voor jonge mannen OPROEP )e stof- en teerplaag op de Wagenweg 'n TAXI...? Bel 1 7000 TXHPO Kort en Bondig WINKELJUFFROUW Steno-Typiste flinke meisjes ëdwihj man Zomer-concert Reisbureau „Benelux" Belgische Tapijten tiKSDAG 15 JUNI 1948 HAARLEMS DAGBLAD Maar aan het eind van deze zomer is het leed geleden! jen bewoner van de Wagenweg zendt ons ■olgende ontboezeming: j)e Wagenweg bezuiden de Meester Lot man is verleden herfst door de Rijks- iierstraat grondig onderhanden genomen opnieuw geasfalteerd. De bewoners hadden hoog gespannen rwachtingen van deze zeer kostbare weg- ^jetering. Helaas, deze werden niet ver- izenlijkt. 3ij zonnig weer smelt het wegdek en de die aan zolen en fietsbanden blijft iven, bevuilt de vloeren. Men strooit er jrom scherp zand overheen, of fijne jaltsplit wordt ingewalst. Het middel is yer dan de kwaal, want de plaag der aitwisbare zwarte vlekken verkeert nu een stofplaag. Een witte pluim warrelt ►ter elke auto en zijgt neer op alles en iereen. Bij warm weer houdt men de asters gesloten, nog wel in schoonmaak- Na enige dagen, als alles verstoven is, ooit men opnieuw, enzovoort. Bij regenweer zijn er weer andere be- raren. Aan de zijkanten slijt de bovenlaag a zand en grint minder af dan in het dden. Gevolg: slechte afwatering, plas- i, modder. Fietsers rijden óf door blub- r, óf over scherpe steentjes, ruïneus voor banden. Waarlijk, het lenteverlangen van propere jisvrouwen gaat niet uit naar een invasie a stoomwalsen. Maar als deze monsters et bekwame spoed een werkelijk modern ifaltdek zouden aanbrengen, zou men de erklieden die ze bedienen met kopjes kof- begroeten. Wat er nu voor veel geld imaakt is, lijkt in menig opzicht op een jderwetsè grintwegl" Tot zover deze klager. De hoofdopzichter van de Rijkswater- at erkende dat er voor de bewoners :den is om teleurgesteld te zijn. Maar toch ra de Rijkswaterstaat er niets aan doen. tegenslag die bij de Wagenweg onder raden is, vindt haar oorzaak in twee din- ra, Allereerst had men verleden jaar toen >t werk moest worden uitgevoerd, niet de iterialen die men graag voor dat werk üde gebruiken. Bovendien ontstond er •rtraging in het tempo waarin het werk rast worden uitgevoerd, zodat pas in ovember het wegdek gelegd kon worden, ok daardoor is de uitvoering ongunstig [invloed. Intussen doet de Rijkswaterstaat alles st mogelijk is om het wegdek goed te iken. Dit gaat evenwel met ongemakken :paard. Wel is de stofplaag minder dan de 'sgenweg-bewoner schrijft, maar in het fzen van de zaak heeft hij wel gelijk. De 'agenweg-bewoners en ook de gebruikers an de weg kunnen gerust zijn. Aan het id van de zomer is het werk klaar en m zal er niet meer geklaagd worden over smolten teer en stof. Ook niet in de daar- volgende zomers. Het is jammer zo deelde de hoofd dichter nog mede dat het werk aan de agenweg niet is uitgevoerd zoals de plan van 1939 waren. Toen was het de sdoeling een rubberlaag op het asfalt aan brengen. Dat zou afdoende zijn geweest. Rijkswaterstaat had zijn plannen klaar, aar toen drong de gemeente Haarlem op tstel aan, in verband met bijkomende erken. Het zou nu 1940 worden, maar in it jaar kwamen de Duitsers en mocht het irk niet worden uitgevoerd. In 1947 was uitvoering wel mogelijk, maar zonder Kerkconcert In de Oude Bavo De altzangeres Annie Hermes, de hoboïst iap Stotijn en de organist Albert de Klerk even Donderdagavond een concert in de ■rote Kerk met een zeer aantrekkelijk rogramma. Annie Hermes zingt twee aria's uit de mtate „Ich habe genug" van Joh. Seb. iach en „Trois Psaumes" van Arthur Ho- egger, een rijke muzikale evocatie op salmteksten. Jaap Stotijn vervult een belangrijke bligaatpartij in Bach's „Ich habe genug" a speelt bovendien met orgelbegeleiding Hl vrijwel onbekend Concerto van Corelli a een drietal merkwaardige stukken van iaint-Saëns, Fauré en Albert Roussel, die tn interessante kijk geven op de behan- zling van de hobo door de Franse compo- isten. Albert de Klerk, die aan de voor rond staat van een tournée door België, peelt als solist op het concert van Donder- ag de grote driedelige Fantasia in G van iach, Praeludium en Fuga in d van Men- elssohn en de weidse variatie-cyclus van laurice Duruflé op het „Veni Creator". Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 14 Juni 1948 ONDERTROUWD: 14 Juni: A. P. Moison L. J. M. Westerburger. BEVALLEN van een zoon: 12 Juni M. van ir Horstde Visser. E. GeenevasenHarm- n H. B. L. WorselingHoogstad. T. C. Ter- ti—van Houten. E. M. BetjesSengers. tnkvr C. J. de Reedevan Styrum. 13 Juni: J. BolsHamhuis. J J. Tukkeryan der 'oeg. 14 Juni: M. E. MedenblikBusch. 3EVALLEN van een dochter: 12 Juni: D. M. Cazander. M. M. Laboucheredes Tom- C. L. M. de HaanNijssen A. Janssen m den Berg. B. KoelElzer. D. Kemp pek. A. J. van Dam—Hiep. 13 Juni: A. M. C. ikkema—Coehorst. A. M. MeijerVisser. C. van HooydonkHeuser. 14 Juni: E. M. takersRoest. OVERLEDEN: 11 Juni: L. Smit, 17 j.. Kerk- Üstraat. L. M. E Smit—de Nijs. 59 j., Dr. 'taepmanstraat. 12 Juni: M. J. Rietbergen— aartman. 30 j.. Prinsessekade. C. Bot. 71 aljuwslaan. W C. Kooijmans, 90 j., Raam- «t. D Schouten. 27 j., ten Katestraat. 14 Juni Alting. 64 j.. Elzenplein. "N U hebt er geen „kind" aan Urenlang kunnen ze zich vermaken in een box van v. Weert. Thans weer met bodem leverbaar in een prachtige uitvoering v.a. f 29.75. OeeXt VOOR DE BABy J Agenda voor Haarlem DINSDAG 15 JUNI City: „Manon 326". 18 jaar. 2.15. 4.30. 7 en 15 uur Spaarne: „Het leven is heus niet zo waad", alle leeftijden. 2 30. 7 en 9 15 uur Trans Hals: ..De kopermijn". 14 jaar, 2.30. 7 6 9,15 uur Rembrandt: „Maria de Bahia". 18 tar. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Luxor geen voor tellingen Palace: De man in duplo, 18 j. WOENSDAG 16 JUNI lioscopen: middag- en avondvoorstellingen. rubber en met gebruik van materialen die men liever niet aanwendde, doch er was geen keus. Het is niet mogelijk op dit teer- dek nog rubber aan te brengen, ook al is dit materiaal inmiddels weer in ons land aangekomen. De afwatering van de weg laat te wensen over, maar dat komt omdat het riool ver stopt is. Openbare Werken in Haarlem heeft ook arbeiders te kort. Zo gauw dit riool zal zijn schoongemaakt, zal de klacht over het water wel verdwijnen. Het wegdek HaarlemBennebroek Deze zomer wordt de weg Haarlem— Bennebroek onderhanden genomen. Ver schillende stukken zijn verzakt, omdat de fundering niet voldoende is gebleken. Het herstel bepaalt zich evenwel tot de slechte stukken. Er is geen geld op de begroting beschikbaar om op de gehele weg een nieuw asfaltdek te leggen. De breedte van het asfaltdek blijkt ook beperkt tot zes meter. Een nieuwe rijksweg. Er zijn plannen ontworpen voor een nieuwe brede verkeersweg, ter ontlasting van de thans bestaande weg Haarlem Leiden, die niet meer aan de eisen van het moderne verkeer beantwoordt. Maar deze plannen verkeren nog slechts in een sta dium van voorbereiding. Er zal nog heel wat over onderhandeld en besproken moe ten worden voor het tot een uitvoering komt. In de eerste vijf of zes jaar behoeft men daarop blijkbaar niet te rekenen. Mej. J. Kijne overleden In de ouderdom van 42 jaar is te Haarlem overleden mejuffrouw J. Kijne. Jeugdleidster in algemene dienst van de Synode der Ne- lands Hervormde Kerk. In enige functies heeft zij belangrijk werk verricht, speciaal voor de jeugd. Aanvankelijk was mejuffrouw Kijne bij het christelijk onderwijs werkzaam. Zij was onderwijzeres in Varsseveld. Wijk aan Zee, Hillegom en Bussum. In 1944 werd zij benoemd tot jeugdleidster van de Neder lands Hervormde gemeente van Haarlem. Zij had haar kantoor in de Grote Kerk. Speciaal in de hongerwinter heeft zij veel voor de jeugd gedaan. Ook was zij hoofd van de vrou- elljke groep van de Binnenlandse Strijd krachten in Haarlem. Na de bevrijding bleef mejuffrouw Kijne haar krachten geven aan het jeugdwerk. Zij was enige tijd voorzitster van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, centraal jeugdleidster van de Nederlands Hervormde gemeente en district-commissaresse van het Nederlandse Padvindsters Gilde. Mejuffrouw Kijne legde in Januari 1946 haar functie als centraal jeugdleidster der Ned. Hervormde gemeente van Haarlem neer, om op te treden als jeugdleidster in algemene dienst van de Synode der Ned. Hervormde Kerk. Donderdag 17 Juni om halftwee zal in de Nieuwe Kerk een rouwdienst worden gehou den. De teraardebestelling is bepaald op vier uur op de Noorderbegraafplaats. Tlieo Bruins als solist bij de H.O.Y. Op Vrijdag 18 Juni a.s. zullen de Haar lemse muziekliefhebbers in de gelegenheid zijn, de jonge pianist Theo Bruins als solist op het H.O.V.-Zomerconcert te horen. Deze veelbelovende 17-jarige Arnhemse pianist kreeg reeds op zeer jeugdige leef tijd viool- en pianolessen. Het bleek wel dra duidelijk, dat men hier met een bui- tengewoorr pianotalent te doen had. Hij stelde zich onder leiding van Jaap Spaan derman en bezocht intussen voor alle vak ken het Muzieklyceum te Amsterdam, waar hij in een jaar tijd, met overslaan van het diploma lager onderwijs, op 17- jarige leeftijd het Staatsdiploma M.O. be haalde. Zijn répertoire is reeds zeer omvangrijk en bevat, behalve het recital-répertoire, de pianoconcerten van Beethoven, Schu mann, Liszt, Tschaikowsky, Bordewijk Roepman, Saint-Saëns, Ravel en de Varia tions Symphoniques van César Franck. In Amsterdam werd Theo Bruins ge ïntroduceerd met een recital ten huize van de burgemeester, voorts zal hij in het be gin van het volgend seizoen met het U.S.O. onder leiding van Van Otterloo op één avond de concerten van Beethoven (4de), Franck en Ravel spelen en Eduard van Beinum engageerde hem voor Amsterdam met het concert van Ravel. Bovendien trad hij reeds verschillende malen met de Arn hemse Orkest Vereniging op. Op Vrijdag 18 Juni zal Theo Bruins met de H.O.V. het pianoconcert van Tschai- köwski ten gehore brengen. DISTRIBUTIENIEUWS Woensdag bestaat er gelegenheid distribu tiebescheiden af te halen te: Haarlem: S tot en met Sch. Zandvoort: A en C. Heemstede: Scho tot en met Se. Biljarten J. Steffers kampioen De laatste partij om het kampioenschap van het district Haarlem van de Nederland se Biljartbond, eerste klas a. 35/2, ging tus sen Lamers, die nog ongeslagen was en Stef fers. die één nederlaag achter de rug had. Lamers had aanvankelijk een voorsprong. Langzamerhand kwam Steffers er beter in en had 300 caramboles, toen Lamers voor de laatste beurt op 250 stond. Deze maakte een serie van 44 en verloor de partij. Door een beter gemiddelde werd Steffers kampioen. Deze had er zes gewonnen: aantal punten 2017, aantal beurten 142. hoogste gemiddelde in één partij 25, hoogste serie 112 en alge meen gemiddelde 14,19. Lamers had er even eens zes gewonnen: aantal caramboles 2094; beurten 152, hoogste gemiddelde in één par tij 19,16. hoogste serie 71 en algetneen ge middelde 13.77. Derde word Lunenburg met 9 punten en een gemiddelde van 8,82: vier de G. van 't Hof met 7 punten en een gemid delde van 8,32; vijfde D. Noordman met 6 punten en een gemiddelde van 8,46; zesde D. Dollé met 4 punten en een gemiddelde van 9,36; zevende A. Baart met 4 punten en een gemiddelde van 8.86 en achtste J. van Rongen met 2 punten en een gemiddelde van 8.76. Zeilen Heemstedenaar Jonker Olympiade-candidaat De Heemsteedse Drakcnzeiler K. Jonker heeft bij de keuz.e-wedstrijden voor de Olympische afvaardiging, die in het week end op het IJselmeer werden gehouden, zich een waardig Olympiade-candidaat getoond Zaterdag werd hij tweede achter Vollebregt en Zondagmiddag won hij onbedreigd. Met nog drie keuze-wedstrijden voor de boeg staan thans Jonker, v. Duyll en v. d. Berg een behoorlijk stuk op hun concurrenten voor. Voor bewoners van T KLEVERPARK HAARLEM-NOORD en BLOEMENDAAL DAG EN NACHT Toneel Vrolijke Kunstavond Dogi Rugani en haar echtgenoot Frits Bouwmeester, voor zovgr niet bekend van het beroepstoneel, dan löch zeker door hun optreden in hoorspelen voor de radio, heb ben gisteravond getracht de leden van de vereniging „Herman Heijermans" enkele uren aangenaam bezig te houden met een programma van wat als „vrolijke kunst" werd aangekondigd. Of zij daarin volkomen geslaagd zijn, kan ik natuurlijk niet beoordelen, maar wel meen ik te mogen opmerken, dat zij het meeste succes behaalden met hun toch wel enigszins te breedvoerige cursiveringen van kleine voorvallen jiit het gewone leven, zoals bijvoorbeeld in de twee schetsen uit de rechtszaal. De transformaties door Dogi Rugani daarin misten de kwaliteit, die men zo kernachtig „ras-echt" pleegt te noemen en die een type als Corry Vonk u zo voor de vuist weg kan voorschotelen, doch waren als nabootsingen lang niet slecht. Het ge heel had meer weg van een verdienstelijk soort verslaggeverij dan van kunst met een grote of met een kleine k. Op haar voor drachten (waaruit bestond eigenlijk het ons beloofde „nieuwe" van dit genre?) past ongeveer dezelfde critiek: steeds aardig, maör bijna nooit boven het specifieke van het behandelde geval uitkomend, zelfs niet in de menigeen ontroerende monoloog van het Joofise krantenvrouwtje, overigens één van haar beste nummers. Van deze gehele intieme revue moet trouwens gezegd worden, by alle waarde ring die men voor de uitvoering kan heb ben. dat zij niet puntig en daardoor niet interessant genoeg was. Een groot deel van de gesproken tekst ging de mensen, om het populair uit te drukken, langs hun kouwe kleren. Frits Bouwmeester leverde steeds wel verzorgd tegenspel. Zijn voordrachten (met uitzondering van de Vondel-parodie door Charivarius) vielen goed in de smaak van het publiek, ook al vertoonde zijn humor een zekere neiging tot corpulentie en kwam ze daardoor wel eens wat traag los. De soms enigszins driftige bewegingen en in tonaties deden verlangen naar wat hartiger kost. Wie vanavond naar de herhaling van dit beschaafde amusementsprogramma gaat kijken, zal zich heus niet bekocht voelen. Er wordt genoeg stof tot lachen geboden, al is de maat wat smal. DAVID KONING. ROZENSTRAAT 15 vervoert Uw meubelen en rachten naar alle plaatsen TEL. 20020 (Adv.) De Bloemendaalse Gymnastiekvereni ging zal haar 30-jarig bestaan vieren met een openlucht-uitvoering op Zaterdag 26 Juni te 7 uur op het sportterrein aan de Donkerelaan. Concert in de Kloppersingelkerk De sopraan Nely de Bock en de organist Henk Lasschuit gaven Maandagavond een concert in de Kloppersingelkerk. Voor zover de zangeres bij het klassieke répertoire bleef (klassiek in algemene ziïi genomen) kon men grote waardering heb ben voor de wijze waarop zij haar num mers voordroeg; voor het timbre en de egaliteit van het geluid, voor adembeheer- sing en zuiverheid, voor techniek en stijl. Daarentegen slaagde zij er niet geheel in de romantiek van Widor's „Non Credo" de nodige vulling te geven, die trouwens ae meeste jongeren niet meer ligt. Het is een kenmerkend verschijnsel dat, naarmate het stijlbesef voor moderne muziek groeide, hiermede parallel ook het begrip en zelfs een zeke/e voorliefde voor de barok-kunst zich baanbrak, terwijl de zin voor de romantiek, die een aanvulling van het ge moed minder ontberen kan dan welke andere stijl ook, zo niet verloren ging, dan toch in zekere mate ging vervlakken^de tempi werden sneller, het rhythme strak ker en men ging te veel rekenen op het uiterlijke notenbeeld. Niemand minder dan Widor zelf, de componist van het mooie „Non Credo" heeft zich daar in zijn ouder dom over beklaagd. Waarmee natuurlijk niet gezegd is dat er geen moderne voca listen ziin. die voor de romantiek ook nog de vereiste zin bezitten. Maar ditmaal was dit niet te constateren". Daarentegen wer den Handel en Bach prachtig gediend, vooral in het heerlijk lichte „Der lieben Sonne Licht und Pracht" van Joh. Seb.: en een bijzonder gave prestatie werd door Nely de Bock gegeven met een „Benedic- tus" van Hasse, waarin zij een goede colo ratuur liet horen. Hendrik Lasschuit waagde zich als solist aan enige zware opgaven, die' hem door jiun technische complicaties wel eens rem den in rhythme en tempo; zo in de slot- fuga over „Wie maar de goede God laat zorgen" van C. de Wolf, in het Presto van het Concert in G van Bach, in de zeer ver sierde Gavotte van Arne en ook in het Allegro uit het Concert in F (Koekoek en Nachtegaal) van Handel. Maar daar stond veel goeds tegenover dat er op wijst, dat deze jonge organist zich terdege inspant en ook al heel wat bereikt heeft. In het Concert van Bach en in de Passacaglia van C. de Wolf werden technisch knappe din gen gedaan. JOS. DE KLERK. R.K. blindenboiicl „St. Odilia" Maandag werd in Haarlem de algemene vergadering gehouden van de R.K. Blin- denbond „St. Odilia" afdeling Noordhol land. Deze bijeenkomst droeg een enigszins feestelijk karakter ter gelegenheid van het 20-jarige bestaan. De voorzitter de heer Louman, werd als voorzitter herkozen. In de vacature mej. Reestra werd als bestuurslid gekozen mej. M. van der Vossen. Het bijzondere punt van bespreking vormde de inroeping van de hulp van de rijksblindencommissie, om zo spoedig mogelijk te komen tot de zorg voor een onafhankelijk bestaan voor de blinden, zodat deze niet langer op lief dadigheid of steun zouden zijn aangewezen. BADER NOG STEEDS VERMIST. Van de jongeman A. K„ die sinds Zater dagmiddag aan het Zandvoortse strand vermist wordt, is nog steeds geen spoor gevonden. Het oudere personeel en de onderwijsvernieuwing Een verduidelijking van de wethouder van onderwijs De heer D. J. A. Geluk, wethouder van Onderwijs der gemeente. Haarlem, schrijft ons: „In het verslag van de begrotingszitting van de gemeenteraad in uw blad van Don derdag 10 Juni j.l. komt een zinsnede voor, die door zijn kortheid een onjuiste indruk heeft gegeven van het door mij in de raadszitting gesprokene. Het betreft hier de volgende zin: „De vernieuwing (van het onderwijs) wordt tegengehouden door het feit, dat men nog met oud personeel zit. dat voor een deel vasthoudt aan de oudere begrippen". Door mij is in mijn antwoord aan de heer Vliegen betoogd, dat de onderwijs vernieuwing inderdaad vooral een kwestie is van daarvoor geschikt personeel en dat nu eenmaal lang niet alle leerkrachten ge schikt of bereid zijn zich aan de nieuwere methoden van onderwijs aan te passen. Uiteraard is dit het geval met vele oudere leerkrachten, die zich niet zo gemakkelijk aanpassen en aan de beproefde oude methode van onderwijs vasthouden. Waar de gemeente Haarlem vrij veel ouder per soneel in dienst heeft en de vervroegde pen sionnering weer is afgeschaft, zal het voor lopig niet mogelijk zijn over de hele linie lot toepassing van nieuwere onderwijs methoden over te gaan. Hiermede wordt in geen enkel opzicht tekortgeschoten in waardering voor het belangrijke werk, dat ook door vele oudere leerkrachten in het belang van de ver nieuwing van ons onderwijs is of wordt verricht. Beleefd verzoek ik u deze verduidelij king van het verslag te willen opnemen". Provinciale Staten Vanmorgen kwamen de Provinciale Staten van Noordholland in vergadering bijeen on der leiding van dr. J. E. Baron De Vos van Steenwijk, commissaris der Koningin. Als nieuw lid der Staten werd geinstalleerd ir. S. J. Rutgers uit Amsterdam (C. P. N.) als op volger van de heer A. J. Koejemans. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van hèt bestuur van de Christelijke Vereni ging voor de verpleging van lijders aan val lende ziekte, te Heemstede, om een jaarlijkse subsidie toe te kennen. Gedeputeerde Staten zullen eerst praé-advies uitbrengen. De heer J. Groen (KVP) werd opnieuw gekozen tot buitengewoon lid van Gedepu teerde Staten. De overige punten van de agenda zullen in de afdelingen behandeld worden. De ver gadering werd verdaagd tot Dinsdag 6 Juli. Heemstede Brand door kortsluiting Tengevolge van kortsluiting in een kabel, die uit een schakelkast naar de motor van een transportinrichting loopt, ontstond Maandagavond te 9 uur brand op de kolenopslagplaats van de heer H. Teeuwen. De brandwéer was gauw ter plaatse de garage van de brandweer ligt op 100 M. afstand van de opslagplaats en de schade beperkt zich tot een 20 Meter riet mat, die verbrandde en een drijfnatte transporteur. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede dat de bonnen „Tabak A reserve" van de tabakskaart, welke zijn aangewezen voor het kopen van een rantsoen scheerzeep, tot 19 Juni geldig zijn Mr. J. E. van der S. uit Rotterdam, de verdediger in het proces Van der Waals, io in hoger beroep wegens belediging van het openbaar gezag tot f 300 boete, subsidiair 30 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Mr. Van der S. had een uit Indië ontvangen brief, waarin dr Van Mook van „gigantisch en beestachtig landverraad" werd beschul digd. ter publicatie doorgezonden asn het weekblad „De Ochtendpost", dat de brief op 14 September 1946 afdrukte. Tot raadsheer in de Hoge Raad der Ne derlanden is benoemd mr. A. L M van Ber- ckel, raadsheer in het Gerechtshof te "s-Gra- venhage. tevens rechtsgeleerd raadsheer in de Bijzondere Raad van Cassatie. Prof. mr. P. S. Gerbrandy is benoemd tot hoofdredacteur van 't weekblad „Nieuw Nederland" Prof. dr. H Dooyeweerd heeft wegens drukke werkzaamheden deze functie neergelegd. HAARLEM EN OMGEVING De majoor A. G. Schram is, na enige jaren de leiding van het Leger des Heils hier ter stede gehad te hebben, overgeplaatst naar een der belangrijkste posten van het Leger te Utrecht en wel als bevelvoerend officier van het Korps Utrecht I. De heer en mevrouw Schram, die hier zeer gezien wa ren, zullen Woensdagavond te acht uur in het gebouw van het Leger in de Schagchel- straat afscheid' nemen. Donderdagavond, eveneens te acht uur, zal in dat gebouw de nieuw benoemde leider hier ter stede, de ka pitein A. Vos, zijn intrede doen. Geslaagd is te Lonjftën als member voor Tho International Dancing Masters' Associa tion de Haarlemse danslerares mevrouw N.. Brassinne-van der Hart. In Haarlem begint men thans met da registratie voor het Bedrijfspensioenfonds voor de Land- en Tuinbouw, waarbij zich ook indirect betrokkenen, zoals bijvoorbeeld melkbezorgers, kunnen aansluiten. Het adres voor aanmelding is in een advertentie in dit blad vermeld. De heer A. de Vogel te Haarlem is op de te Breda gehouden jaarvergadering van de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereniging herkozen als ondervoorzitter. Muzikale wandeling Hedenavond te half acht houdt het Fan farecorps „Excelsior" een wandeling door de gemeente met als begin en eindpunt Koe- diefslaan hoek Bronsteeweg. De tocht gaat via de Zandvoortse laan naar de bloemen- wyk en komt dan via de Adriaan Pauw laan weer op het beginpunt terug. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 347 841% 296% 293% 264% 262 162 162% Fokker Nederlandse Ford 354 Nederlandse Kabel 281 v. Berkel's Patent 126 Scheepvaart-Unie 187l/2 doll.-Amerika Lijn 207 Dell Maatschappij 160 >4 15074 H. V. A 229 226% A'dam Rubber 170% 167% Ned Handel My.. 154% N.-I. Handelsbank 124 Billiton MU U 480 Firma BRINKMAN speciaalzaak voor Baby- en Kinderkleding, vraagt per 1 Augustus een nette niet beneden 20 jaar. Goed bekend met het vak. Uitsluitend schriftelijke aanbiedingen met referentiën enz. worden ingewacht aan het adres: Anegang 19, Haarlem. De N.V. Verre Vlsscherij Maatschappij en de N.V. Viescherlj Maatschappij Neerlandia te IJmuiden vragen een: Prettige werkkring in modern kantoor. Schriftelijke of per soonlijke sollicitates ten kantore van bovengenoemde Maat schappijen Middenhavenstraat 53. IJmuiden. t Voor een VLOT STENO-TYPISTE an 18-23 jaar bestaat er bij een grote werkgevers organisatie te Amsterdam de mogelijkheid een zelf standige positie op te bouwen. Voor meisjes met werklust er^ verantwoordelijkheidsgevoel een pret- tige werkkring met goede sociale voorzieningen. Informeert U eens onder no. 1047 RUBBERFABRIEK „HOLLANDIA". Velsen-Noord, vraagt Prettige werkkring met muziek tijdens het werk. Hoog loon, vergoeding van reiskosten. Aanmelden dagelijks van 8—6 uur. kantoor Doodweg L 24-28 Velsen-Noord. Bekwame STRIJKSTER en FLINKE MEISJES gevr. voor alle afdelingen Aanmelden: EERSTE HAARLEMSCHE STOOM WASSCHE- RIJ N.V., Kampersingel 50-56. Haarlem. WIJ VRAGEN voor onze ateliers (KLASSE A) GROOTWERKERS thuis of op de zaak. Voorts enige GEVORDERDE MEISJES als hulp voor de kleermakers en een POMPIER voor spoedige indiensttreding op aan trekkelijke voorwaarden. Alleen zij, die gewend zijn in eerste klas zaken te werken komen in aanmerking. Barteljorisstraat 34 Haarlem Tel. 20295 Gevraagd voor luxe brood- en banketbakkerij NETTE WINKELJUFFROUW leeft- boven 18 jaar. Voor goede verkoopster hoog loon. Brieven met opg- yan laatste werkkring, verlangd loon en leeftijd onder no. 1044. NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE VERVOER MIJ. N.V. Bij de N.Z.H V m N.V. kunnen voot spoedige indiensttreding ter standplaats Haarlem geplaatst worden: RIJTUIGPOETSERS GROF BANKWERKERS ELECTRICIEfyS Schriftelijke sollicitaties aan de Afd. Personeelzaken, Leidse- vaart 396, Haarlem. GEVRAAGD: EEN BANKWERKER voor eenvoudige werkzaamheden. HERINGA WUTHRICH Haarlem. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. van 14-28 jaar die nu nog een beroep willen leren. Is in ons bedrijf een prachtkans weggelegd. Dit vereist geen vakkennis, wèl handigheid. Wij leren U de geheimen van het MACHINALE BREIEN en betalen U bovendien een ruime leerlingenvergoeding. De TOEKOMSTMOGELIJKHEDEN, afhankelijk van Uw prestaties, zijn uiterst gunstig. Alle gewenste Inlichtingen worden U verstrekt op onze Personeelsafdeling, Zijlweg 136, Haarlem. KOMT U EENS PRATEN? wordt gevr. nette bediende HOOGOVENS U M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor spoedige indiensttreding een jong waterbouwkundig opzichter, met enige jaren practljk, In tijdelijk dienstverband. M.T.S.-diploma waterbouwkunde vereist. landheelk. Inrichting W. Swaap Gr. Houtstr. 99. Tel. 13728 Hele Kunstgebitten (75.- iVijziging avondspr uren Tandarts Fraenkel houdt voortaan spreekuur dag van 1-2 Maandag-, Woens Jag- en Vrijdagavond van f-9 uur. e» GEMEENTELIJK CONCERTGEBOUW a^/a V Vrijdag 18 Juni 1948 20.00 uur Dirigent: Kees Hartvelt Solist: THEO BRUINS de 17-jarige pianist (o.a. Tschaikowsky: pianoconcert en Mendels sohn: Italiaansche Symphonie). Entrée: f 0.60, incl- belasting. Voorverkoop en plaatsbespr. bij Concertbur. Alphenaar HAARLEMS MUZIEK INSTITUUT Dir. NICO HOOGERWERF 76ste LEERLINGEN-UITVOERING Woensdag 16 Juni a.s. Gem. Concertgebouw (Tuinzaal). Aanvang 7.30 uur. Enkele introducties verkrijgbaar aan de muziekschool Wilhelmin astraat 51 en Concertbureau Alphenaar, Kruisweg 49. Proeven van bekwaamheid zullen worden afgelegd door leerlingen uit de Piano-, Viool-, Blokfluit-, Cello- en Ensem b 1 eklas6en. GROTE HOUTSTR. 13, TEL. 19346 Iedere Vrijdag Texel, den Burg en Kaasmarkt t 8.50 Woensdag en Donderdag Montfertandf 9.— Dinsdag en Woensdag Hoge Veluwe f 8 50 Maandag en Woensdag Brabantse Vennen f 9 Donderdag Holterbrrg f 9. Zondagen Donderdag Arnhem-Nljmegenf 8 50 Zondag en Donderdag Antwerpen f 11.—» Vanaf Juli Iedere Maandag vertrek: 3 dagen Walcheren en Zecuws-Vlaanderen f 55.—» 2 dagen Valkenburg f 37.50 3 dagen Valkenburg-Ardennen f 57.50 4 dagen Zeeland. Gent, Brugge, Antwerpen enz. f 74 50 Week-end trip Antwerpen-Brussel f 30.—i Vraagt ons uitgebreid reisprogramma zijn ijzersterk, maar niet kleurecht, worden vaal, grauw en kleurloos. „FHEREX"-methode drukt het oorspronkelijk patroon opnieuw ln het kleed. Prachtige kleuren, zonecht, onder jarenlange garan tie. Binnen 14 dagen gereed, spoedordere 8 dagen Afhalen en bezorgen door het gehele land. Ook onzichtbare reparaties aan Perz, e.a. tapijten. Bel of schrijf aan „FHEREX" gev. sinds 1890 Telefoon 37594, na 6 uur 51223 KERKSTRAAT 104 AMSTERDAM-C. Bedrijfspensioenfonds v. d. land- en tuinbouw Alle arbeiders van 17 te m. 64 Jaar worden opgeroepen voor opname ln het bedrijfspensioenfonds Zij die na 1 Mei 1947 kon of lang werkzaam waren in Akker- en Weidebouw. Vee houderij. Groente en fruitteelt. Bloemisterij. Hoventersbedr., Dors-, ploeg-, maalbedrijf. Grond- en Helde Mij-, kunnen zich melden op Vrijdag 18 Juni van 6—8 uur. Zaterdag 19 Juni van 24 uur Spaarnwouderstraa: 99 te Haarlem. Neem het nummer van rentekaart meel Voor de Commies!®: TH. MILATZ Brouwerevaart 10DA, Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3