A. DE JONG vanNELLE Sigarenmagazijn WIEJAN De avond-vierdaagse is gisteren begonnen De Melkhandelorganisaties van Haarlem en Omstreken maken bekend Kort en bondig De Gruyter, de koffie- en theezaak Philishave reparatie VELLEMAN 't Zuighuisje Jaap in de Jacobstraat OLIE PERMANENT, compleet f 8.- VACANTIE-REIZEN CEBUTO - REISBUREAU Grote afslag Castricummer Wildhal DONDERDAG 19 JUNI 1947 HAARLEMS DAGBLAD Talrijke wandelaars waren er Woens dagavond op uitgetrokken, om te genieten van de omgeving van hun woonplaatsen. De georganiseerde wandelaars deden het, omdat de Avondvierdaagse begon en an deren trokken er op uit, omdat het weer mooi was. In verschillende plaatsen startten de deelnemers(sters) voor de Avondvierdaag se, uitgeschreven door de Nederlandse Wandelsportbond. Ook in Haarlem, Be verwijk en Hillegom zijn de tochten be gonnen. In gebouw „Rosenhaghe" aan de Hoofmanstraat kwamen 350 dames en heren bijeen, die hetzij individueel of in groepsverband een tocht van 15 km be gonnen. Het parcours ging door de Waar- derpolder naar Spaarndam en langs het Noorder Buiten Spaarne werd de stad Muziek „Caecilia" in de Grote Kerk „Caecilia" gaf Woensdagavond een voor een luttel bedrag toegankelijk concert en 2500 mensen grepen deze gelegenheid aan om van de zang van het voortreffelijk Haarlems mannenkoor te genieten. De op stelling van het koor in de Noorder dwars beuk was reeds vroeger doeltreffend geble ken om hinderlijke weerklank zoveel mo gelijk te vermijden; zo kwam ook nu Ra- lestrina's serene kunst, door drie werkjes vertegenwoordigd, bijkans ongerept dooi de gewelven, waar het schaarse licht der luchters een mystiek halfduister schiep, dat ze in hun schijnbare eindeloosheid des te grootser, des te indrukwekkender maak te. Nico Hoogerwerf's eenvoudig en stem mingsvol gehouden „Jam sol recedit" en Mendelssohn's „Beati mortui" bleken ook geschikt voor deze ruimte; in Neumann's „Vexilla regis" werd alleen het fugato wat vertroebeld door de kerkgalm. Er was bovendien orgelspel van Hen drik Lasschuit; er was ook solozang van Ans Stroink. Ongelukkigerwijze raakte het orgel reeds in het begin, namelijk in het c-mineur Praeludium van Bach (Peters II no. 6) defect: een bas-as van het groot octaaf knorde als een onwelkome gast door alles heen, zodat de organist het terecht beter achtte om de Fuga maar weg te laten. In het Praeludium hadden de triolenfigu ren ook al niet de gewenste duidelijkheid gekregen. Voor de drie korte stukken van S. Wesley, bescheiden geregistreerd, bleek het instrument nog bruikbaar, evenals voor de begeleidingen der liederen; de Passa- caglia van Karg-Elert moest vervallen; in plaats daarvan zong „Caecilia" de „Bede" uit Valerius' „Gedenckclanck". De zang van Ans Stroink was in den be ginne niet geheel ingesteld op de grote ruimte en dies alleen in het hoge register krachtig genoeg; later was dit beter. „Alla Trinita beata" deed melodisch aan Haydn's bekende hymne denken; „Tu lo sai" van Torelli en „Ah mTo cor" van Handel gaven veel schoons, evenals de zang die Zweers op een rei uit Vondel's „Lucifer" compo neerde; de liederen van Hendrik Andries- sen: „Maria, schone Vrouwe" en „O liefste Jesu soet", strikt in Aeolische toonsoort gehouden, ontbeerden de nodige afwisse ling om te blijven boeien, hoewel Ans Stroink ze zeer fijn en teer zong. Dit „Volksconcert" heeft door de enorme belangstelling bewezen in een bestaande behoefte te voorzien. K. de Jonjj Uitreiking schoenenbon In de Vleeshal wordt Vrijdag een schoenen- bon uitgereikt aan hen, die een stamkaart hebben met een nummer, dat eindigt op het cijfer 3 en in het bezit zijn van een inlegvel, waaraan zich nog de bon 612 bevindt, aan kinde ren geboren in de maand Juni van de jaren 1932 tot en met 1945 en aan kinderen, geboren in de maand Augustus 1946, voor dé letters W tot en met Z. In Heemstede zijn van 2 tot 4.30 uur aan de beurt de letters S tot en met Z. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 18 Juni 1947 ONDERTROUWD: 18 Juni, P. d. Beurs en G. Koopman; H. v. d. Wateren en C. Hanssen; J. P. Hoogervorst en A. E. Fluitsma; H. W. A. E. Verdam en J. C. Smit; A. J. M. d. Vogel en M. E. v. d. Wensch; P. H. Weiss en M. J. H. Heblij; H. Meijer en M. P. v. d. Meer; J. v. Heerden en M. C. Blokker; D. v. Dijk en J. W. Boske; N. Bronkhorst en A. J. Linke; G. Verwer en A. Kunnen; J. A. Post en A. M. v d. Brugge; A J. Eichelsheim en R. H. Makkelie; R. H. C. Suik en C. J. Stouthamer; E. H. L. a. Munck en J. M. Schuit Jongbloed: L. Wijnalda en xH. M. v. Kampen; B v. Leeuwen en J. v. Straaten; J. W. Aufdemkampe en A. H. Post; N. Jonkhart en Z. v. d. Wurf; J. v Wonderen en A. C. M. Stok man; B. F. Steinhoff en A. Heesterbeek; W. H. A. d. Swert en M, B. J. A, Okhuijsen; G. Lange- veld en G. J. v. Nieuwmegen; H. J. Hermus en R Groothof; H. v. d. Veldt en L. S. Spaan; P. Zwiers en B, C. Pickhard; V. M. Smit en H. C. Molenaar; J J. Dielhof en A. A. d. Bondt; C. J. v. d. Putten en A. W. Mooy; A. R. d. Zwart en J. C. Pieters; A. J. v. d. Wiel en H. J. Spit hoven. GEHUWD: 18 Juni, J. Vos en F. F. Vrenegoor; J. M. V. Snoijink en E. A. M. Kraakman; W. W. Duineveld en A. D. Zoomers: A. v. Breugel en H. E. v. Berloo; J. P. Martinot en G. v. d. Horst; P. J. v. d. Klaauw en J. C. d. Vos; A. M. Lam- mertsma en W. Post; A. Kok en P. C. v. Meurs; R. Hovenier en J. G. Metselaar; A. v. Meeteren en W. H. v. Ooijen; P. Taekema en J. Nieuw- straten; C. Plantlnga en D. M. J. Alders; A. P. Gaartman en J. M. Meijer; H. Troost en P. Mets. H. Blaauwbroek en C. Kors; R. C. Breed en W. M. Kaandorp; J, R. Breed en M. S. v. d. Horst; A. Wagenaar en G. P. Boerendans; J. Hoffschlag en G. Bakker; H. F. Vader en G. E. Aerts; E. Entius en M. M. Kabel; J. G. Tromp en J. Maat huis; P. A. Deken en S. C. v. Steenbergen; P. v. Altena en P. A. Mooij; A. v. d. Berg en J. W. v. Wijk. BEVALLEN van een zoon: 16 Juni, C. A. Lans Broekhuijzen; 17 Juni, M. ElandOudendijk; W. v. Dam—Bos; E. Horeman—Sluis; 18 Juni, A. Burghout—Podt. BEVALLEN van een dochter: 17 Juni, M. Koeijers—Takken; M. Wensveen—Melchior; J. Derksev. Egmond; M. Visser—Romkes; F. On derweegs—v. d. Ven; 18 Juni, A. S. M. Kottman v Soest; G. Bijl—v. Heerden; F. Hofsteev. d. Werf; P. C. F. v. Loenen—Velu; P. H. Boot —Warmer, O VERLEDEN16 Juni, M, W. Maas, 61 j., Flo rapark; c. H, G. Turkenburg, 56 J., Uraniusstr. TaxiBei 1 3 OOO DAG EN NACHT weer bereikt. Vanavond wordt in de rich ting Bloemendaal en Santpoort gewandeld. In Hillegom nemen 116 dames en heren aan de Avondvierdaagse deel. De organi satie was in goede handen. Er zijn twee parcoursen uitgestippeld. Het eerste par cours telt drie maal 10 en een maal 12 km. Het tweede drie maal 15 en een maal 20 km. Hongaarse oppositie beschuldigt regering Leden van de oppositie in de Hongaarse nationale vergadering hebben het kabinet ervan beschuldigd, buiten de grondwet om gehandeld te hebben door niet eerst in de vergadering om een votum van vertrouwen verzocht te hebben, alvorens te trachten, volledige bevoegdheden, die verleend zijn, te verkrijgen. Feestelijke Donderdagoclitendmarkt in de Floresstraat Agenda voor Haarlem Frans Hals Museum: tentoonstelling KZOD, 10—5 uur (dagelijks). Rembrandt: ...De vreemde ling", toeg. bov. 18 J. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Palace: ..Along came Jones", toeg. 14 j. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Wereld zonder zonde", toeg 18 j. 2 30. 7.00 en 9.15 uur. City: „Gekke toeristen", toeg. elke leeft. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Spaarne: „De straatzangermllllonnalr". toeg. bov. 14 J. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: ..De moord in de studio", toeg bov. 14 J. 2.30, 7.00 en 9 15 uur. VRIJDAG 20 JUNI Militair Tehuis, Jansweg 34, bijeenkomst „Thuisfront", 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen, Wapperende vlaggen, kleurige guirlandes en zo nu en dan een zo merse regenbui, blijde gezichten en druppen de marktstalletjes vormden vanmorgen de bonte entourage van een grote gebeur tenis in Haarlem- Noord. De bewoners van de Floresstraat en met hen honderden uit de omgeving wa ren getuige van de plechtige opening der eerste Donderdag- markt. Hoewel deze op tien uur was ge steld, zag het er een half' uur eerder reeds uit, alsof de Flores- straat-markt er altijd geweest was. Maar hef Gemeentebestuur, ver tegenwoordigd door loco-burgemeester D. J. A. Geluk en wethou der mr. dr. A. F. H. Schreurs, de waarne mend commissaris van politie, de heer J. v. Fonteijne en andere prominente figuren uit de Spaarnestad arri veerden en de kleine ceremonie kon begin nen. De heer J. Sieval bracht uit naam van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel dank aan de vroede vaderen van Haarlem, die de totstandkoming van deze nieuwe markt mogelijk hebben ge maakt, waarop de heer Geluk met een kort woord de tentengalerij voor geopend ver klaarde. Hij stipte nog even het gebrek aan zalen in het Noordelijk deel van de stad aan, een probleem dat de volledige aandacht van B. en W. heeft, en sprak verder zijn vreugde over de goede ver standhouding tussen middenstand ei marktkooplieden uit. „Een „zwarte" markt zal noch het publiek, noch de verkoper in de Floresstraat mogen zoeken" waarschuw, de de heer Geluk. Ook d^ waarnemend directeur van het marktwezen, de heer J. H. W. Scholte, en de heer G. Voogd, hoofdbestuurslid van de Centrale Vereniging spraken hun waarde ring uit over de markt, die daarop in alle glorie voor de kijk- en kooplustigen toe gankelijk werd. De mensen achter de schragentafels heb ben vanmorgen niets te klagen gehad ovei de belangstelling! Toneel „Papa het kamerlid" Politiemannen op de planken De spanning en de geheimzinnigheid ln de rijen van de Haarlemse politie is te langen leste geweken, nu Woensdagavond de leden van de toneelgroep der Politie Amusementsvereniging ..Contact" het blijspel „Papa het Kamerlid' het publiek heb-ben mogen loslaten. In een v treffelijke 19e eeuwse omgeving heeft het dozijn speelsters en spelers bewezen, dat het ook tot andere dingen in staat Is dan tot het tikken processen-verbaal of het bekeuren van lastige Haarlemmers. Een pretentieloos spel van een hujstyran. wiens oppermacht langzaamaan gebroken wordt door redelijker inzichten, van de hand van F. van Schönthan en G. Adelberg, werd onder regie van de heer H. Kraneveld met grote toewijding ten tonele gebracht. De centrale figuur van het pedante Kamerlid van Oudenaarde kreeg Hans Dassen de typering, die hij nodig had. een compliment, dat met aan alle medespelenden kan worden gegeven, omdat er meermalen stijf en te statisch geacteerd werd. hoewel de auteurs hieraan mede schuld dragen. Maar de eerste kennismaking met de planken bleek reeds direct na de pauze een aantal vruchten te heb ben afgeworpen, die de smakelijkheid van de slotscène aanzienlijk verhoogden. Toen tenslotte ook drie „love-stories" van het verhaal een goed einde vonden —advocaat van Andel en de vrou wen, waar het om ging kregen hoe langer hoe meer hun „draai" bewees het hartelijke applaus van het publiek, hoezeer de eersteling van „Contact" m de smaak was gevallen. Een succes, waarin trouwens de bekende band van Jacky Wildschut (wat bezit onze stad toch een artistieke politiemannen en -vrouwen) verdiend mocht delen. Na de voorstelling dankte adjudant G. Wit als 2e voorzitter spelers, regisseur, corps leiding en orkest voor de medewerking aan de geslaagde avoijja. Een bloemenhulde voor de dames van het ge zelschap en een rookbare attentie voor regisseur Kranbveld zette deze vriendelijke woorden kracht bij. F. Jaarvergadering Haarlemse Bestuurders Bond De Haarlemse Bestuurders Bond hield dezer dagen een druk bezochte jaarver gadering. De voorzitter de heer A. Mars betoogde in een inleidend woord, dat in deze tijd van internationale spanningen van de vak bonden veel tact en inspanning werd ver eist. Voorts vestigde spr. de aandacht op de spanning tussen lonen en prijzen en gaf daarbij enige voorbeelden van het uit stekende werk der Prijzencommissies. De vergadering keurde het jaarverslag goed. De heren A. Mars, voorzitter, L. Vi- sarius, penningmeester en N. C. J. Ligman, tweede voorzitter, werden in hun functies herkozen. Tot nieuwe bestuurders werden de heren M. Beck, G. K. Janssen en J. H. Schouten benoemd. Aan de heer J. Baay, die niet meer herkiesbaar was, werd dank gebracht voor het vele werk, dat hij voor de vak beweging verzet had. „Volendam" naar Nederland met afgeloste troepen Omstreeks het einde van deze maand zal de Volendam met het eerste contin gent militairen van het KNIL naar Ne derland vertrekken. Het totale transport zal ongeveer uit 1500 personen bestaan. De Maatschappij voor Nederlandse Letter kunde heeft 'de Van der Hoogtprijs voor 1945— 946 toegekend aan de 29-jarige schrijver Bert Voeten te Amsterdam voor zijn oorlogsdagboek Doortocht". De Van der Hoogtprijs voor 1946—1947 werd erieend aan J. J. Klant te Pretoria, auteur van de roman „De geboorte van Jan Klaassen". De heren A. M. Hammacher en Dr. J. Presser ont vingen beiden, de Wijnaendts Franckenprijs, De Fata Morgana te Vlissingen Een andere mening Iemand sohrijft ons: Met grote belangstelling las ik in het avondblad van 10 Juni het bericht, dat in Vlissingen een fata -morgana is waar genomen, waarbij een gehele stad werd ge zien. Ik geloof evenwel dat de verklaring die efvan gegeven werd, n.l. dat de warmte de ooi-zaak zou zijn, niet geheel juist was. Zou de stad in kwestie niet eerdereen der projecten van de vele commissies voor wederopbouw zijn? Ambtenaren werken ongetwijfeld ook bij lagere temperaturen (soms werken zij ook niet). In ieder geval lijkt het mij verkeerd, alleen aan het Vlis- smgse voorbeeld van voorspiegeling rucht baarheid te geven, onder voorbijzien van vele andere. De Geref. Kerk te Bennebroek heeft can- didaat J. Riemersma uit Amsterdam beroepen. In Juli weer modeshows van Cruys Voorbergh Naar wij vernemen zullen in de loop van de volgende maand in het Frans Hals museum weer enkele demonstraties van de historische collectie costuums van Cruys Voorbergh gegeven worden. De plannen om in Haarlem tot een le vend mode-museum te komen zijn nog steeds niet opgegeven. Wel heeft de heer Voorbergh de combinatie van dit instituut met het Empire-museum, zoals tijdens de behandeling van de gemeentebegroting ge suggereerd werd, onaanvaardbaar geacht met het oog op het uiteenlopende karak ter der beide verzamelingen. Men doet nog steeds moeite om een patriciërshuis in de binnenstad ter beschikking te krijgen. Lukt dit, dan zal een stichting gevormd worden, die zich van de steun der burgerij zal dienen te verzekeren. Voorshands bevindt zich één en ander nog in een stadium van voorbereiding. Ernstig auto-ongeluk in de Nagtzaamstraat Slippende auto verwondt vacantieganger Vanmorgen omstreeks half negen moest een personenauto uit de richting Amster dam ter hoogte van de Nagtzaamstraat plotseling hevig remmen voor een in de zelfde richting rijdende fietser. Het weg dek was nat en de auto slipte, schoot naar links en botste tegen de vluchtheu vel in de Nagtzaamstraat, waar juist een 67-jarige inwoner van Hengelo A. L. afstap te. De man, die zijn vacantie in Haarlem doorbracht, werd gegrepen en liep een schedelbasisfractuur op. Hij moest naar de Mariastichting vervoerd worden. Nog schoot de auto door en vloog tegen een op het trottoir staande boom. De wielrijder, voor wie de automobilist moest uitwijken, wordt verzocht zich bij de Verkeerspolitie of in de Smedestraat te melden. Naar wij vernemen is de toestand van het slachtoffer zeer ernstig en hij is nog steeds buiten bewustzijn. Het Triüiteitslyceum te Haarlem Reeds na één jaar keuze: Gymnasium of H.B.S.? Met ingang van de nieuwe cursus wordt op het R-K. Lyceum te Haarlem een be langrijke wijziging ingevoerd. Dan zal reeds na het le leerjaar door de leerlingen beslist moeten worden of zij verder de HBS- of de Gymnasium-afdeling zullen volgen. SCHEEPVAART K.N.S.M. Caribia 18 Juni te Amsterdam. Vulcanus 18 Juni van Rotterdam naar Tan- ger. Deo Duce 17 Juni van Odense naar Ko penhagen. Roelf 17 Juni van Lissabon naar Oporto. Danae 17 Juni van Gibraltar naar Melilla Phaeax 2 18 Juni van Antwerpen n. Rotterdam. Tiberus 17 Juni te Paramaribo. VINKE EN CO. rttersum 18 Juni te-Am sterdam. MIJ. NEDERLAND. Celebes 16 Juni van New York naar Philadelphia. Madoera 15 Juni van Batavia naar Makassar. Lombok 15 Juni te Batavia. dat, aangezien de winstmarge op melk en melkproducten nog op een peil staat van voor 1940, terwijl lonen, sociale lasten en verdere onkosten veel hoger geworden zijn, de melk handel zal trachten door sanering van de melkwijken de exploitatiekosten zodanig te verlagen, dat van een redelijke beloning ge sproken kan worden. Te dien einde is de N.V. „De Sierkan" zo be reidwillig geweest zich uit de detailhandel terug te trekken en heeft zij haar klanten ter beschikking van de Melkhandelorganisaties gesteld. De positie van de wijkbezorgers van „De Sierkan" is zo tussen de Directie en de or ganisaties geregeld, dat hen een wachtgeld wordt toegekend, gelijk aan het door Rijksbe middelaars vastgestelde loon geldend voor wijkbezorgers. totdat aan hen een soortgelijke betrekking in de melkhandel wordt aange boden. Ook zullen de bestaande melkhandelaren door uitruülng van hun klanten aaneenge sloten wijken trachten te verkrijgen. Wij roe pen dan ook de medewerking van het publiek in om dit gestelde doel te bereiken. Als dus de nieuwe, door de organisaties aangewezen melkhandelaar zich bij U meldt, ontvangt hem dan met welwillendheid. Mocht U on verhoopt toch van een andere melkhandelaar willen betrekken, dan verzoeken wij U dit uit te willen stellen totdat de gehele sanering achter de rug is. Dit tijdstip zal U nader worden bekend gemaakt. De Besturen der Gezamenlijke Melkhandelorganisaties (Adv.) De autotocht voor ouden van dagen Het Haarlemse Comité Autotocht voor Ouden van Dagen'is erin geslaagd een vol doend aantal autobezitters bereid te vin den om de tocht, die in de jaren 1929-1939 jaarlijks plaats had, te kunnen hervatten. Op Dinsdag 24 Juni a.s. zal de tocht ge houden worden, ditmaal met Soestdijk als doel. Liep vóór de oorlog het aantal deel nemende auto's herhaaldelijk tot in de tachtig, ditmaal zal het niet meer dan 54 zijn. Maar de reeks tochten zal worden hervat en dit is pas het begin. Wel heeft het Comité de deelneming thans moeten beperken tot een aantal verpleegden van grote instellingen, omdat er niet zoveel plaatsen beschikbaar zijn als vroeger. Onderzoek tegen een N.S.B.- groepsleider te Bloemendaal Het Hoofd van de Politieke Rtcherche Afde ling Haarlem verzoekt allen, die inlichtingen kunnen verstrekken over de politieke gedragin gen gedurende de bezettingstijd: of bescheiden onder zich heW»en van Max Werner Neumann, geb. te EltoerfetB (D.), 24-ll-'94 thans gedetineerd, destijds wonende te Bloemendaal (Santpoort-st.), Joh. Verhulstweg 60, zich in verbinding te stel len met zijn bureau Fonteinlaan 3 te Haarlem, kamer 202. telefoon 15360. toestel 42. Neumann was groepsleider van de N.S.B. te Bloemendaal, schreef dreigbrieven aan inwoners van Bloemendaal en gaf meer malen namen van tegenstanders van de N.S.B. door aan de Slcher- heitsdienst te Amsterdam. Te Heemstede is overleden de heer J. G. J. van der Horst, was-industrieel en oud-voorzitter van de voetbalclub HBC. BINNENLAND In het Zuiden van ons land is door de poli tie aangehouden de S3-Jarlge Duitser Anton Koullon. die tijdens de evacuatie van Wagenln- gen, ln 1944—'45 belast was met de bouw van stellingen HIJ zou een ware terreur uitgeoefend hebben op de arbeiders. Voorts wordt hij ervan verdacht zich schuldig gemankt te hebben aan ernstige mishandelingen cn diefstal. Na eerst ln Wagenlngen te zijn verhoord ls hij ln Arnhem opgesloten. De Aartsbisschop van Canterbury heeft het Lambethkruls, de hoogste onderscheiding welke dc Anglicaansche kerk aan buitenlanders kan toekennen, verleend aan Dr, A. Rinkel, aarts bisschop van Utrecht der Oud-Katholieken en primaat van de Oud-Katholieke kerken. Het comité Ex-Polltleke Gevangenen uit Vught houd: op 3 Juli ln ..Tlvoll" te Utrecht een bijeenkomst om de directie der N.V. Philips en verschillende particulieren, die veel voor d« ge vangenen te Vught hebben gedaan, te huldigen, te huidigen. HAARLEM EN OMGEVING De heer E. Egeter te Aerdenhout slaagde te Utrecht voor het candidaatsexamen klassieke letteren. Van de Radio Technische School aan de Kleine Houtweg te Haarlem slaagden onze stad genoten J. Bonke, H. B. de Graaf. L. J. van Gulik, J W. Kan.' A. Roetman. G. K Schipper en F. de Vries voor het Rijkscertificaat als ïadiotêlegr^ist. Voor het diploma radiotechni cus slaagden de heren M. v. d. Meer, A. van Tunen en R. Tljsseling, De Indische Club te Heemstede hield Dins dag een bijeenkomst. Een levendige discussie over de plaats der gerepntriëerden ln de Neder landse samenleving werd gevolgd door een ge zellig samenzijn met declamatie, Een aantal nieuwe leden kon worden geboekt. De In ons blad aangekondigde bijeenkomst ln de Imanuëlkerk van de Youth for Christ Rally wordt niet op 23 Juni gehouden, maar op Zaterdag 28 Juni. De Prtfzencommlssle te Bloemendaal heeft op Woensdagavond 25 Juni een openbare verga dering voor de hulsvrouwen belegd ln hötcl Vreeburg. De heer Meyer de Vries, van het Ministerie van Sociale Zaken, zal spreken over de taak van de hulsvrouw met betrekking tot het handhaven van de vastgestelde prijzen. Ds. A. Maas uit Kulnre. Nederl. Herv pre dikant heeft het beroep naar Bennebroek aan genomen. Een kerkconcert wordt op Vrijdag 27 Juni In de Grote- of St. Bavo Kerk te Haarlem ge geven. Hieraan zullen medewerken: Jo Vincent, sopraan en George Robert, orgel. Het program ma bevat werken van: Bach, Mesritz, v. Velt- huysen. Krieger, Strategier, de Sévérac en Franck. Het uitstapje voor de ouden van dagen te Bennebroek is, dank zij het mooie weer. een feestdag geworden. 120 deelnemers maakten in auto's en autobussen een tocht naar Valkeveen, waar enige uren in de bekende uitspanning werd doorgebracht, 's Avonds wachtte in „Groenen- daal" te Heemstede een uitstekend maal. In Bennebroek werd de oudjes door het fan farecorps .Kunst na Arbeid" verwelkomd. Op Woensdagavond 25 Juni houdt, de afd. Heemstede van de Kath. Volkspartij een verga dering In het R.K. Verenigingsgebouw. De partijsecretaris dr. L. A. N. Alberlng zal een uiteenzetting geven over het Indisch beleid van de K. V. P. Dc motorfiets van een luidruchtige verkeers- zondaar in de Grote Houtstraat te Haarlem was zodanig ontdaan van alle knalpotten en rem men. dat de politie Woensdagmiddag de berijder van een bekeuring voorzag De behandeling van de zaak tegen de gewe zen voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Noordholland, mr. F. W. de Koek van Leeuwen, die hedenmorgen voor de derde Kamer het Tribunaal zou plaats hebben, ls uitge steld tot 24 Juli. curator in het faillisse- ït van A. J. Daalmeyer, tyonende te Haarlem, heeft op heden ter Griffie der Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem nedergelegd de enige, tevens slotuitdelingsHJst ln be doeld faillissement, welke al daar gedurende tien dagen kosteloos voor de 6Chuldelsers ter inzage zal liggen. Mr. W. Boers. 17 Juni 1947. KELLER MACDONALD Jansweg 42 Telefoon 11828 MEUBILAIR KUNSTVOORWERPEN TAPIJTEN SIERADEN ZILVER etc ZIJLSTRAAT 62. TeL 14637 Overal te ontbieden. Huidverzorging MASSAGE tegen haaruitval BESTRALING. EI'ILATIE. Inst. Haverkamp Begemann Mlddrnlaan 9. Tel 19062. PlulmveebedrUf -'t Spaarne" Sclialkw(|kerueg 127. JONGE HENNEN, KIPPEN en EENDEN Aan en tegen de leg. Alleen 'j allerbeste. N.V. B(jenstand „Mellona" v.h. J. DE MEZA, Santpoort. Algemene vergadering van aandeelhouders op Donderdag 26 Juni 1947 vm. 11 uur ten kantore der N.V. Jaarstukken en agenda liggen voor aandeelhouders ten kan tore ter Inzage. DE DIRECTIE Het Comité Autotocht voor Ouden van Dagen verzoekt diegenen, die ertoe willen bijdragen om de oude mensen een versnapering aan te bieden, hun giften te wil len storten op Giro 20365 van de penningmeester de heer A. M. Duytshoff, Verspronckweg 19 Haarlem, aan welk adres het ook gaarne euikerbonnen en versnaperingsbonnen zou ontvangen. Iets nieuws onder de zon InderdaadUVIOLAN is geen gewone zonne brand crème, dpch een wetenschappelijk product uit onze pharmaceutisch-cosmetische laboratoria. U VIOLAN zonnebrand crème bevat speciale licht- filters D en geeft Uw huid in korte tijd een prachtige, natuurbruine tint 2\ UVIOLAN is vetvrij *3), dus afwasbaar. (Geen vettige huid of klevende kledingstukken). Koel op de huid 1) ln UVIOLAN zijn lichtfilters verutrkt, dn dt buidver- brandende zonnestralen (290013200 Angslriim-eenhedenvol ledig abtorbtrtn. 2) AlU pigmtnlvormende en dus huidkleurendt zonnestralen worden doorgelaten. 3) Onderzoekingen hebben uitgewezen, dat olifn en veste trimet de pigmentvorming en bruinkleuring dtr huid beltmmtrtn. ZONNEBRAND CRÈME Flinke tuht f 1.15 - Voorlopig tltcbu beperkt terkrtjgbaar. N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabrieken v/h BROCADtS-STHEEMAN PHARMACIA AANBESTEDING De Directeur van Openbare Werken te Haarlem zal op Maandag 7 Juli 1947 des v.m. 11.30 uur in het Raadhuis al daar ln het openbaar aanbe steden Het maken van een v()zel- gemaal voor de Roniolen- poldcr aan (le Schalkw(j- kerweg, met h(jkomende werken. Bestek met tekeningen ligt ter Inzage op het bureau van Openbare Werken, Jacobljne- straat 24 en ls zolang de voorraad strekt aldaar ver krijgbaar tegen betaling van f 2.50 per stel. noteert heden 12 ct., graat er uit met uitjes. Ja om te zui gen moet Je b(J z(]n. Ook verse vis voor iedere prijs. Kwaliteit behoeft geen betoog meer, met garantie ook voor moeilijk of grijs haar. Laat uw haar absoluut onzichtbaar verven met de beste Franse en Hol landse verven. Blonderen gegarandeerd onschadelijk. Oliewassing tegen droog haar of roos. Jacobjjnestr. 13. tel. 18731 Nationaal en Internationaal DameskaDoer bekroond 1947 WONINGRUIL Wie wil groot huis liefst omg Kleverparkweg-Schotersingel rullen voor kleiner huis best. uit 5 kamers en badk, v, en a tuin, zeer gerief. Mooie stand, pmg. Kleverlaan. Br. no. 7996, MODERNE VILLA te Heemstede. 9 kam. Verw op woonk. temp. mooi gelegen, te koop of tc huur KI. villa moet besch. z(Jn omtrek Haar lem of Gooi. Br. ond, M 72 Alg. Adv. Bur. Rouma en Co., Am sterdam, EEN KLASSE OP ZICHZELF 8 dagen VALKENBURG-DINANT-BRUSSEl 140. 4 dagen ZUID-LIMBURG 54— 5 dagen GORSSEL en omg. f 90. 4 dagen GORSSEL en omg. 1 71 5 dagen TWENTE en omg. 77. 4 daqen TWENTE en omg. 59— 5 dagen ARNHEM en omg. f 60. 4 dagen ARNHEM en omg. 49— Verder een uitgebreide keuze aan 'dagtochten naar Arnhem - Veluwe - Holterberg - Gaaster- land enz. ALLE REIZEN EN TOCHTEN ONDER DESKUNDIGE LEIDING. PRIMA HOTELS EN MAALTIJDEN. Dageliiks individuele trips naar Marken en Volen dam ƒ4.17 - 3.17 - ƒ2.17. Zeetochtjes vanuit Scheveningen van ƒ4.50 tot ƒ1.per persoon. Vraagt uitgebreid Zomer programma 3. 25 ct. RESERVEERT TI7DIG UW PLAATSEN BI3 HET Groote Houtstraat 124 - telef. 20033 en in- lichtingkantoren der Nederl. Spoorwegen. Wiejan denkt er het zijne van.... Piepkuikens f j 50 Braadkippen vanaf 350 Vette kippen per p0nd f 2,75 SMEDESTRAAT 36 w TELEFOON 12^3*

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3