KIPPENVOER Fa. H. INEKE PLASTICRETE Een nieuw systeem van montagebouw dat de woningnood kan verlichten 'n TAXI...? Bel 1 7000 Kort en Bondig) Taxi? Bel 1X3.4.5 W. J. ZOMERDIJK J. KITS W. Swaap BONTMANTELS PRACHTIGE ZILVERVOSSEN Jos.v. Bodegraven Groentjes Schsrmerstraat 26 2 IINSDAG 25 MEI 1948 HAARLEMS DAGBLAD Voor bewoners van T KLEVERPARK. HAARLEM-NOORD en BLOEMENDAAL DAG EN NACHT Het leggen van een „plasticrete"-vloer gaat vlot in zijn werk. In deze tijd van bittere woningellende, lie wel eens de kiem zou kunnen worden an de ontwrichting van geheel ons maat- chappelijk leven, verdient iedere vinding gedachte die zou kunnen bijdragen tot oplossing van dit probleem de volle andacht van hen die zich met deze vraag- ukken bezig houden. Wil het huizentekort in ons land op evredigende wijze worden ingelopen, dan loeten er 75.000 woningen per jaar ge- ouwd worden. Met de thans beschikbare aterialen en arbeidskrachten brengt men et niet verder dan 35.000. Er moet dus gestreefd worden naar een ouwmethode, die uitsluitend steunt op de eschikbare grondstoffen en die door be- rekkelijk ongeschoolde arbeiders in snel impo kan worden verwezenlijkt. De heer Oddens, een Haarlemse beton- ibrikant, meent een systeem van voor- ibricatie te hebben gevonden dat aan jze eisen voldoet. In zijn fabriek in Schalkwijk worden op iet ogenblik betonnen elementen vervaar- igd, die, naar gelang hun model, kunnen ienen voor buiten- of binnenmuren, voor lafonds en vloeren. Dit systeem is reeds toegepast bij de aken van woningen aan de Betje Wolff- traat en voor de plafonds van de wonin- an voor ouden-van-dagen -aan de Dinkel- traat en wordt op het ogenblik gebruikt ij aanbrengen zowel van vloeren als pla- Dnds in de huizen, die architect Korringa an de Roskamstraat bouwt. Deze plafonds zijn in hoge mate absor- erend. mede door een luchtlaag van on- eveer tien centimeter tussen plafond en loer. In Brabantse koestallen, waar deze lafonds ook werden toegepast, is gecon- ateerd dat ondanks de sterke uitwase- ling der koeien de plafonds toch niet ochtig werden. Dit heeft natuurlijk in ertrekken waar gekookt moet worden rote voordelen. Metselwerk beperkt. Het systeem van de heer Oddens raarop onder de naam „Plasticrete" oc- on rooi is gevraagd is echter vooral inte- de essant omdat, in tegenstelling tot vele an- iere manieren van voor-vervaardiging, iet metselwerk tot een minimum beperkt rordi. Het buitenwerk van een „Plasticrete"- mis vergt 4 dagen bouwen, dat van een vol edig bakstenen huis duurt vijf keer zolang, lijn de vloeren en plafonds samengesteld lit betonnen platen, die rusten op beton - len balken, de buitenmuren bestaan uit letonnen elementen met doorlopende uchtcellen, die onderling door ijzeren sta- en verbonden worden. Deze ijzeren staven lebben dezelfde functie als de voegen in Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 24 Mei 1948 ONDERTROUWD: 24 Mei: E. G. van der Heijden en C. G. Veenings. BEVALLEN van een zoon: 21 Mei: M. C. ff A. Derkinderen-Smit. 22 Mei: G. A. Ver- ionk-Mus. P. C. Brand-Langeveld. 23 Mei: C. E. A. van Wanrooij-Swaagman. 24 Mei: I A. Jansen-Hendriks M. Lagerweij-van ic-r Stelt. J. M. C. Uitermark-Achten. van een dochter: 21 Mei: M. Steenstra- ran Rijk. 22 Mei: T. P. B. Lommerse-Wei- enberg. E. Wenning-Bultman F. C. baron Ie Smeth-Ott. 23 Mei: M. Zut-Tol. M. Koo- len-Hartog. M. M. Bakker-Stokman. P. J. G. far. Nimwegen-van Veldhuijzen. 24 Mei: A. A. Stapel-Poll. OVERLEDEN: 21 Mei: A. Dijt-Welp, 82 aar. 't Krom. J. Bouwman. 72 jaar, Tette- odestraat. A. van Nieuwenhuizen-van der Honk, 79 jaar, Linschotenstraat. 22 Mei: P. foreman, 96 jaar, Korte Herenstraat. H. i leerde, 71 jaar, Lange Margarethastraa.. WIJ VRAGEN ÉEN GOEDE WAGEN' Wij eisen een wagen van Van Weert Anegang 46 Agenda voor Haarlem DINSDAG 25 MEI Concertgebouw: Beethovenconcert Cor de Groot, 8 uur. Frans Hals: „Begeerte", 18 jaar. 1. 430. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Mens durf [e leven", alle leeftijden, 1,45, 4.15, 6.45 en 15 uur. Palace: „Zigeunerbloed". 18 jaar, 2. 15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Luchtkastelen". 13 jr., 2. 4.15. 7 en 9 15 uur. City: „Les en- fants du Paradis" 2.15 en 7.30 uur Spaarne: 14 jaar: „De geest van de Vampir", 2, 4.15, 7 ■n 9.15 uur. WOENSDAG 26 MEI Bioscopen: middag- en avondvoorstel lingen. een bakstenen muur, evenwel met dit voordeel dat scheuren uitgesloten is. „Hier kan zelfs een atoombom niet te gen op", zei de heer Oddens gekscherend. Aan de binnenzijde kunnen beraclite pla ten of „board" of ook betonnen platen worden bevestigd, want en dit is het 'grote geheim bij dit systeem in de bin nenzijde van deze betonnen muurdelen kunnen spijkers geslagen worden. De isolatie dbor een tussenlaag van glaswol is perfect, zelfs beter dan van een dubbelsteensmuur. Proefvilla's. Indien de gemeenteraad van Velsen toe stemming verleent, zullen binnenkort in „De Neethof" twee villa's bij wijze van proef volgens dit systeem gebouwd wor den. Ontwerpen voor middenstands- en arbeiderswoningen zijn reeds gereed. Uit Den Helder, Hoofddorp en Zandvoort kwamen reeds blijken van belangstelling binnen. De bouw van montage-woningen heeft voor de gemeente bovendien dit voordeel dat er honderd montagewoningen mogen gebouwd worden tegen 75 gewone. De capaciteit van de fabriek van de heer Oddens is voldoende voor de bouw van driehonderd woningen in het eerste jaar en duizend in het tweede. Maar, zo merkte de fabrikant op. voor een doeltreffende versnelling van de wo ningbouw js een vergroting tot tiendui zend woningen per jaar noodzakelijk. De stichting „Ratiobouw" een over heidsorgaan volgt de proefbouw be langstellend en van die zijde geniet de heer Oddens veel medewerking. Candidafenlijsten der Katholieke Volkspartij Op grond van de uitslag der groslijsten stemming, welke Zondag 9 Mei werd ge houden heeft het partijbestuur der Katho lieke Volkspartij in zijn vergadering van 22 Mei de officiële candidatenlijsten vast gesteld. Van de lijsten der verschillende kiès- kringen laten wij de eerste vier namen volgen. Kringen Middelburg-Dordrecht, Leiden, Haarlem en Den Helder: 1 J. Groen Azn., 2 W. Stenmetz, 3 Th. S. J. Hooij, 4 mr. J. H. van Maarseveen. Kring Maastricht: 1 Dr. L. J. M. Beel, 2 J. H. Maenen, 3 dr. ir. W. J. Droesen, 4 J. M. Peters. Kringen 's-Hertogenbosch en Utrecht: 1 F. van Vliet, 2 A. H. J. L. Fiévez, 3 H. H. van der Zanden, 4 mr. E. M. J. A. Sassen. Kringen Rotterdam, 's-Gravenhage en Amsterdam: 1 W. J. Andriessen, 2 dr. A. M. Lucas, 3 Th. D. J. M. Koersen, 4 mr. F. J. H. Bachg. Kring Tilburg: 1 Dr. C. J. M. Mol, 2 dr. J. J. Gielen, 3 P. J. S. Serrarens, 4 dr. W. P. L. M. de Kort. Kringen Arnhem, Nijmegen, Zwolle, Assen, Leeuwarden en Groningen: 1 Prof. mr. C. P. M. Romme, 2 mr. J. R. H. van Schaik, 3 B. A. A. Engelbertink, 4 mag. dr. J. G. Stokman. Restauratie van 't Oude Slot De regering is bereid tot financiële steun Nadat de gemeente Heemstede de ruïne en de omliggende terreinen van 't Oude Slot in het midden van het vorige jaar gekocht had, zijn voor rekening van de regering uitgebreide onderzoekingen inge steld naar de historische waarde van deze bouwvallen. Men achtte dit nodig voor de beslissing op de vraag of met name in deze tijd de besteding van aanzienlijke sommen voor de restauratie van slot en slotbrug wel verantwoord was. Deze onderzoekingen zijn uitgevoerd door de Rijks Monumentendienst en de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodem onderzoek en zij hebben aangetoond, dat een restauratie niet alleen verantwoord is, maar dat de betekenis ervan ver boven het plaatselijke belang uitgaat. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen h^eft daarom in beginsel besloten een aan zienlijke bijdrage in deze restauratiekos ten te verlenen. Aan de architect A. A. Kok te Amsterdam, die reeds tal van restaura ties uitvoerde, is namens de minister op dracht gegeven volledig uitgewerkte plan nen met kostenberekeningen te maken. Doodstraf geëist tegen agent van Schreieder De procureur-fiscaal bij het Bijzondere Gerechtshof in Den Haag heeft heden de doodstraf geëist tegen de 38-jarige Haagse boekhouder A. B. die van 1944 af tot het einde van de oorlog als handlanger van Schreieder, als V-man van de S.D. is op getreden, in welke functie hij soortgelijke arbeid verricht heeft als Van der Waals. DISTRIBUTIENIEUWS Woensdag is er gelegenheid tot het afhalen van distributiebescheiden te: Haarlem: restant H. Bloemendaal: restant B en D. Heemstede: letter J. De legertentoonstelling zal na Utrecht in Amsterdam haar tenten opslaan en wel op het IJsclubterrein (Museumplein) van 12 tot en met 26 Juni Zeventig kunstenaars, voornamelijk let terkundigen, hebben zich tot de minister president gewend met het verzoek stappen te nemen om te komen tot erkenning van de staat Israël. HAARLEM EN OMGEVING De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het aanbrengen van verhardingen van grof asfaltbeton en van klinkers op gewalste fundering met bijkomende werken op het gedeelte Wieringerwerf-Sluitgatweg in de gemeente Wieringermeer. Laagste inschrijf- ster was de fa P. C. Zanen te Heemstede voor f 722.700. Het muziekcorps „Arti et Religioni" geeft onder leiding van zijn dirigent H. N. an Ossenbruggen Donderdagavond in de innentuin van het complex gemeentewo- ingen voor ouden-van-dagen aan het Juno- lantsoen een concert, Te Haarlem zijn examens afgenomen oor de deelnemers aan de leiderscursussen an het R.K. verband, afdeling gymnastiek. Van de acht candidaten slaagden mejuf frouw E. Krieger te Nieuw Vennep en de heren J. Joling te Amsterdam, J. v. Dijk te Bussum, L. Halfschepel te Lisse, N. Jaques te Haarlem, Joh. Post en Th. Post beiden te Santpoort. Vier bloembollenhandelaren hadden gisteren wat teveel gebruikt, hetgeen een van hen niet verhinderde achter het stuur van zijn auto plaats te nemen. De politie greep in en bracht de man, een 50-jarige inwoner van Castricum, naar het Posthuis. Twee van zijn vrienden volgden hem, maai de vierde, een 41-jarige Heemskerker, zou op de wagen passen. Even later zagen de agenten evenwel dat de auto zigzaggend over de Leidsevaart slingerde. Ook deze onverantwoordelijke is toen naar een rustig oord gebracht. Een vrachtauto die D.U.W.-arbelders vervoerde moest Maandagmorgen plotseling bij de Kleine Houtbrug stoppen voor een auto die geen voorrang verleende. Door de schok stootte een der inzittenden tegen een schot. Hij kreeg een hoofdwonde van twaalf centimeter lengte die in het St. Elisabeths- gasthuis is verbonden. De Haarlemse politie heeft een veertig jarige Leidse juffrouw aangehouden die een Haarlemse koopman een portefeuille met bijna f 150.had afhandig gemaakt. Een achtjarig jongetje dat Maandag morgen met zijn autoped op de hoek van de Gedempte Oudegracht en de Jacobijnestraat speelde, lette niet op en werd door een auto aangereden. Het ventje liep ontvellingen, snijwonden en een tand-door-de-bovenlip op Dr. H. van der Loos. Ned. Hervorn^ predikant te Haarlem-Noord, is beroepen 1^ de Ned. Hervormde Kerk te Utrecht. DAG EN NACHT Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij De lieer H. Franken vijftig jaar in het broodbakkersbedrijf Op 1 Juni 1898, dus over enkele dagen vijftig jaar geleden, opende de heer H. Franken Jr. een broodbakkerij aan de Grote Houtstraat 4. De zaken breidden zich onder de energieke leiding gestadig uit en thans bestaat het bedrijf van de aanstaande jubilaris, dat officieel de naam draagt van .N.V. Electrische Luxebroodfabrieken H. Franke Jr." uit drie fabrieken, elf winkels en een lunchroom. De zaak is korte tijd in de Grote Houtstraat gevestigd geweest. Het pand was spoedig te klein en de bakkerij werd in een perceel aan de Lange Marga- rethastraat ondergebracht. Later volgden de stichting van fabrieken in Bloemendaal en Heemstede. Het bedrijf in de Lange Margarethastraat breidde zich uit en thans zijn aan beide zijden van de straat afdelin gen. Er wordt op het ogenblik gewerkt aan de inrichting van een moderne bak kerij, waardoor het mogelijk is de kwali teit van het brood te verbeteren. Gehoopt was. dat de nieuwe afdeling bij het gouden jubileum in gebruik genomen zcrti kunnen worden, maar de oven kon niet op tijd geleverd worden. De laatste twintig jaar staat de zoon van de heer Franken zijn vader in de leiding van het bedrijf ter zijde. Ondanks het klimmen der jaren is de aanstaande jubilaris nog dagelijks in actie. Ook op ander gebied verricht hij belangrijk werk. In eigen kring zal het vijftig jarig be staan van het bedrijf gevierd worden. Het uit 250 man bestaande personeel is uitge nodigd een feestelijke bijeenkomst op 1 Juni in de Stadsschouwburg te bezoeken, waar na een huldiging een gezelschap voor enige vrolijkheid zal zorgen. Vermeld zij nog. dat de heer en mevrouw Franken dezer dagen elders in huiselijke kring him gouden huwelijksfeest hopen te vieren. Verkiezings-appèl A.R. Partij Er wordt door de A.R. partij ee,n Ver kiezingsappèl te Lisse gehouden op Zater dagmiddag 29 Mei in de grote „Bloemlust- hal" van het H.B.G Als sprekers treden op prof. mr. P. S. Gerbrandy, oud-minister president, met het onderwerp „Het Ko ninkrijk der Nederlanden in de interna tionale storm", prof. dr. I. A. Diepenhorst- van Amsterdam, met het onderwerp: „Wachter, wat is er van de nacht?"; ds. P. D. Kuiper, Geref. pred. te Sassenheim met het onderwerp: „Het ene!.waar mee hij zich vooral tot de jeugd zal rich ten. Het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" uit Sassenheim verleent medewerking. Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl -Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V A A'dam Rubber Ned Handel Mij N.-I- Handelsbank Billiton Mij II Slotkoers gisteren 337 288 258 169 >/2 3£6 291 «127 186 163 151 y2 226 175 152% 116 479& Openings koersen 333% 286 258 167% 185^ 149% 224 170% „Het getrouwde schoolmeisje" Avadia, de vereniging van leerlingen der Meisjes-HBS, voerde gisteravond in de Stadsschouwburg een blijspel ten tonele, dat als het ware tien jaar heeft liggen wachten op deze kans om alle in de preten tieloze tekst verborgen amusante zinspe lingen eindelijk prijs te geverfc Onder regie van Frans Hesmerg is de oppervlakkige naar beproefde recepten samengestelde comedie ,Het getrouwde schoolmeisje" van een zekere Stefan Beheffi (vertaling: Mau- rits Parser) uitgediept tot een bron van zoveel onschuldig vermaak dat meer dan eens de schaterlach van het publiek het vlot gesproken woord overstemde. Wat er misschien ontbrak aan technisch raffine ment werd ruimschoots vergoed door de alle kwalen genezende transfusie van on vervangbaar jeugdig bloed. Zelden of nooit heb ik scholieren zo volledig zien opgaan in hun rol. Op de een of andere wijze is de regisseur er in geslaagd zijn vele medewerkenden waar nodig zo gewoon mogelijk te laten doen, zodat men niet meer kon zien waar de natuur ophield en het comediespelen begon. Dit geldt speciaal voor de schran dere vertolkster van de titelrol, die overi gens, als men het mij vraagt, geen, betere uitweg voor haar onmiskenbaar talent had kunnen vinden. Speciaal in het eerste be drijf was haar optreden zo levensecht dat zij alle critiek volkomen uit het veld sloeg. Voor haar tegenspeler had men geen betere keuze kunnen doen. Deze geleende kracht paarde zoveel soepele distinctie aan humo ristisch begrip, dat men bijna in de verlei ding raakte enig geloof te hechten aan het onzinnige verhaal. Het is niet doenlijk om hier van al de prestaties in de liefst vierentwintig rollen rapport uit te brengen. Ik moet Volstaan met de conclusie, dat al deze jongelieden van beiderlei kunne het zij met oprechte bewondering vastgesteld zich prima leerlingen van hun eminente spelleider heb ben getoond. Daar moet ik nog aan toe voegen dat de goedaardige persiflages van de vertegenwoordigers der oudere genera tie getuigden van een scherp waarnemings vermogen en benijdenswaardige zin voor het komische détail. Dank zij een goede rolkennis behoefde de vaart van de opvoe ring niet meer dan eenmaal te worden ge broken. DAVID KONING. Te hoge lonen uitbetaald De politierechter voor economische za ken besteedde een groot deel van de zitting van Maandag aan zaken tegen patroons, die te hoge lonen hadden uitbetaald. J. N. L. en D. S., die aan het hoofd staan van een metaalindustrie, werden respectievelijk veroordeeld tot twee geldboetes van 250 en van 15. De officier van justitie merkte in zijn requisitoir tegen de Haarlemse aannemer H. J. G. K. S. op, dat streng opgetreden moet vfrorden tegen iemand, die bovendien in de administratie knoeit. De aannemer had een werk aangenomen irt Terneuzen en betaalde meer aan het personeel dan toe gestaan is. In een periode van drie maan den was een extra-bedrag van 4000 uit gekeerd. Om te voorkomen, dat bij een eventuele controle ontdekt werd, dat er „zwarte" lonen betaald waren, waren er bedragen welke als loon waren besteed, op de post „onkosten" verantwoord. Uit een oogpunt van generale preventie meende de^ officier van justitie, dat een vrijheidsstraf moet worden opgelegd en eiste vier maal een week hechtenis. De verdediger, mr. Diederiks -uit Amsterdam,- gaf toe. dat ge knoei in de boeken achterwege had moeten blijven. Het wordt wel eens gedaan, omdat men anders zijn eigen dossier voor een strafzaak klaar maakt. Pleiter besprak uit voerig de moeilijkheden in het bouwbedrijf en verzocht clementie. De politierechter zeide, dat de wet gehandhaafd moet wor den en legde een hechtenisstraf van vier weken op en publicatie van het vonnis. Drie metselaars, die een werk voor een aannemer uit Santpoort uitvoerden, hadden aan hun arbeiders te hoge lonen betaald. De politierechter veroordeelde hen tot drie maal, twee weken hechtenis voorwaarde lijk, nadat de officier van justitie een on voorwaardelijke straf had geëist. „DE OOSTHOEK" VERMAAKTE ZICH. „En moge ons huis in de vreemde ook staan, ons hart blijft toch altijd in Twente" zongen de leden van de Overijselse, Gel derse- en Drentse vereniging „De Oost hoek" Zaterdagavond in „De Leeuwerik", waar hun eigen toneelgroep „De Liester" een luchtig spel „De liedjeszanger" bracht. Dat het hart, zowel van toeschouwers als van spelers nog steeds in Twente verwijl de, bleek wel uit de ongedwongen en sap pige wijze, waarop dit aardige blijspelietje in Overijsels dialect jammer dat de naam van de schrijver niet in het pro gramma werd vermeld door de leden van „De Liester" tot leven kwam en door het publiek geapprecieerd werd. De heer E. van Oene en mejuffrouw A. Aarsen ver dienen vermelding wegens de overtuigende vertolking van hun lang niet gemakkelijke rollen. Het was bovenal te betreuren dat de heer Van Oene de enige acteur was die zijn rol kende. Door het falen van de ande ren op dit punt kwam de flitsende en pun tige dialoog niet voldoende tot zijn recht. Een woord van lof yoor de smaakvolle aankleding van het toneel mag zeker niet ontbreken. Na afloop was er een gezellig bal onder leiding van de heer De Wilde, waarbij „The Strino Serenaders" de vrolijke klanken leverde. PRINS ASCHWIN IN NEDERLAND. Per K.L.M.-toestel arriveerde gisteren op Schiphol prins Aschwin, die in de Ver enigde Staten verschillende universiteiten heeft bezocht. Op het vliegveld was Prins Bernhard ter begroeting aanwezig. Met zijn eigen vliegtuig bracht hij zijn broer naar Soesterberg en vandaar per auto naar paleis Soestdijk. BESCHERMING VAN KUNSTSCHATTEN IN OORLOGSTIJD. Op de zeventiende algemene vergadering van de Vereniging voor Luchtbescherming te Rotterdam gehouden, heeft de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Hals museum te Haarlem, een voordracht ge houden over „Bescherming van kunst schatten in oorlogstijd". De heer Baard gaf een overzicht van de zwerftocht onzer grote kunstschatten in de bezettingsjaren, eerst uit musea naar dorpen in Noordhol land. dan in een schuilkelder in de duinen bij Castricum, vervolgens naar een onder grondse bewaarplaats in de St. Pietersberg te Maastricht en naar depóts rondom Steenwijk. In de moderne oorlog zullen alleen schuilplaatsen onder de grond af doende bescherming kunnen bieden, vol gens de heer Baard. Binnenkort kan een Koninklijk Besluit tegemoet worden gezien, waarbij gelijkstel ling zal worden verleend van sommige Bel gische met Nederlandse academische graden op net gebied der letteren en wijsbegeerte, technische en economische wetenschappen. Filmavond Haarlemse Manége De Zaterdagavond in de Haarlemse mané ge door de directeur de heer van der Meer georganiseerde ruiter- en filmavond heeft zich in een grote belangstelling van de zijde der paardenliefhebbers in Haarlem en om geving mogen verheugen. Het programma werd geopend met een •envoudige rijles, waardoor men een inzicht kreeg van de wij ze van lesgeven in de manége. Nadat enkele films, oa van de laatste Olympische Spelen cn geluidsfilms van concoursen-hippique. Grand-National en Derby vertoond waren, werd een film gedraaid van de volbloed Crimée. welk paard daarna op sublieme wij ze door de directeur in de Campagne-school werd voorgereden. Dc avond werd besloten met een cowboy film. waarin natuurlijk ook het paard een belangrijke rol vervulde De voorzitter van de vereniging „de Haarlemse Manége" dank te de heer v. d. Meer namens de aanwezigen voor de aangename en zo bijzonder geslaag de avond. MEVROUW VAN OMMEREN—AVERINK NAAR DE EERSTE KAMER? De heer W. Groenew^g, die benoemd ver klaard was in de vacature-Koejemans in de Eerste Kamer, heeft als zodanig bedankt In J^ijn plaats is nu benoemd verklaard mevrouw H. J. van OmmerenAverink te Haarlem, lid van de gemeenteraad. Het is nog niet bekend, of mevrouw Van Ommeren deze benoeming zal aannemen. Begrafenis Dr. A. I. den Hollander De begrafenis van dr. A. I. den Hollan der. in leven directeur der Haarlemse gas fabriek. zal Woensdagmorgen op Wester- veld plaats hebben na aankomst van trein 10.39 uur. ARMBREUK EN KNEUZINGEN. De 23-jarige Haarlemse arbeider J. H., die werkzaam is in de papierfabriek van Van Gelder Zonen heeft het ongeluk ge had uit te glijden, waardoor hij met de rechterarm bekneld raakte tussen de draaiende rollen van een papierbobineuse. Dit heeft tot gevolg gehad, dat hij be halve een armbreuk ook nog vrij zware kneuzingen opliep, die 111 het Elisabeths- gasthuis te Haarlem behandeld moesten worden. Heemstede Onderlinge tuinliedenvereniging Op de vergadering van de Onderlinge Tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Om geving" welke Woensdagavond in het Volkskoffiehuis aan de Dreef wordt ge houden, bestaat gelegenheid om zich op te geven voor deelneming aan de excursie naar Apeldoorn. De heer L. de Boer zal een causerie houden over de te houden Chrysantenprijsvraag. WONINGRUIL DORDRECHT-HAARLEM Aangeb.: Herenhuis, Dordt, Centrum, Ie stand, gr. hal, 7 kam., serre, badk-, fl. tuin (m. vergunn. garage-bouw) 600— huur. Gevr.: Vrij huls, 5 kam. en garage. Haarlem of wijde omg. Brieven no. 853. lojiDlT JAAR iNft fcOUCKAERr Oud adres ROZENSTRAAT 7 9 Tel. 19992 ZONDER BON Een prima kunstkorre) vanaf heden verkrijgbaar GED. OUDE GRACHT 62 TELEFOON 11269 ZUIDERKAPEL Zuidcrstr. 15 Donderdag 27 Mcl. 8 uur: GR HOUTSTRAAT 94 to. Haarl Dagblad. Tel. 1.7.0.7.7. Bij vonnis van de arrondisse- ments-reehtbank te Haarlem van 4 Juli 1944 is het faillis sement uitgesproken van de nalatenschap van W. J. van Steen, laatstelijk gewoond hebbende te Haarlem. Dusart straat 1. met benoeming van de E. A Heer mr. J P Pe tersen tot Rechter-Commis- saris en van de ondergete kende tot curator. De E. A Heer Rechter-Com- missaris heeft bepaald, dat de schuldvorderingen vóór 29 Mei 1948 ingediend moeteh worden en dat de verificatie vergadering zal worden ge houden op Maandag 14 Juni 1948 des namiddags om 1.45 uur in het Gerechtsgebouw te Haarlem. De Curator, Mr; F. van Blerkom Ged. Oude Gracht 11 B. Hrl. BOOM-RU VC.ROK N.V. gevestigd te Haarlem. Oproeping tot de Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders te houden op Woensdag 9 Juni 1948 te 11.30 uur v.m ten kantore der Vennootschap, Ged. Oude Gracht 138, te Haarlem. De punten van behandeling liggen ten kantore der Ven nootschap voor Aandeelhou ders ter inzage. Om aan de beraadslagingen en stemmin gen te kunnen deelnemen, dienen houders van aandelen aan toonder hun aandeelbe- wijzen vóór of uiterlijk op 5 Juni 1948 bij de Hollandse Bank Unie N.V. Amsterdam, tegen ontvangstbewijs en be wijs van toegang te depo neren. De Raad van Commissarissen Woningruil Aangeboden: groot beneden huis Admiralengracht, Am sterdam. m. gr. tuin en geh. doorlopend onderstuk, ge schikt voor alle mogelijke doeleinden. Huur f 45 p. m. Gevraagd: Vrijstaand Huis in de omgeving van Haarlem, minstens -5 kamers. Aanb. lett. D 882 Reel. Adviesbur. Meerkotter, Herengr. 435, Amsterdam-C. Te koop aangeboden 5 pers. LUXE AUTO merk Packard, 8 cylinder, 1935. Te bevragen bij C. van Andel. Burg. Rambonnetlaan 25. IJmuiden. Tel. 4371. Tandheelk. Inrichting Gr. Houtstr. 99. Tel. 13728 Hele Kunstgebitten f 75.- Wijziging avondspr uren Tandarts Fraenkel houdt voortaan spreekuur dag van 1-2 Maandag-, Woens dag- en Vrijdagavond van 7-9 uur desgewenst naar maat. be stellen voor a.s. winter. Cou peurs bezoeken U door ge hele land Betaling kunt U regelen. Br. no. 808 Er is maar één adres dat goede prijzen betaalt voor H. Cost.. Kleding. Meubelen Alles wat u op te ruimen heeft RIDDERSTRAAT 3 Lessen SNELCURSUSSEN EN GELS en FRANS, in 30 les sen d. erv. Doe Bijwerken van Schoolleerl in alle vak ken! Verspronckweg 60. SPAANS. Opl. alle exa mens. Conv etc. E. L. Pa- leari. fliraar M O B Spaanse Taal en Letterkunde, Sant poorterplein 17. Tel. 16016. Huish. Pers. gevraagd WERKSTER gevr. voor 1 dag per week. Madelieven- laan 9 A. Aerdenhout. HUISHOUDSTER en KIN DERMEISJE gevr. in R.K. gez. v. d. e n. met huiselijk verkeer, voor direqt of later Mevr Daniëls, Overboslaan 24 H'stede. tel. 21896. FL. MEISJE v 8.30-12 30 u. Mevr. v. Lovij. Delftlaan 35. Zelfst HULP IN DE HUISHOUDING gevr Mevr Michel, Prinsessekade 23, bij Emmalaan. Net MEISJE gevr. voor de ochtenduren. Gen. Cronjéstr. 135. Haarlem-Nrd. Mevr. Brandt, Heemst. Dreef 58. Hst. vraagt voor direct een flinke WERK- STF.R, 2 of 3 d. p. w. NET MEISJE gevr. voor d. of d. en n. P.G., Hoog loon Brieven G 3761. Gevr. nette WERKSTER v. 9-5 op Dinsdag of Donderdag Mevr. Goebertus, Delftlaan 173 2 x bellen. Bedrijfspers. gevr. JUFFROUW of MEISJE v. brood- en banketbakkerij „De Tijdgeest". Pres.' Steyn- straat 103. Na zes uur, Am- sterd .vaart 2 TIMMERLIEDEN bekend met onderhoud, gevraagd bij P. J. Voorneveld. Klopper singel 191. Ie KAPSTER en aank kapster gevr. gewend om met gegoede clientèle om te gaan Brieven G 3660. Huish. Pers. aangeb. Lerares Nijverheidsonder wijs zoekt plaats als HOOFD VAN DE HUISHOUDING of iets dergelijks in Inrichting of tehuis Haarlem of omgev. In- of extern Br G 3726 Bedrijfspers. aangeb. 2 jonge mensen (m. en vr z. v d. avonduren en vrije tijd werk. onversch. wat Br. G 3727. COUPEUSE zoekt werk liefst op d. maatzaak of op ander kl atelier Br W A Breems. Gouwstr. 42. Hrl. JONGEN. 16 j z. z. g. g. radiowerk Dl of dergel Brieven G 3729 Huizen aangeboden - ARBEIDERSWONINGEN te koop. 2e Zuidoolderstraat, huurwaarde f 273 Gen Bo- thastraat huurwaarde f 260, Te bevr. v. Wickevoort Crommelinstraat 5. Kamers gevraagd Bej. echtp. zoekt BOVEN HUIS of 2 KAMERS met vrije keuken, liefst omg. sta tion Brieven G 3605 Jongedame b. b h, h. zkt. gestoff KAMER (TJE) met kookgel in H'stede. Brieven Wil. Buytenwcchtstr. 58 B, Rotterdam Net persoon zoekt deg KOSTHUIS, bij part met huiselijk verkeer in Ger. of N. H gezin. omg. A'damse- buurt. tegen 31 Mei Br. Th. Wijckstr. 9. Beverwijk Wie helpt besch. jongel. m. 1 kl. kindie. man op grote vaart, aan WONING of GED. Gaarne sp. bericht. Brieven G 3704. Gerepatrieerde Hollandse Dame zkt gemeub. ZIT-SLP.- KAMER met of zonder pen sion Brieven G 3751. Jonge vrouw zoekt drin gend 1 of 2 ongem K \MERS m. kookgel. Brieven G 3733 Echtp. m. 1 kind zkt IN WONING. gen. bejaarde dame of heer te verzorgen. Brieven G 3734. Speciaal huis in: KARPETTEN TAFELKLEDEN DIVANKLEDEN DEURMATTEN LOPERS KLEEDJES, en; (bij de Zijlweg) Haarlem Kamers aangeboden - Aangeb. in besch. milieu 1 Juni vlak bij tram en bus ruime zonn. gem. ZIT- SLAAPKAMER. flinke kas ten. str water, zond pens. voor net pers. b. b. h. h. Br. G 3705. PENSION nnngeb. te H.-N. Brieven G 3706. Diversen LAAT UW TUIN VER ZORGEN door prima vakman (Rijksdipl.) tegen billijke pr. Schrijft onder G 3707. ZEILBOOT te huur gevr. voor 6 a 7 dagen, eind Juli. Liefst knjuitboot. event, met buitenboordmotor. Br. met prijsopgave G 3762. WONINGRUIL. Vrij huis te Enschedé 6 kamers f 3.50 per maand. Gevr. woning in Haarlem of omgev. voor drie- hoeksruil woning in Leider dorp en Den Hang (le etage) beschikbaar. Brieven Hema, Kruisstr. Haarlem. KUNSTGEBITTEN. Repa raties in rubber, staal en plastic, vlug gereed. Tettcro- destraat 36 Kleverpark. Tel. 19734. GEVONDEN: 21 April kin derdriewieler. Tegen adv. kosten terug Marnixstraat 54. VERLOREN: bruine porte feuille inh, f 390 is Zaterdag 22 dezer verloren in H'stede of Aerdenhout. Teg. bel. ter. te bez. Dahlialaan 42. Aerden hout. Tel. £7766 VERLOREN: paars brei werk gaande van Hoge Duin en Daalseweg naar Wilhehni- napark Tegen bol. ter. te bbz. Bangert. Hoge Duin en Daalseweg 14, Bid VERLOREN: gouden Trouwring, verm Klooster straat op 13 Mei gemerkt Arie-10-6-46 Teg bel terug te bez Reitzstraat 121. H.-N. Te koop gevraagd Net gedragen ZOMER- COSTUUM m 48-50. Ripper- dastraat 3 zw. Gevr SLAAPK.. Salonst, Haard. Brieven G 3764 Gevr. 1 en 2 pers OP- KLAPBED. Brieven G 3765 1 en 2 pers BEDSTEL. Br. G 3766 HUISK. KLEED. LOPER Brieven G 3767 Fabrikant zoekt voor kan toor Perzisch of le klas voor- oorl TAPIJT, alsmede enige kleine tapijtjes (Perzisch) Br. G 3752. BUTA of prima GASFLES met regelaar Floresstrant 45. STRANDWAGEN. gr. model, prima staat Muschter Julianalaan 73 Overveen. Te koop aanqeboden Mahonieh MEUBELS e. a. voorwerpen, mantelpak 44-46 Berkenrodestr 27 Mooie SJOELBAK, mooi schrijfbur, blank, briefweger, weegt tot 2 K.G., zw, w. d. mantel m. 40, z. g. a. n. br. d. schoenen m 33 Adres vern. bur. van dit blad. Ruime WIEG, geheel bekl. z. g. a. n. met bedje, 's Av. na 7 uur Spee. Schouwtjes laan. 60. 2 x bellen. In goede staat verk. AUTOPED n we b en b ban den prijs f 37.50. Tel. 19310 o£ Adres bur. v. d. blad. DAMESHORLOGE, grote schoorsteen spiegel, zw. jas m gestr. broek. Da Costastr. no. 72. - Prima KOELKAST, merk General Electric, van Haem- stedeweg 40 rood I. Zandvrt. HERENCOSTUUM m 43 en 50. 7 g a n Raamvcst 9 A. Zw. rustiek Tl'INAMEU BLEMENT. Tel. 29439 II.H. KAMPEERDERS, Eén 2 pers. nieuwe Amcrflu Slaapzak Prijs billijk. Di» venvoordestraat 69 rd.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3