City Tax Het Duitse probleem wekt zowel Franse als Britse ongerustheid Wantoestanden bij apparaten fabriek „De Waterratten" in het zilver Regeringsver klarin over Indië Wat andere bladen schrijven over Indonesië ,\ort en Bondig Taxi? Bel 1.2.3.4.5. BLOEMEN CORSO HAARLEM Ptiilishave reparatie RADIO Radiohuis „Haarlem Noord" WOENSD A IUU 1947 HAARLEMS DAGBLAD HET PLAN 'ARSHALL IN GEVAAR: in Duitse productie zou limiet van Potsdam verre te boven gaan De Franse regering heeft aan de Engelse regering een nota overhandigd, waarin zij uitdrukking geeft aan haar ernstige onge rustheid over het plan om de Duitse pro ductie op te voeren tot een niveau, dat vei uitgaat boven hetgeen in het verdrag van Potsdam is bepaald, aldus wordt in welin gelichte kringen te Londen verklaard. Volgens deze zelfde zegslieden deelt de Engelse regering in de ongerustheid over de bedoelingen van de V. S. met Duitsland. Bevin zou gistermiddag hierover gesproken hebben met Lewis Douglas, ambassadeur der V. S. in Engeland. Massigli, Frans am bassadeur in Engeland, zou tijdens een on derhoud met de Engelse minister van Bui tenlandse Zaken de Franse zienswijze weer eens uiteengezet hebben. Met 149 tegen 148 stemmen heeft de raad van de Franse Republiek een resolutie aan genomen. waarin de regering wordt voor gesteld het bestuur van de Franse bezet tingszone in Duitsland te wijzigen, door het vroegere commissariaat voor Duitse aange- Ün| legenheden weder in te stellen. Tevens is voorgesteld het bestuur der zóne in handen der burgerlijke autoriteiten te leggen. Tijdens de debatten verklaarde de minis ter van Buitenlandse Zaken, Bidault, dat eis aan de huidige Franse politiek ten opzichte I van Duitsland streng zal worden vastge houden. 1 Duitse instemming De bizonale economische raad, het nieu we Duitse lichaam, dat verantwoordelijk is eï" I voor de economische aangelegenheden in de Britse en Amerikaanse zóne van Duits land, heeft in zijn tweede plenaire zitting een resolutie aangenomen, welke het plan- Marshall voor Europa de beste gelegenheid der geschiedenis noemt om zich te vereni gen tot een solidair geheel. De resolutie, waarin de raad zich bereid verklaart om zijn deskundigen ter beschikking van het plan-Marshall te stellen, werd door de len communisten tegengestemd, aldus meldt Dena, het Duitse nieuwsbureau in de Ame rikaanse zóne. De zitting werd geopend met een rede voering van de maarschalk der R.A.F. sir Sholto Douglas, opperbevelhebber in de Britse zóne. Sir Sholto noemde de voor naamste vraagstukken in volgorde van belangrijkheid: voedsel, steenkool en ver voer. De vergadering werd eveneens bijge woond door generaal Lucius Clay, bevel hebber der Amerikaanse zóne. Voetbal Stroker traint H.F.C. Mei ingang van 1 Augustus is benoemd tot oefenmeester van H.F.C. de internationaal Stro ker, lid van Ajax. In het afgelopen seizoen Is Stroker als halfspeler van het Nederlands elftal op de voorgrond getreden. Het elftal van H.F.C. zal hoofdzakelijk uit vroegere spelers bestaan. Als rechtsbuiten zal spelen Nauwelaerts d'Agé, tot nu toe lid van H.B.S. uit Den Haag, die de laatste jaren in deze .**\geving woont. Waterpolo H.P.C. naar de eerste klas Door de nederlaag van 3—1 tegen UZSC ein digt HPC op de onderste plaats Ir. de hoofdklas van de KNZB en degradeert deze club naai eerste klas. De kampioenen van de eerste klas sen HVGB en RZC spelen lwee wedstrijden te gen elkaar om de plaats in de hoofdklas. De Utrechtenaren namen voor rust op geluk kige wijze de leiding. In de tweede helft kwam HPC goed opzetten en Bouwer maakte geluk. (1—1). Weliswaar waren de Heemstedenaren meer in de aanval, doch UZSC had meer geluk en doelpuntte nog tweemaal. (1—3), Kellners en kogelflesjes in een balanceer-symphonie Munitie werd met hamer en beitel bewerkt! Tijdens een onderzoek, dat de Haarlem se politie naar de naleving van de Arbeids- en Veiligheidswetten in een apparaten- fabriek aan de Lange Margavethastraat instelde, bleek dat de voorschriften in deze onderneming in alle opzichten met voeten getreden werden. In de eerste plaats bleek er arbeid ver richt te worden door een drietal jongens, die nog onder de leerplichtwet vielen. Ten tweede waren deze jongelui in de nabijheid van niet-afgeschermde smelt ovens, die zeer grote hitte verspreidden, te werk gesteld. Maar het toppunt was wel, dat men zich onledig hield niet het met behulp van een hamer en een beitel demonteren van hul zen van projectielen, waarin zich nog slag hoedjes bevonden! De Mijnen-opruimingsdienst heeft zich belast met het weghalen van de hoeveel heden in beslag genomen munitie. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen de directie van de onder neming. Kleedhokjes op sportvelden vergen vier mille De gemeentelijke sportterreinen aan de Kleverlaan en de Van Oosten de Bruyn- gtraat zijn reeds enige tijd in gebruik, doch zij moeten nog van een kleedgelegen heid voorzien worden. De kosten van het maken van behoor lijk geoutilleerde kleedgelegenheden zijn echter zeer hoog. B. en W. willen dan ook voorlopig volstaan met het maken van een noodvoorziening. Op het terrein aan de Kleverlaan zal dit mogelijk zijn door het reeds aanwezige schaftlokaal geschikt te maken als kleed lokaal voor jongens, de meisjes kunnen gebruik maken van de in de zweminrich ting aanwezige derde kleedkamer. Op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat kan volstaan worden met twee schaftketen met een tussenbouw voor toiletten. W. stellen de raad voor een crediet van 4000 tot het doen uitvoeren van deze ver bouwingen ter beschikking te stellen. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 22 Juli 1947 GEHUWD 22 Juli: F. Wijkhuise BEVALLEN van C. Hoenderdos en J. J. zoon: 21 Juli: J. W. v. BoschWeerdenburg. M. P. Siegerist t Hoff. W. M. J. HoenderdosNelissen. BEVALLEN van een dochter: 19 Juli: M. J. d. Klinkenbergv. d. Klashorst. 20 Juli: M. Datema—Hoogkamer. F. M. d. Haanv. d. Klugt. 21 Juli: C. A. Both—Vellekoop. T. Plantinga—Plantinga. R. J Rieu—v. Heerden. M. VeenendaalSteeman. M. K. Kruijver Liefting. G Koene—Wilderom. 22 Juli: J. J. M. ImansePot. P. Bonhuisv. d Meer. del OVERLEDEN: 19 Juli: F. LandwerdDaan, -ob78 j-, Spaarnhovenstraat. T. v. Brummelen öJTempel, Oudeweg. 20 Juli: C. Kooij—Kuijper, orv2 j., Badhuisstraat. M. A. ZwartVerschore, rijkp2 j Iordensstraat. T. d. Haan, 78 j., Schoter singel. A. W. J. Rol—Dekker. 63 j-, Ver- spronckweg. D. Proper, 84 Kamperlaan. J. A. C. Doezie. 63 j„ Tetterodestraat. D. Heineke, 68 jDelftlaan. K. Boller—Maijer, 67 j., Kamperlaan. 22 Juli: T. M Peerdeman, 50 j.. v. Oosten de Bruijnstraat. T Markus v Leeuwen, 58 j, Hazepaterslaan nd« de Telefoon 16.17.2 (Adv.) Agenda voor Haarlem Rembrandt: Lost weekend. 14.30, 19.00 en 21.15 ,-ur. Palace: Music for millions, 14 30. 16.45 en JU.15 uur: Luxor: Revuester, 14.30, 19.00 en 21.15 uur:City: Tarzan's verborgen schat. 14.15, 16.30. 19.00 en 21.15 uur.Spaarne: Opstand in Algiers, 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: De dief van Bagdad. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. DONDERDAG 24 JULI. Hotel „De Leeuwerik": Partij van de Arbeid, {Vergadering federatie Haarlem. 8 uur. Bioscopen: Middag- en Avondvoorstellingen. ""fl Niet in alle stilte, maar wel op het aller onverwachtst heeft Haarlem gisteren de pri meur voor Nederland gekregen van een onvervalste „Cours des gargons", een snel- en behendigheidswedstrijd tussen hen, die in de Spaarnestad het dorstende en hon gerende mensdom drank en spijs overhan digen. Plaats van handeling was de stations restauratie, waar dit koene plan eens in een obersbrein rijpte, hoewel een onbescheiden krantenman, die van een grapje een écht bericht maakte, eigenlijk de doorslag had gegeven. Dat lieten de kellners niet op zich zitten: nu zouden ze hun „cours" hebben ook. Zo werd Dinsdag in allerijl een wedloop geïmproviseerd, die de tussen 3 en 4 uur wachtende reizigers treindrukte en -ver traging heeft doen vergeten. Twaalf zwartgepande en witgebefte he ren en één blanke jonkman van bescheiden formaat die dan ook favoriet was - startten drie aan drie bij het optrekje, waar argeloze meisjes voor zijpaden behoed worden. Het parcours liep via de Rotter damse zijde naar de Amsterdamse en dan weer naar het gemelde gebouwtje, waar een aan de stationsrestauratie geparenteer de dame de chronometer bediende. De clou was echter het „tafeltje dek-je" dat aan de Noord-, en het „tafeitje-scheer-je-weg" dat aan de Zuidzijde van de restauratie ge speeld moest worden. En goed! Want stren ge dames noteerden met argusblik en pot lood ieder vergrijp, dat tegen het „Hoe hoort het eigenlijk?" der koffiehuiswereld gepleegd werd. Luide aangemoedigd door collega's-in- ruste en talloze vrouwelijke supporters spo ten de Gastons, Marcels en Eduards als li- monade-gazeuse zigzaggend door het ge amuseerde publiek. Er mocht uit puur enthousiasme hier en daar dan al eens een kogelflesje met het perron in aanraking komen: als perfecte vaklui brachten zij alle ingrediënten weer heelhuids thuis. De eerste prijs was voor de favoriet: de 17-jarige Stokvis, die ons toevertrouwde, dat hij onder de gasten van „Lion d'Or" als „Robbie" befaamd is. Dit wonder van prille kellnerische vaardigheid legde de afstand in 2 minuten 46 seconden af en maakte slechts één fout bij de tafeltjes. De num mers 2 tot en met 5 stamden allen uit de Stationsrestauratie, die het voordeel van eigen terrein had. De winnaars werden be giftigd met prijzen in geld. taart, fruit en geestrijk vocht, door de directeur van de Stationsrestauratie, de heer A. A. J. Beijer, onder wiens patronage het evenement plaats had, en verschillende Haarlemse firma's ter beschikking gesteld. Kellnersrace tijdens de feestweek? De kans is groot, dat de wedloop van gis teren de genesis zal worden van een nieuw» Haarlemse attractie: een nationale kellners- wedloop. Reeds is men met „Haarlem's Bloei" in contact getreden om te trachten nog tijdens de feestweek tot een dergelijk aantrekkelijk programma-onderdeel te komen. Nachtelijke aanrijding op het Yerwulft In de afgelopen nacht had omstreeks één urn- op de hoek van het Verwulft en de Koningstraat een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De schuld bleek bij de uit de Koningstraat komende wagen te liggen, daar bij controle uitkwam, dat de voetrem in het geheel niet werkte. De van het Verwulft komende auto kwam er met een paar ingedrukte spat- schermen af. Zeven mille voor werktuigen voor het Waterbedrijf De hers tel werkplaats van het Gemeentelijk Waterbedrijf heeft dringend behoefte aan een moderne draaibank van middelmatige grootte en aan een kolomboormachine om daarmee de onderdelen te vervaardigen, die voor het re pareren van defecte watermeters noodzakelijk zijn. en W. stellen de raad voor f 7000 ter be schikking te stellen om de aanschaffing van deze werktuigen mogelijk te maken. Het legerbericht van de Coloradokever Gisteren werden Coloradokevers aange troffen in de Lange Wijngaardstraat en in de Kloosterstraat te Haarlem en in een weiland bij fort Penningsveer. De beesten werden aan de Plantenziektenkundige Dienst overgeleverd. Parijs? Nee, Haarlem. „Zal ik het flesje in de hand houden of op het blad zetten?" is het probleem, waarvoor deze snelvoetige koffiehuis-dienaren geplaatst worden. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de Haarlemse Zwem- en Poloclub „De Water ratten" werd opgericht. In de jaren 1921/'22 legde een groep leden van de Haarlemse Red dingsbrigade zich ook toe op waterpolo en snelzwemmen. Mevrouw N. J. MeyerinkRijk steunde de groep door een polobal ten ge schenke aan te bieden. Na afloop van de oefe ning van de Brigade op 23 Juli 1922 werd be sloten de vereniging „De Waterratten" op te richten. Het bestuur bestond uit de heren D N. H. Haase, voorzitter. A. Wapstra, secreta ris-penningmeester, A. H. de Bruyn, J. H. Kemper en W. Dijkstra, commissarissen. In de loop der jaren heeft D W.R. op zwem- en waterpologebied een woordje mee gesproken. In 1925 en 1926 werd het Nederlands kam pioenschap vier maal 50 meter wisselslag- festafette op naam der club gebracht, in 1927 werd C. H. Vrugt kampioen 100 meter school slag en A. Liezenberg legde beslag op de titel 200 meter rugslag. In de walerpolocompetitie van de K.N.Z.B. neemt D W.R. met drie dames- en drie heren zeventallen deel en de jongere leden spelen in de kringcompetitie Velen hebben verdienste lijk werk voor D.W.R. verricht. Wij noemen de vroegere voorzitter, wijlen de heer D E. van Leersum, die zich met veel toewijding aan de vereniging gaf. De heer J. M. Thuis I is van 1928 af lid van het bestuur, de heer C. M. H. van den Broek deed in 1932 zijn in trede. de heren J. H. van de Booren en S. T de Vries in 1935 en sedert 1937 vervult de heer G. Voogd het voorzitterschap. Met een oudejaarsavond zijn Dinsdagavond de feestelijkheden ingezet. Op een daaraan voorafgegane vergadering zijn de heren C. M. H. van den Broek en J. H. van de Booren benoemd tot leden van verdienste. J. D. Wijkhuizen overleden Te Hillegom is Dinsdagmiddag overleden de heer J. D. Wijkhuizen, die in het vereni gingsleven een werkzaam aandeel heeft ge had. Zo was hij bestuurslid der afdeling Effatha, eerst bestuurslid en daarna vele jaren secretaris-voorzitter der afdeling Haarlem van Patrimonium geweest. Op zijn initiatief kwam ook de Noordhollandse Bond Patrimonium tot stand, waarvan hij een der oprichters en enige jaren voorzitter is ge weest. Tenslotte ls hij een aantal jaren als oprichter aan de Patrimonium-Woningstich ting verbonden geweest. HET 3000STE SCHIP LN DE ROTTERDAMSE HAVEN. Gisteravond is het 3000ste schip van dit jaar de Rotterdamse haven binnengelopen. Het is 't Amerikaanse s.s. „Keystone State" metende 7210 b.r.t. en komende van Hou ston met een lading stukgoed. Het vorig jaar liep het 3000ste schip eerst1 op 15 September, dus bijna twee maanden later binnen. Over het besluit van de Nederlandse regering om tot een politiële actie in Indonesië over te gaan schrijft de Nieuwe Rotterdamse Courant, dat deze beslissing, die onze over heid, na rijp beraad, in diep besef der normen van ethica en religie en niet in de laatste plaats doordrongen van haar verantwoorde lijkheid, heeft genomen, in politiek opzicht n'et kan en mag worden afgemeten naar oorzaken en afleidingen. Zij moet tevens en in nog rui mere mate worden beoordeeld naar haar ge volgen. Over die gevolgen kan men voorlopig nog slechts gissen. Het blad besluit: „De repu bliek liet geen andere keus, daar zij ook sinds 27 Mei halslarrig, in weerwil van de druk der grote mogendheden, bleef weigeren zich te hou den aan de overeenkomst, die zij 25 Maart vrij willig tekende". Het Al gemeen Handelsblad meent, dat van bemiddeling door derden geen heil is te verwachten, omdat de onderhandelaars, zij het voor de republiek onder drang van bulten, het tenslotte bijna eens konden worden, maar vooral omdat de republikeinen te Batavia en Djokja steeds van mening verschilden. Deze bij de tegenpartij ontbrekende eensgezindheid is daarentegen wel bij de overgrote meerderheid het Nederlandse volk te signaleren. Het blad schat, dat 80 a 90 procent van ons volk de genomen stap als onafwendbaar beschouwt. Parool (onafhankelijk socialistisch) schrijft: „Zoals Hitler's mars naar Wenen geen lager doel had dan de „bescherming" van de Oostenrijkers zo tettert onze „Christelijke" radio, dat Nederlands mars naar Djokja er een zal zijn „uit barmhartgheid". Zoals de Oosten- zal zijn „uit barmhartigheid". Zoals de Oosten des Führers hadden ingeroepen, zo proclameert de officiële Nederlandse voorlichting precies op de dag waarop tot geweld werd besloten, hoe kan het zo treffen! dat „tal van dessa's egens de toenemende terreur de bescherming van Nederland hebben gevraagd". En zoals Hitler, die vurige vrijheidsbrenger, de landen die hij te lijf ging alleen maar de zegeningen der ware democratie kwam aanbieden, zo ver kondigt de Nederlandse Regering, dat zij thans de voordelen van Linggadjati aan de Republiek zal gaan presenteren". „De „Maasbode" (R.-K.) is van oordeel ,dat het grote meningsverschil gebaseerd ls op de overschatting van zichzelf door de Republiek die door de ongelukkige politiek vooral van het Kabinet-Schermerhorn zo hopeloos werd aange moedigd: de Republiek beschouwde zich, toen dit fictieve de facto-gezag èn over Java èn over Sumatra èn over Madoera haar naar het hoofd steeg, zich zelf eenvoudig als een mogendheid, zoals Nederland een mogendheid was, totaal in strijd met de 17 artikelen en de Verenigde Sta ten van Indonesië. Het beste bewijs voor deze mogendheid-gedachte was wel het aanknopen door de Republiek van eigen buitenlandse be trekkingen, waartoe zij genoopt zou zijn door het uitblijven van de troepenvermindering on zerzijds". „De Volkskrant" (R.-K.) verklaart, dat door de rede van dr. Beel tweeërlei indruk is gewekt, namelijk: „Vooreerst, dat daar een man sprak, die van elke krijgszuchtigheid is ge speend", en als tweede sterke indruk: „dat an dermaal die vervloekte mentaliteit van „het vodje papier", die de Indonesische regering op na houdt, ons deze tijdelijke onderbreking van een vreedzame ontwikkeling heeft gele verd". Het Vrije Volk (P, v. d. A.) waarschuwt „Niet alleen de voorlichting over het politioneel optreden, veel meer nog dat optreden zelf moet binnen de door de minister-president gestelde grenzen worden gehouden. Er is ln het eerste leger-communiqué sprake van het bombarderen van vliegvelden. In berichten van republikeinse zijde wordt zelfs gewaagd van het bombarderen rvan een vliegveld bij Djokjakarta, Daarvan ls in het officiële communiqué geen sprake. Opheldering daarover is gewenst. Maar reeds thans moeten wij zeggen, dat wij het bombarde ren van vliegvelden in het binnenland kwalijk onder politioneel optreden kunnen rangschik ken, De „luchtmacht" van de republiek vormt geen bedreiging van betekenis voor de Neder landse strijdkrachten en van enige activiteit van die luchtmacht ls nog niet gebleken. De rege ring zorge, dat de grenzen der politionele actie strak getrokken en niet overschreden worden". Trouw (A.-R.) schrijft: „Gewapend optreden is nimmer een oorzaak tot vreugde. Ook en al lerminst in dit geval. WIJ, Nederlanders, die afkerig zijn van geweld, kunnen er nimmer Iets anders in zien, dan een noodzakelijk kwaad. Zo het ook thans. Datgene waartoe de Neder landse regering besloot is een trieste plicht. Een plicht, die zijvan haar roeping als over heid bewust, had te aanvaarden. Het op zich zelf diep te betreuren optreden is slechts als men hier op iet, alsmede op het te verwerven doel, herstel der rechtsorde een zegen. Ook voor ons is dat doel niet herstel van een voor bijgegaan systeem, maar een nieuwe rechtsorde op de basis der 7-December-rede, waarvan enige grondtrekken ln het accoord van LinggadjaU zijn aangeduid", DISTRIBUTIE HAARLEM Levensmiddelenkaarten kunnen afgehaald worden Haarlem (Vleeshal) restant R, Sa tot en met Schik. Heemstede (Binnenweg) 9 tot 12 uur V tot vo; 2 tot 4.30, restant V. Schoenenbon (cijfer 9 en kinderen geboren tussen Juli 1933 en 1945) te Aerdenhout (gem. Kwekerij) van 9 tot 12.30 en 2 tot 3 uur. Aanvraagformulier rijwielbanden: Haarlem (De Vleeshal) restant Bi tot en met Bom. Heemstede (Binnenweg) H en I (inlevering). VERGADERING DER C. P. N. De afdeling Haarlem van de C.P.N. (De Waarheid) belegt op Donderdagavond een openbare vergadering in de Gemeentelijke Concertzaal, waar de heer Jan Schalker het woord zal voeren over de huidige ont wikkeling in Indonesië. Hedenavond debatten Hedenmiddag om 5 minuten over één begon minister-president dr. Beel voor een nagenoeg geheel bezette Tweede Kamer met het voorlezen der regeringsverklaring over de Indonesische situatie. Deze verkla ring bevatte een omschrijving van de mo tieven ,die de regering geleid hebben bij haar stap tot machtiging van de It. gouver neur-generaal voor politieel optreden. Te vens behelsde zij een uiteenzetting van de inhoud der aan de Ver. Staten, Engeland en de U.N.O. gezonden memoranda. Om vijf minuten voor half twee schorste de voorzitter de vergadering. Hedenavond om 7 uur beginnen de debatten, die zich waarschijnlijk tot heden zullen beperken. Handelsverkeer met Polen Met de handelsovereenkomst welke in November 1946 voor het jaar 1947 getrof fen is werd een begin gemaakt met de her vatting van het goederen- en betalingsver keer tussen Nederland en Polen. Overeengekomen werd, dat Nederland zou uitvoeren 4,7 millioen aan Philips- producten, voorts tin, rubber, chemische- en pharmaceutische producten, laborato rium-apparaten, werkpaarden, fokvee, ha ring, koffie en eacao. De Poolse export zal bestaan uit steenkolen, ijzer, zout, zinkwit, kalkzouten, glas, werkkleding, gras- en klaverzaden. Bovendien werd een aanvullend protocol getekend, waarbij van Nederlandse zijde wordt deelgenomen in de wederopbouw van Polen, in het bijzonder op het gebied van scheepsbouw, havens en waterwegen. Dit protocol, dat betrekking heeft op een periode van drie jaren, geeft Polen de mo gelijkheid in Nederland tot een bedrag van 30 millioen aan scheepsbouworders te plaatsen. Ter verrekening hiervan zal Polen gedurende drie jaren steenkolen leveren tot een totale hoeveelheid van 1 millioen ton. Op het ogenblik wordt in het bijzonder uit Polen ingevoerd vlakglas. zinkwit, werkkleding en walserijproducten. Van Ne derlandse zijde had het handelsverkeer be trekking op Philipsartikelen, sleepboten en lichters, garens en rubber. Beperkende maatregelen op de Amerikaanse petroleum-export Het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij de uitvoer van olie en benzine wordt verboden, wanneer zulks strijdig zou zijn met de belangen van de verdedi ging of de veiligheid van het land of wan neer de voorraden voor civiele doelen tot een te laag peil zouden dalen. Op bet ne men van deze maatregel is aangedrongen door de commissie voor de koopvaardij, die een onderzoek heeft ingesteld naar de ver scheping van petroleumproducten naar de Sovjet-Unie. BINNENLAND. In de Staatscourant zijn opgenomen de na-* volgende beschikkingen: wijziging caiculatiebe- schikklng schoenen 1947. en derde wijziging prlj» zen beschikking kapperstarieven 1948. HAARLEM EN OMGEVING. Op 15 Aug. hopen van het bisdom Haarlem hun 40-Jarlg priesterjubileum t* gedenken: C. J. Boekhorst te Buttenveldert; H. A, Bots te Halfweg; mgr. F. B. J. M. Filbry te Haarlem; J. Th. Jacobs. te Alkmaar; B, F. Kdsters, te Hillegom: A. W. j Lühnn. te Haarlem en H. A. C. M Wennen, te Nieuw-Venr.ep. Ds. A. Zwiep. Chr. Geref. predikant te IJmulden heeft het beroep naar Schiedam aan genomen. Het crediet van f 3795. dat de raad verleen de voor de Inrichting van de school ln de So- phlastraat, om daarin de polikliniek voor de bestrijding van geslachtsziekten onder te bren ger.. moet met f 952.51 verhoogd worden. Er wa ren grotere reparaUes nodig dan aanvankelijk gedacht was. G. v. d. Laan te Overveen bevelen B. en W. bij de raad aan voor tijdelijk leraar ln de Franse taal aan de Middelbare School voor meisjes f 1.163 :s nodig voor de verbetering der ven» warmlngslnstallatie aan de Wethouder Westen» veldscnool in de Overtonstraat. Voor herstel van het beddegoed in het Haar lems Kindertehuis wordt aan de raad een cre diet gevraagd van f 2500. J. Henstra. onderwijzer aan de Dagopen- luchtschool zal worden overgeplaatst naar de school voor u.l.o, ietter C. in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem zal Donderdag 24 Juli van 31 uur door George Robert ecn concert worden gegeven. Het pro gramma luidt: Fantasie op de manier van een echo. J. P. Sweellnck; Allegro. Menuet en Fi nale uit Water-Music". G. F Handel; Pasto- rale, J. S Bach; Prelude. Air cn Gavotte van S, Wesley; Cantique, E. Elgar; Fête-Dleu, H. An- dri essen. Bij de Buitenrustschool zal een speelweide Ingericht worden. Voor afscheiding vragen B. en W. aan de raad een crediet van f 1200. AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. Er komt een speeltuin op de Papetorenvest Badpakken voor schoolkinderen De bedrijfsorganisatie „Openbare bad en zweminrichtingen" is er, met mede werking van het Bureau voor de licha melijke opvoeding en de sport in ge slaagd te bewerkstelligen, dat ten be hoeve van het schoolzwemmen aan de inirohtingen, die daartoe gelegenheid géven, zwemkledimg zal worden vérstrekt. Het Rijksbureau voor Textiel heeft ver gunning verleend om in beperkte mate zwemkleding aan te jnaken. Voor de aan maak van een eerste kwantum van 5000 badpakken of badbroekjes voor jongens en 3000 -badpakken voor meisjes is te Vrie- zenveen een firma bereid gevonden. De kinderbadpakken zullen worden geleverd aan de daarvoor in aanmerking komende inrichtingen. Aan de hand van de door de rijksconsulenten voor het schoolzwemmen verstrekte cijfers betreffende het gemid delde aantal vérstrekte schoolbaden per dag, is door de bedrijfsorganisatie een ver delingsschema opgesteld. Met het genoem de kwantum zal onmogelijk de gehele be hoefte gedekt kunnen worden. Indien voor deze badpakken voldoende belangstelling bestaat, zal de bedrijfsorganisatie pogin gen in het werk stellen, dat een tweede i kwantum zal worden verstrekt. Zoals wij reeds in ons artikel over de Haar lemse speeltuinen meedeelden, 'ligt het ln het voornemen een speelgelegenheld voor kinderen op het oostelijk gedeelte van de mlddenstrook van de Papetorenvest In te richten. De in die omgeving werkzame vereniging „De Glasblazers" heeft de organisatie van het jeugdwerk reeds ter hand genomen en zal ook haar medewerking verlenen bij de inrichUng en het gereed maken van een speelgelegenheid op die strook grond. Het verbond van Haarlemse Speeltuinverenigingen zal daarvoor de nodige werktuigen ter beschikking stellen. B. cn W. willen hieraan graag medewerking verlenen en zullen het gevraagde terrein voor dit doel afstaan en in orde laten brengen. Er zal een zodanige afstand van de rijweg geno men worden, dat op het overblijvende gedeelte enige beplanting aangebracht kan worden. We gens de hoge kosten zal op het terrein geen grasmat worden aangebracht. Wel zal een zand bak worden geplaatst. B. en W. verzoeken de raad voor dit doel een crediet van f 2930 te hunner beschikking te stellen. Amsterdamse Beurs Slotkoers Heden gisteren 1 uur Koninklijke Olie. 412% 415% 2871/2 288% Philips 372 372% A.K.U 183% 184% 220% Nederlandse Ford. 353 Nederlandse Kabel 270 Calvé certificaten. 165 167% Scheepvaart-Unie 179 180 ioll.-Amerika Lijn 205% 206% Oeli Maatschappij 1461/2 152 H. V. A 231 236 A'dam Rubber 1381/. 143 Med. Handel Mij 133 134 N.-I. Handelsbank 100% 102 Billiton Mij. 11 335 342 ZANDVOORT 1947! „AU PARADIS" doet dat ln géén geval. Fruit uitde Betuwe Van heden af verzend lk weer op bestelling: eerste klas fruit per 10 KG en meer. Fijne handperen, pruimen, appels enz. tegen scherp concurreren de prijzen. R. Roelofse, Fruit handel. Spoorstraat 43, Herveld DONDERDAGMARKT L. ELSHOFF Timmerman - Aannemer Uw adres voor timmer en onderhoudswerken Hendrik Roozenlaan 20 Hrl. W. WASSERIJ EN CHEMISCHE WASSERIJ PEEPERKORN Blekersvaartweg 39. Heemstede, vraagt STRIJKSTERS, PERSSTERS, MANGELSTERS EN LEERLINGEN Zij, die reeds voor het grote bloemencorso te Haar lem op Zaterdag 9 Aug. a.s. inschreven of belang stelling hebben voor dit corso, worden verzocht de VERGADERING bij te wonen, welke gehouden wordt op VRIJDAG 25 Juli a.s. te 8 uur n.m. In RESTAURANT BRINKMANN. Grote Markt te Haarlem. De Haarlemse drieling nam Dinsdagmiddag in handen van zijn ouders, de heer en mevrouw B. A. G. Dorlandt afscheid van de Mariastichting. Zelfs de vader slaagde er niet in ons duidelijk te maken wie was: Leonardus Maria, Henricus Joseph of Ber. nardus Leopold. Wij laten de oplossing van dat probleem maar liever aan onze lezers over. N.V...DESTEENWERF" LEKSTOFWONDERPOEDER Voor lekke kelders enz. In bus. sen van 5 K.G. Spaarndamse- weg 48, Tel 10072-15700. KELLER MACDONALD Jam-weg 42 Telefoon 11828 Wij verzorgen al uw AUTO TRIPS voor binnen- en bulten land. Garage BOUCKAERT. Rozenstr. 9. Tel. 19992. HUWELIJK Wilt u succesvol slagen? Wendt U dan tot bureau HARLEMIA wy helpen óók U. Vraagt direct kosteloos Inl. Postbox 257Haarlem gt inlichtingen bij Floresstraat 14 voor het aanschaffen van een nieuwe PHILIPS of WALDORP RADIO Speciale reparatie-inrichting voor Uw defecte radio. Reparaties vlug en goedkoop. TELEFOON 20816 TE HUUR GEVRAAGD: voor direct of later, bij voorkeur ln Haarlem of om geving. doch desnoods ook elders ln het land; 100 tot 500 m2 werkplaats of fabrieksruimte (garage of iets dergelijks). „Tips", die tot een goed resultaat leiden, zullen be hoorlijk worden beloond. Aanbiedingen (ook van makelaars of andere tussen personen) worden ingewacht onder no. 8291, N.V. 's-Gravenhaagse Begrafenis onderneming „Simplicitas" W. J. INNEMEE ZONEN Fil. HAARLEM Kinderhuis vest 29-33 (v.h. R Smink) Telefoon 1.0.4.4.1 BEGRAFENIS CREMATIE Inschrijving in hel „ARCHIEF" waarborgt rrgejing volgens br«.rhrevrn wensen.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3