aecLoiin DUMA Uitzending van Koningsgebak Bemanning van de tanker „Mildred" beleefde een hachelijk avontuur [Kort en Bonaigj Taxi? Bel 1.2.3.4.5 H. v. DOORN GEERTS BOEKHOUDEN PANNEN Duyn-Marion M. Booiman RSjwieSstaliing. VRIJDAG 7 NOVEMBER 1947 HAARLEMS DAGBLAD Op de rotskust tan IJsland gestrand In splinternieuwe kleren stapten gister middag de elf opvarenden van het bij IJsland gestrande motortankschip „Mil dred", uit het vliegtuig uit New York. Ge zagvoerder Pannen tier had de machine na' de landing op Gander even wat doen af zwenken om uit Reykjavik de gestrande zeelieden op te halen. Hierdoor kwam de Constellation vijf urn- te laat op Schiphol aan. De kapitein van de 552 brt. metende tanker „Mildred" van de N.V. Tankkust-1 vaart uit Rotterdam, die onder IJslandse j vlag voor een IJslandse oliemaatschappij voer, A. W. Schuyer, zeide bij aankomst tot de journalisten: „Neen heren, ik vertel u niets; voor de Raad van de Scheepvaart zal ik over het op de rotsen lopen van mijn schip verslag uitbrengen". De andere leden van de bemanning wa ren echter spraakzamer en uit hun mond hoorden wij het hachelijk avontuur, dat zij beleefd hebben: In de nacht van 26 October voer de „Mildred" voor de Zuid-West kust van IJsland. Het zicht was zeer slecht en er stond een flinke deining. Plotseling, omstreeks 6 uur in de morgen. Jiep het schip met een oorverdovend ge kraak, ongeveer 35 meter uit de kust, op de rotsen. Slechts spaarzaam gekleed kwam het deel van de bemanning dat geen wacht had. aan dek. Daar het schip reeds water maakte, begaven zeven der opvarenden zich in de boot en stoolten af om te trach- ten op eigen kracht de kust te bereiken. Het duurde echter tot 4 uur 's middags eer zij voet aan wal konden zetten. De kapitein, de IJslandse loods en drie anderen bleven nog op het schip achter. Zij zijn in de late middaguren van 27 Oc tober door een IJslandse reddingmaat schappij met de z.g. „broek" van boord ge haald. Wel is een IJslandse trawler nog in de buurt van het in nood verkerende schip geweest, maar heeft niet gemerkt dat er nog mensen aan boord waren. Zij stoomde voorbij. De ontvangst door de IJslandse bevol king was geweldig. Direct werden de schip breukelingen met eten en koffie weer op hun verhaal gebracht. Voorts werden zij van top tot teen in de kleren gestoken, daar de meesten hunner al hun bezittingen bij de ramp verloren. Van Mallarif, in de na bijheid van welke plaats het schip aan de grond liep, gingen de opvarenden per jeep door een grillig bergmassief naar hef piaatsje Ellersand, vanwaar zij naar de hoofdstad Reykjavik vlogen. Geen eenheidsfront in de actie voor de tram Wij deelden reeds mede, dat de „Stich ting Vrienden der Nederlandse Tram wegen" op 8 November te Haarlem een vergadering houdt, waar de heer P. R. v. d. Velde uit Olaenzaal zal spreken over de gevaren die de tramlijnen Haarlem—Lei den en SoendapleinHeemstede bedreigen. De „Stichting Tram-Archief" verzoekt ons bekend te maken, dat zij zonder succes getracht heeft tot samenwerking met bovengenoemde stichting te komen. Daar om heeft zij besloten niet deel te nemen aan de vergadering op 8 November. Een zelfde besluit is genomen door het Comité uit de burgerij dat ijvert voor het behoud der tram. Wegen in Haarlemmermeer weer ter hand genomen In het verslag, inzake de aanleg door de provincie Noordholland van wegen voor doorgaand verkeer en van kanalen, over de periode 5 Juni 1946 tot 1 September 1947, wordt meegedeeld, dat het werk betreffende de aanleg van de weg tussen de Zomervaart bij Haarlem en het kruis punt van de Spaarnwouderweg en de Spieringweg in de Haarlemmermeerpolder, met zijtak in de richting van de Rijks weg Haarlem-Amsterdam, dat in 1942 moest worden stopgezet en geliquideerd, in de loop van het verslagjaar opnieuw is aanbesteed en gegund voor 837.850. Door de strenge winter heeft de uitvoering be langrijke vertraging ondervonden. Ook heeft een staking remmend gewerkt. Eind Augustus was een hoeveelheid van onge veer 80.000 m3 grond aangevoerd. De bouw van een brug over de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder te Oude Wete ring, die in 1942 werd stopgezet, is door de oorspronkelijke aannemer weer ter hand genomen. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 6 November 1947 ONDERTROUWD: 5 Nov., C. M. v. Wel en H. C. E. Werdmuller. GEHUWD: 6 Nov., A. Geldorp en A. v. d. Velde; P. v. Dussehoten en C. v. Oossanen; H. Uilenbroek en M. M. Hletbrtók; J. L. v. d. Pol en M, R. Henzen; G. Kramer en G. kan. BEVALLEN van een zoon: 5 Nov., O. E. H. v. Zeeland—d. Laater; J. v. d. Raadt—Wur.derink; J. MaasEvers; 6 Nov.. M. H. v d. Meerv. Lieshout: M, C. A. Kors—Hogervorst; J. M. Spoor—Vos: H. v. d. Vlugt—Verwoordt. BEVALLEN van een dochter: 4 Nov., C. M. Zeilstra—Stam: 5 Nov., G. Schoppen—Visser; E. d. Vries—v. Esveld; M. J. v. d. Veldt—Dam; E. H. Reze'.man—Kroon. OVERLEDEN: 4 Nov., W. F. Adolf. 68 j., Haze- paterslaan; M. Smit, 45 j., Oudaenstraat; J. Hol lander. S3 j., Paliastraat; 5 Nov.. A. Steenkist, *1 j., Pijlslaan; M. J. Bon, 15 m., Hazepaterslaan. DISTRIBUTIENIEUWS Saterdag 8 November bestaat er in de Vleeshal ie Haarlem gelegenheid tot het afhalen van bon kaarten voedingsmiddelen en schoenenbonnen voor Ra tot en met Re. „Wij zaten juist in de bioscoop", zei de Jongste schipbreukeling, de 18-jarige ma troos onder-de-gage, Anton Meyers, uit Schiedam, „toen het bericht kwam, dat wij met een KLM-toestel naar Nederland zou den terugvliegen". ,,Dit is de vijfde maal, dat ik mijn schip kwijt raak", vertelde de matroos W. Da- men uit Schiedam. „Drie maal ben ik in de oorlog getorpedeerd. Ik weet dus wel iets van schipbreuken af, maar ait was toch geen pretje". „Kom mannen, opschieten, wij moeten naar huis", riep kapitein Schuyer. Opge lucht na dit kruisvuur van vragende jour nalisten stapten de mannen in de bus naar Rotterdam. Voorlopig geen huurverhoging In de Memorie van Antwoord over de Rijksbegroting voor 1948 erkent de rege ring, dat door de handhaving van het voor- oorlogse huurpeil een offer van de huis eigenaren wordt gevraagd. Daar echter ook i thans nog slechts in zeer beperkte mate onderhoudswerkzaamheden kunnen worden j verricht, meent de regering op grond van het grote algemeen belang van een stabiel loon- en prijspeil voorlopig nog geen huur- verhoging te kunnen toestaan. Strauss „Metamorphosen" Amsterdamse raadscommissie zal een onderzoek instellen De Amsterdamse gemeenteraad heeft gisteravond de discussies over de uitvoe ring van Strauss' „Metamorphosen" voort gezet. De heer Bot (Comm.) had een motie ingediend, waarin de raad deze geste van het Concertgebouwbestuur betreurt. De heer Tas (Arbeid) noemde de geste van het Concertgebouwbestuur zeer tact loos. „Wij willen niet nazuiveren, maar in het Concertgebouwbestuur zitten personen, die gestes als de nu besprokene provoce rend maken. De leiding en de verhouding van Concertgebouwbestuur en gemeente moeten aan de orde worden gesteld in de commissie die daartoe is benoemd", aldus de heer Tas. De heer Steinmetz (K.V.P.) adviseerde de interpellant zijn motie in te trekken, omdat te zijner tijd het gehele beleid van het Concertgebouwbestuur aan de orde komt. De heer Gortzak (Comm.) verklaarde, dat de raad heeft uitgesproken, dat hij „al datgene wat geleid heeft tot de uitvoering van „Metamorphosen" niet neemt en dat de interpellant daarom volkomen tevreden kan zijn". Wethouder De Roos meende, dat er geen reden was voor enigerlei uitspraak, nu een i commissie de kwestie en al wat daarmee samenhangt in behandeling neemt, j De heer Bot trok zijn motie daarop in, waarmee het debat over zijn interpellatie eindigde. Bazar voor Kinderzorg Het bestuur van Wijk VII der Neder lands Hervormde Gemeente te Haarlem houdt in het Wijkgebouw Molenaerstraat 18 van 11 tot en met 14 November een bazar, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Ned. Herv. Vereniging Kinderzorg Noordholland, een vereniging die zich het lot aantrekt van de verwaarloosde kinde ren van alle gezindten. Men hoopt dat het batig saldo zodanig zal zijn, dat een tiental kinderen een jaar lang aan de hoede van bovengenoemde vereniging kan worden toevertrouwd. Op deze bazar zullen waardevolle, door particulieren beschikbaar gestelde artike len zoals textiel, levensmiddelen, boeken en kunstvoorwerpen gekocht kunnen wor den en verder zullen de traditionele at tracties niet ontbreken. Een theesalon in oud-Hollandse stijl zal de bezoekers gelegenheid geven na hun bezoek aan de stands hun dorstige kelen te laven. De bazar is geopend op 11 November van 's avonds 811 uur. Op de overige dagen des middags van 25 uur en des avonds van 811 uur. Provinciale ambtenaren vragen extra-salaris De Vereniging van Provinciaal Personeel in Noordholland heeft zich met een brief gericht tot de leden van de Provinciale Staten van deze provincie, waarin verzocht wordt, in afwachting van de door de mi nister van Binnenlandse Zaken te nemen beslissing inzake salarisverhoging, een be sluit te nemen, dat er toe leidt, dat de on middellijke nood, waarin het overgrote deel van het provinciaal personeel ver keert, althans enigermate wordt gelenigd. Gevraagd wordt nog dit jaar een maand extra-salaris uit te keren. Het bestuur der vereniging merkt op, dat verschillende ambtenaren reeds schulden hebben ge maakt en dat aan het einde van het jaar vele betalingen zijn te wachten. Mocht de vergadering echter van mening zijn, dat een dergelijk besluit niet toelaatbaar is, dan wordt verzocht mee te werken, dat de regeringsmaatregelen op korte termijn ten uitvoer worden gebracht. SCHEEPVAART MT.T. NEDERLAND. Lawak, 5 Nov. te Suez, Nieuw Holland. 5 Nov. van Algiers naar Indië. Tabinta, 5 Nov. van Aden naar Indië. H. WEST AFRIKA LIJNEN. Jaarstroom, 4 Nov. van Dakar naar Le Havre. Maaskerk. 8 Nov. te Le Havre verwacht. Nigerstroom, 5 Nov. van Lobl'.o naar Porte Amboin. Amstelstad. 5 Nov. Las Palmas gepasseerd. H. OOST AFRIKA LIJNEN. Oranjefontein. 6 Nov. VMsslngen gepasseerd op weg naar Ant werpen. Emancipator. 5 Nov. te Marseille aan gekomen. VINKE EN CO. Rossum. 4 Nov. van Haifa naar Piraeus. Farmsum. 5 Nov. passeerde Ter- ceira van Amsterdam naar Amerika. K. N. S .M. Juno. 4 Nov. van Lissabon naar Amsterdam. Hast 5. 5 Nov. van Aarhus naar Kopenhagen. CotUca. 6 Nov. te Amsterdam. Orion. 5 Nov. te Amsterdam Dundee, 6 Nov. te Pernis. Ardeal. 6 Nov. van Rotterdam naar Am sterdam naar Amsterdam. Trajanus. 4 Nov. van Cristobal naar Cartagena. Van Ostade, 5 Nov. te Fuikbaai. Venus, 5 Nov. te Izmir. Niobe, 5 Nov. te-Hango. Orpheus, 5 Nov. van Sevilla naar Lis sabon. Stuyvesant, 5 Nov. te Paramaribo. Zee hond. 31 Oct. van Paramaribo naar Amsterdam. BRIL STUK? - VOOR SPOEDWERK Gierstraat 27 Opticien STIENS Agenda voor Haarlem VRIJDAG 7 NOVEMBER Concertgebouw: Herdenking dertig Jarig be staan Sovjet Unie, 8 uur. Luxor: „De duivel was de laatste gast", 18 j2.30, 7.00 en 9.15 uur. City: „De zevende sluier", 14 j., 2,15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „De vrouwelijke Tarzan", 14 J., 2.30, 7,00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Walvis in zicht", alle leeft.. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rem brandt: „Theater Plezier", toneel, 2.30 en 8.00 uur. Palace: „Avontuur op Martinique". 14 J„ 4.00 4.15 7.00 en 9.15 uur. ZATERDAG 8 NOVEMBER Stadsschouwburg: „Glazen speelgoed". 8 uur. bioscopen; Middag- en avondvoorstellingen. Ruim drie. millioen voor Volksherstel Opbrengst der eerste sigaretten-actie De opbrengst van de eerste sigaretten- actie van Nederlands Volksherstel be draagt in totaal "3.150.867,Dit bedrag zal worden besteed voor hulpverlening aan de noodgebieden en voor voorzie ningen op medisch, sociaal en sociaal- cultureel gebied. Er is 100.000,bestemd voor hulpverlening in de gemeenten Meyel, Grubbenvorst, Rucphen, Arcen en Vel den, welke op 6 Juli 1946 door een hagel stormramp zijn getroffen, nadat zij reeds zeer zwaar geteisterd waren door het oor logsgeweld; 100.000,voor hulpverle ning in de Brabantse gemeenten Asten, Beers en Someren, die eveneens grote oorlogsschade hadden geleden en in Augus tus 1947 tengevolge van de buitengewone droogte door grote branden werden ge teisterd. Hoogleraren benoemd aan zevende faculteit In de Amsterdamse gemeenteraad kwam gisteravond aan de orde de benoeming van vier hoogleraren aan de zogenaamde zevende faculteit der gemeentelijke uni versiteit. De heren Roosjen (C.H.), Oppers (K.V.P.) en Le Cavalier (Vrijheid) dien den een voorstel in, om de lijst met aan bevelingen terug te zenden naar het college van curatoren omdat deze voor elk der vacatures slechts één naam bevatte. De voorzitter, die president-curator van de gemeentelijke universiteit is, verklaarde dat alle pogingen tot aanvulling met namen van naar het oordeel der curatoren ge schikte candidaten hebben gefaald. Na een geheime zitting van ruim twee uren trok de heer Roosjen zijn voorstel in en stelde hij daarvoor twee moties in de plaats, waarin verklaard werd, dat voor elke vacature een aanbeveling van twee namen moet worden ingediend. Deze moties werden met de stemmen der Communisten en van de Partij van de Arbeid verworpen. De heer Roosjen verklaarde hierop, dat de voorstellers hun stem aan de voordracht zouden Qnthouden. Het resultaat van de stemming was dat benoemd werden: tot gewoon hoogleraar in de wetenschap der politiek: dr. J. Suys te Amsterdam met •24 stemmen; tot gewoon hoogleraar in de beginselen der economie, alsmede in de economische en sociale politiek dr. S. Kleerekoper te Amsterdam met 29 stemmen; tot buitengewoon hoogleraar in de ge schiedenis van de nieuwste tijd: dr. J. Presser, lector aan de universiteit van Am sterdam met 28 stemmen en tot buitenge woon hoogleraar in de leer van pers, open bare mening en propaganda dr. K. Baschwitz, lector aan de universiteit van Amsterdam met 29 van de 41 stemmen. EEN VERKEERSREGELING. Als gevolg van de geringe -breedte van de Drappenierstraat ls 't moeilijk voor auto's, voor al voor zware, vrachtauto's om de bocht naar de, Vlamlngstrasif/te nemen. Daardoor ontstaan her haaldelijk verkeersopstoppingen. Dit was aan leiding voor B. en W. hel gedeelte van de Vla mingstraat tussen de Drappenierstraat en de Westerbogaardstraat ln beide richtingen geslo ten te verklaren voor het verkeer met auto mobielen. PREDIKBEURT zev. dag Bapt. Gem, Sabbat (Zaterdag) v.m. 10 uur: Prediking. Muziek George van Renesse speelt werk van Mendelssohn De honderdste verjaring van Felix Men delssohn's sterfdag (4 Nov. 1947) is aan leiding geweest om met uitvoeringen van composities van deze meester opnieuw de aandacht te vragen voor diens werk. Ten aanzien van enkele scheppingen van Men delssohn is een opzettelijk stimuleren van belangstelling door middel van een her denking nimmer noodzakelijk gebleken. Want composities als de ouverture voor Shakespeare's blijspel „Midzomernachts- droom", de Hebriden-ouverture, het Viool concert in e kl. terts, -Sonaten voor orgel, de Schotse en Italiaanse symphonie, kwa men vrij geregeld op concert-programma's voor. Maar voor een aantal andere werken, die zich in het openbare muziekleven niet konden handhaven, is de honderdste sterf dag herdenking zeker een motief om te komen tot een hernieuwde toetsing van hun muzikale waarde. De pianist George van Renesse schonk hiertoe gelegenheid op de piano-avond, die hij gisteren in de Gemeentelijke Concert zaal gaf. De solist speelde vijf van de vijftig „Lieder ohne Worte", die Mendelssohn schreef en hij gaf met deze uitvoering een voortreffelijke indruk van 't klank-ideaal, waarnaar de gevoelige kunstenaar streefde en waarvan liefelijke evenwichtigheid het hoofdkenmerk was. De vertolking van deze intieme muziek was meesterlijk. Het pia nistisch raffinement van de solist werd volledig dienstbaar gemaakt aan het schep pen van een eigen sfeer voor elk der in strumentale liederen, voor het „Wiegen lied" (op. 67 no. 6), voor het als „Frühlings- lied" bekend geworden op. 62 No. 6. voor op. 67 No. 4 (Spinnerlied), voor op. 67 No. 1 en No. 2. Op deze avond werd door de uitvoering van de monumentale Wanderer-Phantasie op. 15, Impromptus en Moments musicaux van Franz Schubert en van Twee Etudes en het Scherzo in bes kl. terts van Fr. Chopin het grote contrast geaccentueerd van deze twee sterk bewogen kunstenaars naturen en van Mendelssohns wezen. De geladen voordracht van de Wanderer- fantasie verleende aan dit werk. zowel door opbouw als door machtig klankvolume een symphonische grootheid, een interpretatie wijze, die eveneens Schuberts Impromptus soms het kamermuziekkarakter ontnam. De vertolkingen van de Moments musicaux werden juwelen van herscheppingskunst. Een gelijke graad van volmaaktheid be reikte George van Renesse met de uitvoe ring van Chopin's composities. Een toegift (de Nocturne in Es) volgde als dank voor de warme bijval. P. ZWAANSWIJK. Liederen-avond van Didi Sanders Met Hans Schouwman als klavierbegelei der. gaf Didi Sanders in de Begijnhofkapel een liederen-avond die over het geheel ge nomen zeer boeiend was. Didi Sanders is de gelukkige bezitster van een stem. waar mee nagenoeg in alle genres wat te doen zou zijn, zelfs in het opera-genre. Maar zij beschikt over meer en beter. Zij kan haar stem een aangename lichte tint geven en deze met zeer veel beheersing te pas brengen, zonder dat er iets kunst matigs aan te horen is. Alleen een paar keer viel een minder goed geslaagde regis terwisseling op. Maar dat was in het eerste deel van het programma, en toen moesten haar merkwaardigste prestaties nog komen. Met de prachtige liederencyclus „Ce monde de Bosée" van Claude Delvincourt bereikte zij haar hoogtepunt; dat was zangtechnisch en muzikaal bijzonder gaaf. Hier wist zij Dans Tweede optreden van het ballet Jean Weidt Het is mij een raadsel welke maatstaven men op het internationale dansconcours in Kopenhagen heeft aangelegd om tot een be kroning te komen van het in wezen even banale als in uitwerking vaak smakeloze ballet „De Cel" van Jean Weidt. Een kleine burgerman doorleeft in de gevangenis nog- j maals de beslissende gebeurtenissen van zijn leven, die beginnen met huiselijke j narigheden en eindigen met een moord in een dancing. Deze herinneringen zijn hem, zonder dat het erg duidelijk wordt waarom, te machtig: als de dienaren van het ge recht hem komen halen is hij dood. Ondanks de centrale aanwezigheid op het toneel van Jean Weidt, die over een som tijds geniale uitdrukkingskracht beschikt, vermocht dit dramatische tafereel weinig belangstelling, laat staan enig medelijden in te boezemen. De spookverschijningen, I uit alle hoeken op buik of ruggelings op schouderbladen kruipende wezens zouden indrukwekkend kunnen zijn, doch bleven verre beneden de bedoeling, waarnaar men slechts in bedekte termen mag gissen. Het dansen van de vrouwen was bepaald lelijk, dat van de mannen ging mank aan zinloze slordigheid. Bewondering verdient slechts de kleurling E. Fortin (in de rol van moord zuchtige aap!) die een vederlichte spring- techniek demonstreerde. In de choreografie zijn veel bijzonder geslaagde vondsten aan te wijzen, maar ze staan zo volkomen los van elkaar, dat de over het algemeen slappe aandacht van de toeschouwer slechts nu en dan kortstondig op de gewenste spanning wordt geladen. Dat het geheel een min of meer decadente indruk achterlaat, heeft zeker niet in de bedoeling van de schepper j gelegen. 1 Voor mij ligt de artistieke verdienste van deze Ballets des Arts de Paris besloten in de voortreffelijke „Ode na de storm" waar- in men, bij enige goede wil, met hart en ziel wordt Setrokken. Jean Weidt danst met haarscherp afgemeten bewegingen het aan grijpende leed van een oude boer, die een rampzalige leegte vindt op de plaats waar de vijand door zijn vroeger zo welvarend dorp is getrokken. Om niet licht te ver- gèten is ook het duet van zijn twee zonen en de gesloten formatie van het jonge ge- I slacht dat is bezeten door de wil om weer j op te bouwen. Doch dat heb ik de vorige maal reeds geschreven. DAVID KONING. Saint Laurent, mlnlster-presldent-ad-interim - van Canada, heeft medegedeeld, dat de Canadese regering aan New Foundland heeft voorgesteld, zich aan :e sluiten bij de Canadese federatie. De Urkers beleven grote moeilijkheden met de drinkwatervoorziening Elke dag wordt met de postboot drinkwater uit Kampen gehaald om het tekort aan te vullen. De .eiland-bewoner»" verwachten, dat binnen niet at te lange tijd, wanneer de weg naar Emmeloord gereed ls, van Overijssel uit een waterleiding naar Urk gelegd zal worden. De Leeuwarden rechtbank wees vonnis ln de zaak tegen de loodgieter, die door nalatig heid en roekeloos optreden schuldig ls aan de zware brand te Mlnnertsga. tengevolge waarvan de prachtige kerk van de Nederlands Hervormde Gemeente in vlammen opging Het vonnis luidde twee maanden hechtenis voorwaardelijk met twee proefjaren en een geldboete van f 200 sub», twee maanden hechtenis. Het hoofdbestuur van de Christelijk Histo rische Unie heeft zeer uitvoerig van gedachten gewisseld over het dagblad „De Nederlander". Uitdrukkelijk werd vastgesteld dat de uitgifte en exploitatie van dit dagblad steeds geheel los van de Unie heef; gestaan en da: t laatste ook ln de toekomst het geval za! zijn. Besloten werd de ontwikkeling van dit dagblad met welwllllend- heid gade te slaan. HAARLEM EN OMGEVING Dinsdag 11 November zal Ir. J. M. Riemen» uit Den Haag voor de afdeling Haarlem en om streken van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde in restaurant Brlnkmann spreker, over „Het leven en de cultuurmethoden op IJsland". In de Woensdag gehouden vergadering van Gedeputeerde Staten van Noordholland was ook tegenwoordig de heer Th. Steman. chef van de afdeling algemene zaken ter Provlnlcale Griffie, aan wie werd meegedeeld, dat hij benoemd was tot officier in de Orde van Orac.je Nassau. De heer R. G. van RooU uit Bloemendaal is benoemd tot onderwijzer aan een Chr. School te Der. Hulst De heer J. Kroon uit Aalsmeer is benoemd tot onderwijzer aan een Chr. school te Sas- senhelm. Voor de afdeling Haarlem en omstreken van de Vereniging voor Paedagoglek, die op Dinsdag 11 November in de HBS a bijeenkomt, zal dr. G. Kalsbeek, directeur der Christelijke kweekschool te Den Haag, spreken over „Massapsychologlsche verschijnselen en hun '•estrjjdlng". de stem tot de fijnste klankdraden uit te spinnen en te plooien naar de eisen van het zeer gevarieerde gegeven, zonder dat men horen kon hoe aartsmoeilijk deze opgave was. Hier hoorden we een liederenzangeres in optima forma, die geen décor en geen schmink en tutti quanti nodig heeft om van ieder nummer een levendige voorstelling te maken. Wat er aan temperament in haar leeft liet zij tevens horen in de zeven Spaanse volksliederen van De Falla: en dat de vis comica haar ook niet ontbreekt, proefden wij uit Poulenc's ..A son page". De zangeres werd uitnemend gediénd door de pianist Hans Schouwman, aan wie om zijn brillant en poëtisch beeldend spel een groot aandeel van haar succes, vooral in de liederen van het tweede deel, te dan ken was. Zijn liedcompositie „Om het eeuwige" leek de zangeres niet geheel pas send aangemeten: het slot van het eerste lied droeg helemaal niet in haar stem. Toch klonk dit eerste nummer nog het beste van de drie; de stemming was er goed in be reikt. Ik hoop Didi Sanders meer te horen: een zangeres met zoveel kwaliteiten, met zoveel natuurlijke muzikaliteit, verdient op het voorste plan te komen. JOS. DE KLERK. AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie Unilever PhilipsI A. K. U Fokker j Nederlandse Ford .1 Nederlandse Kabel! Calvé certificatenI Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij I H. V. AI A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton My II.I Slotkoers Heden gisteren 1*4 uur 42314 448 288 292 368 371 'i 167 163 19434 390 393 285 294 172 174 1874 189 182 18234 169 168 V4 235 23734 164 165 142 14314 105# 10514 400 PSYCHO-SYNTHESE B. van der MEER Zondagmorgcmoordraclit op 9 Nov. a.s. v.m. 10.30 uur in Remonstrantenhuls, Wilhel- mlnastraat 22. Onderwerp: Het lachen Gods Spreekt a.s. Zondag v.m 10 en nam 7,30 uur in geb. STADS EVANGELISATIE Lange Herenstraat 6. Pinkster Gemeente Nieuwe Kruisstraat 14. Zondag 9 Nov. 10 en 7.30 uur: spreekt Zendelinge E. SCHARTEN over 30 Jaar in China. Allen hartelijk welkom Goede ETALEUR gevraagd. E. E. K.. Grote Hout straat 156, Haarlem. krijgt In korle tijd zijn oorspronkelijke kleur te- rug door dit scheikundig samengestelde preparaat. Overal verkrijgbaar. Prijs 1 2.47 Incl.weeldebel. Vraagt gratis toezending brochure aan HoolddepSt I Havenstraat 183. Rotterdam. Koopt en verkoopt alle soor ten Dames-, Herenkleding en ander textiel, Inboedels, Zol- deroprnlinlngen. kortom alles Gratis taxatie Inboedels. Goud. Zilver en Curiosa J U LI A NAPARK 14 hoek Gen Cronjéstr H.-N. Tel. 14672 Donderdag 13 November vangen cursussen aan voor hec practijlcdiploma Volledige opleiding met 3 lesuren per weck voor het associaticdiplomi Juni 1948. Voor het laatste, Jut in Juni j. I. afgelegde examen slaag den 105 candidaten vtet een opleidings:t/d tan 5-10 mr.d. meer dan 30 candidaten behaalden het cijfer 9. Alle cursisten ontvingen een v olledige geslaagdenigst. Als toelating tot deze cursus eisen wij geen boek houdkundige kennis. Een behoorlijke intelligentie en een serieuze opvatting van de studie zijn voldoende. Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 9-5 u. enDi.en Do's van 7-9 uur aan het lesgebouw Frans Halsplein tt, Telef. 1Ö372 O.A'M E N 0 P L E I D.I N G HU GA SE'LG ERS.MA.POTGIES E R DENHAAG; HAAPl'tM BOTTERDAM UIPfCHT' van uitmuntende kwaliteit aluminium, met oren die niet heet worden, per nest van 5 pannen 34.50 los: f 8.95 8.35 6.95 5.75 en f 4.75 OPZEELAND z,JLSTRt«lt2^:,:l met de bus, bij Postkantoor uitstappen APART-MEUBILAIR Te koop: zeer fijne Engelse rietsalon, bestaande uit 2 ge beeldhouwde fauteuils met losse verende kussens, pracht bekleding, 3 zits bank en wortelnoten tafel 950.— Zware Gotische eetkamer, bestaande uit gebeeldhouwd dressoir, 2 fauteuils, 4 stoelen en uitsehuifbare kloostertafel 1150.—, 2 damesfauteuils 150.— per stuk. Engels bankstel, bestaan de uit 3 zits bank, 2 clubfauteuils met linnen cretonne be kleed en kloostertafel J 1250.gezellig salonzitje 975.—. Verder Perzische tapijten. Te zien bij Mevr. Van Straten, Zondag, Maandag en Dinsdag, Nieuwe Parklaan 115, Sche- veningen, tel. 551680. Ja... dit is juist! Velltnglokaal „QUINTO" Ortk vellen w(J boeken! voor honden voor katten j LEVERTRAAN LEVERTRAAN LEVERTRAAN voor kippen LEVERTRAAN voor duiven GERR. VEENTNGA Naturalisten Jacobij nestraat no. 10—18. Tel. 13265. IS HET ADRES VOOR U HERENKLEDING naar maat en confectie. Ook voor DAMES EXCLUSIEVE MODEL LEN naar maat. Heden ontvangen PRIMA HEREN- WINTER.? ASSTOFFEN Tot 6 uur geopend Karei van Manderstraat 18 Telefoon 19117 AIREE Haarlem-West bij de Bavo diners, déjeuners, soupers, koude en warme schotels Bezorgtijd tussen 12 en 2 en 57 uur 2de Emmastraat 36 Tel. 14627 KUNDIG 'atf TELEF- r 11338 [GOLDSCHMEDING GROOTE MARKT 8 - HAARLEM TEXTIEL BROKX Goederenhandel Hogerwoerdstraat 58 (Gesloten huis) Dames, en Heren ondergoed. Lange en Kindersportkousen, alle maten. KennelbedrUf „WOUWERDA" Thans gevestigd met toestem ming Min van Ec. zaken. ■Scheren, wassen. plukken. Dieren en Dlerhenodlgdheden. Tropische en koudwater vis en planten. Muggen larven. Watervlooien. GEK. VAN DIJK Wouwerniaiistr. 1.' Tel. 20184 Morgen verkopen wij voor reclame ZONDER INLEVERING KONINGSGEBAK (een heerlijk gevuld cake-gebak) Prijs 0.90- Fijne taarten opgemaakt met crème, geconfijtc peren en nougatblaadjes op 50 gram boter of suiker (naar keuze) d J 1.25. Grote taarten prachtig opgemaakt met chocolade en geconfijte peren op 1 ons boter of suiker (naar keuze) a 2.50. Cakes met chocoladehagelslag. Fijn vruchtenbrood heerlijk van smaak 0 85. dit brood mag Zondag niet op Uw koffie- of ontbijttafel ontbreken. Prima speculaas tegen zeer lage inlevering 25 gram boter, 50 gram suiker, 100 gram bloem voor 250 gram speculaas f 0 40 (licht van gewicht 40 in een half pond). Verder vruchtenvlinders, kruidkoeken, krakelingen etc etc. Van de Graaf 'j> Bakkerijen Ged. Oude Gracht 39 - Gr. Houtstraat 167 - Gen. Cronjéstr. 35 TE KOOP annex REPARATIE-INRICHTING in het centrum. Brieven onder no. 9282 bur. van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3