kantoorruimte te Haarlem Haarlem krijgt een hogere belastinguitkering van f204.200 QKort en Bondig BROODBEZORGERS BANKWERKER en LEERLING bekwame BEDIENDE werkplaats of gedeelte fabrieksruimte bekwame grootwerkers halfwas kleermakers bekwame machinestiksters, aankomende machinestiksters, leerlingen en bekwame strijksters ZEIL BONTMANTELS PRACHTIGE ZILVERVOSSEN IVOENSDAG 16 JUNI 1948 HSARCEMS DXCBCAB 3 nieuwe toezeggingen van de Ministev Haarlem is pas financieel zelfstandig als het geheel buiten de bijzondere uitkering kan. Daarheen wordt voor de toekomst gestuurd en 't tijdstip dezer mogelijkheden is nu door die verhoogde uitkering der be lastingbij drage van 204.200 een stap naderbij gekomen. Maar het begrotingsaspect verbetert daardoor niet In de Tweede Kamer wordt thans de iet Noodvoorziening voor de financiële terhouding tussen rijk en gemeenten be- jpdeld. De minister van Binnenlandse Zaken jeeft, nadat van verschillende zijde ge lezen was op het feit dat vele gemeenten •oor de nu voorgestelde regeling nog niet toldoende uit de financiële moeilijkheden 1,-orden gehaald, medegedeeld, dat hij als nog de grondslag voor de aanvullende uit dringen heeft gewijzigd. Haarlem krijgt ;u als belastinguitkering voor de eerste jOO.OOO inwoners 12,50 per inwoner en mor de overigen 16,50. (Bij de begroting ran Haarlem was gerekend op 12,50 voor 150.000 inwoners, en 16.voor de overige HOO). Het gevolg van deze wijziging is dat ■Jaarlem, nadat rekening is gehouden met ndere factoren, voor 1948 204.200 meer [is belastingbijdrage van het rijk krijgt. Dit wil evenwel niet zegen, dat de finan- tële positie van Haarlem nu belangrijk rerbeterd is. Nu komt het bedrag dat Haar- em als bijzondere bijdrage van het rijk rijgt, in het geding. Die bijzondere uitkeringen worden door jet rijk aan gemeenten gegeven die anders [iet in staat zijn met een sluitende be- roting te komen. Haarlem heeft onlangs lit Den Haag bericht gekregen dat die bij ondere bijdrage was vastgesteld oj 975.000. Om de begroting sluitend t« naken was het evenwel nog nodig aan het ijk een verhoging te vragen van niet min- !er dan 255.000. Het zal nu nog moeten ilijken op welk bedrag tenslotte de bij- pndere uitkering vastgesteld zal worden, aaar ook al houdt men rekening met dit meevallertje" van 204.200, dan zal voor et sluitend worden der begroting voor 948 toch een bijzondere uitkering van 1.025.800 nodig zijn, dus toch nog 50.800 •eer dan het rijk aanvankelijk wilde even. Toch zit er een verblijdende kant aan de ONZE TELEFOONAANSLUITINGEN Vriendelijk verzoek, voor redactie-aange legenheden, berichten etc. te gebruiken de nummers 10600 en 12404 Voor advertentie-opgaven of Informaties over de administratie, de nummers 10724 en 14825 Voor abonnementen en adresveranderingen 14825 Het telefoonnummer van de directeur- hoofdredacteur la 15054 Verder ia onze drukkerij te bereiken op je nummers 10132 en 12713 en ons bij- tantoor Soendaplein op nummer 12230. Ie vacantieweek voor '00 Haarlemse kinderen Nog f4000 zijn nodig Ook is er nog tekort aan leiders Als lid van de Centrale Commissie voor indervacantiezorg hier ter stede zijn alsnog getreden mevrouw Ir. M. Waardenburg- ideyer, bestuurslid van de Kerkelijke Ge- tszorg en de heer W. C. Bakker, voorzitter a de Vereniging voor Chr. Uitgebreid lager derwijs. Met deze toetreding is thans ook t Prot. Chr. element in de commissie ver- jenwoordigd, zodat zij thans alle richtin- n omvat. Zoals reeds eerder is gemeld zal genoemde mmissie in de a.s. zomervacantie ongeveer kinderen, ieder voor een week, uitzenden een D. U. W. kamp op de Friese heide, lar zij van de vrije natuur kunnen genieten gezondheid kunnen opdoen. Alleen kinde- a uit on- en minvermogende gezinnen, die Iers niet kunnen uitgaan komen voor ding in aanmerking, commissie heeft voor haar plan nog WO.nodig, waar zij niet weet aan te ;.:en. Daarom verzoekt zij ieder, die iets jr het mooie doel wil bijdragen, een bedrag itorten op de girorekening van de Twentse J'ink, no. 4000, ten gunste van de Centrale mmissie voor Kindervacantiezorg. Zij ver- ekt de medewerking van allen om het plan doen slagen. De Commissie zou zich ook gaarne verze- ren van de medewerking van een aantal tepsleiders en -leidsters. Jongelui, die er ar voelen om een groepje van 12 kinderen der hun hoede te nemen, kunnen zich op ren bij het secretariaat Kampersingel 70. ier (telefoon 10519). De leiders- en leid- 'e :s genieten in het kamp gratis verblijf de D. U. W. DISTRIBUTIENIEUWS tonderdag bestaat er gelegenheid distri- Sebescheiden af te halen te: a a r 1 e m: Schi tot en met Scho andvoort: B. leem stede: Si tot en met Sp. INBRAAK AAN DE CRAYENESTERLAAN n de afgelopen nacht is uit een schuur iter een huis in de Crayenesterlaan een ts gestolen. De dieven hebben tevens een lenhuis in de tuin opengebroken en truit een jol ontvreemd. Burgerlijke stand van Haarlem Haarlem, 15 Juni 1948 rEHUWD: 15 Juni: J. H. Vreenegoor en M. Evers. !EVALLEN van een zoon: 13 Juni: J. M. aman-Biaak. J. C. Makkes-de Neef. 14 J. C. M. Donkerlo-van den Berg. A. J. Stein-Luijben. E. P. Prins-Verheijde. O. Blom-Van Gelder. 15 Juni: E. van der Idt-Verhage. M. M. Kok-van Amstel. G. rastra-Vledder. in een dochter: 13 Juni: J. van Wijn- irden-van der Vis. 14 Juni: E. C. G. Koe- :eyer-Hol. J. E. van der Vossen-Paul. M. Kok-van Dam. 15 Juni: M. A, van Bakel- igenouts. IVERLEDEN: 13 Juni: F. H. Kuvener- den Berg, 51 jaar, Merovingenstraat J. ..e, 42 jaar, Hazepaterslaan. 14 Juni: T. E. Svvaving, 58 jaar. Kamperlaan. M. Leven- •Hartog, 54 jaar, Kloppersingel. E. Smit. jaar, Schotersingel. H. G. Kuijl, 55 jaar, istraat. geïnda voor Haarlem WOENSDAG 16 JUNI eertgebouw: Leerlingenuitvoering Haar- Muziek Instituut, 7.30 uur. City: „Ma- 326". 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. irne: „Het leven is heus niet zo kwaad", leeftijden, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: kopermijn". 14 jaar, 2.30. 7 en 9.15 uur. ibrandt: „Maria de Bahia", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor geen voorstellingen, ce: „De man in duplo", 18 j. DONDERDAG 17 JUNI rotc Kerk: Kerkconeert Annie Hermes. p Stotijn en Albert de Klerk. 8 uur. Res- rent Brinkmann, Christelijk Historische e, spreker H. A. Lunshof, 8 uur. Biosco- middag- en avondvoorstellingen. Jubileum St. Antoniusscholen Dinsdag is het 50-jarig bestaan van de St. Antoniusscholen te Heemstede gevierd. Na de kerkelijke plechtigheden kwamen velen in de gymnastiekzaal bijeen. De voorzitter van het feestcomité, de heer P. H. M. Peeperkorn bracht hulde aan de Zusters voor het vele en uitstekende werk, dat zij voor de Katholieke jeugd hadden verricht. Hij bood als geschenk aan fraaie lopers voor de kapel. Vervolgens voerde namens het lekenpersoneel mejuffrouw C. Lageweg 'het woord, die een schilderij, voorstellend een mooi hoekje uit 's-Herto- genbosch, overhandigde. De wethouder van Onderwijs, de heer H. J. W. B. Disselkoen, sprak namens het gemeentebestuur. Hij zeide, dat in de af gelopen vijftig jaar door de Zusters be langrijk werk in Heemstede is verricht. Hij gaf de verzekering, dat het gemeente bestuur met grote belangstelling het werk van de St. Antoniusscholen zal blijven vol gen en waar nodig is, zal steunen. Nadat de algemeen overste van de Zus ters dank had gebracht aan allen, die door geschenken en toespraken van hun belang stelling hadden getuigd, begaf men zich naar het R.-K. Verenigingsgebouw, waar de kinderen van de laagste drie klassen van de lagere school een vertoning gaven van het zangspel „De Poppenvisite" van Clementine Ward. Des middags werd het feest voortgezet. De leerlingen van de ULO brachten „Goud haartje" van Geertruida van Vladeracken ten tonele. Vooraf ging een kort stukje „De boze heks en het nieuwsgierige elfje" door leerlingen van de hoogste klassen der la gere school. Tot besluit van het feest gaf de R.-K. Harmonie op het plein voor het klooster, met medewerking van het tamboercorps, een concert. Zondagmorgen wordt een receptie ge houden en des middags zal voor ouders het zangspel „Goudhaartje" worden opge voerd. Piano-recital Hans Osieck Hans Osieck gaf een piano-avond in het Jeugdhuis te Bloemendaal. Het leek wel of hij opzettelijk zijn programma zodanig opgesteld had, dat het hem mogelijk zou zijn in bonte verscheidenheid zijn aanpas singsvermogen te demonstreren. Het is trouwens een zijner eigenschappen, dat hij zich vlot en gemakkelijk assimileert. Het zal wel nooit voorkomen, dat men hem als specifiek Chopin-speler, Beethoven- of Brahms-vertolker zal aanduiden. Van zijn zeldzaam aanpassingsvermogen, zijn open staan voor allerlei genres en richtingen geven ook zijn composities ruimschoots blijk. Wij hoorden er deze avond twee, en ze lagen ook weer mijlen uit elkaar: een teer poëtisch Wiegelied en een bijna bru tale Russische dans. Het zij toegegeven, dat die onderwerpen ook sterk contras terend zijn, maar menig componist zou er zich desondanks toch mee verraden; voor Osieck lijkt het telkens een apart geval, door zijn genius gedicteerd en door hem als gewillig medium opgetekend. Bezorg deze rasmuzikant een aanleiding en zijn muzikale impulsen gaan haar spontaan verklanken. De opmars van de Russen na Stalingrad was alzo ook de vonk die hem in laaiende geestdrift zette voor het com poneren van zijn Russische dans. Een mu zikale legeraanvoerder van de Sovjets had het niet raker kunnen doen! Doch 't was vooral de pianist Osieck die deze avond de aandacht vroeg. Een rijke verscheidenheid in de opvatting der varia ties van Mozart's Sonate in A was wat ons allereerst opviel; dan de gracieuse allure die hij aan de Menuet gaf en de technische finesse waarmee hij de „alla Turca" ver tolkte. Vervolgens trof ons, bij alle bewo genheid, de beheersing waarmee hij de „Mondschein-sonate" van Beethoven ver tolkte. Een markante „Rhapsodie" van Brahms stond als sterke tegenstelling naast een precieuse „Menuet antique" van Ra- vel; en het realisme van zijn „Russische dans" had een fel contrast in het impres sionisme van „De Klokken" van M. Dijk stra, welk stuk bijzonder suggestief ver tolkt werd. Ten slotte van Chopin: een tere „Ber ceuse", een sterk bewogen „Fantasie im promptu" en een virtuoos brillante „Ta rantella". Zo gaf Hans Osieck zijn toehoorders heel wat indrukken te verwerken. JOS. DE KLERK. Carillonbespeling Heden, Woensdagavond, van acht tot negen uur, zal de heer R. Heering op het carillon het volgend programma ten gehore brengen. 1. Concerto, A. Vivaldi. 2. a. Fred'rik Hendrik van Nassau, b. Nu wil ik een lie deken zingen, c. Ik heb de groene straat jes; Oud-Nederlandse liederen. 3. Menuet Rondo, J. B. Loeillet. 4. a. Eep scheepje, J. J. Viotta., b. In de smidse, B. Diamant, c. Liedje van den molenaar, J. Worp. 5. Giga, F. Couperin. 6. Variaties over het Hern hutters avondlied, Jac. Bouset. 7. Gavotte, J. A. Maassen. 8. a. Slape zacht, E. Hulle- broeck, b. Engelenwacht, C. van Rennes. 9. Ave Maria, Jef Denijn. Jubileum mr. J. H. J. Simons Mr. J. H. J. Simons, die veertig jaar ge leden als advocaat en procureur beëdigd is, heeft in de loop van de morgen op zijn kantoor aan de Kruisweg van vele zijden blijken van belangstelling ondervonden. Mr. E. J. W. Top, vice-president van de Haarlemse rechtbank, mr. G. Sluis, oud president, mr. W. M. Paardekooper Over man, officier van justitie, leden van de rechterlijke macht, vele advocaten en ver tegenwoordigers van instellingen, die met de jubilaris in contact staan, boden geluk wensen aan. Ook van het personeel van het advocatenkantoor ontving hij blijken van belangstelling. Vanavond zal mr. Simons in „Het Ko ningshuis" te Sassenheim door de balie orden gehuldigd. Ds. L. A. Bodaan, vlootpredlkant, wo nende te Velsen, stelt zich beroepbaar voor de Nederlands Hervormde Kerk. Haarlemse Sportweek Beste amateurs starten nabij de Delftlaan Hoewel verwacht was, dat meer Haar lemse sportverenigingen zich hadden aan gemeld voor de sportoptocht, welke Zater dagavond 26 Juni, ter inleiding van de Haarlemse Sportweek 1948 wordt gehou den, is het uitvoerend comité niet ontevre den. De niet ingeschreven verenigingen laten een gelegenheid voorbij gaan, om aan het publiek te tonen, dat zij bestaansrecht hebben verworven. Dank zij de medewer king van de afdeling Haarlem van de K.N. V.B. zullen meer voetballers in de optocht meelopen dan andere jaren. Er worden groepen gevormd op het Santpoorterplein, aan de Dreef, op het De Ruyterplein en in Haarlem-Oost. De deelnemers(sters) trekken naar de Grote Markt en als zij verenigd zijn zal burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers de sportbeoefenaars (sters) toespreken. Daar na volgt een défilé. Wielerwedstrijd in Haarlem-Noord De belangstelling voor de wielersport in Haarlem is groot. Op het ogenblik zijn er onder de stadgenoten candidaten voor de Olympische Spelen. Er zijn dit jaar in Haarlem nog geen openbare wieltrwed- strijden gehouden en daarom zal aan de komende, welke op Dinsdagavond 29 Juni gehouden wordt, extra aandacht worden besteed. De organisatie is opgedragen aan de H.S.V. „De Kampioen", die haar sporen reeds verdiend heeft. De beste amateurs en nieuwelingen schreven reeds in. Ver wacht wordt, dat ook de Nederlandse kam pioen op de weg aan de start zal verschij nen. Het parcours ligt in de omgeving van de Delftlaan. Haarlemse en Hilversumse boksers komen Woensdagavond 30 Juni in de ring, welke in het Concertgebouw wordt opgesteld. In de afgelopen winter zijn slechts enkele boksavonden gehouden. Daarom wordt voor de .stedenwedstrijd grote belangstel ling verwacht. Voor het eerst vermeldt het programma van de Sportweek een ruitersportdemon stratie. Leden van verenigingen zijn uit genodigd hun medewerking te verlenen aan een springconcours, dat Zaterdag 3 Juli op het grasveld aan de Wagenweg Emauslaan gehouden wordt. Op de sluitingsavond zullen oefenmees- ters en candidaat-oefenmeesters in een voetbalwedstrijd uitkomen tegen het Haar lems elftal. Het is mogelijk sterke ploegen samen te stellen. De UNAC-collecte voor het kind Eerst volgende week Zaterdag wordt Uw offer gevraagd De UNAC-collecte in Haarlem, Heem stede en Bloemendaal die wij gisteren voor aanstaande Zaterdag aankondigden, vindt eerst Zaterdag over een week plaats, zo dat men nog een weekje langer kan spa ren en rekenen om zijn gift zo omvang rijk mogelijk te makpn. Tevens vraagt het UNAC-comité dringend nog een aantal dames en heren om die dag te collecteren daar zich nog niet voldoende collectanten en collectrices aangemeld hebben. Dr. H. van der Loos naar Utrecht Dr. H. van der Loos, predikant van de Nederlands Hervormde Gemeente van Schoten (Haarlem-Noord), heeft het be roep naar Utrecht aangenomen. Ruim vier jaar is hij predikant in Haarlem geweest en heeft zich vele vrienden verworven. Het jeugdwerk had zijn bijzondere belang stelling. Ook was hij de laatste tijd pre dikant van het Huis van Bewaring. In ver scheidene besturen heeft de predikant zit ting. Van het classicaal bestuur van Haarlem is hij voorzitter. Op 24 October 1943 deed dr. Van der Loos zijn intrede in Haarlem-Noord. Hij is in 1902 geboren, studeerde aan de Uni versiteit in Groningen en werd in 1928 candidaat. II November van dat jaar deed hij zijn intrede in Baarland. In 1931 ver trok dr. Van der Loos naar Lage Zwaluwe, waar hij tot 7 November 1937 bleef, om de benoeming te aanvaarden tot voorganger van de rechtzinnige evangelisatie in Assen. 1 Mei 1942 werd de predikant benoemd tot hulpprediker door de vrijzinnige ker- keraad van Assen. In 1943 promoveerde hij tot doctor in de theologie. Alcoholische aanvallen op glas en gebit Een dertigjarige slager die gisternacht zich te buiten was gegaan aan zeer oude genever, was daardoor in een dermate vrolijke stemming gekomen, dat hij van een huis in de Gortestraat de deur in trapte. Hij wandelde naar binnen en vond het toen noodzakelijk een aldaar gevestigde 53-jarige Chinees enige tanden uit de mond te slaan. De politie die over dit op treden niet zeer gesticht was, greep de flinkerd in zijn kraag en liet hem op een strozak zijn roes uitslapen. Overigens was deze man niet de enige die zijn alcoholische aggressiviteit af reageerde door de bote vuist met kracht ergens te doen nederdalen. Een snaak die zijn luidruchtigheid op wat al te nadruk kelijke manier in de hal van het Haar lemse station demonstreerde, kreeg des wegen van de loket-ambtenaar geen trein kaartje. Hü geraakte daardoor zo ontstemd dat hij met één machtige slag het loket- raam verbrijzelde. Iets waarvan hij ongetwijfeld meer last moet hebben onder vonden dan het betreffende stuk glas. Ook ftem werd het zoeken van onderdak door de politie bespaard. Incasseerder uit Schagen in Bloemendaal aangetroffen In ons blad van Dinsdag deelden wij mee, dat sinds Vrijdagmorgen de vijf en dertig jarige J. P. uit Schagen, die daar een incas sobureau heeft, vermist werd. Gisteren trof een lid van de Bloemendaalse politie de man, die in een zwaarmoedige stemming verkeerde, aan en bracht hem naar het bu reau van politie over. De familie werd ge waarschuwd, waarna P naar Schagen is te ruggekeerd. IN WATERPUT VERDRONKEN De 64-jarige echtgenote van de heer N. te Nieuw-Vennep is gisteren in de waterput achter haar woning gevallen en verdronken. De heer W. Lubberink, leraar aan een H.B.S., zal op Dinsdag 29 Juni in het ge bouw Wilhelminastraat 3 voor leden van de Haarlemse Handelsvereniging spreken over „De vrijheid in voortbrenging en verbruik". Voor vier millioen N. Z. H. tramwagens In zijn vergadering van 15 Juni 1948 heeft het college van commissarissen van de N.Z.H.V.M. zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van de directie om aan te schaffen: 18 tweelingrijtuigen voor de dienst op de lijn Zandvoort-Amsterdam. Met deze bestelling is een bedrag ge moeid van ongeveer vier millioen gulden, waarvan aan deviezen 1.850.000. Indien de maatschappij op korte termijn over de nodige deviezen kan beschikken, bedraagt de levertijd van dit nieuwe ma terieel 1% 2 jaar. De nieuwe wagens gelijken op die. welke op hetogenblik op de lijn HaarlemLeiden gebruikt worden. Zij kunnen eventueel aan elkaar gekoppeld worden De bedoeling van de bestelling is de lijn Amsterdam - Zand voort van nieuw materiaal te voor zien. Het oude zal, voor zover het nog te gebruiken is, voor de lijnen in Waterland bestemd worden. Heemstede ZANG EN MUZIEK. Op Zondag 20 Juni zal de R.K. Harmo nie „St. Michaél" onder leiding van de diri gent, de heer J. Kikke, des middags van 35 uur een concert geven in „Groenen- daal". Aan het concert werkt mede Haar lems Postaal Mannenkoor, onder leiding van de heer P. M. Germes. SCHEEPVAART Holl. West-Afrika I(jnen. Meliskerk 13 Juni te Suellaba van Lagos naar Duala. M(j Nederland. Borneo 14 Juni van Cebu naar Sjanghai. Oranje 14 Juni te Amsterdam van Batavia. Talisse 12 Juni te Sydney van Brisbane naar Melbourne. K N S M. Ariadne, 14 Juni van Tanger n. Gibraltar. Bree Helle 14 Juni te Kopenha gen van Amsterdam naar Hamburg. Danae 14 Juni van Genua naar Napels. Euterpe 15 Juni te Kopenhagen van Amsterdam naar Odense. Helder 14 Juni te Antwerpen van Madeira naar Rotterdam. Ilos 14 Juni van Algeciras naar Cadiz. Noordwijk 14 Juni te Barbados van Madeira naar Trinidad. Traja nus 14 Juni van Istanboel naar Izmir. Van Ostade 12 Juni van Aruba naar Maracaibo. Vulcanus 15 Juni te Rotterdam van Amster dam naar Lissabon. Poseidon 12 Juni te Pa ramaribo van Yorktown naar New York. Stuvvesant 12 Juni van Trinidad naar de Azoren. Titus 13 Juni van Sanova naar Am sterdam. Amsterdamse Beurs Koninklijke OUe. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A. A'dam RubbeT Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mil II Slotkoers gisteren 341 294 261 160% 350 280 126% 187% 199 ex div 159% 226 166 153% 120% 488 Openings koersen 338^ 293)4 160$4 159 227 165% De prüscontróiedienst vestigt er de aandacht op. dat door bedrijven met z.g. sei- zoenexploitatie slechts de wettelijk toelaat bare prijzen in rekening mogen worden ge bracht. Aan de exploitanten van tenten, kra men. stallingen op het strand, in kampeer- centra of bij bijzondere gebeurtenissen wordt dus niet toegestaan een hogere prijs te berekenen. Op dc Zondag te Brussel gehouden ten toonstelling van St. Hubert behaalde me vrouw M. Zillesen-v. d Horst uit Haarlem met haar bekende Pekingees Po-Go's Patje poef het internationale schoonheids-kam pioenschap. Dit is de eerste maal dat in dit ras een in Nederland gefokte hond definitief internationaal kampioen is geworden. Een Amsterdamse grossier gaf aan iemand, die zeide vertegenwoordiger van een chocoladefabriek in Scheveningen te zijn, een grote order. De vertegenwoordiger nam meteen de hiervoor in te leveren bon nen voor 2000 rantsoenen mee. maar liet het orderbriefje achter. Toen de bestelling uit bleef ontdekte men aan het handschrift op het orderbriefje, dat de grossier was opge licht door een wegens malversaties ontsla gen directeur der fabriek. De oplichter is in Den Haag gearresteerd. HAARLEM EN OMGEVING De directie van de Noord-Zuidhollandse Vervoermaatschappij is bereid de bestaande tramhalte nabij de Viersprong te Aerden- hout te verplaatsen naar de Oostzijde van de Oosterduinweg, waardoor de verkeerssituatie verbeterd zal worden. Het wachthuisje zal verplaatst worden naar de nieuw aan te leg gen perrons. Daarvoor is het nodig ongeveer twaalf m2 grond te kopen. B. en W. van Bloemendaal stellen de gemeenteraad voor de grond te verkopen tegen een prijs van f 4 per m2. De Jonge Kerk in dc gemeente Bloe mendaal houdt a.s. Zondag 20 Juni een bui tenmiddag bij de Ned. Herv. Kapel te Aer- denhout. Het programma vermeldt thee drinken, samenzang, broodmaaltijd en een korte wandeling. De heer Adry Roosjen zal een en ander vertellen over de conferentie in Duitsland en mej. Timmer over haar werk op De Horst te Driebergen. Tot slot wordt een jeugddienst gehouden, waarin zal voorgaan ds. W. van Wijngen te Wassenaar. De leerlingen-uitvoering van Cor Teves is vastgesteld op Zaterdag 19 Juni in hótel De Leeuwerik. Kruisstraat. O.a. worden op gevoerd de kinder-operettes „Het nieuws gierige elfje" en „De boze heks". De buurtvereniging „Vooruit" (Wilsons- plein en omgeving) hield een welgeslaagde boottocht, die zoveel opleverde dat het be stuur in staat is voor de kinderen der leden een genoegehjke dag te organiseren. Er was een goede band aan boord. Als gast was de heer Harry Meyer genodigd, die verschei dene zangnummers ten beste gaf. Het Fanfarecorps „Kunstkring", onder leiding van Peter Wit. geeft Donderdag 17 Juni des avonds om 8 uur een concert op de Kolk te Spaarndam. Dinsdagmiddag reed een auto. welke uit de Terhofstedeweg in Overveen kwam, te gen een autobus van de N Z.H.V.M.. welke op de Militaireweg in de richting van Haar lem reed De auto. welke het midden van de bus raakte, werd zwaar beschadigd en de autobus licht. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Dr. M. Holtrop, predikant van de Christelijk Gereformeerde Kerk van Haar lem-centrum, is beroepen in zijn oude ge meente Hilversum (tweede predikants plaats). In de ouderdom van 49 Jaar is overle den de heer W. H. Tenkink, ingenieur eer ste klas bij de Provinciale Waterstaat van Noordholland. Donderdag zal zijn stoffelijk overschot in Hummelo ter aarde worden be steld Bij de RIJKS PSYCHIATRISCHE INRICHTING EIND HOVEN worden voor spoedige indiensttreding gevraagd: GEDIPLOMEERDE VERPLEEGSTERS EERSTE VERPLEEGSTERS LEERLING VERPLEEGSTERS Sollicitaties te richten aan de geneesheer-directeur. Chemische Wasserij PEEPERKORN vraagt 2 COSTUUMSTRIJKSTERS Gehuwden event, voor halve dagen. Blekersvaartweg 39, Heemstede. Gevraagd op groot kantoor enkele TYPISTES en AANK. BEDIENDEN (ben. 30 jr.) en een BOEKHOUDSTER Voor ambitieuze krachten goed salaris en tantièmes. Br. lett. P.K.O, Nijglh en van Ditmar, A'dam-C. Coöp. DE EENDRACHT U.A. Donkere Spaarne 42 vraagt Persoonlijke aanmelding aan het kantoor. Groothandel In IJzer, Staal etc. te Amsterdam vraagt STENOTYPISTE voor Frans, Engels en Duits, met enige jaren kantoorervaring. Brieven no. 1035 bureau van dit blad Kleermakersnaaisters Voor terstond gevraagd bekwame en aankomende kleer makersnaaister. G. J. KREULEN, Zaanenlaan 171. Spoedig gevraagd in levensm-bedrijf FLINK WINKELMEISJE REFORMHUIS W. KOPPEN, Zijlweg 73- N V. Algemeene Verzekering-Maatschappij „PROVI- DENTIA" te Amsterdam, Herengracht 124-128, vraagt voor zo spoedig mogelijk een bekwame STENO'TYPISTE Sollicitaties met uitvoerige gegevens omtrent oplei ding, loopbaan en verlangd salaris, uitsluitend schriftelijk onder Z.H. 1909, Adv. Bur. De la Mar, Amsterdam. GEVRAAGD Hoog loon J.-INPIJN ZN., Machineherstelplaats, Houtmarkt 67. JULES HOSMAN DELICATESSEN vraagt voor spoedige indiensttreding voor goede kracht goed salaris. Aanmelden: Wagenweg 76. Na 18.00 uur Vredenhofstraat 1. BANKETBAKKER Terstond gevraagd een zelfstandig werkend banketbakker, moet beslist prima vakman zijn- Brieven of melden aan C. J. v. d. HEIJDEN, Zwanenburgerdijk 504, Halfweg (N.H.) Machine- en Apparafenfabrlek PANMAN N.V. i.o., Zwanen burgerdijk 351A, Zwanenburg bij Halfweg vraagt voor spoe dige indiensttreding voor haar bedrijf te Zwanenburg vol slagen en halfwas DRAAIERS en REVOLVERDRAAIERS SCHAVERS BANKWERKERS STEMPELMAKERS GALVANISEURS SLIJPERS ENKELE ONGESCHOOLDE KRACHTEN Prettige werkkring. Hoog loon. Pensioenregeling. Vergoeding van reiskosten. Sollicitaties schriftelijk of persoonlijk aan de fabriek, even tueel 's avonds tussen 8—9 uur bij: Hoogeweg 84 II. Amster dam, Vondelweg 462, Haarlem. Verzekering treding Maatschappij vraagt voor directe indienst- AANKOMENDE BEDIENDE (mnl. of vrl.) Vereisten: goed handschrift, typen en enige kennis van boekhouden. Brieven onder no 1057 bureau van dit blad. Prima verkoopster gevraagd in luxe-schoenenzaak te Haarlem. Brieven onder no. 1046. DAMESKAPSTERS Gevraagd een AANK. KAPSTER E. SPOELDER, Haltestraat 14, Zandvoort. Tel. 2462. MANLIJKE OF VROUWELIJKE KANTOOR BEDIENDE GEVRAAGD behoorlijke algemene ontwikkeling en administratief onder legd. Brieven no. 1042. GEVRAAGD: A. NETTE VERKOOPSTER B. FLINKE KRUIDENIERSBEDIENDE ALBERT HEIJN Aanmelden filiaal Grote Houtstraat 59 Groothandel te Haarlem vraagt voor spoedigste Indienst treding bij de Afd. Correspondentie: BEKWAME STENO-TYPISTE degelijk onderl. in de Nederl. en mod. talen, op! H-B-S of M.U.LO. Leeftijd 2030 jaar En voor de Afd. Mach. Boekhouding FACTURIST enige ervaring zeer gewenst. Leeftijd 2030 jaar. Goede salarissen. Bij gebleken geschiktheid opname ln pen- sioenverz. Brieven (eigenh. geschreven) m uitv. inl. betxeff. opl., genoten onderw., vorige werkkr. en verdere uitv. ref. te richten aan het Psychol, en Psychotechn Instituut, Flora- straat 13, Haarlem. VAKKUNDG SLIJPER.POLIJSTER gevi. door metaalwarenfabrlek te Haarlem. Prettige werkkring, goede condities. Brieven no. 1054. Groot Industriebedrijf te Haarlem vraagt 2 JONGELUI met Mulo-diploma voor administratief werk. Enige ervaring is wel een aanbeveling, doch niet vereist. Brieven met uitv inl. onder no 1062. FLINKE JONGEN GEVRAAGD voor wasserijwerkzaamheden. Aanmelden EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHE- RIJ N.V., Kampersingel 50-56, Haarlem. Bedrijf vraagt voor reparatie machines een BEKWAAM WERKTUIGKUNDIG MONTEUR zelfstandig, kunnende werken en leiding geven- Brieven onder no. 1033. Bekwame timmerlieden en machinale houtbewerkers gevraagd Te huur gevraagd De STICHTING VOOR DE LANDBOUW IN NOORD HOLLAND vraagt Brieven aan het secretariaat; Parklaan 12, Haarlem. 1 Te huur gevraagd WERKPLAATS OF ONDERSTUK voor Lak- en Spultinrichting in Haarlem of omgeving. Brieven no. 1064 WONINGRUIL HAARLEM—ROTTERDAM Gevr. tn Haarlem, vrij huls met tuin ln behoorlijke omge ving. Huur ongev. 30 gld. per mnd. Aangeb vrij huis te Rotterdam, tuindorp „Vreewijk", huur 27 gld. per mnd. Brieven aan H. Everts, Meiendaal 223, Rotterdam-Z. Wat zoekt U 1 Bedstcllen (zonder vergun ning), Ledikanten, Opkl.- bedden? Even kijken bij J. LOERAKKER KI. Houtstraat 81 (naast de Bisocoop) Tel. 20171 En U slaagt zekerl Gevraagd voor direct voor ons nieuwe atelier Spaarne 13 Aanmelden van 9-12 en van 2-3 of nè 7 uur M. van Heemskerk straat 52 zwart MAKERIJ DEKKLEDENFABRIEK. JAC. v.d. NOORD Spaarne 60 Tel. 16084. Heden ontvangen: PRIMA LIGSTOELEN DE KLOMPENCENTRALH Telef. 11784 desgewenst naar maat De stellen voor a.s. winter. Cou peurs bezoeken U door ge hele land Betaling kunt U regelen. Br. no. 808

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3