Spaarndam krijgt voorlopig geen R. K. lagere school fK ort en Bondig DANSSCHOOL W. FORTGENS DANSLESSEN Taxi Bei 1 3000 Via film, prent en kmd wordt de trom geroerd over de Nederlandse bloembol leven" „De dag van je „Jouw haar gCtWLïtSs BRUNETTA liet shampoo voor donker haar ARNHEM Resultaten die spreken 1 Moore's School VERS HOLLANDS RUNDVLEES PEPER'S ENGELS-FRANS Jets fckkers op-de bote^ft<vv> *B LU E BAND* DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1947 HAARLEMS DAGBLAD 3 GEMEENTERAAD FAN HAARLEM Adviescommissie voor de wóningvordering ingesteld Was het in de vorige raadsvergadering de R.K. ambachtsschool geweest, die de tongen in beweging had gehouden, Woens dagmiddag nam het verzoek van het R.K. kerkbestuur van de parochie van de H. Jacobus Maior te Haarlemmerliede om medewerking voor de oprichting van een R.K. lagere school te Spaarndam ten bate van ongeveer 40 leerlingen het leeuwendeel der discussies in beslag. Mej. B o 1 s i u s, de onderwijs-deskun- dige van de K.V.P.-fractie, verdedigde het verzoek. Op gezag van het R.K. centraal bureau voor onderwijs en opvoeding be streed zij de juridische onmogelijkheid van deze medewerking, te meer daar volgens haar hier sprake was van „gewichtige re denen", die de lager onderwijswet als voor waarde voor de oprichting stelt. Die zouden in dit geval erin bestaan, dat de kinderen een lange autobusrit naar de school' in de Tugelastraat moesten maken, waardoor zij de gehele dag van huis waren en van het noodzakelijk contact tussen school en ouders ook weinig terecht kwam. In de openbare school te Spaarndam was nog plaats voor een tweede school, boven dien helde de bevolkingsaanwas in Spaarn dam naar de katholieke zijde over. De heer Van der Weiden (Arb.) achtte het een bezwaar, dat de verdeeld heid zo duidelijk in één gebouw gedemon streerd zou worden en zijn partijgenoot Happé vestigde de aandacht op het be staan van een R.K. school te Haarlemmer liede, een kilometer dichterbij gelegen, die nog 70 leerlingen kan opnemen. De heer Proper (C.P.N.) onderschreef de argumenten van de vorige sprekers en wees op de geprojecteerde R.K. school aan de Muiderslotweg, op slechts een kwartier gaans van Spaarndam. Nadat wethouder Schreurs uitgelegd had, hoe hij oorspronkelijk door het over het hoofd zien van het artikel in de wet, dat de oprichting van een school wegens „gewichtige redenen" mogelijk maakt, in het college de mening was toegedaan, dat op juridische gronden geen medewerking aan de tot stand koming kon worden ver leend, suggereerde de heer Mevers (Arb.) dat het verzoek ontstaan was door verwikkeling tussen „boeren" van Spaarn- woude en „burgers" van Spaarndam. Wethouder Geluk gaf als zijn mening te kennen, dat het onderwijs er zeker niet mee gediend weed, dat twee scholen van twee klassen ieder acht leerjaren moesten herbergen. Uit een schrijven van een zus ter van de Tugelasehool mocht trouwens geconcludeerd worden, dat de door de voor standers der school opgegeven bezwaren wel zeer In den brede uitgemeten waren. Bovendien waren in de toekomst voor' Spaarndam weinig uitbreidingsmogelijk heden weggelegd. De katholieken moesten bij de stemmen de steun der protestants-christelijke partijen ontberen, zodat het voorstel van B. en W. om de gevraagde medewerking niet te ver lenen, met 2211 stemmen aangenomen werd. Adviescommissie woningvordcring. De heren Gr go ire (C.PJJ.), Hooy (K.V.P.) en mevr. Van E ckT hiel (Arb.) voelden zich lichtelijk overrompeld door het ter elfder ure aan de agenda toe gevoegde voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benóeming van een com missie van advies voor de vordering van woonruimte. De heer Hooy accepteerde de verzachtende omstandigheden, die het col lege kon aanvoeren, "de woordvoerder van de communistische fractie vond de samen stelling van de commissie zeer eenzijdig en liet doorschemeren, dat van dit college geen radicale adviezen verwacht konden worden en ook mevr. Van Eek had bezwa ren tegen het opnemen van een „sociale werkster", waarvoor zij liever «en flinke huisvrouw zag. Wethouder An gen ent merkte nog op, dat de pensions in ieder geval onder de Woonruimtewet zullen vallen, daar het nogal eens voorkomt, dat woonruimte in pensionruimte wordt omgezet, waardoor de huisvesting der gezinnen niet wordt be vorderd. Overigens zal slechts in gevallen van uiterste noodzaak gevorderd worden. Niet temin was de communistische fractie niet overtuigd en wenste geacht te worden tegen te hebben gestemd. Vervolgens werden de heren N. Cobelens, D. J. van Rijn (huiseigenaren), J. A* Schip pers en J. Bakker (hypotheeknemers), F. S. Noordhoff en A. Rood (bestuursleden van woningbouwverenigingen) en de dames G. Hoos en M. H. G. Bijl (sociale werksters) tot leden der commissie benoemd en de heer A. van Driel tot lid-voorzitter. zoals gewoonlijk alleen het enige C.H.U.- lid De Vries de zienswijze van de heer Bakker, wiens fractiegenoten afwezig wa ren, te delen. Na korte of zonder discussie stelde de raad de 2e en 3e suppletoire begroting der gemeente voor 1946 vast, keurde jaarstuk ken van de afdeling Haarlem van hei „Witte Kruis" goed, nam voor 2500 deel in het garantiefonds voor de tournée van de H.O. V., schafte voor 900 fotomateriaal voor het Frans Halsmuseum aan, ging accoord met de verkoop van grond aan de Stephen- sonstraat en met de aankoop daarvan in de Poelpolder, besloot tot instelling van een rechtsvordering tot onteigening van gronden bij de Orionweg en een tot ontrui ming van het schoolgebouw in de Schoter straat; voorts zal er in den Hout een nieuw hertenhuis komen, zal het schoolgebouw in de Linschotenstraat verbeterd worden. De voorstellen tot vernieuwing van de verwarmingsinstallaties in Frans Hals museum en Stadsschouwburg werden van de agenda afgevoerd, daar deze reeds in de begroting voor 1947 begrepen zijn. Personalia. Aan dr. J. Heemstra werd als leraar aan het Lorentzlyceum en aan de heer E. de Katnals leraar aan de ULO-scholen, eer vol ontslag verleend. De benoeming van de heer M. J. Bos tot onderwijzer aan de ULO A werd ingetrokken. Mevrouw A. W. Berkelbach van den Sprenkelvan 't Hoff en mevrouw H. Spanjaard werden aangesteld tot tijdelijke leraressen aan 't Coornhertlyceum, resp. in wiskunde en natuurlijke historie en in de Franse taal; aan dezelfde school werden de heren D. Beets en D. Korf tot tijdelijk leraar benoemd, resp. in de lichamelijke oefening en in tekenen. Het vaste onder wijzend personeel van de 2de HBS B gaat en bloc over naar het Lorentzlyceum, waaraan bovendien de heer J. van Wamel als vaste leraar wiskunde zal doceren en de heren A. G. I. Erftemeyer en mr. F. C. Kooyman als tijdelijke kracht Nederlands resp. Staatswetenschappen. Aan de HBS A zullen de heren B. H. C. J. van Oosterhout en K. van der Ham les geven in wiskunde, evenals de heer W. J. de Jongh cn in het Frans de heer G. E. Albregts. Het corps van HBS B wordt ver sterkt met de geschiedenisleraren H. W. J. Volmuller en G. J. Schrijver. Tenslotte werd de heer J. Vermeer tot onderwijzer aan de Dagopenluchtschool benoemd. Overige punten. De heer Bakker (A.R.) deed nog een laatste poging om het röntgenologisch on derzoek dsr scholieren gratis te doen plaats vinden „om de persoonlijkheid en het ge voel van eigenwaarde der minst-draag- krachtigen te beschermen", doch wethou der Van der Wall meende, dat reeds bijna de helft op kosteloze behandeling zal kunnen rekenen, en anderzijds dit voorstel niet door een overvragen in gevaar mag worden gebracht. Toen het op stemmen aankwam bleek GROTE HOUTSTRAAT 176 - TEL. 15150 bericht hiermede, dat de medio September zullen aanvangen. Prospectus wordt gaarne toegezonden. INSCHRIJVING: vanaf heden (Adv.) DAG EN NACHT HAARLEM EN OMGEVING In het gebouw Herenweg 141 te Heemstede worden tn de wintermaanden elke ",4 dagen 's avonds evangelisatie-samenkomsten gehouden. Het nieuwe seizoen begint Woensdag 10 Septem ber- De evangelist I., J. Pasman spreekt dan over •„Gods plan voor Zijn volk", mej. Jetty Visset uit Hillegom, sopraan, verleent haar mede werking. De Koninklijke Militaire Kape! zal op 17 September in de Gemeentelijke Concertzaal op treden onder auspiciën van het comité „Ere schuld en dankbaarheid". Die avond zal ook de f'lm „Den Vaderlant getrouwe" vertoond worden De Vrouwengemeenschap „Geluk door geestelijke groet" hoeft het winterptogramma tot 1 Januari vastgesteld. Iedere Woensdagavond wordt een bijeenkomst gehouden In de maand September zullen de heren C. P. van Asperen van der Velde (over Albert Schweitzer) en dr. A. Melchior (over de reis met de Willem Ba- rendsz) een spreekbeur' vervullen Een maal per maand zullen op Zondag familiedagen worden gehouden en verder een excursie In de Jeugdherberg „Jan GUzen" wordt Zaterdagavond en Zondag, evenals in andere jeugdherbergen in den lande een tnternatjpnale bijeenkomst gehouden. In Haarlem is de avond gewijd aan Amerika. Volksdansen, zang, muziek, lekenspel en een film over Amerika slaan op het programma. Ook Haarlemse trekkers kun nen aan het weekeinde deelnemen. Wegens gebrek aan ruimte in het R.K. Ly ceum aan de Zijlweg zullen dit cursusjaar vijf klaslokalen gebruikt worden In de voormalige gemeentelijke lagere school aan de Schoterstraat. Ds. O. B, Westenburg, em. predikant van de Ned. Het v. Gem. van 's Gravenh3se, thans fels hulpprediker werkzaam te Nijkerk, die van *917—1927 predikant was te Beverwijk, viert 21 Sept. zijn zestigste.verjaardag Ter vermijding van misverstand delen wij mede, dat met de Zaanse verffabrlkant S.. wie door het Haarlemse Tribunaal een boete v;.n f 600.000 was opgelegd, de directeur P. S. be doeld was. De voorletters van zijn mededirecteur W. luiden W. H. E. en van de procuratiehou der D. P. BU de Generale Inspectie van het verkeer is tot technisch ambtenaar tweede klas benoemd •de heer P. Blok te Haarlem. In Februari 1945 werd een damesrijwiel ont vreemd voor het postkantoor te Aerdenhout, Thans heeft de Haarlemse recherche de daderes aangehouden. Het bleek een 19-jarlge mangelster •uit Haarlem te zijn. Zij is ter beschikking van de politie te Bloemendaal gesteld. De honderdduizend is gevallen Op lot nummer 13235 van de 501e Staats loterij is de honderdduizend gevallen: op lot nummer 14627 zal een prijs van f 25.000 betaald worden. Burgerlijke stand van Bloemendaal GEBOORTEN: A P. v. q. MeijDeeleman, z D. L. M. Smit—van Thiel, z.; E. Metselaar- Kleef, z. ONDERTROUWD: W. A. Windig en F. J. Ra venhorst; H. O. Moosdorff en E. P. v. Bommel M. Parlevliet en A. K. L. v. Os; W. A Sabelis i A. Wt Brouwer; A. v. d. Plas en A. de Vries; hr. J. J. v. Weiier en M. A. Gunning. HUWELIJKEN: J. P. Driessen en L. E. Möss- er; W. v. d. Gaag en W. F. J. de Haan; P. I. Irving en A. D. ^lernfeld; J. B. Mossenbekker en W. R. Fllsslnger; J. J. v. Egmond en A. van Duijn. PR OPA GANDA-KALEIDOSCOOP De bloembollencultuur moet het van de export hebben, en elke propaganda die de afzet in het buitenland kan stimuleren, meer dan welkom. Het Centraal Bloembollen Comité houdt dan ook steeds de mogelijkheden op dit ge bied in het oog: een grootscheepse cam pagne in Zwitserland met filmvoorstellin gen en recalme-acties staat naast een „aan valsplan" op Engeland. Schoolwedstrijden zullen daar de Nederlandse bloembol po pulair moeten maken en in Londen zullen daartoe 375.000 narcissen onder 125.000 schoolkinderen uitgedeeld^kvorden. Wanneer volgend voorjaar de resul taten van de eigen kweek gekeurd zijn, mogen 100 prijswinnaars met»10 onderwijzers een kijkje komen nemen achter de Hollandse duinen. Ook in druk wordt het Engels-sprekende afzetgebied bewerkt: kleurige platen en folders zwermen uit over Amerika en Engeland. Voor 1948 staan eveneens grote plannen op stapel. In New York, Boston en Londen zullen demonstraties gegeven worden van wat er met het Nederlandse product bereikt kan worden. De kleuren platenverzameling. heeft een buitenge wone ontvangst gekregen bij het publiek in de Verenigde Staten: in tien maanden zijn twee millioen platen door het Bloem bollencomité uitgegeven. De vraag naar de films over Nederlands tuin is zo enorm, dat de 110 films, welke in omloop zijn, tot het eind van 1948 „volgeboekt" zijn. Men loopt tussen haakjes met plannen Toneel Agenda voor Haarlem DONDERDAG 4 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Cabaret „De draaideur", 8 uur. Frans Hals: „De onweerstaanbare meneer Dubois", 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Hij ds voor de bakker", toeg. v. iedere leeft. 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. City: „Bij de geheime dienst" 14 j„ 2.15. 4 30. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: ..When you come home", alle leeft,. 2.00. 4.15. 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „Feest in de Jordaan". 14 J.. 2.30. 7.00 en 9 15 uur. Rembrandt: „Arabische nachten", 14 j.. 2.00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur. VRIJDAG 5 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Concert H. O. V., 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Première van „Comedia" William Saroyan is een vreemde sinjeur, Hij schreef, behalve een paar romans en vele bun dels Wonderlijke verhalen, zeer uiteenlopend van gehalte maar stuk voor stuk het kenmerk dragend van zijn fantastische persoonlijkheid, enige toneelstukken waaraan eigenlijk geen touw is vast te knopen. Ze zijn volkomen vorm loos. Zc hebben geen begin en geen einde. Er is wel een soort thema, maar een welgeordend dramatisch plan ontbreekt te enenmale. Neem ,De dag van je leven" dat gisteravond door Comedia in Amsterdam voor de eerste maal werd gespeeld. Man kan met geen mogelijkheid de inhoud van dit stuk navertellen, maar het neemt onafgebroken, met behulp van de meest ongebruikelijke middelen, de aandacht van het publiek in beslag, Het allergoedkoopste melodra- aat men zich denken kan bij voorbeeld de verheffing van een publieke vrouw tot het plan der eerlijke liefde is zo eigenaardig gemengd met pijnstillende humor, groteske nonsens, ro mantisch pratriotisme en kinderlijke filosofie en doortrokken van zulk een verrukkelijk dwaze liefde voor de gewoonste mensen dat men zien de het doen en laten van bijna dertig personen in een onopvallend havencafé, van de ene ver bazing naar de andere wordt meegesleept. Daar is btj voorbeeld een ongelukkige, lang zaam dronken wordende vrouw van standing een kleine doch^jijzonder mooi gespeelde rol van Ank van deroïoer die een gesprek voert in alledaagse vrijwel onverschillige woorden met Joe, een leegloper met geld en een goed hart. Een gesprek, zo boordevol verzwegen poezie, dat oner, zich niet behoeft te schamen wanneer men er sentimenteel bij wordt. En even later ziet men een sjofele tap-dancer (een creatie van de revuekomiek Louis Bouw meester) die de mensen aan het lachen wil maken doch hen in plaats daarvan met verbijs tering slaat, zijn onzinnige capriolen uitvoeren op de maten van barbaars melancholiek piano spel. Er loopt een harmonicaspelend Oosters wijsgeer rond. die elke week een pessimistische cteiregel te pas en te onpas herhaalt (gespeeld door Prinskaya) en een krantenjongen die zanger wil worden (Iwan Raskolnikof). Dan is er nog een man, die de ganse avond met een trekauto- maat speelt. Alleen John Soer kan een rol, waarin hij hoogstens tien zinnen heeft te zeggen, zo spelen dat hij met een open doekje wordt beloond. Raadselachtig van herkomst en snel vervluch tigend is de ontroering die men voelt opkomen bij het aanhoren van het hardop dromen van brooddronken verschoppelingen die tegelijk onwljs_ en natuurlijk zijn. Joe. de meest op de voorgrond tredende rol. werd gespeeld door Dick van Veen, die prach tig genuanceerd spel gaf te zien, verrijkt door zeldzaam doeltreffende manualen. Het zal wel taaleigen te wijten zijn dat er teveel Een scène uit het eerste bedrijf van het blijspel „De dag van je leven" waarvan Comedia in het Centraal Theater te Am sterdam deze maand een reeks voorstel lingen geeft. Men ziet zittend van links naar rechts: John Soer en Dick van Veen en staand: Jack Dixon, Prinskaya, John Gobau,Otto Sterman en LouisBouwmeester. zinnen met overbodige nadruk bleven hangen. Van de overige medespelenden moet vooral Ellen Vogel genoemd worden, die zich ook thans weer onderscheidde als een actrice waarop men ver wachtingen kan gaan bouwen, Regisseur Johan de Meester heeft alle regis ters van zijn weelderige fantasie gebruikt voor het lanceren van talrijke kostelijke vondsten De vertaling van Con Schröders is niet1 vlekke loos, maar zeer kleurrijk. Laat men uit dit alles niet afleiden dat hier een meesterwerk wordt gepresenteerd. Saroyan is een begaafd schrijver, maar hij is niet bulten- nissig begaafd en hij mist zelfs het begin van artistieke discipline. Dit werk van hem is een verschijnsel, een machtig onderhoudende aan eenschakeling van onhandig idealisme, je reinste kolder en verschrikkelijke weemoed. Meer niet. Maar het is een verschijnsel van deze tijd dat men niet ongezien mag laten. DAVID KONING Harmonie „Apollo" viert veertigjarig bestaan Het feest ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan van de Haarlemse Har monievereniging „Aftollo" wordt Zaterdag middag met een receptie in het Gemeen telijk Concertgebouw geopend. Des avonds heeft er in hetzelfde gebouw een jubi leumavond plaats, waar „Apollo" zal con certeren. Na de pauze is er een cabaretprogram ma met tot besluit een bal. Op Zondag 7 September om elf uur heeft de officiële ontvangst van de aan het concours deelnemende verenigingen in het Concertgebouw plaats, waarna om 12 uur de mars- en tamboerwedstrijd op de Dreef volgt. Zondagmiddag begint om 14 uur de con certwedstrijd in de Gemeentelijke Con certzaal. In het avondprogramma zullen de ^Haarlemse muziekverenigingen elkaar bekampen. In totaal nemen achttien gezelschappen uit het gehele land aan het concours deel. In het ere-comité hebben mr. B W. Stomps, voorzitter; dr. W. B. Smit, J. A. Dorrestein, ir. C. A. Doets, J. Ledder, R. W. P. Peereboom, Jhr. dr. J. C. Mollerus, C. J. van den Broek en Olivier Koop zit ting. Rupsenplaag op kool Door de droogte doet zich in Haarlem en omgeving een ware rupsenplaag voor en speciaal op de koolsoorten. Tuinders hebben getracht het .euvel te bestrijden, doch overal is men niet geslaagd. Op vele tuinen bieden de kaalgevreten planten een troosteloos gezicht. De rupsen hebben bij zondere belangstelling voor kool, want andere bloemen en planten zijn niet aan getast. „Filiaalhouder" van de S.D. ontvlucht Naar wij vernemen is de bekende N.S.B.-er F. Slot Azn., die een café dreef in de Kruisstraat te Haarlem, dat in de volks mond altijd werd aangeduid als „het bij kantoor van de Euterpestraat", Dinsdag uit het fort Penningsveer, waar hij gedetineerd was, ontvlucht. Daarentegen heeft de P.R.A. Zaterdag een nichtje van Slot, dat met een officier van de S.S. getrouwd was, Catharina Dimmling-Slot, te Alkmaar gearresteerd, Zij was, door de honger gedreven, uit Duitsland gevlucht. Zij wordt ervan ver dacht in een verraadzaak betrokken te zijn, Keert de totalisator spoedig terug? Naar w« vernemen is bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal de indiening te wachten van een wetsontwerp tot we derinvoering van de totalisator. „Liefhebber" van wasgoed gearresteerd Enige dagen geleden werd bij de recher che te Haarlem aangifte gedaan van dief stal van lijfgoederen uit diverse tuinen. Thans heeft de recherche de dader ach terhaald. De man heeft bekend en ver klaarde de goederen gedeeltelijk aan een onbekende te Amsterdam, gedeeltelijk aan een Haarlemse koopman te hebben ver kocht. Zowel de dief in wiens woning nog enkele stukken werden aangetroffen als de laatste heler zijn ingesloten. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 3 September 1947 ONDERTROUWD: 3 Sept., M. A. H. v Leer dam en G. L M. Schippers; H. II. T. Maasman en J M. v. Lit; J. H. Rijnhart en A. .T. Veenstra; H. G. Jansen en E. W. Witkamp; H. Cales en de. Haas; A. Ran en J. E. Zeeuwe; M. C. Using en A. J. C. Koper; W. Kenselaar en A. E. Bosch; T. L. Duindam en M. d. Groot; J. D. L. Hoogenes en D. Stam; G. Koejemar.s en M. P. Tholen; H. Ouwerkerk en M. R. Wijminga; J. H. Ploeg en G. J. Kuljer; W. G. Koopal en A v. d. Elsaker; K, G. Wonder en M. M. Comes; Hijwegen en A. A. W. Disco; W, Buhrman en M C. Reijnders; P, d. Haas en A. Kurpershoek; L. d. Bok en W. E. Diepeveen; A. F. Lomans en H C. Mulder; W. Terp?t.ra en E. v. Veldhuizen; G J. Thissen en M. Meulen,broek; T. M. v. Leeu wen en C. J. s. Berkhout; J. H. t. Have en R, Bonsel; J. W. Poppe en A M. Zedel; J. d. Graaf StokeiH. J. W. Focke ei M. H. v. Hat- tem; K. Hendriks en J. G. IJff: T P. v. Wort en H. Enkenhof; A, .T. Spoor en H. D. Stedlng; J. C. W. Top en L. Boerrigter; K Huininga en P. Lj Keesman; A. Hart Nibbrig en B. L. Lugge; H v. Harten en S. Forner; J. P. Doves en M. jtaphorst; C. Dalmeijer en O. v. Braam. GEHUWD: 3 Sept.. B. H. Balm en E. Klomp; J. Heeren en M. E. H. Hetem; P. J. J. Pe'cis en A. M. Wiggers; F Postma en J. P. M Moer kerk; N. Zandstra en J. S. Kloos; W. F. Garder nier en C, R. Deurloo; J. J. v. Pelt en G. M. Laan; P. d. Waal Malefijt en 5. v. d. Graaf; A H. Wijers en P. Spaan; E. G. Buijsman en J F Scheffer. BEVALLEN van een zoon; 31 Aug., A. Verver v. Scherpenzeel; 1 Sept.. F. M. Krommenhoek Cymutta; 2 Sept., M. KroeseEsser; B. Belkega v. d. Mark; M, P. M. EmansSchoonebeek; 3 Sept., F. A. Schippers—Kloot; L. A. M, H. d. Kort—v, Rotjen. BEVALLEN van een dochter: 30 Aug, M, A. Vickerstaff—Baskin; 2 Sept., W. J. J. M Spoor Eldering; C. M. Bout—Ketting; G. G. Visser Humme; E. Vermondv. Bverdingen; J. M. De Boer-i-Smit; 3 Sept., A. A. F. v. Hooijdonk—Mo lenaar; S. E. v. SchoutenSmits. OVERLEDEN: 3J Aug., C. H. E Horstink- Ungerer. 50 j., Wouwermanstraat; 1 Sept.. C Gerritsen. 73 j.. Ostadestraat; 2 Sept.. A M. v. Gaast, 52 j,. Middenweg; J. Luijteis. 31 J,. Scho- téfSngel; G. C. M. Alders. 3 j.. Kamperlaan, rond, om ook voor de Europese markt een geluidskleurenfilm te laten maken. Hope lijk wordt deze beter dan het product, dat wij hier enige malen gezien hebben, Deze greep uit de reclamecampagnes van het C.B.C. is een klein bewijs van de moeite, die de Nederlandse bollenhandel zich geeft voor een zo ruim mogelijke markt in het buitenland, ook waar contingenteringen verdere uitbreiding nog wei eens tegen houden. OFFICIËLE PUBLICATIE INLICHTINGEN CENTRALE TE 's GRAVENHAGE. Het blijkt voor te komen, dat degenen, die be sprekingen moeten voeren met ambtelijke In stellingen te 's Gravenhage. niet precies weten tot wie zij zich moeten wenden. Ten einde* be hulpzaam te zijn met het vinden van de Juiste weg heeft de economische voorlichtingsdienst een inlichtinger.centraie geopend. Deze lnltch- tingencentrale ls gevestigd: Bezuidenhoutseweg 62 en is voor publiek toegankelijk tussen 9 en S uur. Telefonisch ls de centrale bereikbaar onder no. 720060, toestel 482. DISTRIBUTIF.DIENST HEEMSTEDE-BENNEBROEK. A.s. en Jonge moeders, ln het bezit van zg. inlegvellen (C M.) kunnen hun extra levensmid delenkaarten 711/12, waarvan de geldigheid In gaat op 27 Sept. a.s. als volgt afhalen. Heemstede: Binnenweg 160. kamer B. 8 Sept. u—12 uur letter A, 2—3.30 letter B 9 Sept. U—12 uur letters C en D, 2—3.30 letter B 10 Sept. 24 uur letters F en G 12 Sept. 2i uur letters H, I. J. K 15 Sept. 24 uur letters L en M 16 Sept. 2—1 uur letters N, O. P 17 Sept. 2—4 uur letters Q en R 18 Sept. 2—4 uur letter S 19 Sept. 2—4 uur letters T, U, V. W, X, IJ en Z. Bennebroek: Gemeentehuis. 11 Sept. 9.30—12 uur letters A t.m. M 13 Sept. 9.30—12 uur letters N t.m. Z Aanvragen en Indienen van rijwielformulleren öltsluttend op 8, 9 en 10 Sept. van 9—12 uur en 2—3.30 uur kantoor Binnenweg 160. kamer A. BRANDSTOFFEN voor kamerbewoners: Kamerverhuurders kunnen ten behoeve van hun huurders een formulier afnalen op Vrijdag 5 en Zaterdag 6 Sept. a.s. (Zaterdag alleen tus sen 911 uur) Binnenweg 160, kamer A. Hieronder vallen ook gehuwde vrouwen zon der kinderen, wier echtgenoot in militaire dienst of buitenslands vertoeft. EEN VI NOL IA PRODUCT BruneHa le danken, ok eens meezuil opknapt" Was Uw haar met Brunetta; dan krijgt het een prachtige, natuurlijke glans. Haar en .hoofdhuid worden zó intensief en toch veilig gerei nigd, dat zelfs het dófste haar diep gaat glanzen. EnU ziet er telkens weer uit, of U pas bij de kapper, bent geweest. Ook voor Uw haar,-dat weer-andere eigenschappen heeft dan donker haar, is ér,een speciaal shampoo: Bloi\dóna! HET KAASPALEIS, Z(JIstr. 84, sluit wegens vacantle van Za terdag 6 Sept. te 2 uur t/m. 10 Sept. GYMNASTIEK CLUBS Aanv. 1 Oct. Ultv. prosp op aanvr. Inschr. Iedere avond. JULES KAMMEIJER, Lich. Opv. M. O., Heiig, en Massage. Adr. Pauwl. 29. Tel. 29380. DAMES, WEEST ER BIJ! Wij kunnen nu weer niéuwe cliënten aan nemen. Laten wij Uw naam plaatsen op de c4iëntenlijst. Voor de fijne wasch naar ^■■■11 li li mm HILVERSUM ui iiwi Hoogst belangrijke en zeer grote veiling van KUNST, ANTIEK en 1ste klas MEUBILAIR T. o. v. Notaris H. J. de Haan te Hilversum zal op DINSDAG 9 SEPT en volgende 4 dagen, wegens vertrek naar Amerika en Zuid-Afrika. alsmede uit diverse nalatenschappen, in het opnieuw uitge breide v.m. GEBOUW GERZON, KERKBRINK 23 tc HILVERSUM worden verkocht, een fraaie collectie ANTIEK MEUBILAIR, w.b. kolom-, ranken-, kus sen- en beeldenkasten, worteinoten porseleinkasten, dames- en herenbureaux, kisten, fauteuils en vele kleine meubelen. lste KLAS MEUBILAIR, w.b. ca. 30 fraaie salon-, eet- en slaapkamer-ameublementen in diverse stij len en uitvoeringen, fauteuils, kleine salonmeubelen en Ibach Vleugel enz. EEN BUITENGEWOON FRAAIE COLLECTIE TAPIJTEN, w.b. Perzische en Deventer tapijten en lopers, ca. 150 stuks. Oude, Romantische en moderne schilderijen. Blauw en gekleurd porselein, aardewerk, fraai Saksisch porselein, koper, tin en curiosa. Goud. Zilver en Juwelen. KIJKDAGEN: Zaterdag 6 Sept. van 10 tot 5 uur. Zondag 7 Sept. van'10 tot 5 uur, Maandag 8 Sept van 10 tot 2 uur. VEILINGDIRECTIE: JOH. G. DE JONG, Expert en C. K. R. VAN SPENGEN. Makelaar. Kerkbrink 23 Hilversum Tel. 7328 4817 MONDELINGE OPLEIDING Moderne Bedrijfsadministratie Midd.dipl. Assoc.dipl. Drs. P. W. Tuyn Prospectus KINDERHUISSINGEL 26 Hrl. Per touringcar op 17 Sept naar Verwoest stadsdeel. Burgers Dierenpark, Openlucht Mu seum. Grebbeberg a f 8.75 p, p. Zulder Stationsweg IA. Bloe mendaal, telef. 23732. Voor de laatst gehouden examens slaagden: BOEKHOUDEN 92 MIDDENSTANDSOPLEIDING 100 ENGELSE HANDELSCORRESP94 NEDERLANDSE HANDELSCORRESP96 STENO en TYPEN100 Aanmelding nieuwe cursussen, ook voor afgewezen candidaten, dagelijks aan het lesgebouw FR. HALSSTR. Tel. 14624 Amsterdamse Beurs Slotkoers HedeD gisteren l uur Koninklijke Olie. 417& 417 Unilever 302 301 Philips 370 y2 373 A. K. U 180 181 - Nederlandse Ford 420 Nederlandse Kabel 320 315 Calvé certificaten 175«/2 175»^ Scheepvaart-Unie 122'^ 18214 doll.-Amerika Lijn 206 205 >eh Maatschappij I48V2 H. V A 227 226 'dam Rubber 141 140>/2 Ned. Handel MIJ. 138 137 N.-I. Handelsbank 100 100 Billiton Mij. II 356 Vet b(| vlees Biefstuk, Rosbief, Baklappen, Rollade, Lappen. Gehakt. Voor de boterham: Plockworst Tongeworst., gebr. Gehakt. Ham. Rookworst, enz. enz. Speciaal aanbevolen 100 gram Mam 130 gram Rookworst voor 2 rantsoenen Ook deze week weer prima Leverworst. Bloedworst. Hoofd kaas zonder bon VLEESPALEIS KROCHT 12. TRI.. 15073 Praktljkexam Hoofdcorr. L O. Conversatie Privé en clublessen C. F. VAN KOOTEN. leraar FY.. M.O. en Eng. M.O., Kam. Onnesstr, 15, te H.-Z.W*. Belegging op het brood Is vaak een puzzle. In ons tiend» receptenblad vindt U een aantal variaties voor de boter ham, die U makkelijk zelf kunt maken. U vindt er kaas- crême in en pikante visragout, lekkernijen met spek en rauwe ham, vruchtenmoes en allerlei andere heerlijkheden. Zoet ol hartig, voor ieders smaak is er wel iets lekkers In te vinden. Gaarne zenden wij U dit receptenblad toe. Het allerfijnste van de Blue Band Keuken moet nog komen: Blue Band zelf. Vul onderstaande coupon In en zend deze In open enveloppe met 2 ets. post zegel aan Blue Band Keu ken, Postbus 1, R'darrv, Door de grote vraag zijn de voorafgaande series meer verkrijgbaar. EBRaanniiaBBBaBaasassaaaHBia g COUPON AAN D£ BLUE BAND KEUKEN. POSTBUS 1. BOTTERDAM Wil MU UW RECEPTENBLAD. SERieIO ZENDER STRAAT EN NO: WOONPLAATS: Bd 24-0113-60 J

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3