STIENS VLAGGEN ZONNEBRILLEN QKort en Bondig BESCHAAFDE HULPVERKOOPSTERS hoveniersbedrijf Hyper-Moderne VRIJE FLAT VILLA, liefst vrijstaand, JAC. v. d. NOORD VERLOREN Ongevallendienst in actie tijdens de feestelijkheden Gedurende de a.s. feestdagen zullen le- -vy jEn van de Ongevallendienst hun mede werking verlenen om hun, die getroffen [jjn door een ongeval tengevolge van de pote drukte enz., met spoed eerste hulp te verlenen. Voor de eventuele slachtoffers van on- {«vallen op 't Lunapark zal een vaste ver bandpost worden gevestigd in de school van de Friese Varkenmarkt, welke daar in door het gemeentebestuur ter beschik king is gesteld. Deze post zal bezet zijn op dj ponderdag 29 April van 20 tot 24 uur en ere op 30 April en 1 Mei van 14 tot 24 uur. !cliti paar kan men zich dus direct voor eerste tulp vervoegen, zodat het niet nodig is cni voor ongevallen op het drukke kermis- terrein de Centrale Post op te roepen. 'OENSDAG "28 APRIL' 1948 HAARLEMS DAGBLAD Maatregelen van de politie. Teneinde de feestelijke stemming in de ,.ad niet door wanklanken te laten ver- v'oVsioren, verzoekt de politie aan de burgerij n e; ;[ipt de hand te willen houden aan de door de politie te treffen ordemaatregelen. Be delende personen worden niet geduld en pet nadruk wordt verzocht vooral geen jeld te geven aan bedelende kinderen. N.V. jieestal toch worden deze kinderen er op uitgestuurd door de ouders, die zelf ar- beidsschuw zijn. Het is aan straatmuzikanten, orgel draaiers, liedjeszangers, kunstenmakers no;) e,d, verboden hun bedrijf uit te oefenen of vertoningen te houden, tenzij met ver- junning. Zij, die voor 30 April en 5 Mei a.s. een dergelijke vergunning willen hebben, moe ien zich daartoe tijdig op werkdagen per soonlijk vervoegen aan het hoofdbureau Politie, Nassauplein 3 afd. Bijzondere tfetten, tussen 9.0012.00 uur eh 14.00 17.00 uur. Uitdrukkelijk wordt onder de aandacht {ebracht, dat vergunningen alleen worden 'du verstrekt aan Haarlemse ingezetenen. Zij •rigf die elders wonen, komen dus niet in aan merking. De politie zal aan deze ordemaatregelen iireng de hand houden en verder al het mogelijke doen om een waardige feestvie- ring te helpen bevorderen. Uitvoering „Kracht en Vriendschap" De Christelijke Gymnastiek Vereniging iscJ ,Kracht en Vriendschap" bestaat nu 40 jaar. j,f Gedurende die tijd heeft zij een dikwijls (QJ moeizame propaganda gemaakt in kringen, '."die min of meer afwijzend stonden tegenover "e de lichamelijke opvoeding. De jubilerende ?ro- vereniging heeft krachtig medegeholpen om va: bet pleit te winnen en dat dit gelukt is, be- eet- wees Maandagavond, toen „Kracht en Vriend- ichap" in de Gemeentelijke Concertzaal een onj uitvoering gaf, het aanzienlijke getal deel- nemers èn toeschouwers. n Het grootste gedeelte van het bestaan was Wide technische leiding toevertrouwd aan de heer D. C. van Alewijk en vooral aan hem is iidan ook te danken, dat de vereniging zoveel iibelangstelling ondervindt. Ook Maandag trad de heer Van Alewijk .c. als leider op. Voor deze avond was een pro- %amma samengesteld, dat gezien de toe- e'stellennood een vrij volledig beeld ver- 'erMoonde. De oefeningen zonder toestellen •ho namen het grootste gedeelte van de uitvoe- 11e-ting in beslag. Daarin was veel afwisseling ebracht. Ook het toestelturnen werd natuur- ijk niet vergeten, waarbij het persqonlijk 'werk van de dames en de heren enigszins leed door de samenstelling van oefeningen, 'aarvan het gehalte te sterk in de verschil- un-fiende onderdelen verschilde, Tot in kleinigheden was de uitvoering uit- •oejïtekend verzorgd. De oefeningen liepen goed, sn er werd vlot gewerkt. I De voorzitter van „Kracht en Vriendschap". de heer T. Luttik, opende de uitvoering op de m' gebruikelijke wijze. Aan het slot werden ge- ter.zamenliik het eerste en zesde couplet van het no{ Wilhelmus gezongen. INDISCHE FILMMIDDAG VOOR DE SCHOLEN. Het Indisch Jeugd Centrum wil de Neder landse jeugd door middel van filmvoorstel lingen en lezingen met lichtbeelden of met muzikale illustratie in contact brengen met de cultuur der Indonesische volkeren. Daar toe zijn dertig plaatselijke afdelingen werk zaam. Bovendien strekt het Indisch Jeugd Centrum zijn activiteit ook tot de West uit. Aldus de secretaris van het I.J.C., de heer W, Galjaard, tot de leerlingen van een aan tal Haarlemse middelbare scholen, die gis teren met medewerking van het gemeente bestuur in het door de heer Prager ter be- ichikking gestelde Frans Halstheater bijeen waren voor de door het I.J.C. georgani seerde voorstelling van de film „Van oer woud tot beschaving". Het moet ons van het hart, dat, wil het Indisch Jeugd Centrum zijn doel bereiken, het toch betere producten moet vertonen dan het lorrige amateurswerk dat de meis jes en jongens gisteren voorgezet kregen. De jeugd is de beste klant van de bioscoop en het ligt voor de hand, dat zij reeds met overtuigender en instructiever documentai res in aanraking is gekomen dan met de onbeholpen beeldenreeks, waardoor bij voorbeeld de Balinese dansen het tegendeel van indrukwekkend werden, die gisteren gedraaid werden. Als men zich eens in verbinding stelde, met Multifilm, dat een prachtige collectie documentaires en journaals,-voor het groot- ite deel nog onvertoond, bezit? DISTRIBUTIENIEUWS Donderdag bestaat er gelegenheid tot het Ifhalen van distributiebescheiden te: Haarlem: restant T. en U. Zandvoort: N en O. Heemstede: restant W. 'n Mooie Zomer 2 Pakjes en Jurkjes en schortjes fraaie modellen Van Weert Aneqang 46 voor de Babv BurgerHjke stand van Haarlem HAARLEM, 27 April 1948. GEHUWD: 27 April, R, S. Bakker en J. Harkema; J. Slikker en M. Meppelink; G. Lujjt en T. Bergman. m BEVALLEN van een zoon: 25 April, A. T. Pijnaker—Verbruggen; M. G. Cohen Stuart •Boon; 26 April. M. M. Hout—Vreenegoor; M. Bakker—van Goor; 27 April, J. de BoerHirs. BEVALLEN van een dochter: 26 April, G. M, van LouvezijnAdriaansz; P. A. M. Bor- erding—Voet; M. Klomp—van der Huure; April. H. A. Blok—Morseld. OVERLEDEN: 24 April, T. Hoenderdos. 77 Ted v. Berkhoutstraat: H Slobbe. 25 d., toterstraat; H. P. Mathot, 5 j.. Oost Indië- liraat; 26 April, W. L. WeddingReep, 38 j., Hazepaterslaan; D. Maarse, 64 j., M. V. Heemskerkstraat, Kortebaandraverij op de Planetenlaan Het seizoen van de kortebaandraverij wordt Vrijdag (Julianadag) ingezet met wedstrij den op de Planetenlaan in Haarlem-Noord. De draverij wordt georganiseerd in samen werking met de commissie Noord van het Haarlems Comité van nationale feesten. Negentien paarden fullen aan de start ver schijnen. Daarbij zijn Harras (325 meter), Allouez, Dutch Hanover en Abdullah Scott (alle 320 meter). De Planetenlaan leent zich uitstekend voor de draverijen. Toegang wordt verleend aan de Korteweg en de Van Nesstraat. VOORHANCERS slijpen wij ook in de sterkte Uwer bril GIERSTRAAT 27 - TELEFOON 16764 (Adv.) 1 Meï-viering der C.P.N. De Communistische Partij Nederland, afdeling Haarlem, organiseert in samen werking met het Algemeen Nederlands Jeugdverbond op 1 Mei een demonstratieve optocht van de Gedempte Oude Gracht door het centrum naar het Kastanjeplein in Haarlem-Noord. Het geheel wordt voor afgegaan door trommelslagers. Ook.de mu ziekvereniging „Het nieuwe Zuiden" ver leent medewerking. De optocht vertrekt om zeven uur. De meeting op het Kastanjeplein, waar het Tweede-Kamerlid J. Haken spreekt en Bart den Dekker declameert, begint om 8 uur. Processen-verbaal wegens dron kenschap namen in 1947 toe In het jaarverslag van het Medisch maat schappelijk Consultatie-bureau voor alcoho lisme te Haarlem wordt meegedeeld, dat het aantal processen-verbaal wegens openbare dronkenschap in 1947 sterk is toegenomen. In 1946 was het aantal 97 en in 1947 bedroeg het aantal niet minder dan 230. Voor zover de betrokkenen in Haarlem woonden, kregen zij bezoek van de controleur van het bureau. Velen, die voor het eerst met de politie in aanraking kwamen en de boete betaalden, wilden er liefst zo weinig mogelijk meer van horen of er over spreken. Anderen zijn zo verslaafd aan het drankmisbruik, dat zij van bemoeienissen met al wat drankbestrijding is, niets willen weten. Over het algemeen worden de bemoeiingen van het Consultatie bureau door de vrouwen of moeders der be trokkenen zeer op prijs gesteld. De directeur, de heer J. H. Varekamp. schrijft in zijn verslag over de werkzaam heden. dat in 1947 vijftig zittingen werden gehouden, welke door 277 personen bezocht werden. De in totaal 536 bezoeken werden gebracht door 104 personen, die om verschil lende redenen bij het bureau kwamen, allen echter, omdat zij door hun drankmisbruik of drankgebruik in moeilijkheden waren ge komen. Bijzondere aandacht is besteed aan per sonen, die geverbaliseerd werden, omdat zij onder invloed van drank een auto of motor bestuurden, personen, die niet alleen een gevaar voor zich zelf, maar ook voor de samenleving kunnen zijn. Intrekking van het rijbewijs is de juiste straf, maar daar tegen over staat, dat ontslag uit de betrekking of brodeloosheid de gevolgen zijn. Een meer doeltreffende straf is een voorwaardelijke veroordeling met een voorwaardelijke in trekking van het rijbewijs. Een viertal Haar lemmers werd deze straf opgelegd en zij ont houden zich thans van alcoholgebruik. „ELITE"-LEE SPORTEFEUILLE. De hoofdinspecteur van politie te Heem stede verzoekt inwoners van deze gemeente, die geld betaald hebben aan een inmiddels onder verdenking van oplichting gearres teerde colporteur van de leesportefeuille „Elite", hiervan mededeling te doen op het politiebureau, afdeling recherche. Sport In 't kort ADSPIRANTENTOURNOOI BLAUW WIT. Aan het adspirantentournooi van Blauw Wit namen ook de adspiranten van HFC en Haarlem deel. HFC speelde 0—0 tegen Zee- burgia en verloor met 20 van Feijenoord. Haarlem verloor met 3—0 van Ajax'en van UW. In de eindstrijden werd Feijenoord nummer één, Ajax twee, Blauw Wit drie en Volewijckers vier. Vijf defensie-ministers Vrijdag bijeen Nieuwe gissingen over Amerikaanse garanties De ministers van Defensie en de staf chefs van de vijf Westeuropese Unie-lan den komen Vrijdag te Londen bijeen. De indruk, dat de zesmogendheden-con- ferentie te Londen over Duitsland opgehou den wordt door het falen om tot overeen stemming te komen over de toekoipst van het Ruhrgebied-en door de onzekerheid om trent de houding die Amerika tegenover het verlenen van een militaire garantie aan de Westeuropese Unie zal aannemen, wordt in diplomatieke kringen te Londen hoe langer hoe meer bevestigd. Dinsdag is de zitting voor de tweede maal uitgesteld. De Amerikaanse houding tegen over het verlenen van militaire garantie hangt voor een belangrijk deel af van de vorderingen op het gebied van defensieve samenwerking tussen de mogendheden der Westeuropese Unie. Deze samenwerking zal door de ministers van Defensie van België, Engeland, Frankrijk, Luxemburg en Neder land deze week te Londen besproken wor den. SCHEEPVAART K.N.S.M. Coolhaven 26 April te Amster dam van Odense. Cottica 26 April van Pa ramaribo naar Trinidad. Cygnus 26 April te Barcelona van Genua naar Tarragona. Euterpe 26 April Holtenau gepass. van IJmuiden naar Gothenburg. Hestia 26 Apr. te Barranquilla van Curasao naar Carta gena. Iris 26 April van Rotterdam n. Bilbao Niobe 26 April Holtenau gepass., van Rot terdam naar Helsingfors. Pericles 26 April van Barranquilla naar Cristobal. Roelf 26 April van Bremen naar Hamburg. Sjoa 24 April van Tocopilla naar Huacha. Sten tor 26 April van Istanboel naar Tessaloniki Stuyvesant 27 April van Plymouth naar Amsterdam. Vulcanus 26 April te Rotter dam van Tarragona. Winsum 25 April van Curasao naar Georgetown. Nederland. Johan de Witt 26 April van Suez naar Aden. Rotti 24 April te Los Angelos van Philippijnen naar San Fran cisco. Talisse 27 April van Alleppey naar Colombo. Oceaan. Alcinous 22 April te Port Swet- tenham van Singapore naar Liverpool. Kabinetsformatie in Pasoendan Poeradiredja aangezocht als minister-president Aneta seint uit Bandoeng dat het kabi net van Pasoendan op enkele punten ge reed is. Binnenlandse Zaken zou aan Raden Adil Poeradiredja komen die tevens premier zou worden; Sociale Zaken: dr. Boedjadin; Economische Zaken: Raden Dinadikoesoe- ma; Financiën: P. J. Gerke; Onderwijs en Eredienct: Raden Joedaboesoeman; Ver keer en Waterstaat: ir. Tan Hwai Tiang. Genemuider mattenfabri- kanten „op het matje" Niet minder dan 31 mattenfabrikanten uit Genemuiden moesten voor het tribu naal te Zwolle verschijnen om verant woording af te leggen van hun leveran ties aan de Duitsers in oorlogstijd. De meeste fabrikanten werden ei-van beschul digd aan de bezettende macht matrasdek- ken en camouflagenetten geleverd te heb ben en hierbij abnormale winsten te hebben gemaakt. Over het algemeen ontkenden de verdachten de leveranties niet, maar zij ontkenden, dat zij abnormale winsten had den gemaakt of in strijd met de belangen van de Nederlandse bevolking hadden ge handeld. De matrasdekken waren bestemd voor gevangenen in Westerbork, zodat de mattenfabrikanten meenden, hierdoor eer goed dan slecht werk te doen. De camou flagenetten waren van slechte kwaliteit, zeiden de verdachten en zijn pas geleverd, nadat overleg is gepleegd met het Arbeids bureau en de illegaliteit. Men stond in Genemuiden voor de keuze: alle bedrijven sluiten met het gevolg dat de arbeiders naar Duitsland zouden moeten of door werken en zoveel mogelijk saboteren, zo dat de Genemuiders voor deportatie ge spaard werden. De burgemeester van Genemuiden be vestigde, dat met de mattenfabrikanten is afgesproken, dat zij zouden doorwerken om de arbeiders in het land te houden. „Er is nog een ander voordeel", verklaarde de burgemeester, „want in de oorlog is er goed verdiend en kon clandestien geslacht wor den met het gevolg, dat momenteel geen kind in Genemuiden is te vinden dat t.b.c. heeft". Het tribunaal zal later uitspraak doen. Prijsverlaging voor behangselpapier Zowel de prijzen van het in Nederland vervaardigde als van het geïmporteerde be hangselpapier zullen met ingang van 1 Mei aan een nieuwe regeling gebonden zijn. Voor zover hier te lande vervaardigd, moet 65 pet. van het behangselpapier in een aantal prijs klassen worden geleverd, oplopend tot ten hoogste f 1,30 per rol. De gebruikersprijs en voor geïmporteerd behangelpapier tevens het land van herkomst, moeten in het stalen- boek zijn aangeduid. Bij deze prijsaanduiding behoren letters of merken welke overeen stemmen met die welke op de rand of de ach terzijde van 't behangselpapier moeten voor komen. Vergeleken met de tot voor kort gevraagde prijzen betekent deze prijsregeling een aanzienlijke verlaging. In 1947 werden in Den Haag 51 auto's gestolen. Deze zijn thans alle opgespoord en aan de eigenaars teruggegeven. Europees Congres (Van onze Haagse correspondent) De Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid heeft besloten, ondanks ze kere bezwaren die zij tegen de opzet van het congres nog meent te bespeuren, toe te laten, dat individuele leden uit haar midden toch aan het congres deelnemen, zonder daarbij de fractie of de partij als zodanig te vertegenwoordigen. TWEEDE KAMER AANVAARDT: Pact van Brussel en gezagsorganenmotie Onze Haagse correspondent seint: Met 81 tegen G stemmen nam de Tweede Kamer het verdrag van Brussel aan en met 80 tegen 6 stemmen (communisten tegen) de motie v. d. Goes van Naters- Serrarens ter bevordering van gezag- uitoefenende nationale organen, wanneer dat mogelijk en wenselijk zou zijn. Commando-monument in Londen, ook voor gevallen Nederlanders Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt het volgende mede: Op 21 Mei zal Winston Churchill in Westminster Abbey een oorlogsmonument onthullen, dat o.a, de gevallenen zal eren van de no. 10-commando's. In deze com mando's hebben vele Nederlanders gediend en een aantal hunner is in Normandië ge sneuveld. Het organiserende comité stelt er prijs op in Nederland bekend te makèn, dat aanvragen van nabestaanden van deze ge sneuvelde Nederlanders om zitplaatsen bij deze dienst in Westminster Abbey, welkom zijn. Deze aanvragen dienen te worden ge richt aan Commando Memorial Office, 1 Princes Gate, Kensington, Londen S.W. 7. De kosten van overkomst zullen uiter aard door de nabestaanden zelf moeten worden gedragen. Papierwarenf abriek ging in vlammen op De papierwarenfabriek der N.V. „Weka- schaal" aan de Grote Bickerstraat te Am sterdam is gisteravond grotendeels in vlam men opgegaan. De brandweer was met vijf motorspuiten en 2es materiaalwagens uitgerukt en bo vendien kwam de drijvende spuit „Jan van der Heyden" later aan de achterzijde van de fabriek, in het Westerdok, assisten tie verlenen. Het duurde echter van kwart over zes tot halfacht voordat het vuur be dwongen was. De bovenste twee verdie pingen waren toen geheel uitgebrand. De brand is ontstaan in een gedeelte van het gebouw, waarin een zakkenhandel is gevestigd. Daar brandde een kachel om gereinigde zakken te drogen. Door vonken uit de kachel zijn enige zakken in brand geraakt, maar personeel wist het vuur spoedig te deven. Men schijnt echter niet gemerkt te hebben dat de vloer nog bleef doorsmeulen. Vonken uit de vloer vielen in de papiervoorraden, welke een verdie ping lager waren opgestapeld. Daar de concierge van de papierwarenfabriek, die aan de overkant van de straat woont, geen sleutel had, kreeg het vuur gelegenheid zich verder uit te breiden, voordat de brandweer zich toegang kon verschaffen. „Hollandse nieuwe" was Ie nieuw Dinsdagmiddag werd getracht in Vlaa'r- dingen twee kantjes zogenaamde „Holland se nieuwe" publiek te verkopen. Deze haring was aangevoerd door de motortraw ler VI. 74 „Tonny" van de visserij maat schappij „Irene". Daar de reder van mening was, deze ha ring als 7.g. primeur aan de markt te kun nen brengen, zette hij in met een prijs van 500,per kantje. Hij stopte bij 100, daar er voor die prijs nog niet gemijnd was. De minister van Landbouw en Visserij heeft de prijs voor z.g. primeurs tot 15 Juni vrijgelaten en de reder meende hiervan nu reeds te kunnen profiteren. De kopers ech ter waren een andere mening toegedaan en vonden, dat haring vóór 18 Mei, dus vóór de officiële uitvaardatum aangevoerd, nog wel degelijk valt onder de oude prijsrege ling en dus voor niet meer dan tien cent per stuk aan de consument mag worden verkocht. In visserij kringen is men van oordeel dat deze laatste mening de juiste is, daar an ders de door de redersvereniging voor de Nederlandse haringvisserij genomen maat regelen geen zin hebben. Wanneer nu reeds voor dit trawlgoed hogere prijzen zouden worden betaald, zou het hek van de dam zijn en zou de markt al verknoeid zijn voor met de drijfnetharingvisserij zou wprden begonnen. De voormalige Apeldoornse politie agent J. D. P., "die in tal van arrestaties van Joodse landgenoten in Apeldoorn en omge ving de hand heeft gehad, is conform de eis tot de doodstraf veroordeeld. Amsterdamse Beurs Slntkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 333 329% 293 Yz 291% 265 262 169 171% Nederlandse Ford 345 Nederlandse KabeJ 309 v. BerkePs Patent 127 i 6eheepvaart-Unie 188% 187% doll.-Amerika Lijn 221 Oeli Maatschappij 218% H. V A 249% 249% A'dam Rubber 182 Ned. Handel Mij.. 157# N.-I. Handelsbank 118 Billiton Mij II 485 OFFICIËLE PUBLICATIE DISTRIBUTIEKRING HAARLEM De directeur van de Distributiekring Haar lem maakt bekend, dat op: 30 April a.s;: alle kantoren van de dienst ook des middags GEOPEND zullen zijn. 5 Mei a.s.: alle kantoren, ook het uitreïk- lokaal te Vogelenzang, des middags GE SLOTEN zullen zijn. Uitreiking bonkaarten enz. Bennebroek. De letterindeling voor deze uitreiking is gewijzigd als volgt: Maandag 3 Mei: A t.m. J van 9—12.15 en van 13.3016 uur. Dinsdag 4 Mei: K t.m. O van 912.15 uur en van 13.3016 uur. Woensdag 5 Mei: P t.m. R van 9—11,30 uur. Vrijdag 7 Mei: S t.m. Z van 9—12.15 uur en van 13.3016 uur. De letterindelingen voor de 'óverige kan toren blijven ongewijzigd. BINNENLAND Tegen enige Amsterdamse broodbezor gers, die zich hadden laten verleiden brood zonder bon te verkopen, is een maand hech tenis en f 100 boete geëist. Binnenkort zal een begin worden ge maakt met de inventarisatie van land- en tuinbouw 1948. Uit deze telling zullen de gegevens worden geput voor een juist in zicht in het grondgebruik, de teelt der gewas sen en de omvang én de samenstelling van de veestapel. Dr. Th. J. C. van Hout, van het Centraal Bureau voor de Statistiek te Leid- sendam, zal op Maandag 3 Mei om 19.45 uur over Hilversum I een causerie houden over dit onderwerp. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland zal niet op 6 doch op 7 Mei audiëntie verlenen. De wethouder van Onderwijs en Kunst zaken der gemeente Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, zal deze week geen spreekuur houden. Mr. F. van der Goot, advocaat en procu reur te Haarlem is benoemd tot vice-presi dent van het Bijzondere Gerechtshof te Am sterdam. Op 57-jarige leeftijd is te Rotterdam overleden prof. dr. Cornelis Bonne, in leven hoogleraar aan en president van de univer siteit te Batavia. HAARLEM EN OMGEVING Maandagavond 3 Mei geeft „De Ver enigde Spelers" een opvoering van „Tot wederdienst bereid" door Piet Mossinkoff in hótel „De Leeuwerik". De dansmuziek wordt verzorgd door het orkest „The Harlem Swingers". Het programma V3n de orgelbespeling in de Grote of St. Bavokerk op Donderdag middag 29 April door George. Robert luidt: 1. Preludium b. kl. t., J. S. Bach; 2. Twee Aria's, J. B. Loeillet: 3. Andante en Adagio uit het le concert. G. F. Handel: 4. a. Sici- lienne. b. Gavotte. Padre Martini; 5. Pasto rale. C. Franck; 6. Grand Choeur alla Handel, A. Guilmant. Mej. P. van Dalen uit Haarlem is be noemd tot onderwijzeres aan een Chr. school te Gouda. Ds. E. T. v. d. Born die vroeger predi kant bij de Gereformeerde Kerk te Heem stede was. thans predikant bij de Gerefor meerde Kerk (Onderh. art. 31 K. O.) ia beroepen te Groningen. De afdeling Haarlem van de Ned. Christen Vrouwenhond vergadert 3 Mei in het Wijkgebouw, Ged. Oude Gracht. Mevr. A. M. Boissevainvan Lennep zal spreken over: „De Nationale feestrok". De opening van de Rooms Katholieke Speeltuin te Heemstede is vastgesteld op Dinsdag 18 Mei. Mellc de Vries is morgen twintig jaar lang op geregelde tijden standhouder op het terrein van de kermisvermakelijkheden aan de Zomervaart. Hij zal morgenavond om half negen met dit jubileum gehuldigd worden. De Christelijke Jonge Mannen Vereni ging Haarlem-Oost zal Zaterdag 1 Mei (in het gebouw van de H. J. M. V.) haar 30-jarig jubileum vieren. Een korte herdenkingsrede zal uitgesproken worden door de wijkpredi- kant, ds. Dijkhuis, waarna een „Scheeps- spel" een gedeelte van het werk der vereni ging zal vertolken. Haarlems Symphonie Orkest „Euterpe" geeft Maandag 3 Mei een concert in de turn zaal van het Gem. Concertgebouw. Er zullen concert van Max Brueh. met als solist da werken uitgevoerd worden van: Mendels sohn, Schubert, Mozart, Urbini en het viool heer Jan Hesmerg, concertmeester der H. O. V De burgemeester van Haarlem mr. P. O. F. M. Cremers zal deze week geen spreekuur houden. Aan de Inrichting „Meer en Bosch" te Heemstede worden gevraagd MEISJES voor hulp in de Keuken. P.G. Aanmelden bij het Hoofd v. d. Huishouding. Voor Haarlem wordt gevraagd EEN VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE Vereisten: Mulo-, H.B.S. 3 j. c. of gelijkwaardig diploma; leeftijd 16-24 jaar. De bezoldiging varieert naar gelang van leeftijd en ervaring van f. 960.— tot f. 16U0per jaar (le loonklasse); bevor dering tot hogere lang mogelijk. Sollicitaties met alschrilten cijferlijsten aan de 2e Afdeling van de Algemene Dienst der N.V. Net Aan de Inrichting „Meer en Bosch" te Heemstede wordt gevraagd een JUFFROUW ter assistentie in de Linnenkamer diploma Huishoudkundige en/of Inrichtingservaring strek ken tot aanbeveling. P.G. Aanmelden bij het Hoofd v. d. Huishouding. BEKWAME LAMPEKAPNAAISTERS zijn nog enkele plaatsen open op ons atelier. Aanmelden 's middags van 15 uur DIJKSTRA'S VER- LICHTINGSORNAMENTENFABRIEK, Spaarne 65. NETTE MEISJES GEVRAAGD voor alle afdelingen. WASSERIJ BOSCH EN VAART, Brouwersvaart 24. VROOM DREESMANN HAARLEM N.V. Bij ons bedrijf kunnen geplaatst worden enige Alleen dames, die reeds eerder gedyrende langere tijd als verkoopster werkzaam zijn geweest komen in aanmerking. Aanmelding dagelijks van 3-5 uur. Afd. Personeelszaken, Grote Houtstraat 6e Etage. Bekw. STRIJKSTER en FLINKE MEISJES gevraagd voor 8lle afdelingen. Aanmelden: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHE- RIJ N.V., Kampersingel 50-56, Haarlem. Administratiekantoor vraagt VR. EN MNL. BEDIENDE op de hoogte met boekhouden, prettige werkkring. Brieven onder no. 573. GROOT ASSURANTIEKANTOOR vraagt voor spoedige in diensttreding MANNELIJK en VROUWELIJK PERSONEEL voor administratieve- en typewerkzaamheden. Brieven met vermelding van opleiding en verdere bijzonder heden onder No. 8298 aan Smit's Adviesbureau, Herengracht 442, Amsterdam-C. I Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND te Bloemendaal is plaats voor LEERLING-SCHRIJVERS op verschillende afdelingen. Eigenhandig geschreven sollicitaties aan de Directie, Ign. Bisplncklaan 19. Persoonlijke aanmelding tussen 9 tot 12 en 2 tot 5 uur bij de afdeling Sociale Zaken Een volslagen NAAISTER die iry.staat is geheel zelfstandig verande ringen op te nemen, kan bij ons mode magazijn een goede positie vinden op aan trekkelijke voorwaarden. Zich aan te melden per soonlijk of schriftelijk bij de Directie van tClOTT) veRtRouwerisruam DE NEDERLANDSE METAALGIETERIJEN, Herenweg, Heemstede vragen voor spoedige indiensttreding een zelfstandig werkend KOPERVORMER Mondelinge of schriftelijke sollicitaties aan de fabriek. GEVRAAGD ENIGE BROODBEZORGERS Reflectanten dienen over de nodige ervaring te beschikken en in staat te zijn de verkoop op te voeren. SMIT'S LUXE BAKKERIJEN, Smedestraat 43-45. GEVRAAGD EEN FLINKE JONGEN als hulp van de stoker. WASSERIJ PEEPERKORN, Blekersvaartweg 39, Heemstede DRUKKERIJ R.B.K. vraagt FLINKE JONGENS (15-20 jaar) voor diverse werkzaamheden Binderij en Magazijn. Aanmelden: Ged.. Oude Gracht 88, Haarlem. Bij de dienst van Publieke Werken te Zandvoort worden gevraagd: 1. Een ervaren bouwk. opzichter-tekenaar op arbeidscontract voor de leiding en het toezicht bij de uitvoering van bouwwerken, maximum salaris 316.p. m. 2. Een erv. waterbouwk. opzichter-tekenaar op arbeidscontract voor de leiding en het toezicht bij de uitvoering van riolering- en bestralingswerken, maximumsalaris 316.p. m. 3. Een aank. bouwk. tekenaar op arbeidscontract, maximum salaris 150.p. m. Sollicitaties met omschrijving van genoten opleiding, ver vulde werkkringen, burgerlijke «taat en verlangd salaris, te richten tot de Directeur v. d. Dienst, worden ingewacht vóór 10 Mel a s. RIJWIELGROOTHANDEL vraagt voor spoedige Indienst treding FLINKE JONGEMAN voor magazijnwerk. Brieven onder no. 646. Mr. in de Rechten m. 20 jaar prakt, (grootind. en Rtjkabur.) ZOEKT PASSENDE FUNCTIE secretariaat, overname of ass. advocatenpraktijk, belasting- adv.bur. of anderszins. Brieven onder no. 580. Direct gevraagd CHAUFFEUR-BESTELLER WASSERIJ BOSCH EN VAART, Brouwersvaart 24. Het Hoofd van het gemeente bestuur van Bloemendaal maakt bekend, dat Gedepu teerde Staten van Noordhol- land bij besluit van 14 April 1948 no. 38 goedkeuring heb ben verleend aan het Besluit van de Raad der gemeente Bloemendaal d.d. 22 Januari 1948 tot vaststelling van een Verordening tot wijziging der Bebouwingsvoorschriften ex art. 43 der Woningwet. Te koop of te huur gevr. kl. of Bloemenwinkel, liefst niet te grote zaak. Br. no. 577. Te koop aangeboden een z. KOLENHAARD Te bezichtigen: Crayenester singel 16, Heemstede RUILING AANGEBODEN: in het beste gedeelte van Amsterdam-Zuid. Bevat tende: 7 kam., badkamer, keuken cn grote berg zolder. Voorzien van centrale verwarming en warm water. GEVRAAGD: voorzien van moderne gemakken, bev. minstens 4 5 kamers, le Aerdenhout of Bentveld. Event, bereid tot kopen. Brieven onder no. 651, Vermist Holl. Keeshond kleur grijs-zwart. Naam „Flop". Tegen beloning terug t« bezorgen of te telefoneren onder No. 13592 J. KLOES, Scheepmakersdijk 32. Haarlem. Koord - Stokken - Houders Steigertouwen. Pak- en bindtouw. Raam-, markies- en gordijnkoord Worst- en rolladetouw- Geld-, school-, fiets- en padv.tassen Rubberlaarzen HAARLEM SPAARNE «0 TELEFOON U084 Een zeer apart Ledikantje komt altijd van „BABY-LUXE". Ook U zult hiervan overtuigd zijn, UXE door eens ln onze toonliamcr te komen kijken. En.... bij ieder ledikantje: zuiver wollen dekentjes. „BENE-LUX VOOR DE GROTEN" „BABY.LUXE VOOR DE KLEINEN" LANGE VEERSTRAAT IJ GRATIS Schildersbedrijf H. E. v. d. MEIJ v. Oosten de Bruin,traat ST - Teler. 17958 - Haarlem Gaat U met vacantie naar BARNEVELD? bespreek dan tijdig uw pen sion. v. Zuylen. v. Nievelt- laan 6, Barneveld. N.V. Algcmcene Hollandsche Crediet- en Dcpositobank te Haarlem De houders van de recepis-» sen der 3% pet. Schuldbrie ven dienen deze stukken ten spoedigste tegen regu in to leveren ten kantore van de N.V Nedcrl. Middenstands- bank, kantoor te Haarlem, ter verkrijging van de defi nitieve schnldbrievcfi. Aan houders van de mantels van de geconverteerde 4 pet. dn 3 V2 pet. afgestempelde) schuldbrieven, worden door tussenkomst van de genoem de Nederl. Middenstands- bank, op vertoon van de mantels nieuwe douponbla- den verstrekt, tegen bewijs van ontvangst. EXPEDITIE zeer voordelig aangeboden, in bezit- van nieuwe bestel wagen, öOO K.G. Ook bak fiets te huur f 4.50 p. week. Brieven no. 589. Gouden Armband, Woensdag 14 April. Teg. bel. ter. te be zorgen Boekenrodostr. 20.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3