C Kort V/aardige vertolking van de geest van. het vaderlands verzet „Het Gouden Hoekje" CRUM'S Bloemenmagazijn LANDHUIZEN Sport in het kort en Bondig Opticien STIENS OPENBARE AANBESTEDING I f - IS uge! die >rst« et ved- -1 ill ifRIJDAG 23 APRIL 1948 HAARLEMS DAGBLAD MT MONUMENT AAN DE VRIJHEIDSDREEF Het oordeel van professor G. H. Holt Op Dinsdag 4 Mei om 11 uur 's morgens pl aan de Vriiheidsdrcef te Heemstede de lechtige onthulling plaats hebben van het rachtige monument, bedoeld als een jjjvende gedachte aan hen uit de gemeente [eemstede, die in de vreeselijke jaren 340—45 hun leven gaven voor de verdedi- ing en bevrijding van ons Vaderland. Dat i kunstenaar Mari Andriessen, erin ge- jagd is een kunstwerk te voltooien, dat ,1 in lengte van dagen deze ernstigste criode uit onze geschiedenis bij het nage- icht levendig zal houden, moge blijken it onderstaande regels, die het Comité jn de hand van Professor G. H, Holt ont- jtHet is niet zo eenvoudig om over een geld, of nog beter, om over een stuk beeld- ouvvkunst iets te zeggen. Men kan er zich af maken door te zeggen dat men het looi, of niet mooi vindt, en daarmee heb- we dan ook het allerbelangrijkste uit sproken. Zo zouden we ook van het monument van jt verzet, dat binnenkort zal worden ge matst aan de Vrijheidsdreef te Heemstede dat gemaakt werd door de beeldhouwer [ari Andriessen kunnen zeggen, dat dit mooi monument geworden is. En dit mooi" bedoel ik.dan ook in zijn volle be- ikenis. Nu reeds, nog voor dat het zijn efjnitieve bestemming heeft gekregen op eze bijzondere gunstig gekozen plaats, att dit zonder voorbehoud gezegd worden. Nu dit grote beeld vrijwel geheel gereed «hakt staat in de tuin bij het huis van de eeldhouwer aan de Wagenweg, komen de oede verdiensten ervan tot uiting. An- riesseh heeft er een hoogst serieus stuk erk voor achter de rug. Hij was niet zo jaar tevreden met de eerste schetsideeën ie hij voor dit monument maakte en iee hij al heel lang geleden begonnen was. [ij wist zich telkens los te maken van de jTste denkbeelden voortover deze nog ekere' zwakke plekken vertoonden tot hij jnslotte nu gekomen is tot een enkele loeke vrouwenfiguur welke het verzet imboliseert en met een enkel groot gebaar zijwaarts »omhoog gebogen armen, r.elke samengeboeid zijn, deze zal gaan vrij laken. Het hele werk is eigenlijk de uit-« rukking van het „Zich vrij maken" waar- ij de figuur die deze handeling verricht an minder belang blijft en als het ware de tweede plaats komt. De vrouwen- iguur is dan ook niet naturalistisch uit- ibeeld. Ze is in eèn lang gewaad gehuld iet een plooivalling, passend bij de arm- ebaren; terwijl de machtige kop meedoet de uitdrukking van het gesymboliseerde. !en stille ingekeerde kop, /ïaar buiten af- ewend, bekroond met een mooie machtige Dj laarwrong. De twee naar buiten gaande '(wegingen, enerzijds van*de armen, ander- ijds de afgewende kop, maken dat het eeld ook van opzij en achteren gezien bij— *£.a8 ondere aspecten oplevert. Dit is een ge- e' ukkige omstandigheid daar, ofschoon het elke fhebben dringend nodig GOUD, ZILVER EN JUWELEN foor uw cadeaux en verlovingsringen mt zonder inlevering, bij GIERSTRAAT 45, HAARLEM Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 22 April 1948 GEHUWD: 22 April, A. Benink en A. Piers; J, Stroomer en H. H, de Vries; B. »van Fueren en W. C. G. Heemskerk; M. Vogel A. E. Raatgever; H. Strobel en J. E. van iaateringe; J. Philippo en S. de Man; J. leute en H. G, van den Hooff; J. A. Kense- lar en M. E. van Viersen; W. Visser en H. Tuin. BEVALLEN van een zoon: 21 April, C. andstraGeus; A. M. J. Bosmade Kleijn; C. HeijnnemanHasselman; 22 April, H. Geertsvan Zutphen; C. M. Kaulingvan. hkel; K. VoetelinkLammens; C. H. Jorna -Zuurendonk; A. M. Molvan Assema. BEVALLEN van een dochter: 21 April, G. lijlsmaSnijdoodt; C. A. RölingVink; L. IV'algienGooijer; M. Spierenburgde ITeers; W. A. Dekkervan Loon; 22 April, C. WerdekkerAkersloot; J. G. Dulfer lorevaar. OVERLEDEN: 20 April, M. A. van der üugt—Vink, 73 j.; Spaarnwouderstraat; A. A. Holkamp, 11 m„ Visserseinde; C. Berk- lout, 29 j„ Slamatstraat; 21 April, M. Nie- nan—de Waal Malefijt, 75 j., Pallasstraat; J. Ickhard. 53 j., A. L. Dyserinckstraat; C. laioutenBerlijn, 52 j., Leidseplein. Voor APART BLOEMWERK Tempeliersstraat 56, halte N.Z.II. - Tel. 16873 (Adv.t VOOR ZELFBEWONING De N.V. Standaardbouw deelt mede, dat zij momenteel voor zelfbewoning nog de navol gende panden, gelegen te Sassenheïm be- tchikbaar heeft: L Een klein landhuisje, drie kamers, woon keuken, badkamer enz. Koopprijs f 16.000. Rijksbijdrage pl.m. f 7000. Direct te be trekken. t Twee grote landhuizen, vyf kamers, bad kamer, keuken, enz. Koopprys f 22.500. Ryksbijdrage pl.m. f 10.000. 1 Juli a.s. te betrekken. t Nog zeven mooie landhuizen aan de Beu kenlaan tegenover het Park, 5 kamers, keuken, badkamer, enz. Koopprijs f 18.500. Ryksbijdrage pl.m. f 9000. 1 Augustus a.s. te betrekken. I, 33 zeer mooie kleine landhuisjes met grote tuinen, drie of vier kamers, badkamer, keuken enz. KQopprtfs f 16.000. Ryksbijdra ge pl.m. f 7000. Einde dit jaar te betrekken. Over de Rijksbijdrage wordt voorlopig 4 pet. lente vergoed. Desgewenst ruime hypotheek beschikbaar. Vestigingsvergunning gegaran deerd. Inlichtingen N.V. Standaardbouw, Be- ruidenhout 127, den Haag. Telef. 770887. (Adv.) Agenda voor Haarlem VRIJDAG 23 APRIL City „Michael Strogoff", de koerier van de )zaar, 14 j., 2.00, 415, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: De graaf van Monte Christo", 14 j., 2.30, 700 en 9.15 uur. Frans Hals: „De speurder van Parijs", 18 j., 2.00, 4.30, 7.00 en 915 uur. Rem brandt: op het toneel „Theater Plezier met Toon Hermans". 8 uur (Zondag 230 en 8 uur>. Palace: „Jack Londen", 14 j.. 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „De beste jaren van ons leven", 14 j., 2.30 en 7.30 uur ZATERDAG 24 APRIL Stadsschouwburg: „Drie dozijn rozen", 8 uur. Bioscopen: Middag en avondvoorstel lingen. beeld aan het eind van de Dreef geplaatst zal worden, ook de zij- en achterkant mee zullen doen in de beeldhouwkunstige waardering van de beschouwer. Al doet de figuur nu in de tuin bij het atelier zeer groot aan het komt een eind uit boven de tuinmuur aan de Wagenweg kan men overtuigd zijn dat het op zijn toekomstige plaats de juist vereiste kloeke schaal heeft, welke deze waardige plaatsing vraagt. Ik ben er zeker van, dat weinig plaatsen of steden in Nederland voor een dergelijk monument een plek kunnen bieden welke te vergelijken is met de unieke plaats aan de Vrijheidsdreefte Heemstede. De klas siek aandoende laan met vierdubbele bomenrij brengt ons daar in de sfeer van een lustpark. Het verkeer en de drukte spelen er vrijwel geen rol. De omgeving verkondigt de glorie van de schepping. In deze representatieve ruimte zal het Heem- steedse monument een vertolking zijn van de vastberadenheid, de rust en het heroï sche van het Nederlandse verzet in oor logstijd." Bloemendaalse groepsleider dacht nog helemaal Duits „Ik heb maar een woord voor de gehele dagvaarding: usurpatie", merkte de presi dent van de derde kamer van het Haar lemse Tribunaal mr. C. E. Muller, Donder dagmiddag tijdens de voortgezette behan deling van de zaak tegen de 53-jarige ge wezen groepsleider van de N.S.B. te Bloe- mendaal op. Inderdaad bleek uit talrijke dossierstuk ken dat de beschuldigde steeds weer zich op het terrein van de burgemeester en zijn wethouders had begeven om zijn wil op te leggen. Herhaaldelijk verweet hij de gematigde N.S.B.-burgemeester Zicheler een te slappe houding tegenover het anti-natio- naal-sociaiistische gemeentepersoneel en toen Zicheler hem duidelijk maakte, dat hij burgemeester en N. particulier was, schreef de beschuldigde: „Men zal eraan moeten wennen, dat de plaatselijke partij- leider ook leider van alle inwoners wordt". „Daarbij moet U mijn inzichten volgen ofaftreden", voegde hij er voor bur gemeester Zicheler nog aan toe. Zicheler liet daarop N. maar begaan, ook al zag hij liever niet dat deze op lezingen voor het gemeentepersoneel over het na- tionaal-socialisme verscheen en daar zelfs reprimanden aan voor deze leer niet- ontvankelijke ambtenaren uitdeelde. En hij voegde de daad bij het woord door een rapport aan de toenrhalige comrpissa- ris Bakker te zenden, waarin hij er op aan drong, dat de loco-burgemeester de N.S.B.'er Keuter, die met N. Bloemendaal poogde te nazii'iceren van alles op de hoogte moest zijn en dat hij, N„ veel te vaak onkundig bleef van wat er in de ge meente omging. De beschuldigde poogde voor het Tribu naal zijn houding uit zijn Duitse afkomst te verklaren, waarop mr. Muller in herin nering bracht, dat de beschuldigde van kindsbeen af in Nederland had gewoond en dus maar weinig kaas van het Nederlandse volkskarakter had gegeten. Ter zitting bleek dat N. ook de wethou der Cassee, die zich door zijn anti-Duitse houding van het begin af onderscheiden had, had weggewerkt door een brief aan de Beauftragte, waarin hij deze over de opvattingen van de heer Cassee inlichtte. N. ontkende, dat hij in N.S.K.K.-dienst gemilitairiseerd was geweest. Hij had zich in 1943 voor de Transportactie gemeld en was eerst omstreeks Dolle Dinsdag daarvoor opgeroepen. In de volgende maanden was hij echter meer ziek geweest dan dat hij dienst had gedaan. Mr. Muller toonde aan de hand van de stukken evenwel aan. dat het hier een functie betrof, die toch verdacht dicht bij de Duitse weermacht lag. Tot enkele wekèn voor de bevrijding had N. pogingen gedaan om een officiersrang in de N.S.K.K. te krijgen, hetgeen Mussert zag als een „zucht naar sterren". De verdediger, mr. O. H. van Wijk, voerde aan dat N.'s denkwijze al die jaren zuiver Duits was gebleven en nu nog was. 's Mans ijver was groter geweest dan zijn inzicht en het geeft toch te denken dat zijn geweldige activiteit geen kwade gevolgen had gehad. „Wel een drijver, maar niet kwaadaardig", meende mr. Van Wijk, die er voorts op wees, dat de wrijvingen met Zicheler een gevolg van de opportunisti sche houding van de laatste waren. Pleiter merkte tenslotte op, dat het element „voor deel trekken" in deze dagvaarding boven dien opmerkelijk klein is. Advies over veertien dagen. Vijfentwintig jaar corrector De heer S. C. N. Mos, die vandaag de dag herdenkt, dat hij 25 jaar geleden als cor rector in dienst trad bij de drukkerij van Haarlems Dagblad, is vanmorgen hartelijk gehuldigd. Hij werd toegesproken door de directie der drukkerij en door de heer W. Sterk namens het technisch personeel. Zij over handigden hem geschenken en gewaagden van zijn voortreffelijke kwaliteiten, die hem tot een prima werkkracht en een zeer aangenaam mens hebben gemaakt. De winkelsluiting op Zondag Met het oog op de stand van de bloem- bollenvelden op Zondag 25 April, op welke dag te Haarlem een talrijk bezoek van el ders te verwachten is, hebben B. en W. algemene ontheffing verleend van alle ver bodsbepalingen van bovengenoemde wet tot des namiddags 8 uur. Uitvoering van Diogé De als première voor Haarlem aangedien de operette Monika, van Nico Dostal, heeft wel een behoorlijke tijd op deze eerste uit voering in onze stad moeten wachten, want zo erg jong is zij niet meer. Zij dateert uit de tijd dat polka.wals en andere drie-kwarts- dansen opgeld deden en de foxtrott een be scheiden entrée maakte; en dat zal zo naastenbij wel een veertig jaar geleden zijn. Ook de gerektheid van het libretto wijst naar een periode waarin de mensen nog' geen haast hadden en er niet aan dachten de zaken bondig en met rake flitsen af te doen. Maar toch leent het stuk zich goed voor een dilettantengezelsqhap als Diogé; er zijn veel koren in en het eist een bezetting die vele van de talrijke leden der vereniging aan een rol of een rolletje kon helpen. Alleen had de regissèur het tempo moeten bevorderen door ongenadig te snoeien in de tekst, Het is een trouwhartige geschiedenis van een boeren meisje en een stadsheertje, waarin Amor een zeer fatsoenlijke rol speelt, al moet hij heel wat plagen en verwikkelingen helpen over-1 winnen. Maar goed, ze krijgen elkaar. In het tweede bedrijf, dat speelt in een deftig milieu in de stad, bij de ouders van de ver liefde jonge man, vallen we zoowaar midden in „Der fijlele Bauer" van Leo Fall, wanneer het boerengezelschap daar op visite komt. En dat is waarlijk niet het minst geslaagde deel van het stuk. Het leverde ook de best ge slaagde tonelen van de opvoering, dank zij de typering en het vlotte spel van het boe- ren-trio, de herén Hensën, Vander en Woerde. De hoofdrol was bij Riek Baay—Gfroot in goede handen; het was jammer dat Monika's zuster Tosien (mej. Faber) niet wat meer te zingen had. De „aanstaande" van Monika (Jaap Kaan) bégon zich pas in het laatste bedrijf een ietwat mannelijke houding te geven, voordien deed hij wel wat jongens achtig. Een goede speelrol bleek mevr. Vander—de Jong als de moeder van de bruidegom. De stevige hand van een ervaren regisseur (K. L. Baars) was niet alleen aan requisieten en toneelschikking te merken, doch ook aan groeperingen en aan menig détail van solo- en samenspel, zoals bijvoor beeld de uitbeelding van een schijnbaar nietige knechtenrol, die een stuk echt toneel werd. De grote bezetting laat niet toe alle figuren apart te bespreken. Wel dien ik te gewagen van het koor, dat aanvankelijk wat ruw, doch later vrij beschaafd zong en zich vlot bewoog; alsmede van het ballet (onder leiding van Ans Dukker) dat de actie met smaakvolle dansfiguren illustreerde. De mu zikale leider Henk Steenkist hield het geheel vrij goed in töom, alleen had hij nu en dan zijn orkest wel wat mogen matigen; maar daar stonden ook zeer geslaagde passages van het orkest met enige goede blazers tegenover. Veel publiek en veel succes. JOS. DE KLERK. JEUGDIGE BOEFJES ALS DAKHAZEN. Gistermiddag omstreeks twee uur ont waarde de politie op het dak van de Vlees hal een drietal knaapjes, die bij nader on derzoek in onderlinge samenwerking bezig waren zich meester te maken van de loden deklaag. Het bleken jongens van twaalf en dertien jaar uit de Thorbecke- en Har men jans straat te zijn, die aan de kinderpolitie zijn overgegeven. Amsterdamse Beurs Slotkners Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 330 332 295 294 264 262 A. K U 171 170% Nederlandse Ford 362 Nederlandse Kabel 305 v. Berkel's Patent 127 Scheepvaart-Unie 186 188% Holl.-Amerika Lijn 216% Dell Maatschappij 215% 217% H. V A 252% 251 A'dam Rubber 188 187 Ned. Handel Mij.. 154% N.-I. Handelsbank 120% Billiton Mij. II 485 Twee-en-half jaar geëist wegens belastingontduiking „Deze man is een geboren falsaris, mijn heer de president'.', zei de officier van justitie, mr. van der Valk Bouman, gisteren in zijn requisitoir tegen de boekhouder H. A. v. V. uit Amsterdam, aan wie valsheid in geschrifte en overtreding van het na- vorderingsbesluit ten laste was gelegd. v. V. zou in en kort na de oorlog zii» patroon W. behulpzaam zijn geweest in het ontduiken van de belasting door het aan leggen van een dubbele boekhouding. Dat is te zeggen, v. V. ontkende hardnekkig, maar de feiten wezen wel zeer sterk in die richting. Éet vreemdste was echter, dat v. V.'s enige beloning voor de vervalsing het af en toe repareren van zijn horloge door zijn patroon, een horlogier, was geweest en dat was dan ook ongetwijfeld dé reden, dat de officier de gevolgtrekking „geboren falsa ris" maakte. De zaak was overigens ingewikkeld ge noeg en v. V. maakte haar niet eenvoudiger door met zo^i macht verklaringen op de proppen te kómen, dat het alle betrokkenen deed duizelen. De president van de recht bank liet echter niet af en zijn vasthou dendheid contra v. V.'s verbeten vechtlust leverde menig interessant duel op. De quintessens van de zaak lag daarin, dat de ene boekhouding een veel hogere omzet vertoonde dan de andere. En de moeilijkheid was, dat nauwelijks uit te maken viel, welke nu de valse was. Nor maal zou men aannemen dat een belasting ontduiker eerder een lage omzet op zou geven, maar W., die zeide zich absoluut niet meer te herinneren welke de echte was, opperde de veronderstelling dat het best zou kunnen zijn, dat de „hoge" was gefingeerd, om zwart geld in de oorlog ver diend „wit" te maken. Ook v. V. hield vol dat de hoge vals was en dat hij aan de hand van de valse iedere maand zijn tabellarisch kasboek opmaakte. In ieder geval moeten de verschillen duizenden en tienduizenden guldens be dragen hebben, al voerde v. V. met tal van boekhoudtechnische argumenten aan, dat het Rijk er geen schade door zou hebben geleden. Iets wat de belastingambtenaren, die als getuigen verschenen, weer hardnek kig bestreden. De officier deed toen in zijn reqiysitoir nog even een boekje over v. V. open en haalde daarbij aan, wat de president al aangevoerd had, namelijk dat v. V. een bedriegelijke bankbreuk ten bedrage van twintig a dertig duizend gulden aan effec ten, die eigendom van zijn vader waren, op zijn geweten zou hebben, daarna failliet was verklaard en later effecten voor een "zeer aanzienlijk bedrag aan dat faillisse ment zou hebben onttrokken. Hij achtte valsheid in geschrifte en overtreding van het navorderingsbesluit bewezen en vor derde twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek. Verdachte besloot met een vlammende aankl^pht tegen de fiscus, die hem zou hebben geruïneerd en gaf vervolgens het woord aan zijn advocaat, mr. S. C. van de Wall. Deze concludeerde tot vrijspraak wat betreft de valsheid in geschrifte en tot nietigverklaring wat betreft het tweede ge deelte van de tenlastelegging wegens on juiste formulering. Tegen W. eiste de officier drie maanden. Uitspraak in beide zaken op 5 Mei. Mevr. Forfanier-de Wit over de V.V.D. Voor een goed-bezochte vrouwenverga- defing van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, afdelingen Haarlem, Bloemen daal en Heemstede, spi'ak mevr. J. Forta- nietde Wit, lid van de Tweede Kamer gistermiddag in de Leeuwerik over de po litiek die door de V.V.D. gevoerd wordt. Zij begon haar toehoorsters een inzicht te geven in de werkzaamheden van een Tweede Kamerlid en vertelde daarna in het kort hoe het, parlement functionneert. Zij belichtte vervolgens de houding van de V.V.D. tegenover de andere partijen. Als voornaamste bezwaar tegen de con fessionele partijen, voerde zij het gebrek aan verdraagzaamheid aan, dat deze groe pen zou kenmerken en zij lichtte dat met enige voorbeelden toe. Van de zijde der so cialisten duchtte zij als grootste gevaren, dat de Partij van de Arbeid niet in staat zou zijn ons volk de grootst mogelijke wel vaart te verzekeren, omdat deze partij afwijzend staat tegenover een zo groot mogelijke ontplooiing van het particulier initiatief en dat een economisch-almach- tige staat nooit een volledige geestelijke vrijheid, zou kunnen dulden. Wat de communisten betreft, meende zij, dat het onjuist zou zijn om de C.P.N. te verbieden, al was het alleen maar omdat men de tegenstanders nu'beter in het oog zou kunnen houden. Zij waarschuwde overigens wel degelijk voor een communis-, tisch gevaar, omdat zij van mening was, dat de communisten niet na zullen laten de consequenties uit hun beginselen te trek ken. wanneer zij de tijd daar rijp voor achten. Zij besprak vervolgens nog even in het kort het Indonesische probleem en verweet de regering beginselloosheid in deze kwes tie. Het principe van de V.V.D. te dezer zake is „Beide delen zoveel mogelijk mees ter in eigen huis, maar naar buiten als één geheel optredend". Tenslotte deed zij een beroep op de vrouwen zich actiever met de politiek te gaan bemoeien en als eerste stap*op deze weg raadde zij hen aan eens te beginnen met iedere dag het hoofdartikel in de krant lezen. Schulte en Middelkamp in de ronde van Nederland Naar hedenmorgen bekend werd zullen ook Schulte en Middelkamp, die oorspron kelijk niet aan de Ronde van Nederland zon den deelnemen, toch Zaterdagmorgen op de Dam starten. Zij zullen echter niet in ploeg- verband aan de ronde deelnemen, doch individueel rijden. BLOEMBOLLENTOCHT JAN PASTOORS 1948. Zaterdag en Zondag zullen in Haar lem en Lisse de bloembollentochten van de wandelsportvereniging „Jan Passtoors" ge houden worden. Enkele duizenden dames en heren nemen deej. Het aantal deelnemers uit het oosten van het land is dit jaar groter dan ooit tevoren. Voor de Haarlemmers, die nog niet hebben ingeschreven zij meegedeeld, dat er gestart wordt bij het gebouw van de Haarlemse Kegelbond, Tempeliersstraat en wel op Zaterdag van een uur tot halMne en Zondag van negen uur tot halfeen Zij, die de tocht goed volbrengen, ontvangen een verzilverde medaille als herinnering. BINNENLAND Een Spakenburger vishandelaar trachtte in weerwil van de signalen van een nade rende Diesel trein met zijn vrachtauto een onbewaakte overweg te Ede over te steken. De trein botste tegen de visauto, welke een eind meegesleept werd. De bishandelaar werd uit de cabine geslingerd. Een gebroken arm en een zware hoofdwonde waren het resul taat van zijn gevaarlijke escapade. De trein had een halfuur oponthoud. HAARLEM EN OMGEVING Het gerestaureerde „Bethel", het wyk- gebouw der Ned. Herv. Gem. in wijk vier, wordt Dinsdagavond 27 April heropend. Zondagmiddag wordt in de Legcrzaal Schagcheistraat een muziek-festival gehou den onder leiding van lt. kol. J P. Rawie, hoofd van het muziekdepartement Als solis ten zullen optreden B. Verkaaik, piano en J Bon, tenor. Dank zij bekwame technische leiding is het weer sinds jaren mogelijk een festival door het muziekkorps te geven. Op de laatste bijeenkomst in dit seizoen van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling, die Woensdag 28 April in de „Nijver heid" plaats heeft zal de heer J. Duinker over de dichteres Henriëtte Roland Holst spreken. Mevrouw T. KerkhofPet zal declameren. Een achtwielige vrachtauto waarop een rioolbuis van vierduizend kilo geladen was manoeuvreerde gisteren in de Anthonie- straat. Plotseling knapte een staalkabel, waardoor de stutbalken van het -gevaarte weggedruk werden. Een balk kwam via de etalageruit in een winkel terecht. In aansluiting op onze waarschuwing tegen twee mannen, die abonnementen af sluiten en gelden innen voor een gefingeerde leesportefeuille, kunnen wij nog meedelen, dat zij tot nu toe deze leesportefeuille „Cos mopolite" noemden en als vestigingsplaats Den Haag opgaven, Het Haarlems Comité voor Nationale Feesten verzoekt ons te berichten, dat met het verzoek aan de bedrijven en fabrieken voor de viering van de bevrijdingsdag des middags te sluiten, is bedoeld sluiting op 5 Mei des middags te 4 uur De toestand van ds. F R. A. Henkcls van de Ned. Herv. Gem. te Heemstede, die om redenen van gezondheid in Zwitserland ver toeft, is zeer vooruitgaande. Zijn terugkeer wordt binnenkort verwacht. Voor moderne brilmonturen Gierstraat 27 - Telefoon I67é4 (Adv.) „Butlin"-kanip kweekt deviezen In de gister gehouden gemeenteraads vergadering van Zandvoort deelde burge meester Van Fenema mede, dat over de totstandkoming van een „Butlin"-kamp nog niets vaststaat. Als het er komt zal het toch alleen voor Engelsen bestemd worden. Het deviezenvoordeel voor ons land bij een bezoek van 20.000 Engelsen wordt op zeven millioen gulden geschat. Naar de Prov. Zeeuwse Crt. verneemt' hebben de vertegenwoordigers van de Butlin yacantiekampen het plan opgevat, een kamp te stichten op Westelijk Schou- weif en daartoe overleg geopend met de betrokken autoriteiten in Zeeland. De Directie der Algem. Frie- sche Levensverz. Mij. te Leeuwarden maakt bekend, dat in plaats van de ver miste polissen nos. 3A-238908 en 3A-239242, nieuwe polis sen zullen worden afgegeven waardoor de oude polissen van onwaarde worden. Bezwaren van de houder der polissen moeten binnen een week ter kennis van de Di rectie worden gebracht. Dameskapsalon A. H. Kprfhuis Leidsevaart 346, Telef. 18855 VLIEGERTOUW 20, 35, 65 ct. SPRINGTOUWEN Alle maten. UJanworssTMarsi Teuoa* 5 LET OP NO. 21 20 MAAKT II VRIENDEN EN NIEUWE RELATIES Wij bemiddelen conversatie- en corresp. contact voor da mes en heren in onze C. C. clubs. Betrouwbare en open hartige voorlichting inzake huwelij ksmogel ijkheden.- Clubmanager: Thomsonlaan 127'. Bezoekt van 2-5 en van 7-9 uur. Tel. 33.49,43. Brie ven: Postbus 131, Den Haag. es* Op Woensdag 5 Mei 1948 des voormiddags 11 uur, zullen Burgemeester en Wethou ders van Heemstede in het Raadhuis aldaar aanbeste den: Het maken van een op pervlakte behandeling op diverse-rywegen ter op pervlakte van 24.000 M2. Het geheel volgens bestek no. 184. Het bestek is zolang de voor raad strekt, verkrijgbaar aan het bureau voor Openbare Werken Wipperplein 12 te gen betaling van f 2.50 of zal na ontvangst van een postwissel groot f 2.75 franco worden toegezonden. in Biad«-kltnr«n - i j. NED. VEREEN. VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Afd. Haarlem. Secetariaat Grote Houtstraat 163, Tel. 19434 Zondag 25 April v.in. half elf in „Cultura", Jansstraat 83 WIJDINGSMORGEN. Spreker de heer A. t. HOEN, Baarn. BAPTISTE GEMEENTE PARKLAAN 34 Voorganger Ds. J. W. Weenink Zondag 25 April, 's avonds half 8 Jeugddienst door en voor Jongelieden Onderwerp: MOODY en zijn tekst Kom eens luisteren.. PARFUMERIEëN - BIJOUTERIEËN Gevraagd een WINKELJUFFROUW Prettige werkkring.. Hoog loon. Brieven no. 576. VROOM «IlKKS.ll VW Wis-r O jjat- er. voop- HEftEN t3n R_E.eJ-ieR-S EE.N AF;£oND>Era_l-HKe_ APDEMNcS 15 U S<^H EE-R. E.M TDl V-EXT A PLT" K-EU-E. N |N UtnSEBREipe SORTER!NS. KRUISSTRAAT 35

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3