4* BELEGGING i KLEINE VILLA GRASZODEN Tempo Als U vandaag... Vermaat's Moderne Bakkerijen AFBRAAK TE KOOP P inkstertennistournooi op „Eindenhout" Chevrolet - Buick 'n TSXL? Bel 17000 CHEVROLET? Taxi? Bel 1.2.3.4.5 ,HET BRUIDSHUIS" KELLER Hilarius-Fpto-Kino Jubileumconcert Te koop gevraagd WONINGRUIL A DINSDAG ,18 MEI 1948 HAARLEMS DAGBLAD De data van het Eindenhouttournooi mogen dan van de week met de langste dag ver schoven zijn naar Pinksteren, het mooie weer, dat het organiserend comité in de loop der jaren haast altijd gehad heeft, heeft het meegenomen. Die datumverschuiving mocht, in eerste instantie, het doorgaan van het tournooi in gevaar brengen, uiteindelijk is er toch een heel behoorlijke bezetting geweest, al moest dan het B-tournooi (op het heren enkelspel na) met het A-tournooi gecombi neerd worden. Een internationaal tintje werd aan het tournooi gegeven door het meespelen van de middenvoor van de Oostenrijkse dames- hockeyploeg, mevrouw Doleschell, tennis kampioene van Oostenrijk in het dames enkelspel en gemengddubbelspel en de heer Mason een Amerikaan die op het ogenblik lid is van de Haagse club „Lei- monias" in het herenenkelspel in B. Mevrouwt Doleschell won onbedreigd het damesenkelspel. De meeste tegenstand on dervond zij in de eindstrijd van mevrouw Schmier, die weliswaar trachtte door net- spel het vaste baselinespel van de Oosten rijkse te breken, maar daarin met slaagde, doordat zij niet vast genoeg was op haar groundstrokes. Mevrouw Doleschell won met 6—3, 6—4. Het herenenkelspel bracht in zoverre een verrassing dat niet de op de ranglijst hoger geplaatste v. d. Kruk, maar de Amster dammer Holst het enkelspel won. In de halve eindstrijd had v. d. Kruk het reeds zwaar te verduren gehad tegen Lijsen die in de derde set met 53 voor kwam te staan, maar deze voorsprong niet kon con solideren zodat v. d. Kruk deze halve eind strijd met 46, 64, 75 won. In de eindstrijd voelde v. d. Kruk blijk baar niet voldoende zijn slagen, om het initiatief te kunnen houden. Holst paste de juiste taktiek toe de bal in het spel te hou den. Toen Holst in de tweede set met 40 achter stond, liet hij deze set lopen. De derde set ging tot 22 gelijk op V. d. Kruk wilde toen het spel forceren waarbij hij met zijn volleys niet gelukkig was. Holst won uiteindelijk met 64, 16, 62. In de eindstrijd van het damesdubbelspel kwamen uit mevrouw Jonquière en mej. Kiek tegen de Hilversumse damesdubbel mevrouw Schmier en mej. Herfkens. De beide laatsten konden tegen het „vele ha len" van mej. Kiek en het listige plaatsen van mevrouw Jonquière niet op. Zij bleven te ver van het net om hun volleys gevaar lijk te doen zijn. Mevrouw Jonquière en mei. Kiek wonnen met 63. 64. In het herendubbelspel plaatsten zich in de eindstrijd v. d. Kruk en Holst door een overwinning op Lijsen en Gobee met 63. 7—5, 63 en Stas en van Meir door een overwinning op Wetselaar en Goelst met 61, 46. 7—5. De Haarlemmer Van Meir, die in de competitie in de overgangs klasse speelt, kon in dit hoofd- en eerste- klasse milieu goed mee. Ook in de eind strijd weerde Van Meir zich voortreffelijk, alhoewel het tempo hem op den duur te Reparatie* en Service AMSTERD RMT MIJ OFF OFAI.FH Voetbal R.C.H. en Wareehem deelden de punten - Hoewel RCH in technisch opzicht beter speelde dan de Belgische club Wareehem. moest het zich met een 4-4 spel tevreden stellen. Wegens ziekte kon W. Hanse niet soelen en J. Kosten was gewond. D. van Ehenen (vroeger van Velox) en Mulder vie len in. De thuisclub drukte een overwicht in twee doelpunten uit (De Boer en Bies- brouck), waarna- zij het kalmer aanpakte. Van fouten in de achterhoede van RCH maakten de gasten gebruik (2-2). maar voor rust werd het nog 3-2. Na de hervatting speelden de Belgen geestdriftiger en spoedig was de stand weer gelijk. RCH voerde het samenspel te ver door waardoor kansen ver loren gingen. Aan de andere, zijde bezorgde de rechtsbuiten van Wareehem zijn club een voorsprong. De thuisclub pakte tenslotte nog eens flink aan en kort voor het einde doelpuntte Bleeker (4-4). MISSIE-VOETBALTOURNOOI Ten bate van de Mittovos 1948. een Missie tentoonstelling, welke in Juli in Haarlem wordt gehouden, wordt een voetbaltournooi gehouden, waaraan vier sterke R K. vereni gingen zullen deelnemen. Velsen. HBC. TYBB en Vitesse uit Castricum hebben me dewerking toegezegd. Op Zaterdag 5 Juni spelen HBC en Velsen tegen elkaar .op het EDO-terrcin en op 13 Juni ontmoeten in Castricum Vitesse en TYBB elkaar. De ver liezers en winnaarsfinale zal waarschijnlijk in het Heemsteedse Sportpark worden ge houden op 19 Juni a.s. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 15 Mei 1948 ONDERTROUWD: 15 Mei: A H. Masten broek en A. F. W. de Jongh. GEHUWD: 15 Mei: R. A. W. Slicher en J. H. Vehng. A. Bakker en D. M. van Gronin gen J. Schol cn T. J. H. Verweij. BEVALLEN van een zoon: 13 Mei: A. M. RijkenberE—Ruitenburg. 14 Mei: J. W. M. Kerkhoff—Blankw$ter. C. Korsman—Steen bergen. A. A. Beij—Kempe. BEVALLEN van een dochter: 14 Mei: R Kortenoever—Szlezèk. 15 Mei: W. C. Ne!e- maat—Bosma. J. KrooneFickinger. G. A. Por^eglesvan Doorn. W. G. KoekZeg- waart OVERLEDEN: 12 Mei: P. J. Pool. 30 j„ Gas*huisve6t. 14 Mei: C. Edam. 63 j.. Kool- steeg. A. H. Swaagstra. 70 j.. Moljjnstraat. A. BotenLuk. 86 j.. Kamperlaan. Vuor bewoners van T KLEVERPARK. HAARI.EM-NOORD en BLOEMENDAAL DAG EN NACHT Agenda voor Haarlem DINSDAG 18 MEI Gem. Concertgebouw. Beethoven-cyclus. 8 uur. Rembrandt: „Mens durf te leven" alle leeftijden, 1.45. 4.15. 6.45 en 9.15 uur. Palace: „Tarzan in de woestijn", 14 jaar, 2. 4.15, 7 en 9 15 uur Luxor: „Tondeldoos", alle leef tijden. 2. 4.15 7 en 9.15 uur. City: ..Adam had vier zonen", 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Merijntje Gijzen". 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ..Road to Marocco", 14 jaar. 2. 4.30, 7 en 9 15 uur. WOENSDAG 19 ME! Stadsschouwburg: Muziekschool an de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst 7 15 uur. Bioscopen: middag- en avondvoor stellingen. machtig was. v. d. Kruk en Holst wonnen met 3—6, 6—3, 6—1. De Pinkstermaandag werd besloten met de eindstrijd in het gemengde dubbelspel. Mevrouw Doleschell en Stas wonnen van mej. Hooghoudt en v. d. Kruk met 61, 6—1, In het herenenkelspel B zegevierde de Amerikaan Mason door een 108, 63 overwinning op van Dinther. Om half zes reikte de voorzitter van het district Haarlem van de K N.L.T.B. de prijzen uit. waarbij hij waarderende woor den richtte tot de lederj van het organise rend comité, in het bijzonder tot wedstrijd leider de heer J. Fuchs. Spoil in 't kort GOEDE KANS VOOR SPAARNDAM. Maandag won Spaarndam met 1-0 van St. Pancratius een promotiewedstrijd en de kans is groot, dat de Spaarndammers naar de vierde klas overgaan. Uit de twee nog te spelen wedstrijden moeten twee punten be haald werden. Zondag speelt Spaarndam uit tegen Neerlandia en op 30 Mei komt „The Unitv" op bezoek. RIJKSLEERSCHOOL KORFBALKAM PIOEN. De uitslagen van de schoolwed- strijden zijn: Rijksleerschool-v. Zeggelen- school 2 4-0. Vondelscho'ol-Teylerschool 0-1. J. Ligthartschool-Rijksleerschool 0-3. v. Zeg- gelenschool 2- Vondelschool 0-2. Teyler- school-J. Ligthartschool 3-1. Rijksleerschool is winnaar geworden. Goederen zijn verzekerd TELEFOON 20020 vervoert Uw meubelen et al Uw vrachten Molière in de Haarlemmer Hout Als Molière ergens maling aan had. heeft één van zijn beste biografen eens opgemerkt, dan was het aan de heden ten dage tot in het absurde verheerlijkte oorspronkelijkheid. Hij beschouwde zich als schrijver voor het toneel eenvoudig als een schakel in de keten, die het beste uit alle eeuwen verbindt. Zo is de intrigue van zijn bonte klucht ..De schelmen streken van Scapin" bijna geheel ontleend aan het blijspel „Phormion" van de Romeinse senator Terentius, die op zijn beurt het ge geven had overgenomen van de Griekse dich ter Apollodorus. En dertig jaar na. Molière wordt het thema in Engeland door diens na volger Congreve gebruikt De beroemde epi sode over de galeien kan men in opzet terug vinden in de „Pédant joué" van Cyrano de Bergerac. Maar hoe geniaal heeft Molière deze oude dialogen en situaties met zijn gulle meesterhand dooreen geschud, uitgebreid, verfijnd en verbeterd, kortom tot ook thans nog vermakelijk leven uit de groeve der eeuwen opgewekt! Uit de bruisende woeling van de zotte conflicten rijst de titelheld op als een met springstof geladen karakter: een handige spitsboef met een doorborende men- sénkennis en een watersnel vernuft, niet zo maar een boertige snaak, doch veeleer een op de wilde jacht beluste hond, die de karwats van zijn meester heeft leren vrezen en ont wijken. Wat een dankbare ro! voor een tem peramentvolle virtuoze comediant! Maandagmiddag Is dit trommelvuur van amusante grollen met de nodige lyrische uit barstingen door een tiental leden van het Nederlands Volkstoneel onder leiding van Ben Groeneveld op een lommerrijke plek in de Haarlemmer Hout afgeschoten op de aldaar feestelijk verzamelde vierders van de Blauwe Week. Het is mij niet mogelijk een oordeel te geven over het vertoonde spel, al ware het slephts omdat mij het zicht belem merd. zo niet geheel versperd werd door en kele van de eeuwenoude bomen, die overigens het nut van hun koele schaduw afwierpen over de voor toeschouwers afgeperkte ruimte. Maar wel kan ik verklaren, dat het publiek zichtbaar en hoorbaar heeft zitten, staan en liggen te smullen van deze burleske caprio len, die en let wel: £it was de eerste op voering van het stuk door dit gezelschap, dat daarmede een zeer goede keus heeft ge daan in een verbazend rap tempo werden vertoond- Bob Goedhart heerste met uitbun dige slagvaardigheid in de hoofdrol over het amusante geharrewar. De beide jonge meis jes werden gespeeld door Marianne van Wa- veren en Lily Meulman. de twee vaders door Ton Lutz en Alex Faassen en hun zoons door Ton Kuvl en Ton Lensink. Niemand zal bij deze sprankelende vertoning de theaterdécors hebben gemist. Molière is niet alleen van alle tijden, maar ook tegen elke omgeving bestand. DAVID KONING FEESTAVOND VAN ..VOORUIT" De Buurtvereniging „Vooruit" van het Wilsonsplein en omgeving, heeft Zaterdag avond haar driejarig bestaan gevierd in het gebouw van de H.K.B. Mede door de grote steun, die velg winke liers hebben gegeven, heeft iedereen zich kostelijk geamuseerd. Het Haarlemse Cabaret gezelschap onder leiding van Harry Meijer, de „Kalua Ha- waiians" en de jeugdige Lie Cordus Sisters wisten het publiek aan een stuk door te boeien. Een prettg bal onder leidng van Harry Meijer besloot het feest. DISTRIBUTIENIEUWS Woensdag bestaat er gelegenheid tot het afhalen van distributiebescheiden te: Haarlem: restant D, E tot en met Ek. A e r d e n h o u t: M. tot en met O. Heemstede: Fo tot en met Gi. MR. DR. H. J. WYTEMA BURGEMEESTER VAN ALKMAAR Met ingang van 1 Juni is benoemd tot burgemeester van Alkmaar mr. dr. H. J. Wytema. thans burgemeester van Beilen. De nieuwe burgemeester van Alkmaar is gehuwd en heeft 3 kinderen. Hij is lid van de Partij van de Arbeid. OFFICIAL DEALER VAN LENT HEEMSTEDE - TEL. 28810 (Adv.) SCHEEPVAART K. N. S. M. Bree Helle 13 Mei van Amster dam naar Santander. Draco 13 Mei te IJmui- den van Amsterdam naar Leixoes. Helena 13 Mei te Antwerpen van Amsterdam naar Lissabon. Ilos 13 Mei van Roterdam naar Vigo. Odysseus 12 Mei van Casablanca naar Gibraltar. Roelf 14 Mei te Amsterdam van Hamburg. Van Ostade 13 Mei St. Catherines gepasseerd van Rotterdam naar St. Thomas. K. H. L. Lionel 13 Mei van Rio de Janeiro naa.r Bahia (thuisreis). H.-Oost-Afrika lijnen. Van het Hoff 13 Mei van Mozambique vertrokken naar Porto Amelia. H. West Afrika Hjnen. Congostroom 16 Mei te.Takoradi verwacht van Angola naar Freetown. Heelsum 13 Mei in Pointe Noire aangekomen van Port Gentil naar Boma. Hilversum 14 Mei van Takoradi naar Accra. Jaarstroom 12 Mei in Cape Palmas aangeko men van Nigeria Maaskerk 13 Mei van La gos naar Takoradi. Nigerstroom 10 Mei te Konakri van Dakar naar Freetown. Stad Leiden 12 Mei van Dakar naar Le Havre. Zwijndrecht 13 Mei te Konakri van Free town. K. P. M. Bali 13 Mei van Singapore naar Port Swettenham. Nederland: Bengkalis 13 Mei van Sfax n Amsterdam. Hugo de Groot 12 Mei van Suez naar Batavia. Tawali 13 Mei te Oran van Amsterdam naar Batavia. Sluitingsdemonstratie van de „Blauwe week'1 „Hoort daar stappen door de straten Stoeten strijders sterke maten Door een blijde roep gewekt". Zo zongen drieduizend principiële ge heelonthouders, in elf verschillende orga nisaties verenigd, Tweede Pinksterdag op het meetingsterrein aan de Spanjaardslaan in de Haarlemmerhout waar de Blauwe Weekcommissie de sluitingsdemu-stratie der Blauwe Week 1948 had georganiseerd. Na een inleidend woord van de voor zitter der commissie, de heer J. C. Rugaart, en zang door de koren van de Bond van Geheelonthouderszangvereni gingen sprak dr. G. Stuiveling over „Die nende verantwoordelijkheid". De spreker zeide dat zowel uit onze persoonlijke ver antwoordelijkheid als uit die tegenover ons gezin en nageslacht, onze beroepsgenoten en ons volk de plicht tot geheelonthouding voortvloeide. Dr. Stuiveling vond het on begrijpelijk dat er nog geklaagd wordt over de verkeerde toestanden, waar er zoveel geld wordt weggesmeten aan sterke drank. Er wordt thans drie keer zoveel geld besteed aan alcoholische dranken als tien jaar geleden. De krachtsinspanning der geheelonthouders moet dus ook ver drievoudigen. Spreker riep het volk op niet terug te vallen in dezelfde misstan den van een eeuw geleden. Het Nederlands Volkstoneel voerde daarop het stuk „De schelmenstreken van Scapin" van Molière op. waarna de de- putatie^van de verschillende verenigin gen met hun vlaggen en vaandels in op tocht door de stad trokken. 's Morgens had in de Grote Kerk een begroetings- en wijdingsbijeenkomst plaats waar Albert de Klerk het orgel bespeelde, Han le Fèvre zong. Wanda Reumer decla meerde en ds. H. J. Teutscher over „Die nende liefde" sprak. In het middaguur concerteerde het Ge heelonthoudersmuziekcorps „Ons Ideaal" uit Deventer op het meetingterrein in den Hout. Het vijfde concert in de Beethoven Cyclus zal hedenavond onder leiding .van Kees Hartveld worden gegeven. De volgende wer ken staan op het programma: Ouverture „Coriolan", het Derde Pianoconcert, met Cor de Groot als solist en tenslotte de Derde Svmphonie („Eroïca") Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij N.-I. Handelsbank Billiton Mij II Slotkoers Vrijdag 336 289 260 175 336 2981/2 129 186 212 161 2311/2 179 154% 120 Openings koersen 3531/2 305 276 178% 133 193 166i/2 2391/2 189 Dr. J. F. Steenhuis gehuldigd Op de receptie, welke Zaterdagmiddag gehouden werd ter gelegenheid van het afscheid van dr. J. F. Steenhuis wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, is gebleken, hoe zijn arbeid bij de Geologische Stichting aan het Spaarne is gewaardeerd. Doch ook op ander ge bied heeft dr. Steenhuis uitnemend werk verricht en enkele sprekers hoopten, dat het afscheid van zijn ambtelijke loopbaan niet zal betekenen zich geheel terug trekken. Voor de wetenschap in het alge meen kan hij nog veel nuttig werk ver richten, Jhr. ir. C. E. W. van Panhuys sprak als voorzitter van het bestuur der Geologische Stichting en bood als dank voor het vele werk een encyclopaedie aan. Wegens' ziek- te was de directeur afwezig. Namens hem en de dienst dankte de oud-directeur, dr. P. Tesch voor de arbeid van dr. Steenhuis. Verder voerden het woord prof. W. F. J. M. Krul, directeur van het Rijks Insti tuut voor Drinkwatervoorziening, prof. ir. J. Th. Thysse, namens de Dienst der Zui derzeewerken, dr. Tjadens, directeur van het Geologisch Bureau van het Neder lands Mijngebied, prof. dr. G. L. Smit Siebinga, voorzitter van de Geologische Sectie van het Nederlands Geologische Mijnbouwkundig Genootschap, prof. Hol. directeur van het Geologisch Instituut, de heer Van Beaumont, voorzitter van de af deling Haarlem van de Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging, de heer K. ter Laan, voorzitter van de Algemeen Gro ningse Vereniging en ir. H. D. M. Burck, namens het personeel van de Geologische Dienst. Laatstgenoemde bood een geschil derd portret aan, dat de heer J. Lammers gemaakt heeft. 25 Jaar Huisbezoekster Zaterdag herdacht mej. W. L. Wetzmul- ler, onder haar patiënten meer bekend als Zr. Louise, de dag, waarop zij voor 25 jaar als huisjpezoekster in dienst trad bij de Haarlemse Vereniging tot bestrijding der tuberculose. Des morgens werd de jubilaresse, te midden van het dagelijks bestuur en de ambtenaren der vereniging, gehuldigd door de voorzitter. Deze bracht haar dank voor het vele goede en nuttige werk, hetwelk zij gedurende deze 25 jaar had verricht niet alleen in het belang van haar patiënten, doch ook in het belang der Volksgezondheid in het algemeen. Alleen speet het de voorzitter de jubila resse niet te kunnen toewensen dat zij nog vele jaren haar krachten aan dê tu- berculose-bestrijding kon geven, daar zij bijna de pensioen-gerechtigde leeftijd heeft bereikt en dus haar arbeid aan jon geren moest overdragen. Namens het bestuur bood de voorzitter de jubilaresse een enveloppe met inhoud aan. Dr. S. J. van Slooten wenste daarop de jubilaresse hartelijk geluk met haar ju bileum en bood haar namens de ambtena ren een bloemenmand en een boekwerk aan. Nog enige tijd bleef men gezellig bij een, waarbij natuurlijk vele oude herinne ringen werden opgehaald. DOOR ZANG VRIENDSCHAP. Wegens overvloed van kopie moet het verslag van het slot van de zangwedstrijd „Door Zang Vriendschap" tot Woensdag overstaan. CURIOSA Met babies ten strijde Tijdens het Engelse offensiel 111 Italië vond de bemanning van een Engelse tank, gecommandeerd door een Hollandse luite nant, in een door de bevolking verlaten dorp nog een teken van leven. Zelfs van luidruchtig leven. Het werd verwekt door twee zuigelingen. De Hollander en de En gelsen wisten niet anders te doen, dan ze mee te nemen in hun tank. Zij trokken er mee ten strijde. De jongens verzorgden die Italiaanse babies zo goed als ze konden, hetgeen niet zo heel best geweest kan zijn en voedden ze met leger-rantsoenen, die niet voor babies zijn gemaakt. Maar het waren sterke kinderen en de dikke gecon denseerde melk uit blikjes had veel succes. Tien dagen lang dreunde en donderde die tank voort, schoot en werd beschoten, met twee zuigelingen aan boord. Toen kon de commandant ze gezond en wel afleveren bij een vriendelijke Italiaanse familie in een dorp, dat nog bevolkt was. Hij liet er ook hun adres achter. Dus moeten zij nu weer sinds jaren thuis zijn en hef verhaal van hun avontuurlijke, zwaarbewapende opmars naar het Noorden vernomen heb ben. Maar een kind waardeert zoiets nog maar matig, als het pas vijf jaar is. Over een jaar of wat zullen zij er pas goed over gaan opsnijden en tenslotte zal niemand het meer geloven. Toch is het waar. Ik heb het uit de beste bron. H. R. Een zeventigjarige Op 20 Mei hoopt de heer J. C. C. Voor- velt zijn 70ste verjaardag te vieren. Wie van de oudere inwoners van Haar lem-Noord zal zich de energieke directeur van Gemeentewerken in de voormalige gemeente Schoten niet herinneren? Aangesteld in 1909, toen reeds een groot deel van het Schoterkwartier door exploi- tatiezucht en ongebreidelde eigenbouw op weg was een minderwaardige wijk vanHaar lem te worden, heeft hij onder de moei lijkste omstandigheden hieraan een gun stige wending weten te geven. Hij heeft de grondslag gelegd voor de moderne stadswijk Haarlem-Noord, waar thans een groot deel van Haarlem's bevol king een woonplaats heeft gevonden. Bezie o.a. de omgeving van het Kastan- jeplein eens met het aardige monumentje. De annexatie in 1927 heeft aan zijn werk een einde gemaakt, maar de gemeente Haarlem heeft van de door hem gelegde grondslag een dankbaar gebruik gemaakt en zijn werk voortgezet. Ook zijn inzichten inzake scholenbouw werden in onderwijzerskringen zeer ge waardeerd. Als voorbeeld mag zeker gel den het schoolgebouw in de Overtonstraat, dat thans na 30 jaar nog niet verouderd is en nog gezien mag worden. Ook op gebied van de weldadigheid is de heer Voorvelt geen onbekende. Vele jaren is hij voorzitter geweest van de St. Vincentius conferentie in Haarlem-Noord. Voorts is hij lange tijd voorzitter geweest van de vereniging van grond- en huiseige naren en thans is hij, na een verblijf van 2 jaren in het buitenland weer gekozen tot vice-voorzitter. - Zeker zal het nem op zijn verjaardag in zijn woning Rijksstraatweg 1-49 aan be langstelling niet ontbreken. Kort en Bondig BINNENLAND Oud-strijders van het voormalige Regiment Infanterie hebben op Tweed» Pinksterdag op de Grcbbeberg de 230 kam», raden van het stamregiment, die in de Md. dagen van 1940 het leven lieten, herdacht. Op het Pinkstercongres van de Neder landse Natuurhistorische Vereniging te Apei doorn is de voorzitter dr. Joh. H. van Bur. kom. die 25 jaar deze functie heeft vervuld afgetreden. De heer J. A. Nijkamp uit D< Helder werd zijn opvolger. De Koningin heeft op Tweede Pinkster, dag een deel van het nationaal concours hip. pique te Apeldoorn bijgewoond. De heer F. W. Steenhuisen, Friesland! oudste burgemeester, heeft afscheid gene- men van de gemeente Tietsjerksterade< waarvan hij 27 jaar aan het hoofd heeft g». staan. Hij werd benoemd tot Ridder in dj Orde van Oranje Nassau. Ir. D. J. van Aalst, directeur der Maat. schappij tot Uitvoering van Zuiderzeewer. ken is te Epe in de leeftijd van 58 jaar ov leden. De bewoonster van een flat aan de Mi- nervalaan in Amsterdam-Zuid moest leverancier aan de deur betalen. Zij haar portemonnaie uit haar tas en zette deze zolang op een fiets in de gang. Even late was de tas verdwenen. De inhoud van de h; bestond "Uit sieraden ter waarde van f 25.09), De bewoonster had de sieraden in haar ty gedaan, omdat zij aan het verhuizen was. HAARLEM EN OMGEVING Ds. mr. G. A. Alma, Ned. Herv. predi. kant te Lisse, ontving een beroep uit Apei. doorn. Zaterdagavond 22 Mei draagt in het 0, R. G. centrum, Westerhoutpark IA, ds. A. R, de Jong zijn toneelspel voor: „Guido ,di Sa- velli". Voor het examen koorleider vanw.=. de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratorium, verenigingen slaagde te 's-Gravenhage de heer J. J. A. de Jong te Haarlem. Klank en inhoud. De advocaat op he: Haarlemse Consultatiebureau was eventjes verwonderd toen een bezoeker hem vroeg „Ben ik hier op het Bureau van Conster natie?", maar toen de man eraan toevoegde: „Dan zal ik zo beleefd zijn te gaan zitten" zei hij met waardering: „Dank u". Éen 49-jarige Haarlemse koopman, die reeds te diep in het glaasje had gekeken, wilde in een café in de Spekstraat nog een „afzakkertje" kopen. De caféhouder liet hem niet toe, waarop de koopman kwaad werd en de grote spiegelruit van het café intrapte, Na een nacht gratis logies op het politie bureau wist hij zich van deze daad niets ta herinneren, maar was gaarne bereid nieuwe ruit te betalen. DAG EN NACHT AMSTFRDAMRCHR RIJTUIG MTJ OFFICIëLE PUBLICATIE HANDELSCOUPURES TEXTIEL Het C. D. K. deelt mede, dat de handels- coupures textiel ter waarde van 1000 punten met onmiddellijke ingang ongeldig zijn. Handelaren, die nog in het bezit zijn van deze coupures, kunnen deze in het tijdvak van 18 t.m. 29 Mei a.s. bij de distributiedienst inwisselen tegen handelscoupures ter waar de van 10 en 100 punten. Deze coupures van 10 en 100 punten blijven n.l. geldig. Na 29 Mei zal onder geen voorwaarde meer tot in wisseling van handelscoupures van 1000 punten worden overgegaan. Grote, reeds jarenlang bestaande financiële instelling (onder Staatstoezicht) biedt mogelijkheid gelden in cou pures van 500.(Vi eens of in \ermij\en) te beleggen tegen 4%. rente op rente, 14 jaar vast, of tot eerder overlijden. De belegde bedragen behoeven slechts voor 50% in de vermogensbelasting te worden aangegeven. Gedeeltelijke betaling in gebl. geld mogelijk. Ook voor Pensioenfondsen e.d. Aanvragen schriftelijk: Or. Nassau- laan 145, Overveen, of telefonisch Haarlem 20469, des avonds 7-10 uur. MAISON v. d. HOOGEN dames: heren: Bruidskleding Jacquet - Colbert Bruidsmeisjescostumes Rokcostuum Avondkleding Avondkleding Doopjurkjes Jonkercostumes. Modern, naar maat, compleet in huur. Eigen ateliers: AMSTERDAM, Sarph.park 88. Tel. 98828. HAARLEM, Barteljorisstr. 4. Tel. 21407. DEN HAAG. Zuiderparklaan 252. Tel. 399027. Wij bouwen onder architectuur, nabij halte Kostverloren. gemeente Zandvoort, 3 MODERNE VILLA'S bev 7 kamers, complete badk., vaste wastafels, keuken, bijkeuken, garage in grote tuin op het Zuiden. Gegaran deerde vestigingsvergunning. Koopsom vanaf 27.000.— met financieringsregeling 1947. Te aanvaarden 1 Oct. a.s. Benodigd eigen kapitaal ongev. 20.000.over het niet rendabele gedeelte wordt 4®/» rente jaarlijks door het rijk vergoed. Uitsluitend serieuze reflectanten wenden zich tot: Administratie- en Beleggingskantoor „HERMES". Dreef 18. Haarlem, te!. 17166 en 26374. een proef neemt met ons brood, zijn er morgen weer enige tevreden mensen bijgekomen. U en wij! Ons brood kost slechts 20 ct thuisbezorgd en.... dividend PAUL KRUGERKADE 31. HAARLEM - TELEFOON 11496 P.S in Heemstede, Bloemendaa! en Santpoort kost hei 21 ct A. ZONDERLAND Spaarnwouderstraat 79-81 Tel. 12915. N.V. „DE STEENWERF 8ET0NS0HUTTINEPLANKEN- EN PALEN 6ET0NHEKPAALTJES SPAARNDAMSEWEG 48 Tel. 10072 - 15700. Alle reparaties op electrlsch gebied, Spaarnwouderstr. 13 Telefoon 15778 GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866 Alles voor foto amateurs En goedkoper RADIO'S voor ca. 5 of meer stations in fraaie noten kast, met 6 m solide schrift, gar. Nieuwste Philips lampen, slechts f 100. Dito z. luidspr. f 60. dito in luxe kastje f 66. Demonstra tie vrijblijvend aan huis. voor Haarlem en omgeving K. FOLKERSMA Gedipl. Radiomonteur Riouwstraat 14, Haarlem. 60 3a?r Concertgebouw Orkest op Vrijdag 21 Mei *- 8 uur in de Gem. Concertzaal te Haarlem Het Concertgebouw Orkest o.l.v. Pierre Monteux Toegangsprijs f 4.00 (r.i.). Kaartverk. en plaatsbespr. bij Muziekhandel Alphenaar, Kruisweg 49. De baten van dit concert komen ten goede aan de Stichting „Herstellingsoorden voor Oud-Illegale Wer kers". INTERKERKELIJKE CONFERENTIE TE HAARLEM Donderdag 20 tot en met Zaterdag 22 Mei, in de kerk van de Broedergemeente Parklaan Aanvang 's middags 3 uur. 's avonds 8 uur. Koffiemaaltijd. Sprekers: Zendeling v. d- Weg. Dhr. v. d. Brink. Dhr. J. H. v Oostveen Dhr. L. Nee- rings, Zr. Grietje Bak. Zang: Dhr. Verhoef van Aalsmeer. Leider conferentie: J Dammuller van Alkmaar. Onderwerp 's middags: „Zes Kronen", 's avonds „Hij zocht ons", „Hij vond ons", „Hij maakte ons vrij". Wij nodigen U hartelijk uit. 'NED. CHRIST. GEMEENSCHAPSBOND PSYCHOTECHNISCH INSTITUUT Haarlem - Tel. 19953 - Florastr- 13 (bjj Hazepaterslaan) SCHOOL., STUDIE. EN BEROEPSKEUZE Spreekuren Directeur dagelijks 1—3 uur. Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheids onderwijs te Haarlem Gebouw H.B.S. A, Zijlvest 25a (bij de Raéks). Theoretische opleiding voor: METAALBEWERKER, ELECTRICIEN, BOUW. KUNDIGE, MEUBELMAKER, SCHILDER en ENKELE BIJZONDERE BEROEPEN Inschrijving van leerlingen op 24 en 25 Mei a.s. van 20 tot 21.30 uur in 'het schoolgebouw. Geboortebewijs of trouwboekje medebrengen. TRIPLEX ZONDER VERGUNNING! GROTE SORTERING Zaanlandse Houthandel Telefoon 22730 (Na 6 uur 25176) HOGERWOERDSTRAAT 8-12 - HAARLEM-NOORD Ais de stofxuiger zwijgt Bel dan 17077 En weldra zal hij weer geluid geven! STOFZUIGER SERVICE GROTE HOUTSTRAAT 94 tegenover Haarlems Dagblad voor zelfbewoning of binnenkort te bouwen villa. Omgeving Bloemendaal-Overveen. Brieven onder no. 773. STEUNT DE KLEINE ZAKENMAN LEVENSGEVAARLIJK IS EEN SLECHTE TRAP Wij hebben prima trappen Keukentafels 9.77—10.75—26.50—46.40 Strijkplanken 12,80-18.80 Bezemstelen 5065 Zwabberstelen 70 Wasborden 2.903.30 Wringerbokken 14.30 Wastobbebokken 4.90 Theepotten 4.50—5.95 Bezems 1.00, 1.40. 1.55, 1.88 Stoffers 1.54—1.70 Zwabbers 1.77 Luiwagens 1.05—l.i Loophekken 18.00 Aluminium vergieten 4.34 Alle maten pannen en steelpannen Melkkokers Koffiemolens 11.50 Emaille emmers en pannen Borrelglaasjes 0.P5 Dweilen Heden ontvangen Fluit ketels Verder alle huishoudelijke artikelen, klompen, klomp sokken, enz. enz. Beleefd aanbev. De Klompencentraie Tel. 11784 TOT KIJK OP 'T PLEINTJE DR. LEYDSTRAAT 10 BALKEN. VLOERHOUT, RAMEN, DEUREN. ENZ. Te bevragen Sloopbedrijf ELM1. Opslag: Romolenstraat 72, kantooradres: Tamarindestraat 11, Haarlem. Aangeboden: een modern vrijst huis, goede stand, bev. 6 'kamers, keuken en badk., gr. zolder, tel. aansL voor- en achtertuin met schuur, achteruitgang. Behoorlijk onderhouden. Hurprijs 40.p. m Gevraagd: vrij huif| met garage, eveneens gelegen op goede stand Br. m. voll. inl. No F. J. 1052 Fa H. C. Vermeu len Reel Adv Bur. Heemstede. De „Z" op Uw achterruit betekent... een verstandig gereden auto. U helpt mee de benzine vrij te houden. Sluit U aan bij de Nationale Zuinigheids-Actie der „Z". Rijat weinig, rijdt zuinig! Maakt combi natie-ladingen en rit ten. Helpt mee, want anders.... onherroepelijk bonnen misère. Verstandig rijden spaart niet alleen benzine, maar ook auto, motor en bandenUw eige.n voordeel ZUINIGHEIDSACTIE DER VERKEERS- VERVOERSORGANISATIES

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 6