A. J. ROTTEVEEL'S GARAGEBEDRIJF mannelijke krachten Credieten verleend voor aankoop automotorspuit, verbetering voetpaden en demping van een sloot Baby uitzetten „Het Gouden Hoekje" Dr. D. Bakkerlaan te Bioemendaal Kort en Bondig Moedecdaq) CRUM'S Bloemenmagazijn VERKOOPSTER HULP- VERKOOPSTER vraagt flinke meisjes Constructeurs administratieve kracht tm.) VRIJDAG 30 APRIL 1948 HAARLEMS DACBLAÖ Gemeen teraad van Heemstede Burgemeester jhr. J. P. W. v a n D o o r n deelde in de Donderdagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Heemstede mee, dat een brief is ingeko men van de heer J. van den Berge, waarin hij bericht, te bedanken als lid van de ge meenteraad. Namens de raadsleden sprak de burgemeester er zijn leedwezen over uit. dat een verdienstelijk lid bedankt heeft. Geruime tijd heeft hü zijn krachten gegeven om de belangen van de gemeente te dienen. Bij het voorstel, een bijdrage aan de ge meente Haarlem voor aankoop van een zilveren lavabo-schotel ten behoeve van het Frans Hals Museum te verlenen, merkte de burgemeester op, dat er nog een motief te noemen is, om medewerking te verlenen, n.l. het feit, dat het museum enige kostbare schilderijen afgestaan heeft voor versiering van het Raadhuis. De raad verenigde zich met het voorstel. De heer Verspoor (Arbeid) sprak er zijn vreugde over uit, dat de sloot bij de Bankastraat gedempt zal worden, waar voor de vergadering een crediet van 13.225 verleende B. en W. hadden voorgesteld een crediet van 6000 beschikbaar te stellen voor de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin en van het regeringsjubileum. De heer Zegwaard (K.V.P.) gaf in overweging het crediet met 5000 te ver hogen en tegemoet te komen aan het ver zoek der commissie „Koninginnedag", een uitgebreid programma uit te voeren. De raad meende, dat de viering sober en waar dig moet zijn. dat de financiën der ge meente het uitgeven van een hoger bedrag niet kunnen gedogen en keurde het voorstel van B. en W. goed. B. en W. werden credieten verleend voor aankoop van een automotorspuit 30.000) en voor het herstellen van betumen voet paden 46.000). Wethouder Bakhuizen van den Brink (WD) deelde mee, dat B. en W. getracht hebben de rente van het restant vin een lening van 360.800. waarvan 22.300 is afgelost, te verlagen van 3®*% tot 3% voor de eerste tien jaar en 3V2% voor latere jaren. De geldgeefster is niet bereid mede te werken. Overleg wordt nu gepleegd met een rijksinstelling, die een rente van 3% voor de eerste tien jaar en 3y2% voor latere jaren vraagt. Over de rente van de opzeggingstermijn wordt nog onderhandeld. De raad machtigde B. en W. de lening aan te gaan. De heer Reynders (Arbeid) had be zwaren tegen de plek. waar het oorlogs monument aan de Vrijheidsdreef is ge plaatst. Wethouder Van Lent (K.V.P.) merkte op. dat een provinciale commissi^, onder leiding van prof. Holt, geadviseerd heeft, ■welke plaats het geschiktste is. Dat advies hebben B. en W. overgenomen. Liever had hij het monument enkele meters verder geplaatst gezien. Bij de rondvraag stelden de heren Ver hoeven (K.V.P.) en De RoAde (Comm.) vragen over bladen, welke ter lezing liggen in de Openbare Leeszaal. Wethouder Disselkoen (Arbeid Prof. Schermerhorn ook op Oude Groenmarkt te volgen De Mei-rede, die professor ir. W. Scher merhorn Zaterdagmiddag in de Gemeente lijke Concertzaal zal uitspreken, zal door middel van luidsprekers ook op de Oude Groenmarkt te volgen zijn. De route, die de Mei-optocht na afloop van de bijeenkomst in de Concertzaal zal volgen, luidt: Oude Groenmarkt, Damstraat Spaarne. Turfmarkt, Langebrug, Anthonie- straat, Schalkwijkerweg, Byzantiumstraat, Nijlstraat, Kruistochtstraat, Nagtzaamstraat Tweede Zuidpolderstraat, Amsterdamstraat Amsterdamse poort, Oostvest, Papetoren- vest. Cathariinebrug, Koudenhorn, Hooi- markt, Friese Varkenmarkt, 't Kalfje (Prin sen Bolwerk) waar de stoet wordt ontbon den. DISTRIBUTIENIEUWS Zaterdag bestaat er gelegenheid tot het afhalen van distributiebescheiden te: Haarlem: Ves tot en met Vi. Zandvoort: R. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 29 April 1948 ONDERTROUWD: 28 April. J., Verhoeven en M. G. A. Jirris. GEHUWD: 29 April. F. O. Walburg en H Hemmen; N. W Duits en J. G. Winter: W. Verwer en J. M. Kwant: B. C. Nieuwenhui- zen en G Wenning; A. W. Luikinga en M. A. Treffers: F. Kuipers en E. Poll; J. Bok en M. G. van Tongeren; A. L. Waage en M. C Bout. BEVALLEN van een zoon: 27 April, T. Ter WeiideBrattinga; A. G. KalBlok; 28 April. A. KrabGaaff; E. A. P. van der MeijPara- mor. alias Hart: 29 April, M. HageboutWest hof; A. E. van RijnDerks; D. Bodenstaff— Erineaard: C GalamaNeeven. BEVALLEN van een dochter: 26 April, A. de HaasReinsma; 28 April. J. F. Marsman Alofs: G. A. van DrilVermeulen: M. P BijnsdorpPuts; M. M. VuijstVisser; 29 April, J. H. Betjesvan den Brink; M. Duik van Bakel: D. BodenstaffEringaard. OVERLEDEN: 27 April. J. R. Hendrix— Elias. 71 j.. Tuinwijklaan; 28 April. W. Korst- jens. 83 j., Barteljorisstraat; M. H. E. de Graaf—Lasschuit, 67 j Zijlweg: R. J. van der Pols. 1 m.. van Eedenstraat: A. H. Baumeister van Mook, 56 j.. Oude Weg. weer geheel compleet Van Weert Anegang A6 de Babv Agenda voor Haarlem VRIJDAG 30 APRIL. Nassauplcin 8: Theosofische Vereniging, «preker ir. A. H. J. van Leeuwen, 8 uur. Spaarne: „Vergelding", 14 j., 2.30, 7.00 en 9 15 uur Frans Hals: „Dageraad", 18 j., 2.00, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Dolly Sisters". 18 j., 2.00. 4 15. 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Onderwereld" 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „De beste jaren van ons leven". 14 j„ 2.30 en 7.30 uur. City: „De dicta tor". 18 j.. 2.00. 4.15. 6.45 en 9.15 uur. ZATF.RDAG 1 MEI. Stadsschouwburg: „Tartuffe". 8 uur. Gem. Concertgebouw: A NJ.V., 1 Meifeest, 10 uur. De Nijverheid: Vrije Socialistische Beweging, openbare vergadering, 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. deelde mee, dat het Rijk, bij het verlenen van een subsidie van 1000, voorwaarden stelt over het ter lezing leggen van een aantal bladen. Bij die kranten behoort „De Waarheid". Spreker achtte het van belang, dat het publiek kennis kan 'nemen van dit blad, doch hij verzette zich tegen organen, die tot de „vijfde colonne" behoren. De heer DeRonde zeide, dat zijn par tijgenoten zeer ontstemd zijn over de hou ding van de burgemeester, die toestemming tot het houden van een kinderfeest en een openbare vergadering van Radio Werkend Nederland, geweigerd heeft. Voorts sprak de heer Reynders er zijn teleurstelling over uit, dat aan de Spaarnzichtlaan een garage gebouwd is. Wethouder Van Lent deelde mee, dat Wederopbouw de toestemming verleend heeft. Ook hij had liever gezien, dat er een woning gebouwd was. Wij hebben dringend nodig GOUD, ZILVER EN JUWELEN Voor uw cadeaux en verlovingsringen mei en zonder inlevering bij GIERSTRAAT 45. HAARLEM Muziekconcours te Haarlem in voorbereiding Naar wij vernemen hebben leden van de Haarlemse politie het plan opgevat een in ternationaal concours voor politie- en mi litaire muziekcorpsen te organiseren. Dit muziekconcours, waarvoor de beste gezelschappen uit binnen- en buitenland zullen worden uitgenodigd, zal het volgend jaar in de Haarlemmerhout worden ge houden. Er worden reeds commissies gevormd die de grote moeilijkheden, die vooral gelegen zijn in de financiering en in het onderdak brengen der gasten, zullen moeten oplossen 1 Mei 1938 1 Mei 1948 Ons tienjarig bestaan zegt nog niets, Maar Uw vertrouwen zegt ons alles. Wij spreken onze dank uit voor dit genoten vertrouwen. BIOEMENDAAL TELEFOON 22992 Off. Dealer Willys - leep - Holchkiss Automobielen Bezoekt de Stands op de R.A.I. tentoonstelling Haarlem viert de Julianadag De viering van de Julianadag in Haar lem is Donderdag ingezet met het open stellen van kermisvermakelijkheden op verscheidene punten van de stad. Een echte kermisstemming heerste ër des avonds nog niet, omdat het aantal bezoekers niet groot was. Vandaag worden velen verwacht op het Phoenixterrein, aan de Zaanenlaan, Zomervaart en Pretoriaplein. In Haarlem-Oost maakte een muziek corps gisteravond een tocht door de buurt. Vanmorgen werden de bewoners gewekt door de padvindersband en halftien ver zamelden vele kinderen zich op het Teyler- plein, om naar het Rembrandt-theater te wandelen. Het bestuur bood de jeugd een filmvoorstelling aan. Een serie films werd vertoond. Met grote aandacht volgden de jeugdige bezoekers het programma. De Nederlandse vlag werd op het Soenda- plein gehesen, waarbij de band van de Padvindsters medewerking verleende. Met het spelen van het Wilhelmus werd de plechtigheid besloten. Voor de kinderen uit Haarlem-Noord en het Klever park was een voorstelling op het terrein van EDO georganiseerd. Hoewel het weer niet aanlokkelijk was voor een open luchtbijeenkomst beleefden de kinderen een prettige morgen. Clowns en jongleurs traden op. De districtsband van de Nederlandse Padvinders kwamen vanmorgen op de Grote Markt bijeen en maakte vervolgens een wandeling door de stad. De leerlingen van de twee hoogste klagen van de scholen uit het centrum kwamen in het Krelage- huis bijeen, om een variété-voorstelling bij te wonen. De jeugd vermaakte zich op bij zondere wijze. De Haarlemse Politie- muziekvereniging gaf van elf tot twaalf uur een concept op de Grote Markt, Het zuid-westelijk deel van de stad heeft op het Christiaan Huygensplein een feest terrein ingericht, waar jong en oud zich vermaken kunnen. Er zijn een golfbaan, een baby-caroussel, schiettent enz. en ver der enige kraampjes. Modernisering Haarlemse Gasfabriek Werk is voor de winter voltooid Wij hebben onlangs medegedeeld dat in de Haarlemse Gasfabriek enige kamer ovens vernieuwd worden. Daardoor is de capaciteit der fabriek tijdelijk „aan ban den gelegd", zo zelfs, dat in de koude win termaanden, toen er nogal wat gaskachels clandestien werden aangestoken, stagna tie gevreesd werd. Er moest zelf met gas- loze uren gedreigd worden om het gasver bruik binnen de grenzen der fabrieksmo- gelijkheden te houden. De nieuwe ovens zullen over enige maan den gereed zijn. Maar dan worden er weer andere ovens buiten gebruik gesteld, ook om door nieuwe vervangen te worden. Maar „als de winter komt" zullen ook die gereed zijn, zodat de modernisering der fabriek dan voltooid is. Dan zal de capa citeit der fabriek weer ruimschoots vol doende zijn. Gehoopt wordt dat er dan ook een einde zal zijn gekomen aan de rantsoe nering. Gouden jubileum van het Waterbedrijf Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van het Gemeentelijk Waterbedrijf is Donderdagmiddag in het gebouw aan de Kampersingel een receptie gehouden, welke druk bezocht is. De wethouders van Haar lem, de heren D. J. A. Geluk, A. J. M. An- genent, mr. S. C. van de Wall en mr. dr. A. F. H. Schreurs, boden gelukwensen aan, verder leden van de gemeenteraad, direc teuren van waterbedrijven uit den lande, directeuren van Haarlemse gemeentebedrij ven, vertegenwoordigers van enkele rijks- bureaux, wjarmee het jubilerende bedrijf samenwerkt, afgevaardigden van personeel- organisaties en van de loodgieters- en fit- tersverenigingen. Des avonds was er een diner, waaraan ook aanzaten de burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers, de wethouder van de bedrij ven, mr. Schreurs en oud-leden van het personeel van het bedrijf. Daar de burge meester verhinderd was geweest des mor gens het woord te voeren, sprak hij aan de maaltijd woorden van gelukwens. Naar Oost-Indië kan zeepost worden verzonden met het m.s. „Sibajak" dat op 8 Mei en met het m.s. „Tawali" dat op 10 Mei vertrekt i De Haarlemse begroting Behandeling wordt op 19 Mei voortgezet De Haarlemse gemeenteraad heeft, zoals bekend is, de behandeling der begroting voor 1948 op Woensdag 14 April plotseling onderbroken in verband met de ontvangst van een circulaire van Gedeputeerde Sta ten, waarin aan de gemeentebesturen nieu we richtlijnen werden gegevbn voor de samenstelling der begroting. Wij vernemen thans dat het de bedoeling is, dat de raad op Woensdag 19 Mei verder zal gaan met de behandeling der begroting. Voor die tijd zullen B. en W. aan de raad een nota zenden waarin verschillende pos ten der begroting worden gewijzigd. Wij herinneren er aan, dat Gedeputeerde Staten o.a. als eis stellen dat voor de uit voering van werken die op de kapitaal- dienst zijn opgesomd, op de gewone be groting gelijktijdig dekking wordt aange geven voor rente en aflossing. SCHEEPVAART K. H. L. Maasland, 29 April van Amster dam naar Zuid-Amerika. Salland, 28 April van Pernambuco naar Bahia (uitreis). Eem- land, 28 April van Santos (uitreis). K. N. S. M. Stuvvesant. 28 April te Am sterdam van Plymouth. Vulcanis, 29 April te Amsterdam van Rotterdam. Van Ostade. 29 April te Rotterdam van Antwerpen. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Congo- stroom wordt begin Mei te Redondo verw. Meliskerk. 29 April te Hamburg van Am sterdam. MIJ. NEDERLAND. Bengalis, 28 April te Suez van naar Port Said. Celebes, 29 April te Makassar van Soerabaja naar Batavia. Grote Beer, 26 April van Batavia n. Semarang. Lawak. 28 April van Port Swet- tenham naar Batavia. Oranje, 28 April te Port Said naar Indië. Poelau Laut, 28 April v. Boston naar New York. Madoera. 27 April te Gibraltar naar Londen. Radja, 24 April te San Francisco naar Los Angeles. Rempang, 28 April van Probolinggo naar Banjoewangi. Tabinta, 27 April van Rotterdam naar Mon treal. Van der Waals, 24 April te Basra naar Karachi. Andrade en van der Pas met vioolsonates vanBeethoven De eerste avond van de zogenaamde Meestercyclus was gewijd aan vioolsonates van Beethoven: de violiste Janine Andrade en de pianist Theo van der Pas vormden het uitvoerend duo en het mag gezegd worden, het was een duo van de Meester klasse. Het is niet moeilijk om aan een program ma bestaande uit vioolsonates van Beet hoven een uiterlijk virtuoos cachet te geven. Een besluit met de fameuze Kreutzer- sonate is daarvoor het nooit falende middel en een paar andere onder het tiental, die zich daarbij aanpassen, zijn niet ver te zoeken. Maar dat er met Beethoven's duo sonates ook een andere mogelijkheid is, namelijk de indruk te wekken van een innerlijk doorleefd musiceren, zonder jacht op effect, al eist het van*de techniek dan ook evengoed het volle pond, dit werd deze avond aangetoond door het programma dat Janine Andrade en Theo van der Pas ten gehore brachten. Tegenover de idyllische sonate op. 30 no. 1 in A. stond als sterke tegenstelling de stoere c moll, die om haar bewustheid en haar inhoud de belangrijk ste van de reeks zou mogen heten (en mis schien door velen nog daarvoor gehouden wordt) indien er ook nog niet die in G (op. 96) was, de rijpste en meest voldragene van allen. Met deze meesterlijke sonate werd deze avond het programma besloten. Van de argeloze idylle, had het ons via de tragisch-hero'ische sonate geleid lot die waarin de reine poëzie ontluikt in het klare licht van weten en begrijpen. De wijsheid, met de haar passende vrolijkheid en die ook wel eens grillig kan wezen in de keuze van haar vormen, ontzegt zich in dit poë tische werk elk uiterlijk middel om te be- hagen en zij behaagt daarom des te meer. Over de vertolkingen kan ik volstaan met één woord: verrukkelijk! Het rhythme van Janine Andrade, aan vangende met een uiterst verfijnde en raak beheerste „coup d'archet", wedijverde met haar rijk geschakeerde toon en haar zuiver gevoel voor verhoudingen, om steeds een levenswarme, temperamentvolle en innige muziek te doen horen, die steeds in even wicht bleef met het klare en bezielde spel van haar parfner Theo van der Pas. Het was een voortreffelijke combinatie en als geheel een concertavond die met ere deze Meestercyclus opende. JOS. DE KLERK. Crediet- en depositobank keert 5% dividend uit De balans per 31 December 1947 van de N.V. Algemeene Hollandsche Crediet- en Depositobank te Haarlem vermeldt een saldo winst van 15.076.65. Het is belangrijk meer dan in het daar aan voorafgaande jaar, doch hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat door de verkoop van de onroerende goederen de winst voordelig is beïnvloed. Niettemin zijn de zuivere bedrijfsuitkomsten hoger dan in 1946. De züivere winst ad 15.076,65 stelt het bestuur voor als volgt te bestemmen: voor uitkering van een dividend van 5 pet. f 7500, voor algehele afschrijving der rekening Dienst 3V^ pet Schuldbrievenle- ning 4504.37, voor toevoeging aan de belastingreserve 2500, terwijl naar nieuwe rekening wordt gebracht 572.28. Chr. Oranjevereniging houdt wijdingsdienst Gisteravond werd in de Grote Kerk door de Chr. Oranjevereniging „Prins Willem I" een wijdingsdienst gehouden ter gelegen heid van de verjaardag van Prinses Juliana. Nadat de voorzitter de bijeenkomst had geopend met het lezen van Psalm 103, sprak de oud-minister mr. H. Bijleveld een rede uit, waarin hij het Prinselijk gezin tekende als een echte Hollandse familie, die midden in het leven van ons volk staat. Hij herinnerde aan de geweldige vreugde die in het land heerste bij de geboorte van Prinses Juliana, schetste vervolgens haar grote bemindheid en wees ten slotte op de betekenis die het Huis van Oranje in de historie heeft gehad en thans trouwens nog onverminderd heeft. De dienst werd opgeluisterd door het Haarlems Christelijk Mannenkoor, dat on der leiding van Jac. Zwaan vaderlandse liederen ten gehore bracht. Achftien jaar voor Kramer De achtste kamer van het Bijzondere Ge rechtshof te Amsterdam deed hedenmor gen uitspraak in de zaak tegen de gewezen corpschef van de Heejnsteedse politie P. L. G. Kramer, die tijdens de Duitse bezetting deel heeft genomen aan een groot aantal huiszoekingen en arrestaties van Joodse onderduikers en illegale werkers, waardoor vijf-en-twintig personen, mede door zijn toedoen, de dood vonden. Kramer werd tot achttien jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest en ont zetting uit de kiesrechten voor de duur van het leven veroordeeld. De advocaat-fiscaal had vijftien jaar ge- eist. Nu nog de Darwin-tulpen De hyacinten zijn nu geheel uitgebloeid, evenals de korte tulpsoorten: de beurt is thans aan de late tulpen, de Darwinsoor- ten. Verwacht mag worden, dat deze dit weekeinde op hun mooist zullen zijn. Dit betekent, dat na dit weekeinde er nog slechts enkele velden te zien zullen zijn. Butlin-kamp maakt weinig kans te Haamstede Naar wij uit Haamstede vernamen, heb ben twee rechtskundige adviseurs van de Engelse Butlinmaatschappij zich tot het gemeentebestuur van Haamstede gewand voor een vergunning tot het oprichten van een Butlin-kamp. Zij hebben daarbij het oog laten vallen op een terrein, dat toebehoort aan de- Haagse N.V. „Vreeswijkstraat" en dat plaats biedt aan tienduizend vacantiegan- gers. Het is de bedoeling dat de onderko mens kant en klaar uit Engeland komen en 's winters in Australië dienst doen, waar een soortgelijk vacantie-centrum geëxploi teerd wordt. Het zou in de bedoeling liggen even als aanvankelijk met Zandvoort het geval was de helft der gasten uit Engelsen, de helft uit Nederlanders te laten beslaan. Men verzekerde ons dat men te Haam stede huiverig is de gevraagde vergunning te verlenen, daar men bevreesd is, dat het rustige karakter van deze badplaats ver loren zou gaan. Het gemeentebestuur heeft zich daarom tot het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland en de Provinciale planologi sche dienst gewend om het standpunt van deze instanties te vernemen. Een afwijzende beslissing ligt in de lijn der verwachtingen, daar de planologische dienst onlangs ook een aanvrage voor de bouw van een hotel te Haamstede heeft afgewezen. Opstelling van „Haarlem" gewijzigd tegen Heer en veen Zaterdagavond verschijnt Haarlem in de volgende opstelling tegen Heerenveen in het Olympisch Stadion: Doel: Kluit. Achter: Van Tiggelen en Van Bakel. Midden: Van Gooi, Van Daalen en Visser. Vóór: Boeree, Laan, Roozen, Smit en Groeneveld. C.P.N. krijgt geen zendtijd voor verkiezingspropaganda Minister Gielen heeft gisteren- in de Eer ste Kamer medegedeeld, dat drie weken vóór de verkiezingen aan de politieke par tijen, die in alle of bijna alle ki^kriugen candidaten hebben gesteld, gelegenheid zal worden gegeven éen kwartier per week door de radio een uiteenzetting van hun programma te geven. Hierbij mogen geen persoonlijke aanvallen op anderen worden gedaan. Op de vraag van de heer Van Santen (Comm.) of ook de C.P.N. van deze gele genheid gebruik zal kunnen maken, ant woordde de minister ontkennend. Toen de heer Van Santen protesteerde, verklaarde minister Gielen. dat men, gezien de hou ding welke de Communistische Partij Ne derland ten aanzien van de gebeurtenissen in Tsjechoslowakije heeft aangenomen, van een democratisch volk niet kan ver wachten, dat het de C.P.N. gelegenheid geeft, via de radio propaganda te maken. Prof. Molenaar (V.V.D.) vond een kwartier zendtijd per week voor de poli tieke partijen te kort. De minister zegde toe. te zullen onderzoeken of uitbreiding van de zendtijd gewenst en mogelijk is. BINNENLAND De rede, welke minister-president Beel. op 4 Mei 's middags bij de national herdenking in de Ridderzaal zal uitspreker, zal des avonds van 6.05 tot 6.45 worden uit. gezonden over beide zenders. De gouverneurs van Suriname en Cu. ra$ao, mr. J. C. Brons en dr. P. A. Kasteel, dj( voor besprekingen met de regering in Neder, land vertoefden, hebben ons land gisteravond weer verlaten met de KLM-Constellation PH-TAV „Venlo". Met hetzelfde vliegtuij keerde de heer Alvaro Gomez, Columbiaanj gezant te Bern. naar zijn land terug wegeq de politieke situatie aldaar. HAARLEM EN OMGEVING Dc heer W. H. Marks, wonende Dr. H Bakkerlaan 23 te Bioemendaal. constructeur, tekenaar hoopt Zaterdag 1 Mei de dag te herdenken dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij N.V. Gebr. Stork Co's fabriek van hijswerktuigen te Hengelo, sedert 1 Augui. tus 1932 na de fusie met \Verf Conrad g(. vestigd te Haarlem, onder de naam Werl Conrad en Stork Hijs N.V. In een herdenkingsdienst der gevallenen te houden op 4 Mei in de Kerk aan het Wil. helminaplein te Heemstede zal Aerdenhout'i Vrouwenkoor onder leiding van Albert dt u v' Klerk medewerking verlenen. De Haarlemse politie heeft weer een tweetal boefjes van elf en twaalf jaar aan. gehouden die lood hadden ontvreemd uit de in aanbouw zijnde huizen aan de Muider. slotweg. De Haarlemse politie heeft een negen, tienjarige kantoorbediende, die driehonderd gulden ten nadele van zijn patroon, een pianohandelaar, had verduisterd, aange. houden. Op het Pretoriaplein liep een onvoor. zichtige jongen tegen een schommel. Hij ij met een hersenschudding naar de ouderlijk woning overgebracht. Gisteravond omstreeks zes uur werd de Wagenweg een wielrijdster aangereden door een auto met een aanhangwagen, die breder was dan de trekker. De fietsster liep kwetsuren op en de auto reed door. De poli- tie heeft de bestuurder inmiddels opgespoord, 9 MEI Tempellersstraat 56, halte N.Z.H. Tel. 16871 (AdvJ HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL Deze week werden door de Haarlemse Huishoud- en Industrieschool ouderavon den gehouden voor de ouders van de leer lingen der* primaire opleiding. De avonden werden opgeluisterd door de leerlingen zelf. Als resultaat van het zangonderwijs in het 2e leerjaar werd uit gevoerd de operette „Als de kinderen sla pen". Enkele leslokalen waren, door de medewerking van de vader van een der leerlingen, de heer Hensen, veranderd in een kleine schouwburgzaal met toneel en verdere requisieten. De meisjes speelden hun rollen met zeer veel animo, waarbjj verschillende talentjes naar voren kwa men. Een en ander werd door de aanwe zigen zeer gewaardeerd. Met een kopje thee, waarbij de ouders gelegenheid had den met de aanwezige leraressen over hun kinderen te spreken, werden de zeer geslaagde avonden besloten. Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie doll.-Amerika Lijo Oeli Maatschappij H. V A A'dam Rubber Ned. Handel Mij.. N.-l. Handelsbank RilMton Mij TI Slotkoers gisteren 335^ 296 262 176$4 353 V2 3051/2 128 189 220 218 2oo ^2 185 154 119 485 Openings koersen 335 289 263'4 17614. 190 256 ZELFST. HULP IN DE HUISHOUDING gevraagd, v.d.e.n., in gezin van 2 pers. Netjes kunn. werken. Met middagkost. Hoog loon. Brieven onder No. 1370 Wen- sings Adv. Bur„ Tempeliersstraat 32. NETTE MEISJES GEVRAAGD voor alle afdelingen. Stoomwasserij EDELWEISS. Zuider Buiten Spaarne 24-3 WIJ VRAGEN voor onze Afdeling Damesconfectie een prima en voor de Zaterdagmiddag een Zich aan te melden per soonlijk of schriftelijk bij de Directie Anegang - Haarlem GEVRAAGD STRIJKSTER Stoomwasserij HOLLANDIA, Pakveidstraat 30A, Zandvoort Gevraagd op visserijkantoor te IJmuiden: ERVAREN VROUWEL. KANTOORKRACHT voor secretaresse-werkzaamheden en gedeelte der boekhouding. Vereisten: einddiploma H.B.S. of MULO, vlot steno Neder lands, Engels, Duits, accuratesse, administratieve aanleg, bij voorkeur praktijkdiplomas moderne talen en/of boekhouden. Leeftijd 2535 jaar, goed salaris naar bekwaamheid. Brieven onder no. 603. NETTE MEISJES GEVRAAGD voor alle afdelingen. WASSERIJ BOSCH EN VAART. Brouwersvaart 24. OVERHEMDEN EN PYJAMA'S Gevraagd voor directe plaatsing Bekw. STRIJKSTERS en MEISJES ter opleiding Hoog loon. Trein- of buskosten worden vergoed. Aanmelden dagelijks tussen 9—5 uur N.V. KERKO StephensonstraBt 50. Haarlem. Na uur. Maarten v. Heemskerkstraat 24. Haarlem. Bekw. STRIJKSTER en FLINKE MEISJES gevraagd voor alle afdelingen. Aanmelden: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHE- RIJ N.V., Kampersingel 50-53, Haarlem. GEVRAAGD ENIGE NETTE WERKMEISJES boven 18 Jaar, v.g.g.v Café-Restaurant GEBR. BRINKMANN. Grote Markt, Haarlem. WASSERIJ KLEVERPARK. Santpoorterstraat voor alle afdelingen GEVRAAGD EEN FLINK PERSOON voor ons smeer- en vulstation. bij voorkeur reeds al6 zo danig werkzaam geweest. Aanmelden F. P. VAN RUMPT ZN.. Spaarnwouderstr. 105 Haarlem. RODE KRUIS SANATORIUM - SANTPOORT-STATION Hiermede roepen wij sollicitanten op naar de functie van AMANUENSIS Sollicitanten moeten In staat zijn alle in een ziekenhui» voorkomende werkzaamheden te verrichten, zoals reparatie van technische installaties, timmerwerk, onderhoud sanitair e.d., terwij; een opleiding wordt gegeven voor vervaardiging van gipsbedden. Uitvoerige sollicitaties met opgave van vakbekwaamheden, vroegere werkkringen, datum van mogelijke indiensttreding, verlangd salaris e.d. te zenden aan de Administrateur. Mondelinge aanmelding alleen a.s. Zaterdagmorgen. Bij grote Verzekering Maatschappij kan geplaatst worden BEDIENDE voor zelfstandige corresp. en adm. Leeftijd max. 30 jaar, accuratesse vereist. Brieven met opg. v. opl., huidige werkkring, verl. sal. enz. onder no. 610 GEVRAAGD TECHNISCHE KRACHT om opgeleid te worden als TARIEFCALCULATOR, goed bekend met scheepsbouwwerkzaamheden. leeftijd 20-25 jaar N.V. Scheepswerven „NIC. WITSEN" „VIS". Alkmaar. OVERHEIDSINSTELLING te AMSTERDAM vraagt voor spoedige indiensttreding a. ASSISTENT-ACCOUNTANTS Minimum eisen dipl. MULO, practijkdiploma boekhouden, accountantservaring. b. ADMINISTRATIEVE KRACHTEN Minimum eisen dipl MULO en practijkdiploma boekhouden. Schriftelijke sollicitaties onder no. 611 bur. van dit bi. Raadgevend Ingenieurs- en Technisch Constructie Bureau „WEST", Wilhelminastraat 11-13 te Haarlem, vraagt voor haar tekenkamers met grondige en jarenlange ervaring op het gebied van algemene machinebouw. Grote zelfstandigheid en sterke Inventiviteit worden ver langd. GEVRAAGD EEN FLINKE JONGEN als hulp van de stoker. .WASSERIJ PEEPERKORN, Blek ersvaart weg 39, Heemstede NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE VERVOER MIJ. N.V. Ten hoofdkantore kunnen voot spoedige indiensttreding worden geplaatst: TWEE VROUWEL. ADMINISTRATIEVE KRA'HTEN (leeftijd 17-18 jaari Vereiste: accuraat kunnen rekenen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Perso- neelzaken, Leidsevaart 396, Haarlem Asfaltfabriek in het Oosten des lands zoekt een ERVAREN VLOERENLEGGER die tevens volkomen bekend is met alle voorkomende asfalttoepassingen. Voor goede kracht bestaat gelegenheid tot werkmeester te worden opgeleid. Br. onder no. 602. MANUFACTUREN GEVRAAGD NETTE LEERJONGEN liefst bekend met Iakschrijven. Aanmelden v d. WERFF Co.. Barteljorisstraat 8. JAN v. d. MEER, Gen. Cronjéstraat 1. Haarlem vraagt AANKOMENDE WINKELBEDIENDE enigszins met het vak bekend. Wij vragen: HALFWASSEN en BEZORGERS SMIT'S LUXE BAKKERIJEN. Smedestraat 43—45. Aan geschoolde en ongeschoolde (tot 27 jaar) kunnen wij aantrekkelijke aanvangslonen be talen volgens nieuwe Collectieve Arbeidsovereenkomst in de textielbranche. Opname in pensioenregeling mogelijk. Werknemers delen reeds na 6 weken mede in de voordelen, die het werken in ons industriebedrijf biedt. Inlichtingen Santpoorterstraat 18 (Kleverpark) Haarlem, 's avonds 79 uur en Zaterdags van 25 uur. NOORD-ZCID-HOLLANDSCHE VERVOER MIJ. N.V. Voor spoedige indiensttreding wordt gevraagd een in het bezit van diploma H.B.S. of M.U.L.O. Leeftijd 18-21 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan de afdeling Personeel* zaken, Leidsevaart 396, Haarlem-

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 6