Fa. H. INEKE e»|linister W. Drees bevredigt nieuwsgierigen 'n TAXI...? Bei 1 7000 Kort en Bondig r hoofdjuffrouw voor de strijkafdeling £dw.htj man MEISJES peeperHopn Alles wat U verlangt AUSTIN -^R40 Schermerstraat 26 DINSDAG t JUNI 1948 Ut: De heer W. Drees, minister van Sociale aft [aken, hield hedenmorgen, bijgestaan door •e secretaris-generaal mr, dr. A. A. van f* Ihijn en alle departementale afdelingschefs a Den Haag een persconferentie, waarin V! itvoerige mededelingen werden gedaan cht< ver een zeer groot aantal thans aanhangige ienjtaagstukken. Uit een lawine van vragen en antwoor- •n ontlenen wij de volgende feitelijke ge- yens: De nieuwe Ziekenfondswet De voorbereiding van de nieuwe Zieken- •ndswet verkeert nog niet in een zodanig tadium dat het ontwerp spoedig kan wor- *n ingediend. De voorbereiding was wel [trgevorderd, maar meningsverschillen die maken een nader overleg noodzake- HAARLEMS DAGBLAD Belangrijke mededelingen op een persconferentie in Den Haag Herziening der sociale verzekering De herziening der Sociale verzekering ie in voorbereiding is, omvat het gehele robleem der sociale zekerheid voor de eedst-mogelijke lagen der bevolking. Het laat, althans in de tegenwoordige omstan igheden, allerminst vast, dat degenen die neer dan 3750 per jaar verdienen (de stél oude weistandsgrens) in het algemeen zelf h j( geldelijke gevolgen van ziekte, invalidi ty ouderdom en werkloosheid kunnen uitdragen. In het wetsontwerp voor Werk- r k loosheidsverzekering en in het rapport der argi commissie-Van Rhijn over de herziening der Sociale Verzekering is de welstands- I :rens op 6000 gesteld. Dit bedrag acht de JSl^iinister redelijk, Voorlopig is het evenwel niet het voor nemen de weistandsgrens voor de ziekte- eerzekering hoger te stellen dan de 3750 •tye nu geldt. Kleine zelfstandigen en de Kinderbijslag irtji Er wordt door een commissie een regeling laiï tooi bereid om ook aan „kleine zelfstandi ge gen" de kinderbijslag te geven. Daarvoor :ou dan ook een inkomen van 6000 de ;ns zijn. Aandacht zal geschonken worden aan de logelijkheid om op korte termijn wijziging Bije brengen in het feit dat bij de onverplich- e verzekering als regel de kinderbijslag sèl gerekend wordt bij het inkomen te be ieren, en dit niet geschiedt bij de verplich- verzekering. en De herziening der Ouder domsvoorziening Het is bekend, dat de Noodwet-Ouder- "jlomsvoorziening alleen gelde'n zal voor per- ionen die vóór 1 October 1950 65 jaar zijn a oJ worden. Voor de jongeren komt een her- 9' uening der Ouderdomsregeling. Het streven «;der regering is er op gericht, dat deze her- 8.1 tiening zo dit enigszins mogelijk is op 1 71 October 1950 in werking zal treden. Ge- li i'reefd wordt de kinderbijslagregeling voor ^Zelfstandigen reeds eerder in te voeren. Omtrent de wijze van premieheffing is niets definitiefs vastgesteld. Premie- .Jikeffing naar het juiste inkomen zal moei- VJ ijk in te voeren zijn, de gedachten gaan loeJ iit naar het vaststellen van verschillende )gi-pkomstenklassen met oplopende premies. Geen langere uitkerings duur van de Ziektewet Het ligt niet in de bedoeling de uit- leringsduur van de Ziektewet, die in «Hugustus 1947 van een half op een heel II jaar gebracht is, opnieuw te verlengen. Wel is binnen afzienbare tijd te verwachten dat HEI de bijdrage in sanatoriumverpleging voor dan lijders aan tuberculose na het eerste jaar i G iog bestendigd wordt. De t.b.c.-patiënten jcW ;ullen ook veelal gebaat zijn met de be- langrijke aanvulling van de rente van in- °en raliditeits-rentetrekkers, welke bij het des- betreffende ontwerp, dat thans bij de Ka- 5C].i mer aanhangig is, wordt voorgesteld. •jut Hogere lonen door stijging der sociale lasten? Erkend werd dat de premie voor de Di komende Werkloosheidsverzekering „een tiet te verwaarlozen gedeelte van het loon van de arbeider zal vragen." Of een en tsö: finder zal leiden tot een verhoging der ionen, is thans nog niet te beantwoorden. De omstandigheden kunnen pas beoordeeld worden als de wet in werking treedt, li De regering streeft naar een stabilisatie der lonen en een verlaging der prijzen, Bede in het belang van handhaving en op- toering van de export. Met het oog op de dv.koodzakelijke verhoging der arbeidspro ductiviteit zal er een zeker evenwicht tus- «n het behoefte-element en het prestatie- dement moeten worden gehandhaafd. De ociale zekerheid der arbeiders zal ook de irbeidsprestaties ten goede komen. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 31 Mei 1948 J. M. Roo- GEHUWD: 31 Mei: H. G. Vollenweider en 1 E. Les. BEVALLEN van een zoon: 28 Mei: C. van Breemen—Vaumont. 29 Mei: W. M. de Vrind—Wahlen. P. MorseldVerslagers. C. P NijdamBijnagte. A. P. JanssensGoes. P B. Deurloode Jong. 30 Mei: S. E. A. M. Angenentvan Eeden. H. G. Mekkelholt— teggelaar. M. S. van 't HofMulder. W. A. - Ruis—Winkel. C. J. van der Haas—van der Wiel. 31 Mei:J. P. Wesselsvan Item. A. Ka lbergZwier6. H. DirksWaterman. C. S. de Boorder—in 't Hout. BEVALLEN van een dochter: 29 Mei: A. 'an Kessel—Courbois. G. BeulinkKooij, M. C- PrinsenZaagsma, 30 Mei: A. M. C. van de Kaa—Veldman. D, C. VinkLammere. C. M. Jfitoen—van den Broek. A. SneekesLandaal. M. van der HeijdenBeullens. OVERLEDEN: 27 Mei: F. Remmert, 76 j., Engelszstraat. 29 Mei: H. L. Haighton, 69 j., Orionweg. C. Stadt—Benjamin, 92 j., Scho tersingel. A. P. Wernik, 82 j., Korte Heren- fitraat. 30 Mei: C. C. M. Vreeburg, 8 m., Kam- Perlaan. Agenda voor Haarlem DINSDAG 1 JUNI Brinkmann: Mevrouw A. J. Otte-Arnolli ipreekt over „Hoe kom ik rond met mijn in tomen", 8 uur. Rembrandt: „Mens durf te kven", alle leeftijden. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 Palace: „Rue Madeleine 13". Luxor: ►De prijs van het verleden", 18 jaar, 2, 4.15, en 9.15 uur. City: „Mannen van jongens- Had". 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Spaarne De Prairiewet", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. ;r»ns Hals „Heldenkermis". 18 jaar, 2, 4.30, en 9.15 uur. WOENSDAG 2 JUNI Remonstrantenhuis: Psycho-synthese B. '>n der Meer, 8 uur. Bioscopen: middag- en ivondvoorstellingen. Werktijden café-personeel Er is een regeling in bewerking voor de werktijden van het koffiehuis- en restau- rantpersoneel. De Stichting van de Arbeid heeft daarover advies uitgebracht. Organisatie van het bedrijfsleven Het streven der regering is nog voor de verkiezingen bij de Kamer een wet in te dienen betreffende de publiekrechtelijke organisatie van het bedrijfsleven. Het wetsontwerp betreffende de Onder nemingsraden verkeert in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Het is thans de bedoeling het als een afzonderlijk wetsont werp in te dienen (dus niet op te nemen in de wet op de bedrijfsorganisatie). De wij ziging in de formele opzet heeft enige ver traging gegeven, maar de regering zal het zo mogelijk nog vóór de verkiezingen in dienen. In Benelux-verband Het ligt in de bedoeling bij de Raad voor de Economische Unie een sociale commissie in te stellen, die de sociale vraagstukken in Benelux-verband gerezen, zal behandelen. Hogere kindertoeslag voor grote gezinnen? Aan het systeem van Spaendonck (dat er voor pleit om de kinderbijslag voor grote gezinnen op te voeren) wordt aandacht ge wijd. Overleg daarover met de Stichting van de Arbeid is daarbij voor de hand lig gend. Schooltandartsenzorg Over een landelijk plan voor schooltand artsenzorg is het overleg op het departe ment nog gaande. Aan enige diensten die al in voorbereiding waren is machtiging gegeven op 1 September a.s. met dit werk te beginnen. Doorlichting der gehele bevolking? Er bestaan plannen bij de regering om het mogelijk te maken de gehele bevolking systematisch en periodiek te onderzoeken op tuberculose (doorlichting). De alcohol Het is de bedoeling het gehele alcohol vraagstuk een onderwerp van bespreking te doen uitmaken in een binnenkort daar voor te benoemen commissie. Minister Drees merkte op: „De drankbe strijding en de geestelijke volksgezondheid zouden het best gediend worden indien het jenevergebruik weer afnam zonder toene ming van het biergebruik." Emigratie In 1948 zullen waarschijnlijk 20.000 per sonen uit ons land emigreren. Verdere stij ging wordt niet verwacht. Tekort aan huishoude lijke hulp De minister heeft de overtuiging dat met het opleggen van een arbeidsplicht aan meisjes, ten behoeve van de voorziening het tekort aan vrouwelijk personeel in het huishouden, geen gunstige resultaten zul len worden bereikt. Het aantrekken van Duitse meisjes voor tewerkstelling in huishoudelijke betrek kingen wordt om begrijpelijke redenen vooralsnog niet overwogen. Wel worden pogingen ondernomen om meisjes van an dere nationaliteiten naar Nederland te halen. De hiermede bereikte resultaten zijn nog niet belangrijk, hetgeen zonder twijfel mede moet worden toegeschreven aan het tekort aan huishoudelijk personeel in an dere landen. Opsporing van Nederlanders in het buitenland Wat de opsporing van Nederlanders in het buitenland betreft werd gewezen op de moeilijkheden wat Rusland aangaat. „Het is onzeker of nog veel resultaten van de arbeid der opsporingsdiensten in Oost- Europa zijn te verwachten." Wat Duitsland aangaat, worden ook geen grote verwach tingen meer gekoesterd. In een aantal ge vallen kan meer zekerheid omtrent het lot van vermisten worden verkregen, maar levende vermisten zullen, althans in Duits land, nauwelijks meer worden aangetrof fen. Het Consumentencrediet Er zijn 385.390 consumentencredieten verleend tot een totaal bedrag van 157.463.450. Volgens een ruwe schatting kan hiervan 33.000.000 terugverwacht worden, 125.000.000 is dan a fonds perdu verstrekt. Een nieuwe verstrekking is, in verband met de moeilijke financiële positie van het rijk, niet mogelijk. De huurverhoging Of de lonen verhoogd zullen moeten worden als de huren zullen stijgen (de mi nister merkt op dat het niet onwaarschijn lijk is dat die verhoging op den duur te ver wachten is) zal afhangen van de omstan digheden die dan gelden. Rijksbemiddelaars Gewezen werd op ontevredenheid over de werking van het instituut der Rijksbe middelaars. De minister schetste de grote moeilijkheden waarvoor deze staan, omdat de lonen gekoppeld moeten blijven aan de prijzen. Het ligt wel in het voornemen in de toekomst een Sociaal Economische Raad in te stellen, die dan een deel van de taak der Rijksbemiddelaars op zich zal nemen. Het is evenwel niet waarschijnlijk dat dan het college van Rijksbemiddelaars geheel gemist kan worden. Al bestaan er grieven over de Rijksbemiddelaars, de mi nister geloofde niet dat die tot een ernstig conflict zullen leiden. Er wordt ernstig aan gedacht een regeling te maken om bij zonder bekwame vakarbeiders een betere beloning te kunnen geven dan thans in de uniforme loonregelingen mogelijk is. Minder ambtenaren Het aantal ambtenaren van het departe ment van Sociale Zaken daalde van 564 op 1 Januari 1947 tot 520 op 1 Januari 1948 Het aantal ressorterende onder diensten van het departement was op 1 Januari 1945 6430, maar op 1 Januari 1948 slechts 3966. Jeugdige werklieden Aangedrongen werd op het invoeren van gunstiger bepalingen voor jeugdige arbei ders in de Arbeidswet, zoals langere va- canties, kortere werktijden, enz. Minister Drees voelde daar in het algemeen wel voor, maar de tijd is niet gunstig voor een invoering. Er is een grote behoefte aan jeugdige werkkrachten, zodat toepassing der denkbeelden zou betekenen: minder textiel, minder steenkool, enz. Salarisregeling voor het Provinciaal personeel Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan Provinciale Staten een voorstel doen toekomen tot het in de bezoldigingen opnemen van de blijvende en tijdelijke verhogingen op de sedert 10 Mei 1940 gel dende salarisnormen en de overbruggings toelagen, gelijk dit reeds is geschied voor het personeel in dienst van het rijk en de meeste overheidslichamen. Een en ander zal leiden tot een aanzienlijke verhoging der pensioensgrondslagen en tot een be langrijke vereenvoudiging van de thans zeer tijdrovende loonadministratie. Deze salariswijzigingen zullen met ingang van 1 Januari 1948 van kracht worden. Hierbij wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met aanpassing aan het rijksbezoldigings besluit, zodat in sommige gevallen correc ties moeten worden aangebracht, meest in gunstige zin voor de betrokkenen. In de z.g. mildheidsclausule is vastgelegd, dat geen lid van het op 31 December 1947 in dienst zijnde personeel in bezoldiging ach teruit gaat bij inwerkingtreding der nieu we regeling. Aan ambtenaren met een bezoldiging boven 3000 zal alsnog de aanvankelijk onthouden 5 pet. tijdelijke toeslag worden toegekend, welke echter nog niet in de thans voorgelegde regeling kan worden ge ïncorporeerd. Een voorstel is binnenkort te verwachten. Teneinde een salarisvermindering voor de geneesheren bij de Provinciale Zieken huizen te voorkomen, zal aan de functio narissen de titel „specialist" worden ver leend. DISTRIBUTIENIEUWS Woensdag bestaat gelegenheid tot het in ontvangst nemen van distributiebescheiden te: Haarlem: La tot en met Ler. Bloemendaal: O tot en met R. Heemstede: Le tot en met Lo. Stemmen in een andere gemeente Wegens de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 7 Juli wordt er de aandacht op gevestigd, dat een kiezer zijn stem kan uitbrengen in een andere gemeente, dan die waar hij op de kiezerslijst voorkomt. De kiezer moet daarvan uiterlijk 23 Juni ter secretarie, afdeling Verkiezingen, loket lijk mededeling doen onder opgave van: naam, voornamen en jaar van geboorte; de gemeente, waar hij op de kiezerslijst voor komt; de gemeente, waar hij aan de stem ming wenst deel te nemen en het adres al daar. In Haarlem bestaat daartoe gelegenheid ter secretarie, afdeling Verkiezinge, loket E, ingang Koningstraat, welke afdeling da gelijks is geopend. Men kan deze aangifte ter secretarie van iedere willekeurige gemeente in Nederland doen. Aangifte moet door iedere kiezer persoonlijk worden gedaan. De kiezers, die na 31 December 1947 van woonplaats zijn veranderd, komen voor op de kiezerslijst van hun vorige woonplaats. Wanneer men niet met zekerheid weet in welke gemeente men op de kiezerslijst voorkomt, verdient het aanbeveling hier over inlichtingen ter secretarie van de vo rige of tegenwoordige woonplaats in te winnen. De Belgen lustten onze „haringboter" niet Men wantrouwt nu ook de goede kwaliteit In Maart leverde Nederland een mil- lioen kilo boter aan België. Deze partij bestond uit koelhuisboter en bleek een zeer onaangename smaak te bezitten. De boter kreeg in België al spoedig de naam „haringboter" en vond weinig aftrek. Thans wordt boter van uitste kende kwaliteit naar België geëxpor teerd. Het publiek weigert thans ech ter deze in cartons verpakte boter te kopen. Het wil uitsluitend vatenboter accepteren. Deze mededeling deed de Belgische zui- veldeskundige W. Brinkman gisteren in de jaarvergadering van de Algemene Neder landse Zuivelbond, welke in Amsterdam gehouden werd. Er zijn geweldige schommelingen in de prijs van de binnenlandse boter geweest, de veilingprijzen varieerden van 120 francs tot 67 francs per kilo. Voor de import- boter, waarvan van tijd tot tijd een bon werd aangewezen, was de prijs op 80 francs vastgesteld. De Belgische regering is overgegaan tot opheffing der distributie, nadat men zich verzekerd had van de import van gewel dige hoeveelheden boter. Zo zal Denemar ken dit jaar 15 millioen kilo leveren en Argentinië 10 millioen kilo. Zelfs uit Noor wegen stroomt de boter naar België. Ne derland blijft bij deze import niet achter. Belgen willen Nederlandse kaas. De heer Brinkman achtte het mogelijk, dat de Nederlanders hun kaasexport naar België kunnen verhogen met enige mil- lioenen kilo's boven het vooroorlogs peil, omdat het verbruik in België van kaas, mede wegens de hoge vleesprijzen, aan zienlijk is gestegen. De voorzitter van de Algemene Neder landse Zuivelbond, de heer J. Linthorst Homan, verklaarde naar aanleiding van de mededelingen van de heer Brinkman, dat inderdaad een partij koelhuisboter niet juist is behandeld. De verpakking heeft te wensen overgelaten en de boter is boven dien via de binnenscheepvaart vervoerd. Is hier iets van IJ bij? Aan het hoofdbureau van politie te Haar lem zijn op alle werkdagen van 10.30 tot 12.30 uur inlichtingen te verkrijgen om trent de navolgende, in de afgelopen week als gevonden aangegeven voorwerpen. Armbanden, atlas, autoped, brillen, zil veren broches, gouden broche, leerboek, corset, ceintuurs, postduif, étuis met in houd, bank- en muntbiljetten, geld. gouden hanger, horloges, honden, handschoenen, scheepshoorn, handdoeken met zwembroe ken, hoofddoek, gouden horloge, regenjas sen. jongensjasjes, speelgoedbeestje, kano, zakmessen, nummerplaat, oorknopje, por- temonnaies met inhoud, pakje met vis, dames-portefeuille met inhoud, padvinders- riem, kinder-driewieler, trouwring, jongens en kinderschoenen, Engelse- en rijwielsleu- te), motorslot, sleutels, schoudertassen met inhoud, actetas, vat, vulpenhouders, zakje met wasgoed, cliché, laars, vuilnisemmer, gedeelte van gouden horloge. Voor oewoners van T KLEVERPARK HAARLEM-NOORD en BLOEMENDAAL DAG EN NACHT Politie steunde het bouwfonds van kleuterhuis „Margriet'* Leden van het politiecorps stellen zich in hun vrije tijd beschikbaar, om het werk van anderen te steunen. Dat is Maandag gebleken in het Concertgebouw, waar het Haarlemse Politie Amusements-orkest een avond verzorgde, ten bate van het bouw fonds van het kleuterhuis „Margriet". Jammer was het, dat de belangstelling niet groot was. De bezoekers hebben zich bij zonder vermaakt. Het orkest onder leiding van Jacky Wildschut liet zich enige ma len hóren en ook traden solisten op Het meeste succes oogstte Ukelele Mike. Twee in zeemanskleren gestoken medewerkers brachten zeemansliederen ten gehore. De politie beschikt eveneens over enige to- neelspelers(sters), die er in slagen op grappige wijze kluchten te vertonen. Har telijk is er gelachen om de fakir en het stukje „Black and White". Na afloop werd nog een dansje gemaakt. Heemstede Heemsteedse ouden van dagen Het ligt in de bedoeling van het Heem- steedse comité om het jaarlijks uitstapje voor de ouden van dagen op Dinsdag 22 Juni te doen plaats vinden. Inwoners van Heemstede, welke de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt, kunnen daaraan deel nemen. Voor deelneming kan men zich vóór 5 Juni bij onderstaande adressen opgeven: Mevrouw Quarles van Ufford, Bekslaan, Vogelenzang. E. J. van Lent, Spaarnzicht- laan 6, Heemstede. Jac. Roest, Raadhuis straat 18, Heemstede. L. Timmers, Lieven de Keylaan 3, Heemstede. A. Verdonschot, Bosb. Toussaintlaan 15 en H. Verdonschot, Glipperweg 17. Bewoners Indische buurt De Indische Buurtvereniging komt op Maandag 7 Juni in „Het Wapen van Heem stede" bijeen ter bespreking van het jaar lijks uitstapje voor de kinderen van de leden. Amsterdamse Beurs Slotkoers Opening gisteren kosrsen Koninklijke Olie. •V-21/2 343 >/2 291 291 ZOD% 166 f4 166 ft Nederlandse Ford 345 Nederlandse Kabel 281 v. Berkel's Patent 127% Scheepvaart-Unie 186y2 186% Holl.-Amerika Lijn 212 Deli Maatschappij 159 161% H. V. A 224 ft 2241,2 A'dam Rubber 167 166 Ned. Handel Mi).. 152% N.-I. Handelsbank 116 Biliiton Mij II 480 BINNENLAND De prijsbeheersing heeft b(J de N.V. Ato een onderzoek ingesteld. Daarbij kwam aan het licht, dat in de rayons van de voor naamste kantoren dezer N.V. de vrachtprij zen te hoog berekend waren. Te Buitenzorg is Maandag de Synode der Protestantse Kerk in Indonesië geopend met een rede van dr. M. van der Voet. Ned. Hervormd predikant in Haarlem-Noord en vice-voorzitter van het kerkbestuur. Onder de aanwezigen bevonden zich namens de Ned. Hervormde Kerk in Nederland dr. E. Emmen, scriba der Generale Synode en dr. K. J. Brouwer, zendingsdirector. In de jaarbenrshallen te Utrecht is een internationale bakkerijtentoonstelling ge opend. welke tot 10 Juni zal duren. Er is o.a. een zes meter lang uit suiker vervaardigd panorama van Utrecht anno 1634 te zien alsmede een oud-Hollandse en een ultra moderne bakkerij welke laatste volgens het Zweedse diepkoelsysteem werkt. Aan de tentoonstelling zijn vakwedstrijden verbon den. HAARLEM EN OMSTREKEN Ds. E. A. Grocnewcgen. emeritus-pre dikant bij de Gereformeerde Kerk, thans wonende te Bennebroek, hoopt op 7 Juni het feit te herdenken, dat hij 45 jaar gele den zijn intrede deed in de gemeente West maas. In 1909 vertrok hij naar Nijverdal en op 16 Februari 1913 werd hij predikant in Halfweg. Dertig jaar heeft ds. Groenewegen deze gemeente gediend, waarna hem in 1943 emeritaat werd verleend De aanstaande ju bilaris vervult nog enkele deputaten in de classis Haarlem der Gereformeerde Kerk. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Chris Hofland-kinderoperette maakt dit ensemble een jubileumtournée door ons land met „Sneeuwwitje en de ze ven dwergen", waarvan Zondagmiddag in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een opvoering wordt gegeven. De Haarlemse Klavarskribo Accordeon club zal op 17 October in de Gemeentelijke Concertzaal een concours organiseren voor de accordeon-orkesten aangesloten bij de Nederlandse Accordeon- en Mondaccordeon- bond. Aan deze wedstrijd zullen twaalf ver enigingen deelnemen Het is de eerste keer dat te Haarlem een dergelijk concours wordt gehouden. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de heer E. H Lapré uit Amsterdam te benoemen tot tijdelijke leraar in de natuur kunde aan de HB.S. B. Ds. L. Brink is voornemens Zondag af scheid te nemen van de Ned. Hen.'. Gem. van Gaast en Ferwoude om Zondag 13 Juni d.o.v. intrede te doen te Velsen na bevesti ging door ds. H. C. Touw, studentenpredi kant te Utrecht. Voor het Voorbereidend Kerkelijk exa men slaagde aan de Leidse Universiteit de heer J. van Winterswijk jr., theologisch can- didaat te Haarlem. De eerste verantwoording van de Eer ste Hulpvereniging „Snelverband" vermeldt een bedrag van f 1507.67'« aan ontvangen giften voor de boottochten voor lichamelijk gebrekkigen. die op 23 en 24 Juni plaats hebben. De inschrijving voor deelneming is gesloten. „Het Polyfonds". onderafdeling van de Gemengde Zangvereniging .Polyhymnia", hield een feestavond in restaurant Brink mann. Medewerking verleenden het „Haar lems Septet" en de humorist Harry Meyer. Een gezellig bal besloot het feest. Bij Inriohting „Meer en Bosch" te Heemstede wordt ge vraagd een FLINKE VROUW OF MEISJE voor hulp in de mangelkamer. Aanmelden bij 't Hoofd van de Huishouding. Bij Inrichting „Meer en Bosch" te Heemstede wordt ge vraagd een KEUKEN WERKMEISJE Aanmelden bij 't Hoofd van de Huishouding. Gevraagd: Gewend met personeel om te gaan en leiding te geven. Bekendheid met modern machLnewerk strekt tot aanbeveling. Desgewenst pension aanwezig. STOOMWASSERIJ „DE NIJVERHEID" Fa. W. Karreman - Apeldoorn „The Ocean" Accident Guarantee Corp. Ltd. Oude Turfmarkt (Rokin) 151. Amsterdam-C. vraagt: voor haar afdeling Boekhouding een MNL. KRACHT leeftijd ca. 22 jaar bij voorkeur bekend met de boekhouding en typen voor haar polisafdeling een VRL. JONGSTE BEDIENDE en VRL. AANK. BEDIENDE Deze laatste goed kunnende typen en bij voor keur bekend met het opmaken van polissen. Br. met opgave van leeftijd, opleiding, verl. salaris enz. te richten aan Afd Personeelzaken. Persoonlijke aanmeldingen zijn ook toegestaan. WIJ VRAGEN voor onze ateliers (KLASSE A) GROOTWERKERS thuis of op de zaak. Voorts enige GEVORDERDE MEISJES als hulp voor de kleermakers en een POMPIER voor spoedige indiensttreding op aan trekkelijke voorwaarden. Alleen zij, die gewend zijn in eerste klas zaken te werken komen in aanmerking. Barteljorisstraat 34 Haarlem Tel. 20295 Ais de stofzuiger zwijgt Bel dan 17077 En weldra zal hij weet geluid geven' STOFZUIGER SERVICE GROTE HOUTSTRAAT 94 tegenover Haarlems Dagblad Wij vragen geen meisjes voor het grove werk maak wel die onze heldere wassen en chemisch gereinigde goederen accuraat en met zorg kunnen afwer ken. Voor hen hebben wij een plaats op alle afdelingen. Gevraagd: NETTE JONGEN voor kwekerij en boodschap pen. Hesselink, Kwekerij. Korte Verspronckweg bij viaduct. Voor Aug. en volgende winterm, gevr. 2 gem. of gest. KAMERS m. of z. pens. liefst centr. v. echtp. m. 1. Br. no. 135,327, Bol- rek, Kon.pL 1, A'dam. Te huur: 2 KANTOORLOKALEN op eerste stand. C. verw. Centrum stad. Br. no. 912 HUWELIJK Schipper vraagt huishoudster leeft. 25-40 j., P.G., en is evt. bereid bij haar in te komen Br. no. 904. AUTO te koop gevr. niet ouder dan 1935, liefst van part. Brieven no. 910. HUWELIJK Als U werkelijk een gelukkig huwelijk wenst aan te gasn, wendt U dan In vol ver trouwen tot: „MENTOR"- Bamiddelingskantoren In Den Haag. Pomonalaan 80, Tel. 393848, en Amsterdam- Z., Beethovenstraat 18, Tel. 21747, één der grootste en meest betrouwbare organi saties op dit gebied, met zeer vele relaties in alle beschaafde kringen door het gehele land. Mensenkennis en ervaring, gepaard gaande met uiterst zorgvuldige In dividuele behandeling,waar borgen U de grootste kans op succes. Kostel. Inl. wor den U gaarne, onder strikte gehelmh., in blanco couvert, toegezonden. Spr.uren dag. 9.30-12.30 beh. Zat.; 'eavonds Ml. Dl., Wo. 7-9 en volgens afsprask. Geen bemlddellngaan heren gondtr positie «1 Inkom tik van een moderne automobiel biedt U de nieuwe Austin A 40. Nieuw van bumper tot bumper, paart deze bijzondere auto mobiel de zo gewaardeerde Engelse eigenschappen - betrouw baarheid, degelijkheid en afwerking - aan de Amerikaanse begrippen omtrent acceleratie en wegligging. Dit verklaart de enorme vraag in Amerika naar dit product van de grootste Europese Automobielfabriek. Overtuigt U door een proefrit» U zult werkelijk meer dan enthousiast zijnl Sterke kopklepmotor - Onafhan kelijke voorwielvering-Ongeëven aarde interieurafwerking met echuifdak en verwarming-Buiten gewoon zuinig - Perfecte service door 140 Austin-dealers en sub dealers over het gehele land. Austin ook voor bestel- en vrachtwagens Levering uit voorraad „U Uuul u va*i Of* act* Austin-dealers te: Haarlem Badhoevedorp Austin-subdealers te: Beverwijk Bloemendaal Heemstede Noordwljk aan Zee IJmuiden J. W. van Vuren Garage Wilgenkamp J. J. Baay de Groot R. Giesberts 'f Zijlweg 35 Sloterweg 133 Popuiierenlaan 80 Bos en Duinlaan 35 Lentelaan 2 Nic- Barnhornweg 8 Palmenstraat 3 VERMIST Duitse Herder, donker grijs, reu, luistert naar de naam Max. Ter. te bez. v. Slinge- landtlaan 12, Heemstede, Tel. 28591. Met spoed 3000.— GEVRAAGD tegen hoge rente voor uit breiding zaak. 3 maandelijk se aflossing. Brieven no. 919. Speciaal huis ln: KARPETTEN TAFELKLEDEN DIVANKLEDEN DEURMATTEN LOPERS KLEEDJES, en: (bij de Zijlweg) Elaarlem VOORAANSTAANDE LEVENSMIDDELENFABRIEK zoekt: VERTEGENWOORDIGER voor de verkoop van reeds ingevoerde produc ten aan de Heren Bakkers ln de prov. Noord- holland. Woonplaats zo mogelijk Amsterdam. VERTEGENWOORDIGER voor de verkoop van reeds Jaren bekende merkartikelen aan winkeliers en grossiers te Amsterdam. Woonplaats Amsterdam. Vereist: Beschaafde, vlotte persoonlijkheid met veel ener gie en toewijding. Leeftijd ca. 30 jaar. Ervaring als vertegenwoordiger, evenals be kendheid met de branche. Geboden: Een vrij zelfstandige werkkring - levenspositie - vast salaris (geen provisie) met mogelijkheid tot verbetering. Na gebleken geschiktheid vaste aanstelling, d.w.z. opname in pensioenfondeen. Uitvoerige sollicitaties. Inhoudende opleiding, levensloop, verrichte werkzaamheden, verlangd salaris enz. vóór 12 Juni onder no. 929 bureau van dit blad. Aanbiedingen worden streng vertrouwelijk be handeld.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3