(2de Woningruil NE0PH0T0 net meisje SCHOENENHANDEL Deepenhopn BALANS-OPRUIMING Wai doet kolenbonnen Zandvoorterweg wordt verbeterd Taxi? Bel 1.2.3.4.5 Adressen schrijven Woningruil VERLOREN PRIMA VERKOOPSTER thdiófeó Amandelspijs biterMMN TAFELZILVER enz. Woonruimte Gotische Herenkamer mei Uw w Radiotoestel bouwen? RADIO UNIQUE ^VRIJDAG 16 JANUARI 1948 Haarlems dagblad t^Crediet van f146.000 is nodig De agenda voor de Donderdag 22 Januari b4e houden vergadering van de gemeente- oplaad van Bloemendaal bevat een en twin tig punten. Onderzocht zullen worden de geloofsbrie- :n van het nieuwe raadslid de heer P. die gekozen is in de vacature van de A. Cassee. Ten behoeve van de verbetering van de igeving van de Viersprong te Aerden- lout stellen B. en W. voor aan te kopen van tjjttejuffrouw J. H. van den Arend voor de jom van f 10.000 het perceel grond, gele ren aan de Oosterduinweg langs de zuid- jde van de trambaan, ter grootte van m2. Blijft het Tolhuis bestaan? rkel ^an de or(*e za* komen een voorstel, om te gaan tot verbetering van het tracé zjjJan de Zandvoorterweg tussen de Vier- aP1-0"8 en de Ho"tvaai't. met al of niet be- ikerucl van de oude tolgaarderswoning. B. In W. zijn van mening, dat het oude tolhuis Bewaard moet blijven op de plaats, die het jhans inneemt, zulks uit een oogpunt van monumentenzorg, de historische waarde 'iet gebouwtje en zijn schilderachtige ligging. Doortrekking van de weg vlak ;angs de gebouwen aan de zuidzijde ont moet vooral op een hoofdverkeersweg ern- jjaritig bezwaar, temeer, omdat op den duur bruie afbraak van die gebouwen en dan ook laije karakteristieke boerderij op de hoek dan de Boekenrodeweg meer en meer ur- wordt en het bovendien niet waar- is, dat vergunning zal worden g'jerleend om tot afbraak van het oude tol- _15ju'is over te gaan. B. en W. stellen voor tot aonjmlegging van de weg te besluiten met sertyehoud van het tolhuis en vragen een ichtiedrag van f 146.000 ter beschikking te Politiepost Aerdenhout Voor verbetering van de politiepost aan le Schulpweg stellen B. en W. de raad voor ,rmfn bedrdg van f 1850 ter beschikking te edeltellen. 91 g Voorgesteld wordt voorlopig vast te stel pt de bebouwingsvoorschriften van „Zon- ihof" aan de Bos en Duinlaan, waar >aaif woningen voor ouden van dagen illen verrijzen. De grond voor het stich- der woningen zal in erfpacht worden [gestaan aan de woningbouwvereniging "lloemendaal-Noord". 0, 1 B. en W. stellen voor een bedrag van 2100 beschikbaar te stellen voor het aan- 'laffen van dertig schoolbanken voor de iristelijke lagere school te Bloemendaal. Voorgesteld wordt het ambtenarenregle- lent te wijzigen, waardoor bepalingen van 'acht worden over uitkering bij ziekte. 214- 194 (OOR SMAAKVOL GRAFWERK 27»»verlegt U met CRUM'S BLOEMENMAGAZIJN 41TEMPELIERSSTRAAT 56 - TELEFOON 1C873 f Adv bedrijfsleider kocht bonnen 23, Klanten voeren er wel bij 66. 44.j De Economische dienst van de Haarlemse jolitie heeft de bedrijfsleider van een Haar- coöperatie, de 53-jarige J. J. W., en een 4.W-jarige machinebankwerker de M. gear resteerd, die zich hebben schuldig gemaakt 57,iin handel in textiel- en melkbonnen. "jDe bedrijfsleider zou textiel- en melkbon- en gekocht hebben ten behoeve van de liënten van de coöperatie; de melkbonnen 'aren in het bijzonder voor de afdeling ban- etbakkerij bestemd. Het zou in totaal om een oeveelheid van 1800 textielpunten en melk- onnen goed voor 1200 liter gaan. Het perso- karjeel van de zaak werd daarbij als tussenper- Luic ion gebruikt. pn De machinebankwerker bleek een belang- jke leverancier van W. te zijn. Hij zorgde oor melkbonnen ter waarde van 800 liter, ie hij voor een kwartje per liter van de and deed. Zelf zou hij deze melkbonnen an een onbekende gekocht hebben tegen 22 (ent per liter. Deze transacties hebben in de periode van Januari tot Juni 1947 plaats ehad. Tevens werd de melkhandelaar C. A. v. E. ingehouden, die voor W. vier toewijzingen oor honderd liter melk tegen f 120 had ge- ocht. Op deze toewijzingen leverde hij melk j0jcn de banketbakkerij voor de coöperatie. er eze melkhandelaar is inmiddels op vrije oeten gesteld. De beide andere verdachten Rj* evinden zich nog in voorarrest. b De Zaak is aan het rollen gekomen, doordat ogefc Den Helder één der betrokkenen wegens e tésn ander economisch delict gegrepen was. 'at* rins Bernhard zal 1 "ïle Sformschool bezoeken Prins Bernhard zal in zijn kwaliteit van ispecteur-generaal van de Koninklijke andmacht op 4 Februari een bezoek 1 lengen aan de Stormschool op „Wild- lef" te Bloemendaal. Dit bezoek van Prins Bernhard was aan- inkelijk op 24 October van het vorig jaar ipaaïd, doch moest toen worden uitge- Jeld. Burgerlijke stand van Haarlem ONDERTROUWD: 14 Jan. H. J. A. Dix en A. Kompier. GEHUWD; 15 Jan., W. Hommes en H. M. n athot; G. A. Verhagen en C. M. Peters; G. ilcii lokhuis en A. Peek; L. Dingemanse en J. E. Suik; H. Lieuwes en M. A. Meijer. BEVALLEN van een zoon: 13 Jan., A. A. n< ermeule—Riege; 14 Jan., A. Nuisker— vol rtlem. BEVALLEN van een dochter; 14 Jan., C. den BrinkIdes; G. W. BussingRos- j; G. BoerkoelHeemstra; R. Costima on olf; 15 Jan., E. A. SpanjaardNegele. dr OVERLEDEN: 12 Jan., A. DamiaansWer- et ikker, 63 j., Bellamystraat; 13 Jan., A. B. istelutter—Groenewegen, 77 j., Kloppersingel; Jan., E. dë Kuijper, 71 j., Orionweg; G. H. Verkerk, 13 d., Kamperlaan. it tijtj- AMSTERDAMSOHE RIJTUIG MIJ. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 16 JANUARI Gem. Concertgebouw: Vereniging Neder- \p4nd—Canada. 8 uur. R.K. Verenigingsgc- ouw Heemstede: Nationaal comité handha- ng Rijkseenheid, openbare vergadering, 8 ir. Rembrandt: „Sinbad the Sailor", 14 j., .-eiOO, 4.15, 7.00 en 9 .15 uur. Palace: „Waterloo idge", 18 j., 2.00, 415, 7.00 en 9.15 uur. ixor: „Gevangenen van het verleden", alle eft, 2.00, 4.15, 7,00 en 9.15 uur. City: „Er ie!)mt een vriend vanavond", 18 j„ 2.15. 4.30, mar® en 9.15 uur. Spaarne: „Bloedeiland", 18 "l p 2.30. 7.00 en 9 15 uur. Frans Hals: „Bad ,u iscomb". 14 j.. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. 1 ZATERDAG 17 JANUARI. Stadsschouwburg: „Naar het U lijkt", 7.30 :r. Bioscopen. Middag- en avondvoor- Hlingén. Aangezien de bij de politie in gebruik zijnde auto te klein is, stellen B. en W. voor deze te verkopen en een nieuwe aan te schaffen. Een bedrag van f 3350 is daar voor nodig. Verhoging vermakelijkheidsbelasting Hoewel met tegenzin doen B. en W. het voorstel de vermakelijkheidsbelasting te verhogen, zoals de wens van de regering is. Voor kunstuitvoeringen, sportwedstrij den enz. wordt 20 procent geheven, voor bioscoopvoorstellingen 45 procent en voor danspartijen, lunaparken, kermisinrich- tingen, circusvoorstellingen enz. 50 procent. Auto-botsing en -brand in nachtelijke binnenstad In de afgelopen nacht, omstreeks kwart over twaalf, reed een personenauto in de Grote Houtstraat ter hoogte van de Ane- gang met een tamelijke vaart tegen een stilstaande vrachtauto. Toen de politie een onderzoek instelde, bleek de chauffeur verdwenen te zijn. Na speuringen brachten aan het lich, dat de bestuurder, de 44-jarige Haarlemse mon teur, zich thuis bevond. Hij was onder de invloed van sterke drank en aan het voorhoofd licht gewond. Inmiddels had de aanrijding, waardoor de wagen reeds ernstig beschadigd was, nog een onverwacht gevolg. De benzine leiding was lek gestoten en de brandstof stroomde over het asfalt. Vermoedelijk heeft een der omstanders een brandende sigaret weggeworpen, zodat de auto vrij wel in vlammen opging. De brandweer heeft het vuur gedoofd. Hedenmorgen is het voertuig wegge sleept. Opheffing van Disfributiediensten In Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort komen agent schappen van Haarlem In ons nummer van 5 December 1947 deelden wij reeds mede, dat het Centraal Distributiekantoor in den Haag besloten had tot concentratie van de distributie- diensten in ons land, waaronder begrepen was de opheffing van de distributiediensten in Bloemendaal en Heemstede (Zandvoort viel reeds onder het Bloemendaalse kan toor). Nu in de Staatscourant deze beslissing is afgekondigd zijn, met ingang van heden, die diensten opgeheven. In de gemeenten Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort komen nu agentschappen van de Haarlem se distributiedienst. Een deel van het per soneel der diensten zal vermoedelijk zoals wij ook reeds mededeelden door Haarlem kunnen worden overgenomen; verder is er een speciale wachtgeldregeling gemaakt voor ontslagen personeel van dis tributiediensten. De directeur van de Haarlemse dienst deelde ons mede, dat hij de détails der samenvoeging nog niet bekeken heeft, zo dat nog niet te zeggen is hoe de détails geregeld zullen worden. Wel kon hij de verzekering geven, dat er naar gestreefd zal worden, om de ingezetenen der gemeenten Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort zo weinig mogelijk ongemak van de nieuwe regeling te laten ondervinden. Haarlems melkvoorziening nog steeds niet in het reine Minister Manshort meldt kwestie aan Bedrijfschap De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft thans geant woord op het telegram van de Haarlemse melkfabrikanten en melkhandelaren, waar in geprotesteerd werd tegen de onbillijke verdeling van de boerenmelk door de Coöperatieve Melkafzet Centrale. Zoals men zich zal herinneren, bevoordeelde deze organisatie van veehouders en zij doet dat trouwens nog haar eigen coöpe ratieve fabrieken bij de melkverdeling, hetgeen een zeer nadelige invloed heeft op de qualiteit van de melk in Haarlem en omstreken, omdat de particuliere bedrij ven voor een deel aangewezen zijn op de verwerking van melkpoeder. In zijn antwoord zegt de minister, dat hij zich over deze kwestie in verbinding heeft gesteld met het Bedrijfschap voor Zuivel en dat hem gebleken is, dat deze aangelegenheid reeds de volle aandacht van deze instantie had. Tevens deelde hij mede, dat in een vol gende vergadering van het B. Z. dit on derwerp een punt van bespreking zou uit maken. Het is in het belang van de voedselvoor ziening van Haarlem wel gewenst, dat een spoedige beslissing zal vallen. De provinciale subsidie voor het Haarlemse orkest Zoals gemeld, hebben Gedeputeerde Sta ten aan de Provinciale Staten van Noord holland voorgesteld de subsidie voor de Haarlemse Orkest Vereniging te verhogen. Dit voorstel is behandeld in de afdeling van de Provinciale Staten. Sommige leden ver klaarden zich in geen geval met het voor stel te kunnen verenigen. Enige leden drongen er op aan, dat ook op het platteland concerten door de gesub sidieerde orkesten zouden worden gegeven. Een ander lid maakte bezwaren tegen ver hoging, zolang de financiële toestand van de provincie niet aanzienlijk beter wordt. Enige andere leden hadden bij de stukken een verklaring van Gedeputeerde Stateh gevonden, waarin dezen als hun mening uitspraken, dat het geven van een garantie voor salarissen niet aanvaard kon worden, daar dan het Provinciaal bestuur zou on derworpen zijn aan een uitspraak van het college van Rijksbemiddelaars. Deze leden konden de juistheid van dit bezwaar niet inzien en spraken zich uit voor het garan deren van salarissen op een basis van vrij willig overleg. Het op de vergadering aanwezige lid van Gedeputeerde Staten zegde gaarne zijn medewerking toe te zullen aandringen op het geven van concerten ten plattelande. De leden, die door de provincie een garantie wilden doen geven voor de salarissen, gin gen naar zijn mening te ver. UITSPRAAK BIJZONDERE HOF. Hedenmorgen deed 't Bijzondere Gerechts hof te Amsterdam uitspraak in de zaak tegen de 25-jarige Haarlemmer W. B. K., die in het laatst van de oorlog tezamen met de reeds veroordeelde W. deel had genomen aan een veertiental roofovervallen. Het Hof veroor deelde K. tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ontzetting uit de rechten voor het leven. Belangrijke Haarlemse zaken voor het Amsterdamse hof 3. Nederkoorn, G. 3. P. Ver schoor en F. Slot Azn. moeten zich verantwoorden Naar wij vernemen is het vooronderzoek in verschillende belangrijke Haarlemse zaken geëindigd, zodat nu binnen zeer korte tijd de openbare behandeling voor het Bijzondere Gerechtshof te Amsterdam verwacht kan worden. Daaronder zijn de zaken van J. Nederkoorn, G. J. P. Ver schoor en F. Slot Azn. Nederkoorn was onder andere heerban leider der W.A. te Haarlem. Hij bemoeide zich in die tijd met verschillende politie- aangelegenheden. Ook is hij ingezet in het Oosten, waar hij de functie van verbin dingsofficier vervulde. Verschoor was eerst inspecteur van po litie te Haarlem. Hij sloot zich aan bij de N.S.B. en werd na enige tijd bevorderd tot hoofdinspecteur-titulair.Ook sloot hij zich aan bij de Ned. S.S. Hij werkte veel samen met Krist en andere sterk Duits gezinde politiemannen. O.a. liet hij 24 fa milieleden van ter dood gebrachte Haar lemse gijzelaars naar het politiebureau brengen. Goedgezinde politiemannen zagen gelukkig al gauw kans allen op vijf of zes na te laten ontkomen. Toen op verlangen der Duitsers het hoofd van de Luchtbe scherming, een goed Nederlander, moest worden weggewerkt, werd Verschoor in zijn plaats aangesteld. Tenslotte werd hij bevorderd tot corpschef der politie te Delft. Ook uit die tijd zijn verschillende feiten van misdragingen in het dossier op genomen. Slot had een café in de Kruisstraat waar steeds veel S.D.-ers kwamen. Hij was iemand die alles deed om de Duitse zaak te bevorderen. Hem werd dan ook toe gestaan een revolver te dragen. Hij leidde hier o.a. de inzamelingsactie voor het Oost front. Ook was hij leider van het front voor Nering en Ambacht, afdeling café houders. Wij herinneren er aan dat Slot kans ge zien heeft om uit zijn voorlopige hechte nis te ontsnappen. Hij is nog steeds niet gepakt. Zijn zaak zal dus tenzij hij als nog gevonden wordt bij verstek behan deld worden. Marktgelden te Haarlem Protest tegen de verhoging De afdeling Haarlem van de Centrale Vereniging voor Markt-, Straat- en Rivier- handel heeft dezer dagen een ledenver gadering gehouden waarin protest werd aangetekend tegen het raadsbesluit van 7 Januari betreffende het opheffen der be staande abonnementen voor de Maandag en Zaterdagmarkten. De raad heeft daar voor in de plaats gesteld twee abonne menten. nl. één voor de Maandag- en Donderdag- en één voor de Maandag, Donderdag en Zaterdag-markten, Daar door wordt, zo werd opgemerkt, een groep kooplieden, juist de minst draagkrachti- gen, gedupeerd, omdat zij, die niet aan de Donderdagmarkt kunnen deelnemen, toch hiervoor moeten betalen, of zich an ders zien geplaatst voor het betalen van de dagprijs, hetgeen betekent een flinke verhoging in de kosten. PREDIKBEURTEN. Zev. Dag Baptiste Gemeente. Parklaan 21. Sabbat (Zaterdag) 17 Jan.: 10: Prediking. Amsterdamse rechtbank behandelde persdelicten De gewezen hoofdredacteur van „De Waarheid", de heer A. J. Koejemans heeft zich voor de Amsterdamse rechtbank te verantwoorden gehad wegens een hem ten laste gelegde opzettelijke belediging van het openbaar gezag. In „De Waarheid" van 24 September 1946 was een caricatuur op genomen, welke beledigend geacht werd voor minister-president dr. L. J. M. Beel. De tekening was gepubliceerd in de tijd dat bepaalde groepen zich verzetten tegen het zenden van troepen naar Indië. De heer Koejemans verklaarde, niet het oogmerk te hebben gehad dr. Beel te be ledigen, doch slechts de politieke situatie van het ogenblik op critische wijze te heb ben willen weergeven. De Officier van Justitie mr. B. Kist eiste een geldboete van 500 of 25 dagen hech tenis. daarbij overwegende dat de ver dachte niet in de gelegenheid was zich nogmaals aan een dergelijke overtreding schuldig te maken, omdat hij thans uit de redactie van „De Waarheid" is getreden. Voorts had zich voor een dergelijk feit de heer L. A. Rodrigues. Lopes te verant woorden, die in de „Nieuwe Post" een ar tikel had geschreven, dat beledigend werd I geacht voor de commissaris van politie te Ede. die in Amsterdam inspecteur der zedenpolitie is geweest. Verdachte verzocht zijn beweringen door getuigenverklarin gen te doen bevestigen. Deze zaak werd daarom voor onbepaalde tijd uitgesteld. In September en November 1946 publi ceerde mr. J. E. van der Starp uit Den Haag in „De Ochtendpost" artikelen welke beledigend werden geacht voor de luite nant-gouverneur-generaal dr. Van Mook en voor prof. ïr. W. Schermerhorn. De Officier van Justitie kwalificeerde deze artikelen als „schandalig geschrijf' en eiste 300 boete of 30 dagen hechtenis, waarbij hij rekening hield met het feit, dat verdachte geen journalist is. De rechtbank zal op 29 Januari uit spraak doen. Taxi Bei n OOO DAG EN NACHT Bloemendaals financiën Het tekort over 1946 was 473 925.18 De gemeenterekening over 1946 kan voorlopig worden afgesloten. Het tekort op de gewone dienst is 543.325.18. Van het rijk is evenwel nog 54.800 te vorde ren voor personele belasting, evenals 14.600 voor de politie. In werkelijkheid is het tekort dus 473.925.18. De begroting wees een tekort aan van 591.000, zodat het feitelijke tekort der rekening 117.074 onder de raming ge bleven is. 62.500 wordt daarvan evenwel verklaard uit het feit, dat die alsnog uit de resèrves van het gas- en waterbedrijf zijn gehaald, o.a. voor het betalen van het molestrisico. VERKEERSONGEVALLEN Donderdagavond omstreeks half acht werd een 80-jarige dame in de Van Eedenstraat door een autobus aangereden. Zij is met een licjite hersenschudding in de Maria-stichting opgenomen. De chauffeur treft geen schuld. Op de hoek van de Nagtzaamstraat en de De Costastraat botste een autobus tegen een vrachtauto, die zonder licht en links van de weg reed. De autobus liep enige schade op, de .bestuurder van de vracht-auto kreeg een proces-verbaal. „Geloof en Wetenschap" „De Westerse beschaving" Het jubileum van de vereniging „Geloof en Wetenschap", die op 8 Januari j.l. veertig jaar bestond, heeft nog een „nasleep" gehad in de bijeenkomst van Donderdagavond, een nasleep die alleen maar een verrassing bleek te zijn voor de bestuursleden mr. F Vorst man en mevrouw Th. VorstmanCoelen. In de pauze van de belangwekkende lezing, die prof. dr. K. C. Bellon. hoogleraar te Nijme gen, hield over „De Westerse beschaving en haar toekomst", werd dit echtpaar, dat respectievelijk de functie van voorzitter en secretaresse vervult, hartelijk gehuldigd en gedankt voor de arbeid die het lange jaren in het belang van de vereniging heeft verricht. Mr. Vorstman is reeds 25 jaar voorzitter, zijn echtgenote 20 jaar secretaresse en de welbe kende activiteit van deze twee functionaris sen had de leden tot een initiatief genoopt, dat door dr. E. Brongersma in een geestige en puntige toespraak werd onderstreept Dr. Brongersma bood tenslotte een origineel geschenk aan. namelijk een paar blinkende fietsen, waarmede de voortvarendheid van het echtpaar Vorstman wel zeer symbolisch werd geaccentueerd. Een welgevulde fruit mand vormde de finishing touch van deze hartelijke huldiging, die namens de kerke lijke overheid nog werd gecompleteerd door drs. Th. Swartkruijs. Deze kondigde de heer en mevrouw Vorstman de Pauselijke onder scheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" aan en dankte de twee jubilarissen voor hun onver moeid werk in dienst van de katholieke De heer Vorstman sprak een gevoelig dankwoord mede namens zijn echtgenote. De lezing van prof. dr. K. C. Bellon gaf een belangwekkend inzicht in de gevaren, die de Westerse beschaving omringen en in de kern van het probleem, culminerend in de strijd tussen Christelijke levensbeschouwing en materialistische leerstellingen. Na een be schouwing over de interpretatie van het woord „beschaving" kwam spreker tot een beknopte beschrijving der klassieke cultuur en de vroeg-Europese stromingen, om daar na een analyse te geven van het Christendom in het kader van de gevaren, die het door de tijden heen hebben bedreigd: de Islam, natio nalisme, individualisme, universalisme, ratio nalisme. nationaal-socialisme en communis me. Prof. Bellon herleidde tenslotte de heer sende tegenstellingen op de wereld tot het brandpunt: Christendom of materialisme en gaf als hoop en zekerheid voor het toe komstige lot der Westerse beschaving het geloof in de innerlijke kracht van het Chris tendom, waarop die beschaving steunt en waaruit zij voortkwam. VEILINGRESULTATEN Uitslag van de verkoping van Donderdag 15 Januari in het Notarishuis te Haarlem: Teslastraat 15. koper H. J. Akkermans voor f4460; Middenweg 33. koper J. F. C. Bou- lïng voor f5310; Bakkerstraat 6, kopers Th. Bijman en H. G. Zwart voor f 3250; Bakker straat 8. koopster mevr. J. C. de JongKam- minga voor f3850; Schouwtjeslaan 36. niet geveild. Al deze percelen zijn gelegen sn de gemeente Haarlem. Breitnerweg (bouwter rein), Heemstede koper K. H. Vos voor f5800. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings- gisteren koérsen Koninklyke Olie. 329 329% Unilever 303 301)4 362 A. K. U 1711/2 Nederlandse Ford 390 Nederlandse Kabel 304% Calvé certificaten 194)4 Scheepvaart Unie 170 168 X Holl.-Amerika Lijn 2121/2 212% Deli Maatschappij 179 178)4 245 245 A'dam Rubber 174 175 Ned. Handel Mij. 172 171 N.-l. Handelsbank 115)4 116% Billiton MIJ. 11 450 BINNENLAND Nu de minister van Economische Zaken Dr. G. W M Huysmans op medisch advies z:jn ontslagaanvrage heeft ingediend, zal als minister van Economische Zaken ad interim optreden de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mans- holt. Naar Indië kan zeepost worden verzon den met het s.s. „Johan de Witt", dat op 22 Januari, het s.s. „Waterman", dat op 23 Ja nuari en het s s. „Nieuw Holland", dat op 30 Jauari vertrekt. Naar de overzeese gebiedsdelen in de West vertrekt op 24 Januari het s.s. ..Bos koop" en op 27 Januari het s.s. „Cottica". Met beide schepen kan zeepost voor deze bestemmingen worden verzonden. Correspon dentie dient ten minste twee dagen voor het vertrek der schepen gepost te worden. Opvarenden van de met troepen uit Indie terugkerende schepen „Kota Inten" en „Johan van Oldenbarnevelt" kunnen in Port Said correspondentie ontvangen, mits deze uiterlijk respectievelijk 21 en 23 Januari ter post bezorgd wordt, De gemeente Waalwijk heeft de begro ting voor 1948 wederom sluitend kunnen ma ken. evenals die voor 1947 De opcenten op de personele belasting werden evenals het vorig jaar verlaagd Ten tweede kon een bedrag van f116 000 toegevoegd worden aan de reserve. In de vacature van wijlen mr. J. C. A. M. van de Mortel te Tilburg is benoemd tot lid der Eerste Kamer de heer Th. R. J. Wijers te Vught. Tc Hilversum is op 40-jarige leeftijd overleden de heer J. van den Hul, in de ille galiteit bekend als „Radio-Kees". Op radio- gebied heeft hij in het verzet tegen de Duit sers zeer belangrijk en uiterst gevaarlijk werk verricht. Begin 1945 werd hij door de Duitsers gearresteerd. Van de in Neuengam- me ondergane mishandelingen is hij nimmer hersteld. HAARLEM EN OMGEVING De Huishoudelijke Voorlichting, afd. Haarlem, geeft op Maandag- en Woensdag avond Frans Halsstraat 7 een filmvoorstelling over de Kleuterjaren. Ook op Woensdag- en Donderdagmiddag zal deze film worden ver toond Hel is een ontwikkelingsfilm speciaal met ae bedoeling de ouders voorlichting te geven bij de mooie doch vaak zo moeilijke opvoedingstaak van de kleuter. Op Donderdag 22 Januari geeft de Ne derlandse Christelijke Radio Vereniging in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een „ster-avond", waaraan vele bekende krach ten uit haar programma's zullen mede werken. De „Verordening aangifteplicht Woon ruimte" door de raad van Haarlem vastge steld op 3 December, ligt gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing op de ge meentesecretarie. 7e Afdeling. In het bosje aan de Korte Kleverlaan te Bloemendaal, tegenover café Rusthoek, heeft men heel wat bomen geveld. Het is er nu wel erg kaal geworden. LAATSTE REIS Het Noorse s.s. „Arcturus" met aan boord de stoffelijke overschotten van de tien leden der bemanning van het Noorse s.s. Skoghaug. welke aan de Nederlandse kust zijn aangespoeld, is Donderdagmiddag uit de haven van Amsterdam %rertrokken naar de Noorse havenplaats Stavanger. OFFICIËLE PUBLICATIE TABAKSTOEWIJZING Het C D K deelt mede, dat de geldigheids duur van de aan de grossiers in tabak uit gereikte toewijzing G 139 verlengd is tot en met 31 Januari 1948 Producenten en daarmee gelijk gestelden kunneir de toewijzing G 139 voor het laatst in de week van 8 tot en met 14 Februari 1948 bij de distributiedienst in leveren. Mevr. de Lange, Jacq. Perk- laan 3, Heemstede, Tel. 27287 vraagt, wegens vertrek van haar meisje door fam. om standigheden, voor spoedige indiensttreding voor dag en nacht, goede be handeling. Klein gezin. Heemsteeds Kleding Bedrijf vraagt STIKSTERS en HAND WERKSTERS. Ook LEERLINGEN Aanmelden; Wilhelminaplein 12, Heemstede. Loodgieters leerling gevraagd. Fa. C. de Graaff, Maxwellstraat 3, Haarlem. De verkoop afdeling van een groot bedrijf zoekt mensen die genegen zijn thuis adres sen te schrijven. Zij die ovei een duidelijk handschrift be schikken. gelieven te schrij ven, met vermelding van condities. Brieven no. 9766 A.s. echtpaar, zakenmensen b. b. h. h. zoekt ETAGE 2 a 3 kamers. Brieven Gier straat 67. Aangeb. te Eindhoven: zon nig Huis, vrij uitzicht, suite, voor- en achtertuin, 3 sl.k. en badk. met ingeb. bad en gey ser, gr. zolder, 10 min. gaans van centrum. Gevr.: Dito huis te Haarlem. Aanb. Ver waal. Langendijkstraat 27, Haarlem. Aangeboden: vrije étage woning te Amsterdam in de van Baerlestraat, bevattende 5 grote kamers en badjeamer. huurprijs f 47.50 per maand. Tegen vrij huis of beneden huis in Haarlem of omgeving Brieven no. 9765. 14 Jan. portefeuille, inhoud: Chin, paspoort, textielverg. no. V. 43440, klantenkaart, textielkaart, 1000 textielcou- pures. ongev. 80 a 90 losse punten, foto's en pl.m. f 80. Teg. hoge bel. terug te bez. Chu Yao-Kwai, Gortestraat no. 17. in de Generaal Cronjéstraat 71 vraagt een liefst in schoenbranche bekend HEEMSTEDE heeft plaats voor ambitieuze op alle afdelingen van de wasserij ïyTifSBe en in de chemische wasserij. Gij. Pzeperkorn is 't prettuj werken WAAR KOOPT U DAT!! Pracht huiskamers in blank, mahonie en Engels J 282.—. Zeldzame Goth. riddersalons vanaf 975.—. Slaapkamers in blank. Eng. en mah.; salons vanaf 475. Alles pr kwal. Meubeltoonkamers direct van fabriek Westerhoutpark 8 bij Wagenweg Telefoon 18840 Voor de laatste maal Onze voorraad amandelspijs is op. Morgen verkopen wij de laatste stollen met AMANDELSPIJS. Verder vruchtenbrood met fijne banketspijs, taarten op 50 gram boter of suiker. Appeltaarten zonder inlevering. Vruchtenvlinders etc. etc. Op de Ged. Oude Gracht fijne belegde broodjes, croquetten en heerlijke vette soep Komt U morgen ook? v. d. Graafs Bakherijen voor iedereen en onder alle omstandigheden HET UHIVERSELE GEHOORAPPARAAT gnchlkt voor typen gchoor-batlorljen Uit voorraad levarbaar Vraagt Inlichtingen of VR1) 6 KOOL h"" ORANJE NASSAUIAAN 162 TELéF 1*057 (K 2500) OVERVIEW (BUS 4. HALTE STOOF S BAD) Fa. STUURMAN COHEN JUWELIERS PLEIN 15 HAARLEM Maatschappij tot Bevor dering der Toonkunst Afd. Haarlem. Dinsdag 20 Jan. 8 uur: Gem. Concertzaal Zang-recital PIERRE BERNAC A. d. vL de Componist FRANCIS POULENC Programma: Rameau. Ra- vel. Schubert. Strawinsky en Poulenc. Entrée f 3 (eerste rang) f 2.25 (tweede rang) en f 1.50 (derde rang) bel. inbegr. Kaartverkoop en plaatsbespr. bij Muziek handel Alphenaar. Kruis weg 49. Tel. 11532. PSYCHO-SYNTHESE B VAN DER MEER Zondagmorgenvoordracht op 18 Jan a s. v.m. 10.30 u. in het Remonstrantenhuis. Wil- helminastrèat 22. Onderwerp Het Mensheidsorganisme. Met introductie. De uitgestelde vergadering van aandeelhouders van de Haarlemsche Hotel Maat schappij Lion d'Or, zal wor den gehouden op MAANDAG 26 JANUARI 's morgens om 9 uur. Kunstzinnig Portret SCHOTERWEG 92. Telefoon 2194L Gevr. in Zuid of West voor dame m. zoon liefst ongem. event, gestoff. of gem. 1 zit-, 2 slaapk., keuken of dergel. Brieven No. 9770. Op 13 Jan. weggelopen: DUITSE HERDER, teef, ongev. 10 jaar oud. gele poten, donker dek, luisteren de n. d. naam „Duea". Teg. bel. ter. bez. Jos Israëlsweg 23, Bloemendaal. TeL 22114. te koop gevraagd. Brieven oo. 9769. N1WIN.EN NATIONALE MONUMEN TEN-COMMISSIE VRAGEN V: MAAK UW KOLENBONNEN TOT WARMTEBRON N EN Knip ze af voor een mooi doel! Sluit ze in een ongefran- keerde enveloppe en schrijf daar op: DEN HAAG - MACHTI GING 1917. Op de achterkant Uw naam en adres. En U ontvangt een certificaat van vijf, drie of twee vierkante centimeter Dam. plantsoen. Zo bouwt U mee aan de Nationale Monumenten. Zó steunt U de slachtoffers van het verzet. EnU helpt hen, die nu, ver van huis, Uw belang stelling zo nodig hebben. Zend Uw kolenbonnen naar DEK HAAG - MACHTIGING 1917 Wilt U een dan naar de SPECIAALZAAK o.a. grote sortering toeetelkasten radlotafcls en*. KLEINE HOUTSTRAAT HA - HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3