HMRLEM-E.D.O. S „Voortaan is er slechts één brandweer' Massale- verkeersopvoeding per luidspreker Chevrolet - Buick Kort en Bondig H.O.V. BEETHOVEN-CYCLUS 1948 Instituut voor Arbeidersontwikkeling Groentjes L. ENGEL'S Besteedt Uw zeepbon bij: Bakker's Behang Veilinglokaal „Quinto" DONDERDAG 1 APRIL 1948 HAARLEMS DAGBLAD Commandowisseling in de brandweerkazerne Hedenmorgen om half tien had op het Ri .terrein van de Haarlemse, brandweerkazer ne de overdracht van het commando van de beroep- op de vrijwillige brandweer plaats. De burgemeester van Haarlem, mr. p. O. F. M. Cremers, releveerde dat zowel de vrijwilligers als de beroepsbrandweer uitstekend werk hebben verricht. Wanneer B. en W. er de voorkeur aan .hebben gegeven terug te keren tot de voor oorlogse organisatie, dan zijn zij daarbij door de gedachte dat het verleden bewezen heeft, dat de brandbestrijding 'dl met gerustheid aan de vrijwilligers kan bied urorden overgelaten. De* burgemeester achtte het een groot voordeel, dat bij een uitgebreide groep Haarlemmers op deze wijze burgerzin, moed en offervaardigheid kan worden aangekweekt. Dat de vrijwillige organisa tie bovendien goedkoper werkt telt eerst op de laatste plaats. Thans, aldus spreker, staan hier voor mij drie groepen: zij, die gaan, zij, die blijven en zij, die komen. Voor de eersten is het geen gélukkige dag: zij nemen afscheid van werk, dat zij verricht hebben. Hun optreden naar buiten was onberispelijk en er heerste een hartelijke kameraadschap, mede dank zij de energie en de taktvolle leiding van hun commandant, de heer Roelofs. Ook voor hen die blijven is het geen prettige dag. Zij staan huiverig tegenover het nieuwe. Tot nu toe hebben beroeps- en vrijwil- *e brandweer naast en soms ook tegen over elkaar gestaan. Ik ken die begrippen niet meer, aldus mr. Cremers. Voor mij er voortaan maar één brandweer: de Haarlemse. Beide groepen zijn geroepen tot nauwe samenwerking. Haarlem had, heeft en houdt een brandweet1 waarop het trots mag zijn. Afscheidswoord De commandant van de beroepsbrand weer, de heer J. H. C. Roelofs, herinnerde er in zijn kort en kernachtig afscheids woord tot zijn in twee rijen opgestelde mannen aan, dat het goede contact, dat er .tussen de commandant? en de troeo bestond hem tot een grote steun in moeilijke om standigheden is geweest. Voor deze mede- werking zegde hij hen hartelijk dank. 4 Hij wenste hen, die weg moesten gaan .veel succes in hun nieuwe functie- toe. al begreep hij wat dit afscheid voor hen be tekende, want „het brandweerberoep griipt de mens in hart en nieren". Tot hen die ^lijven zei heer Roelofs: Ik weet wat er in jullie ómgaafc Onge twijfeld zullen er wel eens moeilijke mo menten aanbreken. Gebruik dan je ver- icol jtand en toon je goede wil. De combinatie van deze twee zal tot goede resultaten voeren. De gedachten van de nieuwe comman dant, de heer H, C. Vernout, gingen terug naar 1942 toen het commando aan een N.S.B.-e* moest worden overgedragen. Vandaag Zou er reden zijn voor een feest- ware het niet, dat er wederom een corps staat opgesteld, dat verdwijnen gaat. Het spïit ons. dat niet het gehele corps in veerdienst kan blijven. Ook de heer Vernout hoopte, dat er in de toekomst geen onder scheid tussen bezoldigde en onbezoldigde iggi krachten zou bestaan, doch dat er in hechte 'log samenwerking en vriendschap aan een r bi doeltreffende brandbestrijding gewsrkt zou Blo worden. De dienst gaat gewoon door, de P.T.T. heeft nog niet alle wekbellen in me - Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 31 Maart 1948 ONDERTROUWD: 31 Mrt. B. J. van der !ake|Wiel en C. J. van Warmerdam: N. H. P. Die ben en B. Mossinkoff; A. C. M. M. Brouwer en A. H. Handgraaf; P. J. Stroomer en H. H. de Vries: F. Dijk en E. A. van Kalmthout; M, J. Glas en M. W. Wijtvliet; J. J. P. van Berkum en J. C..Hoogland; W. Hooglust en M. A. K van den Eijkel; F. J. Lourenburg i. Q en I. A. Pliester; J. Klop en C. W. Pickhard; iwd J C. Weijts'en J. van der Wateren; F. B. j dl Sieverding en'C. Hol; A. van Cuijlenborg en ïslu W A- F. Martens; A. Klein en J. Nijhuis; G. 'i T. Struik en W. van Broekhuizen; D. Gaas- beek en M. G. West; J. G. Misset en J. Benz; aa™A. L. Sloot en G. Blaas; N. T. de Winter en J. M. Bakker; H.*Schmitz en M. W. J. Cors- i et ten; W. F. Hammer en M. J. Verzeilberg; P. ddf Wever en C. C.. M. Ligthart; W. Klaver en ■jbb C. van Zalen; J. van Hengel en A. van Daa- len; P. Tuin en S. M. Vester; P. J. Nijs en E. J. van Ooijen; C. A. Fünckler en E. G. J. Schulte; J. A. Kenselaar en M. E. van Vier- sen; M. Vriends en C. L. de Jong; P. Ulrigh E. Koelemeijer; H. Streekstra en A. M. Dijkstra; G. van Baak en H. M. van Heerden. GEHUWD: 31 Mrt, C. Steenkist en A. C. an Nieuwenhuizen; A. J. Moonen en J. A. Breukers; A. B. Nieuwenhuis en J. E. van der Wereld: A. C. Meeuwenoord en M. J. Koks; B. Konings en C. Stokman; B. H. H. Kathmann en J. M. Daalm,eijer; G. A. Bona- rius en A. H. M. Kaandorp; W. J. M. Bielen en M, F. van Wamel; G. J. Bartelsman en H. van Buuren; M. F. A. Aris en H. C. F. Boos; A. Lindenberg en C. Halderman; H. J. Bour- gonje en P. C. M. van Vugt; J. H. Wiersma en J. F. Luttik; W. de Vink en G. Smidt; J. P. Koelemij en H, M. van Nes; O. de Haan en W. M. Reijmers; A. de Wolf en A. E. van Wetten; A. C. Niessink en S. A. E. Schol; P. B. Hees en J. van den Noort. BEVALLEN van een zoon: 2fl Mrt. R. C. DentonThompsonIsaac; C. Nueboer; 30 Mrt, orde, zodat niet alle vrijwilligers nog op geroepen kunnen worden. De heer Vernout richtte nog enkela woorden tot de heer Max Ifehres van de Rijksbrandweerinspectie en dankte de heer Roelofs voor zijn adviezen in het over gangstijdperk. Nadat de verschillende leden van he\ College van hoofdbrandmeesters, onder wie de ondercommandant B. J. van Liemt en de brandmeesters aan de troep waren voorgesteld, liet de nieuw-benoemde ad junct-hoofdbrandmeester J. W. Hoffmann inrukken. Een moment van de overdrachts plechtigheid. Heemstede R.-K. HARMONIE „ST. MICHAëL". Op Zondag 4 April zal de R.-K. Harmo nie „St. Michaël" in het R.-K. Verenigings gebouw haar jaarfeest geven. Medewer king zal worden verleend door het tam boercorps onder leiding van de heer W. v. d. Peyl en een cabaretgezelschap. Burgerlijke stand van Bloemendaal GEBOORTEN: P. W. M. Veldt—de Vries, z.: H. J. A. Serné—Cornelissen, z. ONDERTROUWD: J. Kruijer en A. J. M. Kramer. OVERLEDEN: Wed. A. BanserNelissen, 67 j.; G. Kniphorst, 86 j.; Wed. M. W. Bij voet—Eldering, 83 j.; Wed. H. C. Quarles van Uffordde Favauge, 84 j. GEHUWD: H. Wilmink en L. D. Kraak. Opmerkelijjce resultaten „Hallo, hallo, hier is de verkeerspolitie! Wielrijders voor de stoplichten rechts op stellen, auto's links!" De stem komt pardoes uit de lucht vallen en schept op slag 'orde in het verkeers- gewriemel op de Grote Markt. De fietsers scharen zich netjes twee aan twee op een rijtje on het snelverkeer komt er keurig in het gelid naast te~staan. Intus sen hebben nieuwsgierigen de bezitter van dit machtige stemgeluid reeds ontdekt. Het is brigadier Van.Zijl, die naast de bestuur der van een blauwe politiewagen, via mi crofoon, versterker en luidspreker zijn aan wijzingen aan de passanten doorgeeft. Aanwijzingen niet alleen: ook goede raad. Want tenslotte betreft het hier geen aan sporing tot het opvolgen van politie verordeningen zonder -meer, maar een op merkzaam maken van alle deelnemers aan het stadsverkeer op hun pure eigenbelang. „Wanneer u links afslaat mag u gerust achterom kijken. Wellicht komt er een razend snelle auto aan die niet meer tijdig, stoppen kan!" schalt d^brigadier over het Kennemerplein, waar deze waarschuwing met het oog op de vele aftakkende ver keersaders geen overbodige luxe is. En na vijven, als de grpte stroom zich van het centrum ,uit onder het Jansweg- viaduct naar Oost en West begeeft, wordt daar op de hoek van het Prinsen Bolwerk een staaltje van massa-verkeersopvoeding ten beste gegeven. „Bochten naar rechts zo klein, die naar lipks zo ruim mogelijk nempn!" „Altijd duidelijk richting aangeven. Niet met zo'n slap handje daar!" „Fietsers steeds met niet meer dan twee man naast elkaar rijden!" Massa wordt bereikt Want dit is het voordeel van deze metho de: de grote massa wordt ermee béreikt. Er gaat trouwens altijd een motor met zijspan mee, waarvan de berijders de eventuele onwillige overtreders voor hun rekening nemen.» Ook stellen deze agenten zich op de „bedreigde" punten op en delen biljet ten met verkèersregels uit aan hen, die een fout maken. De uitwerking van het streven van deze mobile verkeers- opvoeders is niet te onderschatten. Wij hebben waargenomen hoe het chaotische oversteken van voetgangers op de Grote Matfst in een ommezien langs de daarvoor aangewezen oversteekplaatsen geschiedde. Geen gedrang, geen gauw-nog-even-pro- beren en geen weifelingen meer. Een rus- „Infer Nos" naar Zwitserland Het Haarlems Kinderkoor Inter Nos gaat een reis maken naar Zwitserland, teneinde o.a. in de sanatoria te Davos voor de Neder landse verpleegden te zingen. In Zwitserland logeren de kinderen bij gastvrije. Zwitserse gezinnen. De reiskosten worden door de ouders betaald, maar er is een aantal ouders vooral als er meer Dekkerdan een kind uit een gezin meegaat, die 't FonvilleRosenhart; A. bedrag onmogelijk bijeen kunnen brengen. Kuijpers—Dirks; G. A. MeijHak; A, Bus- Om te zorgen dat om financiële redenen geen v.- m n» /-i r,-.- enkel kind thuis behoeft te blijven, wordt een bazar gehouden op 6, 7 en 8 April in het Krelage-Huis te Haarlem. Vele attracties staan op het programma, o.a. rad van avontuur, schiettent, spo.oktent, muziek door de Gangmakers. Woensdagmid dag is er een kinderfeest met poppenkast, Donderdagmiddag een speciale handwerk- bazar. Op de openings- en op de sluitingsavond zal men het kinderkoor onder leiding van Jan Booda kunnen beluisteren, het mannen koor Proza an Poëzie", eveneens onder lei ding van Jan Booda, heeft Woensdagavond zijn medewerking toegezegd. Naast de verschillende mooie stands zal vooral de Zwitserse stand uw aandacht vragen. DISTRIBUTIENIEUWS scherKippersluis; E. M. C. Beimersvan der Kam; C. J* W. Zoet—Baars; 31 Mrt, C. A. van VeenJansen; W. van Vlietin 't Veld. BEVALLEN van een dochter: 30 Mrt, H. van DijkeBrink; P. A. VesterBouwman; L. W. A. KlaassenRitter; A. G. yan Beest Knaven; E. vap PolenBols; 31 Mrt, J. J. C. Sieragde Graaf. OVERLEDEN: 28 Mrt, I. G. de Graaf. 2 m., Kamperl.; 29 Mrt, L. Zaaijer, 76 j.. Gen. de la val Reijstraat; 30 Mrt, F. C. Dupuy, 80 j., Wagen- h< weg; H. de Vries, 71 j„ Woüwermanstraat. grote voorraad onderdelen AMSTERD. RIJTUIG MU-i Off DEALER Agenda voor Haarlem DONDERDAG 1 APRIL Haarlemse Kegelbond: A. N. W. B.-avond. 8 uur. Gem. Concertgebouw: Jubileumavond Henriëtte Davids, 8 uur. Luxor: „Lost in a harem", 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. City: „Mrs. Minniver", 14 j., 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Spaarne: „Ons Californië", 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Grof geschut", alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Wonderman", 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uu.r Palace: „Aladin in Bagdad". alle leeft., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. VRIJDAG 2 APRIL Stadsschouwburg: Charlotte Kohier draagt Voor „Waan of werkelijkheid", 8 uur Biosco pen: Middag- en avondvoorstellingen. tige, regelmatig bewegende file, slechts onderbroken door het stoplicht. „Het gaat al een heel stuk beter dan een half jaar geleden", zegt brigadier Van Zijl tevreden. „We hebben nif een jaar ver- keêrsacties gehad, waarin we steeds op de spitsuren present waren. Straks komt er nqg een actie speciaal voor het snelver keer; dan doen we ook weer mee. Maar het moest meer gebeuren". Overigens jammer dat vele drukke pun ten zich door hun engte niet lenen voor een doeltreffend opstellen van de auto.' Het is onmogelijk gebleken de wagen bij het pas- sagiersgekrioel op de hóek van Houtplein en Témpeliersstraat te parkeren. Hetzelfde geldt ook voor het Verwulft en de hoofd straten. Maar daar waar het wel kan heeft de verkeerswagen zijn nut volop bewezen. „In de nacht van 23 April" Johan van Doorn heeft zijn toneelstuk „In de nacht van 23 April" een comedie genoemd en niet een thriller. Deze gelukkige bij komstigheid schenkt mij vertrouwen in het vermoeden dat het hele daarin voorkomende „mysterie van de vermoorde schoenenko ning" niet meer dan een practisch voorwend sel is geweest om een ongedwongen spionnage in het verworden huwelijksleven van moderne mensen te bedrijven. Misschien is de wens de vader van deze gedachte, want als ik gelijk heb steekt er in Johan van Doorn een toneelschrijver van in deze contreien ongewoon formaat. Het kan natuurlijk ook zo zijn. dat hij een dergelijk plezier heeft gekregeh in de uit werking van het veelkleurige borduursel rondom het centrale patróón, dat hij zijn gevoel voor juiste verhoudingen er bij kwijt is geraakt. Maar ook in dat geval behelst dit stuk een stevige belofte van gevoelige^milieu schildering en overwegend humoristische karaktertypering, die ingelost kan worden bij de gratie van nïeer discipline. Aan deze eersteling is menig steekje los! Gelukkig beschikt de Koninklijke Letter lievende vereniging J. J. Cremer over een regisseur (Henk Bakker) en een aantal wer kende leden, die vrijwel alle bezwaren in deugden konden veranderen. Dank zij een voor amateurs zo goed als perfecte vertol king mag de criticus zonder enig gewetens bezwaar de overtredingen van de wetten der dramaturgie .voor lief nemen. Uitblinkster was Anneke de Wilde. Als ik haar speltfnoest beoordelen volgens de maatstaven, die ik in het laatste nummer van het Cremer-nieuws heb aangetroffen dan zou ik haar optreden met een 12 honoreren. Ook Wim Rijke ging de perken van het decimale stelsel te buiten. Beider doen en laten was volkomen echt. Eki OostwaldBouwer beantwoordde niet geheel aan de tekst. Haar verschijning werd tezeer overschaduwd door de komende ge beurtenissen. Overigens was haar creatie vlekkeloos. De onmiskenbare acteursgaven van Johan van Doorn moeten niet in de breedte worden uitgesmeerd. In een kleine partij valt hij scherper op. Henk Bakker ver grootte in zijn eigen rol alle fijne trèkjes tot kluchtspel-effecten, echter niet zonder succes. De prestaties der anderen vinden hun be kroning in het samenvattend oordeel: een gaaf doorwerkte uitbeelding van een gezellig stuk. DAVID KONING Haarlemse rechtbank deed uitspraken Een drie en zestig jarige landarbeider uit Hoofddorp was in contact gekomen met de zeven en dertig jarige zaakwaarnemer J. van D. uit Haarlem en deze had hem verteld, dat hij inlichtingen kon inwinnen over diens zoon, die in een Russisch krijgsgevangenen kamp zou vertoeven. De zaakwaarnemer ont ving steeds hoge bedragen, z.g, voor het ver zenden van kleren enz. Het geld gebruikte hij echter voor zich zelf. Van D. heeft wegens oplichting terecht gestaan voor de Haarlemse rechtbank, die een straf van twee jaar op legde. De acht en twintig jarige fabrieksarbei der J. B. uit Westzaao, die terecht heeft gestaan wegens bedriegelijke bankbreuk, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. Het vonnis tegen de arbeider H. L. S. uit Purmerend, die in 1945 in Hamburg was getrouwd met een Duitse vrouw, terwijl hij reeds gehuwd was, luidde drie maanden ge-, vangenisstraf. Bij de Chr. Geref. kerk te Lisse is beroe pen ds. N. Brandsma te Rijnsburg, die zo juist bedankte voor Maassluis. Oud-Haarlemmer.in beroep tegen doodvonnis De thans byna 70-jarige C. C. K., die tot 1924 inspecteur vön politie te Haarlem was en daarna eerst in Heemstede en later in Apeldoorn woonde, trad na de Meidagen van 1940 toe tot de N.S.B. Hij maakte zich daarna schuldig aan het verraden van Joden en werd deswege enige tijd geleden door het Bijzondere Gerechtshof te Arn hem tot de doodstraf veroordeeld, van welke sententie hij in beroep ging bij de Bijzondere Raad van Cassatie, die Woens dag deze zaak behandelde. K. verklaarde, dat hij lid van de N.S.B. was geworden door de propaganda voor het nationaal socialisme via de radio en uit verveling. Hij verveelde zich, omdat hij niets te doen had. De president van de Bijzondere Raad van Cassatie merkte op, dat hij dan toch iets beters had kunnen doen. c Hetverraden van Joden deed hij uit Jodenhaat en uit idealisme, naar hij ver klaarde. De procureur-fiscaal meende, dat men over de aan requirant op te leggen straf niet behoefde te aarzelen. Requirant heeft zich als particulier geheel vrijwillig ter be schikking gesteld voor de jacht op cfe Joden. Dat alleen noemde de procUïeurr fiscaal al zo erg, dat daarvoor de doodstraf past. Doch bovendien heeft requirant ook nog een franc-tireur willen zijn, heeft hij ook nog mee willen helpen aan een door de Duitsers tegen de geallieerden opgerichte sabotage-groep. De procureur-fiscaal con cludeerde tot verwerping van het beroep. SCHEEPVAART MIJ. NEDERLAND. Amsteldiep. 30 Mrt van Soerabaja naar Semarang. Bali. 27 Mrt te Soronk naar Makassar. Poelau Laut, 30 Mrt te Massaua naar Port Said. Rempang, 31 Mrt te Penang naar Singapore. Riouw, 30 Mrt van Aden naar Suez. Singkep. 26 Mrt te Soerabaja naar Banjoewangi. Ceram, 26 Mrt van Vancouver naar Amsterdam. Hugo'dé Groot. 30 Mrt van Amsterdam naar Londen. Tabian, 30 Mrt van Suez naar Batavia. K. P. M. 30 Mrt van Aden op weg van Rotterdam naar Batavia. OCEAAN, Polydorus, 29 Mrt van Soera baja naar Balikpapan. K. H. L MerWede, 30 Mrt van Pernam- buco (thuisreis). Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford. Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn DeM Maatschappij H. V. A A'cfam Rubber Ned. Handel Mij... N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers gisteren i 356 Yz. 324 Vz 291 188 361 313 136 1971/2 221 230 269 201 165% 132 540 Openings koersen 358% 326 291 187 y2 1331/2 232 268 1971: Mr. dr. G. A. W. ter Pelkwtfk, die van 1934 «nf met 3 jaar onderbreking tijdens de bezetting burgemeester van Utrecht is ge weest. heeft Woensdag afscheid genomen van de raad en het gemeentepcrsoncel..' Tweehonderd Franse kinderen zijn gisteravond uit Parijs naar Nederland ver trokken. Zij gaan op uitnodiging van dc stad •Hengelo, waar zij zes weken zullen ver toeven. De onzekere factoren met betrekking tot de import van de voor ons land beno digde stikstof- en kalirneststoffen maken het noodzakelijk de distributie van deze kunst meststoffen ook voor het bemestingsjaar 1948 —1949 (1 Juli 1948 tot' 30 Juni 1949) te hand haven Bij Wyifc is een vrachtauto met aan hangwagen van de hoge IJsseldijk gereden. De chauffeur werd licht gewond, doch de 50 jarige hulpchauffeur L. uit Deventer geraak te onder de vrachtauto en werd op slag gedood. HAARLEM EN OMGEVING Een aantal meisjes, leden van de jeugd groepen van het Christelijk meisjesverbond, is Woensdagmiddag in de Noorderkerk te Haarlem bijeen geweest om te luisteren naar wat hun mede-leden presteerden op het ge bied van zang, declamatie en sketches. De gehele kring Kcnnemerland van Beverwijk en IJmuiden tot Bennebroek was vertegen woordigd. Op 9 April hoopt de heer P. J. Brand, offsetdrukker bij de N.V. Joh. Enschedé en Zonen jie dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar in dienst trad. Het Instituut voor Arbcidsontwikkeling organiseert Zondag 4 April zijn laatste film voorstelling in dit%seizoen. Er zal vertoona worden David Leans meesterwerk „Brief Enounter". De voorstelling vindt plaats in het Frans Halstheater. „Atoomenergie" vormt het onderwerp van de lezing, die de heer Sjoerd Bonting op Maandag 5 April in ,,d'Appelaer", Damstraat 19, voor de Demoeratisch-socialistische Jon geren Vereniging „Nieuwe Koers" houdt. De Haarlemse verkeerspolitie roept ge tuigen op, die inlichtingen kunnen verschaf fen over de personenauto, die op Zaterdag 20 Maart omstreeks half vijf op de Grote Markt hoek Jansstraat een 24-jarige fietsende verpleegster aanreed. DISTRIBUTIEKRING HAARLEM AANVRAGEN OM WERKSCHOENEN. De directeur van de Distributiekring Haar lem m3akt bekend, dat in het tijdvak van 2 tot en met 14 April a.s op onderstaande kan toren gelegenheid bestaat tot het afhalen en indienen van aanvraagformulieren voor werkschoenen (MD 333-04). Thans komen in aanmerking personen van 16 jaar en ouder, voorkomende op de gelden de beroepenliist, voor zover zij na 30 Juni 1947 nog geen bon voor werkschoenen heb ben ontvangen. Aanvragen door bedrijven met 5 of meer arbeiders behoren collectief te geschieden bij de Distributiedienst der gemeente waar het bedrijf is gevestigd. Aanvragen door arbeiders. Werkzaam in bedrijven met minder dan 5 arbeiders, moe ten individueel geschieden bij de Distributie- dienst van de gemeente van inwoning. Kantoren: Haarlem: Vleeshal, Grote Markt. Heemstede: Binnenweg 160. Bloemendaal: Bl'daalseweg 188, Overveen. Zandvoort: Haltestraat 4. De betreffende T D dient te worden over gelegd. Inzending per post kan niet geschieden. ZES CONCERTEN op»Dinsdag 13, ^0, 27 April, 11, 18 Mei en Vrijdag 28 Mei Dirigenten: MARINUS ADAM en KEES HARTVELT Solisten: GIJS BETHS, viool; WILLEM ANDRIESSEN, SAS BUNGE, COR DE GROOT en EDUARDO DEL PUEYO, piano, HéLcNE LUDOLPH, so praan; NEL MARWITZ—DE BOER, alt; HAN LE FèVRE, tenor; HERMAN HüLSMANN, bari ton; het H.O.V.-Koor en Gem. Koor „Poly hymnia". ABONNEMENT op deze Cyclus: 10.incl. belast. Entrée per concert: 2.40, incl. belast. Abonnementen verkrijgbaar bij Admin. H.O.V. en Con- certbur. Alphenaar. Plaatsbespreken bij Coneertbur- Alphenaar; voor Dona teurs op Dinsdag 6 April van 917.30 uur (volgno. om 8 uur); voor niet-Donateurs vanaf Woensdag 7 April (volgno. 'om 8 uur). „BRIEF ENCOUNTER" (Het laatste rendezvous) Frans Halstheater, aanvang half elf. Leden 60 ct., niet-leden 75 cent. Kaarten verkrijgbaar: Dietsveld 14, Ged. Schalk- burgergracht 79, Byzanthiumstraat 27, Pijlslaan 71. Leeftijds grens 18 jaar. Vrijdag bestaat er gelegenheid tot het af halen van distributiebescheiden te: Haarlem: restant J, K tot en met Kef. Bloemendaal: J, L en M. Heemstede: Ki tot en met Kn. Dr. Stransky in Londen Dr. Jan Stransky, de 34-jarige leider van de Tsjechische sociaal-democratische partij, die onlangs uit Praag „verdween", is met zijn in Engeland geboren echtge note per vliegtuig te Londen aangekomen. Nadat de communisten de macht in han den hadden genomen, hadden zij dagen lang geduldig in huis doorgebracht, dat door wachtposten omringd was. Tenslotte wisten zij deze om de tuin te leiden. Dr. Stransky noemde hun ontsnapping uit Praag naar de Amerikaanse zóne van Duitsland „een vreselijke belevenis". Lessen Muziekstudente biedt PIANOLESSEN aan f 2.50 p. m. Brieven G 7947. Huish. Pers. gevraagd Gevr. DAGMEISJE in kl. gezin (3 pers.) Aanmelden na 7 uur. J. C. van Oostja- nenlaan 14. tel. 14626 (bij BI. Brug) Heemstede. Bedrijfspers. gevr. Banketbakkerij. FLINKE LEERLING of derde bedien de gevr. R. Bos, Kleverpark weg 12. Tegen zeer aantr. cond. vraagt vooraanst. Möandbl. v. d. Vrouw VAKMENSEN voor verkoop in geh. Ken- nemerland, event, gecomb met boekenseries verk. Br. met ref. G 7948, Huish. Pers. aangeb. -- ERV. HUISHOUDSTER 38 j. zou gaarne tegen 1 Mei de verzorging v. besch. moe derloos gezin op zich Hulp ruw werk. Br. Bedrijfspers. aangeb.' B. z, a. AANK. LOOD GIETER, leeft. 21 j. Brieven G 7937. Gep. onderw., enige jaren kantoorprakt., gedipl. mod. talen, zkt. PASSEND WERK Brieven G 7950. Jonge vrouw vr. THUIS WERK, liefst van atelier, of op atelier v. 9 tot 4, omtrek Zijlweg. Br. G 7951. Huizen aangeboden HUIS TE HUUR, zonder vergunning, met inboedel ter overname. Brieven G 8596 Kamers gevraagd Jongeman zoekt ZIT-SLP. KAMER met stook- en kook- gel. Br. met prijsopg. G~7955 Besch. echtpaar zoekt con tact met fam. welke GED. VAN WONING wil afstaan Brieven G 7®64 Heer, gem ambt. zoekt ONGEM. KAMER z pension met kook- en stookgel. Brie ven G 7952. Heer b. b. h. h. zoekt ZIT- SLAAPKAMER zonder pens. Brieven G 7953. Kamers aangeboden SAMENWONEN aangeb. aan Ind. fam. best. uit 2 of 3 pers^ Brieven G 7938. Diversen Ruilen: VRIJ HUIS, ka mer en suite. 3 slaapk. voor- en achter tuin en vrij uitzicht voor vrij of bovenhuis aan het Spaarne, of verkeersweg liefst H.-N. Brieven G 7958., Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij N.V. 4 April 1948 in het Olympisch Stadion 10 minutendiensttussen 10?25 en 13.05 uur Haarlem (Tempeliersstraat)Amsterdam. Na afloop wedstrijd 10 minutendienst Amsterdam Haarlem (Tempeliërsstraat). OMLIJSTEN VAN UW PLATEN, FOTO'S, SCHILDERIJEN MODERNE KUNST GIERSTRAAT 53. HAARLEM Steeds weer eert bron van vreugde...!! is voor de huïsvfbuw of naaister een perfect functionerende naaimachine. Doet zij dat niet. iaat U dan Uw machine eens grondig nazien. Fa ENGEL zorgt voor deskundige reparatie onder garantie. NAAIMACHINEHANDEL Reparatie-Verhuur-Onderhoud DIEZESTRAAT 6 (b. d. J. Gijzenbrug) Levering van nieuwe en prima gebruikte Hand-, Trap- en Saionkastnaaimacliines PRIJSOPGAAF GEVR. v. h. typen v. stencilplaatjes en adressenschr. Br. G 7956. WONINGRUIL. Aangeb. mooi vrij zonnig huis met tuin H.-N.. voor vrij huis met tuin. H.-O. Brieven G 7957 REPARATIE aan alle electrische apparaten. Ook massa montagewerk. Na 6 u. Zuidpolderstraat 1 boven, 2 x bellen. Verloren: SIGARENAAN STEKER, merk Ronson Te gen bel. ter. te bez. Schcrter- weg 174 rood. WEGGELOPEN Zaterdag Kat m. cyperse rug en witte borst en buik. Luistert naar de naam Ciela. Teg. bel. ter. te bez. Kl. Houtweg 35. Verloren. 27 Maart 1948: GOUDEN BROCHE, gaande van Elzenplein, Wilgenstr. n. Plataanstr. Teg. bel. ter. bez. Plataanstraat 89. Te koop aangeboden Prima 1. br. w. HEREN- COSTUUM 2 dig. met oversl. (nieuw) m. 48-50 en zw. w. d. swagger, z. g. a. n. m. 40- 42. Brieven G 7939. KINDERWAGEN. Box, kinderstoel en kookkachel. (Na 6 uuf) Perseusstraat 8 zwart.. 2 DRESSOIRS, eiken en old finish, 2 armstoelen, vispring matras 90 x 190, zeer bill, aangeb. Oudaenstr. 11. VLIEGENDE HOLLAN DER met tandw. aandr. krui wagen y2 w. gr. kinderzitje. Adres bur. van dit blad. AUTOPED op luchtban den, nieuwe wielen en ban den. Javastr. 44, H.-N. Weinig gedragen TROUW- COSTUUM vooroorlogs en sportjasje, br. slank pers. Junoplantsoen 121 zw. Kleine PHILIPS RADIO aangeb. 1947. Kruisweg 32 (zaak). Tel. 18437. DUITSE PIANO merk F Adam f 650. Schagchelstraat 38 zwart. Donkergrijze OVERJAS pr. kwal. v. oudere heer m. 52, f 60. Adres bur, v. d. bl. TE KOOP wegens plaats gebrek: eiken tafel f 50, 2 1 pers. ledik. (hout) met Auping matr. p. st. f 45, 1 pers, ijzeren led. f 45. 4 eiken stoelen m. losse zitt, f 45, eiken boekenkast f 45, 2 ka- merbanken p. st. f25. Pijls laan 130. GR. nf-ANGEL, visgerei. m. stoeltjes, meisjes teddy- jas 12-14 j. kort bontjasje. Van 6-7 u. Achterweg 30, Heemstede. Bl. v. Delft KINDERWA GEN, sierkussen. bekl. sa- lonwieg, box, hobbelzwaan, baby- en kleuterkleertjes, kinderserviesje. dekentjes, wagenbedje, sportoverhemd en autoped. J Gijzenkade 99. Haarlero-N TE KOOP: 3 p. z. g. a, n d. schoenen m. 38. 381^, 39 eh 3 p. m. 40, 1 beige en 1 grijze wintermantel m. 40-42 Smedestraat 37 rood. Na half zes. Kl. AM. RADIOTOESTEL Te bez. tot 8 u. Julianaplein 5f Heemstede. KINDERWAGEN (crème) met matras f 35. Florastr 11 KINDF.RTRAPAUTO. Ver spronckweg 163. Zwarte COLBERTJAS m. vest v. o. weinig gedr. Prijs f 60. Tel. 15060. 1 uw. PHIL. PlflLETTA RADIO. 1 rookfautcuil met pullm. kussens. 1 monster koffer (leder). Na 7 u. Col- termanstraat 14 rd. Parfumerie WAGENWEG 9 nb. het- Houtplein Grote sortering LUXE DOZEN ZEEP scheerzeep, balpyzeep etc. Ruime keuze in le klas buitenlandse parfums en eau de colonnes. Speciale aanbieding, in make-up artikelen. Het bekende geluid dat het voorjaar wordt. Maar ook, dat het tijd is om uw huis nieuw te laten behangen. Voor het beste en fraaiste behang naar: Gen. Cronjcstr. 135. Haarlem Tel. 11657 Lichtgrijs MANTELPAK (zuiver wol) en middagja pon, beide m. 44. Dfeef 113, Heemstede. - Te koop of in ruil: grijze DAMESBROEK voor don- kerbl. of zwarte. Twijnders- laan 49. Uit een exploit van mij, deurwaarder, de 23e Maart 1948 «ten verzoeke van Jo hannes Kooreman. 'wortende te Haai-lem. v. Kinsbergen- straa^44, ten deze woonplaats gekozen hebbende te Aals meer, Hortensialaan 23, ten kantore van de procureur Mr. J. F.M. Scheltens-Charbo en tevens aan het gekozen domicilie der procureur ter Griffie der Arr. Rb. te Haar lem, Jansstr. 81 aldaar, bete kend aan Marie Salomon, wier tegenwoordige woon plaats en verblijfplaats on bekend zijn, blijkt, dat ge noemde Marie Salomon is gedagvaard om op Dinsdag 3 Aug. 1948 des voormiddags 10 uur te verschijnen ter te rechtzitting der Arr. Rcchtb. te Haarlem, in het Paleis van Just., Jansstr. 81, Haarlem, ten einde te horen uitspreken de echtscheiding van par tijen op 3 Mei 1933 te Batavia in gemeenschap van goede ren gehuwd, op vordei'ing van Johannes Kooreman. M. M. J. de Graaf, wnd. deui-waardcr. Kinderhuissiqgel 108, H'lem. Te. koop twee pers. Slaapk.ameubl. f 285. old fin. Huisk. ameubl. f 365. SCHAKEL, Zijlweg ,82 bov. 1 x bellen. SPOED VEILING Morgen (Vrijdag) in Aanvang half tien. 14 daagse veiling van- meubilaire goederen. LANGE RAAMSTRAAT 14, Haarlem. Tel. 2.0.5.9.7 Dagcli.iks gelegenheid voor inhrenf n

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3