A. DE JONG City Tax Twee Haarlemse studenten reisden 5000 kilometer „met de duim" Vreemdelmgenbezoek aan Haarlem vertienvoudigd P.R.A. Haarlem werkte 8500 dossiers af Kort en Bondig Taxi? Bel 1.2.3.4.5. PARKETVLOEREN t Vlo e re nh nis Sèfte&dt iruéói z&i# tuut,' kortebaandraverij Wat is de PHECOLINE-GOLF Loosjes heelt morgen Engels en Amerikaans Loosjes ook voor Schoolboeken 2 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1947 haarlems dagblad BEGIN JULI vertrokken twee Haarlemse studenten met drie blikken erwtensoep, twee blikken gecondenseerde melk en een groote doos prentbriefkaarten in hun rug zak voor een trip van 5000 kilometer naar België, Frankrijk, Engeland, Schotland en Wales. De erwtensoep en de melk dienden tot noodrantsoen en de prentbriefkaarten tot beloning dergenen, die het tweetal een „lift" zouden verschaffen. De 23-jarige C. S. H. van Lokhorst en zijn één jaar jongere vriend G. A. Fluit- man, beiden even trots op hun lidmaatschap van het Haarlemse Studentengilde, begon nen hun door een invitatie van een Schotse correspondentie-vriendin uit Perth uitgelokte Odyssee met een enkele reis per trein naar Brussel, om tenminste het gevoel te hebben, dat ze de eerste dag al een flink stuk opgeschoten waren. Zij hadden in de Belgische hoofdstad al direct geluk, omdat zij een troepje Franse collega's tegenkwamen, die in tegengestelde richting gingen en graag wat francs voor guldens wilden verwisselen. Daarbij bleef het niet: nog dezelfde dag zou een haaStig- gebakerde professor in het Volkenrecht hen in een glimmende slee met 100 km per uur naar Gent brengen. Hij was de eerste van de 114 liftgevers, die zij zouden bedan ken en nog niet eens de meest originele. Want behalve de handelsreizigers in whiskey, chocolade, Hollandse cocosmatten en tandpasta lieten boeren, militairen, vleeshouwers en auto-coureurs zich door hun opgestoken duim vermurwen. Zij heb ben op een brandweerauto gezeten, op een kanon van Vickers en Armstrong, dat er gens in de Midlands versleept werd, in de „Royal mail" en in een steenkolenauto. Eigen „lift" gereden. In Noord-Frankrijk waren zij mede passagiers van een lichtelijk aangeschoten leraar in autorijden, die aan de kant van de weg nog een wankel karretje had staan. „Kun je sturen?" was zijn vraag en even later mocht Van Lokhorst zijn eigen „lift" rijden Met dat al zagen zij kans om in 11 dagen het doel: het Schotse stadje Perth te be reiken. Lang hielden zij het daar niet uit: het Schotse hoogland lokte onweerstaan baar en zelfs op de uitgestoi-ven trajecten onder een constante regen was nog wel een auto te krijgen. Zo kwamen zij in Fort Augustus'terecht, waar zij te gast waren op een Poolse hout- hakkerij, die aan een paar oud-Arnhem strijders werk verschafte. Evenwel: met de „duim" alleen kwamen zij er niet. Zij hadden ook geld nodig om van te leven. Daarom gingen zij naar een krant in Edinburgh en verkochten hun story voor een halve guinea. En slapen moesten zij ook. Nu, daarvoor waren de politie-bureaux de aangewezen plaatsen. Een avonturier kan wel tegen een harde brits en de vergelijking tussen de cel systemen der verschillende landen was ook zeer leerzaam. Hoofdzaak was, dat zij op een goedkope manier heel wat zagen, of het nu Parijs was met de Notre Dame en de Madeleine Van Lokhorst (links) en Fluitman vermoeid, maar zeer voldaan, staan op het punt de boot terug te nemen. of de Britse Home fleet op de Clyde. Daar bij werden zij gesteund door de welwillend heid van zovele autobestuurders, die altijd wel even tijd vonden om het ondernemen de duo te laten instappen. Dat ging soms zeer oorspronkelijk toe, zoals bij de En gelse sergeant-majoor, die als voorwaarde voor het meerijden stelde: „Kun je in het Engels vloeken?" Na vijf-en-een-halve week „duimen" waren ze weer in de Spaarnestad. De overtocht over het Kanaal was het enige, dat zij eerlijk betaald hadden. De twee blikken melk kwamen weer terug. Maar de prentbriefkaarten van Hollandse klederdrachten sieren nu de wanden van Belgische, Franse en Britse huizen als een herinnering aan twee sportieve en door tastende Haarlemmers. Bij verkeersongevallen Verden meisjes gewond Op de Jansweg raakte Dinsdagmorgen het stuur van de flets van een elfjarig meisje een stuur van een andere, waardoor het meisje viel Er passeerde juist een auto. die tegen de fietsen reed. Het meisje liep wonden op en is na ter plaatse verbonden te zijn. per auto naar haar huis vervoerd. De fietsen werden zwaar beschadigd. Bij het nemen van de bocht op de hoek An- thoniestraat—Lange Herenvest is een veertien jarige wielrijdster uit Amsterdam op de tram rails geslipt en brak haar linkerarm. Per auto ls het meisje naar Amsterdam overgebracht. Een auto, welke te dicht iangs de tramrails in de Tempeliersstraat was geplaatst, is Dinsdag middag door een tram aangereden en zwaar beschadigd. P. v. cl. A. Heemstede keurt „politiecel optreden" af De afdeling Heemstede van de Partij van de Arbeid nam Maandagavond de vol gende motie aan, die zij besloot te publi ceren: De afdeling Heemstede van- de Partij van de Arbeid, in vergadering bijeen: keurt de houding van het partijbestuur en de Kamerfractie van de Partij van de Arbeid, die hun medewerking verleenden aan het z.g. „politiële optreden" tegen over de Indonesiërs, zonder daarin de par tij te kennen, ten strengste af en spreekt over het interview van het partijbestuurs lid Van der Kieft, zoals dit door Aneta werd gepubliceerd, haar ernstige veront waardiging uit. DISTRIBUTIENIEUWS Donderdag zijn in de Vleeshal te Haarlem de letters N tot en met R aan de beurt voor het afhalen van een schoenenbon, Indien zij in het bezit zijn van een stamkaar t, waarvan het ni mer op een negen eindigt en van een inlegvel met bon 612. Ook kinderen geboren in de maanden Juli en Augustus van de jaren 1932 tot en met 1945 ontvangen een bon. In Bloemendaal (Hartelustschool) zijn de let ters U tot en met Z aan de beurt voor het afha len van bonkaarten lie en 12e periode en tabaks en versnaperlngskaarten. Santpoort Zij, die na 1 Mei 1945. maar niet later dan September 1946 bonnen voor een of meer toer- buitenbanden hebben ontvangen kunnen een aanvraag voor een „Bewijs van Inschrijving-' indienen Donderdag 14 Aug. kunnen inwoners van Sant poort in het Badhuis terecht. Van 9—12 uur de letters A t.m. K, van 2—4 uur L t.m. Z. Zij. die een aanvraagformulier hebben afge haald, maar geen inleverlngsbewijs ontvingen, kunnen dit in ontvangst nemen in het Badhuis op Donderdag tl Aug. van 9—12 uur de letter A t.m. K, van 2—4 uur de letters L t.m. Z. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 12 Augustus 1947 GEHUWD: 12 Aug., K, Lürsen en J. v. d. Hart; A. Bakker en K, v. Donselaar; J. Schaap en G. R Middag; A. A. Hagoort cn M. A. Meiboom; S. v Geldere en J. A. P. Vink; Gruppeaar en E. v. Dokkum. BEVALLEN van een zoon; 11 Aug.. A. M. Bak ker—Kamp; A, M, Geurtz—Wijtsma; E. J. v. d. Eijkhof—Mobach; C. Mesman—Warmerdam; 12 Aug.. J. Vooges—Kunst; C. J. J. Misset—Pleune; J. Cashoek—v. Bergen. BEVALLEN van een dochter: II Aug., C. Hoo- gendoom—v. Dongen; A. J. BogaartBurghardt; W. M. Veringa—Dernison; 12 Aug., A. G. Duurs- ma—v. d. Bunt; .T. H. v, d. Meij— Seders; J. Kiekens—Schouten. OVERLEDEN: 10 Aug., A. Kroon—Roza, 79 j., Gierstraat; C. Duivenvoorden. 79 j„ Kamper laan; 11 Aug., A, v, Leijenhorst, 78 Bastiaan- straat; E. C. M. v. Aken—Raat, 68 j., Tetterode straat. Telefoon 16.17.2 (Adv., Agenda voor Haarlem WOENSDAG 13 AUGUSTUS City: „Spijkers met koppen", alle leeftijden, 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 u. Spaarne: „V is victorie", alle leeft., 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Met een kwartje de wereld rond", alle leeft., 2.00. 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Tarzan in New York", alle leeft., 2.00, 4.15, ?.00 en 9.15 uur Frans Hals: „Met de Willem Barendsz ter wal visvangst", alle leeft., 2.00 en 8.00 uur. Luxor: „Rode Pimpernel", 14 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 u. DONDERDAG 14 AUGUSTUS Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Resultaat van doeltreffende propaganda De Bloemen week ligt achter ons en de penningmeester van „Haarlemss Bloei" zit nu gebogen over het grootboek als hij tenminste niet met vacantie is gegaan om uit te blazen! en becijfert de winst- en verliesposten. De laatste zijn concreter weer te geven, dan de eerste. De kaartverkoop voor) de tribunes op de Grote Markt is niet vlot gegaan ook al door een kortstondige regenstoornis. Zelfs tijdens het voorbij trekken van het Bloemencorso gaapten er heel wat open plekken op de houten stel lage. Men heeft de opmerking gemaakt, dat de prijzen der plaatsen op de tribu nes aan de hoge kant waren. Het Bloemenweek-comité merkt hier tegenover op, dat de verschiUende pro gramma-onderdelen ook gratis zeer goed te zien en de volgen waren- In het bijzon der geldt dit voor het corso. Het is echter redelijk, aldus het comité, dat wie een extra-goede plaats wilde hebben dat voor recht dan ook wel extra betalen mag ten bate van „Haarlem's Bloei", dat al deze festiviteiten arrangeerde. Ondanks de tegenvaller van de kaart verkoop, heeft men toch de voorlopige indruk, dat de begroting van het comité „uitgekomen" is en dat er van geen groot verlies sprake' zal zijn, misschien zelfs wel van een klein batig saldo! Ook de exploitanten van het Lunapark zijn tevreden. Een enkele, die minder goed geboerd heeft, is door de stichting „Luna park" gesubsidieerd. De grote winst: vreemdelingenbezoek. De grote winst niet in een getal uit te drukken is .gelegen in de enorme toevloed van vreemdelingen naar de Spaarnestad. Gunstige factoren daartoe waren de nabijheid van de internatiortale kampeerrally cn de W.F.A.-uitwisseling. Maar de grondslag werd ongetwijfeld ge legd door een goedgerichte propaganda in het buitenland, waarvoor voor een aan zienlijk deel de adjunct-directeur van „Haarlem's Bloei", de heer H. Beets, ver antwoordelijk is- Het staat vast, dat ook zonder de feestweek 1947 wat het vreem delingenverkeer betreft een recordjaar zou zijn geworden. Dit vindt zijn weer spiegeling o.m. in de verdubbeling van het ^aantal inlichtingen, die op het ver- keershuis dagelijks verstrekt worden. Haarlem staat in Nederland aan de spits, wanneer het om de toeneming van het toeristenbezoek gaat. StUging: 1000 Reeds nu sttfat vast, dat in de verstre ken maanden van dit jaar tien keer zo veel vreemdelingen Haarlem bezochten, als in geheel 1946 het geval was! De aan komst van de eerste groepen Engelse mi litairen uit het Rijnland twee keer per week vormde in April de voorbode van een nimmer aflatende stroom van buiten-' landse belangstellenden. Een ruwe schatting leert ons, dat er tij dens de feestweek 4000 buitenlanders in de stad zijn geweest. Daarbij is op te mer ken, dat deze vooral tegen höt eind van de week kwamen. Dit kan een aanwijzing zijn, dat het zwaartepunt in het pro- j gramma ook te nadrukkelijk op de laatste dag gelegd was en het is niet onwaar schijnlijk, dat daar het volgend jaar reke ning mee gehouden wordt. Het Bloèmenweekcomité zal Vrijdag avond bij elkaar komen om de resultaten en de tekortkomingen van de afgelopen manifestaties te bespreken, om daaruit voor de organisatie van een propaganda- actie in 1948 lering te trekken. Voetbal „Haarlem" naar Luik In het oefenpiogramma van „Haarlem" ls een wijziging gekomen doordat de loer naar Zwitser land niet doorgaal en het tournooi van „De Volewljckers" vastgesteld is op 23 en 24 Augus tus. Na de wedstrijd van Vrijdag op he: terrein van EDO tegen een Engelse ploeg volgt Zondag een ontmoeting tegen Blauw Wit in Amsterdam. Zaterdag 23 Augustus om half vijf spelen de roodbroeken tegen „De Volewijckers", waarna Heerenveen en AGOVV elkaar ontmoetert. Voor Zondag 24 Augustus staan op het programma de verliezersronde en de eindstrijd. Een week later maakt Haarlem een reisje naar Luik. om tegen Standard F.C. uit te komen. Zondag 7 Septem ber organiseert de club het Jaarlijkse Spaarne- bekertournool. Ds. J. Meester te Brouwershaven is voor de tweede keer beroepen bij de Geref. Kerk van Haariemmermeer-O Z. (artikel 31 K. O.). Russen noemen brenger van bloembollen „spion'' Men zal zich herinneren, dat de kapi tein van een schip met bloembollen, die naar Rusland moesten worden vervoerd en aangeboden werden aan de Russische regering als bewijs van erkentelijkheid uit Nederland voor de oorlogsinspanningen der Russen, nazijn terugkeer uit de Sovjet- Unie allerminst te spreken was over de ontvangst, die hem en zijn schip ten deel was gevallen in het Oosten. In een inter view vertelde de kapitein, de heer van Wageningen, dat zijn schip bij Leningrad beschoten werd. toen het buiten de aan gewezen vaarweg was geraakt. Thans komt United Press met een citaat uit „Nieuwe Tijden", het Russische tijdschrift, waarin de Russische schrijver David Zaslavsky heftig reageert op de uitlatingen van de heer van Wageningen. De Rus beschuldigt de Nederlandse kapitein er van, een „spion, smokkelaar en leugenaar" te zijn, Van Wageningen zou in dienst staan van de „marine-spionnage" en opzettelijk af geweken zijn van oe vaarweg bij Lenin grad, om de Russische marine-manoeu vres, die op dat tijdstip gehouden werden in de nabijheid van Leningrad, beter te kunnen observeren. Daardoor trok hij de aandacht en het geconcentreerde vuur van de vloot op zioh. De vrijgevigheid der Nederlanders en de goede bedoelingen die zij met hum bollen- zending hadden, zijn dus blijkbaar bij de Russen al in heel slechte aarde gevallen. Het is blijkbaar niet eenvoudig de Russen een cadeautje te brengen, want zelfs de meest argeloze boodschapper loopt de kans, voor een spion te worden aangezien, met alle gevolgen van dien. Republikeinse berichten tegengesproken Naar aanleiding van uitlatingen van Sjahrir op een persconferentie te New York gedaan, als zouden de Nederlandse troepen tijdens de politiële actie gebruik hebben gemaakt van vlammewej-pers, verneemt het A.N.P. van de meest .be voegde zijde het volgende: Sjahrir vertrok reeds voor het inzetten van de actie naar het buitenland, en had sindsdien geen rechtstreeks contact meer met de republikeinse regering, zodat hij zijn gegevens slechts uit de vrij verwarde persberichten kan hebben geput. Ten rechte zijn geen vlammenwerpers door de Nederlandse troepen gebruikt, noch is op burgers geschoten zelfs niet „in gescheurde republikeinse uniformen gekleed*"' en evenmin is gevuurd op soldaten die zich overgaven. Ten rechte werden door de marine-bri gade in Oost-Java o.a. twee vlammenwer pers buit gemaakt. De republikeinse radio heeft bij herha ling beweerd, dat aan Nederlandse zijde Japanners meestreden. Ten rechte werden ^oor de Nederlandse troepen 6 Japanners gevangen genomen en 7 gedood en werd door ons overal op Japanse wapenen be slag gelegd. Twee Japanse bommen wer den door een Japans vliegtuig op de door ons bezette stad Semarang geworpen. De vernielingen op de olievelden nabij Plad- joe, om een voorbeeld te noemen wer den door speciale Japanse destructieploe- gen uitgevoerd. Amerikaanse prijswinnaars bezochten Haarlem Gisteravond bezocht een troepje Ameri kaanse jongelui onder leiding van profes sor Clarence de Graaf van Hope College te Holland in Michigan de bloemenstad. Het waren drie leerlingen van middelbare scholen en drie studenten, winnaars van de door de jubilerende stad Holland uitge schreven prijsvraag voor een studie over het onderwerp „De invloed van de Neder landse nederzetting op de Amerikaanse beschaving". De Nederlandse regering bood hen als prijs het verblijf hier te lande aan, de K.L.M. zorgde voor de heenreis op 17 Juli en aan het eind van de week gaat het gezelschap per Holland-Amerika Lijn weer huiswaarts. De bezoekers toonden zich enthousiast over het Haarlemse stadhuis, waar zij cn- middellijk een huwelijksceremonie imi teerden en waar de adjunctdirecteur van „Haarlems Bloei", ae heer H. Beets, hen rondleidde. Zij dineerden bij Brinkmann. woonden het orgelconcert in de Grote Kerk bij en 's avonds stond een thee bij Brinkmann op het programma. Kindje verdronken Gisteren is het bijna tweejarig zoontje van de familie L. aan de Kadijk te Heem stede te water geraakt en verdronken. Meisje overreden Vanmorgen is het achtjarig dochtertje van de familie K., terwijl zij op de Cru- quius aan het spelen was, onder een vrachtauto geraakt. Het kind was op slag dood. De bestuurder van de wagen treft geen schuld. Zaken van Backer en Neder- koorn gereed voor berechting Op enkele zeer bijzondere en tijd rovende zaken na heeft de Politieke Recherche-afdeling Haarlem alle dos- f siers van de tot haar rayon behorende gedetineerden afgewerkt. Hieronder zijn de zeer omvangrijke dos siers van de ex-commissaris der provincie Backer. De processen-verbaal van de eerste zaak beslaan 98 getypte vellen. Niet minder dan 78 getuigen werden gehoord, waarvan 15 burgemeesters, echte en on-echte. De acte van beschuldiging tegen een andere ver dachte omvat 36 punten, voor de getuigen verklaringen waren 46, voor die van de verdachte zelf 22 getypte vellen nodig. Voorts bevat dit dossier nog 55 bijlagen. De P.R.A. is nog bezig met een dertigtal zeer ingewikkelde gevallen. Hiertoe be hoort de bijna afgewerkte zaak tegen de voormalige Heemsteedse politiechef Kra mer, waarin 88 getuigen gehoord werden. Het proces-verbaal hiervan zal niet min der dan dertien keer getypt moeten wor den, om de dossiers van hen, die met deze verdachte in verbinding staan, aan te vullen. Een ander geval, waar de P.R.A. heel wat werk mee heeft, is dat van de Joodse kleermaker Bravo Brandon, die in het ge hele land voor de S.D. gewerkt heeft. Deze man ging zo listig te werk, dat nog kort geleden een verklaring van de Drentse il legaliteit binnen kwam. dat hij daar gun stig bekend stond. Inderdaad had Bran don de gewoonte een deel van zijn slacht offers te gaan waarschuwen; had hij zijn slag geslagen, dan verdween hij weer naar een ander operatieveld. Dit zijn slechts enkele grepen uit de propvolle archieven in het voormalige hötel „den Hout". In totaal werden van het begin van de P.O.D.-werkzaamheden af 20.295 dossiers aangelegd, welk getal nog steeds groeit. Hiervan werden tot heden 8500 dossiers afgewerkt. Vermeld dient nog te worden, dat enige duizenden dossiers volgens richtlijnen van hogerhand zijn uitgeschift, aangezien de daarin voorkomende gegevens zo onbe langrijk zijn, dat ze geen nader onderzoek wettigen. P.R.A. C. verhuist De afdeling Collaboratie van de P-R.A. verhuist per 1 September van het Kenau park naar het hoofdgebouw aan de Fon teinlaan. Deze afdeling is nog lang niet door haar werk heen, en zal dan ook na 1 Januari 1948 de datum waarop de mi nister van Justitie zich voorstelt de P.R.A.'s te liquideren als zelfstandige dienst blijven bestaan. Zij zal zeker tot 1 Januari 1949 gehandhaafd blijven. Leusderheidebrand opnieuw afgelast Naar wij vernemen zal het afbranden der Leusderheide, dat al eerder werd uit gesteld, ook morgén geen doorgang vin den- Wereldomroep geeft reportage van de kampeerrally Morgen zal de Wereldomroep een reportage uitzenden van de sluitingsavond van de kam peerrally in Groenendaal op Zaterdag j.l. De uitzending zal te beluisteren zijn om 3,20 n.m. op de golflengten: 16,16 en 49 meter en om 8.20 n.m. op de golflengten 25.31 en 49 meter. Bomaanslag op Brit'se verloftrein in Oostenrijk Door het ontploffen van een bom, welke vlak bij de spoorlijn gelegd was in de buurt van Mallnitz bij de Grosz Glockner, is een trein met Britse verlofgangers ontspoord. Verscheidene Britse soldaten liepen hierbij verwondingen op. SCHEEPVAART Laatste posities Nederlandse passagiersschepen, Woensdag 13 Augustus: Congostroom, 12 Aug. v. Takoradi te Accra, Jaarstroom, 12 Aug. van Da kar naar Amsterdam. Waterman, 12 Aug. om 10.30 uur van Rotterdam te Tilbury, 12 Aug. om 18 uur naar Oslo. BINNENLAND In Zwolle heeft de Commissaris der Ko ningin in de provincie Overijssel de nationale handel- industrie-, landbouw-, nijverheid- en kunsttentoonstelling, de Hilto officieel geopend. Ou 30 Augustus krijgt de Moerdijkbrug een nieuwe overspanning. Het Verkeer zal in de vroege morgenuren moeten omrijden over Hedcl of Keizers/eer. De directie der Nederlandse Spoorwegen heeft een commissie benoemd, welke zal nagaan of het mogelijk is. het spoorwegpersoneel een ander model uniformen te verstrekken. Hot Koninklijk Besluit van 26 October 1913. dal regelen bevatte voor de zuivering van de rechterlijke macht is bulten werking gesteld. BU Vonray werd het HJk gevonden van een man. die door een »uto was overreden. De po litie heeft een vrachtrijder uit Boxmeer aange houden. die de aanrijding heeft veroorzaakt doch er volgens zijn verklaring niets van had gemerkt. Prinses Juliana heeft gisteren de tentoon stelling „Zeemacht" in de Haagse Dierentuin bezichtigd'. Hel bezoek duurde anderhalf uur. De staking bij de Nederlandse Kahelfabriek te Delft ls geëindigd, nadat de directie een loontoeslag van 10 pet had verleend als voor schot op de door de l ijksbemiddelaars toegojegde prestatietoeslag. Het archlef-Tlmrbccke zal binnenkort wor den uitgegeven. De wetenschappelijke bewerking geschiedt onder verantwoordelijkheid van het hltsorlsch genootschap te Utrecht, Met de uit gave is belast mr, dr. L. W. G, Scholten, van wiens hand reeds verschillende publicaties over Thorbecke verschenen. HAARLEM EN OMGEVING De waarnemend burgemeester van Haarlem, de heer D. J A. Geluk is tot en met 28 Augustus afwezig. Na onderling overleg tussen de besturen van de Sportfokkersvereniging „Haerlem", de afde ling Haarlem van de Nieuwe Nederlandse Alge mene Bond van Postdulvenhotiders en de kana- rlekwekors vereniging „Ons Genoegen", ls besloten tot het houden van een nationale ten toonstelling van pluimvee, konijnen, post- en slerdulven, kanaries op 20 en 21 December in het Concertgebouw, Algemeen secretaris-pen ningmeester ls de heer K. van Dijk, P. C. Hooft- straat too. AMSTEKDAMSCHE RIJTUIG MIJ. Nog tien arbeiderswoningen aan de Vijf herenstraat Aan de agenda van de gemeenteraad van Heemstede is een voorstel van B. en W. toegevoegd, dat er toe strekt een rui ling van grond aan te gaan met de firma J. Dekker en Zoon. De onderneming krijgt de beschikking over een terrein aan de Beethovenlaan, waarop twee blokken van drie middenstaqdswoningen gebouwd kunnen worden en de gemeente over een stuk grond aan de Oostzijde van de Vijf herenstraat. De gemeente heeft het plan hier een complex van tien arbeiderswoningen te doen bouwen, waartoe een aangrenzende strook grond aan het Wiekenplein van de woningbouwvereniging „Eigen Wieken" tegen een vergoeding van f 957.overge nomen wordt. Ook mwer kinderbijslag voor arbeidscontractanten Enige tijd geleden heeft het NVV zich gewend tot de minister van binnenlandse zaken en ver zocht, de uitbreiding van de kinderbijslag tot het eerste en tweede kind, die sinds 1 October is Ingevoerd, ook van toepassing te doen zijn op de arbeidscontractanten in rijksdienst. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft thans medegedeeld, dat zeei spoedig een regeling kan worden tegemoet gezien, waardoor deze kinderbijslag met terugwerkende kracht kan worden uitgekeerd. Amsterdamse Beurs Slotkoers Heden gisteren 1% uur Koninklijke Olie. 412tt 416 Unilever 294 294 Philips 366% 372% A. K. U 181 176% 215 Nederlandse Fnrd. 383 Nederlandse Kabel 284 283 Calvé certificaten. 177*i 177 Scheepvaart-Unie 17714 178 Hol!.-Amerika Lijn 197 199% Deli Maatschappij 157 155 H. V. A 235*4 233 A'dam Rubber 145% 144% Ned. Handel Mij 125 135% N.-I. Handelsbank 103 101% Billiton Mij. II 350 348 OFFICIËLE PUBLICATIE DISTRIBUTIE DIENST HEEMSTEDE-BENNEBROEK. De periode van aanvragen voor transportban den voor bedrijven ls vanaf heden verlengd t.m. 23 Aug. '47. Hiervoor ls gelegenheid iedere mor gen tussen 9—12 uur. behalve Donderdags en Za terdags aan loket 3 v. Merlen'.aan 2. Voor de gemeente Bennebroek uitsluitend Donderdags tussen 9.30r-l2 uur aan het Raadhuis te Bennebroek. Vanaf 11 Aug. t.m. 23 Aug. worden formulieren afgegeven aan eigenaars van invalidewagens, tegen overlegging van de stamkaart, alleen voor diegenen, welke tot dusver nog geen bonnen voor banden hebben ontvangen. Voor degenen, die vanaf de bevrijding t.m. Sept. '46 wei eens banden bonnen hebben ont vangen is gelegenheid tot aanvragen van 9 t.m. 16 Aug '47 tegen overlegging van de stamkaart. Uitreiking schnenenbonnen. In het tijdvak van 18 t m. 30 Aug. a.s. ls gele genheid tot het afhalen van schoenenbonnen, voor degenen, die als eindcijfer 9 op hun stam kaart hebben, en nog in het bezit zijn van in legvelbon 612. alsmede voor kinderen geboren in de maanden Juli en Augustus van een der jaren 1932 t.m. 1945 en voor kinderen-geboren in de maanden September en October 1916. Hiervoor wordt bon 604 van het inlegvel ingenomen. Stamkaarten en inlegvellen moeten worden meegebracht. AlB. CUYPSTRAAT 222-224 TELEFOON 26521-25615 AMSTERDAM Hat merk voor FIJNPROEVERS Jaarlijkse alg, vergadering van aandeelhouders in de N.V. Maatschappij tot Exploitatie v, Bebouwde Eigendommen Haarlem, op Donderdag 28 A-^ustus 1947 n.m. 2 30 uur ten kantore der vennootschap Iepenlaan 2 te Bloemendaal, alwaar agenda en bescheiden ter visie liggen op vertoon van aandeel (en), mede vereist vo toelating tot de vergadering. DE DIRECTIE. KUNT U VERKOPEN? Dan ls er geld te verdienen. Nette DAMES en HEREN ge vraagd voor de verkoop van Prins Bernhard -Stichting-Lo ten tegen provisie Aanmelden dagelijks tussen 7-9 uur. Vol- lenhovenstraat 14, H.-N. MEUBELTOONKAMERS DIRECT VAN FABRIEK Zware Goth., Mahonie, Blanke en Eng. Huiskamers. Slaap kamers, Clubs, Bur., Bankstellen en Rietsalons. Zeer aparte modellen. WESTERHOUTPARK 8 by Wagenweg - Tel. 18840 De grote dag van Kennemerland nadert! Donderdag 14 Augustus de traditionele in de Breestraat te Beverwijk. In de pauze WIELER WEDSTRIJDEN op transportfietsen. 8 uur n.m MASTKLIMMEN op het Stationsplein. 10 uur n.m. groot schitterend VUURWERK op de Oostkade Reserveert Donderdag 14 Augustus voor Beverwijk! de mooiste uitvinding op gebied van Permanenten! Ook het slechtste of moei lijkste haar slaagt. - Een prachtige zachte krul eD geen warmte of 6troom op het hoofd Vraagt inlichtingen bij'. JacobUnestr. 13. HAARLEM TEL 18731 Haarverven Nationaal en Internationaal bekroond '46-'47 Hoogtezon BlonderpD Watergolf Massage Neon-installaties Aanleg, reparatie en onderhoud KELLER EN MACIIONAI.D Jansweg 42. Telefoon 11829. Fotocopieën beter, sneller en goedkoper Foto Hilarius GR. HOUTSTRAAT 102 Tel. 10866 Examen „Moderne Bedrijfsadministratie" afgenomen door de N'ed. Mij. voor Nijverheid en Handel met medewerking van vooraanstaande economen Schriftelijke of mondelinge'opleiding in Den Haag, Haarlem en Amsterdam Vraagt gratis prosp.. Ned. Instituut voor Moderne Bedrijfsadministratie Secretariaat: Vredenhofstraat 1, Haarlem, een nieUWe zending (o.a. Penguins, Bantam-, Pan- en Zephyrbooks) GROTE HOUTSTRAAT 100 - TELEFOON 130é0 HUIS TE ZANDVOORT OF HAARLEM GEZOCHT geschikt voor woning en kantoor, bevattende pl.m. 10 ka mers. Huurprijs 50 a 100.— p m. in ruil voor woning te Amsterdam aan de Overtoom 2e étage. Huurprijs 42.50 p. maand, bevattende 6 kamers, keuken, waranda. Eventueel tevens huur overn. aangeb. van kantoorlokalen, showroom 80 M2 en bergruimte. Centrum Amsterdam aan een der grachten. Centr. verwarming en parketvloeren. Huurprijs f 183— p maand. Brieven no. 8481 bur. van dit blad of inlichtingen makelaar Franssen, Brederodestr. 86, Zandvoort VERENIGING NED. VAKSCHOLEN voor KAPPERS schooi voor HAARLEM cn omgeving Begin September aanvang cursus 1947/1948 Officiële opleiding voor het gezellen- en vestigingsexamen. Inlichtingen en inschrijvingen bij: I Meeuwig, Bloemen- daalseweg 123, Bloemendaal: C. Scnuinder. Pijlslaan 105, Haarlem: J. Ktilman. Duvenvoordestraat 69 R Haarlem en de Centr. Administratie: Oudenoord 12, Utrecht

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3