immanuëlèkerk 10: Ds. G. Kochj Kon, Emmaschool, Raafstr. 10: Ds, G. H. v. d. m. s. m CHIN. IND. REST. HONGKONG Huls der duizend heerlijke smaken HAARLEM, Smedestraat 21, Telefoon 21375 ZANDVOORT Zeestraat 38. Telefoon 2925 (Adv.) Woord. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. L H Rul- tenberg, den Haag Ver. Doopsgez. Gem., geb. Berkenstr. 10. 7: Ds. Daalder. Noorder Kapel, Minahassastr. 7.30: Dhr. L. J. Pasman. Geref, Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds L, Hoorweg Jr, 5: Ds J. W. Siertsema. In belde diensten Voorber. H. Av. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. Prins, van Apel. doorn. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wllhelmlnapleln. 10: Ds. Barger, H. Av. Ka. pel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. v, Nieuwen» huyzen. Ned. Prot. Bond. 10 30: Ds. P, H. Kap. teyn, Hv Veendam. Geref. Kerk. Koedlefslaan 9 en 11: Ds. A. Dondorp, H.Av. 5: Dezelfde. Nabetrachting. Camplaan 10: Dr P. J. Richel H. Av, 5: Dezelfde. Nabetrachting. Geref. Kerk (Art. 31) Herenweg 141. 8.15 en 3: Ds. J, Kei. zer. Voorber. H. Av. Bev. ambtsdragers en Openbare Beiydenis. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10: Ds, J. K, Lofvers, te Amsterdam. Rellg. Krlngj 10.30: Dr. Alb. Vis, Doopsgez. pred. te Beverwijk BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr H. v. d. Loos. te Haarlem-N. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 5: Ds. W. A. Wierslnga, van Naarden Vrye Katholieke Kerk. 10.30: Gez H. Mis. Universele Eredienst, Popellaan 1. Geen dienst OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Chj de Beus. Bev. van nieuwe lidmaten. Geref. Kerk. 10 en 5: Prof. G Ch. Aaiden BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Dj. M. M. de Jong. van Nieuw Vennep. 7: Jeugd- dienst door Ds. van den Bos. van Wel en Amerzoden. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oud# Kerk. 3: Ds. H. J. Plaggemars, Afscheid. West. Kon Emmaschool. Ra&fstr 10: Ds. G. H v d Woord. MR. TH. A. WESSTRA 60 JAAR. Elders ln dit nummer delen wij mede dat de gemeente-secretaris van Haarlem. Mr. Th. A. Wesstra, heden 60 jaar wordt. Het college van B. en W. zal vanmiddag de jarige gaan geluk wensen. De secretarie-ambtenaren zonden een bloemenhulde. J. P. W. Phillpsen wordt door B. en W. van Haarlem aanbevolen voor tijdelijk leraar ln de Ned. taal aan de Middelbare school voor melsjej. OFFICIëLE PUBLICATIE DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM INDIVIDUELE AANVRAGEN WERKKLEDING. In het tijdvak van 2 t.m. 21 Juni 1947 beslaat volgens onderstaande ietterindellng in het. Cen- traal Uitreiklokaal „De Vleeshal", Grote Markt alhier, (Afd. ,.Voorllchting"-Textiel) gelegen heid, tot het indienen van Individuele aanvragen om werkkleding door personen, werkzaam In een zelfstandig beroep, dan wel in een bedrijf met minder dan 10 werkkledingdragende ar beiders. De betreffende formulieren MD 333-06 behoren ie worden afgehaald en volledig ingevuld te worden ingediend bij de Distributledlenst van de gemeente van inwoning. De door belanghebbenden van mijn Dienst ontvangen „Kennisgevingen van Toewijzing", waarop nog geen bonnen worden verstrekt, be- horen eventueel met de Bereidverklaring, bij de nieuwe aanvragen te worden overgelegd. Alle overige ingediende aanvragen voor werk kleding. waarop nog geen bericht is ontvangen, moeten eveneens als vervallen worden be schouwd. In deze gevallen kunnen thans ook nieuwe aanvragen worden ingediend. De Ietterindellng is als volgt: Afhalen formulieren en indienen aanvragen: 2 t.m. 7 Juni 1947: A t.m. H. 9 t.m. 14 Juni 1947: I t.m. P. 16 t.m. 21 Juni 1947: Q t.m. Z. HAARLEM. 31 Mei 1947. De Directeur, A. VAN DRIEL De Heer en Mevrouw Verlooy- v. d. Stam geven met biyd- schap kennis van de geboorte van hun Dochter JOKE. Haarlem. 30' Mei 1947. Gr. Houtstraat 10 rood. O e t r o u v d: J. B. KOK M. M. VAN AMSTEL De Heer en Mevrouw Kok-v. Amstel zeggen, mede namens wederzijdse ouders, harteiyk dank voor de vele biyken van belangstelling, voor en by hun huweiyk ondervonden. Haarlem. 31 Mei 1947. Velserstraat 51. Op 14 Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders O. J. KEYSER en H*. KEYSER- SCHIERHOL'T de dag te herdenken dat zij voor 40 Jaar ln het huweiyk z\jn getreden. O. J Keyser Jr. W'. keyser-Pingueele Groningen: H. Keyser-Frarissen A Franssen T. Keyser-Franssen H. Franssen. Haarlem. Iordensstraat 74 rd. Hiermede vervullen wij de treurige plicht kennis te geven van het overlijden van onze Directeur, de Heer CHR. HEINTZEN, die van de oprichting af zyn beste krachten aan onze vennootschap heeft gegeven. De Directie van Malntz' Producten Handel MIJ. Amsterdam, 29 Mei 1947. W. H. van Eekelen Arts TOT 1 JULI GEEN PRAKTIJK Waarn. zie Raambiljet. .Chr. de Jong C. DENIJS, L. DENIJS leraren Frans Duits Engels M.O. Zancnlaan 114 Tel. 23907 Gevraagd Auto monteur Alleen zij die geheel zelfstan dig kunnen werken gelieven te solliciteren onder no. 7794. WONINGRUIL Gevr. HUIS ln Haarlem bev. 5 kamers ln ruil voor geheel huls aan de Lorentzkade. Br. no. 7827. Duitse Herder, geel met zwart naam Herta. Tegen hoge be loning terug bezorgen Konin ginneweg 26a, Zandvoort. Vrydagavond kl. grijs Poesje (Cypers) Tegen beloning te rug te bezorgen Spaarne 70. Voor uw deelneming one be toond na het overiyden van onze lieve Vrouw. Moeder, Dochter, Schoondochter, Zus ter en Schoonzuster ANNA NOL geb. WAAGMEESTER betuigen wy U onze oprechte dank. Uit aller naam: Haarlem. Mei 1947. N. C. J. Steffelaar Vrouwenarts AFWEZIG TOT 12 JUNI F. A. J. v. d. Aa, Arts AFWEZIG TOT 16 JUNI Waarn.: zie raambiljet. P. N. J. Kluijver Arts 1—23 JUNI GEEN PRAKTIJK Waarn, Arts Brouwer. Fellzer Sr.. Floor, Prlnz, Rezelman, 8egaar. v. Tetering, Verveen, de Vrlee. GEMEENTE HAARLEM Studiebeurzen- en toelagen gemeente Haarlem. De Burgemeester van Haar lem brengt ter kennis van be langhebbenden. dat verzoeken (op zegel van 30 cent) ter verkryglng van: A. een beurs voor studie aan een universiteit; B. een toelage voor het bezoe ken van een andere Inrichting van onderwys (geen Gymna sium. Lyceum of H.B S bij hem kunnen worden ingediend vóór 15 Juni as.; aanvragen Ingekomen na dit tijdstip ko men niet ln behandeling. In aanmerking kunnen komen zij. die op grond van hun aanleg en karakter geacht kunnen worden de studie te kunnen volbrengen*, en wier ouders niet ln staat zijn de kosten te dragen. Bovendien moeten de ouders ingezetenen van Haarlem zyn en dit de laatste 5 Jaren on afgebroken zyn geweest, van welke laatste voorwaarde voor de toelagen bedoeld onder B ln byzondere gevallen kan worden afgeweken. Nadere inlichtingen worden desgewenst verstrekt ter ge meentesecretarie, afd. Onder wijs. HET ROODE KRUIS SANATORIUM te Santpoort-Station vraagt voor spoedige indiensttreding: VERPLEEGSTERS A en/of B. LEERLING-VERPLEEGSTERS DIENSTMEISJES/WERKSTERS KEUKENMEISJE en VERSTELNAAISTER Het ziekenhuis i6 ideaal gelegen in prachtige omgeving en er zijn goede treinverbindingen met de grote steden. Sollicitaties worden gaarne ingewacht door de Directrice. WESSERIJ BEELEN BLEKERSVAARTWEG 13, HEEMSTEDE Wegens huwelijk der tegenwoordige kan in WASSERIJ (middelmatig bedrijf) te Haarlem een bekwame geplaatst worden, gelegenheid om zich in te werken. Zij die beschikken over goede vakkennis, in staat zijn lei ding te geven gelieven te reflecteren onder no. 7790. ZN. N.V. vraagt voor Haarlem en ENIGE VERKOOPSTERS tevens kan geplaatst worden EEN FLINKE JONGEMAN voor magazijnwerk, bij gebleken geschiktheid kan opleiding tot Eerste Bediende volgen. Pers. aanmelden op Maandag 2 Juni, tussen 3 en 6 uur, op ons kantoor Barteljorlsstraat 40 Haarlem (ingang winkel). De veiling van het perceel Rynstraat 82 to Heemstede, GAAT NIET DOOR wegens verkoop uit de hand. Notaris Mr. M. R. KRANS WILHELMINALAAN 6 VEILING t.o.v. Notaris J. C. Stuart. Wa genweg 58. Haarlem, op Don derdag 12 Juni 1947. n.m 2 u. In Notarishuis, BllderdlJkstr. 1, aldaar van: Een huls, erf en tuin te Haarlem, get. Wllhelmtaa- lnan 6. groot 1.61 A. Verhuurd per en bij de maand: beneden voor f 27 en boven voor f 33. Ver plichte overn. huur vóór terrein tot 31 Dec. '47 a f 37.20 per Jaar. Grondlasten f 90.75. Straat lasten en Pree. f 22 20. Aanvaarding by betaling vóór of op 24 Juli 1947. Bezlcht Dlnsd. en Donderd. van 24 uur. TEMPELIERSSTR. 32zw. en rd. VEILING t.o.v. Notaris J. C Stuart. Wa genweg 58. Haarlem, op Don derdag 12 Juni 1947. n.m 2 u. ln Notarishuis. Bilderdykstr. 1. aldaar van: Een huls, get. 32 zw„ met afz. opg. bovenwoning, get, 32 rood, erf en grond, te Haarlem a. d. Tempe liersstraat, groot 1.09 A. Verhuurd per en by de maand: 32 zw voor f 35, en 32 rood voor f 25. Grondlasten f 90.81. Straat lasten en Pree, f 30 Aanvaarding by betaling vóór of op 24 .Juli 1947. Bezlcht. Dlnsd, en Donderd. van 24 uur. W1LHELMINAPARK 11 VEILING t.o.v. Notaris J. C. Stuart, Wa genweg 58. Haarlem, op Don derdag 12 Juni 1947. n.m. 2 u. In Notarishuis, BllderdlJkstr. 1, aldaar van: Een herenhuis get. 11, erf en tuin te Haarlem a.h, Wilhelmlnapark, groot 1.90 A. Verhuurd voor f 41.67 per en by de maand. Het Pry- zenbureau heeft de hoogst toelaatbare huurprys be paald op f 55 p maand. Grondlasten 1947: f 82.49 Straatlasten en Pree. 1947: f 23.08, Aanvaarding by betaling \'óór of op 24 Juli 1947. Bezlcht. Dinsd. en Donderd. van 19—20.30 uur. DEMORCENSTOHD Veldbouquetten vanaf 75 ets „DE MORGENSTOND" Soendapleln 31. Tel. 19903 HEEFT u Schilder-, Wit- of Waterverf- werk? wy verwerken het nog met prima materiaal en bill, pryzen. BREED, L. wyngaardstr. 26rd, Haarlem. Aerdenliout's Vrouwenkoor. Dir. ALBERT DE KLERK op Woensdag 4 Juni 8.15 u. in de Begijnhof Kapel Medewerking verleent: ALBERT BE KLERK, orgel Uitgevoerd worden werken van PaJestrina^ Byrd, Mon teverdi, Caldare, Caplet. Kodaly e.a. Kaarten f 1.50 (r. 1.) by Fa. Alphenaar, Kruisweg 49 en 's avonds aan de zaal. Intern. School Esoterische WUsbegcerte Het Rozekruisers Genootschap Bakenessergracht 13 Zondagavond 1 Juni 7,15 uur Spreker: de Heer J LEENE Onderw.: Dagon, de Mensvls, ZUIDERKAPEL. Zuiderstr. 15 Donderdag 5 Juni, 8 uur: J. A. BRUYN „De weg naar het licht".. Glas- en Verfindustrie Sabelis Kerrebijn N.V. HAARLEM Het Dividend over 1946 li vastgesteld op f 50 per aan deel en f 9 per oprichtersbe wys. Belde zyn onder aftrek van 15 pet. dividendbelasting vanaf 1 Juni a.s. betaalbaar ten kantore van de Amstcr- damsche Bank N.V., Bykantoor Haarlem, tegen inlevering van resp. Dividendbewijs no. 2 voor de aandelen en Divi dendbewijs no. 1 voor de op- richtersbewijzen, S. VAN DER VEER Directeur. DAMES! Alleen op Woensdag en Don derdag worden CORSETTEN NAAR MAAT aangenomen. Overtonstr. 49. In kl. kinderhuis op Veluwe is v.af heden tot Oct. plaats v Kleuters van 2 t/m 6 jr. Zuster D. VERZANDYOORT Zevenbergjesweg 2. tel. 24 Voort hulzen. Ook inl/vcrkrygb Mevr. Nol les, Kl. Houtw. 139A. tel. 17173 Huish. Pers. gevraagd NET MEISJE gevr. v. d morgenuren, ln gez, z. kind Julinnalaan 27, Overveen, Kamers gevraagd Werkman zoekt net BUR GERKOSTHUIS. Br. G 3456 RAAKS HAARLEM Vanaf 17 Juni C* et .son orchestre d'Elite Geopend van 712 uur Beschaafd milieu Nationaal Comité Handhaving Rijkseenheid GROTE OPENBARE BIJEENKOMST Sprekers: Prof. Mr. P. S. GERBRANDY Onderwerp: HET INDIë-BELEID Oud-Minister Ch. J. I. M. WELTER Onderwerp: HET INDISCHE VRAAGSTUK EN DE POLITIEKE ONTWIKKELING IIIER TE LAND Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Entrée: 0.25 (militairen vrij entrée) Voorverkoop van kaarten op: 2, 3 en 4 Juni bij: Muziek handel Alphenaar. Kruisweg 49. Boekhandel van Mourik, Bronsteeweg 4a, Heemstede, Mr J. P. Prinsen Geerligs, Dahlialaan 20, Aerdenhout (tussen 16 en 18 uur), Boekhan del J. M. de Wit, Bloemendaalseweg 123a, Bloemendaal en op 5 Juni des avonds aan de zaal. Verzekert U tijdig van een plaats ter voorkoming van teleur stelling. Algemene Ledenvergadering op Woensdag 4 Juni in Gebouw H.K.B., Tempeliers straat, des avonds om half acht. Agenda: 1. Opening. 4. Bestuurswisseling 2. Bestuursmededelingen 5. Rondvraag. 3. Jaarverslag. 6. Sluiting INSCHRIJVING LEERLINGEN LYCEUM-ZUID (voorlopig te huisvesten Oosterhoutlaan 19). De aanmelding van leerlingen voor toelating met Ingang van 1 September as. tot de aanvangsklasse kan tot 10 Juni a.s. geschieden ter gemeentesecretarie (afd, onderwijs) op elke werkdag van 914 uur. Zaterdags tot 12 uur Het schriftelijk gedeelte van het toelatingsexamen zal plaats hebben op Dinsdag 17 en Woensdag 18 Juni as De candi- daten zullen hiervan tijdig bericht ontvangen. Diversen FOTOTOESTEL 2e Pink sterdag laten liggen in Els- wout. Vr vera teg bel. ter. te brengen of te berichten waar terug te kunnen halen van Herpe. v. Klnsbergenstr. 70. VERMIST gl. h. fox, wit m. zw. dek. van 't Hoffstr. 74. WEGGELOPEN bruine lang harige staande Jachthond. 8 mnd,. teef. Terug te bez tog. beloning N. Stationsweg 2. Bloemendaal. Te koop gevraagd Te koop aangeboden BROEDSE KIP TE KOOP. Barbarossnstraat 41 PU IMVEKBEDH., Ramp laan 61. Overveen, Jonge kip pen a. cl. leg. Jonge hennen 8 en 10 wk. Eenden ln volle leg. No. 74 en 75 Levert ze in bij een oud en vertrouwd adres NIEUWE GRACHT 36 TEL. 10230 Steeds bereid Stipt op tijd' INSTITUUT „ORANJE NASSAU", HAARIEM Chr. Opleidingsschool Krocht 1 Tel. 12172 Opleiding in 6 jaar voor H.B.S., Gymn., Mulo enz. Franse cursus vanaf klas 4. INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN voor alle klassen Maandags van 45 uur en Donderdags van 78 uur het Schoolgebouw. F. H. GEURSEN, Hoofd der School Kloppersingel 87. Verhuurlnrichting van moderne zwarte herenkleding JOH. HUYER Grootste speciaalzaak ta Nederland WETERINGSCHANS 153, TEL 35439 WESTER MARKT AMSTERDAM Woensdag 4 Juni. 8 uur, spreekt in het O.R.G. Centrum, Westerhoutpark IA Mevr. ROSEY POOL over; Zij behandelt het Negervraagstuk en Negerspirituals. Kaarten 1,— aan de zaal. Jongeren 0.50. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. - HAARLEM In ons bedrijf kunnen zich (leeftijd tot 27 jaar) uit Haarlem of rand gemeenten tot goede vakmensen ontwikkelen in Cotton- of Standaardbreierij. Wij hebben tevens plaats voor (15-18 jaar) op verschillende afdelingen. Aanmelding en Inlichtingen omtrent de gunstige vooruitzichten, dagelijks op de Personeelsafdeling, Zijlweg 136 Haarlem van 9-12 en 14-17 uur.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 6