NE0PH0T0 Motie van wantrouwen tegen hoofdbestuur van Bloembollencultuur verworpen „Het Gouden Hoekje" Taxi Bei liOOO DE OUWE GAPER UW ADRES RADIO UNIQUE „ISOLA" Hang Klokschalen S. Bouma w enige prima vertegenwoordigers f Dep1#". peeperkopn Wij geven „MORGENSTOND" DINSDAG 23 DECEMBER 1947 HAARLEMS DAGBLAD 3 Jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pan- nerden had het Maandagmiddag als voor zitter op de in het gebouw van de Haar lemse Kegelbond gehouden vergadering van de Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur, niet gemakkelijk. De discus sies waren soms zeer verwarrend en fel was de voorzitter, toen de afgevaardigde van Grootebroek een motie indiende, welke als een motie van wantrouwen tegen het hoofdbestuur werd beschouwd. Tevoren had de voorzitter in zijn openings rede, welke in ons blad van Maandag is opgenomen, opgemerkt, dat de gang van zaken het hoofdbestuur met ernstige be zorgdheid vervulde. De afdeling Bever wijk had naar aanleiding van de uitslag van de vergadering van 27 October een motie ingediend, waarin aan het hoofdbe stuur opgedragen wordt, om afschaffing van alle maatregelen in de kortst mogelijke tijd te bewerkstelligen. Ter vergadering merkte de afgevaardigde van Groote broek thans op, dat de vereniging onder mijnd wordt door de Bedrijfschap voor Sierteeltproducten, dat de teelt met twee derde deel verminderd is en dat het vak ongezond is. Het hoofdbestuur is het uit voerend orgaan van de algemene vergade ring. Inzake het besluit van de vorige ver gadering heeft het bestuur zich niet aan de democratische rechten aangepast en in de motie, die de afgevaardigde indiende, werd het in overweging gegeven de houding te wijzigen of af te treden. De afdeling Voorhout had daaren tegen lof voor het hoofdbestuur, dat het besluit loyaal heeft uitgevoerd. Een depu tatie van anti-saneerders woonde de bespre king bij met de minister van Landbouw. De voorzitter meende, dat de motie- Grootebroek er één van wantrouwen in het hoofdbestuur is. Hij wilde haar onmiddel lijk aan de orde stellen, opdat de hoofd bestuursleden daaruit hun conclusies kun nen trekken. Het is gebleken, dat de in de vorige ver gadering ingediende motie-Grootebroek. welke Beverwijk nu heeft overgenomen, kort voor de bijeenkomst in een „onder onsje" is ontstaan en als officieel is aan gekondigd. De leden der afdeling wisten van niets. Deze wijze van strijden achtte spreker beneden het peil der Algemene Vereniging. Gaarne wil hij werken, echter in een ernstige stemming. Men heeft niet geschroomd twee leden van het hoofdbe stuur in geschriften te misbruiken. Dan wordt het hoofdbestuur in de schoenen ge schoven, dat het onvoldoende gewerkt heeft ean het besluit van de vorige vergadering, hetgeen spreker ontkende. De afdeling Grootebroek deelde mee, dat de afgevaardigden vrij mandaat hebben gehad. De motie is later in de af deling behandeld en goedgekeurd. Het be stuur trad echter af. De door deze zaak afgetreden voorzitter Van Grootebroek zei, dat de afgevaardigde de vorige vergadering geen recht had de motie in te dienen. DISTRIBUT1ENIEUWS Woensdag bestaat er gelegenheid tot het afhalen van bonkaarten voedingsmiddelen, pchoenenbonnen en tabaks- en versnaperings- kaarten te: Haarlem: restant O, Pa tot en met Pet. Zandvoort: L, M en N. Heemstede: 9 tot 12.15 uur restant N. en O tot Ol; 2 tot 4.30 uur restant O. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 22 December 1947 GEHUWD: 22 Dec. A. Mars en H. J. Schu- Jmacher. BEVALLEN van een zoon: 19 Dec., M. J. Van LeuvenWijtkamp; 21 Dec., W. L. van iLiemtWoud; C. W. KenselaarGoes; M. E. EwartBuurman: L. RijbroekHillecamp; 22 Dec., J. A. Dreijervan Dijk; E. M. Hoog veldHensgens; Z. BootsmaKleine Deters. BEVALLEN van een dochter: 20 Dec., M. C: van den DriesBuis; T. A. Leeflang Groeneveld; C. SmitsKlootwijk; C. M. van ZuthemFortgens; H. HugtenburgSchiller; W. W. J. Houtzagerde Vos; A. B. Beekhuijs van Kleeff; L. E. NooijVreeken; 21 Dec., A- E. Sonnemansvan der Blom; J. Vergers »-Heijboer; W. StruiksmaPhilippo; M. Stam Prevost; C. J. de Giesde' Heer; J. M. ReichweinKortekaas; H. C. M. B. van Kuijerende Ruijter; E. Heeremans—Koster; 22 Dee., J. A. Ackermannten Broeke. OVERLEDEN: 18 Dec., A. W. Caroli—Wil link, 74 j., Hazepaterslaan; 19 Dec., J. van Maris, 76 j., Kamperlaan; F. A. Jutten, 64 j., Barrevoetestraat.; W. J. Kats, 57 j., Kamper laan; 21 Dec., H. van Vloten, 83 j., Hooi- markt. De woorden „af te treden" werden door Grootebroek geschrapt, hetgeen voor de voorzitter aanleiding was op te merken, dat de motie toch wantrouwen uitspreekt. Dc twee afgevaardigden van H i 11 e- gom zeiden niet te kunnen stemmen, om dat de afdelingsvergadering niet gehoord is. Eén der afgevaardigden was vóór en de andere tegen de motie. Bij de stemming, die daarna volgde, hoorde men eerst „tegen" en daarna „vóór". Aanvaard werd hetgeen het eerst gehoord was Met 247 tegen 42 stemmen en 78 bianco stelde de vergadering vertrou wen in het hoofdbestuur. Beverwijk, Roelofarcndsveen, Enkhuizen, Egmond, Grootebroek en Noordwijk stemden voor de motie. Na een bespreking over de motie- Beverwijk werd deze verworpen met 190 legen 140 stemmen en 7 blanco. 22 afdelingen stemden vóór en 31 tegen. De verkiezing van een bestuurslid in de vacature-G. van Marei had een spannend verloop. De heer Dan. van Egmond Nicz uit Rijnsburg, die gekozen werd, verwierf 168 stemmen en de heer G. Timmer Pzn. uit Breezand 167 stemmen. In de vacature-D. van Egmond werd gekozen de heer Jac. de Brabander uit Hillegom met 190 stemmen. Op de heer G. Eduard Veldhuizen van Zanten uit Hillegom werden 140 stemmen uitgebracht. Verder keurde de vergadering de begro ting 1948 goed, nadat met 290 tegen 38 stemmen het verzoek van de afdeling Over- veen-Bloemendaal, om de beurs-entreegel- den niet te verhogen, afgewezen was. Biljarten Spannend slot bij het kampioenschap hoofdklasse De strijd om het kampioenschap groot bil jart 45/2 voor hoofdklas in Groningen heeft een bijzonder spannend verloop gehad. Wij meldden reeds, dat Van Vliet de titel heeft gewonnen en dat dankte hij aan het feit, dat Van de Pol ln het zicht van de haven ge strand is. Aan het einde van de derde dag (Zaterdag) had Van de Pol nog geen neder laag geleden. Wel had hij van Van Vliet en Metz gewonnen. Zondag moest hij nog tegen De Leeuw spelen en Van Vliet had alleen een kans, als Van de Pol zou verliezen en hij zelf na een overwinning een hoog gemiddelde zou behalen. Van Vliet speelde tegen Metz en was bij zonder op dreef In vier beurten (2, 8, 158 en 231) maakte hij de partij uit en had een ge middelde van 100. Metz maakte in vier beur ten 96 caramboles. Van de Pol moest dus winnen van De Leeuw, om kampioen te worden, maar hij verloor. Hij maakte 309 punten. Zijn score was 9. 0. 0, 0. 39. 47, 43. 59. 11. 1. 2, 49, 3. 0, 43, 2 en 1. Daartegenover stelde De Leeuw 0. 0, 0. 0. 3. 0. 6. 15, 50, 1, 0, 110, 76, 0, 1. 134 en 4. De uitslag was: 400 309 17 134 17 59 Het algemeen gemiddelde van Van Vliet was 39,49 en van Van de Pol 33,86. Het biljarten is weer beter geworden. De volgende series boven 100 zijn gemaakt: Van Vliet 157, 114, 122, 160. 116, 204, 147, 117. 159 en 231. Van de Pol 182, 179, 150, 171. 201. 202. De Leeuw 168, 225, 194, 373, 296, 110 en 134. Metz 131, 102 en 109. De Ruyter 174, 153. 197, 163, 103, 201 en 114. Lubach 103, 107, 105, 121, 119, 105, 114, 106 en 116. Sweering 106, 145, 124 en 116. Jacobs 150, 184, 127, 124 en 114. Toneel „De ster van Bethlehem' Door de Vrijzinnig Protes tantse Lekenspelgroep In de tot alle hoeken gevulde kerkzaal de Vrijzinnig Hervormde Gemeente in de Jacobstraat werd gisteren een uitvoering gegeven van het Kerstspel „De ster van Bethlehem" dat door de dichter M. Nijhoff is opgedragen aan de vrome nagedachtenis van zijn moeder. De wijdingsdienst stond onder leiding van Ds J. de Graaf, doch bij de herhaling, die hedenavond plaats heeft, zal Dr. W. R. M. Noordhoff voorgaan. Met de regie was Ben Albach belast, die ook de eerste vertoning in 1941 te Amsterdam heeft helpen instuderen. Zijn schilderachtige op lossing van het tafereel der aanbidding in de stal vormde stellig he hoogtepunt van dit primitieve misterie. Voor de koorzang was Han Auf dem Kampe de verantwooqrdelijke man. De personen werden voorgesteld door leden van de Vrijzinnig Protestantse Leken spelgroep In de gedrukte inleiding wordt gezegd dat in dit spel alle Kerstmotieven op ontroeren de. dichterlijke wijze zijn verenigd en dat het zijn bijzondere waarde ontleent aan de voorstelling van de verschillende verhou dingen van de mensen uit deze wereld ten aanzien van het evangelische gebeuren door de contrastwerking tussen het gelovige Bethlehem en het waanwijze Jeruzalem. Maar ik wil toch met nadruk wijzen op de merkwaardige figuur van Eva in dit stuk, sinds het Paradijs de moeder van onze kort zichtigheid. als plaatsvervangster van de dichter, om met Theun de Vries, (die een uitvoerig pssay aan Nijhoff heeft gewijd) er de aandacht op te kunnen vestigen dat Christus ook hier in de eerste plaats de pro tagonist in de tragedie van de persoonlijke onvolkomenheid is Vestdijk spreekt in een soortgelijk verband van antieke en Christe lijke componenten: zelfwerkzaamheid tegen over goddelijke tegemoetkoming. Zo gezien krijgt die prachtige regel uit de epiloog van de eeuwenlang met haar schuldbesef ge worsteld hebbende Eva, die uitzingt „hemel en aarde zijn niet meer elkander vreemd" de betekenis «van sleutel tot dit liturgische drama. Het kerkelijk toneel, vooral in de middel eeuwen gebruikt als een vorm van aanschou welijk godsdienstonderwijs, heeft een die nende functie. Moet de waardering voor der gelijke uitvoeringen dus niet alleen op ar tistieke maatstaven berusten, toch ben ik van mening dat gestreefd moet worden naar de hoogste volmaaktheid, -willen deze diens ten van waarde zijn. Ernstige toewijding kon in de onderhavige vertoning het tekort aan geschoolde er. daardoor bezielende zeg gingskracht niet opheffen. De eenvoudige schoonheid van dit dramatische gedicht werd onvoldoende onder woorden gebracht. Slechts Eva en bij vlagen ook Herodes zijn er in geslaagd iets van de wonderbaarlijke bezwering van de bijna simpele tekst op de toehoorders te laten inwerken. Laten wij hopen dat deze lekenspelgroep met verdubbelde ijver zal streven naar de verheffing van haar werk tot een kunstzin nig niveau, dat de wijding slpchts kan ver sterken. Want om een woord van Nijhoff tot besluit te citeren enkel door ontginning wordt gemeengoed een bezit. DAVID KONING Gysberf Japicx vierde zijn gouden fees! „Klink den en daverje. Op de kop af een halve eeuw, nadat de Friese vereniging „Gysbert Japicx" in Haarlem het levenslicht aanschouwde, hebben haar leden uitbundig feest gevierd in de Stadsschouwburg, om dit heuglijke feit met „sang en liet" te herdenken. Fries- lands grootste toneelauteur, Y. C. Schuit maker liet voor dit doel een allegorische revue uit de extra-versneden pen vloeien en een grote verzameling „fammen en fein- ten" hebben zijn vrucht gestalte gegeven. Vice-voorzitter S. de Jong sprak, na het bedankje aan gemeentebestuur en Haar lems klokkenist, die Zaterdag de receptie opfleurde met Friese liederen van de toren, de hoop Uit, dat het „zou meevallen" en het is meegevallen: dubbel en dwars. In drie bedrijven werden de vijftig jaren van de kleine Gysbert tot de grote Japicx van thans in de herinnering teruggeroepen, niet slechts met de oubolligheid, waaraan de provincie van greiden en marren zo rijk is, maar ook met de artistieke ernst, waar in haar toneel meermalen uitblonk. Het tweede bedrijf werd daardoor een wat zware maar zeer geslaagde schakel in de historische keten: uit de vergulde lijst van de geschiedenis blonk het stroeve toneel van de zwaartillende romantiek in een aantal tableaux, die qua belichting en kleur tot evenzovele hoogtepunten van de avond gerekend mogen worden. Er zou een gewichtige kolom te schrij ven zijn over deze avond: hoe er met dilet tantische middelen naar een sluitend ge heel werd gestreefd, hoe soms datzelfde dilettantisme overwon en het toneel met een rommelige dansgroep bestrooide, maar hoe de pilaren van het zinnespel: vader Historie en moeder Taal in waardige woorden de stemming van het verhaal weer wisten te grijpen. Zo werd een lange avond tot een feest van gulle lach en weemoedige herinnering, met tintelende taferelen als de kraamvisite bij de jonge spruit Gysbert en een bonte slot-apothéose van veel pompe blêdden, Friese oorijzers en smet teloze klederdrachten. Een daverend dans feest in het Krelagehuis besloot het gouden jubileum. F. Wij hebben dringend nodig GOUD, ZILVER EN JUWELEN Voor uw cadcaux en verlovingsringen met en zonder inlevering, bij GIERSTRAAT 45, HAARLEM Dc 62-jarige voormalige concierge van de Technische Hogeschool te Delft, die tij dens de bezetting nagelaten had. studenten te waarschuwen, die door de Duitsers in het gebouw werden opgewacht, is tot 6 maanden gevangenisstraf en 6 jaar ontzetting uit de kiesrechten veroordeeld De radio-rede, welke de Paus ter gele genheid van het Kerstfeest op 24 December zal houden, wordt te elf uur uitgezonden over de golflengten 19.87 en 31.06 m. De Ne derlandse vertaling zal worden uitgezonden des namiddags te 4.15 uur. De Commissie Wederopbouw Wierin- germeer heeft een zonder vergunning ge- bouwde noodwoning en een schuur in Wie- nngerwerf laten afbreken. De Koningin zal de Kerstdagen door brengen in de kring van het Prinselijk Gezin in paleis Soestdijk. DAG EN NACHT Amsterdamse Beurs Deze botsing in de Grote Houtstraat te Haarlem, die Maandagavond tegen zeven uur is ontstaan, ziet er heel wat verontrustende r uit dan zij in werkelijkheid was. - Een zware vrachtwagen waarvan de bestuurderwoonachtig in Hillegom, plotseling naar rechts uithaalde, werd door een hem achterop komende tram aangereden. De wagen voerder wist door snel reageren de schade tot een minimum te beperken. Er was zelfs geen ruit gesneuveld. Een goed half uur later was ieder spoor van 't incident uitgewist. Meubileering-Maatschappij. Amsterdam - Opgericht 1889. Behangcrij - Stoffeerderij met zeer bekwame vaklieden. Vraagt kosrcnloos Ontwerp en Begroting voor het vernieuwen van Uw intérieur. Uniek9 Collectie gepolitoerde SLAAPKAMER AMEUBLEMENTEN in edele houtsoorten prima kwaliteit. Grote Collectie: Donzen Dekens Leidse Wollen Dekens Tapijten - Gordijnstoffen Bezoekt onze talrijke Toonzalen 6000 meter oppervlakte Dam - Nieuwendijk Damrak telefoon 39444 (3 lijnen) Franco levering per eigen auto- tapisière door het gehele land. Agenda voor Haarlem DINSDAG 24 DECEMBER Luxor: „George verovert de Vloot", alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. City: „Jane Eyre", 14 j„ 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „Comedie om geld", 14 j., 2,30, 700 en 9.15 uur Frans Hals: „Walvis in zicht" Rem brandt: ..Make a wish", alle leeft.. 2 00. 4.15. 7.00 en 9 15 uur. Palace: „Kermisklanten", alle leeft.. 2.00. 4.15, 7.00 en 9.15-uur. WOENSDAG 25 DECEMBER Gem. Concertgebouw: Kinderkoor, onder leiding van Jan Booda, 8 uur. Bioscopen: Middag- au avondvoorstellingen. Wallace candidaat voor het presidentschap? De gouverneur van Georgia, Thompson, heeft verklaard uit Washington „positieve inlichtingen" ontvangen te hebben, dat Henry Wallace, de voormalige democrati sche vice-president, zich door een derde partij candidaat zou laten stellen voor de presidentsverkiezing in de Verenigde Sta ten. Gedurende de laatste week is door de meest linkse groepen van de aanhangers van Henry Wallace sterke druk op hem uitgeoefend om een derde partij te vormen en zich candidaat te stellen voor de presi dentsverkiezingen van het aanstaande jaar. Tot voor kort was hij daar echter huiverig voor. De berichten alleen dat hij plannen in die richting zou hebben, deden hem een aanzienlijk deel van zijn aanhang verliezen; aldus Reuters correspondent. Behalve van de communisten en van or ganisaties, waarvan men zegt. dat zij door communisten geleid worden, heeft Wallaoe momenteel weinig politieke steun. Wallace zelf is geen communist. Hij bleek dan ook altijd in verlegenheid te worden gebracht door de steun die de communisten hem ge geven hebben. Wallace meent, dat de poli tiek van Truman tegenover de Sovjet-Unie naar oorlog moet leiden; hij is echter niet in geslaagd Truman van politiek te doen veranderen. Thans wil hij het blijk baar buiten de democratische partij pro beren. Het Haarlemse Carillon Een programma van Kerst liederen De stadsbeiaardier, de heer Reinout Hee- ring, geeft een concert op het carillon van de Grote Kerk op Woensdagavond 24 December van 2021 uur. Dit concert is bedoeld als stemmingsvolle inleiding voor de Kerst dagen. Het programma vermeldt: 1. Air, H. Pur- cell; 2. a. Herders, Hij is geboren, b. Ons is geboren een Kindekijn. c. Hoe leit dit Kinde ken, Oud Ned. liederen; 3a. D'oü viens tu, mon Berger. Noël Breton: b. Noël, XV siècle; 4. Aria; Er weidet seine Herde, G. F. Handel: 5a. Komt verwondert U hier, men sen, b. De Herdertjes lagen bij nachte, c. Nu zijt wellekome, Oud Ned. liederen; 6. Ga votte et Musette, J. S. Baeh; 7 a. Les trois Mages, b. Carillon, c. Noël, C. v. Rennes 8. Halleluja. G. F. Handel. Voorjaar in Lisse Heden zal de eerste tentoonstelling van de vier, onder 'auspiciën van de Stichting „Bloemlust" te Lisse georganiseerd, door de voorzitter van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, worden geopend. Hoewel deze tentoonstelling in de eerste plaats bedoeld is als een demonstratie voor de vakbeoefenaren van hetgeen met moderne methoden te bereiken valt, is ze een lust voor het oog, ook voor iedere bloemenliefhebbende leek. De tentoonstelling beslaat circa 1000 m'. Er zijn grote collectieve zowel als indivi duele inzendingen en een der verrassingen van de show is een prachtige inzending bloeinde Amaryllis. Totnogtoe heeft men geen kans gezien, deze uiterst decoratieve bloem reeds met Kerstmis in bloei te krij gen: dank zij proefnemingen te Wagenia- gea is cüt thaas voor het eerst geluktl Markt in de Floresstraat tweemaal op Woensdag De weekmarkt in de Floresstraat zal we gens de feestdagen deze en de volgende week niet op Donderdag maar op Woens dag worden gehouden. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 291% 292 280 284% 343 343% A. K. U 164J4 165 >4 Nederlandse Ford 365 375 Nederlandse Kabel 305 Calvé certificaten 18644 Scheepvaart Unie 196% 197*4 Holl.-Amerika Lijn 201 206% Deli Maatschappij 156 156% H. V. A 211 209 A'dam Rubber 144% 143% Ned. Handel Mij. 160% N.-I. Handelsbank 104 Billiton Mij. II 450 Claims Kon. Olie 880.— ƒ881.— Geblokkeerde gelden voor aankoop Damplantsoen Behoudens fiscale bezwaren kan men nu ook gelden van geblokkeerde rekeningen gebruiken voor de aankoop van certifica ten voor vierkante centimeters Damplant soen. Dit geldt echter slechts voor certifi caten van 500.en hoger. Voor de be dragen van hun aankoop kunnen de hou ders van geblokkeerde rekeningen bij de Nederlandse Bank vergunning aanvragen, waarna deze worden overgeschreven op de geblokkeerde rekening van de Nationale Monumenten-commissie. SCHEEPVAARTNIEUWS Laatste positie Nederlandse passagiers schepen, Dinsdag 23 December: Alhena. Rot terdam Beunos Aires, 22 Dcc. van Santos. Am stel kerk, 22 Dec. van Plymouth naar Havre; Boschfontein, A'dam—Oost Afrika 22 Dcc. te Marseille. Indrapoera, Rotterdam Java, passeerde 12 Dec. Gibraltar. Kota Gede, Rotterdam—Java, passeerde 23 Dec. Perim. Noordam, 22 Dec. van Rotterdam te New York. Oranjefonteon. 22 Dec. van Kaap stad naar Amsterdam. Stuyvesant, Amster dam-Paramaribo, 23 Dec. te Funchal. Tabinta SingaporeAmsterdam, passeerde 22 Dec Gibraltar. Willem Ruys, Rotterdam—Batavia. 22 Dec. te Singapore. Zuiderkruis, Rotter dam—Java. 22 Dec. van Algiers. HAARLEM EN OMGEVING De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Haarlem besloot om op Tweede Kerstdag Evangelisatiediensten te houden. In de Noord-Schoterkerk spreekt Ds L. Kuiper Jr. van Amsterdam-Zuid; in dc aula van het Christelijk Lyceum ds. J. B. v. d. Sys van Amsterdam-W. cn in de Klopper singelkerk ds. F. E. Hoekstra van Sassen- heim. De wethouder van Onderwijs der ge meente Haarlem, de heer D. J A Geluk zal zijn eerstvolgende spreekuur houden op 2 Januari. De Kersttentoonstelling van de Onder linge Tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Omgeving" is geslaagd De jury, bestaande uit mevrouw Annie Wigman en de heren P. v. Dort en W Rieman. kende de volgende on derscheidingen toe. Eerste prijs voor groep potplanten met eervolle vermelding voor kwaliteit cn opstelling aan B Nieuwenhuis. Eerste prijs groep potplanten en bindwerk met eervolle vermelding voor keurig ver zorgde Kerststukjes. 2e prijs, klasse A voor bloemenmand C. Ruigrok. Verder werden nog vele prijzen toegekend aan de vervaar digers van bloémeninanden. drijfschalen, tafelstukjes, fantasiestukjes en allerlei soort van bindwerk. Vandaag is de heer J. I. van Iluët, hoofd monteur bij het Gemeentelijk Electriciteits- bcdrijf veertig jaar in dienst van dit bedrijf. De heer v. Huët werd aangesteld als scha kelbordwachter in de electrische centrale, die destijds nog gelijkstroom opwekte en klom op tot zijn tegenwoordige functie. Hij ontving de oorkonde van dc gemeente Haar lem. een getuigschrift van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de gebruikelijke gratificatie. Dezer dagen was de heer G. Houtgraaf uil Overveen twintig jaar lid van de Vrij willige Brandweer BloemendaaL Tijdens de huldiging door de ploeg Overveen werd de jubilaris op hartelijke wijze toegesproken door het oudste lid, de heer Eichhorn. De jubilaris werd een fraaie herinneringsi plaquette, voor zijn 20-jarige trouwe dienst, overhandigd. In de Amsterdamstraat wandelden van nacht vijf schapen zonder een begeleider. De dieren zijn naar het Openbaar Slachthuis gebracht, waar de eigenaar ze kan komen afhalen. CRIST. LAND ARB. BOND. De afdeling Lisse van de Christ. Land- Arbeiders Bond hield Maandagavond in de Ned. Herv. Kleuterschool een ledenverga dering ter bespreking der voorstellen der werkgevers- en werknemersorganisaties. De heer Stokman, hoofdbestuurslid, gaf een uitvoerige uiteenzetting der voorstellen waarop van gedachten werd gewisseld. iVSuziek en zang Samenkomst in open lucht op Woensdag 24 Dec. nam. 8 uur. Park laan-Kruisweg. Muziekkorps Asaf speelt Kerstliederen. Stads Evangelisatie. Slachtkonijnen Tot 4 uur thuis. DROSSESTRAAT 21 WINTERHANDEN en KI ovenbalsem doos 35 ct. Vaseline grote doos 25 ct. Lippenpommade 25 ct. Kli tinol Haartonicum tegen roos en haaruitval f 2.25, Cold cream doos 45 ct. Brillantine gr. pot 29 ct., Hoestsiroop fl. 60 ct. Eau de Cologne fla con 60 ct. LANGE VEERSTRAAT 20 Hilarius - Foto - Kino GR. HOUTSTRAAT !02 Tel. 10866 Alles voor foto amateurs En goedkoper. voor Radio-onderdelen, Toe- stelkasten. Stofzuigers enz. is De Speciaalzaak. KL. HOUTSTR. 11A Haarlem Haarlem. Kunstzinnig Portret 8CHOTERWEG 92 Telefoon 21941 Snelwegers „DE ZES" Uit voorraad leverbaar. Handel. Reparatie Onderh., Abonnementen SPAARNE 78. Telef. 21818 Voor ons KINDERTEHUIS te Zandvoort zoeken wij HULP IN DE KEUKEN Voor ons KINDERTEHUIS te Noordwijk zoeken wij ERVAREN KINDERVERZORGSTER Sollicitaties te richten aan: STICHTING VOOR JOODSE OORLOGSPLEEGKINDEREN, Joh. Vermeerstraat 18, Am- sterdam-Z. Voor de te stichten vereniging GEZINSZORG te Zandvoort worden sollicitanten opgeroepen voor de betrekking van LEIDSTER met diploma Gezinsverzorging. Salaris f 1500—f 1800 met dTie éénjaarlijkse verho gingen van f 100 per jaar Tevens gediplomeerde GEZINSVERZORGSTERS Salaris f 1080 per jaar. Spoedige indiensttreding. Brieven A. J. Hollenberg, Haarlemmerstraat 47, Zandvoort. Tandheelkundige Inrichting SWAAP Gehele Kunstgebitten 75.- Volledlge behandeling in begrepen. Spr uren van de Tandarts dagelUka van 1-2 uur en volgens afspr Avondspr uren: Maandag Woensdag Vrfldag 58 INBOEDELS Zolderopruimingen koopt HAZEVOET, Koningstraat 48 De wereldvrede begint in het huisgezin!! Zie bij Schakel de etalage ZUL WEG 82 Heden ontvangen Karpetten 200 x 280 f 44—f 47.75; 200 x 320 f 125. Sterke keukenlopers 50 cm breed- Deurmatjes (half cocos) f 2.75. Wollen tafelkleden f 18.50 Terra overgordijnstof 140 cm breed f 8.50 p. m. Salontapijten 120 x 180 f 79. Vrije verkoop. TAPIJTHUIS H. INEKE SCHERMERSTRAAT 26 (bü de Zfllwe*) HAARLEM De Wagonfabriek BEIJNES N.V. vraagt TWEE KANTOORBEDIENDEN (m. of vr.) voor haar afdeling loonadministratie. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan haar kantoor Stationsplein 14 te Haarlem. BEDRIJFSCHAP VOOR VEE EN VLEES HAARLEM Op het kantoor van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees te Haarlem is een vacature voor een ADM. AMBTENAAR Salaris volgens Rijksregeling. Aanstelling op arbeidscon tract A. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te zenden aan: Bedrijfschap voor Vee en Vlees p a Openbaar Slacht huis Haarlem, binnen 8 dagen na verschijning van dit blad. Belangrijke fabriek van merkartikelen vraagt voor spoedige Indiensttreding voor de districten Amsterdam. Haarlem en Alkmaar. Vereist is: Ervaring in de verkoop van merkartike len. uitstekend ingevoerd bij grossiers en detaillisten in koloniale waren. Goede schoolopleiding. Sollicitaties met vermelding van opleiding. leeftijd. godsdienst, korte beschrijving levensloop en referenties, onder bijvoeging van re cente foto te zenden onder no. 9589 bureau van dit blad. GEVRAAGD: BEKWAME BANKETBAKKER Alleen zij, die als le bediende In eerste klas zaak werkzaam zijn komen in aanmerking. J. SMIT EN ZOON. Electr. Luxe Brood- en banketbakkerijen Smedestraat 43-45. De N.V. „N.E.U.F.", fabriek van Electrische en Fijnmecha- nische Apparaten en Uurwerken vraagt voor spoedige in diensttreding- 1 GEREEDSCHAPMAKER.DRAAIER 1 MAGAZIJNBEHEERDER Ambitieuze MANNEN en VROUWEN voor montage van uurwerken en bediening van persen Aanmelden bij Ingenieursbureau Ir. J. Botermans Zn-, (XV-, Kenaupark 11, Haarlem. \RUP€RW€q 15 T6LCP24916 eioementvwL nu Kerstdiner le» en 2e Kerstdag Hotel-Mest. DE IB E IR G RIJPERWEG 15 Bloemendaal. Tel. 2.4.9.1.6. Hors d'oeuvre Varié met Gerookte Zalm Heldere Kippensoep of gebonden Schildpadsoep Regout de Champignons Tong a la Colbert Salade-Puree of Entre cöte Americain met groenten - aard. Gevulde Kalkoen met groenten - Compote en Pommes Parisiennes Plumpudding of Glacé fantasie Fruits. Prys 15.per couvert. Muziek. Reserveer nog heden! TE KOOP AANGEB. een Burgcrwoonhuis. Inl. v. Beekhoven, Brouwersvaart no. 108B AANGEBODEN: Kantoor- schrijfmachine, Remington met tabulator, in g. st. B. v. Donselaar, Rijksstraatweg 206. Haarlem. kunnen op alia afdelingen van onze wasserij een prettige werkkring vin den. Goede sociale ver zorging. HEEMSTEDE 3R. HOUTSTRAAT 94 t.o. Haarl Dagblad Tel. 1.7.0.7.7. GEVRAAGD: 4.talig Techn. woordenboek Aanb. ond. No. 4487 Wcn- sing's Adv. Bur Tempeliers straat 32. Welk boek vandaag? H. W. v. Loon: Pioniers der Vrijheid 12.50 bij van CITTERT SPEKSTR 14. Tel. 15833. Grote sortering KERSTMUZIEK GR. MARKT 8. HAARLEM Steun cn kaarsen cadeau bij aankoop van kerstboom. Iedere 25e koper aardige ver rassing. Douglasgrocn per groot pak van 13 K G. f 3.50 Cyclamen vanaf f 1 Kerst stukjes f 1.50. SOENDAPLELN U. J

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3