NEOPHOTO Kort en Bondig Ethel Bartlett Rae Robertson v.a. Zondag n. d. bollen RUBBER LAARZEN JAC. v. d. NOORD ftaefken „tuieka" Groentjes WIJDAG 9 APRIL 1948" HAARLEMS DAGBLAD 3 Jertig mille subsidie voor iomifé Nationale Feesten Op de Haarlemse begroting voor 1948 is knog een bedrag van 30.000 uitgetrok- (i) voor subsidie aan het Haarlems Comité 1 „or Nationale feesten wegens de viering fin! i" souden regeringsjubileum van de int [oningin. Haarlems Trio concerteerde in Heemstede ik Jan Hoeben, Onne van de Klashorst en Luyken, die zich geen moeiten ont- om hun artistieke idealen uit te dra- (wat hun wellicht wel eens offers ndffcst!) concerteerden Donderdagavond in t gebouw van de Ned. Protestantenbond Heemstede, met een geheel nieuw pro- 'llj! arc1"13, waaronder zelfs een première. f jen ving aan met een Trio van Guillaume e vi «keu, de vroeggestorven componist die jroemd werd qm zijn viool-sonate en ien Airs Angévins op het orkest-réper- I )ire gehandhaafd blijven. Dit Trio echter een onrijpe vrucht van een veelbelo- ta inde leerling, een stuk waarin allerhande ingen geprobeerd worden, maar die stuk oor stuk doodlopen. Zelfs de beste passa- (bijvoorbeeld de aanhef van het Jcherzo) draaien op niets uit, en de cycli- j1 jie vorm die de componist wilde toepas- mist de noodzakelijke organische groei. i het worstelproces van de zeer begaaf- jonge Lekeu te doorzien was deze uit- oering ondertussen wel interessant. Maar li zulke ervaringen op te doen, gaat het ubliek doorgaans niet naar een uitvoering. De noviteit van de avond was een Trio C gr. t. van Hans Bunge, niet te ver eren met Sas Bunge, die zijn zoori is. et werk van Bunge Sr. is van een klare va° rectheid, het is bondig en concreet en „s[( iont nergens bevliegingen om zich op te azen tot pathetische en dramatische ont- oezemingen, integendeel het zoekt en Indt zijn kracht in geestige combinaties V m het thema-materiaal, in fijne gevoels nuances, die zich ook uiten in de harmoni- r atie (dit vooral in het Lento) en in een g riendelijke stemming die zich op speelse wa! jjze weet te uiten. j, t Het werk werd voortreffelijk vertolkt >rii|nr tezamen met de executanten, werd de dm jmponist hartelijk toegejuicht. Tot slot ging het praóhtige Trio in b van j, Jongen, evenals Lekeu een Luikenaar, 'lij! dit stuk is een jeugdwerk (Jongen 3n ihreef het omstreeks zijn 25e jaar) maar mi et is dat van een volgroeid artist, die )orieeds vroeg zijn evenwicht vond. Wie een A ndante schrijft als dat van dit Trio, is rorzeker een begenadigde muzenzoon te oemen. Haarlems Trio moet dit prachtige uk op zijn répertoire houden. Het ensem- >1(5 Ie kan er technisch nog in groeien. Alle gar if verdiende de verzorging van het pro- ramma, dat interessante analyses van de ie composities bevatte. JOS. DE KLERK. kc Ji- :o: Actuele problemen in de kinderbescherming In de Donderdag onder leiding van de heer van de Bunt in restaurant Brinkmann Gö houden vergadering van de Nederlands ervormde Vereniging „Kinderzorg" Noord- i olland heeft de heer D. Q. R. Mulock Hou- b er, directeur van het bureau van de 19J ationale Federatie van de Nederlandse mei ond tot Kinderbescherming, een aantal a d tuele problemen besproken. Hij zeide, dat tari kinderbescherming een eigen karakter ten eft. In ons land treedt het particuliere p. litiatief op de voorgrond en primair moet Zout zo blijven. Het werk behoort immers te mei schieden uit overtuiging. Een nieuwe ion >riode in de kinderbescherming is ingegaan Ac i van belang is het, dat er samengewerkt "lei ordt. Volgens spreker eist de techniek van isse tt werk studie en hij betoogde, dat het ijdf codzakelijk is, dat wetenschappelijke wer- 1 ef srs medewerking verlenen. Na een uiteen- ieidilting van het resultaat van een studie over zins- en gestichtsverpleging in Wenen, •zoi roeg de heer Mulock Houwer aandacht voor orlj i opleiding van krachten. Bepaalde kinde- ;oui n moeten in inrichtingen en anderen in ge- nnen worden opgenomen. Zo veel mogelijk oet getracht worden de gezinsverpleging bevorderen, maar het is niet uitgesloten, it zich moeilijkheden zullen voordoen door economische omstandigheden. In steden ;a.d orden de bezwaren groter dan op het atteland. Ook besprak de heer Mulock Houwer de ijze van samenwerking tussen de universi- iten en de kinderbescherming. In Zwitser- nd is men reeds ver. In ons land zullen de edisch-opvoedkundige bureaux en univer- teilsklinieken ingeschakeld moeten worden, vorens bepaald wordt in welke inrichting in kind verpleegd wordt. Onder de aanwezigen waren mr. W. P. van e'f lindonk, chef van de Zevende afdeling van et departement; van Justitie, mr. E. J. W. e'< op, vice-president van de rechtbank, dr. H. an der Loos, praesës van het classicaal be- uur Haarlem der-Ned. Herv. Kerk. de heer H, Suerink, directeur van Sociale Zaken, Ismede vertegenwoordigers van de vereni- ïg „Tot Steun", van diaconie en van ver- igingen op het gebied der kinderbe- herming. Tevens werd het veertig jarig bestaan ge leed. Tijdens een maaltijd werden ter gele enheid daarvan toespraken gehouden. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 8 April 1948. ONDERTROUWD: 7 April, J. M. Sintenie A. Appelman. rl8 GEHUWD: 8 April, J. T. A. van Galen en on I W. van Dijkhorst; A. W. Roggeband en oc Zwartjens; P. A. de Boer en A. S. M. van !er Heijden; A. Vis en A. M, P. Sulsters; W. i Heuverkamp en P. Nouwen. BEVALLEN van een zoon: 7 April, J. E. A. Reijn—Bijster; 8 April, A. C. van den tergSnoeks. BEVALLEN van een dochter: 7 April, M. van der Tasvan den Broek; M. F. Berg mans—Meijer; M. Polderman—Rademaker; 8 April, E. SieraadMulder. OVERLEDEN: 5 April, R. C. van Doorn, d„ Eikenstraat; 6 April, J. C. Kokvan e" en Berg, 75 j., Hazepaterslaan; 7 April, G. iel raaijer, 70 j., Spaarndamseweg. .Jurgerlijke stand van Bloemendaal GEBOORTEN: J. Schut—Pul. dochter. J. R- onkerFigee, zoon. F. W. VermeerMaat- luis, zoon. ONDERTROUWD: M. L. Dijkstra en W. H. ïarrer. J. W. v. Zoest, en H. v. Servellen. R. Schaap en R. Falck. OVERLEDEN: Wed. H. Spies—Helmlch, 81 erJaren. 'HUWELIJKEN: K. Bijlsona en J. M. v. d. Iriendt. L. F. Warnaars en G. J. Goossens. H. er 1- Bahlman en A. H. W. Scheepstra. J H. ld1 'aggerman en E. A. Meili. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 9 APRIL Stadsschouwburg: „Schipper naast God", 8 ■hefcur. Spaarne: „Dikhuiden", alle leeft., 2.30, .00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Paniek", 18 j., •00, 4,30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt en •uxor: „De beste jaren van ons leven", 14 j., 30 en 7.30 uur. City: „Aino", 18 j., 2.00, 4.15, •00 en 9.15 uur. Palace: „Mannen van jon- De ensstad", 14 j.. 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. ZATERDAG 10 APRIL Stadsschouwburg: „Fluffy neemt de lei- ing", 8 uur. Bioscopen: Middag- en avond- oorstellingen. Sprenkelinstallatie van de Grote Kerk werd beproefd De catastrofale brand in de toren van de Sint Walburgkerk te Zutfen heeft er toe geleid, dat alom in den lande de voorzie ningen met betrekking tot de brandveilig heid van historische gebouwen wordt be proefd. Zo had hedenmorgen te Haarlem in te genwoordigheid van burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers, wethouders D. J. A. Geluk en A. J. M. Angenent, de directeur van Openbare Werken, ir. M. H. Maas, het waarnemend hoofd van de af deling kunstbescherming van de Rijks dienst voor Monumentenzorg, de heer G. M. A. Gussenhoven en de heer J. H. *C. Roelofs onder leiding van de commandant van de brandweer, de heer H. C. Vernout, een proefneming met de sprenkelinstalla tie van Grote Kerk en Vleeshal plaats. Reeds vier minuten nadat het proef- alarm was gegeven, konden de voorbijgan gers op de Grote Markt het water langs de toren van de Grote Kerk zien gutsen. Ook de pompinstallatie in de Vleeshal werd geprobeerd en in orde bevonden. Scheur in de leiding. De sprenkelinstallatie van de Vleeshal - die ook bij een eventuele brand in de Grote Kerk wordt ingeschakeld om het gebouw nat te houden bleek echter de fect. Zij was het laatst in 1943 beproefd en sindsdien bleek er een flinke scheur in een buis te zijn gekomen. De brandweer die met groot ma teriaal aanwezig was. legde wel de slangen uit, maar gespoten werd er niet. De gehele demonstratie nam ongeveer een uur in beslag. Wij vernamen nog, dat binnenkort de installaties van Nieuwe en Bakenesserkerk beproefd zullen worden. Verbetering Zandvoorterweg nabij de Viersprong Gedeputeerde Staten hebben aan B. en W. van Bloemendaal meegedeeld dat zij, gelet op de consequentie van het besluit, niet in staat zullen zijn reeds in hun ver gadering van 28 April a.s. een weloverwo gen beslissing te nemen ten aanzien van het besluit van de gemeenteraad van Bloemen daal van 19 Februari j.l., inzake het aan gaan van een transactie met de familie Van Randwijck, welke een verbetering van de Zandvoorterweg, nabij de Viersprong, in houdt. Daarom verzoeken Ged. Staten, orr le trachten de termijn (5 Mei 1948) tot waarop de familie Van Randwijck haar aanbod gestand doet, met minstens één maand verlengd te krijgen, opdat voor de bestudering van al hetgeen met het besluit samenhangt, de nodige tijd beschikbaar zal zijn. Het raadsbesluit houdt in de intrek king van het raadsbesluit van 17 April 1941 dat uitgaat van afbraak, wederopbouw en restauratie van het oude Tolhuis en af braak en wederopiüchting van eeii garage met bergplaats. Na zovele jaren vertraging is het raadsbesluit redelijkerwijs niet uit voerbaar. Daarom stellen B. en W. de ge meenteraad voor een afzonderlijk besluit te nemen, tot intrekking van het raadsbe sluit van 17 April 1941. Bloemendaalse groepsleider der N.S.B. voor het tribunaal Een belangrijk deel van de zitting van Donderdag besteedde de derde kamer van het Haarlemse Tribunaal aan de zaak tegen de Bloemendaler M. W. N., die groepsleider van de N.S.B. is geweest. Om zes uur schorste de voorzitter de behande ling tot 22 April, omdat beschuldigde nog des avonds naar Domburg, waar hij ge detineerd is, terug gebracht moest worden. De secretaris las een lange dagvaarding voor, waarin vermeld stond van welke be wegingen N. lid is geweest, wat hij gedaan heeft in Bloemendaal en welke zijn hou ding was tegen een aantal inwoners van deze gemeente. Voor de voorzitter, mr. C. E. Muller, met de behandeling begon, sprak hij zijn waardering uit over het zeer omvangrijke werk, dat de heer Wijnstroom van de P.R.A. heeft verricht. Een lijvig dossier is samengesteld. Beschuldigde is 53 jaar oud en Duitser van geboorte. Van 1899 af woont hij in ons land, genoot on derwijs en was officier in het Nederlandse leger in de vorige oorlog. De voorzitter her innerde er aan, dat beschuldigde bij zijn eerste verhoor gezegd heeft, geen Joden hater geweest te zijn. Aan de hand van brieven en redevoeringen hoonde de voor zitter het tegenovergestelde aan. N. wilde graag burgemeester worden van een grote gemeente en óp 4 April 1945 schreef hij een brief naar Mussert, wie hij verzocht hem te benoemen tot officier van de N.S.K.K. Het laatste vond de heer Muller wel erg belachelijk. Ook deelde hij mee, dat uit de stukken blijkt, dat men in krin gen van de N.S.B. vond, dat N. een lastige man was, een baantjesjager, die hogerop wilde en anderen nationaal socialistische ideeën wilde opdringen. Uitvoerig werd besproken, welke brieven beschuldigde heeft geschreven over inwoners, o.a. over jhr. mr. C. J. A. den Tex en over de hou ding van Bloemendaalse artsen. Ook heeft- hij getracht maatregelen voor te bereiden tegen leden van de kerkeraad van Bloe mendaal, die besloten hadden geen N.S.B.- predikant in de gelegenheid te stellen een huwelijk in de kerk in te zegenen. Succes boekte beschuldigde niet. Voorts trachtte hij medezeggenschap in gemeentezaken te verkrijgen, echter zonder resultaat. In de volgende zitting zullen nog enige punten ter sprake komen en zal de verde diger, mr. O. H. van Wijk zijn pleidooi houden. Deviezen voor eendags- uitstapjes naar België? Op het congres van in Nederland ge vestigde toerwagen-ondernemers te Am sterdam heeft mr. F. L. Schlinermann, referendaris bij het Departement van Ver keer en Waterstaat, gewaagd van bespre kingen, die hij met verschillende autori teiten onder wie leden van de deviezen- commissie der Nederlandse Bank, heeft gevoerd over de mogelijkheid, aan touring car-ondernemers in de komende zomer op beperkte schaal Belgische francs beschik baar te stellen voor het organiseren van eendags-trips naar België. Men is er na melijk bevreesd voor, dat deze trips ook zonder een deviezen-toewijzing door vele particulieren zouden worden gemaakt met gebruikmaking van tegen zwarte koers gekochte francs. De deviezen-commissie heeft nog geen beslissing genomen, maar sprak de ver wachting uit, dat de besprekingen een gunstig resultaat zullen afwerpen. De R.K. harmonie „St. Caecilia" te Haar lem geeft Zondag 11 April een concert in het Gem. Concertgebouw, waarbij medewerking wordt verleend door het R.K. gemengd koor .„Da Pacem" uit Santpoort. Cabaret-avond voor de grafische werkers In de cyclus van feestelijke gebeurtenissen, die de afdeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Grafische Bond organiseert ter gelegenheid van haar zestig jarig bestaan was gisteren de grote cabaret-avond aan de beurt. Max van Praag's cabaret-ensemble zorgde onder de titel van „Wat kan me gebeuren" ervoor dat de stampvolle zaal van het Con certgebouw zich geen ogenblik verveelde en het bleek dat de grafische werkers nog wel wat anders kunnen dan vakverenigingen organiseren, namelijk zich opperbest amu seren. Er was niettemin gelegenheid voor een ernstig woord van de bondssecretaris A. M. v. d. Boogaart die een vergelijking trok tussen de toestand van 60 jaar terug en de aanmerkelijk verbeterde situatie van heden en er tevens een waarschuwing aan vast knoopte met het oog op de recente gebeurte nissen in de wereldpolitiek, om zich niet te laten verleiden door de „vrijheid uit het Oosten" en aan de democratie die op het ogenblik krachtdadig door het Marshall-plan gesteund wordt, de voorkeur te geven. Tsjechisch vliegtuig veranderde van koers en ging naar München Een Tsjechisch vliegtuig met 21 passa giers aan boord, dat Dinsdagmiddag uit Praag vertrok en enige uren later in Bra tislava had moeten aankomen, veranderde onderweg van koers en vloog naar de Amerikaanse zóne van Duitsland. Het landde in München en zestien der passa giers verklaarden zich daar hoogst tevre den over. Zij v/ensten niet naar Tsjecho- slbwakije terug te gaan en vroegen passen aan om naar Engeland door te reizen. Het bleek dat de hele geschiedenis in scène was geze't door de zestien passagiers om weg te komen uit Tsjechoslowakije. Slechts vijf in zittenden en de piloot die onderweg on der bedreiging met een revolver van koers had moeten veranderen wilden zo spoe dig mogelijk naar huis. Voorlopig heeft de Amerikaanse politie de inzittenden en de bemanning onder bewaking gehouden. Heemstede Tegenvaller van een halve ton voor Heemstede Bij de vaststelling van de Heemsteedse gemeentebegroting voor 1948 stelden B. en W. voor, een bedrag van 75.000 uit de opbrengst van de ondernemingsbelasting in het reservefonds te storten omdat gemeend werd, dat de schatting van deze belasting opbrengst door de belasting-inspecti.e aan zienlijk te hoog was. Inderdaad is thqns een mededeling van het departement ontvangen dat deze be lastingopbrengst een halve ton lager ge raamd behoort te worden. Dank zij de tijdige overboeking naar de reserve komt door deze lagere raming de begrotingspo sitie voor het lopende jaar niet in gevaar. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Op Woensdag 14 April zal de Vereniging voor Huishoudelijke Voorlichting haar jaarvergadering houden in het Volks koffiehuis aan de Heemsteedse Dreef. TONEELVERENIGING „HEEMSTEDE WEST". De toneelvereniging Heemstede West geeft op Donderdag 15 April in „De Leeu werik" te Haarlem een opvoering van „De Heilige Vlam", een toneelspel van W. So merset Maugham. 27 MAART 1945 Bevolkingsregister in de hoofdstad werd vernietigd Verraad kostte zeven overvallers het leven Voor het Bijzondere Gerechtshof te Am sterdam is vandaag het proces begonnen tegen vier mannen aan wie ten laste is gelegd, dat zij de overvallers van het Be volkingsregister te Amsterdam hebben verraden. In de nacht van 27 Maart 1943 gingen negen onverschrokken Nederlanders, waar van een aantal gestoken in clandestien vervaardigde politie-uniformen, naar het Bevolkingsregister in de Plantage Kerk- laan, overbluften twee politie-agenten, die buiten de wacht hielden en droegen hun op, de binnen wacht bijeen te roepen, om dat het gebouw zou moeten worden onder zocht. Toen de bewakers bij elkaar waren werden zij geboeid. Met leukloplast wer den hun monden toegeplakt, waarna de negen illegale werkers hen in de tuin leg- ien. Enkele ogenblikken later was het kaartenregister opgeblazen en stond het gebouw in brand. De negen mannen ont kwamen zonder een spoor achter te laten. Honderdduizenden Nederlanders slaakten een zucht van verlichting. Nog geen drie maanden later echter sloeg de Sicherheitspolizei toe. Een uitge loofde beloning van 10.000 had resultaat opgeleverd. Van twee kanten, volkomen onafhankelijk van elkaar, kwamen tips bij de SD binnen. Alle overvallers en een tiental mede werkers werden gearresteerd. In een Duits monsterproces regende het doodvonnissen. Twee der hoofdleiders de beeldhouwer Gerrit van der Veen en jhr. Sandberg, directeur van het Stedelijk Museum wis ten te ontkomen. SCHEEPVAART K. N. S. M. Bacchus, 7 April te Rotter dam van Livorno. Bree Helle. 6 April van Amsterdam naar Hamburg. Cottica. 6 April van Amsterdam naar Dover. Draco. 6 April van Odense naar Kopenhagen. Euterpe, 6 April van Rotterdam naar Leixoes. Trajanus, 6 April Malta gepasseerd van Gandia naar Hoek van Holland. Ariadne, 7 April van Gi braltar naar Antwerpen. Coolhaven 8 April Kiel gepasseerd van Hamburg naar Gdynia. Draco, 7 April te Kopenhagen van Odense n Amsterdam. Ilos. 7 April van Savona naar Napels Orestes. 7 April te Morphou Bay van Limasol naar Tel-Aviv. Stentor, 7 April van Tunis naar Malta. Stuyvesant, 7 April te Paramaribo van Curacao naar Trinidad. Tibe rius. 7 April te Beiroet van Alexandrië naar Famagusta. Titus, 7 April van Gibraltar te' Amsterdam. K. H. L. Entrerios. 7 April van Amster dam via Hamburg naar Zuid-Amerika. HOLL. OOST AFRIKA LIJN. Anasta- sios Pateras, 7 April van Antwerpen te Cape Town. Rijnkerk. 7 April van Dar es Salaam te Porto Amelia. MIJ. NEDERLAND. Borneo. 7 April van Tandjong Pandan naar Cheribon te Batavia. Celebes, 6 April te Batavia van Rangoon naar Belawan. Java, 7 April te Makassar van Ta- rakan naar Australië. Karaton, 7 April van Amsterdam naar Indië. Rempang, 7 April te Batavia van Tandjong Pandan n. Cheribon. Rond. 7 April te New Orleans van Vera Cruz naar Houston. Singkep, 6 April te Makassar van Banjoewangi naar Donggala. OCEAAN. Glen Artney, 2 April van Alexandrië naar Rotterdam. Melampus, 6 April Gibraltar gepasseerd AmsterdamBa tavia. Polydorus, 6 April te Balikpapan. Tele- machus. 5 April Gibraltar gepasseerd Rotter dam—Shanghai. Een billijker verdeling van de nieuwe woningen In 1953 zal het woningtekort in ons land percentueel ge lijk zijn De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting heeft een uiteenzetting voor de pers gegeven over het bouwplan 1948. Het is de bedoeling om te komen tot een bil lijker verdeling van het aantal nieuwe huizen dat gebouwd kan worden. Het is gebleken, dat in 1947 in verschillende stre ken die niet door de oorlog geleden heb ben in verhouding van het bestaande wo ningtekort veel meer huizen zijn gebouwd dan in enkele zwaar getroffen gebieden. In Groningen werd 24.5 van het tekort door nieuwbouw opgevangen, in Den Haag daar entegen slechts 3.4 Het blijkt dat de nu ingevoerde regeling geheel overeenkomt met de uiteenzetting die wij reeds opnamen in ons nummer van 20 Januari, toen de heer H. Meyerink, hoofd-ingenieur-directeur van de Volks huisvesting in Noordholland ons een onder houd toestond over de woningbouw. In 1948 mag als regel een gemeente voor elke 100 woningen die gereed komen 100 nieuwe woningen bouwen. Streken die niet geleden hebben moeten evenwel met 50. 60, 70 of 80 nieuwe huizen volstaan. Daarentegen mogen zwaar getroffen gebieden voor elke 100 voltooide wo ningen 150, 200, 300 en zelfs 400 nieuwe woningen „op stapel" zetten. Voor Gro ningen is het vervangingscijfer op 50 ge steld, voor Rotterdam op 300 en voor Den Haag 400. Het vervangingscijfer voor Noordholland (zonder Amsterdam) is 150. De minister verwacht van deze regeling dat in 1953 de achterstand in de zwaar ge troffen gebieden ingehaald zal zijn, zodat dan het woningtekort in ons land procen tueel gelijk zal zijn. Radio-handelaren jubileren Gisteren vierde de afdeling Haarlem van de Nederlandse vereniging van radio-détail handelaren haar tienjarig bestaan. In deze tien jaar hebben de leden kans gezien om in de chaos van een moordende concurrentie strijd orde te scheppen en een organisatie op te bouwen, die zowel voor handelaren als kopers een weldadige invloed heeft gehad. De viering begon met een receptie in De Leeuwerik, waar druk gebruik werd ge maakt van de gelegenheid om het bestuur te complimenteren. 's Avonds was er een cabaret-avond, waar gepraat, gezongen, ge speeld, gegoocheld en ..snel getekend" werd en tot slot werd er lang en geanimeerd gedanst. De voorzitter G. M. Oord, die tot een der oprichters behoort en al 10 jaar in het be stuur zit, werd met bloemen en hartelijke woorden gehuldigd voor het voortreffelijk werk dat hij in het belang van de vereniging heeft verricht. NEDERLANDSE MEELAANKOOP IN DE VERENIGDE STATEN Nederland heeft Woensdag in de V.S. het restant van de Mei-toewijzing voor meel aangekocht. De prijs ligt iets be neden die, welke aan het begin van deze v/eelc betaald werd. Mevrouw Roosevelt zal voor haar twee daags bezoek aan Nederland op Maandag 19 April met haar secretaresse om 12.40 per K.LM. lijnvliegtuig uit Brussel op Schiphol aankomen. Op 21 April zal mrs. Roosevelt eveneens per K. L. M., naar Londen ver trekken. Van een vijfjarig meisje, dat in de tuin van de ouderlijke woning te Bovensmilde met lucifers speelde, geraakten de kleertjes in brand. De kleine liep er ernstige brand wonden op en is later overleden. In Vughc speelde een driejarig jongetjo bij een in aanbouw zijnd huis met een beton nen pulring. Toen de ring ging rollen, kwam de kleine er onder. Het kind was op slag dood. Een gevangenisstraf van een jaar en acht maanden heeft de Bredase bijzondere politierechter de veehandelaar Van D. uit Breda opgelegd, die in 1945 en 1946 in totaal 150 stuks vee, over de Belgische grens smok kelde. De 63-jarige landbouwer D. Hoenink te Rekken is gedood toen een stier die hij aan een touw leidde, zich losrukte en hem aan viel. HAARLEM EN OMGEVING Zaterdagavond zal ter gelegenheid van het feit. dat de oud-Haarlemmer, luitenant- commissioner A. C. Beekhuis, vijftig jaar aan het Leger des Heils is verbonden, een her denkingssamenkomst worden gehouden in de Legerzaal aan de Schagchclstraat. Leider van de bijeenkomst is de Kommandant van Nederland, Charles Durman. Het Instituut voor Arbeidersontwikke ling organiseert Zondagmorgen 11 April in restaurant Brinkmann Grote Markt een lezing over het leven en werken van de com ponist Schubert; medewerking verleent de sopraanzangeres Mevr. Beunk. De afdeling Haarlem van de Algemene Bond van Ambtenaren hield haar jaarverga dering. Na een inleidend woord van de voor zitter. de heer Johs. van Boekhoven, werden na enige bespreking, het jaarverslag van de secretaris en het bestuursbeleid over 1947 goedgekeurd. In het bestuur werden zonder hoofdelijke stemming gekozen de heren: Johs. van Boekhoven. W. de Laat, J. H. W. Doorneboseh, J. Wildschut, A. Onkenhout, H. Meijer, H. G. Hogenkamp, G. Starink.'J. Go- vers en W. Beukenkamp. Ruim 100 leden woonden de vergadering bij. Het Chr. Fanfarecorps „Arti et Rcligioni", gaat een speciaal tambourcorps oprichten. Ds. Joh. Bronsgeest wordt Zondag in een dienst te houden in de Grote of St. Bnvo- kerk om 10 uur als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Haarlem bevestigd door dr. K. H. F. Gravemeijcr. Des avonds te 7 uur zal de nieuwe predikant in het zelfde kerkgebouw zijn intrede doen. Een bevrijdings-dcclamatorium zal in de Kloppersingelkerk worden uitgevoerd door de Gereformeerde Jeugdccntrale op Dinsdag 4 Mei. Mr. O. II. van Wijk uit Heemstede zal in een vergadering van de Anti-rev. kiesver- „Mr. Mackay", te houden op Donderdag 15 April in de Wilhelminakerk spreken over het onderwerp „De komende verkiezingen". Amsterdamse Beurs Slotkoers Opening gisteren koersen Koninklijke Olie. 352}<j 356% 319& 315 284 284%' A. K. U 176% 175 Nederlandse Ford 364 Nederlandse Kabel 314% v. Berkel's Patent 133% Scheepvaart-Unie 192)4 191% riolI.-Amerika Lijn 223 Deli Maatschappij 223 H. V. A 263 265 A'dam Rubber 197 197% Ned. Handel Mij.. 162% N.-I. Handelsbank 129 Billiton Mij. II 527 NEDERL. VERENIGING VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Afd. Haarlem. Secr. Verspronckweg 81 rood, Tel. 19434 Zondag 11 April v.m. half elf in „Cultura", Jansstraat 83 WIJDINGSMORGEN. Spreker de heer H. C. L. v. d. LAAN, Haarlem. Onderwerp: „Wie zijt gij". MAATSCH. TOT BEVORDERING DER TOONKUNST Woensdag 14 April, 8 uur, Gem. Concerzaal Het vermaarde Engelse Piano-duo Bach - Debussy - Milhaud Programma: Arensky - Osieck en Saint Saëns. Kaarten eerste rang 3.00, tweede rang 2.25 en derde rang 1.50 (bel. inbegr.) Kaartverk. en plaats- bespr. bij Muziekh. Alphenaar, Kruisweg 49. WAAR KOOPT IJ DAT!! Pracht hulskamers ln blank mahonie en Engels 282.— Zeldzame Goth ridderkamers vanaf 975.—. Slaapkamers in blank. Eng. en mab.: salons vanaf 475 Alles pr. kwal Meubeltoonkamers direct van fabriek Westerhoutpark 8 bij Wagenweg Telefoon 18840 Wij brengen U thans: „Exclusief" No. 2 MEISJESJURKJE de kleuren groen, bleu, rood en bruin, gegarneerd met piqué kraagje. 6 punten 50 ct. stijging per maat maat 70 75: 6 punten, maat 80 90: 10 punten „E X C I U S i e I" uitsluitend bij Uw Modehuls I GEERTS is het adres voor uw: Kle ding, Meubilair, Naai- en Schrijfmachines. Radio's, Fototoestellen en alle soorten Vloerkleden. Kortom alles. JULIANAPARK 14. Tel. 14672. Taxatie. Overal te ontbieden Vertrek 11 en 2 uur. GARAGE BOUCKAERT Rozenstr. 7-9 Tel. 19992 SPAARNE 60. Haarlem. Tel. 16084 WIJ KOPEN van particulieren, tegen behoorlijke prijzen. Ro mans. Kunstwerken Tech niek. Pocket Books, En- cyclopaedieën Jongens en Meisjesboeken, enz. Boekhandel Kruisweg 13 b. h. Station. Haarlem. Belt ons op Tel. 21677. Of zendt bericht. Wij komen ^■111 .1 Kunstzinnig portrei SCHOTERWEG 92 Telefoon 21941 Lessen ENGELSE LES gevr. Br. G 8932 ENGELS door lerares M. O. ook overdag, bill. cond. omg. Bentveld. Br. G 8896. WISKUNDE LESSEN agb. Javalaan 44, Hst. Na 7 uur. 2 x bellen. Huish. Pers. gevraagd NF.T MEISJE gevr v hulp in de huishqjiding 9-12 u. Spaarne 92. ERV. HUISNAAISTER. 1 x p. 14 dagen. Koningin neweg 1. Gevr. voor de huishou ding flink NET MEISJE met huis. verkeer, Meerdere hulp aanw. Brieven G 8935. Gevr. nette WERKSTER liefst Vrijdag van 9 tot 5 u. Jelgersmastr. 22, (Klever park). Mevr. v. Beusekom-Meder Hartenlustlaan 18, Bl'daal, zoekt voor April en Mei fl. WERKSTER v. g. g. v. voor 2 x per week. NETTE WERKSTER vraagd voor Vrijdag. Burger, KI. Houtstraat 37. De Mag neet. Dame-alleen vraagt MEISJE voor halve dagen. Zijlweg 308, Haarlem. Nette jonge WERKSTER 3 d. p. w. M„ W. en Vr. of halve dagen, f 5 p. Spaarne 15 a rd. NET DAGMEISJE van half 9-2 a f 15 of 9-5 a f 20 p. w. Mevr. Lohuis, Spiege- 'lenburghlaan 20, Aerdenhout Mevr. Klinkhamer, ninginneweg 69, vr voor de schoonmaak fl. WERKSTER 1 of 2 dagen per week. MEISJE teg. 1 Mei v. d. of d. en n. in kl. gezin. Zon nebloemlaan 37. Aerdenhout. JONGE WERKSTER ge vraagd. Vrijdags 9-5 ook m. de schoonmaak. Br. G 8974. Bedrijfspers. gevr. GEPENS. PERSOON gevr voor lichte bezigheden. Aan melden Duvenvoordestr. 67. TYPIST (E) in bezit van mach. v. typewerk bij zich aan huis. Brieven G 8990. HL1LP GEVR. voor lichte boekbinderij werkzaamh. Lft. 14 tot 70 j. Lange Poellaan 34 Huish. Pers. aangeb. B. z. a. een net MEISJE v. goede huize P.G., 18 j. v. de huisvr. te assisteren, liefst bij kinderen. Huisel. verk. Brieven G 8874. NET MEISJE. 23 j. z. z. g. als h. i. d. h. en bij kinderen v. d. en n. H. de Ruiter, Oude Boazstr. 10, Meppel. GEDIPL. COSTUMIcRE b. z. a. a f 5 per dag. Brie ven G 8938. OVERHEMDEN, kinder kleding, Bekwame kracht zoekt werk bij dames aan huis. Brieven G 8922. B. z. a. VERSTELNAAI- STER, Brieven G 8923. B. z. a. HUISHOUDSTER liefst waar hulp voor ruw werk aanwezig is. Brieven G 8900. COSTUMIèRE voor het maken van dames- en kin- derkl., patr. n. maat. pas klaar n. maat, verander- werk, keren van kleding, enz. Jan v. d. Bergstr. 45. H'stede (tramhalte Julianalaan). Heel bekw. COUPEUSE neemt nog meer werk aan, Geen kinderkleding. Brieven G 8902. DAMES- en KINDER KLEDING n. maat. Pr. coupe en afwerking. Pasklaar ma ken van japonnen en patro nen n. niaat. Mevr. Vos. Ti- morstraat 40. Heemstede. NAAISTER neemt weer werk aan. dames en kinder kleding. Brieven G 8992. WERKSTER v. hele da gen. Brieven G 8993. er7e« üuMta;S( Ovtrnu, KlNDERZEEP Ovtnim Kinderpoeder Ovmtttt Huidbalsem Bedrijfspers. aangeb. ONGED. Al'OTII. ASS.. pract. goed onderlegd. 21 j. zoekt haar passende betrek king in Him. of omg. Brieven G 8939. B. z. a. le HERENKAP PER, uitstekend kunn. wer ken. Brieven G 8940. BROOD- cn BANKET BAKKER, veel vrije tijd over, wil gaarne iets bijver dienen, onversch. wat, 41 j. Tevens te koop 2 nieuwe rub- bermatten voor kransjes en voor bonbons samen f 20. Br. G 8920 NET PERSOON, 41 j over veel vrije tijd beschikk. zag deze gaarne bezet, liefst 's- middags. Brieven G 8921 1Ex-gelnternecrde zoekt PLAATSING OP KANTOOR leeftijd 21 j. Br. G 8994. BIJVERDIENSTEN gez., correspondentie, typen, ver talen, administratie. Brie- G 8975. Huizen aangeboden Te koop aangeb. wegens -dubbele zaken op goede st. een PARFUMERIEZAAK m verg. en toew. Goederen overn. tegen fact, prijs. Br G 8941. Kamers gevraagd Gezocht door Poolse heer 30 jaar een nette KAMER of KOSTHUIS. Brieven G 8944, Wie kan per 1 Mei moeder met dochtertje van 2 jaar aan 2 gem. of gestoff. KA MERS helpen m. gebr van keuken. Brieven G 8942 Gezocht door 2 jongeman nen, Polen, nette KAMER of KOSTHUIS, liefst centrum stad of West. Brieven G 8943. Bejaard persoon wenst KOSTHUIS bij bej. mensen. Brieven G 8945. Heer op leeftijd vr. IN WONING in rustig gezin, omtrek Ostadestrnat. Brie ven G 8946. Bej. heer m. eigen bed zoekt net KOSTHUIS met huisel. verk. Brieven G 8924 Juffr. vr. zonnige ZIT- SLAAPK. ccntr. in kl. gezin. Brieven G 8999. 2 GR. GEST. KAMERS m. of gebr. v. keuken. Br. G 9001. Door dame m. 8 j. zoontje ONGEM. ETAGE of 2 kamers m. keuken Brieven G 8997. Dame alleen midd. 1. zoekt o. of gest. TWEE KAMERS met vrije keuken, gebr. badlc. op g. stand. Brieven G 8998. Diversen VERLOREN: bruine por- temonnaie met waardevolle inhoud, bij A. Poort of om trek. Geld mag behouden worden als beloning. Ter. te bez. Burgwal 18 rd.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3