Jongens Van Londen, via HeerJen naar Haarlem IL Taxi? Bel 1.2.3.4.5 Hoffelijkheid Deeperkopn Denk aan bevriezen Watermeterputten Bovendeksels Tussendeksels SPOED! NEOPHÖTli klein herenhuis Meisjes N.V. HOENDERDOS' VRIJDAG 5 DECEMBER 1947 HAARLEMS DAGBLAD Neen, de Limburgse Tramwegmaatschappij gaat geen busdienst ondernemen tussen Maastricht en de Spaarnestad. Ook heeft de N.Z.H. deze „dubbeldekkers" niet aangekocht om de stroom Hillegom- mers straks te kunnen verwerken Deze Leyland-bussen zijn oud en der dagen zat. Ze hebben een veelbewogen leven ach ter hun achterbalcon. In Londen vervoer den ze bijna vijftien jaar dag in, dag uit de Citygangers. Toen kwam de Nederlajidse regering die het vervoersvraagstuk in het bevrijde Limburg moest oplossen en zij betaalde dertig duizend gulden voor hun levens. De Engelse maatschappij wreef zich in de banden en de bussen dienden hun nieuwe jneesteresse trouw en zonder mopperen. Tot de Crossleys kwamen met hun glim mend chroom en groen. Een Haarlemse autosloper zag nog wel iets in de karkassen der afgedankten en kocht ie. De moeilijkheid was om deze Mam- mouths, waarvan er nog drie naar Haar lem komen, zonder krassen en deuken (bij andere weggebruikers naar het Spaarne te slepen. Over het water werd te duur. Daarom maakte men van een truck gébruik. De chauffeur vertelde ons trots dat hij er in geslaagd was het transport van het gevaarte, dat bijna tien meter lang, ruim vier meter hoog en twee meter breed ij, zonder incidenten te volbrengen, waarbij door de Dubbele Buurt nog een kleine be- Naar concentratie van distributiediensten Bioemendaal, Zandvoort Heemstede, Bennebroek bij Haarlem? Er is nog geen denken aan thans alle distributiegoederen al vrij te geven. Toch krimpen de bemoeiingen langzamerhand wat in. Daardoor vermindert natuurlijk ook het aantal distributie-ambtenaren. In Haarlem is een daling van 260 tot 160 te constateren. Die vermindering was onder andere mogelijk omdat de schoenendistri butie veel vereenvoudigd is, evqjizo de toe wijzing van rijwielbanden. Er zijn zelfs aanwijzingen dat binnenkort de rijwielen vrij komen omdat er niet meer aanvragen komen dan er fietsen beschikbaar zijn. Uit den Haag komen aanschrijvingen, dat op de kosten der distributie bezuinigd moet worden. Voor het komende jaar zelfs acht millioen gulden. Die besparing van uitgaven wordt gezpcht in het concentre ren van verschillende distributiediensten, wat al in tal van gemeenten is doorge voerd. Het maakt thans een punt van overwe ging uit om de distributiediensten van Bioemendaal (waaronder ook Zandvoort valt) en Heemstede (met inbegrip van Bennebroek) bij Haarlem te voegen. In die gemeenten zijn evenwel bezwaren tegen dit plan gerezen, omdat gemeend wordt, dat dit niet in het belang der inwoners zou zijn. Die bezwaren wil men evenwel onder vangen om in de betrokken gemeenten kleine filialen te vestigen, die onder lei ding zouden staan van de Haarlemse dienst. De bewoners zouden zich steeds voor de behartiging van hun belangen kunnen wenden tot het kantoor in hun eigen gemeente, maar het centrale werk' zou te Haarlem geschieden. Een deel van de ambtenaren uit de om streken zou door de Haarlemse dienst over genomen kunnen worden, de anderen val len onder een wachtgeldregeling. Al het distributiepersoneel is op Arbeidscontract aangenomen. DISTRIBUTIENIEUWS Zaterdag kunnen bonkaarten voedings middelen en schoenenbonnen afgehaald worden te: Haarlem (Vleeshal) restant letter G. Bioemendaal (Hartenlustschool) letter C. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 4 December 1947 ONDERTROUWD: 3 Dec.. A. F. Huibers en W. Hemelrijk; W. H. Berkhout en M. C. Kimman: W. H. Gulikers en W. G. Hoos. GEHUWD: 4 Dec., C. van Rijn en H. van Hoof: B. D. Schraa en M. J. Mus; J. H. Schaatsberg en P. A. van der Velde. BEVALLEN van een zoon: 1 Dec.. M. Fa- berGent; 2 Dec.. S. J. B. Ripde Braban der; 3 Dec., S. G. R. KampmanHadkinson; A. M. M. de DroogRobijn; G. van Wallinga —Tollenaar: H. M. Mettenvan der Goes; 4 Dec., G. HoltslagDriesten; C. B. de Veer Bunk; C. H. AlsemaKoehorst; K. Proost Haaijer. BEVALLEN van een dochter: 2 Dec., C. J. M. KemperHoenderdos; C. BlokSchilp; 4 Dec., M. WarnedaarMoone. OVERLEDEN: 3 Dec.. J. J. Jansonde Vlieger. 38 j.. Kort^ Begijnestraat; J. L. de Haan, 42 j., Oranjeboomstraat. AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 5 DECEMBER Rembrandt: „Het lied van Bernadette", leeft. 2.30 en 7.30 uur. Palace: „Het complot van Teheran", 14 j., 2.00. 4.15 en 7.00 uur. Luxor: „Arsenicum en oude kant", 18 j.. 2 30 en 7.00 uur. City: „De veilige haven", 18 j.. 2.15. 4.30 en 7 00 uur. Spaarne „Binkie Stuart". 14 j„ 7 uur. Frans Hals: „Zijn schul den betaald". 18 j.. 2.30 en 7.00 uur. ZATERDAG 6 DECEMBER Stadsschouwburg: „Naar het U lijkt". 7.30 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstel lingen. hendigheidsdemonstratie gegeven werd. Viaducten, tramlijnen en andere hinder nissen werden zoveel mogelijk vermeden. Alleen bij de start in Heerlen moest een pui het enigszins ontgelden, maar de schade bleef tot vier dakpannen beperkt. We vroegen nog, of deze Londenaren nog te gebruiken waren. De eigenaar is van meningdat de carrosserieën nog goede diensten kunnen bewijzen als zomerhuisjes, directiekeet of noodwoning. Zo helpen Engelse bussen misschien de Nederlandse woningnood oplossen. De bestemming van Hotel „Den Hout" Verschillende mogelijkheden Nu de P.R.A. te Haarlem langzaam maar zeker geliquideerd wordt, is de vra^g ge rezen welke bestemming het gebouw aan de Fonteinlaan, dat nog steeds als „Hotel den Hout" wordt aangeduid, zal krijgen, In de afgelopen week zijn er tussen de eigenaar van het gebouw, de Rijksgebou wendienst en het gemeentebestuur van Haarlem besprekingen gevoerd, met het oog op het eindigen van de huurovereen komst tussen de Rijksgebouwendienst en de eigenaar op 1 April 1948. Officiéél is over het resultaat hiervan nog niets bekend. De kans, dat de Rijks gebouwendienst het pand weer voor een jaar inhuurt, is echter groot. Voorlopig zal de P.R.A. er dan gevestigd blijven. De vertrekken, die door de-afdeling Collabo ratie gebruikt werden, komen vrij nu de P.R.A.C. naar Amsterdam verhuist. Het is nog niet bekend, welke dienst zijn intrek bij de P.R.A. zal nemen. Er bestaat een kans dat. nadat de Poli tieke Recherche-afdeling geheel verdwenen zal zijn, in „Hotel den Hout" de marine officieren, die deel uitmaken van de Ne derlandse militaire missie in Australië, met hun gezinnen gehuisvest zullen wor den. Deze missie zal namelijk eerlang ont bonden worden. Intussen zou het gemeentebestuur van Haarlem liever zien, dat het gebouw zijn oude bestemming zou herkrijgen. Hierdoor zou de aantrekkelijkheid van de bloemen stad als congresstad vergroot worden. Bo vendien is het niet uitgesloten, dat Neder land in een nabije toekomst enige zeer be langrijke internationale conferenties zal herbergen, zodat Haarlem iedere kam moet aangrijpen om dan ook een graantje te kunnen meepikken. De eigenaar van het hötel is niet onge negen zijn bedrijf weer op te vatten. Hij heeft daarbij echter grote moeilijkheden te overwinnen, voornamelijk om zijn inven taris, die geheel verloren is gegaan, weer op peil te brengen. BEëDIGING OP STORMSCHOOL. Zaterdag a.s. om elf uur zullen in aan wezigheid van luitenant-generaal H. J. Kruis op de Stormschool te Bioemendaal zes reserve-officieren door de commandant van de Stormschool, reserve-majoor J. H. A. K. Gualthérie van Weezei worden be- cdigd. De officieren, die gedurende de oor log in Engeland bij het Nederlandse „Num ber 2, Dutch commando" hebben gediend, zijn thans in beroepsdienst overgegaan. Toneel „Naar hef U lijkt" Zaterdag en Zondag geeft de toneelgroep Comedia de lang verwachte eerste voorstel lingen in Haarlem van Shakespeare's gouden blijspel „Naar het u lijkt". Gebruikt wordt de vertaling van dr. L. A. J. Burgersdijk, voor zover het de betrekkelijk schaarse poëzie betreft opnieuw bewerkt door mrt J. C. Bloem. Een ensemble uit de H.O.V. ver zorgt de begeleidende en entre-acte muziek van Arn. Juda. Het Ardenner-woud. dat tot décor van de handeling dient, werd geschil derd door Lucas Wensing. De leiding van het spel berust bij Cor Hermus, de rol van Rosalinde wordt, evenals in de laatste opvoe ring een tiental jaren geleden, gespeeld door Marv Dresselhuijs, die van Jaques door Dick van Veen. Gijsbert Tersteeg vertolkt de liefde van Orlando en aan Bob de Lange is de hoogst belangrijke rol van Toetssteen, de nar. toevertrouwd. Deze verrukkelijke pastorale comedie is één van de meestgespeelde werken van „Gentle Bill" en daardoor zo algemeen be kend dat een nadere introductie overbodig geacht mag worden. Wie het stuk nooit in de schouwburg gezien heeft, zal zich misschien de naar dit blijspel vervaardigde film uit 1937 herinneren, waarin Elisabeth Bergner de hoofdrol speelde en Laurence Olivier die van Orlando. Ik spiegel mij gaarne aan het voorbeeld van een geacht Amerikaans com mentator. die meende zijn lezers door een zelfs maar beknopte samenvatting van de in houd te beledigen. Waaraan is deze de eeuwen trotserende populariteit te danken? Aan de vele liefde betuigingen. culminerend in het schalkse kwartqt van echte of verklede herders en boerinnen, dat sindsdien door geen enkele operette overtroffen kon worden? Of aan de betovering waarin Shakespeare het woud heeft gedompeld, zonder te vergeten dat een mens ook in het rijk der onschuld een mens blijft? Is het om de melancholie van Jaques die in de wereld niet meer ziet dan een som ber schouwtoneel of wel om de verdwaasde Orlando die slechts gedichten voor de ge liefde aan de bomen van zijn Arcadie prikt? Of is het om de verbluffende kruising tus sen droom en conventie? Het herhaaldelijk en in verschillende vor men appelleren aan het dubbele bewustzijn van de toeschouwers vormt slechts één van de vele attracties. Laten wij hopen dat Comedia er in slaagt behalve het idyllische van een terugkeer naar de onbekommerde natuur hoe verleidelijk schijnbaar in tijden als deze ook de ironische keerzijde van deze bekoorlijke medaille, waarop de geldig heid staat gedrukt,.te laten zien. D. K. De Spaanse regering heeft aan de biblio theek van de rijksuniversiteit te Utrecht een aantal boeken geschonken over de Spaanse kunstgeschiedenis en literatuur. Het geviel onlangs, dat een spoorboom deed waarvoor hij gemaakt is. Dicht zijn namelijk. En allëngs verzamelde zich voor die spoorboom een aanzienlijke rij automobielen. Grote automobielen en kleine automobielen. Maar het meest prominent was een grote, grijze Mercedes-Benz, die helemaal vooraan zowat met zijn glim mende neus tegen de dichte bomen stond te wachten. En in die Mercedes zat een schone jonge dame. Het was een plaatje, dat fragile meisje in die hele grote, machtige auto. Maar toen de bomen open gingen en het meisje op de starter drukte, deed de auto niets anders" dan een jengelend geluid voortbrengen. Een tergend kinderachtig geluid. Geen geronk. En terwijl dat meisje op die starter bleef zitten drukken en er langzamerhand een waanzinnige blik in heur ogen kwam, begon er eerst aarzelend en daarna beslister een claxon te loeien in de rij, die achter haar stond en nog steeds aangroeide. Een rij, die haast had en niet verder kon. Het geloei groeide aan. Zachte toeters, harde toeters, dubbele toeters, oude toeters, nieuwe toeters. Steeds harder. Het werd een geloei om gek van te worden. Toen stapte dat meisje uit en begaf zich naar de auto achter haar, waarin een meneer ook zat te toeteren. En zij sprak tot hem, met de hoffelijkheid die klaar en koel is als ijs: „Ach meneer. Als u even mijn auto aan het lopen wilt brengen, zal ik zo lang wel voor u toeteren". De heer D. Schuitemaker verlaat de politiedienst Bij Koninklijk Besluit van 27 November is met ingang van 1 Januari 1948 aan de heer D. Schuitemaker, hoofdcommissaris van gemeentepolitie ter beschikking van de minister van Binnenlandse Zaken, als- zo danig eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Met de heer Schuitemaker gaat een der oudste, zo niet de 'oudste ambtenaar in diensttijd der Nederlandse politie heen. Hij kwam op 1 Mei 1904 bij de politie te Hoorn, was daarna in Middelburg en 's Gravenhage werkzaam en werd in 1916 benoemd tot commissaris van politie te Zutphen. Daarna was hij van 1918 af com missaris te Haarlem. Op 23 Februari 1921 werd hij benoemd tot hoofdcommissaris van politie te Utrecht. De heer Schuitemaker heeft veel gedaan voor de opleiding, lichamelijke ontwikke ling en betere huisvesting der politie. Hij was vele jaren voorzitter van de Vereni ging van Deskundigen voor het Autobus wezen in Nederland. HEEMSTEEDS COMITé VOOR DE OORLOGSGEDENKTEKENS. Ook te Heemstede is een comité opgericht dat plaatselijk de actie van de Nationale Commissie voor Oorlogsgedenktekens zal voeren. Dit comité, waarvan de burgemeester ere-voorzitter is, is samengesteld als volgt: voorzitter: H. M. van Unen; secretaris: J. Kijne; penningmeester: A. H. A. Versteij- nen, directeur Twentse Bank Heemstede; leden: ds. G. A. Barger, mej. A. J. Bossaert, mevr. G. T. H. ChabotVan Gasteren, ds. A. Dondorp, F. Dijkstra, J. Galjaard, ds. C. P. Hoekema, J. Keijzer, D. Kikkert, pastoor A. F. C. van Noort, J. J. J. Pater- nostre, M. Sas, A. Verdonschot en P. Zeg- waart. Het comité dat dezer dagen met zijn werkzaamheden zal aanvangen, rekent op de steun van alle inwoners. POLITIEMANNEN DEDEN EXAMEN. Op het te Amersfoort gehouden examen voor het politie-diploma slaagden de heren N. J. P. Bersee, H. Hofman, C. Th. de Jong en A. F. Valkenberg, die allen werk zaam zijn bij het Bloemendaalse Politie corps. Zakenlieden, die op de In Maart te houden Lelpzlger Messe willen exposeren, moeten zich vóór 7 December opgeven bij de Nederlandse Kamer van Koophandel ln Den Haag. ZIJ, die de jaarbeurs willen bezoeken, dienen zich even eens reeds thans op te geven. Bloemendaalse politie-agent voor het Tribunaal De 45-jarige gewezen agent van de Bloe mendaalse politie T. B„ die Donderdag middag voor de derde kamer van het Haarlemse tribunaal terecht stond, werd in de oorlogsjaren algemeen als een felle N.S.B.'er beschouwd, zo zelfs, dat er over wogen is hem uit de weg te ruimen. Hii werd in September 1940 lid van de N.S.B. Er ontstond enige discussie over het tijd stip, waarop dit lidmaatschap geëindigd was. Volgens B. was dat al in 1943 geweest, omdat hij als opsporingsambtenaar van de Prijsbeheersing ontdekt had, hoe op het „hoofdkwartier van de beweging" een zwarte partij textiel versjacherd werd. B. was nl. in Januari 1942 overgegaan van de Bloemendaalse politie naar de Prijsbeheersing en had zich daar onder scheiden door zijn recherchewerk, waarbij hij noch de Duitsers, noph zijn partijgeno ten spaarde. Uit de kartotheek bleek echter van een bedankje niets. Na Dolle Dinsdag was B. weer enige tijd te Bioemendaal gedetacheerd. In die,, pe riode voerde hij in opdracht en in samen werking met de korpscommandant Neu. die op 5 Mei 1945 neergeschoten werd. enige huiszoekingen en razzia's uit bij mensen, die van ondergedoken radio's en zwart vlees beticht werden. Volgens ge tuigenverklaringen was B. in één geval zeer bruut opgetreden, in een ander bij een landbouwer in de Haarlemmermeer had Neu een varken ten eigen bate in beslag genomen. Uit verschillende omstan digheden meende de president de conclu sie te kunnen trekken, dat de kostjuffrouw van Krist, „Zwarte Ali" aan B. deze land bouwer verraden had. B. was min of meer intiem met Krist en.had zelfs diens begra fenis verzorgd. Nadien had de Haarlemse politie-president Van Aperen hem ge vraagd Krists plaats op de Inlichtingen dienst in te nemen. B. gaf evenwel de voorkeur aan een terugkeer naar de Prijs beheersing. Om in aanmerking te komen voor een officiers-opleiding had hij zich aangemeld bij de Germaanse SS maar welk een guur deze beschuldigde in de oorlogsjaren geweest was. bleek wel het best uit het politie-rapportenboek van 31 Augustus 1941, waarin een zestal bekeuringen door B. van inwoners van Bioemendaal, die aan hun aanhankelijkheid aan het" vorstenhuis uiting hadden gegeven, vermeld staat. Ook had hij personen bekeurd, die een militaire knoop droegen of een Duitse „V" van de straat schrobden. Uitspraak op 18 December, t Zieke iepen op <le Haarlemse Dreef Nog steeds staan er iepen in de Haarlemse Barkeeper verspeelde andermans bezit „Wanneer er iets gevaarlijks is, dan is het wel dat dilettanten zich met de reclas sering gaan bemoeien. En deze barkeeper, die door getuige „gered" zou moeten wor den uit het verderfelijk milieu waarin hij ■erkeerde. deze verdachte, die zü op haar hiiis liet passen, waarvan hij prompt de hele inboedel ter waarde van twintig dui zend gulden versjacherde is daar wel een sprekend voorbeeld van". Dit zei de offi cier van Justitie - vanochtend bij de be handeling van de zaak tegen de Amster dammer J. v. V. tegen wie hij een iaar eiste wegens verduistering subsidiair dief stal. Getuige F. R. W. had deze barkeeper, die zij een jaar geleden uit met „verderfe lijke milieu" had gehaald om hem nog een kans te geven, opdracht verstrekt haar huis te bewaken, omdat zij voor een kort bezoek naar Amerika ging en hem 525 ter hand stelde om de belasting te vol doen. Verdachte begon meteen met een Am sterdamse vriendin de bloemetjes buiten te zetten en maakte eerst de 525 gulden op. Toen deze som gevlogen was begon hij de inventaris van de hand te doen. Hij belde 's ochtends prinsheerlijk uit bed enigë op kopers op en toen de uitverkoop klaar was, had hij 4600 en was het huis leeg. Van het geld had hij niet veel plezier, want volgens zijn zeggen had hij het in Amsterdam aan de roulette verspeeld. Vertrouwen. Het was zowel de rechtbank als de ver dediger een volslagen raadsel. hoe het kwam dat getuige zoveel vertrouwen in verdachte had kunnen stellen, temeer daar hij haar al eens eerder voor 2000 had opgelicht. Zij verklaarde echter van mening te zijn. dat hij zijn leven gebeterd had, en dat hij een vol jaar naar satis factie als huisknecht bij haar gewerkt had. Zij vertelde nog, dat hoewel zij ver zekerd was. de maatschappij haar niets wenste uit te keren, omdat bij deze dief stal de sleutels in het bezit van de dief waren. De officier liet het aan het oordeel van de rechtbank over om een psychiatrisch rapport in te winnen, het geen hem wel gewenst voorkwam, maar eiste voor het geval dat zulks niet zou gebeuren een ge vangenisstraf van een jaar. De raadsman vroeg om een psychiatrisch rapport omdat drankzucht en een serie minder prettige gebeurtenissen in de oor log verdachte minder toerekenbaar zouden hebben gemaakt. Een maand hechtenis voor onvoorzichtig rijden De Haarlemse rechtbank heeft een be straten. ook al heeft de iepziekte er heel wat stuur(jer van een bestel-auto, die terecht doen sneuvelen. Opnieuw zijn de houthakkers nu hun bijlen aan het zwaaien, want er dra gen weer verscheidene bomen het merkteken der aangetasten. Ook weer op de Dreef, die eens zo scha duwrijk was door de rijen mooie zware iepen, maar waarvan er ln de loop der Jaren al heel wat omgehakt zijn Nu vallen er ln het gedeelte van de Hazegjters;.aan tot aan de Fontelnlaan. Enkele die niet ziek zijn worden ook omge hakt, opdat het mogelijk wordt daar rijen lin den te planten Daarvoor zijn al wat zware bomen uitgezocht, om te bereiken dat binnen korte tijd weer een mooie beplanting verkre gen wordt. Sinterklaasfeest voor lagere scholen Et was maar één oplossing voor de leerlingen van de tweede klasse der Haarlemse lagere scholen, vanmorgen in de Concertzaal bijeen om het Sinterklaasfeest te vieren, toen er een oude toverheks ten tonele verscheen: doodsteken! Deze mening verkondigden zij dan ook luidkeels in koor als hun blijk van medeleven met een alleraardigste schets die onder regie van Henk Bakker door het onderwijzend personeel werd opgevoerd. Ook overigens was het programma uitstekend verzorgd. De kinderen hebben geno ten van een paar leuke films en handen vol snoepgoed mee naar huis gekregen, pluj een ge schenk in de vorm van een boek, dat dank zij aller medewerking ook dit Jaar kon worden uit gereikt. St. Nlcolaas en Zwarte Plet werden bij hun verschijning op het podium luide toege zongen. heeft gestaan, omdat het aan zijn schuld te wijten Zou zijn geweest, dat op Zaterdag middag 4 October op de Julianalaan een motorrijder was aangereden, waardoor deze vrijwel op slag werd gedood, veroor deeld tot een hechtenisstraf van één maand. De officier van justitie had veertien dagen geleden twee maanden en ontzegging ge durende een jaar motorrijtuigen te bestu ren, geëist. Amsterdamse Beurs Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 307 308% 281 Vz 284 362 362 J/2 A. K. U 169 170 Nederlandse Ford 355 350 Nederlandse Kabei 300 Calvé certificaten 178% 171% Scheepvaart-Unie 195% 197% tioll.-Amerika Lijn 186 187% Deli Maatschappit 162 164y2 H. V A 228 2271/a A'dam Rubber 150 149 Ned. Handel Mij. 152 150 N.-I. Handelsbank 1051/2 104 Rillitrin Mii 11 415 De eerste prijs van de St. Nicolaas- luisteru edstrijd is gewonnen door de zevende klas van een school in Rhenen. waarmee de kinderen een verblijf van 14 dagen in Zwit serland in de volgende zomervacantie heb ben verdiend. Het tribunaal te Leeuwarden heeft ge adviseerd de ex-N S.B.-burgemeester van de Friese hoofdstad mr. W. J. S. te interneren tot 9 Mei 1948 en van zijn vermogen ƒ6000 verbeurd te verklaren Vicc-admiraal Pinke vertrekt 6 Decem ber met een Constellation van de K.L.M. naar Nederland. Hy wordt Maandag om 11.00 uur op Schiphol verwacht In Barneveld is voor het eerst na de bevrijding een vrije eiermarkt gehouden. Er waren ongeveer 100 000 eieren, maar de han del werd geremd door de vastgestelde con sumentenprijs en doordat grote eieren niet oor export mochten worden aangekocht. De spoorwegrecherche heeft in Apel doorn en Eerbeek enige personen gear resteerd. die er Yan verdacht worden, per A.T.O. verzonden goederen te hebben ge stolen. In Hoensbroek is een garage van een exportfirma uitgebrand. Drie vrachtauto's, twee aanhangwagens, twee motorfietsen en een personenauto alsmede een voorraad ben zine. olie en banden ging verloren. De Groningse advocaat die zonder ver gunning op Zondag met zijn auto had gere den. maar door de kantonrechter van rechtsvervolging was ontslagen, heeft in hoger beroep voor de rechtbank te Gronin gen terechtgestaan. De Officier van Justitie eiste 1 boete, omdat aan verdachte een rijvergunning was verstrekt onder voorwaar de dat hij niet op Zondag zou rijden. Bedrijfshoreca heeft telegrafisch bij de minister van Binnenlandse Zaken geprotes teerd tegen de voorgenomen verhoging der vermakelijkheidsbelasting, De Koninklijke Nederlandse Automo- bielcluh verzoekt autobestuurders bij het wachten voor open bruggen, veren en ge sloten spoorwegovergangen de motor ter besparing van benzine af te zetten. Een inwoner van Schagen wilde familie leden in de hoofdstad een St. Nicolaasverras- sing sturen. Hij gaf vier pakken vlees, afkomstig van een clandesiene slachting, aan een expediteur mee. Op de Hembrugpont namen controleurs van de C.C.D. het vlees echter in beslag HAARLEM EN OMGEVING Voor de leden van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vrouwen Electriciteits- verenigmg zal mevrouw R. van der Noord— Magré op Dinsdagmiddag 9 December in restaurant Brinkmann spreken over „Hebben vrouwen belang bij woningbouw en instal latie? Besproken zullen worden de situe ring van het bouwplan, efficiency, wasbehan- deling. keukeninrichting, goede verlichting en verwarming. Tegen een 48-jarige bakkerspatroon en een 40-jarige knecht is proces-verbaal opge maakt wegens het verkopen van brood zonder bon en tegen acht klanten wegens het kopen zonder bon. De politie heeft Donderdagavond op het Zuider Buiten Spaarne een 22-jarige orgeldraaier aangehouden, die op zijn fiets een schapen- en een paardenhuid vervoerde. In zijn woning werd 7% kg. ongestempeld paardenvlees in beslag genomen. De man is ingesloten. Het Concertgebouw Quintet, bestaande uit Hubert Barwahser, fluit, Haakon Stotijn, hobo, Bram de Wilde, clarinet, Thom de Klerk, fagot en Jan Bos, hoorn, zal op Dins dag 9 December een kamermuziekavond geven in de Tuinzaal van het Gem. Concert gebouw. Medewerking verlenen: Hclène Ludolph, sopraan en J. v. Gellekom, contra bas. Het programma vermeldt werken van Mozart. Diepenbrock, Röntgen, Wijdeveld en Hindemith. Dc Synagoge-dienst op de eerste avond van het Chanoekafeest te houden op Zon dag 7 December om 17.15 uur in de tijdelijke Synagoge. Lange Wijngaardstraat 14 zal tevens gewijd zijn aan het besluit van de UNO tot het oprichten van een Joodse staat. De heer M. Philipson, leraar der Ned. Isr. Gemeente zal tijdens de dienst een predicate houden. Hongaarse kinderen naar Haarlem Met een Belgische trein zullen vermoe delijk op 14 pecember ongeveer driehon derd Hongaarse kinderen via Rozendaal in ons land aankomen, die door pleeg ouders in Haarlem en Leiden zullen wor den opgenomen. t kunnen op alle afdelingen van onze wasserij een prettige werkkring vin den. Goede sociale ver zorging. HEEMSTEDE 7C/n (Lstarippa Te huur gevraagd in H'lem: 50 a 150 M2 magazijnruimte voor droog product. Aanbie dingen aan Decora, Leidse vaart 142, Haarlem. W. F. KLOOS Spreekt Zondag v.m. 10 en nam. 7.30 uur. Onderwerp: „Eindelijk gekomen". STADS EVANGELISATIE Lange Herenstraat 6. Humanitisch Verbond Ir.' P. J. SCHUT over: Chinees Humanisme. Zondagmorgen 10.30 uur in Brinkmann, Gr. Markt. Algemene Vergadering van aandeelhouders, der N.V. v.h. GEBR. MERENS, op Don derdag 18 December a.s. 13.30 uur, Verspronckweg 36. De te behandelen punten liggen voor aandeelhouders ten kantore der vennootschap ter inzage. N.V..DESTEENWERF" Wtj vragen voor werkzaamheden in onze fabriek (voor spoedige indiensttreding) van 14 tot 18 jaar. Aanmelden dagelijks van 10—12 en 2—4 uur bij de portier. cacao- en chocolade fabrieken N.V., Haarlem NED. VEREEN. VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" afd Haarlem. Secretariaat Leidsestraat 12, tel. 14369 Zondag 7 December v.m. half elf in Cultura, Jansstraat 83 WIJDINGSMORGEN Spreker Ds. A R. DE JONG uit Haarlem. Onderwerp: „Wij zoeken nog oorlog'. Medewerking van Harmonia Dameskoor. SPECIALE AANBIEDING Sterke karpetten 2 x 3 m. 44.47 75. f 90.Fraaie salontapijten 120 x 180 79.—. Salonkleedjes 60 x 120 22.50. Terra overgordijnstof 140 cm. breed 8 50 p. m. Deurmatten 6Slaapk.kleedjes 7.50. Vrije verkoop. Prima wollen karpetten op vergunning 139.20. TAPDTHUIS H. INEKE SCHERMERSTRAAT 26 <bü de Zijl weg) - HAARLEM GARAGE TE HUUR GEVRAAGD omg. ZaanenlaanDelftlaan. Brieven no. M83 of Tel. 20377, na 6 uur Tel. 25602. Kanarievogels en Luxe Kooien met garantie tiebrs, Veenlnga. Naturalisten JacohUncstr 1018 Handelsagent m. gez. v. 3 pers. vraagt met spoed Woonruimte m mogel. kant. ruimte, liefst omg Tempe- kersstr.-Houtpl. Br. no. 9478 BEKENDMAKING. Ondergetekende maakt be kend dat de Haarlemse Ma nufacturen Handel. Paul Krugerstr. 26. NIETS uit staande heeft met het fail lissement van W. P. Koe- dooder. Firma A. KOEDOODER- DE HEY. Kunstzinnig Portret SCHOTERWEG 92 Telefoon 21941 INBOEDELS en ZOLDER- OPRUIMINGEN koopt KAZEVOET Koningstraat 48. Tel. 17308. Vrij te aanvaarden te koop gevraagd, te Haar lem. Heemstede of Bioemen daal. Brieven no. 9479. Textiel. BROKX Goederenhandel, Hogcrwoerdstraat 58 (gesloten huis) Nog voorradig enkele prima kwaliteit H. Costuums met vest, donker bl. m. 48-50. Waarom kou lijden Als ge 't kunt bestrijden met onze prima DRENTSE PERSTURF Brieven no. 9477. krijg! In korte tijd zijn oorspronkelijke kleur t# rug door dit scheikundig samengestelde preparaat. Overal verkrijgbaar. Prij, I 2.47 incl.weeldebd. CARROSSERIEF ABRIEK A J Herenstraat 36-38 Haarlem, tel VRAAGT PERSONEEL bekend met het vak CHRIST1AANSE, Lange 14371 Wilt U een prettige werkkring? komt dan met spoed Ons modern Textielbedrijf geeft U passend werk in nette omgeving met behoorlijke verdienstmogelijk- heden en goede sociale verzorging. Aanmelden bij Mevr. Lindeman, Santpoorterstraat 18, Kleverpark, Haarlem, 's avonds van 7 tot 10 uur, 's Zaterdags van 2 tot 5 uur. 502e Staatsloterij riUJZEN v «n: i e 7931 TOT* tut 727* TJ0C 7313 liül IM11 noot KMI 17041 17225 1743J 17543 1*105 1 *037 1*140 1M4* 1**57 204** 20404 >1100 21241 212*1 i» :K>8i II 4151 1(1*3 II 9205 1*22: 11 DROGE EIKEN KACHELBLOKKEN tengevolge van de droge zomer Zijn onze ei ken blokken In-droog. De toegestane prijs voor dit hout ls 105 per 1000 kg^ doch onze prtf* is nog steeds 75.— per 1000 kg. Brandstoffenhandel KINDERHUISSINGEL 2 TELEFOON 11979 Voor onze bedrijfsleider zoeken wij EEN WONING of gedeelte van woning te Haarlem of omgeving. Minimum 3 kamers en (gebruik van) keuken. Br Zeepfabriek „HET SPAARNE", Schalkwijkerweg 117 Haarlem (telef. 17689*.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3