MEISJES Winkelhuis te Haarlem 108 en 189 punten Grootste Nederlandse Sportfeest Kort en Bondig trekt zestienduizend gymnasten ^^<SÖOos- „Baby Luxe voor de kleinen" W. A. Verwoerd en Zonen Aank. Tuinman gevr. In zo'n geval „OUDE WAL" Cerise MEIMAAND... puur fruit Iftal .5 WOENSDAG 12 MEI 1948 HAARLEMS DAGBLAD Doodstraf geëist tegen Duitse kampbeul Gisteren heeft het Amsterdamse Bij- xoiidere Gerechtshof de zaak behandeld tegen W. F. Gerbsch, de eerste en moge lijk enige Duitser, die voor een Neder landse rechtbank moet terechtstaan voor misdaden, die hij tegenover Nederlanders jn Duitsland heeft bedreven. Deze 59-jarige Duitser is bewaker ge weest in het „Arbeitserziehunglager" in Zöschen. een strafkamp, waarin zich ook vele Nederlanders bevonden. Mede door de afgrijselijke- mishandelingen, welke door Gerbsch werden gepleegd, stierven in dit kamp in vijf maanden tijds 563 kampbewoners. Dertien Nederlanders legden thans voor het Hof verklaringen af over de onmenselijke wreedheden, waaraan verdachte zich schuldig heeft gemaakt. Gerbsch die destijds toen hij door de Amerikanen werd gearresteerd, toége- geven had, tachtig a negentig gevange nen te hebben doodgeslagen, ontkende thans alles. Na elke getuigenverklaring zeide hij: „Ich weisz nichts davon". De procureur-fiscaal mr. C. van Ry was van mening,' dat de misdaden die Gerbsch aan Polen, Russen en gevangenen van an dere nationaliteit heeft begaan, hem ook voor dit Hof moeten worden aangerekend. Hij eiste tenslotte de doodstraf. Op 25 Mei zal het Hof uitspraak doen. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 11 Mei 1948 ONDERTROUWD: 11 Mei, D. H. Vrugt en A, M. L. Reijns. GEHUWD: 11 Mei, L. ,T. Venema en K. van Eckcn: P. Meerman en M. M. Bijster. BEVALLEN van een zoon: 8 Mei, H. Luske Frantzen; E. C. Thomsonvan Ake; 9 Mei, M. W. Smitvan Gompel; M. C. Verveen Vermeer: M. van Huisstedevan den Dool; 10 Mei, M. P. Broers—Peters: A. L. Mulder- Kloosterman: A. W. van der KooiJansen. 11 Mei. M. VisserTemczyszyn. BEVALLEN van een dochter: 9 Mei, S. E. Vreenegoorvan Brakel; 10 Mei, K. van der GeestJonkhof; J. P. van DamKiesewet- ter: 11 Mei, J. A. HeinsbroekMiddendorp. OVERLEDEN: 8 Mei. M. A. Schreuder— Schouten. 74 j.. Karei van Manderstraat; E. LooyAlderliefste, 68 j Hazepaterslaan; H. KollaartSloof, 69 j.. Drilsmaplein; 9 Mei, A. L. HolRol. 70 j.. Heussensstraat; 10 Mei. R. G. Leenheer, 9 j., Zaanenlaan; A. F. Weij- man. 59 j.. Tulpenstraat: N. van den Heuvel Reparon, 65 j., van Egmondstraat; P. H. Kuijt. 73 j.. Schotersingel: E. T. H. J. Tjabbes Oosterwijk, 60 j.. Jan Haringstraat. twee Baby-uitzetten in een prachtige kwaliteit, en met zeer aantrekkelijke artikelen. Zie étalage Van Weert Anegang 46 d® 8abv "A Agenda voor Haarlem WOENSDAG 12 MEI Huishoud- en Industrieschool, Voorhelm straat 25, tentoonstelling 24.30, 79 uur. Frans Hals: ..The House on 92nd Street", 18 j., 2.00. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Een moordenaar bekent", 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Dwaalwegen", 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Mannen zonder vleugels", 18 j., 2.0, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. City: „Zwevende gratie", alle leeft., 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „De brandklok", 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur, DONDERDAG 13 MEI Gem. Concertgebouw: I?uo-avond Karei Ligtenbcrg (viool) en Ans Bouter (piano). Grote Kerk: Kerkconcert voor het kind, 8 u. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Tribunaal behandelde de zaak Plekker De eerste kamer van het Haarlems Tri bunaal zette Woensdagmorgen de behan deling voort van de zaak tegen S. L. A. Plekker. Ook deze keer kon hij om ge zondheidsredenen niet verschijnen. Na het voorlezen van de dagvaarding, deelde de secretaris mee hetgeen beschuldigde ver klaard heeft, toen het Tribunaal hem in zijn woning verhoord heeft. Plekker zeide toen, dat hij niet de stichter is geweest van het Nationaal Zangfeest; wel is hij kort na de oprichting door de N.S.B. ver- zocht als leider op te treden. Nationaal socialistische liederen zijn nooit gezongen. Na zijn benoeming tot burgemeester meen de hij nuttig werk te kunnen verrichten. Tevoren was hem gevraagd mr. dr. A. baron Röell, als Commissaris der Provin cie op te volgen, doch hij heeft geweigerd, omdat hij meende in deze functie geen nuttig werk te kunnen verrichten. Veror deningen ten nadele van Joden heeft hij afgekondigd, maar als hij het niet gedaan had. dan zou de Beauftragte ze afgekon digd hebben. Alvorens N.S.B.'ers te be noemen tot wethouder heeft Plekker con tact gezocht met andere Haarlemmers, doch dezen voelden er niets voor. Be schuldigde gaf toe meegewerkt te hebben aan de benoeming van Van der Burgt tot commissaris van politie. Hij had gehoord, dat de heer E. H. Tenckinck hem op de lijst had geplaatst van personen, die in de Mei-dagen gearresteerd moesten wor den. Met deze kon hij daarom niet samen werken. De regeling van het vorderen van rijwielen had Plekker liitgevaardigd, omdat hij de regeling van het departe ment van Binnenlandse Zaken niet soepel genoeg achtte. Beschuldigde gaf toe mee gewerkt te hebben aan Winterhulp, aan de aankoop van de schouwburg aan de Jans- weg en de cursus „vorming" aan de M. T. S. De naam „vorming" vond hij echter niet tactisch gekozen. Plekker ontkende gemeentediensten genazificeerd te hebben. Na het aanhouden van gijzelaars op 31 Januari 1943 wilde hij bedanken als burge meester en heeft zich in verbinding gesteld met Mussert. Deze heeft hem verzocht aan te blijven. Tenslotte heeft Plekker ver klaard Joden geholpen te hebben en tij dens zijn burgemeesterschap niet de be doeling gehad te hebben het land en het volk te benadelen. Hierna was het woord aan de verdedi ger, mr. L. V. Hoog, die in zijn inleiding opmerkte, dat Plekker een N.S.B.'er uit overtuiging was. Na zijn terugkeer uit In- dië trof hij in Nederland toestanden aan, welke hem niet aanstonden. Hij meende, dat de N.S.B. in staat was verbeteringen aan te brengen. De beweging is hij trouw gebleven, ook in de bezetting. Dat was volkomen fout en Plekker belijdt het thans ook. Hij geloofde, door het aanvaarden van het burgemeesterschap de stad te kunnen dienen. Pleiter zeide, dat dit veroordeeld moet worden, maar op zettelijk verraad zit er niet achter. Plek ker bezit een tekort aan geestelijke krach ten. Uitvoerig ging mr. Hoog de dagvaar ding na en merkte op, dat beschuldigde bevelen en voorschriften uitgevaardigd heeft, zoals ook in andere gemeenten ge schied is. De schuld ligt dan feitelijk bij de bezetter. Het voornemen om een goed burgemeester te zijn heeft hij op verschil lende manieren bewezen. Verscheidene stadgenoten, speciaal Joden en politieke gevangenen heeft hij geholpen. Dat deed hij uit overtuiging en daaruit spreekt zijn karakter. Tegenover zijn fouten staat een gematigd gezag, waarmee hij veel gedaan heeft, waarvoor hij lof en respect verdient, aldus besloot mr. Hoog zijn pleidooi. Het Tribunaal zal op 26 TVIei uitspraak doen. Ranter tekent cassatie aan Naar het A.N.P. verneemt heeft Rauter beroep in cassatie aangetekend tegen de sententie van het Haagse Bijzondere Ge rechtshof, waarbij hij tot de doodstraf is veroordeeld. Staaf van beleg in Egypte De Egyptische regering zal morgen de staat van beleg afkondigen. Het parlement heeft de minister-presi dent gemachtigd, de functie van militaire gouverneur uit te oefenen en de maat regelen te nemen, die door de ontwikke ling van de toestand noodzakelijk worden. De ministerraad bespreekt maatregelen ter bescherming van de Egyptische strijd krachten, hun verkeerswegen en hun voedselvoorziening. Nieuw plan der Commissie van Goede Diensten Ter vervanging van het plebiscietvoorstel Naar vernomen wordt heeft de Com missie van Goede Diensten een plan opge steld om de impasse in de Nederlands- Indonesische besprekingen, ontstaan over de kwestie van het plebisciet, op te heffen. Het plan zou een uitvloeisel zijn van de voorstellen die Amerikaanse gedelegeerde twee weken geleden aan zijn Australische en Belgische collega's heeft gedaan. De leden van de Commissie van Goede Dien sten zouden eenparig dit nieuwe plan, dat als vervanging van het plebisciet moet dienen, steunen. De oorspronkelijke voor stellen bepleiten de verkiezing vap een Wetgevende Vergadering, gebaseerd op regionale verkiezingen en gevolgd door de vorming van een commissie die de geo grafische grootte vaststellen moet der ver schillende staten die de V.S. van Indonesië zullen uitmaken. Honduras-conflict komt voor Internationale Hof Engeland en Guatemala zijn thans over eengekomen het geschil over Brits Hondu ras aan het Internationale Hof te 's Gra- venhage voor te leggen. Engeland is echter niet bereid om zijn „gewapende provocatie" te staken door de Britse oorlogsschepen en troepen uit Honduras terug te trekken. CHURCHILL IN OSLO. Winston Churchill en zijn vrouw zijn gisteren per vliegtuig in Oslo aangekomen, waar zij de gasten zullen zijn van koning Haakon. Voor de radio bracht Churchill hulde aan Noorwegen „voor de onschatbare hulp in de oorlog". „NENNI-INCIDENT" GESLOTEN De Britse Labour-party heeft besloten het „Nenni-incident" als geslbten te be schouwen. De 21 leden verzekerden, dat zij in de toekomst af zouden zien van ge drag, dat geïnterpreteerd zou kunnen wor den als „georganiseerde oppositie tegen de partijpolitiek". TRIBUNAAL UITSPRAAK. De zevende kamer van het Haarlemse Tri bunaal legde de gewezen organisator van de Landelijke Rijvereniging te Hoofddorp, de 45-jarige W. S.. die zich vooral op nationaal- socialistisch publicistisch gebied had bewo gen een internering op van zes en een half jaar, waarvan drie jaar voorwaardelijk, en ontzetting uit de rechten voor de tijd van tien jaar. SCHEEPVAART NEDERLAND. Borneo 7 Mei te Basra van Colombo. Celebes 8 Mei te Batavia van Cheribon. Java, 10 Mei le Port Lincoln naar Fremantle. Joh. de Wltt, 9 Mei te Sabang van Aden. Oranje, 9 Mei van Singapore naar Ba tavia. Saparoea, 8 Mei te Dabo van Tandjong Pinang. Tabian, 7 Mei van Sorong naar Ta- rakan. Rempang; 8 Mei van Balikpapan naar Noenoekan. Van der Waals, 8 Mei van Bom bay naar Aden. OCEAAN. Alcinous, 3 Mei van Colombo naar Liverpool. Polydorus, 3 Mei van Bata via naar Amsterdam. VINKE EN CO. Ootmarsum, 10 Mei 41 graden Noord en 62 graden West. KON. HOLL. LLOYD. Eemland 10 Mei te Buenos Aires (uitreis). WEST AFRIKA LIJN. Nigerstroom, 8 Mei van Dakar naar Conacry. Reeds achttien maanden geleden werd de grondslag gelegd voor de massale viering van het 80-jarig bestaan van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, het jubelfeest, dat. 15. 16 cn 17 Mei a.s. zal worden gehouden met een getal deelnemers van meer dan 16000. Zij zullen eikaars krachten in allerlei wedstrijden meten, maar hoofdzaak zijn de demonstraties, die Tv cede Pinksterdag haar hoogtepunt vinden in de gelijktijdige uitvoering door resp. 12000 turnsters en 4000 turners van de z.g. jubel series op de grote Sonsbeekweide. Ook buitenlanders komen naar Arnhem: Belgen. Luxemburgers en Zwitsers. Een Benelux-wedstrijd staat daarom op het programma. De Zwitsers zullen hun klassikaal toestelturnen demonstreren, dat een wereldkam pioenschap waardig is. Tot uit de kleinste Nederlandse dorpjes en gehuchten trekken de turnsters en turners vóór en met Pinksteren naar Arn hem. De Nederlandse Spoorwegen legden voor dat doel een aantal extra treinen in, o.a. één uit Velsen via Haarlem, die plaats biedt aan de negen tot de Kennemer Turn kring behorende verenigingen, welke zich voor het feest aanmeldden. Veel andere Nederlandse verenigingen gaan per boot, wat het voordeel heeft, dat men er ook de nacht kan doorbrengen. De .Arnhemse hotels bieden dooi*de verwoes ting weinig ruimte. Men heeft daarom een beroep gedaan op de hotels en pensions tot ver in de omtrek, wat niet wegneemt, dat de grote meerderheid van de deelne mers in Arnhemse massa-kwartieren moet overnachten. Ook de voeding stelde problemen. Een aantal keukenwagens, buffetten en drink- gelegenheden zijn daarvoor beschikbaar gesteld. Het programma. Na een officiële ontvangst in het stadhuis wordt Zaterdagavond begonnen met ver enigingswedstrijden in oefeningen naar keuze, afgewisseld door optreden van ver schillende turnkringen. Zondagmorgen begint de verwerking van de driekampen en tegelijkertijd vindt het eerste deel van de wedstrijd België- Luxemburg-Nederland plaats, die 's mid dags wordt voortgezet. De ploegen voor deze landenwedstrijd ontlopen elkaar wei nig of niets, zodat een spannende strijd zeker is. Van de Nederlandse ploeg maakt o.a. de Heemstedenaar G. J. Wiethaar deel uit. Die middag is er ook een uitvoering, o.a. met optreden van buitenlandse verenigin gen, en de avond is weer bestemd voor wedstrijden en demonstraties van turn kringen. w.o. de Kennemer met vlag- zwaaien voor dames. Maandag is het voor het Jubelfeest de grote dag. 's Morgens, na wedstrijden, wordt de plechtige herdenking van het 80-jarig bestaan gehouden in tegenwoor digheid van alle deelnemers. O.a. wordt dan het K.N.G.V. in verschillende perio den van 1868 tot 1948 voorgesteld en ook zullen de gevallen turners worden her dacht. 's Middags na de optocht, waarvan het voorbijtrekken anderhalf uur vergt en Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford. Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij N.-I. Handelsbank Billiton Mij II Slotkoers gisteren 313 278 2441/2 167 335 276 125% 179- 202 160 221V2 165 152 112% 440 Openings koersen 316% 280 2461/2 170% 179.% 1581/2 2211/2 164 waarin praalwagens, folkloristische voorstel lingen e.d. te zien zijn wordt op de grote Sonsbeekweide de slotuitvoering gegeven, met de reeds genoemde massale nummers en met optreden van buitenlandse afde lingen en van de Nederlandse keurkorp sen. De hoofdleiding van het Jubelfeest be rust bij de heer J. H. F. Sommer. Voor zitter van de regelingscommissie is de heer Th. W. Aalbers. In Arnhem rekent men voor 2e Pink sterdag welhaast op een verdubbeling van de bevolking door de aanwezigheid van de deelnemers, supporters en andere belang stellenden. VERGOEDING AAN DOOR DE JAPANNERS GEVANGEN GENOMEN ZEELIEDEN, Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, dat beoogt een financiële tegemoetkoming te verlenen aan zeelieden, die tijdens de oorlog in Japanse krijgs gevangenschap zijn geraakt. Hun aantal wordt op-500 geschat. De extra-kosten van dit wetsvoorstel worden op 1.680.000 ge raamd. Voor de duiir van de gevangenschap wordt aan de zeeman 50 pet. van zijn gage toegekend, inclusief ancienniteits- en lange reistoeslag, doch exclusief oorlogstoelagen, haven- en andere toelagen en premies. Deze uitkeringen zullen moeten worden verrekend met de bedragen, welke gedu rende zijn gevangenschap aan zijn ver wanten zijn uitgekeerd. Op de uitkeringen zal voorts in minde ring worden gebracht het bedrag, dat de zeeman gedurende zijn gevangenschap of na zijn bevrijding door of vanwege de Nederlandse regering heeft ontvangen. Resolutie van Protestantse werkgemeenschap De* algemene vergadering der Protes tants-Christelijke werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid heeft een resolutie aangenomen, jvaarin gezegd wordt dat zij zich keert, als mededraagster van het erf goed der reformatie, tegen ieder kerkelijk imperialisme, dat zich van politieke macht bedient, waar zich dat ook openbaart. Als biedende onder de gegeven omstan digheden de beste mogelijkheid om te ge raken tot een belijnd program, dat aan de verwerkelijking van de sociale gerechtig heid dienstbaar is, aanvaardt zij de samen werking met de Katholieke Volkspartij voor het heden, en, zo de politieke constel latie dat vergt, ook voor de toekomst. De vergadering van de Protestants-Christelijke werkgemeenschap kant zich tegen elk ne gatief anti-papisme en is overtuigd dat de geestelijke gevaren, die naar het oordeel van velen aan deze samenwerking ver bonden zijn, het best voorkomen worden, wanneer de protestantse Christenen zich niet in eigen confessionele, practisch sociaal behoudertde, part ij-organisaties opsluiten, doch in samenwerking met Rooms-Katho- lieken en humanisten, de Partij van de Arbeid, als strijdster voor het democrati sche socialisme, de sterkste positie in het staatkundig leven van ons land doen in nemen. BINNENLAND Op 18 Mei vertrekt Hr. Ms. kanonneer boot „Van Kinsbergen" uit Willemstad Curacao) op thuisreis naar Den Helder, waar het schip op 10 Juni zal aankomen. Van 4—6 Juni zal het in de haven van Lissabon ertoeven, waar de opvarenden post kunnen ontvangen, mits deze niet later dan 1 Juni ter post bezorgd wordt. De 41-jarige bankwerker M. J. G. is in de wasserij van de domanialc mijn te Kcrk- rade onder een zware ijzeren zeef geraakt en op slag gedood. Hij was gehuwd en had twee kinderen. Aan de heer II. Ch. E. van Ede van der Pais, die als directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst is afgetreden, is de gouden medaille van de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart uitgereikt. Conform de eis veroordeelde de Amster damse rechtbank de jeugdige J. M. Pootjes, zoon van „professor" Pootjes, tot een gevan genisstraf van tien maanden wegens over treding van de Dienstplichtwet. Het Canadese kerkhof in Holten is op Hemelvaartsdag door duizenden bezocht. De burgemeester heeft zich echter ernstig be klaagd over het wangedrag van het publiek, dat onwaardig en oneerbiedig is geweest. Zeer velen kwamen alleen hun sensatielust en nieuwsgierigheid bevredigen en gedroegen zich als op een kermisterrein.... Op Schiphol arriveerde de tweede spe ciaal voor vrachtvervoer gebouwde K.L.M.- skymaster. de PH-TEY., Het toestel, dat van Gander (New Foundland) was vertrokken, heeft de tocht over de Oceaan in 11 uur volbracht. HAARLEM EN OMGEVING Onder de titel „Een midden-Meinacht op Schapenduinen" organiseert de „Ter Cleeffgroep" van de Nederlandse Padvinders een groot kampvuur op het landgoed „Schapenduinen" te Bloemendaal. Leider is Flip Wafelbakker Tweeduizend bezoekers kunnen een plaats vinden. Medewerking ver lenen padvindsters, die dansen uitvoeren, de zanggroep „De Goe Kadullekes" en het Leid(st)erskwartet. Honderd medewerkers der „Open Deur actie" van de Ned. Herv. Kerk uit Den Haag zullen een bezoek brengen aan BloemendaaL Voor het verlenen van nachtverblijf is een beroep gedaan op de gemeenteleden. Terzake verduistering van een paar lampekappen heeft de Haarlemse politie aangehouden een negen en dertig jarige bloemistknecht. Dinsdagavond hield Wük Zuid van de Ned. Herv. Gem te Haarlem Noord, in het wijkgebouw Colensostraat de laatste samen komst van een reeks maandelijkse lezingen in het afgelopen seizoen. Ds. de Jong. wijk- predikant hield een rede over de totalitaire staat. Begeleid door mej. v. d. Weetering zong mevr. WijdoogeBoven, sopraan, enige liederen. Voor het gemeentelijk examen voor het Politiediplom.i te Haarlem slaagden de heren H. Aalders, J Beers, G. P. Bilars, D. W. J. Brunt, J. Bultje. W. J. Cornet en M. H. Dekker W J. Bijster verwierf het Politie- diploma met lof. Afgewezen 5. GEMEENTELIJK TOEZICHT OP BIBLIOTHEKEN ONGRONDWETTIG? De Bond van Bibliotheekhouders heeft bij de minister van Binnenlandse Zaken geklaagd over het gemeentelijk toezicht, dat hier en daar bestaat op de uitleen bibliotheken. met name over de bepaling, dat de bibliotheekhouder verplicht is op aanwijzing van B. cn W. bepaalde boeken uit de bibliotheek te verwijderen. De minister van Binnenlandse Zaken, die deze gemeentelijke bepalingen in strijd acht met artikel 7 der Grondwet, heeft Gedeputeerde Staten der provincies van deze zienswijze in kennis gesteld en een der verordeningen ter vernietiging aan de Kroon voorgedragen. Hierop is dezer dagen een beslissing te verwachten. Intussen hebben op. grond van de ministeriële mede deling aan Gedeputeerden verscheidene gemeentelijke commissies ontslag genomen. AANBESTEDING VERBREDING HOUTVAARTBRUG. Het gemeentebestuur van Heemstede heeft heden aanbesteed het verbreden van de Hout- vaartbrug in de Zandvoortselaan te Heem stede. De laagste inschrijvers waren de gebroeders G. en A. van Hoften in Amster dam met f39 900. if 'n UadUu vanjtu**.! BENE-LUX voor de groten,! Maar LANGE VEERSTRAAT 14 VERENIGING VOOR CHR. ULO TE HAARLEM Aangiftè van leerlingen Koningin Wilheimina-school Nassaulaan 37. Hoofd: B. M. Bulten Dinsdag van 2 tot 4. Vrijdag van 2 tot 4. Prinses Irene-school Anthony Fokkerlaan. Hoofd: E. van Ruller. Dinsdag van 11 tot 12. Donderdag van 3.30 tot 4.30. Paasrapport meenemen. Wij vragen voor verschillende afdelingen (textiel) en wel: van 17 jaar en ouder om na een korte proef tijd tot volledige werkkrachten te worden aangesteld, van circa 14 jaar voor opleiding. Aanmelden tussen 9 en 5 uur I.T.A.. Maxwellstraat 46 (bij de remise) Haarlem'-West. Zeer goede sociale verzorging U loopt om de plassen heen, maar Uw zoontje kijkt niet zo nauw. Dal houden wij voor ogen als we COWBOY-jongens- schoenen maken: schoenen die óveral tegen kunnen I Sterker dan andere en... nét xo goedkoopl American Piastic vederlicht KUNSTGEBIT Natuurgetrouw, weegt 17 gram. plaatsing eventueel direct na trekken. Overzetten van slecht-passend gebit op vederlichte plastic-plaat en reparatlën in één" dag gereed. 5 Jaar Garantie. Tandheelkundig Adviesbureau „Haarlem" STUYVESANTSTRAAT 77 rood - HAARLEM Op schriftelijke aanvraag wordt gaarne prospectus toegezonden. De gehele dag geopend. Zaterdags van 915 uur. ^MET BRANDSTOFFEN N.V. Brandstoffenhandel BURG. BOREELSTR. 17, HAARLEM TEL. 21768 Leverancier Rijksgebouwen Soendaplein 31. Zeer belangrijke INBOEDEL-VEILING Woensdag 19 Mei halftien. Kijkdag Dinsdag 18 Mei t.o. deurw. Erbrink. Voor deze veiling kunnen nog Huis-, Slaap- en Salonameublementen, kasten, ledikanten, haar den enz. enz. worden bijgebracht. Weet U dat heren-, dames- en kinderkleding, vloerkleden. I lopers, bedstellen enz. zeer goede prijzen opbrengen? Heeft U goederen voor deze belangrijke veiling Bel op 21355 en het wordt gehaald. Goederen worden ook contant door ons gekocht. Vraagt inlichtingen I VEILINGLOKAAL ,,'T CENTRUM" GEDEMPTE OUDE GRACHT 78, HAARLEM 1 CALCERINE Verkrijgbaar bij apotheker» en erkende drogisten Een zoet vloeiende naam Even zoet en heer- lijkfrisalsdenaam is deze fluwelen Hero drank. Be reid uit het sap van rijpe kersen. Een genot als U eens écht „uit" bent! planninmaand! Voorziet U tijdig van zo'n flatteuze weekend-tas. Uw vacantleplannen verlangen hetl Te huur gevraagd Vier andere HERO-troeven: Peri- CauiaSinU'Frtmboiao. Centrum der stad. Brieven onder no. 761 bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3