JONGELIEDEN Woningruil in Heemstede TEMPO ervaren ELECTRICIEN Fa. H. INEKE 'n TAXI...? Bell 7000 Strijkster en persster bekwame grootwerkers halfwas kleermakers bekwame machinestiksters, aankomende machinestiksters, leerlingen en bekwame strijksters Schermerstraat 26 BEDIENDE thuiswerk aangeb. IJSB AR VAMI IJS-CENTRALE, HAARLEM DINSDAG 22 JUNI 1948 HAARLEMS DAGBLAD Fonds van de Witfe Anjer vraagf een offer Burgemeester van Haarlem doet een beroep op stad genoten De burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, schrijft ons: „In het gehele land en ook te Haarlem zal in de week van 2229 Juni al het mogelijke gedaan worden om de inzame lingsactie voor het Prins Bernhard Fonds tot een succes te maken. De bakkers, banketbakkers, sigarenwin keliers, kruideniers en bloemisten zullen gedurende deze week de z.g. „vrijheids wimpeltjes" verkopen, die. tezamen met de huis aan huis door de P.T.T. bezorgde papieren anjers, op 29 Juni gedragen kun nen worden. De medewerking van de winkeliers is zeer groot: mogen de Haarlemmers nu door het kopen van de wimpeltjes het hunne doen. Herhaaldelijk vraagt men, hoe de gelden door het Prins Bernhard Fonds besteed worden. De helft van de gecollecteerde gelden blijft in de provincie en wordt gestort in het provinciale Anjerfonds, waarvan de Commissaris der Koningin voorzitter is. De andere helft komt ten goede aan het Prins Bernhard Fonds. In de afgelopen twee jaar heeft het Prins Bernhard Fonds belangrijke subsidies ver leend aan vele instellingen op het gebied van wetenschap, kunst, volksopvoeding en jeugdzorg, ook in de Overzeese gebieds delen. In 1947 werd in totaal een bedrag van 347.550 uitgekeerd, verdeeld over 95 organisaties. Het is uit de aard der zaak ondoenlijk in dit korte bestek een specificatie der subsi dies te geven. Daarom moet ik volstaan met het noemen van enkele voorbeelden: Nederlands Hogebloeddruk Instituut te Nijmegen; Psychologisch-Paedagogisch In stituut te Amsterdam; Studentensanato rium; Concertzaal Middelburg; Ned. Ama teur Toneel (N.A.T.U.); Openbare leeszaal te Vlissingen; Arbeidsgemeenschap „Wood- brookers": Jeugdherberg Schoorl; Vrijzin nig Chr. Jeugdcentrale; Indisch Jeugdcen trum te Hilversum; R.K. Centrum „De Witte Bergen" te Oirschot en R.K. en Prot. Militaire Tehuizen. Het Haarlemse Comité Anjerdag 1948 is, onder mijn presidium, als volgt samen gesteld: H. P. Baard, mej. B. E. Harmens, L. Lam, mevrouw J. van Nispenv. Wely, R. Peereboom, allen te Heemstede; H. H. A. van Beek, L. Braakman, dr. L. M. van Dis, H. J. Hesselman. W. van der Hoek, mr. J. H. J. Hoog, B. W. Lasschuit, J. Schol- tens, mr. F. Vorstman. S. J. Warmer, allen te Haarlem; W. van Willigen, Bloemendaal. J. P. Starreveld, penningmeester; mevrouw M. D. Eickholzde Wijs, secretaresse (U. V. V., Stadhuis). Ik doe een dringend beroep op de Haar lemse burgerij om voor dit mooie doel een offer te deponeren in de bij de winkeliers opgestelde bussen". Schoolvacanties in Haarlem Het gemeentebestuur van Haarlem heeft voor de U.L.O.-scholen, dc H.B.S.-en, Lycea en Gymnasium de aanvang der zomervacan- tie bepaald op 18 Juli (Zaterdag 17 Juli is de laatste schooldag). De lessen beginnen weer op Maandag 6 September. Voor het Lager Onderwijs begint de va- cantie 25 Juli (laatste schooldag Zaterdag 24 Juli). De datum waarop de lessen weer beginnen is verschillend. De zevenklassige scholen beginnen weer op Dinsdag 24 Augustus, de centrale scholen op Woensdag 1 September en de opleidingsscholen op Dinsdag 7 September. Assistent-chemicus liep brandwonden op Maandagmiddag was een twee en twin tig jarige assistent-chemicus werkzaam in een chemisch pharmaceutische fabriek aan de Kennemerstraat. Hij roerde in een grote glazen kolf, waarin zich chemicaliën be vonden. De kolf viel, waarna een begin van brand ontstond. De assistent-chemicus liep daarbij brandwonden op in het gezicht en aan zijn armen. Met behulp van buren is de gewonde naar het ziekenhuis Joannes de Deo overgebracht. Het brandje was spoedig met een brandblusapparaat ge blust. Enige instrumenten gingen verloren. Het carillon speelt Het programma dat Reinoud Heering Don derdag 24 Juni van 8 tot 9 uur ten gehore zal brengen op het carillon der St. Bavo, luidt als volgt: 1 Allegro. J. H. Fiocco. 2. a. 's Nachts rusten meest de dieren; b. Des winters als het regent; c. Heer Halewijn zong een liedekijn, Oud Ned. liederen; 3. Gavotte. J. S. Bach. 4. a. Ze wisten het wel, J. Warn: b. Een trom melaar met roden mond. F .Reylof; c. Van een smeder. H. Zagwijn. 5. Menuet. W. A. Mozart. 6. Suite Louis XV. Geo Clément, a. Les Presentations: b. La Pompadour; c. Élé gante et le Vieux Marquis; d. Scène d'en- semble. 7. Gavotte. G. Boedijn. 8. a. De dag door Uwe gunst ontvangen. C. C. Scholfield. b. Blijf bij mij. Heer, W. H. Monk. 9. Prelu dium in g, Jef. Denijn. DISTRIBUTIENIEUWS Woensdag bestaat er gelegenheid tot het af halen van distributiebescheiden te: Haarlem: Ta tot en met Th. Zandvoort: restant K. Heemstede: restant V. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 21 JUNI. BEVALLEN van een zoon: 19 Juni: G. M. van Pelt-Laan, T. de Haan-Berghuijs. 20 Juni J. M. C. Bik-van der Kop. 21 Juni: P. M. Schouten-Laadstra. BEVALLEN van een dochter: 19 Juni: W. M. Klingers-van der Putten. J. M. van Duu- ren-Beenen, H. M. M. Hofman-Vissers. 20 Juni: L. G. M. Velthuis-Meulenbeek, M. M. Meijer-van Laasen, M. P. H. Meertens-Simons D. Heijne-van der Dussen, W. van den Berg- de Haan, 21 Juni: J. van Daalen-van Wijk. ROZENSTRAAT 13 vervoert Uw meubelen en vrachten naar alle plaatsen TEL. 20020 (Adv.) Agenda voor Haarlem DINSDAG 22 JUNI Spaarne: „De zwarte piraat". 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Monsieur Verdoux", 18 j1.45, 6.45 en 9.15 uur. Palace: „Nattigheid", alle leeft2.00. 4.15. 7.00 en 9.15 uur Frans Hals: „Het geheim van de biecht". 14 jaar. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. City: „II Poverello". 14 j„ 2.00. 4.15. 6.45 en 9.15 uur WOENSDAG 23 JUNI Hotel Llon d'Or: Jaarvergadering HOV, 7.80 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoor stellingen. Aantal plaatsen in de Stads schouwburg wordt vergroot Zoals gemeld is, zijn er plannen het aan tal zitplaatsen in de Stadsschouwburg met 54 te vermeerderen door opheffing van het bestaande middenpad. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een crediet van 13.313 beschikbaar te stellen. Tevens zal de vloer bedekking worden verbeterd. De directeur van de schouwburg raamt de vergroting van de jaarlijkse opbrengst bij uitvoering van het plan op 2.884. Aan meer plaat- sengeld bij verhuring aan verenigingen, welke ruimte te kort komen, wordt 540 verwacht. De hogere recette bij uitver kochte beroepsvoorstellingen met inbegrip van vestiaire en bespreekgeld, doch onge rekend buffet- en programma-opbrengat wordt geraamd op 49 maal 47.85 of f 2.344. Verwacht wordt, dat de verande ring nog vóór de aanvang van het komende winterseizoen tot stand zal komen. Proces over ruiming van graven De ambtenaar van het O. M. bij het kan tongerecht te Haarlem mr. R. W. H. Pitlo heeft voor 29 Juni gedagvaard de heer J. Kalff, sedert enige maanden burgemees ter van Heiloo, daarvoor burgemeester van Krommenie. De heer Kalff zou ten behoeve van een' metaalindustrie, die haar bedrijf slechts kon uitbreiden indien de gemeente Krommenie haar een deel van de begraaf plaats aan het Vermaningspad wilde ver kopen', zonder zijn wethouders te hebben gehoord en zonder toestemming van de nabestaanden, goedkeuring hebben gege ven tot het ontruimen van eigen graven op deze begraafplaats. „Middenstandsproblemen" Voor een waarschijnlijk door het slechte weer niet zeer groot aantal win keliers, neringdoenden en zelfstandige ambachtslieden sprak de heer W. F. Happé gisteravond namens de Partij van de Arbeid in Brinkmann over „Middenstandsproble men". Het werd een gezien het feit dat de verkiezingen zo vlak voor de deur staan lofwaardig sober betoog, waarin eerst de factoren werden besproken die tot de hui dige „schaarste-economie" hebben geleid, die overigens volgens de P. v. d. A. aan merkelijk verschilt van de geleide econo mie die de partij zou willen voeren. Na een korte schildering van de chaoti sche toestanden waaronder de midden stand voor 1940 voornamelijk tengevolge van de moordende concurrentiestrijd ge bukt ging, behandelde spreker de maatre gelen die de P. v. d. A. zou willen nemen om deze in de toekomst te voorkomen. Hiertoe behoort zeer speciaal het rekenin» houden met het behoefte-element bij de vestigingswet kleinbedrijf die binnenkort op de helling komt. Immers, van de twee grootste vijanden van de midden stand, de beunhazerij en de filiaal- of po- liepbedrijven, die beide leiden tot een te veel aan zaken in een rayon, wordt alleen de beunhazerij door het middenstandsdiplo ma doelmatig bestreden. Het is hoog tijd hieraan te beginnen, zei spreker, want een aantal van die oude problemen steekt de kop weer op. Over de prijsbeheersing sprekende, moest de heer Happé toegeven dat deze dienst niet altijd op de juiste wijze werkte. Toch is zij dringend noodzakelijk omdat zij het enige instrument is dat de koopkracht van het publiek in stand kan houden, waarvan de middenstand op haar beurt weer geheel afhankelijk is. Na enige adviezen te hebben gegeven betreffende wat te doen wanneer de be- lastingschroef te hevig knelt, of winst marges te klein worden, riep spreker de middenstanders op zich krachtiger te organiseren. In de geleide economie, die de P. v. d. A. zich voorstelt te bedrijven zullen er publiekrechtelijke bedrijfsorgani saties moeten komen om de leiding te ge ven. Het zullen geen ambtenaren zijn die de aan de staat gedelegeerde bevoegdheden zullen hanteren, maar mensen uit het vak. Niettemin is dit centraal economisch gezag noodzakelijk, omdat niemand van ons het hele proces kan overzien, met uitzondering misschien van de leiders der grote wereld concerns die in feite ook geleide economie bedrijven. Ten eigen bate dan. Bij de geanimeerde gedachtenwisseling die na deze inleiding ontstond, kreeg spre ker het niet makkelijk. Wij releveren daar van nog zijn antwoord op de vraag hoe de P. v. d. A. tegenover de coöperaties staat. Dat standpunt wordt bepaald door de ge dachte dat de staat niet het recht heeft een bepaalde bedrijfstak te onderdrukken. Iedereen moet een eerlijke kans hebben. Overigens meende hij dat de middenstan ders zich over deze concurrentie niet teveel zorgen hoeven te maken, aangezien hun machtigste wapen het persoonlijk contact met de klant, de persoonlijke service is. SCHEEPVAART K. H. L. Salland, 20 Juni te Bahia (thuis reis). Entre Rios. 20 Juni van Hamburg (thuisreis). MIJ. NEDERLAND. Amstelstad. 16 Juni van Lorenzo Marques naar Beira. Celebes. 20 Juni te Amsterdam van Port Said. Ceram, 18 Juni van Suez naar Aden. Java, 19 Juni te Rotterdam van Port Said. Manoeran, 20 Juni te Amsterdam van Antwerpen. Mapia, 20 Juni van Singapore naar Soerabaja. Radja, 20 Juni te Durban van East London. Rempang, 20 Juni Sabang gepasseerd naar Colombo. K. P. M. Batoebahra, 19 Juni v Colombo naar Batavia. K. N. S. M. Bacchus, 19 Juni v. Parama ribo naar Amsterdam. Bree Helle, 19 Juni te Amsterdam van Bremen. Draco, 19 Juni te Oporto van Vigo naar Lissabon. Ilos, 19 Juni van Lissabon naar Hoek van Holland. Maas, 19 Juni Azoren gepasseerd van Ciudad Tru- jillo naar Antwerpen. Noordwijk, 19 Juni te Curagao van Trinidad naar Maracaibo. Orion, 20 Juni te Oporto van Rotterdam naar Lissa bon. Orpheus. 19 Juni te Fiume van Triest n. Catania. Strabo, 20 Juni te Amsterdam van Hamburg. Winsum, 19 Juni te Amsterdam v. Trinidad. Hestia, 19 Juni van Madeira naar Barbados. Stentor, 20 Juni te Piraeus van Samos naar Istanboel. Theseus, 19 Juni van Cadiz naar Gibraltar. Ariadne, 19 Juni van Tunis naar Malta. Niobe, 19 Juni van Kotka naar Amsterdam. Roelf, 19 Juni te Bordeaux van Amsterdam naar La Pallice. Danae, 19 Juni te Livorno van Napels naar Savona. Titus, 20 Juni Finisterre gepasseerd van Savona naar Amsterdam. Deo Duce, 20 Juni Holtenau gepasseerd van Amsterdam naar Kopenhagen. Vulcanus, 20 Juni Beachy Head gepasseerd van Rotterdam naar Lissabon. Euterpe, 20 Juni Holtenau gepasseerd van Kopenhagen naar Amsterdam. Trajanus, 19 Juni van Piraeus naar Kalamata. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Jaar- stroom, 21 Juni te Antwerpen van Amster dam naar Bordeaux. VINKE EN CO. Heelsum, 19 Juni van Luanda naar Pointe Noire. Ittersum. 19 Juni Perim gepasseerd van Aden naar Rotterdam. Ootmarsum, 21 Juni te Hampton Roads ver wacht. van Rotterdam. Zijpenberg, 20 Juni Ferceira Azoren gepasseerd van Rotterdam naar Cuba. HOLL. OOST AFRIKA LIJN. Klipfon- in. 20 Juni van Mombassa naar Aden Langlee Scott. 19 Juni te Kaapstad van Dur- ban naar Walvisbaay. Oranjefontein. 20 Juni te Durban van Beira naar East Londen. Chevrolet - Batch Revisies - Reparaties - Service Onderdelen - overspuiten en bijspuiten in originele Chevrolet en Buick kleuren. Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij Haarlem Plein 21 Tel. 10338 (Adv i De heer J. G. Hogenbirk jubileert De heer J. G. Hogenbirk, directeur van het bijkantoor van firma Heldring en Pierson in Haarlem, zal Dinsdag 29 Juni a.s. de dag herdenken waarop hij veertig jaar geleden in dienst kwam bij de firma Brinkman en Co. te Haarlem. Dit bedrijf werd in 1931 door Heldring en Pierson overgenomen. Het zal de Hogenbirk, die tevens voorzitter is van de commissie van beheer der Gereformeerde kerk in Haar lem op die dag niet aan belangstelling ont breken. Voot bewoners van T KLEVERPARK HAARLEM-NOORD en BLOEMENDAAl DAG EN NACHT Gemeente gaat overeenkomsten aan met de H.F.C. „Haarlem" B. en W. van Haarlem delen aan de ge meenteraad mee dat met 't bestuur van de HFC „Haarlem" onderhandelingen zijn ge voerd over ruiling van grond, ten behoeve van de aanleg van het nieuwe voetbalveld nabij de Jan Gijzenvaart. Het college stelt de raad voor een strook grond, groot on geveer 15.761 m! te ruilen, o.a. onder voor waarde, dat de voetbalclub onmiddellijk na ontvangst aan de gemeente afdraagt het be drag, dat haar door het rijk zal worden uit betaald voor de schade, welke de bezetter aan haar terreinen (derhalve niet aan tri bunes e.d.) heeft toegebracht. Mocht het bedrag lager zijn dan 40.000, dan zal de gemeente Haarlem in overleg met de HFC „Haarlem" alsdan bepalen of en in hoe verre de vereniging financieel in staat is, het verschil tussen het bedrag der toege kende schadevergoeding en 40.000 aan de gemeente te betalen. Verder wordt voor gesteld aan de voetbalclub met ingang van 1 Mei 1948 te verhuren voor de tijd van 25 jaar de gronden, waarop drie bijvelden zijn gemaakt, tegen een huurprijs van 2.000 per jaar. In 1946 besloot de tijde lijke raad aan de HFC „Haarlem" een renteloos voorschot te verstrekken, groot 100.000, ten einde de vereniging mede in staat te stellen de afgebroken tribunes en verdere opstallen te herbouwen. Het voor schot zal verstrekt worden voor ten hoogste veertig jaar, met ingang van 1 Januari 1949. Vóór 1951 zal ten hoogste 50.000 worden uitbetaald. Zodra het mogelijk zal zijn definitieve tribunes te bouwen, zal het resterende bedrag worden uitgekeerd. Te Rotterdam Is gevormd het „Curato rium voor bijzondere opheffingsarbeid" welke zich ten doel stelt, degenen, die door crisis, oorlog en werkloosheid in moeilijk heden zijn gekomen, hulp te bieden. In dit curatorium hebben zitting genomen de direc teuren of voorzitters van verenigingen, die op maatschappelijk gebied werkzaam zijn. Twee Mayers, maar niet één gedachte (Van onze correspondent te Parijs) De naam Mayer komt in Frankrijk veel voor. In de regering vindt men er al twee: René en Daniel. De eerste bezet de hoogste positie van het ministerie van Financiën en Economische Zaken, en de tweede be heert de portefeuille van Arbeid. Tussen die twee bestaat generlei bloedverwant schap René is van Joodse herkomst en Daniel Elzasser en politiek gezien, zijn de beide Mayers zelfs elkanders antipoden: de liberale minister van Financiën, die nog al eens gaullistische sympathieën worden toegeschreven, beheerst de uiterst rechtse flank van de regering en de socialistische excellentie, oud-secretaris van de S.F.I.O. en persoonlijk protégé van Léon Blum, staat op de uiterste linkervleugel. En zo personificeren de beide Mayers ae tegen stellingen tussen links en rechts, die zich ook in de Franse regering manifesteren. Wanneer René bekend maakt, dat er voor Frankrijk geen redding mogelijk is, wan neer de staat eerst zelf niet ingrijpend de eigen onderhoudskosten sociale lasten inbegrepen zal hebben gedrukt, dam haast de volgende dag Daniel zich te decre teren, dat hij nooit toe zal staan, dat er met een vinger wordt geraakt aan de nieuwe sociale wetgeving, die hij als „be langrijke overwinning der arbeiders" tot de dood verdedigen zal. En als Daniel, met zijn socialistische vrienden, de mogelijk heid oppert opnieuw overheidssubsidies in te stellen, teneinde een volgende wedloop tussen lonen en prijzen te voorkomen, dan is René er direct weer bij om te verklaren, dat nimmer het sluitend budget dat ove- ringens al lang zo hermetisch dicht niet meer is door nieuwe staatsuitgaven ge compromitteerd mag worden. En tussen die twee bekvechtende excel lenties staat daar dan de lange, schrale gestalte van Robert Schuman, wiens zware taak het is de lieve vree te handhaven tus sen zijn beide Mayers Op 't ogenblik hebben de twee Mavers hooglopend meningsverschil, zo hooglo pend zelfs, dat Maandagavond laat het Franse kabinet bijeen moest komen om te trachten het conflict van de „twee Mayers" bij te leggen. Men tracht een compromis te vinden om een openlijke botsing te voorkomen. René Mayer is tegenstander van loons verhoging en subsidies voor basis-produc ten als steenkool. Daniel Mayer is van oordeel, dat be perkte subsidies voor steenkool en een in directe loonsverhoging nodig zijn om een openlijk conflict tussen de regering en de arbeiders te voorkomen. Gallup-zege der Engelse conservatieven De Daily Express publiceerde gisteren een opinie-onderzoek, om aan te tonen welk procent van de Britten conservatief zou stemmen indien op dit ogenblik alge mene verkiezingen waren gehouden. Het opinie-onderzoek van de Daily Express, dat werd ingesteld in de eerste week van Juni, vroeg de volgende vragen te beantwoorden: „Indien er de volgende week een algemene verkiezing gehouden zou worden, hoe zoudt u dan stemmen, in dien er drie candidaten waren, conserva tieven, socialisten en liberalen? De uitslag was: Conservatieven 49 pet.; Socialisten 38 pet.; Liberalen 13 pet. peemstede Met pensioen In verband met het bereikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd is door de burgemeester van Heemstede met ingang van 1 Juli a.s. aan de hoofdagent van poli tie E. Kieft eervol ontslag verleend. Heemsteedse motorbrigade had succes Bij de in Hilversum gehouden betrouw- baarheidsrit voor solomotoren en motoren met zijspancombinatie, waarbij een afstand moest worden afgelegd van pl.m. 225 km over vlakke- en zandwegen, heeft de deel nemende motorbrigade der Heemsteedse politie grote successen geboekt. In de soloklasse behaalde de hoofdagent van politie, Meulman, bij een deelneming van 50 rijders, de twaalfde prijs. In de zij- spanklasse wist het duo der agenten Wei- tenbergKeur, na loting de vierde prijs te behalen, bij een deelneming van 60 com binaties. Zij kregen evenveel strafpunten als de winnaar van de derde prijs. Burgerlijke stand van Heemstede ONDERTROUWD C. H. Brants en D. Cava- lini; P. J. Korthals en Jonkvrouwe V. van Lennep; F. Smol en E. C. M. Sabelis; H. Broekema en A. H. Kwappenberg; H. D. Mul ler en M. E. M. Witteveen. GETROUWD: F. A. M. Lobman en E. T. M. van der Sman; E. H. van Kuijk en M. A. van Boekholte: J. H. A. Meijer en J. van Houten; C. de Moei en K. A. Stolwijk; H. de Carpen- tier en G. E. Turenhout. BEVALLEN: G. KooijmanKokkelkoren, d.; E. C. v. d. Post—Gecrlings, z.; J. M. v. En gelenvan Rijn, d.; A. H. BolierLindeman, z.; C. W. M. Rhee—Huijg, z.; S. A. E. Baron van Hardenbroek van AmmerstolStolte. d.; F. A. VerjaalBik, d.; M. van SpanjeBal, zoon. OVERLEDEN: A. C. Schabbing echtgenote van Rusman, v., 74 j.. zonder ber., Talma- straat 5, Heemstede; T. Blikslager. 51 jaar, accountant. Bronsteeweg 39, Heemstede; E. C. S. Hendriks, 7 j., zonder ber.. Achterweg 5, Heemstede. Bloemendaal PROPAGANDA-AVOND W. F. A. De afdeling Bloemendaal van de World Friendship Organisation zal op Zaterdag 26 Juni een propaganda-avond houden in de aula van het Kennemer Lyceum, waaraan de Haarlemse Hawaiian muziekvereniging haar medewerking zal verlenen. Amsterdamse Beurs Slotki-err Openings gisteren koersen KonlnklUke OÜe 341% 341:X 294% 294% 261 164% 16454 Fokker Nederlandse Ford 351 Nederlandse Kabel 279 v. Berkel's Patent 125 Scheepvaart-Unie 189% 18834 rioll.-Amerika Lijn 200% Deli Maatschappij 158J4 158% H. V A 231 22954 A'dam Rubber 164% 165% Ned. Handel Mt).. 157 $4 N.-I. Handelsbank 120 Billiton MU U 481 Kort en Bondig J In Vlissingen zijn twee gemeentewerk lieden in een put door rioolgas bedwelmd. Zij zijn naar een ziekenhuis overgebracht. Voor beiden bestaat levensgevaar. Drie-vierde gedeelte van het personeel der Staatsdrukkerij in Den Haag zal een week lang elke dag een uur overwerken en het hierdoor verdiende geld afdragen aan de U.N.A.C. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft ingesteld de functie van adviseur, belast met het toezicht op de van rijkswege gesubsidieerde symphonie- orkesten. Benoemd is dr. C. L. Walther Boer te 's Gravenhage. die deze functie zal ver vullen naast zijn ambt van inspecteur voor het muziekonderwijs. Onder de spoorbrug over de Muider- straatweg bij Diemen is dc 50-jarige heer D. T. uit Naarden met zijn auto in volle vaart tegen een autobus gebotst. De auto werd zwaar beschadigd. De heer T. kreeg een schedelbasisfraetuur en is in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis in Amsterdam overgebracht. Er is enige stagnatie geweest bij de in voer van Streptomycinc. Deze stagnatie is inmiddels opgeheven. Maatregelen worden genomen om een reserve te vormen, ten ein de een eventueel tekort op te vangen. Met ingang van 1 Juli wordt het post- wisselverkeer met de Verenigde Staten van Amerika in beide richtingen hervat op de beperkende voorwaarden, die ook gelden in het overige postwissel verkeer met het bui tenland. Er wordt aan herinnerd, dat op 1 Juli de frankeerzegels van het type Lebeau (de z.g. Duifjeszegels) ongeldig worden en niet meer voor frankering mogen worden ge bruikt. Dc Nederlands Indische postadministra tie deelt mede. dat het nog herhaaldelijk voorkomt, dat de afzenders van postpakket ten in Nederland naar Indië verzuimen op de adreskaarten aan te geven, hoe in geval van onbestelbaarheid moet worden gehandeld. Het telefoonverkeer tussen Nederland en Algiers, Frans Marokko, Tunis en Tanger is heropend. Met ingang van 20 Juli zal de Finse Luchtvaartmaatschappij een dienst openen tussen Helsinki en Amsterdam met Douglas DC-3 toestellen. HAARLEM EN OMGEVING B. en W. van Haarlem stellen de gemeen teraad voor te benoemen tot tijdelijk leraar in de staatswetenschappen aan de HBS a met vijf-jarige cursus mr. J. Blankenaar te Lei den en tot onderwijzeres bij het openbaar voorbereidend lager onderwijs mejuffrouw A. M. van Haaren. Voor hef tijdvak van 1 September 1948 tot en met 31 Augustus 1949 stellen B. en W, van Haarlem de gemeenteraad voor te be noemen lot lerares Engels en Duits aan het Coornhertlyceum mejuffrouw M. J. E. Nies ten en tot leraar in de wis- en natuurkunde aan dit lyceum de heer J G. Dijkman en voor hetzelfde tijdvak tot tijdelijk leraar in de geschiedenis aan het Lorentzlyceum de heer D. J. Roorda. allen te Haarlem. De kerkeraad der Gcref. Gemeente te Lisse heeft op het drietal geplaatst de theol. can didaten F. J. Dieleman. J. v. Dijke en F. Mal- lan, allen te Rotterdam. Tot leraar aan de Chr. Landbouwwin- terschool te Hoofddorp is benoemd de heer R. P. H. P. v. d Schans, te Drongelen. De Plaatselijke Raad Haarlem van de Nationale Vrouwenraad houdt Donderdag 24 Juni een oriënteringsbijeenkomst in Re staurant Brinkmann. Grote Markt, Haarlem, waar vijf vrouwen van verschillende poli tieke partijen het standpunt van haar partij t.a.v. de rechtspositie van de vrouw zullen uiteenzetten. De 10.000ste bezoeker van de tentoon stelling van de Vrede van Munster in het museum Prinsenhof te Delft was de heer Cornelis van der Stad uit Haarlem. Hij ont ving enige geschenken. Aannemersbedrijf vraagt voor haar hoofdkantoor een er varen STENO-TYPISTE geschikt om de leiding van de afd. correspondentie op zich te nemen. Leeftijd 25-30 jaar. Talenkennis vereist. Indienst treding per 1 Juli of eerder. Uitvoerige soil, met verlangd salaris onder no. Bekwame STRIJKSTER en FLINKE MEISJES gevr. voor alle afdelingen Aanmelden: EERSTE HAARLEMSCHE STOOM WASSCHE- RIJ N.V., Kampersingel 50-56, Haarlem. DIJKSTRA'S METAALWARENFABRIEK vraagt voor spoe dige indiensttreding KOPER BANKWERKERS bekwame, aankomende en leerlingen en een MONTEUR Aanmelden: Spaarne 65 van 95 uur. De N-V. Chemische Industrie „RIDS" heeft plaats voor: Schrift, of pers. aanmelding: afd. Personeelszaken, Zijlweg 103-105, Haarlem. NEDERLANDSE METAALGIETERIJEN, Herenweg, Heem stede, vragen voor spoedige indiensttreding: 1 AFBRAMER 1 METAALSMELTER t KOPERVORMER EN ENIGE JONGE WERKKRACHTEN om in het gieterijvak opgeleid te worden. Handelskantoor te Haarlem vraagt MANN. ADMINISTRATIEVE KRACHT Leeftijd 25 jaar. Vereist Praktijkdiploma Boekhouden en kennis van moderne talen strekt tot aanbeveling. Brieven met volledige inlichtingen en verlangd salaris onder no. 1085 bureau van dit blad. die dit jaar Sn het bezit komen van een einddiploma H.B.S.. O.H.S. of M.U.L.O. en belangstelling hebben voor een werkkring in het bankbedrijf, worden uit genodigd reeds thans te solliciteren bij de Nederlandsch Indische Handelsbank N.V. Brieven met volledige inlichtingen te richten aan haar Hoofdkantoor SINGEL 250. AMSTERDAM-C. Delicatessenihandel J. BOENDER ZN.. Binnenweg 199, Heemstede, Tel. 28715 vraagt ie BEDIENDE kunn. etaleren en lakschrijven. Zelfst. werkkring. Hoog loon. gevraagd FIJN WASSERIJ ROOKMAAKER, Frankestraat 27, Haarlem Gevraagd voor direct voor ons nieuwe atelier Spaarne 13 Aanmelden van 9-12 en van 2-5 of na 7 uur M. van Heemskerkstraat 52 zwart Speciaal huls ln: KARPETTEN TAFELKLEDEN DIVANKLEDEN DEURMATTEN LOPERS KLEEDJES, en; iblj de Zblweg) Haarlem Gevraagd voor direct een ADM. KRACHT (vr.) bekend met loonadministratie (soc. wetten) en typen. Sollicitaties aan het Aannemersbedrijf VAN VEMDE TE BEEST. Herenweg 183, Heemstede. Op UITGEVERSKANTOOR is plaats voor een jongste of aankomende Alleen zij. die na grondige opleiding tn staat zijn de hun opgedragen werkzaamheden zelfstandig te verrichten, komen in aanmerking. Kenaupark 2. Haarlem, tel. 17009. Voor hen, die handig zijn in hulsvüjtwerk Brieven onder no. 1087. Aangeboden op een prettig punt aan de Bronsteeweg een vrij bovenhuis, bevattende vier kamers, keuken en W.C. plus vrije zolder, enig bewoner, beneden kantoor, ln ruil voor een groot huis op de Heemsteedse Dreef, Herenweg of omtrek of Aerdenhout. Brieven no. 1073. GEVRAAGD te koop of in pacht. Brieven onder no. 1 4 bur. van dit blad. Te koop 3 pers. Autocabine in goede staat, z. g. a. n. Handlier met draad. A. G. van Elk, Haar- lemmerliede, Liewegje 24, tel. Haarlem 10518. NASSAULAAN 17 TEL. 18067 b.g.geh. 27168 Wij leveren regelmatig PRIMA MELK1JS ln vier smaken vanille, mokka, frambozen en vruchten, in vol doende hoeveelheid in pakjes van 10 cent. Ltr ver pakt 58 cent, hele Ltr f 115 verpakt, schepijs ln bussen van 4 en 5 Ltr f 1.02 per Ltr. Wij zoeken voor Velsen en omstreken WEDERVER- KOPERS en STRAATVENTERS, tegen hoge provisie Levering gegarandeerd.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3