KERVEZEE U bent tevree Onderaannemer gevr. GEZEEFDE BRUINKOOL >r Taxi? Bel 1.2.3.4.5 Kort en Bondig 'n Bril van KEIP „EEN ANDER DEEL VAN HET WOUD" Bewonderen bekwame lampekappenwerksters Leger des Heils Keuken houtwaren „DeKlompencentrale" Folkersma Hollands Welvaren -IHilTWnm N.V. v. ALTENA Onteigening pnden enz. POENSDAG 10 MAART 1948 HAARLEMS DAGBLAD i(interieur van de spuitkamer na de brand. £>e brandweer bezig met de nablussings- werkzaamheden. Brand in spuitkamer van lampekappenfabriek Noodsprong van 14-jarige knecht rdac. klc-L- D Uit§ s de Dinsdagmiddag omstreeks drie uur brak d 1311(1 uit ln de sPuitkamer van een °P i vierde verdieping van een perceel aan di e Nieuwe Groenmarkt te Haarlem ge recht estigde lampekappenfabriek. aa8s Een dertigjarige spu'iter was daar met Panïijn veertienjarig hulpje bezig met het be- miten van lampekappen met celluloselak. ?en tevoren had hij een electrische ven- iator in werking gezet om de in het ver- ek hangende giftige dampen weg te zui- n. Even later bemerkte hij, dat het nijn van het enige raam, dat zich vlak !8st het schakelbord bevindt, in brand ond. Met een paar doeken probeerde de miter het vuur te doven, doch dit lukte a. hu wierp de brandende lappen weg rende de kamer uit. Het raam uit De kamer stond onmiddellijk in lichter sie en de jonge knecht kon de deur niet e= ;eer bereiken. Hij is het raam uitge drongen op het vier meter lager gelegen '[at. Hij bleef ongedeerd. Van De brand kon beperkt worden tot de An. puitkamer, die geheel uitbrandde. Een op S. C, 5 derde étage gelegen vertrek liep water - hade op. De brand is vermoedelijk door kortslui- C ig ontstaan. volg5 Vooruitstrevende partij voor wereldregering De onlangs opgerichte Vooruitstrevende .DE >rtij voor Wereldregering hield Dinsdag- y^'rond in Brinkman (Houtplein) een goed pochte openbare vergadering. - De eerste spreker, de heer A, Braxhoof- en. verklaarde dat het woord „vooruit- il 2,|revend" in de naam van de partij be- V.eP ekking had op haar economisch program, vm-!t staathuishouding op democratische 3 j" asis wenst te vestigen. Hij zeide van L; lening te zijn dat werkelijke democratie een kapitalistische economie onmoge- d« k is en dat de zogenaamde „vrije econo- ;e" de mens knevelt. De partij staat af- ijzend tegenover elke vorm van dicta- iur, ook een economische. De partij zou echter haar programma, it beloning naar krachtsinspanning iet alleen naar prestaties dus en be- aanszekerheid beoogt, langs evolution- )aire weg willen bereiken, daar zij geweld arwerpt. Mevr. MeijersKehrer hield een vurig leidooi voor de vervanging van de huidige achtspolitiek door een internationale ■chtsorde met wereldparlement en poli- Om deze te bereiken moeten ten eerste mensen overtuigd worden van de nood- aak en de mogelijkheid tot verwezenlij- daarvan en voorts moet langs parle- «ntaire weg naar het doel gestreefd wor- Als zwaarst-wegend argument haalde zij an, dat de tegenwoordige natie-staat onze rjjheid en veiligheid niet meer kan ga anderen en dat de staatkundige ontwik- eling geen gelijke tred heeft gehouden .et die der techniek. Iii noemde het streven naar internationale echtsorde een gebiedende eis voor ieder :ens, al was het alleen maar om de ge- eprimeerde jeugd van heden een licht- unt voor de toekomst te geven. Zij besloot met te zeggen dat het eerste Iternatief thans niet moet zijn kapitalisme n f socialisme, maar machtspolitiek of fede- Hlisme. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM 9 Maart 1948 ONDERTROUWD: 3 Mrt. J. H. Wiersma en F. Luttik: 9 Mrt. G. Reus en C. J. Reitsma. BEVALLEN van een zoon: 7 Mrt, A. Baas (-Snel; D. C. TerraMooijekind: A. M. van akkumGoossen; 8 Mrt, J. G. Roozen an der Laan; J. van der WorpBlansert. BEVALLEN van een dochter: 6 Mrt, T. osmanvan Everdingen; 7 Mrt, I. G. de PinterOchse; 8 Mrt. M. K. Twisk—Huijs- «ns; 9 Mrt. A. van Hamburg—Tschisch; J. einende Muijnck. OVERLEDEN: 5 Mrt. J. G. te Roller, 78 j.. asthuisvest; 6 Mrt. J. Dik, 54 j., Rijks traatweg: E. T. Geesink, 72 j., Westerhout- lark; 8 Mrt. A, M. A. de BrouwerSchen- els, 68 j.. Koningstraat; W. E. H. Sterk— erkemeier, 87 j., Iordensstraat. oop Uw meubilair, Perzische tapijten, doeken, kristal, zilver enz. aan IJLSTRAAT 51 hoek Zoetestraat - TEL. 21670 (Adv.) (tgenda voor Haarlem i Frans Hals: „Alleen in de nacht". 18 j., 2.30, I.OO en 9.15 uur Rembrandt: „In vrede leven", lij.. 2.00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Schot [chter de coulissen". 14 j.. 2.00. 4.15. 7.00 en 115 uur. City: „De gebochelde". 14 j.. 2.15, 130. 7.00 en 9.15 uur Spaarnc: „Het purperen ponster", 14 j„ 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Palace: iCarmen". 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. DONDERDAG 11 MAART Bioscopen; $4iddag- en avondvoorstellingen. Begrotingsdebatten in de Provinciale Staten Voortzetting der vergadering De heer Polak (C.P.N.), die Dinsdag middag de eerste spreker was in de voort gezette vergadering van de Provinciale Staten, zette uiteen, hoe zich de toestand in Tsjechoslowakije ontwikkeld heeft. Vol gens hem is het de wil van het volk geweest en de situatie is ontstaan op regelmatige wijze. Ook in ons land willen de commu nisten werken binnen het kader van de wetten. De begroting noemde de heer Polak schraal. Dat is een gevolg van de positie, welke de provincie verkrijgt door de finan ciële verhouding met het rijk. Voor de vie ring van het regeringsjubileum wilde spre ker gelden beschikbaar stellen, maar dan moeten ze gebruikt worden voor een grati ficatie voor het provinciaal personeel en voor het vormen van een studiefonds voor kinderen van leden van het personeel. De heer B o u m a (Arbeid) meende, dat er van een schrale begroting niet gespro ken kan worden. Bedragen van f 1.200.000 (saldo 1945) en f 141.000 (reservefonds) zijn gebruikt om de begroting sluitend te maken. Dat kan niet dikwijls herhaald wor den. Spreker vroeg toezegging van Gede puteerde Staten, om de wijze van sala riëren voor het provinciaal personeel ge lijk te stellen met die voor het rijksperso neel. Daardoor zal de post op de begroting aanzienlijk verhoogd worden. Spreker drong aan op een voorzichtig beleid en voorts vroeg hij de gemeentebesturen zo spoedig mogelijk in te lichten over de sa menvoeging van gemeenten (commissie- Ter Veen). Volgens de heer Bouma is het van belang dat Gedeputeerde Staten leiding geven bij de wederopbouw en niet het rijk. Er is immers ook sprake van een provin ciaal bureau. De heer Vu lik (K.V.P.) maakte wen sen kenbaar voor salarisverbetering voor het provinciaal personeel. Mr. dr. Van Bruggen (C.H.) merkte op, dat er tegen het communistisch lid in het college van Gedeputeerde Staten wei nig te doen is, omdat hij wettig gekozen is. Wat het beleid van het college betreft, zeide spreker, dat uit de daden niet blijkt, dat het progressief optreedt. Mr. Proper (C.P.N.) beval het instel len van een commissie voor het verlenen van subsidies aan. De aanvragen nemen steeds toe. De heer Vermeulen (A.R.) moest toegeven, dat de ambtenaren, belast met de werkzaamheden voor de wederopbouw het druk hebben, maar de gang van zaken moet toch vlotter geschieden. In het bij zonder gin ,en de gedachten van spreker uit naar de zo getroffen gemeente Velsen, waar velen wonen, die gedupeerd zijn. Het wordt tijd, dat het uitbreidingsplan wordt goedgekeurd en ook, dat er een industrie flat in Velsen tot stand komt. De heer Visser (Arbeid) sloot zich hierbij aan en noemde enige moeilijkheden waarmee het gemeentebestuur van Velsen te kampen heeft, om de plannen voor de wederopbouw door te zetten. Om zes uur werd de vergadering ver tot Woensdagmorgen. Antwoord van Gedeputeerde Staten Woensdagmorgen was het woord aan de leden van het college van Gedeputeerde Staten. Eerste spreker was de heer Van der Donk (K.V.P.), die in zijn inleiding de betekenis van de figuur van Thorbecke schetste. Ook heden nog waart zijn geest in vergaderingen van openbare organen rond. Verder herinnerde hij er aan, dat het hon derd jaar geleden is dat in de grondwet de taak van de Provinciale Staten is vast gelegd. Na een technische beschouwing over de begroting deelde de heer Van der Donk mee, dat instelling van commissies niet mogelijk is. Leden der Staten kunnen altijd inlichtingen inwinnen. De suggesties van leden over de viering van het rege ringsjubileum kunnen later besproken wor den. als Gedeputeerde Staten het „senioren convent" bijeenroepen. Gevraagd is een deel van de reserve te bestemmen voor het aflossen van schulden. Daarmee kunnen Ged. Staten zich niet verenigen. Reserves zijn om tekorten te dekken. Uitvoerig ging spreker in op het ontwerp van de finan ciële verhouding met het Rijk (commissie- Oud). De provincie zal er voordeel van hebben. In de begroting is er reeds reke ning mee gehouden. De heer Bouwman (K.V.P.) deelde mede. dat het nog steeds niet mogelijk is de E.V.C. toe te laten tot het Georganiseerd Overleg. Met een eventuele verhoging van salarissen van het provinciaal personeel is in de begroting reeds rekening gehouden. Getracht zal worden de normen van het personeel gelijk te stellen met die van het Rijkspersoneel. De heer Harmsen (C.P.N.) verheugde zich over de belangstelling welke de leden betoond hebben voor land- en tuinbouw in de provincie. Aan de problemen van de betrokkenen willen Ged. Staten veel aan dacht besteed zien. In Geesterambacht wordt nuttig werk verricht; er moeten ech ter vele moeilijkheden worden overwon nen. Ds. T. Bolt, em. predikant te Haarlem, herdenkt a.s. Vrijdag de dag waarop hij voor 55 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. De jubilaris werd in 1867 te Leens (Gron.ï geboren en in 1892 eandidaat in Zuidholland, om 12 Maart 1893 te Oter- dum-Heveskes zijn ambt te aanvaarden. Hij diende de gemeenten van Grijpskerk, Scher- penzeel (Fr.). Nieuwe-Schans en Jelsum (Fr.), waar hij meer dan 30 jaar werkzaam was: 1 Sept. 1937 verkreeg hy emeritaat. Muziek Het Löwengutli-strijkkwartet speelde voor Toonkunst Het Löwenguth-Strijkkwartet; nooit van gehoord? Best mogelijk: maar laat ik u dan alvast maar beloven dat u er, bij leven en welzijn, nu niet voor 't laatst over zult gehoord hebben. Dit jonge Franse ensem ble, bestaande uit de heren Löwenguth, Murgier. Roche en Basseu, heeft hier Dins dagavond bij „Toonkunst" zijn entrée ge maakt; het is gekomen en het heeft over wonnen. Dit stond al vast na Mozart's Dissonanten-kwartet; het werd nog stel liger met het kwartet in C van Jacques Ibert en het werd bevestigd met Beetho ven's a moll, op. 132. Men kon al gauw uit het samenspel proeven, dat als bijzon dere karakteristiek, een in prachtig afge wogen evenwicht uiterst verzorgde dyna miek en een zeldzame verscheidenheid van klankkleuren met succes betracht werden. Jammer dat er in de grote zaal voorzeker nog vele subtiele détails moesten verloren gaan. Bij al die geraffineerde klankverzor ging onderhoudt.het kwartet niettemin een zeer levendige voordracht. Bij Mozart leek zij mij zelfs wat al te levendig, te roman tisch. Maar ik zou toch niet graag die ver rassende kleurwisseling hebben willen missen bij het Es-dur-thema (later in As) van de finale, al ging het daar al heel sterk op Schubert lijken. Het ensemble liet ons kennis maken met een der jongste composities van Jacques Ibert, het in 1947 voltooide strijkkwartet in C gr. t. Het is een flinke brok gezonde moderne muziek van iemand die het klas sieke handwerk meesterlijk beheerst en zich mag verheugen in een poëtisch zin gende ziel. De constructies van de hoek- delen zijn bijzonder knap, het Andante een prachtig uitgesponnen lyrisch stuk, vol warme, melodische zangerigheid; en het Presto een alleraardigst motievenspel van pizzicati. Het Löwenguth-kwartet toonde in dit moderne stuk het sterkst de waarde van zijn karakteristieke speelstijl; het Andante bleek daartoe een zeldzaam gunstig object. Doch laat ik voorzichtig zijn met aldus te generaliseren, want ik heb nog te vertel len, dat ik sinds Capet's onvolprezen en semble nog nooit zo volmaakt etherisch en passieloos het „Heiliger Danksagung eines Genesenen" in het a-moll-kwartet van Beethoven heb horen vertolken, als dit maal door Löwenguth en de zijnen. En dat was waarachtig niet de enige maal dat wij aan wijlen papa Capet herinnerd wer den. Redenen te over om te mogen voor spellen, dat het jonge ensemble een glan zende carrière voor de boeg heeft en wij er meer van zullen horen. JOS. DE KLERK. DISTRIBUTIENIEUWS Donderdag bestaat er gelegenheid tot het afhalen van bonkaarten voedingsmiddelen, schoenenbonnen en textielkaarten te: Haarlem: restant W. Bennebrock: 9 tot 12.15 uur M en N; 1.30 tot 4 uur O tot en met R. MINIMUMPRIJS BLOEMBOLLEN „Prijzenbesluit betekent verlies van f 9 millioen" De voorzitter van de Bond van Bloem- bollenhandelaren heeft in een brief aan de minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening geprotesteerd tegen het prij zenbesluit, dat aan de bloembollenhandel ernstige schade zou hebben berokkend. In deze brief wordt verklaard: „Het laat zich nu aanzien, dat de ver minderde kooplust van het Amerikaanse publiek, welke toe te schrijven is aan de teruggang van de algemene economische toestand, in het seizoen 1948 een lagere import van bloembollen ten opzichte van 1947 ten gevolge zal hebben. Door de verlaging van de minimum-ex portprijzen zal geen grotere omzet te ver wachten zijn. De door de minister inge stelde prijsvermindering zal het land en in het bijzonder het bloembollenbedrijf, 5.500.000 kosten aan deviezen. Het opleggen van te lage prijzen werkt de mogelijkheid in de hand om kapitaal naar het buitenland te verplaatsen. Wan neer het geoorloofd is bloembollen te ex porteren tegen minimum-regeringsprijzen, die lager zijn dan de werkelijke prijzen op de binnenlandse markt, is het duidelijk, dat iedere exporteur genoodzaakt is meer te maken in het buitenland en de geboden gelegenheid zal aangrijpen om surplus daar te laten, vooral wanneer het Ameri kaanse dollars betreft. Indien de export in 1948 het totaalcijfer van 1947 zou bedragen, dan mag men er op rekenen, dat er op zijn minst 5 procent dus 3.500.000 uit ons land verdwijnt. Dit bedrag vormt met het deviezen verlies van f 5.500.000 een totaal van 9 millioen gul den", aldus de voorzitter van de Bond van Bloembollenhandelaren. De Haarlemse begroting Een zes-daagse? De Haarlemse raad begint Woensdag 7 April met de behandeling der begroting voor 1948. Er zijn vergaderingen uitgeschre ven op Woensdag 7, Donderdag 8, Vrijdag 9, Woensdag 14, Donderdag 15 en Vrijdag 16 April. Er wordt op alle dagen 's middags en 's avonds vergaderd; alleen op de Don derdagen is er geen avondzitting. TYPOGRAFEN VIEREN FEEST De afadeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Grafische Bond herdenkt 1 April haar 60-jarig bestaan. De feestplannen zijn: allereerst een receptie op Zaterdag 3 April, des middags van 35 uur. in Café-Restaurant Brinkmann. Grote Markt. Verder een feest avond voor de leden, oud-leden en voor zo ver er plaats is voor de huisgenoten, op Donderdagavond 8 April in de Gemeentelijke Concertzaal. Aan dit programma werken mede de bekende radio-artisten Max van Praag en Jan Vogel's accordeon-orkest. Tenslotte een kinderfeest voor de kinderen van leden van 6 t/m. 13 jaar. in Hotel „De Leeuwerik", op Zaterdagmiddag 10 April. BOEKDRUKKERS JUBILEUM. De boekdrukker J. Hoefsmit, die giste ren veertig jaar aan de Grafische Inrich ting Joh. Enschedé en Zonen was verbon den. werd tijdens een hartelijke huldiging toegesproken door de heer B. F. Enschedé, die hem namens de directie de gebruike lijke enveloppe overhandigde en door de heer W. H. F. Kollmeyer, die namens de collega's een tafelkleed en enige bloem stukken overhandigde. De staking bij Hin duurt voort Stakers ontslagen De staking by de kousenfabriek Hin N.V. duurt voort. Een poging, gisteravond in de fabrieks- eantine door enkele afgevaardigden van de „Bediijfsunie" (de samenwerkende neu trale. katholieke en protestantse vakbon den) ondernomen om de arbeiders het werk te doen hervatten, is mislukt. Slechts een tiental van de ongeveer 200 stakers heeft hedenmorgen het werk hervat. De directie deelde mede, dat zy de niet- opgekomenen als ontslagen beschouwt. Het stakingscomité, dat gisteren een on derhoud met de directie heeft aangevraagd, werd naar de „Bedrijfsunie" verwezen, daar de directie alleen met de erkende vak bonden wilde onderhandelen. Over de bijeenkomst in de cantine ver namen wij nog van de zijde van de bond van textielarbeiders „De Eendracht", dat aanvankelijk de arbeiders wel geneigd wa ren het werk te hervatten, doch dat zij, nadat de heer Brouwer van de E.V.C. ge sproken had, in hun houding volhardden. De directie van Hin heeft stelling geno men tegen de opvatting, dat de betrokkene zich tijdens de oorlog onbehoorlijk zou ge dragen hebben. Hij was aldus de directie fel anti- nazigezind, heeft geruime tijd in Duitse gevangenschap verkeerd wegens dienst weigering en is tenslotte naar het Oost front gestuurd. De Rijksvreemdelingen dienst had dan ook geen enkel bezwaar tegen zijn tewerkstelling. De directie meende ook, dat de vrees der arbeiders, dat de buitenlanders en in het bijzonder de Duitsers een drukkende invloed op de loonregeling zouden uitoefe nen. ongegrond is. Tenslotte, zo verklaarde zij, zijn wij reeds vele jaren aan een Col- led ieve Arbeidsovereenkomst gebonden. Volgens de directie heeft de E.V.C. de aanstelling van deze Duitser slechts aan gegrepen om de bedrijfsvrede te versto ren. „Als deze stok niet gevonden was, zou er wel een andere gezocht zijn om de Jiond te slaan". Communiqué van het Stakingscomité Het Stakingscomité heeft van haar kant een uitvoerig communiqué opgesteld over het ontstaan en het verloop van het con flict. Daarin wordt gezegd, dat het z.g. contract met de directie, dat het aantal buitenlanders tot tien beperkt zou blijven, onder protest is aanvaard en dat in het geval, dat Duitsers aangenomen zouden worden, over ieder geval afzonderlijk over leg zou worden gepleegd. Opgemerkt wordt, dat de betrokken Duitser, die reeds voor de oorlog bij Hin werkte, toen „gehaat werd wegens zijn on sociale houding". Het communiqué besluit: „Het personeel van de firma Hin wenst uitdrukkelijk te verklaren, dat het zelf de staking gewild heeft en deze niet door druk van buiten af is opgelegd". TRIBUNAAL-UITSPRAAK. De eerste kamer van het Haarlemse Tribu naal bracht hedenmorgen advies uit in de zaak tegen de gewezen directeur van de Middelbaar Technische School te Haarlem, de 70-jarige G. de G. Hem werd vijf jaar internering, waarvan de tijd van heden af als voorwaardelijk beschouwd wordt, en een boete van drie duizend gulden opgelegd. Bo vendien werd hij uit de rechten ontzet. BINNENLAND De huwelijkszwendelaar en pseudo- agent van de UVO. de technicus A„ die een meisje in Velp oplichtte voor een bedrag van f 24.000 werd door de Arnhemse rechtbank conform de eis veroordeeld tot 2Ü jaar ge vangenisstraf. Prins Aschwin von Lippe-Bicsterfeld. de broer van Prins Bernhard. zal heden per K, L. M van Schiphol naar New York vertrek ken. Prins Aschwin is voornemens in de Ver enigde Staten verschillende universiteiten te bezoeken De 29-jarige leerling-machinist B. E. is in Coevorden van een locomotief gevallen. Hij geraakte onder de wielen waardoor bei de benen werden afgereden. Het conflict in de Amsterdamse bouw nijverheid breidt zich nog steeds uit. Thans zijn ongeveer 1700 bouwvakarbeiders in staking. HAARLEM EN OMGEVING De rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard: H. J, N. Hoger- vorst, bloembollenkvveker en -handelaar, wonende te Aerdenhout, Leyweg 9. Rechter commissaris: mr. J. H. H. Hülsmann. Curator: mr. P. J. Prinsen Geerligs, advocaat en pro cureur te Haarlem. Mr. G. Jansen te Heemstede, is met in gang van 15 Maart, benoemd tot lid van het college van rijksbemiddelaars. Hy volgt prof. mr. A. C. Josephus Jitta op die op zijn ver zoek uit die functie eervol ontslagen is. Ds. W. Glashouwer tc Nyverdal die be roepen was bij de Ned. Hervormde Gemeente te Bloemendaal in de vacature ds. J. C. van Dijk heeft voor dit beroep bedankt. Bij de Ned. Hervormde Gemeente te Halfweg is wegens het vertrek van dr. H. O. Molenaar naar Scheveningen beroepen ds. J. Schaap te Purmerland. De heer K. F. Valken te Heemstede is aan de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor het examen civiel ingenieur. Voor de Contactkring tc Bloemendaal spreekt Donderdagmiddag 11 Maart in het Jeugdhuis mevr. dr. de LeeuwAalbers uit Amsterdam over „Conflicten in het kinder leven". DAT IS GOED GEZIEN GROTE HOUTSTRAAT 137 naast LUXOR Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 361 356% Unilever 329 y2 328 ft Philips 402 396% 185 184% Nederlandse Ford 392 ft Nederlandse Kabel 316 v. Berkel's Patent 136 131% Scheepvaart-Unie 196 ft 193 ft Holl.-Amerika Lijn 224 V2 Deli Maatschappij 217ft 211% H. V. A. 259 258 A'dam Rubber 185 184 Ned. Handel Mf). 169 ft 163% N.-l. Handelsbank 133 ft Billjton Mij. II 505 STADSSCHOUWBURG Zaterdag 13 Maart, 8 i Toneelgroep „Comedia" Toneelspel v. Lillian Hellman. Regie: Johan de Meester m.m.v. Rika Hopper. Ank v. d. Moer, Ellen Vogel. Elly van Stekelenburg, John Gobau. Han Bentz v. d. Berg. Henk Rigters, Jack Dixon. Prijzen: 1.tot 3.50 (alles inbegrepen). Voorverkoop vanaf Donderdag van 103 u. Coupons geldig. Telefo nisch na 12 uur. zullen ze Uw kleine. Niet het minst om de aardige en flatteuse kleertjes. Geen wonder, het komt van „BABY-LUXE". Deze week bijzonder aanbevolen: BABY-CAPES en onze bekende rode BRETEL-BROEKJES. „BABY-LUXE", L. Veerstraat 14 Tel. 14102 met ploeg TIMMERLIEDEN voor het uitvoeren van het timmerwerk aan woningbouw, zonder levering van materiaal, omgeving Haarlem. Aanvang eind April. Brieven onder no. 224. HENKA, Herengracht 562. Amsterdam, vraagt voor direct Hoog loon, vast werk. prettige omgeving. Aanmelden dage lijks. Fijnwasserij HAAK. Mr Cornelisstraat 33. Haarlem vraagt NETTE STRIJKSTERS en UITPAKSTERS Alleen meisjes van onbesproken gedrag worden verzocht zich aan het kantoor aan te melden. Gevraagd een prima 1e VERKOOPSTER welke haar volle energie wil geven voor de verkoop van PARFUMERIEËN. Geboden wordt een goed salaris met vooruitzichten. Brieven met volledige inlichtingen, referenties en opgave van leeftijd onder No. 223 bureau van dit blad. Ten kantore van BOOM-RUYGROK N.V. kan per 1 April a.s. geplaatst worden: 1e. EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT voor de afdeling banderolles 2e EEN EMPLOYé voor eenvoudige administratie. Ook gepensionneerden komen in aanmerking. 3e EEN STENO-TYPISTE voor buitenlandse correspondentie. 4e. EEN JONGEDAME als assistente van de chef der afdeling advertenties Brieven met volledige omschrijving betreffende opleiding, referenties enz. aan het adres: Ged. Oude Gracht 138, Haar lem. Persoonlijke aanmelding alleen na oproep. LOOSJES vraagt voor spoedige indiensttreding JEUGDIGE ADMINISTRATIEVE KRACHT M.U.L.O.-diploma, Salaris nader overeen te komen. Sollicitaties liefst mondeling: Gr. Houtstraat 100. Ceramstraat 4. Donderdag 11 Maart n.m. 8 uur: Causerie over Zendings werk in Indië. Toegelicht door film. o.l.v. Majoor Glad pootjes (Zendingsofficier). 5 uur n.m. films voor kinde ren. Voor volwassenen en kinderen toegang 15 cent. Haarlemse Vereniging Maatschappelijke Zorg voor Zieken. Jaarlijkse Algem. Ledenver gadering op 18 Maart a.s. 's av. 20.30 u. in het St. Eli sabeth's Gasthuis. DE OPENBARE VERKOPING op 11 Maart 1948 in het Nota rishuis a. d. Bilderdijkstr. 1 te Haarlem van de percelen Schoolplein 2. Schoolstraat 13 en 15 en Haarlemmerstraat 7 te Zandvoort. gaat niet door Alle percelen zijn. in afwij king van de aan ondergete kende verstrekte opdracht tot veiling, verkocht. J. WILDSCHUT. Kon.weg 103, Haarlem. Weer SIGAREN bij Uw rantsoen Sigarenmagazijn „CENTRA" GEN. CRONJESTR. 126. VOOR AL UW DR. LEIJDSSTR. Tel. 11784. Gevr. te Bloemendaal Nette Dienstbode niet beneden 25 jaar. voor dag of d. e. n. in gezin zon der kleine kind. zelfst. kunn. werken, hulp werkster aan wezig. Brieven 233. Gevr. in kl. gezin MEISJE boven 20 j. als hulp in de huish. van 8.30 tot 12.30 of tot 2 uur Heemst. Dreef 62. Tel. 28610. Heeft U 'n luidspreker Dan hebben wij een prima toestelletje voor u. met „Mu- cov" spoel en nieuwe Phi lips lampen, krachtig vol geluid. Slechts f 60 compl. in kastje. Dito met ingeb. zware dyn luidspr. in luxe kastje f 95. Volslagen toestellen in fraaie notenkast (handwerk) selec tief, krachtig volle garantie vanaf f 182.50 Gedipl. Radiomonteur RIOUWSTRAAT 14. Geen wonder! Deze kleu- ter krijgt - ook nu de zon verstek laat gaan - zijn dagelijkse portie 1 natuurlijke vitaminen C uit Hero's Tomatensap - en het is nog lekker, bovendien! Werkster gevr. bij Fa. de Kwant. Jan van Goyenstraat 13, H'stede. MOORE ER HALSSTRAAT 1 TEL 1462* Fotocopieën beter, sneller en goedkoper Foto Hilarius GR- HOUTSTRAAT 102 TeL 10866 3.80 per 100 K.G. Kleverparkweg 21B Tel. 11716 TAXATIES Roer en Onr. goederen. H. W. VROLIJK. Beëdigd Makelaar. Heussensstraat 16 Tel. 23693. Haarlem B. g. g. Boodschappend. K 08 Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Haarlem, brengt ter openbare kennis, dat van 11 Maart tot en met 6 April 1948 op alle werk dagen ter gemeentesecretarie 7e afdeling voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Raad van de gemeente Haarlem van 3 Maart 1948 no. 30 tot onteigening van percelen en perceelsgedeel ten ten noorden van de Zo- mervaart en het geprojec teerde park nabij de Fuik vaart. ten einde uilvoering te kunnen geven aan drie ter plaatse geldende uitbrei dingsplannen.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3