J Net Meisje C.D.K.-ambtenaar sta! kolenbonnen Lampekappen naaisters Steno-typiste werkster DU CROO BRAUNS constructeurs, tekenaar constructeurs, calculator MEISJE MEISJE Coupeur-kleermaker ,1k wist, dat reeds enige tijd op het bureau van het Centraal Distributiekantoor in de Smedestraat bonnen gestolen werden, maar omdat de bonnen daar vernietigd worden, waren de diefstallen moeilijk te achter halen", zei de officier van Justitie gister middag tijdens zijn requisitoir tegen de 37- jarige gewezen distributie-ambtenaar M. K„ die wegens het onbevoegd voorhanden hebben en ten verkoop aanbieden van ko- Icnbonnen, voor de Haarlemse economische rechter zich moest verantwoorden. K. had begin December bonnen voor 150 mud kolen, die vernietigd moesten worden, in zijn zak gestoken, omdat een kennis hem gevraagd had of hij niet wat „bonnetjes achteroverdrukken" kon. Deze kennis had de bonnen verkocht en K. een gedeelte van de opbrengst ter hand gesteld. Naar de officier releveerde, werden bij ten huiszoeking bij K. een nieuwe piano, een nieuwe radio en een biljet van duizend gulden aangetroffen. De officier die niet te spreken was over het feit, dat K. ook nog consumentencrediet had gekregen dj rag daarin aanleiding om te veronderstel len, dat K. zich al eerder aan bonnendief- c;al had schuldig gemaakt. Hij evenals zijn broer werd hier trouwens reeds enige tijd van verdacht. Uta In een brief aan dr. Van Mook hèeft de republikeinse vice-president en premier, drs. Moh. Hatta, medegedeeld, dat de re publiek thans bereid is deel te nemen aan de federale interim-regering, aldus ver neemt Reuter uit betrouwbare bron. Hier bij wenst de republiek een billijke verte genwoordiging in een nieuw kabinet; voorts moet de federale interim-regering de wetgevende macht in Indonesië uitoefe nen tot Nederland de souvereine macht doet overgaan op de Verenigde Staten van Indonesië. Auto reed te water; drie slachtoffers Te Utrecht is Maandagavond een auto Eet drie personen, de 28-jarige S„ dit de vagen bestuurde, zijn 25-jarige echtgenote tn haar 61-jarige moeder, in de Vecht ge- tcden. Nadat de wagen was ODgehaald bleek dat zich in de auto slechts twee per- ionen bevonden. De bestuurder had blijk baar nog kans gezien uit de auto te komen, doh aaar de sterke stroom, die het gevolg was nn-van het feit, dat op hetzelfde tijdstip de sabijgelegen sluizen geopend waren, heeft dj m belet de wal te bereiken. Het stoffelijk ciëlt Bverschot van S. js nog niet gevonden, hej Men veronderstelt, dat de oorzaak van et ongeluk moet worden gezocht in een defect aan de stuurinrichting. S. woonde measabij de plaats waar het ongeluk gebeurd was met de situatie ter plaatse be lend. ski DINSDAG 10 FEBRUARI 1948 HAARLEMS DAGBCAp Te vernietigen coupures verdicenen in de zwarte handel De eis was 7 maanden onvoorwaardelijke en 4 maanden voorwaardelijke gevangenis straf. Mr. Bruch pleitte clementie. De econo mische rechter mr. Bijleveldt veroordeelde conform de eis. Tegen de „kennis" die de bonnen had verkocht, eeji zekere A. v. d. W., werd zes maanden geëist. Na mr. Roggeveens plei dooi deed mr. Bijfeveldt er 3 maanden af. Vraagt ons prijsopgave van GLAS IN LOOD RAMEN NU WEER VRIJ LEVERBAAR Hatta schrijft aan dr. van Mook Wielrijden Schulte en Boeyen leiden in de Antwerpse zesdaagse ,Het Nederlandse koppel Schulte—Boeyen, oven Zondagavonod een achterstand had van een ronde in de Zesdaagse te Antwerpen was Maandagavond na de sprints bijzonder op oreef en nam de leiding over. Om twaalf uur vannacht was de stand: bareSchulteBoeyen 22 pnt.; op een ronde: vj l Bruneel—Naeye 143 pnt.; 3. Kint—Depre- ldUt iomme 42 pnt.; 4. Lapébie—Sérès 39 pnt.: 5. idriaenssens—Bruyland 28 pnt.; op twee. mnden: 6. CarraraGoussot 85 pnt.; op drie u.j iünden: 7. Van SteenbergenOckers 56 pnt.: zal i Thijssen—Depauw 48 pnt.; 9. Somers—Acou wij 5 pnt.; op vijf ronden: 10. Strom—Arnold 29 vaj :it.; 11. De Kuyscher—Peters. In 75 uur legden de renners 1807.375 un. af. ninf he' Schaatsenrijden Broekman werd zevende Bij de voortgezette internationale wedstrü- op de schaats in Oslo is de Zweed Hed- :nd eerste in het totaal klassement voor de tier wedstrijden geworden. Tweede was zijn cndgenoot Seyffarth en derde de Noor Mar- tnsen. Broekman werd als zevende geplaatst n Langedijk dertiende. Petroleumbrand in kapsalon met één miststraal geblust Hedenmorgen omstreeks tien uur wilde de eigenaar van een kapsalon op de hoek van de Adriaan de Jongestraat en de Zon nebloemstraat te Haarlem in het achter gedeelte van zijn zaak een petroleum kachel verplaatsen. Daarbij schoot de bo dem van de kachel los met het gevolg, dat de petroleum brandend over de vloer stroomde. De kapper poogde de vlammen te doven, doch tevergeefs. Inmiddels had den de buren de brandweer gealarmeerd, die het nimmer falende middel tegen olie- branden toepaste: de miststraal. Het vuur klapte met één slag uit, zonder waterschade. Wel had het vuur de inventaris van de kapsalon gedeeltelijk vernield. Nieuwe actie van SIMAVI De vereniging Simavi te Haarlem (Steun In Medische Aangelegenheden voor Inheem sen) heeft in 1947 voor bijna f300.000 hulp verleend in de vorrit van subsidies, toezen ding van medicamenten, instrumenten en verbandmiddelen aan de instanties in Indo nesië en Suriname, die zich de voorziening in de medische nood der bevolking ten doel stellen. Naar aanleiding van de oproep van Prinses Juliana, die eind 1947 tot tweemaal toe een beroep deed op ons volk. de doktoren en ver pleegsters. in de vreselijke nood te voorzien, verzocht SIMAVI aan alle besturen der Nederlandse gemeenten toestemming tot het houden van een Simavi-actie. Ongeveer 500 burgemeesters gaven reeds hun toestemming. Nu tracht SIMAVI in alle steden en dorpen comités te vormen, teneinde collectes te organiseren. Brand te Nieuw Vennep Voorraad tarwe ging verloren Hedenmorgen omstreeks half zeven brak brand uit in een plaatijzeren schuur van de boerderij „De Beetwortel" aan de Hoofdvaart te Nieuw Vennep. Dank zij het tijdig ingrijpen van de Hoofddorpse brand weer, die het vuur met zes stralen be streed, kon het vuur tot de schuur beperkt blijven en bleef de boerderij, waartegen de schuur was aangebouwd, behouden. De nablussingswerkzaamheden zullen nog wel geruime tijd in beslag nemen. De in de loods opgeslagen ongedorste tarwe van ongeveer acht bunder )\nd af komstig en een grote hoeveelheid geperst stroo en hooi werden een prooi der vlam- Een culturele daad van betekenis Sport in 't kort HAARLEMSE DAMCLUB—DAMCLUB •OOSTZAAN". Te Amsterdam is een be slissingswedstrijd gespeeld tussen de hoofd- lasseploegen der Haarlemse Damclub en Damclub „Oostzaan" voor de bezetting van ie tweede plaats ir de hoofdklasse. Deze tatmoeting eindigde in een voorlopige 10—6 overwinning voor „Oostzaan". Het eindresul- nen&at wordt vermoedelijk 119 voor „Oost- öan", waardoor laatstgenoemde vereniging tch plaatste in de demi-finale om het club- tampioenschap van Nederland hoofdklasse. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 9 Februari 1948 BEVALLEN van een zoon: 8 Febr., E. Lub- ersSchekat; L. C. LeveringMesman; 9 febr., j_ SchakelaarHeinhuis. BEVALLEN van een dochter: 6 Febr., W. den BroekBast; E. de HoogBast; 7 «br„ A. S. JansenRozenhart; C. M. J. ïamstraTer Burg; 8 Febr., S. H. Vreene- ®Sor—Gosen; C. J. FransenKoelemij: J. lsn* »onMulder; 9 Febr., S. HornemannMou- tge-ies; J. WipprechtJohannes. ~J OVERLEDEN: 6 Febr., A. L. Edelman— ss, 68 j„ Kamperlaan; T. Doekesten Dam, Ij.. Doverstraat; 7 Febr., H. I. L. Anink, 72 Raamsingel: D. de Liefde, 39 j.. Rijksstraat- i ïsfceg; A. M. TeeuwenBlesgraaf, 67 j.. Jan c» l'jzenkade; H. F. J. Bouckaert, 78 j., Kam- )tc' frlaan. De brandweer poogt van de tarwe te redden, wat er te redden valt. men. Men vermoedt, dat de brand door kortsluiting is ontstaan. De bewoner van „De Beetwortel", de heer J. Monster, is verzekerd. Zijn boerderij dateert uit 1932, in welk jaar zij na een brand werd her bouwd. Kamermuziek in Heemstede Haarlem's Trio, bestaande uit Fred Luy- ken, piano, Jan Hoeben, viool en Onne van de Klashorst, cello, had Maandag zijn Heemsteedse dag; in de namiddag gaf het een jeugdconcert in het gebouw van de Protestantenbond voor de leerlingen der plaatselijke ULO-scholen en 's avonds werd in dezelfde zaal een publiek concert gegeven. Het is van dit laatste dat wij hier verslag uitbrengen. Begonnen werd met trio no. 8 (Es) van Haydn, een stuk waarin, zoals trouwens in al de trio's van deze componist, de piano het leeuwenaandeel te verwerken krijgt; de cello mag netjes met de klavierbas meedoen en men zou er weinig aan missen wanneer zij eens moest uitvallen; de be tekenis van de vioolpartij is al weinig groter dan in de oude duo-sonates (ook in Jeugdwerken van Mozart nog) die met recht de titel dragen „Sonates pour le clavecin avec accompagnement d'un vio- lon". Met dat al blijven die trio's van Haydn leuke speelstukken voor huiselijk gebruik, maar voor de eisen van de concertzaal zijn ze m.i. ontoereikend. Dat ervaart men höt best wanneer daarna een werk als het Geistertrio van Beethoven (op. 70 no. 1 D gr.) ten gehore wordt gebracht, een echt trio, waarin elke partij een zelfstandige functie heeft en het concenterend ele ment de belangstelling voortdurend gaande houdt. Maar dat is niet het enige verschil; de inhoud is rijker en de sfeer is door de geest van de romantiek beïnvloed. Die romantiek maakt ook de vormschema's losser en zij bewerkt vooral, dat de drama tische en lyrische spanningen heel wat beduidender zijn. De vertolkers staan hier voor een op gave die heel wat meer dan technische problemen oplevert, en deze zijn op zichzelf al vrij zwaar. Gezegd mag worden dat door het drietal aan de hoge eisen die het Geistertrio stelt een heel eind tegemoet gekomen werd, doorgaans met een vlotheid, die op ern stige studie wijst. Wat het trio van Haydn betreft, kan, met het oog op de aard van het werk, volstaan worden met een com pliment aan de pianist voor zijn vaardig spel. Tenslotte werd ook nog het wat lang dradige Dumky-trio van Dvorak ver klankt. Hierbij was het drietal volkomen op dreef en liet een degelijk samenspel horen dataan rhythmische stevigheid, klank, expressie en stuwing geen wensen onbevredigd liet. JOS. DE KLERK. Willem Witsen en zijn Vriendenkring De tentoonstelling ..Willem Witsen en zijn Vriendenkring" in het Frans Halsmuseum mag zich in een warme belangstelling ver heugen. Daarom is besloten het publiek ook in de gelegenheid te stellen des avonds een bezoek te brengen en wel Woensdag 11 Fe bruari. De expositie is dezer dagen nog ver rijkt met een bijzonder mooi damesportret van de hand van Willem Witsen. DISTRIBUTIENIEUWS Woensdag bestaat er gelegenheid tot het af halen van bonkaarten voedingsmiddelen, schoenenbonnen en textielkaarten te: Haarlem: La tot en met Lez. Heemstede: 9 tot 12.15 uur Ka; 2 tot 4.30 uur Ke. Bloemendaal: W. Restitutie kolenprijs Woensdag zijn aan de postkantoren aan de beurt voor restitutie van de kolenprijs: Mi tot en met No. ,.Job" - een lekespel Zowel naar de vorm als naar de inhoud is de bewerking door Ds. Van Calcar van het boek „Job" tot een gelijknamig lekespel te verregaand simplistisch uitgevallen. Dit zou nog geen bezwaar zijn geweest, als de kracht van zijn beknopte woorden-enigs zins was versterkt door een reeks aan schouwelijke voorstellingen, die de verbeel ding van de toeschouwer tot medewerking met het verstand kon dwingen. Daarvan is nu geen sprake. Eigenlijk moet gezegd worden dat deze tableaux de tekst onder mijnen. Dit lekespel houdt voortdurend het midden tussen een gedramatiseerde levens kroniek en een protestantse predikatie. Veel duidelijker taal sprak de transcriptie door pater Jac. Schreurs van dezelfde stof tot een openluchtspel, dat hier kort na de oorlog door inwoners van Venlo werd op gevoerd. De tekortkomingen, als gevolg waarvan het spel geen opzien baart, traden gister avond scherp aan het licht bij de voorstel ling door de Vrijzinnig Protestantse Leke- spelgroep in het kerkgebouw aan de Jacob- straat onder regie van de heer J. Jongbloed. Waarschijnlijk dank zij het grovere poëti sche gehalte stond de dictie echter op een hoger peil dan destijds bij de uitvoering van het Kerstspel. Speciaal de echtgenote van Job mag met ere genoemd worden. Zij overtrof al de anderen door zuiverheid van plastiek en zeggingskracht. Maar ook de speler van de titelrol vond meer dan eens de waarlijk uit het hart gegrepen intonatie, zoals in het gesprek met zijn vrouw, het debat met zijn vrienden en de triomferende geloofsbelijdenis. De regisseur dient in het vervolg de ka rakters scherper te markeren (bijvoorbeeld door het toepassen van eigenaardige mi miek of soortaangevende houdingen) en te waken voor zinloze herhalingen in de to neelschikking. Het tafereel met de drie vrienden leverde een bewijs van zijn talent in deze richting, de proloog in de hemel was daarentegen verbazend zwak. Het is te hopen dat men in de toekomst bij voor komende gelegenheden een beter satanspak kan vinden! De voorganger in deze bijzondere dienst heeft de aandacht gevestigd op de beteke nis van de vertoning als getuigenis van het geloof der jongere generatie. Deze critiek is dan ook bedoeld als bijdrage om de prac- tische waarde daarvan te verhogen en geenszins om afbreuk te doen aan een werkzaamheid, die niet hoog genoeg op prijs kan worden gesteld. DAVID KONING. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 356^2 361'4 325 326 403^ 401 193% 194'i Nederlandse Ford 392 Nederlandse Kabel 320 Calvé certificaten 208 Scheepvaart Unie 187 190 Hol) -Amerika Lijn 224 Deli Maatschappij 190 V2 203 H. V A 248 yó 2504 A'dam Rubber 179 179% Ned Handel Mij. 188 1911/2 N.-I. Handelsbank 1331/z 134 Vfe Billiton Mij- 11 479 Wegens ernstige benzinemoeilijkheden in Frankrijk heeft de Centrale Dienst van In- I en Uitvoer te 's Gravenhage goedgevonden, aan automobilisten, die per auto naar Frank rijk reizen, een uitvoervergunning te ver schaffen voor de hoeveelheid benzine, welke zij voor hun reis nodig zullen hebben. Voor grote hoeveelheden benzine moet bij de Bel gische grens een cautie gestort worden. In Frankrijk zal men voor de medegenomen benzine invoerrechten moeten betalen. De 53-jarige D. S. ex-waarnemend N.S.B-. burgemeester van Zuid-Scharwoude is door 't Bijzondere Gerechtshof te Amsterdam ver oordeeld tot 9 jaar gevangenisstraf, omdat hij inwoners had opgeroepen voor het verrich ten van graafwerk voor de Duitsers en de namen van hen, die weigerden, aan de „Orts- kommandant" had opgegeven. Met ingang van 22 Februari zal de K. L. M. op de Amsterdam—Batavia route weer via Cairo vliegen. Dan zal geen tussen landing meer gemaakt worden te Rome. Een groep van honderd a tweehonderd Franse kinderen zal naar Nederland komen om aan te sterken. De kinderen zullen in ge zinnen te Hengelo enomgeving worden ondergebracht. Bij Koninklijk Besluit is aan mr. P. O. F. M. Cremers burgemeester van Haarlem op zijn verzoek ontslag verleend als lid van de staatscommissie voor de herziening van de Woningwet. Tot lid van deze staatscommis sie is benoemd prof. mr C. H F. Polak, hoogleraar in het, agrarisch recht aan de Landbouwhogeschool te Wagenirgen. Het Nederlandse Beheersinstituut heeft wegens de verwarring, welke bij het publiek bestaat tussen Lippmann. Rosenthal en Co., Sarphatisiraat. Amsterdam en Lippmann, Rosenthal en Co., Nieuwe Spiegelstraat. Am sterdam. besloten de naam der firma uit de Sarphatistraat te wijzigen in „Liquidatie van Verwaltung Sarphatistraat". Het Joods Nationaal Fonds heeft beslo ten tot een actie om 200.000 gulden bijeen te brengen voor aankoop van een mlllioen vier kante meter woestyngrond in het Zuidelijk deel van de Joodse staat. HAARLEM EN OMGEVING De wethouder van Onderwijs der ge meente Haarlem de heer D. J. A. Geluk zal niet op Donderdag maar op Vrijdag van 11 tot 13 uur spreekuur houden. De Ned. Herv. Gem. Beverwijk en Wijk 4 aan Zee en Duin zijn samengevoegd tot één nieuwe gemeente met twee predikants- plaatscn. Ds. J. Keizer te Heemstede heeft het be roep naar de Geref. Kerk onderhoudende artikel 31 K O. te Leiden aangenomen. Voor de Religieuze Kring Aerdenhout zal de heer W. Berkhemer Vrijdag in het ge bouw der vereniging aan de Eikenlaan voor dragen ..De geschiedenis van Saul en David" in de tekst der Statenvertaling. Dezer dagen liet een vijf en twintig jarige onderwijzeres uit Nieuw Vennep een portemonnaie, inhoudende een klein bedrag en wat textielpunten, in een winkel aan de Anegang tp Haarlem liggen. Bij haar terug komst was de portemonnaie niet meer te vinden De recherche werd gewaarschuwd, die een dertig jarige fabrieksarbeidster/iit Velsen aangehouden heeft. Zij heeft de dief stal bekend. De Contactkring Bluemendy! houdt Donderdagmiddag de vierde bijeenkomst in het Jeugdhuis Mevr. De Leeuw—Aalbers, psychiater te Amsterdam, zal spreken over „de psychologische structuhr van ons gezin". De provinciale bondsdag voor Nnord- holland van hei Verbond van Chr. Jonge mannen Verenigingen zal op 29 Maart te Haarlem worden gehouden. Er zullen bijeen- kosten worden gehouden in de Gemeente lijke Concertzaal en het Krelagehuis. Gevraagd te Aerdenhout MEID-HUISHOUDSTER, goed kunnende koken, en een keurig TWEEDE MEISJE, niet beneden 22 jaar. Brieven met opgave van referenties te richten aan het bureau van dit blad, onder no. 9974. Net dagmeisje gevraagd voor hulp in de huishouding. Goed loon. Mevr. DE VRIES, Pijnboomstraat 32, Haarlem-Noord. Taxi Bei 13000 DAG EN NACHT \geoda voor Haarlem DINSDAG 10 FEBRUARI Gcm. Concertgebouw: Volksconcert H.O.V., uur. City: „Morgen is voor eeuwig", 14 j„ 100, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Spaarnc: „Grootpa aieïzo dom niet", alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 ir, Frans Hals: „Het ei en ik", alle leeft., 30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „De man Mder geheugen", 18 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 br. Palace: „Gentleman Jim", 14 j„ 2.00, 4.15, UlO on 9,15 uur. Luxor: „De antiquiar Van er- «y Corner", 18 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. WOENSDAG 11 FEBRUARI Hoscopen; Middag- en avondvoorstellingen. Concerten van moderne Nederlandse kamermuziek Dank zij de prijzenswaardige activiteit van een klein comité zullen de Haarlemse muziekliefhebbers in April en Mei kennis kunnen maken met enige belangwekkende werken uit de hedendaagse Nederlandse kamermuzieklitteratuur. Het comité, dat bestaat uit ds. A. 'van Biemen, dr. Th. de Crauw, prof. dr. A. D. Fokker, H. W. van Kempen, Mart. J. Lür- sen, H. D. Vooren en P. Zwaanswijk, meent dat de programma's van de concerten te Haarlem over het algemeen aan een zekere eenzijdigheid lijden. Aan uitvoeringen van de bekende klassieken- is geen gebrek, maar werken uit de twintigste eeuw hoort men minder vaak, om van de hedendaagse muziek nog maar te zwijgen. Om deze noodlottige cirkel te doorbreken roept het comité de muziekminnaars op tot het bijwonen van een drietal concerten, die op de Donderdagavonden 15 en 29 April en 13 Mei gegeven zullen worden. Op deze concerten, die een besloten ka rakter zullen dragen, worden werken uit gevoerd van Willem Pijper (vijfde strijk kwartet, kwintet voor blazers en Sonate voor fluit en piano), Guillaume Landré (Tweede strijkkwartet), Marius Flothuis (Kwintet voor blazers) en Sem Dresden (drie pianostukken). Het Sweelinck-kwartet en het Haagse blaaskwintet, alsmede de pianist Piet Ket ting hebben zich bereid verklaard deze composities ten gehore te brengen. De uit voeringen zullen slechts kunnen doorgaan op voorwaarde, dat er tenminste honderd deelnemers zijn. HET ST. ELISABETHS GASTHUIS Mr. Van der Wall voorzitter van College van regenten Het college van Burgemeester en Wet houders van Haarlem heeft in zijn laatste vergadering voorzien in de vacature van voorzitter van het College van Regenten van het Grote of St. Elisabeths Gasthuis. Deze vacature was ontstaan door het ver trek van de heer M. A. Reinalda. Thans zal als voorzitter optreden mr. S. C. van der Wall, wethouder van Finan ciën en Sociale Zaken. Tentoonstelling van bolgewassen Van 17 tot 21 Februari zal de Stichting „Bloemlust" te Lisse een tentoonstelling houden van getrokken bolgewassen. De tentoonstelling, die door de directeur- generaal van de Landbouw zal worden geopend, wordt een demonstratie van ge forceerde bloembollen in vele variëteiten. Tevens zullen de resultaten van de jongste wetenschappelijke experimenten op dit gebied te zien zijn. GEVRAAGD GEZELSCHAPSDAME tevens voor lichte huish. bezigh., op buiten omg. Haarlem, in gezin van 2 pers. Beschikbaar: ruime zit-slaapk., centr. verw., goed pension en loon, pers. aanw. Gevr. liefst alleenst. pers., eenvoudig doch beschaafd type, van dieren en natuurleven houdende, muzikaal en zacht karakter. Br. met uitv. levensloop en pers. eigensch. onder no. 9980. EERSTE VERKOOPSTER Mode-Artikelen Wij vragen een prima eerste kracht met veel smaak, gewend om met beter publiek om te gaan. Niet beneden 20 jaar. Behoorlijk salaris en zeer prettige werkkring. DE GROOT. Grote Houtstraat 98. Haarlem. Tel. 16772. Na 6 u. privé: Fred. Hendriklaan 53. Haarlem-Z„ Tel. 20937. gevraagd voor zijden en perkament, alleen prima krachten. Aanmelden van 8—12.30 en 2—5.30 KOENDERMAN, Nieuwe Groenmarkt 21. GEVRAAGD: EEN MEISJE van pl.m. 17 jaar om opgeleid te worden tot MONOTYPE-TYPISTE. BOOM-RUYGROK N.V., Ged. Oudegracht 138, Haarlem. DE TWENTSCHE BANK N.V. vraagt AANKOMEND MANNELIJK en VROUWELIJK PERSONEEL Sollicitaties, mondeling of schriftelijk, te richten tot de afdeling Personeelzaken, Zijlstraat 76, Haarlem. VERVERIJ en CHEM. WASSERIJ vraagt MEISJES Ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking. Aanmelden tussen 10-12 uur Fa. J. LOTTGERING, Amster- damsevëbrt 30A, Haarlem. Gezocht voor zo spoedig mogelijke indiensttreding in de moderne talen. Geboden wordt: aangename, afwisselende werkkring. Salaris 150—175. H. M. HINLOOPEN CO.. Int. Exp. en Scheepv., O.Z. Voor burgwal 101, Amsterdam. Chemisch-Technisch Adviesbureau Dr. J. RINSE en DORST, Zijlweg 340 Haarlem, vraagt EEN 2DE SECRETARESSE SCHEEPSWERF van middelbare grootte vraagt een ONDERBAAS voor reparatie en nieuwbouw. Alleen een uitstekend vakman, die grondig met alle werk bekend is, komt in aanmerking. Br. met bijzonderheden over opleiding en opgave van tegen woordige en, event, vroegere betrekkingen onder no. 9988, FILIAALHOUDSTERS N.V. Meel- en Broodfabrieken „De Zeeuw", B. HUS te 'g-GRAVENHAGE, vraagt voor één barer filialen in Den Haag, met brood-, banket- en chocolade- verkoop, 2 DAMES, zusters of vriendinnen, welke in gezins verband met elkaar kunnen wonen. Leef tijd 20-40 jaar, ongehuwd. Redelijke bestaansvoorwaarden. De bij de winkel behorende woning op n^tte stand is beschikbaar. Geneeskundig onderzoek met doorlich ting verplicht, alsmede het storten van een kleine waarborgsom. Sollicitaties schriftelijk aan het hoofdkantoor, afd. Personeel, Jacob Catsstraat 172, Den Haag. Bankierskantoor te Haarlem vraagt JONGSTE BEDIENDE (mul.) Enige kantoorrroutine strekt tot aanbeveling. Brieven onder no. 9963 bureau van dit blad. BEKWAME STOKER GEVRAAGD WASSERIJ DUYN, Amsterdamsevaart 20. Nette dienstbode óevr. v. d. en n. of voor de dag niet beneden 20 Jaar. Mevr. Diets. Joh. Vermeer straat 13, Heemstede. Direct gevr. net Flink Meisje voor afwas en schoonmaak. Restaurant „Munniks", Grote Markt 10. Handelsbureau zoekt voor het schoonhouden van haar kantoor en andere huishou delijke werkzaamheden nette Werktijden van 8 tot 2 uur. Aanmelden Donkere Spaarne no. 22. Bij de N.V. Machinefabriek Valkenweg 1, Amsterdam-Noord, is plaats voor: meer speciaal voor constructiewerk en voor gereedschappen, alsmede voor een ervaren voor constructie-, plaat- en smeedwerk. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de Afdeling Personeel der N.V. Gevraagd op Hoofdkantoor van onderneming in de bouw- industrie omg. Haarlem, ervaren LOON-ADMINISTRATEUR volledig bekend met alle Sociale Wetten en bepalingen, ioonvoorwaarden etc. In staat om leiding te geven aan de betrokken afdeling en zelfstandig e-v. nw. voorschriften v. d- werken-adm. uit te werken. Alleen zij, die geheel aan bovenstaande eisen menen te kunnen voldoen gelieven te solliciteren, onder opgave van antecedenten, referenties en verlangd salaris, onder no. 9975 Bekw. auto-monteur gevr. Gevr. weg. huw. van tegenw. net zelfstandig Dagmeisje hulp v. werkster aanw. Z. g get. onn. zich aan te melden Dames,, Kruisstraat 19. Gevr. in gezin van 3 pers. Zelfst. meisje in de huish. v. d. en n. niet beneden 35 jaar. Mevr. van Maanen, Oosterduinweg 10, Aerdenhout. Tel. 2^545. In buitenzaak gevraagd: net meisje v. d. en n. loon nader over een te komen. Br. no. 9977. NET MEISJE. als hulp in de huishouding gevr., intern, prettige werk kring, goed loon. Textielbe drijf J. de Kwant, Jan van Goyenstraat 13, Heemstede. NET MEISJE gevr. v. d. en n. of voor de dag. Binnenweg 73, H'stede. gevr. ter opleiding bij F. J. Damave, Zijlstraat 66. voor kantoor- en winkel werkzaamheden. goed hand schrift en kunn. typen. Aan melden Woensdag na 6 u. fa. Joh. M. Schmidt, Barteljo- risstraat 21, Opticien. Gevr. flink keurig voor d. en n. met huiselijk verkeer. Goede beh. Mevr. Smit, Braziliëlaan 27, Over- veen. Tel. 25237. MISSET EN ZOON, Reclamebedrijf en Spuitinrichting vraagt GEROUTINEERDE LETTERSCHILDER Sophiastraat 13, K. .Wolstraat 6. Tel. 13516. Gevraagd: FLINKE JONGEN voor bezorgen, lft. 15-17 j. Vishandel J. Balm en Zn., Blocmend.weg 60, Bl'daal. Steno-typiste gevraagd op kl. kantoor in N.-H. Zelfstandig kunnende werken, voorlopig alleen v. de middaguren. Br. no. 9983 Leerjongen gevr. voor de Schoenmakerij. Een pracht gelegenheid om het vak grondig te leren. Aan melden 's avonds na 7 'uur. Parklaan 96. Haarlem. Stoop's Bad. O verveen vr. aank. Jongen voor machinekamer en hulp tuinman, niet ouder dan 18 jaar. Tevens een Badjongen niet ouder dan 20 j. Aanm. dagelijks aan de inrichting. NETTE LOOPJONGEN gevr. ca. 18 j. Directe in- diensttr. gewenst. Duinoord Boekhandel, Duinoordstr. 86 Haarlem. gevraagd le klas maatwerk. Dames- en Heren kleermakerij Zon neveld. Kanaalstr. 54. IJm. AANKOMENDE KANTOORBEDIENDE gevraagd. Mann, of vr. Br. no. 390 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstr. 32. ERV. ADMINISTRATEUR heeft nog enige dag. disp. v. bijh. v. administraties. Kan toor en telef. aanw. Brieven no. 388 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstraat 32. Broertje en zusje zoeken voor richzelf en hun Pappie en mammie Z KAMERS met keuken of gebr. v keu ken. Brieven no. 9958. Wie helpt mijn dienstmeisje dat gaat trouwen aan kamer met keuken Netjes en eerlijk liefst bij nette werkmensen. Brieven Gevraagd: gemeub. kamers z. pens. v. gezin m. 5 volw, pers. Brieven no. 9957.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3