-250.000 'STOFZUIGERS DEMONSTRATIE i Ze zijn in aantocht! Citroen 1940 SALA wit wit Kort en Bondig DANSEN LEREN spoed-cursus Slechthorenden! woning MODE-ATELIER doeV OMYL Groentjes Een vrije woning TJ. KRAMER sMjuix (ACUW- DE MEFACO 2'OENSDAG 19 MEI 1948 Onder een stralende voorjaarshemel eft IJmuiden de dagen voor het uit ren op de Hollandse Nieuwe van ,loggervloot of eigenlijk de Katwijk die bij gebrek aan een eigen haven de inuidense gebruikt met een kleurig tie igfestijn gevierd. Zaterdag was het j| jogtepunt: toen heeft drs. D. J. van Dijk, directeur van het Bedrijfschap voor vis- djproducten op de logger „Sakina" de dnjfsehapwimpel en de nationale drie- sir gehesen ten teken, dat de eerste vlag- ej jesdag in IJmuiden een feit was. Tijdens te pinksterdagen hebben de duizenden, die kt ierdag niet aanwezig waren van de glan- )u" :,de rij „gepavoiseerde" haringschepen 'f* goten en vanmorgen om 8 uur is de ;ot met de „Zeemeeuw" als jager, uitge- om de maatjesharing te verschal- ctfa. HAARLEMS DAGBLAD VLAGGETJESDAG IN UMUIDEN foor a.s. moeders is juist deze week (na de Pinkster- drukte) bizonder geschikt om een uitzetje uit te zoeken. U kunt nu rustjg kopen. Bovendien hebben wij verschillende attractieve artikelen. Van Weert Andgang 44 v°°' de BabV Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 18 Mei 1948 ONDERTROUWD: 18 Mei: R, G. van Rooij i M. Kelderman. JEHUWD: 18 Mei: J. Niehot eh S. C. Swart BEVALLEN van een zoon: 15 Mei: E. ïsterman-Jonkmans, J. W. Romeijn-van rWal, 16 Mei: J. P. van der Wolk-Henzen Koop-Kubatz, E. Sap-Miolée. H. M. Was- jaar-van Brienen. H. J. van der Schatte iivier-Ballast. 17 Mei: J. E. Janssen-Ree- tr. J. J. Joosten-Luijsterburg. 18 Mei: A. P. irnhoorn-Reinerie. A. G Ederveen-Bakker. ran een dochter: H. Lamboo-Freijee. D. Oldenburg-Huisman. W. J. van den rg-Kol. 16 Mei: J. J. E. Saarloos-Zuider- m. J. C. T. Tuinhout-Groenendijk. J. J. den Biezenbos-Koot. G. van Nieuwen- ieafaïen-Kaart. K. S. Heller-Timmermanns. J. ex, ter Metz-Boshuijer. 17 Mei: N. C. Deijs- al- vaag. A. M. A. van der Linden-van Lunen- )o: irg, C. Kwantes-Koorn. E. Uijlenbroek- lei jilemans. H. M. Ronde-van Rooden. A. J. der Spek-Hobo. K. M. H. Ie Noble- 18 Mei: M. C. Duister-van den Eijk- ;lf. OVERLEDEN: 14 Mei: R. J. F. van Zeben, [jaar, Hazepaterslaan. 15 Mei: M. Calandt- 7), m Os, 84 jaar, Harmenjansweg. P. H. van jiaik-van de Geer, 69 jaar, Krelagestraat. e.*, van Zutphen, 51 jaar, Jacobstraat. D. C. van Zanten. 4 m„ Gasthuisvest. 16 Mei: Kerstens-van Waardenburg 87 jaar, Haze- isr .terslaan. A. F. Verdam, 37 jaar. Burgwal. A- Berends. 47 jaar, Hazepaterslaan. A. M. 3 Jlebrand-Schaap, 55 jaar. Kleverparkweg. Mei: A. C. Luiten. 26 jaar, Kruistochtstr. van den Broeke-Huisman. 60 jaar, Indi- bestraat. C. W. Reemer, 80 jaar, Staten jlwerk. C. M. Roeters van Lennep, 79 jaar, ipeliersstraat. B. N. Heilig, 34 jaar, Gast- Voorstellen voor de Bloemendaalse raad Morgen, 20 Mei vergadert de gemeen teraad van Bloemendaal in het Raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt zestien pun ten. Voorstellen zullen aan de orde komen, welke betrekking hebben op het gemeente- personeel. B. en W. stellen voor de z.g. „mildheidsclausule" ten aanzien van de lo- j nen der gemeentewerklieden toe te passen. I De regeling is bedoeld voor hen, die een weekloon verdienen: zij wordt gerekend op 1 Juli 1947 te zijn ingegaan. Verder stellen B. en W. voor het Koninklijk Besluit tot regeling van de gedeeltelijke restitutie aan het rijkspersoneel van verhaalde bijdragen voor eigen pensioen over het jaar 1947, voor het personeel in dienst der gemeente van overeenkomstige toepassing te verklaren en in afwachting van de totstandkoming van dit besluit op het aan het gemeente- personeel te restitueren bedrag een voor schot toe te kennen. Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd zal de heer J. A. A. Hock op 1 Juni en de heer J. M. J. Verkerk op 1 December de gemeentedienst met pensioen verlaten. Beiden werken op de afdeling Huisvesting ter secretarie. Het lag in het voornemen van B. en W. een jonge ambtenaar over te plaatsen, maar het laat zich aanzien, dat deze voorziening, die inmiddels is uitge voerd, niet toereikend zal zijn, om een nor male afdoening van zaken op de afdeling huisvesting te waarborgen. Daarom: stellen B. en W. voor een ambtenaar voorlopig op arbeidsovereenkomst te benoemen, waar voor zij de raad vragen een bedrag van 1167 voor het resterende deel van 1948 ter beschikking te stellen. B. en W. stellen de raad voor zich in be ginsel uit te spreken, dat de gemeente ter gedeeltelijke oplossing van de heersende woningnood, toepassing zal geven aan de circulaire van de minister van Wederop bouw over de premieregeling voor woning verbetering en splitsing. De heer F. Nijland heeft verzocht hem eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan deVondelschool te Aerdenhout, daar hij benoemd is tot onderwijzer te Texel. In de plaatselijke Commissie van Toe zicht op het lager onderwijs zijn wegens periodieke aftreding twee vacatures ont staan. B. en W. bieden de volgende aanbe velingen aan: Vacature mejuffrouw T. Noorman: 1. mejuffrouw T. Noorman; 2. G. J. Kelder. Vacature J. A. C. Bleeker: 1. J. A.' C. Bleeker; 2. R. D. Lagendaal. SALARIëRING PROVINCIAAL PERSONEEL. De AJgemene Bond van Provinciaal Per soneel in Nederland heeft aan de Provin ciale Staten verzocht een herziening van de bezoldiging van het provinciaal perso neel ter hand te nemen en in afwachting van die herziening van een uitkering in eens van 25 procent van het jaarsalaris met een minimum van 500 te verlenen. Gedeputeerde Staten van Zuidholland hebben aan de Provinciale Staten voor gesteld deze motie voor kennisgeving aan te nemen. „Gysbert Japicx" voerde Friese comedie op De Friese vlag wapperde gisteravond j hoog op van de schouwburg aan het Wil- j sonsplein ten teken dat de vereniging „Gysbert Japicx" daar weer een „btiten- I gewoane gearkomste" hield, welke druk I werd bezocht. De alleszins competente to neelafdeling verzorgde een vrolijke opvoe ring 'van de eina-goed-al-goed-comedie „Hurde Koppen" van G. Burgy. over een huwelijk uit berekening die in liefde ver keert, waarmede een verdiend succes werd behaald. Een strijkje bracht tussen de bedrijven liederen ten gehore uit de streek van herkomst der in de zaal aanwezigen, die voor een groot gedeelte uit volle borst werden meegezongen. Er ging van het vertoonde spel, dat sterk de indruk van volkomen natuurgetrouw heid wekte, een geheel aparte bekoring uit. Ik zou wel eens willen weten in hoe verre dat te dayken is aan het, naar men mij van alle kanten verzekerde, voorbeel dig gesproken dialect. Doch ook zonder deze kennis mag geconstateerd worden dat de geboden prestaties weinig wensen on bevredigd lieten, want behalve de drie of vier hoofdpersonen kwamen ook de uit dragers van de kleinere rollen (ik noem als voorbeeld de huisknecht, die geenszins het genot van een achterovergedrukte borrel versmaadde) met een persoonlijk kenmerk van de ware liefhebberij voor het voetlicht. De technici van het theater droe gen door een bekoorlijke stoffering van het toneel tot het welslagen van de feestavond bij. DAVID KONING. „UNIVERSITEIT ISLAM INDONESIA" „Antara" meldt, dat Maandagmiddag te Djokja de „Universiteit Islam Indonesia" officieel werd geopend, als een voortzetting van de voormalige Sekolah Tinggi Islam (Islamitische hogeschool) te Batavia, die werd opgericht door enige Islamitische lei ders, waaronder- de heer Hatta. Op het ogenblik bezit de UII slechts vier facultei ten. namelijk godgeleerdheid, rechtskunde, economie en paedagogie. met 170 leerlin gen en 30 leraren, onder leiding van de heer H. Abdoelkahar Moezakkir. Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford. Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij N.-I. Handelsbank Billiton Mij II Slotkoers gisteren 349 303 .273 17714 336 299 132 191 219V2 163 237 184 159 123 480 Openings koersen 342 296 269' 2 1731/2 158 234 178 Beethovencyclus Cor de Groot speelde liet derde pianoconcert Cor de Groot speelde Dinsdagavond met de H.O.V. onder leiding van Hartvelt in de Beethovencyclus het Derde Pianoconcert. Voorts vermeldde het programma de Co- riolan-ouverture en de Vierde Symphonie. Het c klein-concert en de Coriolan-ouver- ture (ook in c) horen als 't ware bij elkaar; zij hebben in opzet dezelfde tragische grondstemming: alleen in het concert weet Beethoven er zich aan te ontworstelen, hoe wel, hij de ouverture dof-tragisch besluit. Aldus werd het optreden van de solist naar wens voorbereid, want de „Coriolan" werd goed gespeeld; zij kan het strakke en heftige dat Hartvelt er aan geeft best heb ben. Cor de Groot gaf een klare, krachtige en bewuste vertolking van het dankbare concert. Hij maakte het de dirigent niet lastig om hem te volgen door subjectieve rekkingen van het tempo. Het spel van De Groot zou zelfs vlak gaan lijken, indien men er niet zulke dwingende impuls achter voelde, die dit virtuose musiceren op zijn manier bezielt. In het Largo echter zou men de klare klank wel even willen prijs gegeven weten voor een dieper bezielde toon met meer uitdrukking. .Maar in de finale wist Cor de Groot weer volop te overtuigen met zijn nimmer falende tech niek. Zijn grote cadens in het eerste deel was een brillant staaltje van klavierspel. Er was blijkbaar stevig gewerkt op de zonnige, maar vrij moeilijke Vierde Sym phonie. Het was vooral knap werk wat de violen in dé finale presteerden. De tweede helft van het wondermooie Adagio was echter wel wat te weinig afgewogen; geen wonder wanneer de dirigent voor een z.o delicaat wisselspel een echt kantwerk van klanken maar één directiearm ter beschikking stelt. Daarentegen wist Hart velt van het fijne Scherzo iets zeer moois te maken. JOS. DE KLERK. Burgerlijke stand van Heemstede 7 tot en /net 13 Mei '48 Ondertrouwd: J. A. Lamers en J. M. van der Peyl. C. Mandersloot en A. M. Jansen D. H. Smit en P. F. Weijers. B. G. A. M. Koning en M. J. H. Dankelman. A. P. C. Bos- saert en C. M. Doodeman. J. de Graaf en T. E. Sminia. H. A. M. Kraakman en A. G. H. van Kan. A. M. I. ten Berge en A. D. Paauw Getrouwd: P. Jonkers en E. de Bruin. J. M. Visser en C. J. Visser. J. Lasschuit en H. C. L. Montnn. G. Spijkstra en H. J. C. Hee- mel. A. A. Leuven en E. C. de Bruin. J. dp Bonte en C. M. v. d. Meulen. F. -Priem en A M. van der Meij. H. H. Hamming'en M. A. Visser. P. Gude en J. M. Nahuijsen. Bevallen: C. M. Gielen-van Bakel, z. M E. T. Bergfeld-van Houten, d. E. Jansen-van der Bor, z. A. G. Spijker-Hazelaar, d. C. J. Stroosma-Veldhoven, d. W. A. van Heerik-' huizen-Schreijers, z. I. van Gameren-van Loon, d. M. Geeven-Romp z. C. A. Reith-de Boer, z. Overleden: C. J. Laarman, 1 dag. J. Brink, 76 j. A. van Bakel, 2 dagen.. B. A^Reuser, 77 jaar. BINNENLAND Aan dc Vrije Universiteit te Amster dam zal mei ingang van de nieuwe cursus een economische faculteit worden ingesteld Opvarenden van het patrouillevaartuig Hr.Ms. ..Batjan", dat op 28 Mei van Den Hel der naar Tandjong Priok vertrekt, kunnen in de volgende aanloophavens post krijgen, mits deze niet later dan op de tussen haak jes vermelde data ter post bezorgd wordt: Lissabon (29 Mei), Malta '6 Juni). Port Said (9 Juni), Colombo (24 Juni) en Tandjong Priok (5 Juli). Dc A.N.W.B. heeft Zaterdag het 50.000ste Wegenwachtlid ingeschreven. Het is dr. C. i. BreuknUan te Amsterdam, die reeds meer dan 50 jaar lid is van de A.N.W.B. De Centrale Ereraad voor de Kunst heeft J. G. Govefts, voormalig leider van de afdeling muziek van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten van iedere beroepsuitoefening uitgesloten tot 1 Novem ber 1949. De Ereraad voor Muziek had G. tien jaar uitgesloten. Een militair was Zondag met twee meisjes in een rubberbootje bij Scheve- ningen op zee gaan varen. Toen hij er niet in slaagde tegen de sterke wind in terug te keren sprongen de meisjes in zee en zwom men naar het strand. De militair is later met *ijn boot bij Loosduinen door de red dingboot opgepikt Kind Mei zal een groep van ongeveer 115 personen, deelnemers aan het congres van de United Nations International Chil dren's Emergency Fund te Parijs, o.w. art sen. sociale verzorgsters, leerkrachten en architecten een bezoek aan ons land brengen. De Commissie voor de Perszuivering heeft bepaald dat gedurende dertig jaar geen persorgaan ond/ïr de naam „De Tele graaf" en gedurende twintig jaar geen pers orgaan onder de naam ,,De Courant-Het Nieuws van de Dag" mag worden uitgege ven. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft het hoofd van een school en een aannemer te Ureterp respectievelijk tot f 60 en f 40 boete veroordeeld wegens het doen bouwen van een kerk zonder de vereiste vergun ning. Verdacht van de moord op de 9-jarige Keesje Vermeulen is te Rotterdam een 24- jarige instrumentmaker gearresteerd, tegen wie zeer bezwarende aanwijzingen bestaan. De Duitsers vonden het bekende ponv- trammetje dat in Breda door het Mastbos en Ulvenhoutse bos reed zo aardig, dat zij kort na hun komst de ponies en de wagen tjes naar hun „Heimat" stuurden. Zondag is het lijntje in ere hersteld met nieuwe wa gens. De ponies zijn vervangen door stoere rossinanten. HAARLEM EN OMGEVING In de Remonstrantse kerk aan de Wil- helminastraat te Haarlem wordt heden avond een concert gegeven door het Am sterdams vocaal ensemble ..Musica Reser- vata" en de organist Jan Boeke. Beëdigd is als advocaat en procureur bij de Haarlemse rechtbank mr. Th. G. A. Mulder, wonende te Beverwijk. In het Jeugdhuis te Bloemendaal wordt Donderdagavond 20 Mei voor de leden der Jonge Kerk een Zendingsfilm vertoond. Dc afdeling Haarlem van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen besluit op Vrijdag 21 Mei het seizoen met een bij eenkomst in de tuinzaal van het Gem. Con Regeringsjubileum Kroningsfeesten 1 dus spoedig goed Binnenkort aanvang van een Inschrijving vanaf heden Dans-school W. Fortgens GROTE HOUTSTRAAT 176 (Adv.) certgebouw. Mevrouw R. Bonset-Horst zal een voordracht houden over „Liefde in de literatuur", omvattende liefde voor de taal (Van Deyssel), voor dc natuur (Van Eeden), voor land en volk (verzetspoëzie), voor de arbeid (Buning), voor het dier (Bomans), minnedichten van Hooft. Slauerhoff, Nij- hoff. Gorter e.a. Het zangkoor onder leiding van Cor Igesz verleent medewerking. B. en W. van Haarlem zullen Vrijdag 21 Mei. 's middags 5 uur de deelnemers aan het door de vereniging van Raden van Ar beid alhier te houden congres officieel op het Stadhuis ontvangen. Het bestuur van de stichting Doopsge zinde Gezinshulp te Heemstede heeft als tweede gezinsverzorgster benoemd mej. D. Arendsz te Drachten, die deze benoeming aannam en 1 Juni in functie hoopt te treden. De heer P. Grillis, die 34 jaar in dienst der gemeente Haarlem is geweest als ambte naar ter secretarie (waarvan enkele jaren chef van de le afdeling) is in de ouderdom van 73 jaar overleden. Op 1 Juli 1925 verliet hij de dienst der gemeente. Op het in Enkhuizen gehouden twee daags concours van de Bond van Christe lijke muziekverenigingen behaalde „Arti et Religioni" drie eerste prijzen en wel in de tamboerwedstrijd, in de marswedstrijd en in de concertwedstrijd. Bovendien werd het corps een wisselbeker uitgereikt, omdat het het hoogst aantal punten op het concours heeft behaald. Ds. J. G. L. Brouwer te Oosterbeek heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Hervormde Gemeente te Halfweg. Tot de Evangeliebediening der Ned. Hervormde Kerk is toegelaten de heer F. P. Salverda te Hoofddorp. De heren D. J. Schwartz. J. E. Smit, N. Stoute, K. J. Spaans, H. J. Swier, J. Plan ting. J. J. J. Valent. N. J. P. de Vreede. Th. Smits en N. L. Somers slaagden voor het gemeentelijk examen voor het politic-diplo ma. de laatste twee met lof. Zes candidaten werden afgewezen. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 19 MEI Stadsschouwburg: Muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst 7.15 uur. Rembrandt: „Mens durf te leven" alle leeftijden, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Palace: „Tarzan in de woestijn". 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Tondeldoos", alle leeftijden. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. City: „Adam had vier zonen". 18 jaar, 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur.Spaarne: „Merïjntje Gijzen", 14 jaar. 2 30 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Road to Maroc- co", 14 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 20 MEI Stadsschouwburg stichting Haarlemse Opera operette „Polenbloed", 8 uur. Gem. Concert gebouw: optreden van leden der Opera Ita- liana, 8 uur. Bioscopen: middag en avond voorstellingen. iet Rustig echtp. m. leeft., zond. id. zoekt he in Bennebroek of Heemstede, ea liefst in vrij huis, gemeub. of ongem. Brieven no. 1631 ffensing's Adv. Bur., Tempe- iersstraat 32. Bezoekt a.s. Vrijdag 21 Mei 1948 de de allernieuwste Ameri kaanse hoortoestcllen, te hou den in Hotel Brinkmann, Gr. Markt 9. Haarlem. Voor be langstellenden gratis inlich tingen. Aanwezig van 106 u, Gehoorapp. handel ACCOUS- ÏÏEK, den Haag. Cyclaam straat 11. Tel. 33.91.19. PROJECTIETOESTEL nerk „Ica" met objectiv „Ni klas", uitschuifb. lens, ver- stelb. lamp, inschuiframen en transportkoffer. Zeer ge schikt bij het houden van lezingen. In prima staat. Bre- ièrofaan 13, Heemstede. Dames. Wij stikken en maken Uw japon pasklaar in 4 dagen. ORANJEPLEIN 34 by halte Schouwtje WONINGRUIL AMSTERDAM—HAARLEM Aangeboden in Amsterdam Zuid een prachtig benedenhuis, bev. kamer en s.. keuken, gr. kelders, tuin en 4 slaapk-, badk., c.v., parket, w.w- Huur 80.— per maand. Gevraagd: Huis in Haarlem-Heemstede en omstreken. Brieven onder no. 805. Wfc eg Een krachtig werkend middel ter verdelging van vliegen, muggen, wandluizen en an dere insecten. In poedervorm om te verstuiven. Als vloeistof om te verspuiten. ORGANON - OSS „De vloot gereed tot haring vangen" is in zee. Nu kunt U binnenkort alom in den lande genieten van de heerlijke Hollandse Nieuwe! Type 11 sport. Met schuif dak, in prima cond. Desk. onderz, toegestaan. Br. no. 793. Fotocopieën beter, sneller en goedkopei Foto Hilarius GR. HOUTSTRAAT 102 Tel. 10866 De Hollandse reinheid komt dan pas tot zijn recht als SALA uw plafonds en muren onderhanden heeft gehad. SOPHI ASTRAAT 1 JTeL 1556L Lessen SNELCURSUSSEN: En gels en Frans, in 30 lessen d. erv. Doe. Bijwerken van Schoolleer!, in alle vakken! Verspronckweg 60. BOETSEER en TEKEN LES gevr. Brieven G 3122. Huish. Pers. gevraagd Nette flinke WERKSTER Vrijdags 9-5. Loon f 5 v. g. g. v. Jan Gijzenkade 81. Gevr. JONG MEISJE van 16. Brieven G 3243. Gevr. NET MEISJE van 8.30 tot 5 u. niet ben 16 j. Marnixstr. 121. H.-N. TeleL 23665. BESCH. MEISJE om in kl. moederl. gez. v. volw. pers. de huish. te doen. Zaterdag middag en Zondag vrij. Lo- rentzkade 430. Aanm. uitsl. na 6 uur. Tel. 10631. v MEISJE v. d. e. n. gevr. goed k. k. 2e meisje en werk ster aanw. Grenslaan 10, i Bentveld. Tel. 27470. Zaterdag 22 Mei, 8 uur in het O. R. G. Centrum, Wester- houtpark 1 A: Voordracht door Ds. A. R. de Jong van zijn toneelspel: „Cuido di Savelli" Toegang is vrij. naar eigen wens en gemeen tekeuze, met Rijkssteun. ver zorgt spoedig de N.V. De Midden Nederl. Bouwmij. Vraagt inl. a. h. bijkantoor M. N. Bouwmij. Amsterdam- Zuid, Stalinlaan 59, tel. 28736. D. A. APPELBOOM Timmerman en Aannemer RIJKSSTRAATWEG 138 Nieuwbouw Verbouw Onderhoud Tel. 14139. INVULLING BELASTINGAANGIFTEN Desk. voorlichting. DAGMEISJE gezocht, zelf standig kunnende werken, v. g. g. v. Neptunusstraat 34. Zo spoedig mogelijk DAG MEISJE gevr. in gez. met 3 kind. Prettige werkkring. Kinderjuffr. aanw. Loon en werktijden nader overeen te komen. Alberd. Thijmlaan 50 Heemstede. WERKSTER gevr. voor 4 ocht. per week. Kennemer- weg 20. Bloemendaal. Mevr. Kaars-Sypesteyn, Clusiuslaan 1, hoek Hugo de Vriespl. H'stede. vraagt voor direct in kl. gezin zelfstandig MEISJE. Hulp v. ruw werk aanwezig. Gevr. R.-K. HULP IN DE HUISHOUDING in gezin bij kinderen, hulp van werkster aanw. Tel. 29936 Lorentzlaan 11, Heemstede. Gevr. per 1 Juni HULP i. d. HUISHOUDING van 8.30- 16 uur in gezin van 2 pers., kunn. koken. Brieven G 3206. In gezin van 2 pers. gevr. zelfst. HULP i. d. HUISH.. in- of extern. Brieven G 3207 DAGMEISJE of WERK STER. Oosterduinweg 6. Aer denhout bij eindp. buslijn 4 Wegens huw. d. tegenw. 2 FLINKE MEISJES d en n. Loon f 70. Wagenweg 208. 'Wordt gevr. NET MEISJE v. d. e. n. in kl. gezin, liefst boven 20 j. Goed salaris. Me vrouw Honig. Willincklaan 5 Bonnebroek. Tel. 290. Mevr. Groenveld. Louise de Colignylaan 8 (1 min. v. d. halte W. de Zwijgerlaan) vr. per 1 Juni MEISJE v. d. e. n. Aanm. liefst v. av. tuss. 6 en half 8. (Tel. 21518). Gevr. nette JUFFROUW voor keuken. Zondags van 1-6 uur. Loon f 5. Theetuin 't Hoekje. Brederoodseweg 33 Santpoort. MEISJE v d. morgenuren of nette werkster gevraagd. Spoed. Fr v. Eedenplein 34. Heemstede. Gevr. flinke jonge WERK STER voor de Vrijdag. Ver spronckweg 74. Gevr. NET MEISJE voor halve dagen. Mevr. v. Hage, Bestevaerstr. 7 (b. d. Hout vaart), Haarlem. NET MEISJE van 9-12 u. tot 17 jaar. Oranjeplein 34. Gevr. NET DAGMEISJE 9-5, Pers. aanm. Mevr. A. Schuurmans, All. Piersonstr. no. 9. Gevr. Noordwijk a. Zee: EEN MEISJE v. d. en n.. f 60 p. m„ klein gez. Zich aan te melden Mevr. Rietveld, Schollevaarlaan 7. Stat. Hst.- Aerdenhout. Gevr. erv. HUISNAAI STER voor alle voork. werk zaamheden. Bloemend, weg 224, Overveen. NET MEISJE gevr. voor halve dagen, zelfst. k. wer ken. Aanm. na 7 u. 's av. Voss Voorhelmstraat 43 rd. WERKSTER gevr. Maan dag en Vrijdag. Leeghwater- straat 16. Bedrijfspers. gevr. KNECHT GEVR. m. vak bekend. Groentehandel H. Huiboom, Wagenweg 118. Gevr. voor Fotohandel an nex atelier LABORANT FO TOGRAAF, leerling-labo rant (e). Foto Satina, Bartel- jorisstraat 37. Gevr. MEISJE of JUFFR. v. lichte werkz.heden in win kel 's morgens 9-12. Eureka. Kruisweg 13. Gevr. nette BANKET BAKKERSLEERLING. Mai- son Hoeboer. Wilhelmina- plein 19. Heemstede. LOODGIETERSLEER LING gevr. bij J. v. d.^Berg, Gen. Cronjéstraat 170. Huish. Pers. aangeb. Gep.'wed. 57 j„ z. plaatsing a. DAME-HUISHOUDSTER, bij nette heer all., waar 1 dag werkster aanw. is. Brieven G 3188. Juffr. P.G. zoekt nette be trekking als HUISHOUD STER. waar werkster aanw. is. Brieven G 3102 VERSTELNAAISTER vr. naaihuizen a f 4 p. d. Brie ven G 3254. JONGE WERKSTER b. z. a. 8 a 10 d. v. schoonmaak. Br. G 3244. JUFFROUW b. z. a. v. naaien, stoppen en oppassen. Brieven G 3233 Net KEUKENMEISJE te gen Juni gewend met Aga- fornuis om te gaan. Brieven G 3234 JONGE VROUW, gehuwd, zoekt werk aan huis. Brieven G 3210. JUFFROUW, met alle huish. bezigh. op de hoogte v. 3 a 4 ochtend, in de week. Brieven G 3211, Bedrijfspers. aangeb. B. z. a. bekw. le HEREN KAPPER. Brieven G 3212 ACCURAAT R.-K. PER SOON, 40 j., sinds jaren in 't zakenleven werkzaam, wenst van betrekking te verande ren. z. z. g. g. in winkel, ex peditie, incasso etc. Prima re ferenties. Br G 3189. GRANIET WERKER vr. werk. Vooruitgangstr. 133 zw. NET PERSOON. 45 j. zkt. bezigheden voor de ochtend of middaguren, onvers, wat. Liefst v. Hotel of Café werk zaamheden. Brieven G 3284. B. z. a. Heer, 62 j. flink en gezond v. alle markten thuis Wie helpt mij aan een werk kring. Brieven G 3283. Huizen gevraagd Jong beeldhouwer vraagt ATELIERRUIMTE te huur m. minimum woonruimte. Br. G 3245. HITZEN met geblokkeerd geld te koop gevr. Br. Rem- branatlaan 38, Heemstede. Huizen aangeboden Eigenaar biedt 5 PR. BEL. HUIZEN te Haarlem C. en N. te koop aan. Ook per stuk. Brieven G 3255. Door vertr. n. buitenl. agb. enkele BEL. PERC. in Hrl. uitst. onderh. dir. v. eigenaar Brieven G 2712. Kamers gevraagd Echtpaar z. k. bej. zoekt 1 KAMER met of gebr. v. k. Br. Mevr. J. Duller, Moluk- kenstraat UOh-, Amsterdam. Besch. echtp. z. contact m. fam. die GED. v. WONING wil afstaan. Brieven G 3257. Net echtp. 38 j. z. k. zkt. 2 of 3 ONGEM. KAMERS m. keuken of gebruik daarvan. Brieven G 3258. Lerares zoekt 2 ONGEM.. KAMERS z. pension, liefst omg. Hout. Brieven G 3259. Heer met twee dochters vraagt 2 GEM. KAMERS met keuken of gebr. Haarlem of omg. Brieven G 3260. Dame b. b. h. h. zoekt ruime ZIT-SLAAPK. met kookgel. Brieven G 3235. Echtpaar zonder kinderen zoekt in Haarlem ONGEM. KAMERS. Brieven G 3219. Net meisje zoekt nette ZIT-SLAAPKAMER. b. b. h. h. Brieven G 3220. 2 besch. meisjes zoeken SLAAP- of ZIT-SLAAPKA MER zonder pension, in Aug. (2 weken), kuststreek, omg. Haarlem. Br. met prijsopg. G 3218. In Haarlem of onmiddel. omg. wordt op 1ste stand gez. 3 MOOIE KAMERS (1 tuin kamer) m. of z. pension door echtp. midaelb. leeft. Br. m. inl. en prijsopg. G 3217. Gestoff. ZIT-SLAAPK. ge vraagd door alleenst. dame, midd. lft. en k. en stookgel. Brieven G 3214. Spoedig gevr. GED. VAN WONING of z. en 2 slaapk. door wed met z 15 j m. k. en st. geL Brieven G 3215. Gerep. zoeken per 15 Juni GEM. ETAGE of KAMERS met keuken of medegebr. Br. G 3216. Dame op leeftijd vr. 1 Juli géd. gem. ZIT- en SLAAPK. ineenl. le et. m. p. Br. G 3156 Jongeman, b. b. h, h. vr. met spoed GEM. KAMER m. vaste wastafel, bij rustige fam. zonder pension. Brieven G 3157. Gevr. 2 ONGEM. KA MERS met keuken voor wer kende moeder met 18 jarige dochter. Brieven G 3128. Heer b. b. h. h. zoekt per 1 Juli of later ruime net gem. ZIT-SLAAPK. m. opklapbed en v, wast. zonder pens. Br. met prijs G 3129. Dame vr. in Bl'daal, Over veen of Aerdenhout KAMER (liefst parterre) met veget. middagm. te huur. Brieven G 3130. —PENSION GEVR. door on gehuwde heer. b. b h. h., zit- slaapk. Brieven G 3131. Kamers aangeboden 2 GEM. KAMERS te huur met pension. Julianalaan 106, Overveen. Nette KOSTGANGER gevr, werkman, eigen bed. Tettero destraat 80. Te huur ongem. zonnige SLAAPK. v. wast. voor juffr b. b. h. h. centrum. Brieven G 3158. SLAAPKAMER te huur. Parkstraat 4 rood. Ambtenaarsweduwe m. L in bezit van woning wil gaar ne SAMENWONEN met heer of dame. Brieven G 3103. PENSION AGB. a f 5 per dag. Huize de Mier. Putter- bos. Putten Veluwe. Te huur gestoff KAMER met pension. Brieven G 3133. Aangeb. grote ZIT-SLP.- KAMER en 2 kl. kamers met pension, pracht uitzicht op huis te Zaanen. Nette stand. Brieven G 3134. SLAAPK. m. vaste wast., hang- en legkast, voor iemand, b. b. h. h„ aangeb. Kleine Houtstraat 47 rood. Diversen GOED TEHUIS gezocht v. zindel. zwart katje. 10 weken Gratis af te halen. Krelage straat .18 zw. HUWELIJK. Nette juffr. 34 j„ zoekt serieuze kennis making met nette heer, leeft. 30-40 j; P.G. Brieven m. foto G 3264. VERLOREN: Damestas m. inh omg. Kleverpark. T. bel. terug te bez. Kleverlaan 100. Dame vraagt THUIS WERK. Brieven G 3190. Zondag VERLOREN: da meshorloge, grijs plastic bandje. Teg. bel. ter. te bez. Leidsevaart 92. Ruilen: BOVENHUIS 3 kamers en keuken m. voor en achter balcon v. groter huis in H -Z. of Z.W. Br. G 3236. KUNSTGEBITTEN. Repa raties in rubber, staal en plastic, vlug gereed. Tettero destraat 36. Kleverpark. Tel. 19734. VAC. WONINGRUIL. Kl. gez. uit bosrijke omgev. (Amersfoort) zoekt woning^, v. Juni. Juli of Aug. m. Zand- voort of omgev. bijv, Bent veld, Aerdenh. of O'veen. Br. M 839 van Hees Adv. kant., Herengr. 287, A'dam. WONINGRUIL. Aangeb. zonnig vrij bovenhuis omg. Concertgebouw, bevatt. bene den 4 kamers, keuken, W.C. boven 2 kamers, badk., zolder W.C., tel. Gevr. aardig huis in Bl'daal, Hrl., Hst. O'veen. Br. G 3223. MODES. Dames stro- en vilthoeden vervormen, ver maken en verven. Overton- straat 35, Haarlem-N. HEEMSTEDE—ZEIST of ZWOLLE voor huis in Hst pl.m. 6 kamers hebben wij bijzonder gerieflijk huis in Zeist of Zwolle beschikbaar (i. v. m. verbroken 4-6 ruil) Br. no. 10 Daudeij Boekhan del.. Heemstede. WONINGRUIL. Bovenhuis aangeb. Rijksweg (hoekhuis) ruim uitzicht. Gevr. heel huisje in Haarlem. Brieven G 3161. HEEFJ U EEN VAAS? Lasschuit maakt een bijpass, kap T. 10651. Kl. Houtstr. 46 WONING, Vrijstaand huis te Zwanenburg, bev 2 gr. ka mers, 2 slaapk. en keuken en gr. bovenruimte voor dito huis in Haarl.-N. Adres J. de Heij, Lijnderdijk 12, Halfweg WONINGRUIL. Aangeb. vrij bovenhuis, Schermerstr. tegen groter vrij huis, onge veer 6 kamers, huur f 50 a f 55 p. mnd, Omgev. Hrl. Brieven G 3162. WONINGRUIL: Aangeb. centr. Zaandam, vrijst. huis met niooie tuin, 5 kam., badk. tel. Huur f 50 p. m. Gevr. dito woning Haarlem. H'stede of omg. Brieven G 3163. TE HUUR 5 tons truck '40 in pr. st. A verg. m, of z. chauffeur, per uur. dag. week of langer. Br. G 3165 WONINGRUIL. 3e boven huis Ruysdaelkade 79III, A'dam. 3 kam. keuken, wa randa en zolder voor woning of ged. van woning in Haarl. Te koop aangeboden RADIO, goed spelend. Br. G 3181. 4 KLOOSTERFAUTEUILS (nieuw), z. g. a. n. Westing- house Radio 3 golflengten. Adres te vern. bur. v.d. blad IPRODUKA IN NEDERLAND IN GEBRUIK Wij woten dat alle huisvrouwen tevreden ziin Maar... EEN STOFZUIGER heeft ook onderhoud nodig en door de oorlog Ts de reeds langdurige garantie van vele EFA-STOFZUIGERS verlopen. DE VEREENIGDE EFA-PRODUKA BEDRIJVEN DE GROOTSTE STOFZUIGER FABRIEK VAN NEDERLAND heeft nu een organisatie in het leven geroepen. Omval 9 on 12 Tel. 54825 Amsterdam Deze organisatie die onder leiding staaf van EFA-Vakmensen met een 20-jarige ervaring op dit gebied, heeft op zich genomen, EFA machines waarvan de garantie is verlopen TE REVISEREN OF TE REPAREREN TEGEN UITERST LAGE PRIJS en wederom de coulante EFA garantie te verstrekken gedurende 1 jaar. Ook andere dan EFA fabrikaten worden tegen lage prijs met de bekende ga rantie gerepareerd. 300 merken stofzuigers werden door EFA gefabriceerd. U kunt Uw stofzuiger voor reparatie afgeven bij Uw installateur of handelaar. De vaste EFA Service depóts zijn: Amstelveen, fa P. G. Annes, Dorpstraat 31 Bergen, fa J. P. Klanker, Stationsstraat 17 - Beverwijk,„De Lichthal", Zeestraat70 - Bovenkerk, fa A. H. Homan, Noordscharwouderbaan 44 Bussum, fa Joh. v. d. Breul Zn., landjtraaf 18 - Castricum, fa P„ v. Duijn, Dorpstraat 64 tel. 426 - Enkhuizen, fa R. de Jong, Westerstraat 19 Haarlem, fa J. v. d. Berg, Gen. Cronjéstraat 179; fa J. A. Kok, Kruisstraat 5; fa J. Wezeln.an, Schreveliusstraat 12 - Den Helder, Radio Scheltis, Keizer straat 115 - Hilversum, fa J. v. d. Wilf-Derksen, Havenstraat 79 - Hoofddorp, fa L. Braakman, Kruisweg 987 Hoorn, Radio Krul, Kruisstraat 17 - Huizen, Radio Scheltis, Lindelaan 21 - Purmerend, fa H. Out, Breedstraat 3 tel. 260 Schagen, fa P. Dekker, Laan - Weesp, fa Gebr. Boersma, Achtergracht 16 Zaandam, fa P. Heij Westzijde 51 Zandvoort, fa H. Schuilenburg, Krocht 5.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3