MUTS-SPAARBANK te HAARLEM Silvijfrin 12 Meisjes gevraagd Een symphonie van naald en draad Taxi? Bel 1.2.3.4.5 Lied voor mijn potkachel Lezing Feestzalen TAXATIES Propaganda voor het sparen Rondkomen met het inkomen Kantoorjuffrouw gevr. EDWARD NIJMAN Aangeboden VRIJ HUIS Kleverparkweg Aangeb. winkelhuis Magazijnchef Net meisje gevraagd aankomende monteur en leerling monteur woensdag 29 october 1947 Haarlems dagblad In een zaal van het Frans Halsmuseum wees, dat het doel is de vrouwen er toe aan In Haarlem liggen de tafels vol met pro- te sporen de naald weer eens ter hand te ducten van nijvere vrouwenhanden. Pro-1 nemen, omdat het naaldhandwerk de uiter- ducten van een kunst- of een handwerk, lijke schoonheid dient en meewerkt aan hoe men het ook noemen wil, die de laat ste tijd min of meer in discrediet zijn ge raakt. Het is een tentoonstelling van naald en kunstnaaldwerk van de laatste vijftig jaar, die door de verenigingen „Tessel- schade" en „Arbeid Adelt" georganiseerd is. Wanneer men al die kussens, kleden, slopen, stoelen, shawls, bruidssluiers en vooral ook het zuiver ornamentale werk eens goed bekijkt, dan komt men toch tot de conclusie, dat men er met de benaming „handwerk" alleen niet komt. Want men leert uit het werk de gemoedstoestand, de occupatie en het karakter van de vrouw, die het vervaardigd heeft. Het ragfijne, Franse werk, gemaakt met de zin voor gra tie en elegantie de Frangaise eigen. De af beelding van een bloemenhof, die de serene rust ademt van een kalmer tijd dan de on ze. De wijding en de devotie, die spreekt uit de priestergewaden. Maar vooral de ge vangenistaferelen, geborduurd op ruwe handdoeken, zijn het, die ons een blik gun nen op het innerlijk van de vrouwen die ze met het gevaar van een niet malse straf voor ogen, gemaakt hebben. Dit werk, dat terecht de ereplaats in het midden heeft gekregen, is ontroerend. Het vertolkt de gevoelens van verzet en de ont zagwekkende moed, die deze vrouwen eigen waren. Er spreekt een warm vertrou wen en een kostelijke - zij het dan enigs zins bittere - humor uit. Deze werken zijn het, die de algemeen heersende opvatting, dat handwerk alleen maar een aangename tijdpassering zou zijn, logenstraffen. De tentoonstelling werd vanmorgen door mejuffrouw Harmsen geopend, die erop de innerlijke opbouw van de vrouw De tentoonstelling zal tot en met Zondag geopend blijven. Donderdagmiddag om half drie zal me vrouw van Hemert een uiteenzetting ge ven over de verschillende technieken van het naaldhandwerk. DISTRIBUTIENIEUWS Donderdag bestaat er gelegenheid tot het afha len van bonkaarten voedingsmiddelen en schoe nenbonnen voor: Haarlem: (Vleeshal) restant L. Zandvoort: Haltestraat 4, A en B, Heemstede: van 9—12.30 uur Ml tot Mo en 24.30 uur restant M. AMSTERDA.MSCHE RIJTUIG MIJ. Vet gemest varken geslacht Een agent van politie hield Dinsdagavond in de Amsterdamstraat een negentienjarige slager aan, die ongeveer 15 kg. varkensvlees vervoerde. Een nader onderzoek werd Ingesteld en het bleek, dat de aangehoudene en zijn vader een varken hadden geslacht In een perceel aan het Nagt- zaampleln, waar het dier vet gemest was. Proces verbaal Is opgemaakt. Ongeveer 300 kg. vlees ls ln beslag genomen. Benelux-luxe. Het symphonle-orkest van de Belgische omroep zal in het kader van de Bel gisch-Nederlands-Luxemburgse samenwerking begin November een korte tournée door ons land maken, waarbij te 's Gravenhage, Groningen, en 's Hertogenbosch concerten worden gegeven. Een fraai staaltje van huisvlijt is de electrische trein, welke de heer M. van den Berg, Zaanenstraat 24 te Haarlem in zijn vrije tijd heeft vervaardigd. De trein is een zo getrouw mogelijke nabootsing van zijn „gro te broer" en kan een snelheid van 25 kin per uur bereiken. De heer Van den Berg, die als chef-monteur in een garage te Haarlem werkzaam is, heeft ruim een jaar aau deze trein gewerkt. Pater Th. Vlaar onderscheiden Tijdens een maaltijd, die ter gelegenheid van het vijf en twintig Jarig bestaan van het Tiini- teitslyceum ls gehouden, werd meegedeeld, dat Pater Th. Vlaar OESA, Prior van het Thomas college te Venlo en oud-rector van het Lyceum, benoemd was tot officier ln de Orde van Oranje Nassau. Vandaag zijn de feestelijkheden voortgezet in het Rembrandt-theater, waar vijf leraren gehul digd werden, die 25 Jaar aan de school verbon den waren. De jubilarissen waren de heren N. C. Andriessen. A, J. C. Blaas. S. Hooy. L C. Theunis en M. R. J. van der Welden. Eerst sprak Pater Sebastianus van Nuenen, Provinciaal van de Nederlandse Augustijnenprovlncle de leraren toe en bood een platelen herdenkmgsbord aan. Verder spraken pater dr M. van Straaten, rector van het Lyceum, ir. P. C. van der Heyden, na mens de leraren, die geschenken aanbood en J. Nlehe. namens de leerlingen, die eveneens ge schenken overhandigde. Nadat de heer M. R. j. van der Weiden, mede uit naam van de andere Jubilarissen, woorden van dank had gesproken, volgde de vertoning van de film „Roverssymphonle". De heer A. M. Julianus is eveneens 25 jaar aan de school verbonden, doch werd wegens familie omstandigheden niet in het openbaar gehuldigd. In ons nummer van gisteren vermeldden wij dat de pontificale mis door mgr. J. P. Huibers werd opgedragen !n de parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis ln Overveen. DU is niet juist. De mis werd opgedragen in de St. Bavo. De heer H. Venema nam afscheid In de versierde gymnastiekzaal van de Bron- eteeschool te Heemstede heeft de heer H. Vene ma, die benoemd ls tot Inspecteur van hel Lager onderwijs in de inspectie Meppel, vanmorgen afscheid genomen. Daarbij was tegenwoordig jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede. Het woord hebben gevoerd de heren H. J. W. B. Disselkoen, wethouder van onder wijs, W. Schoenmakers, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, D. R. J. Koster, namens het personeel, die herinnerde aan het werk, dat de heer Venema in de bezetting heeft gedaan en een aquarel van Spaling aanbood en J. Bouwman, voorzitter van de oudercommis sie. die een boekwerk overhandigde. Nadat de heer Venema woorden van dank had gesproken, bestond er gelegenheid afscheid te nemen. W. J. H. Bartels overleden In de ouderdom van 50 jaar is overleden de heer W. J. H. Bartels. rechercheur van de poli tieke recherche, afdeling Collaboratie en oud-lid van de Haarlemse gemeenteraad. De overledene was voortgekomen uit de sociaal-democratische jeugdorganisatie. Van 1920 tot 1940 was hij ver bonden aan het bureau van het hoofdbestuur van de Algemene Nederlandse Bond van Han dels- en Kantoorbedienden. Bi] verschillende acties voor winkelbedienden trad hij op de voor grond, o.a. bij het verkrijgen van een vervroeg de winkelsluiting en van een vrije middag voor het winkelpersoneel. Van 1935 tot 1938 maakte de heer Bartels deel uit van de Haarlemse gemeen teraad. De overledene heeft in de bezettingsjaren voortreffelijk werk verricht voor de goede zaak. Na de bevrijding kwam hij in dienst bij de POD en was belast met collaboratiezaken. Vanmorgen is zijn stoffelijk overschot op de Noorderbegraafplaats ter aarde besteld. De heer F. A. Visser sprak een afscheidswoord namens de PRAC en vrienden brachten de betekenis van het werk van de heer Bartels in bezettingstijd verricht, in herinnering, REMONSTR. GEREFORM. GEMEENTE HAARLEM. Vrijdag 31 October n.m. 8 uur Ds. J. Heldinga, Herdenking der Kerkhervorming. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 28 October -1947. GEHUWD: 28 Oct.: E. M. Hoogkamer en A. v. Doorn A. C. Nuisker en A. Betlem. BEVALLEN van een zoon: 26 Oct.: J. G. Aeissingd. Graaf. H. E. v. Telgen—d. Visser. 27 Oct A. V. RoozendaalBosman. A. M. TimmermansEnder. J. Meier—Semtschen- kowa. A. F. PlessiusAkersloot. 28 Oct.: J. E. SpeeGraf. M. J HaringhuizenZwart. BEVALLEN van een dochter: 26 Oct.: G. A. Arnoldv. Akeren. 27 Oct.: I. M. v. Paradijs Kok M. G. Hogervorstv. Dalen. J. H. Roo mer—Koopman. 28 Oct.: L. Swier—Welk. J. - M. Cornet—Olten. C. W. J. Dekker—d. Koning tmgen, haar ogenblikken van volmaakt OVERLEDEN: 25 Oei J. Roskam, 55 j., geluk, van bittere ontgoocheling, van wee- Gaelstraat. 26 Oct.: A. M. SlendersStammus, moedige berusting en met het bevrijdend 77 j., v. Wassenaerstraat. 27 Oct.: B. Lippus, afscheid van het leven. Een typerend voor- 63 j., Gasthuisvest. 28 OctJ. A. Lucas, 63 j., beeld van de romantische levenshouding Roosveldstraat. waarvan de literatuur en de toonkunst in de 19e en ook in het begin van de 20ste eeuw de reflex is geweest. Voor twintig van Müller's gedichten schreef Schubert zijn klankentaai, die het woord verheft tot een (Adv j niet vermoed hoog niveau, die door melo- die en harmonieën een sfeer schept, waar toe het woord alleen niet in staat zou zijn. Met een onvergetelijke voordracht van .,Die schone Müllerin" heeft de liederen- zanger Laurens Bogtman ons gisteravond de grote schoonheid van Schuberts kunst doen beseffen. Gesteund door een volstrekt betrouwbare zangtechniek zong Bogtman de liederen met haar wisselende stem mingen en hoogtepunten van gevoels expressie. Elk lied werd een phase met eigen betekenis in de ontwikkeling van dit levensfragment tot een reeks van beelden, waarvan enkele „Der Neugierige". „Mor- gengruss", „Mein", „Der Müller und der Bach" en „Des Baches Wiegenlied" bij zondere vermelding verdienen. De pianist Hans Schouwman werkte in, Muziek Jan During speelt minder bekend werk van Mozart Volksconcert H.O.V. Op het volksconcert van Dinsdagavond, onder leiding van Marinus Adam, vergastte1 ons de solist Jan During op het zevende vioolconcert (D gr. t.) van Mozart, dat, daar het tot de later ontdekte werken van de meester behoort, in Köchel's Verzeichnis het nummer 271a gekregen heeft. In de nieuwe nummering van Wyzewa en Saint- Foix is het no. 277. Hoewel het manuscript ervan niet teruggevonden, is (er bestaan slechts twee oude copieër., die beide het jaartal 1777 dragen), kan er toch geen twij fel bestaan omtrent de echtheid van het werk; niemand anders dan Mozart zou het hebben kunnen schrijven; trouwens het Rondo vertoont, wat de vorm betreft, grote gelijkenis met de finale van het fluitcon cert in D, dat van hetzelfde jaar is. Overi gens zijn er verrassingen genoeg in het stuk; het Andante, met pizzicato-begelei ding is een doorlopende verrassing en de finale is dat niet minder. Jan During heeft ons dit Mozart-concert laten horen op alleszins voortreffelijke wijze, aanvankelijk wel wat zwak van toon, maar door en door muzikaal en met prach tige beheersing van de techniek. In het Andante en het Rondo won de sonoriteit van zijn edel instrument aan kracht. Hij speelde cadenzen van Enesco, waarin de virtuositeit het gedistingeerde karakter geen geweld aandoet. Het grote succes, dat Jan During met zijn prestatie verwierf, was volop verdiend. Adam had het orkest laten openen met de Leonore III van Beethoven, een uitvoe ring van deze magistrale ouverture die er, wat de conceptie en de stuwing betrof, we zen mocht, maar waarin onvoldoende ge acclimatiseerde blaas-instrumenten nu-en dan de stemming bedierven. Tenslotte ging de Vierde van Tschaikowsky, die om het volksliedachtig Andantino en het zeer ka rakteristiek pizzicato-scherzo, waard is op het repertoire gehandhaafd te blijven. Men moet dan de lawaaierige finale maar voor lief nemen. Adam toonde deze symphonie goed in zijn macht te hebben en ze goed te hebben voorbereid. Het orkest speelde met élan, als een willig werktuig in de hand van de bezielende dirigent. JOS. DE KLERK. Laurens Bogtman zong „Die schone Müllerin" Van Eranz Schubert, de geniale schepper van het kunstlied, zou men bij betrekkelijk oppervlakkige overweging verwachten, dat deze bij de keuze van de gedichten, waar voor hij muziek wenste te schrijven, in de eerste plaats de literaire waarde beslissen liet. Inderdaad heeft Schubert zich voor vele van zijn liederen bepaald tot het werk van grote dichters, als Goethe en Heine. Maar Schubert was een kunstenaar met een uiterst subtiel gevoelsleven, een ro manticus voor wie de stemming van een gedicht primair was en voor wie de lite raire betekenis op het tweede plan kwam. Sterk aangetrokken kon hij zich daarom gevoelen tot de gedichtencyclus van de Dessauer hoogleraar Wilhelm Müller „Die schone Müllerin", een reeks van 25 gedich ten, die tezamen de beschrijving van een levens-episode vormen met haar verwach- voortreffelijke eenheid met de zanger samen. Mede door zijn meesterlijk spel maakte deze liederen-avond een diepe indruk, die nog versterkt werd door twee toegiften: het bemoedigende „Frühlings- glaube" en de aangrijpende ballade „Erl- könig". P. ZWAANSWIJK. Barkeeper verkocht meubels Een dame. wonende aan de Frederik Hendrik laan, was zes weken geleden naar Amerika ver trokken en had aan een 27-Jarige Amsterdamse barkeeper gevraagd een oogje tn het zeil te houden ln haar woning. Toen zij dezer dagen terugkeerde, bemerkte zij echter, dat een groot aantal meubels verdwenen was. De politie werd hiervan in kennis gesteld, die de barkeeper aanhield. Deze bekende de meubelen aan een opkoper In Haarlem verkocht te hebben. Nederland zingt in Engeland. De ,,Ode aan de schoonheid" van Bernard Zweers wordt door het Amsterdamse gemengd koor „Zang na die" medio November te Londen gezongen op een concert, dat tezamen met het „Alexandra Ohoir" gegeven wordt. „Eva Bonheur" Nederlands Volkstoneel brengt een ode aan het geluk „Vrouw, er is maar één mismaakt ding: een mismaakte ziel." In deze woorden van de invalide instrumentenhandelaar ligt niet alleen de moraal besloten van „Eva Bonheur" maar eigenlijk van Heijermans' gehele oeuvre. Dit „genoegelijk toneelspel" illustreert in het bijzonder dat waarlijk grote liefde niet aan geld mag hangen en nooit kan worden verbroken door tegenslag, doch alleen door gebrek aan hart. Het stuk werd ruim dertig jaar geleden geschreven, maar het is geenszins ver ouderd, al ligt de zoetgevooisde huiskamer- póëzie er naar onze begrippen wel wat heel dik opgesmeerd en al is de figuur van Jas per, de goedmoedige .troubadour van het onbedorven geluk, een residu van vergeten literatuur. Maar men schuift deze en an dere bezwaren met een vergevensgezinde glimlach terzijde om tot de erkenning te komen dat het nog altijd waar is, wat Top Naeff reeds bij de eerste voorstelling schreef: de naam Heijermans omvat het begin en helaas! voegen wij er aan toe "het einde van onze dramaturgie. Het Nederlands Volkstoneel gaf er gis teravond voor de Kring Haarlem van de Toneelunie in de Stadsschouwburg een meer dan bezienswaardige voorstelling van, onder regie van Hans van Meerten, die hiermede weer de beoefening van zijn vak, na een onderbreking gewijd aan organisa torische arbeid, ter hand heeft genomen. Hij speelde de rol van Jasper, dat grote on bezorgde kind met zijn warm vaderhart, vooral in het derde en sterkste bedrijf, heel gevoelig, al kon hij niet verbergen hoe wei nig leven er in deze mens schuilt. De juffrouw-van-boven wier bekrompen haatgevoelens, venijnige schraapzucht en dwarse achterdocht 'het tenslotte afleggen tegen de behoefte aan beschermende gezel ligheid, vond in de krasse Marie Faassen een felle vertolkster, die aan haar rol het volle pond ongekuiste burgerlijkheid mee gaf. De berekende musicus Nanning Storm werd door Bob Goedhart niet onverdienste lijk gespeeld. In. de twee overgebleven vrouwenrollen zagen wij met genoegen Nell Knoop en Hella Faassen. Wim Vesseur is de vaardige ontwerper geweest van de santekraam waarin Heijer mans dit stuk laat spélen: vensterbanken met een waslijn daartussen, dakgoten met geraniums en twee kamers boven elkaar, waarin plaats is voor ratten, vogels, nacht jakken en verjaardagstaarten, maar ook en vooral voor een stuk of wat mensen, die het hart hebben om gelukkig te zyn. DAVID KONING. Amsterdamse Beurs Slotkners Heden gisteren 1% uur Koninklijke Olie 459 462 294 296 Philips 381% 384% A K U 174% 175 194% Nederlandse Fnrd 408 408 Nederlandse Kabel 300 308 Calvé certificaten 177% 177 Scheepvaart-Unie 191 191% Holl.-Amerika Lijn 186 185% L)e!i Maatschappij 178 176 H V. A 243 243% A'dam Rubber 168 170 Ned Handel Mi1 139% 140% N.-l. Handelsbank 108 110% Hilliton Mij II 390 400 O kachel, die van alles duldde. die nimmer vroeg hoe men je vulde die nooit keek naar het soort van 't vulsel maar alles opnam in 't omhulsel jij zult ook deze winter blijven en warmen de verkleumde lijven.... Door JOU zijn wij, (én door de bomen) de hongerwinter doorgekomen- en 'k fluister teder in jouw oren „geen haard en géén radiatoren zijn in mijn woning uitverkoren. Jij, Kachel, blijft mij toebehoren!" Ik denk aan die zes hongermaande' toen hield jouw energie ons staande. Ik zie weer onze brave buren voor kachelvuren brandhout sturen. Ik hoor me, zonder mókken, zagen tot er de fraaiste blokken lagen. Door JOU ontkwamen wij aan 't ramp-lot jij bracht de troost ons en de stamppot. Ik braadde op jouw schijn-gebraad met vlijt en jus-blok-surrogaat een onvergetelijk menu! Het was bonne mine au mauvais jus". Ik zag in jou de turven gloeien en hout èn afval lustig stoeien zag vlammen tn de hoogte schieten tot heil van onze suikerbieten. Neen, salamander, oud en trouw ik ruil je niet voor 'n open schouw noch voor een oliestookinrichting. Ik heb aan jou te veel verplichting! Jij slikt van alles zonder morren en laat zelfs appelschillen snorren jij vraagt niet. of het anthraciet is jouw buik krijgt nooit apendicitis. Jij, schrander brander als geen ander jij bent geen rare salamander jij. beste aller warmtebronnen ik denk, berustend en bezonnen: de winter wordt wel overwonnen met JOU.en twaalf mud op de bonnen. WOUTERTJE. SCHEEPVAART HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. Emancipator, 27 Oct. van Antwerpen naar Marseille. Bloem fontein, 29 Oct. van Belra naar Durban. Nijkerk, 27 Oct. te Lourenzo Marques. Larenberg, 27 Oct. van Genua naar Buenos Aires, Langlee ScotL 27 Oct. Dakar gepass. op weg naar Antwerpen. VINKE EN CO. Tttersum, 27 Oct. Ouessant gepasseerd op weg naar Buenos Aires. Laren- berg, 27 Oct. Genua gepasseerd op weg naar Buenos Aires.. K. N S. M. Euterpe, 27 Oct. te Amsterdam. Roelf, 27 Oct. te La Palllce Hydra. 28 Oct. van Lissabon naar Trinidad. Ardea, 26 Oct. te Lissa bon. Hercules. 27 Oct. van Algiers naar Jaffa. Orion. 27 Oct. van Gibraltar naar Antwerpen Zeehond. 25 Oct. van Trinidad naar Paramaribo. Svolder, 26 Oct. van Puerto Plata naar San Juan. Van Ostade, 26 Oct. te Aruba. Stuyvesant, 26 Oct. te Curasao. Ilos, 27 Oct. te Alexandné. Odysseus, 27 Oct. van Gibraltar naar Barcelona. Roelf. 27 Oct. van La Plata naar Rotterdam Doggersbank, 27 Oct. te Hamburg. WIISMULLER. De sleepboot Noordholland, slepende 2 bokken van Rotterdam naar Rlo de Janeiro, bevond zich 27 Oct. op 7 gr. 26 min. Zuiderbreedte en 29 gr. 27 min. Westerlengte. K. H. L Maasland. 26 Oct. van Buenos Aires (thuisreis). MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarne- velt, 25 Oct. te Suez. Johan de Wltt, 25 Oct. van Suez naar Indië. Roepat, 28 Oct. te New Orleans Tablan, 26 Oct. Singapore gepasseerd op weg n. Penang. Sumatra, 27 Oct. te Belawan. Madoera, 28 Oct. van Manilla naar Soerabaja en Batavia. Salawati, 16 Oct. van New York naar Kaapstad. K. P. M. Bagan, 25 Oct. Socotra gepasseerd. Batoela. 26 Oct. te Batavia aangekomen. BINNENLAND BU de" frlma Van Heek cn Co. N.V. te En schedé is een staking uitgebroken, waaraan een zestigtal arbeiders deelneemt. Dc oorzaak van deze wilde staking Is de loonnftrek van f 1 voor het pensioenfonds ingevolge de collectieve ar beidsovereenkomst. In de gemeente Noordwellc in Zeeland ls een wild zwijn van 100 kg. geschoten. De Koningin is voornemens door het aan bieden van planten uit de kwekerijen op Het Loo bij te dragen tot de herbeplantlng van Wal cheren. In overleg met de stichting Nieuw Wal cheren zal een beplanting worden aangelegd otj de door de dijkdoorbraak te Westkapelle ont stane kreek. Vrijdag zal minister Neher een bezoek aan Velsen brengen om de Wederopbouw in ogen schouw te nemen. HAARLEM EN OMGEVING Een orgelbespeling ln de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem wordt gegeven op Donderdag 30 October des namiddags van S—4 uur door George Rooert, Het programma luidt: Ein feste Burg 1st unser Gott, J S. Bach; Preludium en Fuga A gr. t,. J. G Walthef: Vierde Sonate. F. Mendelssohn Bartholdy; Intermezzo. M, Reger; Pastorale. R. Hol: Pax voblscum. S. Karg— Elert. De Haarlemse recherche heeft de 35-jarige fabrieksarbeider P. van D. aangehouden, die een hereneostuum had verduisterd, dat hij door ver keerd bezorgen ln zijn bezit had gekregen. Aan de Technische Hogeschool zijn geslaagd: voor het propaedeuttsch examen werktuigkundig Ingenieur de heren W. J. Schaffers. Haarlem en H. J. Bordes. Velsen; voor het propaedeutisch examen scheepsbouwkundig ingenieur de heer J. J. van Monsjou. Zandx-oort en voor het pro paedeutisch examen electrotechnisch Ingenieur de heer J. R. Snoeck Henkemans. Haarlem. Drie Woensdagavonden, 5, 12 en 19 Novera- br, spreekt dr. F W. Zeylmans van Emmlcho- ven, zenuwarts te Den Haag in het O R.G. Cen trum Westerhoutpark over: „Het vraagstuk der reïncarnatie", „De zin van het lijden", ,J5e samenleving der volken". De heer C. Grundel en mevrouw T. Grundcl Ero, Vooruitgangstraat 14 te Haarlem, vieren 30 October hun diamanten huwelijksfeest De brievenbus der PosterUen ln de Gen. Cronjéstraat wordt weggehaald omdat er weinig stukken in kunnen en omdat andere bussen niet ver af staan. Aan de Landbouwwinterschool te Hoofddorp zijn benoemd tot leraren Ir. L. Troost, te Wage- nlngen en Ir. H, P. van Wijk te Assen. De heer J. J. de Konlngh te Beverwijk is benoemd tot onderwijzer aan een Chr. school te Zlerikzee. De heer M. Hanrat te Amsterdam ls be noemd tot onderwijzèr aan de Koningin Wilhel- minaschool te Overveen. Voor het Humanistisch Verbond zal Zondag morgen 2 November, ln gebouw Brinkmann, Grote Markt, de heer J. Buljs. voorzitter van de Radio-Olympus, een lezing houden over Mens en Boek. OFFICIËLE PUBLICATIE INLEVERING SCHOENENBONNEN •s Gravenhage, 23 October. Het CDK deelt mede. dat schoenhandelaren de schoenenbonnen. gemerkt, in de linkerbovenhoek, met a t.m. h of aa t.m. ah. welke na 15 November niet meer voor het publiek geldig zijn. uiterlijk op 39 No vember a s bij een fabrikant moeten inleveren. Fabrikanten moeten deze bonnen voor 16 Decem ber a.s. op de voor hen vastgestelde dagen in leveren bij de dlstributiedlenst, teneinde een toewijzing voor materiaal ter vervaardiging van schoenen te verkrijgen. Inlevering der bo venbedoelde bonnen moet geschieden op opplak- vellen MD 107-02, waarop de bonnen per oort moeten worden opgeplakt In veelvouden van 50 stuks. Indien geen veelvoud van 50 stuks wordt verkregen, dient aanvulling met bonnen van de B of C-serie plaats te hebben. Flinke Werkster gevraagd. Scholtens Bakkerij, Spaarnwouderstraat 53. Voor terstond gevr. een nette nalik, BA K K ERSBE DIENDE extern, goed loon. prettige werkkring. Brieven no. 9189. Voor direct gevraagd een monteur en aank. monteur Garagebedrijf Van Laar, P« gasusstraat 88. Wordt gevraagd door dame ruime rustige benedenkamer of suite by voork. omtr. Koninginne weg. Brieven no. 9187. Teg, 15 Dec, of eerder gevr, v. gezin met één meisje v. 4 j. (industrieel) VRIJE WONING bev. t.m. 2 woon- en 2 slp.k. geh. of ged. gem. met keuken enz, Br. m. prijsopg. en ver dere duidelijke inl. no. 9169 11. C. VERKRUYSEN Cursus: De weg naar zui ver levensinzicht. Maandag avond in Nov. 8 u Nijver heid, Jansstr. 85. Men zie glastyijetten. Abonn. Concertb Alphe- naar Tel 11532 N'ed. Ver. tot bev. der Bijenteelt in Ned. Afd. Bloemendaal en O. te houden door de Heer Dr Ir A. MINDERHOUD. Rijks-bijenJ teeltconsulent, op 31 October 1947. in café-rest. Brinkmann. Gr. Markt Aanvang 20 uur. Alle geïnteresseerden zullen welkom zijn. Toegang vrij. TE KOOP: stencilmachine Taxi Bel 13 000 DAG EN NACHT Agenda voor Haarlem WOENSDAG 29 OCTOBER Stadsschouwburg: „Glazen speelgoed", 8 uur. Rembrandt: „Sciuscia", 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: ,,To be or not to be", 14 j.. 2 30, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Berucht", 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9,15 uur. City: „The letter", 13 J., 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „De vrouwe lijke tarzan", 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Franc Hals: „De koerier van de Tsaar", 2.30, 7.03 en 9.15 uur. Ged. Oude Gracht 47: Soeft-beweglng. voordracht ..Heeft het leven een doel", 8 uur. DONDERDAG 30 OCTOBER Gem. Concertgebouw (tulnzaal) Vereniging Ne derland—Canada, 8 uur. Frans Hals Museum tentoonstelling naald- en kunstnaaldwerk, 10 tot f u Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Te huur voor: Recepties Trouwpartijen Jubilea Lezingen Vergaderingen enz. Pijlslaan 99 Telefoon 15414 Morgen, Donderdagav. 7 uur: Openbare Verkoping In Krasnapolsky, War moesstraat 175, A'dam van 500 Bontmantels en Confectlegoederen welke in opdracht van grote Pelterijenfabriek tegen elk aannemelijk bod moeten worden ver kocht. Fotocopieën beter, sneller en goedkope) Foto Hilarius GR. HOUTSTRAAT 102 Tel, 10866 Roer. en Onr Goederen. H. W. VROLIJK Beëd. Makelaar Heussensstr 16 Tel. 23693, Haarlem. Sparen is thans moeilijk, maar evenals na de Franse overheersing toen Koning Willem 1 de opbouw ter hand narn en de spaarbanken werden opgericht te Haarlem de eerste op 17 December 1817 zo moet ook nu de welvaart van ieder en van het gehele land weer veroverd worden door werken en 6paren. is een eerste stap. De spaarbanken willen daarbij hel pen door haar propaganda voor gezinsbegroting. Vraagt inlichtingen. Op de Wereldspaardae zullen de 5 kantoren der Spaar bank onafgebroken van 94 uur open zijn. De ophaaldienst biedt de gemakkelijkste en regel- matigste wijze tot sparen. liefst bekend met C.S M.-systeem, goed kunn. typen. Aanm. TEEUWENS KOLENHANDEL. Raadhuisstraat 23. Heemstede. WONINGRUIL HAARLEM—ROTTERDAM Vry bovenhuis te Rotterdam best. uit kamer-en-sulte, 3 slaapkamers, keuken, ruimte v. badkamer en zolder huur prijs f 30 p. m. Te rullen voor vry huls te Haarlem of omg. Brieven no. 9195. RODE KRUIS SANATORIUM - SANTPOORT-STAT. Hiermede roepen wij sollicitanten op naar de functie van DIENSTMEISJE (intern) WERKSTER (volle week en enkele dagen per week). Schriftelijke aanmelding te richten aan de Directrice. Mondelinge aanmelding des Maandags en Donderdags van 34 uur n.m. Op aantrekkelijke voorwaarden kunnen direct ge plaatst worden: GROOTWERKERS thuis of op atelier BROEKENMAKERS POMPIERS GEVORDERDE MEISJES als hulp bij de kleermakers BARTELJORISSTRAAT 34 HAARLEM Vroeger alleen voor millionnairs. Nu is Tryp- tophaan. door Silvikrin. ook in Uxc bereik. Wie de aanwinsten der wetenschap benut, behoeft niel machteloos toe te zien, hoe zijn haar dunner wordt. Maar men moe» haaruitval tijdig bestrijden. Silvikrin bevat de 14 organische substanties (Tryptophaan, Cystin, Tyrosln, enz.) waaruit het haar wordt opgebouwd, dus de natuurlijke haarvoedlng. Daarom geell Silvikrin aan zwak en dun haar nieuw leven en volheid. De roos ver dwijnt. De haaruitval houdt op. Nieuw haar groeit weer. Dames! Prachtig, vol en zijdeachtig haar zal de beloning zijn voor Uw vertrouwen in Silvikrin. Ernstige gevallen: Puur Silvikrin Haarvoeding. Voor de dagelijkse haarverzorging. teger» roos en haaruitval, ter bevordering van de haargroei: Silvikrin Lotion. '/ruzüUC Ut ZucfJAuUcC Vli*c/s4aaSt~ bevattende 6 kamers, keuken, tuin enz. huurprys per maand. Brieven no. 9194. 45.- TE HUUR AANGEBODEN GROOT PAKHUIS MET GROTE ZOLDERS ln het centrum van de stad. oppervlakte plm. 225 M2 Huur prijs 125— per maand. Brieven onder no. 9192. Huurprijs Barrevoetestraat. onder no 9193. 50.per maand. Brieven door VERNHOUT EN VAN SLUIJTERS DRUKKE RIJEN N.V., Bakenessergracht 3. Haarlem. gevraagd voor spoedige indiensttreding; alleen zij die in staat zijn een onderdelenmagazijn in te richten en te onder- i houden en beschikken over administratieve kennis komen j in aanmerking. Vereist zwaar te kunnen tillen en goede ge- I zondheid, niet ouder dan 40 j. Getuigschriften medebrengen boven de 25 jaar voor de huishouding en beschikkend over een rijwiel. Aanmelden HOLLANDIA- Zij die in bezit zijn van goede getuigen genieten de voor- BRON, IJweg 501505, Vijfhuizen Haarlemmermeer. Bereik- j keur Ook moeder met dochtertje boven de 10 jaar. Aanm. baar per bus Maarse Kroon richting Amstelveen- [.Gebakkraam „Hermeen", achter station Kermemerplein. GEVRAAGD: 4 JONGENS voor drukkerij en cartonnageafdellng, leeftijd ca. 17 jaar. 2 HULPARBEIDERS leeftijd ca. 20 jaar. VERNHOUT EN VAN SLUIJTERS DRUKKERIJEN N.V.. Bakenessergracht 3, Haarlem. AUTOMOBIELBEDRIJF te Heemstede vraagt MONTEURS en LEERLING.MONTEURS Tevens ENERGIEK JONGMENS voor onderdelen-magazijn, enigszins admin. onderlegd. Br. met voll. Inl. onder no. 9188 bureau van dit blad. AUTOMOBIELBEDRIJF KOKS en DE JONG, Wagenweg 132 vraagt:

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3