De restauratie van de Vishal SCHRIJFMACHINE Groentjes 2 WOENSDAG 23 JUNI 1948 HAARLEMS DAGBLAD 3 De Hal kan later gebruikt worden als tentoonstellingsruimte De Vishal naast de Grote Kerk te Haar lem wordt al sinds enkele jaren niet meer gebruikt. De Haarlemse huismoeders ko pen nu de vis aan huis, of in de winkels •an de handelaars. Vroeger gingen zij (of lieten het aan haar mannen over) naar de Vismarkt, om daar het zee- en rivierban ket te kopen. In de hal werd zee-, op de Riviervismarkt (aan banken) riviervis verkocht. De marktmeester was tevens af slager voor partijtjes vis die voor het vis- huisje naast de Vleeshal op de Grote Markt (nu een boekhandel) bij afslag verkocht werden. In de oorlogsjaren is nog getracht de vishal wat nieuw leven in te blazen, maar succes heeft dit niet gehad. Toch wil het gemeentebestuur de Vishal niet laten afbreken. He£ is een oud typisch gebouw dat daardoor historische betekenis heeft gekregen. De bouw dateert uit 1769. Vroeger werd daar ter plaatse het dieven- kerkhof gevonden'. Het zou overigens een flinke vergroting van het plein geven als het gehele bouwwerk gesloopt werd. Het ligt in de bedoeling om de Vleeshal de toekomst te bestemmen voor huis vesting der Stadsbibliotheek en Openbare Leeszaal. De tegenwoordige ruimte waar over deze op het Prinsenhof de beschik king heeft is te klein geworden en boven dien is die op den duur nodig voor andere diensten die in het Stadhuis gevestigd zijn en die uit hun lokalen gaan groeien. Maar ook de Vleeshal brengt voor de Bibliotheek en Leeszaal geen afdoende oplossing van het ruimte-probleem. Daarom wil men de Vishal bestemmen tot leeszaal. Later is er ook nog een plan gemaakt n op de hoek van de Grote Markt en Houtstraat een nieuw gebouw voor de Bi bliotheek en Leeszaal te zetten. Alles is evenwel voorlopig geweest, een beslissing is niet genomen en nu de stand van de gemeentefinanciën slecht en de positie der bouwmaterialen ook nog niet veel verbe terd is, zal er voorlopig wel niets van ko men. Wel was het nodig om het dak van de Vishal te restaureren, want anders gaat de tijd het gebouw slopen. Dit werk wordt thans uitgevoerd. Het betreft hier in het bijzonder het herstel van de bekapping. Bij de gemeente is de vraag gerezen of het mogelijk zou zijn de gerestaureerde Vishal productief te maken zonder daar mee een beslissing te nemen over de toe komstige bestemming van het gebouw. Een handelaar in antiek wil het kantoortje van de marktmeester huren als verkoop ruimte. Er is tentoonstellingsruimte in onze stad tekort. Nu wordt overwogen of het mogelijk is de Vishal te bestemmen voor eenvoudige tentoonstellingen, bijvoor beeld van pluimvee. Ook is gedacht aan de mogelijkheid om schilders in de gele genheid te stellen daar hun kunstproducten uit te stallen om onder de bezoekers ko pers te zoeken. In enkele andere steden doen schilders dit ook en niet zonder re sultaat. Het zal dan nog moeten blijken of zo'n kunstmarkt ook in Haarlem zal „aanslaan". Wij hadden daarover een gesprek met een bestuurslid van het tekencollege „Kunst zij ons Doel". Deze verzekerde dat men over dit denkbeeld nog geen contact met zijn organisatie gezocht had. Persoonlijk verwachtte hij er niet veel van omdat wat in een wereldstad wel gaat, nog geen succes in Haarlem verzekert. Hij achtte het EXAMENS Chr. Lyceum. Geslaagd zijn voor het eind-examen afde ling gymnasium van het Chr. Lyceum voor diploma A de dames J. A. Blom, G. M. Duy- vendak, A. Hoorweg, C. Ch. van Houwe- lingen Rijkhoek en E. de Vita en-de heren H. D. Bakker, A. J. Dondorp, P. Rippen en H, J. Vermey. Geslaagd zijn voor diploma B: mej. M. R. Lindeboom en de heren A. van Haeringen, H. Nyenhuis, J. de Ruiter en N. Ch. Veldhuis. Afgewezen 1, verlengd examen 2. Begrafenis A. Knibbe Op de Noorderbegraafplaats aan de Ver- gierdeweg had gistermiddag onder grote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de 21-jarige A. Knibbe, die op 12 Juni bij het zwemmen te Zandvoort is verdronken en wiens lijk later bij Wijk aan Zee aanspoelde. In de aula werd het woord gevoerd door ds. A. Dondorp Geref. predikant te Heemstede en de heer D. A. J. Spek, voorzitter van het Haarl. Chr. Mannenkoor. Een familielid dankte voor de belangstelling en het medeleven dat de fami lie heeft ondervonden. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 22 Juni 1948 ONDERTROUWD: 22 Juni. C. de'Ronde en G. Pesman. GEHUWD: 22 Juni, L. Slosser en H. de Vries. BEVALLEN van een zoon: 19 Juni, N. M. E. van HardeveldFilippo: 21 Juni. M. Kies kampvan Es; A. SoederhuizenDaim: 22 Juni, J. RietbergenWolsheimer; G. S. Vijf schaftvan Berneveld. BEVALLEN van een dochter: 18 Juni, E. SchautSpeijker; 21 Juni, C. Roubosvan Driest: H. M. Buurvan der Linden: A. L. van der Vossen—Kruijssen, 2 d.; 22 Juni, P. C. BronkhorstSmit; W. J. J. Hoekstra Lips. OVERLEDEN: 18 Juni, H. B. van der Heijde, 70 j.. Schotersingel; 21 Juni, P. M. de Ruig, 11 m.. Schalkwijkerstraat; J. M. B. Lommerse, 30 d., Kamperlaan. Ze was ruim een jaar en toen was ze al zindelijk vertelde ons een moeder met enige trots. Maar nu had ze ook zo'n echt toiletstoeltje van v. Weert DQVeetó* VOOR DE BABy Agenda voor Haarlem WOENSDAG 23 JUNI Hotel Lion d' Or: Jaarvergadering HOV, 7.30 uur. Gem. Concertgebouw: Leerlingen uitvoering Haarlems Muziekinstituut. Spaar- ne: „De zwarte piraat", 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Monsieur Verdoux", 18 j., 1,45, 6.45 en 9.15 uur. Palace: „Nattigheid", alle leeft., 2.00. 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: .Het geheim van de biecht", 14 jaar, 2.30, 7.00 en 9.15 uur. City: „11 Poverello", 14 j., 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. DONDERDAG 24 JUNI Restaurant Brinkmann: Plaatselijke Raad van de Nationale Vrouwenraad, oriënterings bijeenkomst, 8 uur. Bioscopen: Middag- en tvondvoorstellingen. evenwel niet uitgesloten dat er schilders zullen zijn die ook deze gelegenheid om in contact te komen met kopers willen aan grijpen. Gelet op de geringe kooplust der Haarlemmers voor schilderijen verwachtte hij evenwel niet veel succes daarvan. Al deze hier opgesomde plannen hebben evenwel nog een voorlopig karakter. Het is aan te nemen dat B. en W. er binnen kort een voorstel over aan de raad zullen doen. Bij de restauratie van de Vishal, die thans in uitvoering is, wordt met die plan nen evenwel nog geen rekening gehouden. IJNAC vraagt nog middag collectanten Er zijn thans voldoende collectanten en collectrices voor de ochtend van de_ UNAC- collecte die Zaterdag aanstaande gehouden wordt, maar voor de Zaterdagmiddag kan men nog een groot aantal collectanten dames en heren gebruiken, omdat stad en omgeving dan nog intensiever „be werkt" moeten worden. Denkt u aan de inzet van deze collecte en geeft u alsnog op bij de U.V.V. ten stadhuize, die veler aanmelding -gaarne tegemoet ziet. Joe Louis, de wereld-bokskampioen zwaar gewicht, legt in zijn hoofdkwartier in New Jersey de laatste hand aan zijn training voor zijn vuistgevecht tegen Joe Walcott dat vanavond in het Newyorkse Yankee stadion plaats vindt. De „brown bomber" verdedigt hiermee voor de tweede maal zijn titel tegen Walcott en hij heeft ver klaard dat het in elk geval zijn laatste wedstrijd zal zijn. Boottocht voor lichamelijk gebrekkigen Een gezellige drukte heerste er vanmor gen aan de Spaarndammerweg, waar licha melijk gebrekkigen uit alle delen van de stad bijeenkwamen, die deelnemen aan de jaarlijkse boottocht van de Eerste Hulp vereniging „Sneiverband". De bootcom missie had in de afgelopen maanden hard gewerkt aan de voorbereiding en zij genoot de medewerking van velen. Vandaag wa ren ouderen aan de beurt, die een tocht naar Purmerend maken en Donderdagmor gen vertrekken kinderen van het Spaarne 'om een dagje prettig uit te gaan. Meer aardbeien, lagere prijzen De aanvoer op de aardbeienveiling was gisteren buitengewoon groot. Van 4 uur af tot ruim 7 uur werd er onafgebroken ge veild. De prijzen lagen weer iets lager en draaiden rond de 2.70 per slof. Enkele mooie partijtjes kwamen tot ten hoogste 3.30. De Mizzi Schindler kwam nog even hoger, maar de aanvoer hiervan neemt ook toe; er werd voor deze uitstekende soort van 3 tot 4.10 betaald. Door de vele regen van de laatste dagen is de kwaliteit iets achteruit gegaan en komt „het rot" op de voorgrond. Om de koper in de gelegenheid te stellen de partij te keuren, wordt er nu weer van iedere wagen een slof „gekeerd" en kan men zien of onder en boven gelijk zijn. Bij vele mankeert hier nog wel eens wat aan. JUBILEUM A. J. LA MAiTRE. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer A. J. La Maitre bij de N.V. Lourens Coster als courantbezorger in dienst trad. Naar aan leiding van deze gebeurtenis werd hij heden ochtend door de directie ontvangen en toe gesproken, waarna hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud werd uitgereikt. Deviezenverlies van een kwart millioen Voor de bijzondere politierechter te 's-Hertogenbosch heeft terecht gestaan de textielhandelaar A. P. te Eindhoven, die textiel, welke voor export bestemd was, op de binnenlandse markt had verkocht. Hij nam bovendien nog textielpunten voor deze goederen in ontvangst en berekende zijn detaillisten 100.000 te veel. Export der goederen zou 250.000 aan deviezen opgeleverd hebben. De officier van justitie eiste verbeurdver klaring der in beslag genomen goederen, een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden en een geldboete van 25.000. De bijzondere politierechter veroor deelde P. conform de eis voor wat betreft verbeurdverklaring en voorwaardelijke ge vangenisstraf. De geldboete werd bepaald op 15.000. Rus maakt amok In Wenen is een jeep van de interna tionale militaire patrouille beschoten door een Russisch soldaat, die blijkbaar niet goed bij het hoofd was. Een Fransman werd ge dood, een Rus en een Amerikaan zijn ge wond. De man werd door de Amerikaanse politie ontwapend en gearresteerd. Sport in 't kort HAARLEMS HONKBALNEGENTAL. Het honkbalnegental van Liverpool, dat Zon dag tegen het Amsterdamse negental speelt, komt Maandagavond uit tegen het Haarlemse negental op het EDO-terrein. Het Haarlems negental is als volgt samengesteld: werper: J. Smidt (SC Haarlem): vanger: J. Geurts (Schoten): le honk: G. Hogenbos (HHC); 2e honk: H. Keulemans (Schoten); korte stop: J. Odenthal (EDO); 3e honk: F. v. d Berg (EDO): linksvelder: J. Voetelink (SC Haar lem) aanvoerder; middenvelder: T Gaart- man (HHC); en rechtsvelder: M. Jole (SC Haarlem). Reserves: P Duinker (HHC), J. Ferment en E. Koster (SC Haarlem) en J. Hoefsmit (Schoten). De aanslagen voor bijzondere heffingen Een soepeler instructie voor de inspecties In een resolutie betreffende de inning van de bijzondere heffingen heeft zo meldt het Handelsblad de minister van Financiën nadere richtlijnen ten behoeve van 'de belastinginspecties vastgesteld. Het is aldus wordt gezegd noodzakelijk, dat er na de vaststelling van de voorlopige aanslagen naar wordt gestreefd, dat vóór 1949 komt vast te staan, welke bedragen daadwerkelijk mogen worden ingevorderd. Met een eenvoudig beroep op art. 10 der wet op de invordering kan niet worden ge rechtvaardigd, dat de aangeslagenen wor den gedwongen, vaak met grote bezwaren, hoge bedragen wegens de heffingen op te brengen, van welke later zou blijken dat ze niet verschuldigd zijn. Daar het uitgesloten is, dat vóór genoemd tijdstip de bezwaar schriften zijn afgedaan, acht de minister de volgende handelwijze nodig: Voor zover omtrent <ie punten van ge schil bij oproep geen overeenstemming kan worden verkregen, treft de Inspecteur, zo veel mogelijk in overleg met de aangesla gene, een regeling in die zin, dat het be zwaarschrift voorlopig buiten verdere be handeling blijft, doch dat voor een in rede lijkheid te bepalen gedeelte van de aan slag de invordering wordt opgeschort, zon der dat deswege rente verschuldigd zal zijn; hierbij zal een soepele houding moeten worden aangenomen. Het bezwaarschrift blijft dan voorlopig rusten. Aan de op schorting van de vervolging mogen geen voorwaarden worden vex-bonden, die voor de belanghebbenden werkelijk bezwaarlijk zijn. Deze soepele handelwijze mag niet wor den toegepast: a. indien boven alle twijfel vaststaat, dat de bezwaren alle of grotendeels ongegrond zijn; b. indien belanghebbende ten volle in het gelijk kan worden gesteld; c. indien be langhebbende reeds meer heeft betaald dan het bedrag waarover overeenstemming be staat, waarbij hem het volgens bewering teveel betaalde zelfs in principe terug moet worden betaald; d. bij verschil van mening over de vraag of al dan niet van onoirbare aanwas sprake is. Sub a en b vindt alleen toepassing, indien geen diepgaand onder zoek daartoe nodig is. Zolang de opschorting van de invorde ring duurt, moet de geblokkeerde rekening onaangetast blijven. Bedoelde opschorting heeft in feite de betekenis van een voor lopige vermindering van de voorlopige aanslag, hetgeen o.a. van belang is voor het berekenen van de termijnen. In uitzonde ringsgevallen kunnen bijzondere moeilijk heden steeds worden ondervangen door het bezwaarschrift op de gewone wijze af te doen. STUDENTENFEDERALISTEN NIET VER BONDEN MET EEN POLITIEKE PARTJI. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Stu dentenfederalisten wenst bekend te maken, dat de studentenfederalisten zich niet ver bonden achten met enige politieke partij, ook al heeft deze partij in een of andere vorm de verwezenlijking van een federatieve maatschappij-organisatie in haar programma opgenomen. Voorts betreuren de studenten federalisten het, dat „sommige aanhangers van de federalistische gedachte gemeend hebben om hun streven te moeten koppelen aan een bepaalde partijpolitieke groepering". Gemeenteraad van Velsen De raad tegenover de burgemeester De raad van Velsen heeft Dinsdagavond na een vrij uitvoerig debat met 21 tegen 6 stemmen (alle wethouders stemden voor) een motie aangenomen, waarin de raad zich uitspreekt tegen de toekenning van een be drag van f 1850 aan de burgemeester mr. M. M. Kwint als tegemoetkoming in de kosten „wegens het niet kunnen krijgen van een hem passende woning in 1946". Verschillende voorstemmers dezer motie waren van mening, dat de woning, die de burgemeester indertijd had, aan de eisen voldeed. Ook in 1946 is deze aangelegen heid reeds in de raad ter sprake gekomen. Ook toen sprak de meerderheid van de raad zich uit in een motie waarin de hou ding van de burgemeester gecritiseerd werd. De burgemeester refereerde zich aan het oordeel van de minister. Verder werd in deze vergadering door de wethouder der bedrijven, de heer A. J. van Leusen, medegedeeld, dat de toestand van de reserve gaszinker onder het Noord zeekanaal zeer slecht is. De gemeente heeft nu geen reserveleiding meer en «Is er dus iets aan de leiding naar de Hoogovens gaat haperen, zit Velsen in het donker. Plannep om voorzieningen te treffen zijn bij B. en W. in studie. Geldmarkt blijft ruim De onlangs op de geldm/rkt ingetreden ontspanning, waardoor de daggeldrente tot 4% kon worden verlaagd, heeft zich in de afgelopen week kunnen handhaven, ten dele nog als gevolg van het feit, dat de houders van beleggingsrekeningen per 1 Juni de vrije "beschikking over 20% van hun tegoeden hebben gekregen. De datum van 20 Juni, de maandelijks terugkerende vervaldag van belastingsbetalingen, heeft dit keer minder zwaar gedrukt dan vorige maanden en is vrijwel geruisloos aan de geldmarkt voorbijgegaan. Deze is vol doende ruim gebleven, hetgeen ook blijkt uit de jongste weekstaat van de Neder landse Bank, afgesloten per 21 Juni. waarop de post beleningen met 1.3 millioen tot 145.1 millioen gulden is teruggelopen. De omloop van nieuwe bankbiljetten is voor de derde maal in deze maand ge daald en wel van 2924,5 tót 2909.4 millioen gulden, waarmede de circulatie echter nog 17.5 millioen gulden boven de stand is van een maand geleden. Amsterdamse Beurs Sint koer.» Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 341 341% 292 292% 261 262% A. K. U 164 163% Fokker Nederlandse For4. 353 Nederlandse Kabel 279 v. Berkel's Patent 1254 Scheepvaart-Unie 188% Holl.-Amerika Lijn 198 Deli Maatschappij 158 1584 H. V. A 229% A'dam Rubber 164 163 Ned. Handel Mij 1584 N.-I. Handelsbank 118% Billiton Mij II 480 SCHEEPVAART K. N. S. M. Orion, 21 Juni te Lissabon van Oporto naar Tanger. MIJ. NEDERLAND. Borneo. 20 Juni van Sjanghai naar Los Angeles. Lawak. 16 Juni van Seattle naar Vancouver. Poeloe Laut. 21 Juni Gibraltar gepass. van New York naar Port Said. Riouw. 19 Juni te Genua van Mar seille naar Port Said. HOLL. OOST AFRIKA LIJN. Klipfon tein. 20 Juni van Mombassa naar Aden. Langlee Scott. 19 Juni te Kaapstad van Dur ban naar Walvisbaai. Oranjefontein. 20 Juni te Durban van Beira naar East Londen. HOLI, WEST AFRIKA LIJN. Hilver sum, 19 Juni van Matadi naar Lobito. OCEAAN Alcinous. 20 Juni te Liver pool van Newport naar Hongkong. Bencrua- chan. 19 Juni te Aden van Hongkong naar Rotterdam. Glengarry, 18 Juni van Port Said naar Rotterdam. Polyphemus, 20 Juni te Singapore van Batavia naar Amsterdam KON. HOLL. LLOYD. Rijnland, 21 Juni te Pernambuco op uitreis. Heemstede Ouden van dagen maakten heerlijke toer Niet minder dan 317 oudjes hebben in 9 grote touringcars Dinsdag een uitstapje gemaakt dat hen nog lang in het geheugen zal blijven. Des morgens te 11.15 vertrok ken zij via Aerdenhout en Noordwijk over Wassenaar naar Den Haag om vervolgens door te gaan naar Rotterdam. Intussen hadden in de touringcars al enige tracta- ties plaats gehad en in Rotterdam werden de gasten opgewacht door de motorpolitie om de wagens veilig door het drukke ver keer te loodsen. Natuurlijk werd de Maas tunnel bezichtigd en nadat men de beide Maasoevers met de grote zeeschepen had bewonderd, werd een bezoek gebracht aan de diergaarde Blijdorp. Eerst werd de in wendige mens versterkt met heerlijkheden door een Heemsteedse bakker per auto naar Rotterdam gebracht en daarna werd het dierenpark met een bezoek vereerd. Na deze rondwandeling die enige uren duurde werd in de beste stemming de terugtocht aanvaard. Deze ging door de bloeiende Haarlemmermeerpolder en men kwam om kwart over acht in Heemstede aan. Hier werden de oudjes opgewacht door het Fan farecorps „Excelsior" dat hen met vrolijke muziek verwelkomde. Honderden belangstellenden hadden zich verzameld om de reizigers te begroeten. Een en ander maakte een opwekkende in druk bij de oudjes en bij velen was de energie nog zo groot dat zy zich op de to nen van de muziek aan een dansje waag den, daartoe aangemoedigd door de burge meester die trouwens zelf meedeed. Nadat een der deelnemers het comité en alle ingezetenen dank had gebracht voor dit prachtig geslaagde feest dat naar zijn mening wel het allermooiste was sinds de bevrijding en waarvan allen volop hadden genoten, zocht ieder zijn eigen woning weer op. DE U. N. A. C.-COLLECTE. Ieder die zich voor Heemstede als col lectant wil opgeven ten behoeve van de U. N. A. C.-collecte welke a.s. Zaterdag gehouden wordt, kan zich daartoe aanmel den bij de heer A. Verdonkschot, Bosb. Toussaintlaan 15, alhier. BINNENLAND De Prinses-regentes ral op 1 Juli op het Binnenhof in Den Haag aan de Luchtstrijd krachten de nieuwe vlag uitreiken, welke ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Militaire Luchtvaart bij Koninklijk Besluit is vastgesteld. Het Prins Bernhardfonds, afdeling Indo nesië heeft f 10 000 ter beschikking gesteld voor de in Nederland studerende Indonesiërs ten einde deze studenten in staat te stellen op ruimer schaal deel te nemen aan het geestelijke en culturele leven van Nederland. De Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der Tuberculose zal Woensdag 30 Juni in Groningen een algemene vergadering houden. De agenda vermeldt de verkiezing van een voorzitter, daar dr. L. C. Kersber gen. wegens de tot stand gekomen reorgani satie van de vereniging, zijn mandaat ter beschikking stelt. De vroegere politiecommissaris te Heer len, G. J. H. S.. tegen wie voor het Bijzondere Gerechtshof te Maastricht zeventien jaar gevangenisstraf was geëist, is wegens hulp verlening aan de vijand cn het opzettelijk blootstellen van anderen aan maatregelen van de vijand veroordeeld tot zes jaar ge vangenisstraf met ontzetting uit beide kies rechten cn ontzegging van het recht, een ambt bij de Nederlandse politie te bekleden. De opvarenden van het m.s. „Indra- poera". dat Maandag uit Batavia naar Nederland vertrok met militairen op thuis reis aan boord, kunnen in Port Said post ont vangen, mits deze uiterlijk 4 Juli gepost is. Het schip wordt omstreeks 20 Juli te Rotter dam verwacht. De directeur van een scheepswerf in Krimpen aan de IJsscl is onlangs door het Bijzonder Gerechtshof veroordeeld tot f 20.000 boete omdat tijdens de bezetting op de werf oorlogsmateriaal voor de Duitsers was ver vaardigd. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft deze straf veranderd in een half jaar gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Vier Britse motortorpedoboten, die Donderdag uit Engeland vertrekken, zullen achtereenvolgens een bezoek brengen aan Vlissingen, Amsterdam, Wilhelmshaven, Kiel en Stockholm. Dinsdagavond om 10 uur is het m.s. „Oranje" met ruim 800 opvarenden naar Indonesië vertrokken. Aan boord bevond zich een aantal musici, dat in dc Oost het radio-symphonisch orkest zal vormen. Dit orkest zal onder leiding van Yvon Baarspul voor de Indische radio optreden. HAARLEM EN OMGEVING De Jaarvergadering van de Grote Hout straatvereniging gaat op Donderdag 24 Juni niet door. zij is uitgesteld tot Donderdag 1 Juli in hotel „De Leeuwerik". In Hilversum Is een betrouwbaarheids- rit gehouden over een afstand van 225 k.m. Aan de wedstrijd voor motoren met zijspan namen D. v. d. Bosch en M. H. Dekker van de Haarlemse politie deel. Zij wonnen de tweede prijs met elf strafpunten. De eerste prijswinnaars hadden tien strafpunten. Zondag 27 Juni gaan de bruidsdagen in voor het echtpaar J. KloosterPrins, wonen de Thorbeckestraat 10 in Haarlem, dat op 11 Juli zestig jaar getrouwd is. De bruid is 79 jaar en de bruidegom 82 jaar. Het echtpaar heeft twaalf kinderen, zeventig kleinkinde ren en zes en twintig achterkleinkinderen. Leden van de vereniging „Ilacrlcm" zullen op Zaterdag 3 Juli een bezoek aan Enkhuizen brengen. Na aankomst zullen zij op het stadhuis door dc burgemeester ont vangen worden. Des middags wordt een be zoek gebracht aan de Westerkerk en da Drommedaris. Vrijdag 25 Juni, 8 u„ Jans straat 85 K. ROZENDAL over: „De toekomst van Israël". WONINGRUIL Aangeboden: ruime woning te Zaandijk. Huur f 5 p. w„ voor dito te Haarlem. Huur eventueel tot f 6 a f 6.50 p. week. Brieven no. 1092. Te koop gevraagd: portable bij voorkeur Underwood. Br. met opgaaf van prijs en jaar van aanschaffing no. 1094. GEWICHTSAFNAME en behandel, volgens afspr. I Instituut TIDDENS Emmastr. 18. A'dam-Z. Tel. 92287. Gevest. 1931. afk. R. A. F., geh. compl. (mast, zeil enz.) aang. f 75 p. stuk. PARREREN, M. van Heemskerckstraat 25 Haarlem. Géén correspondentie! Weg dat mes Weg die speld. Juist dat kleine spiraal- veertje, dat is toch zo teer en overge voelig. Die kleine balans maakt 22600 schommelingen per etmaal. Blijft eraf. Laat ons uw horlo ge nazien, vraagt serst prijsopgave i Lessen Modernerhythmische PIANOLESSEN aangeb. met bijbehorende accoorden. Br G 5846. MALEISE LES gevr. Zon- nelaan 6. Wie kan. LES GEVEN aan meisje van 9 jaar, omg. H.-Z. Brieven G 6021. Huish. Pers. gevraagd Gevr. voor zo spoedig mog. MEISJE v. de ochtend bij jong gezin in huis van drie kamers plus keuken. Aanmelden na 8 uur 's av. bij Mevr. Bos. Florapark 10 (ingang tuinhek). Een nette WERKSTER gevraagd. Dinsdag 9-1 u. Vrijdag 9-5 u. a f 5 p. dag. Tresfon, Iepenlaan 74. Bid. JONG MEISJE GEVR. v. 8 30 tot 12. Mevr. Göransson Marisplein 9, Hst. Tel. 12913. Dame vraagt DIENST BODE, v. d. e. n. niet bene den 25 jaar. Brieven G 5850 NET MEISJE voor hele of halve dagen. Mevr. v. Berkel Gr. Houtstraat 134 rood. Werkman m. 1. z. k. vraagt HUISHOUDSTER. Brieven G 5852. Mevr. Berkelbach, Jac. v. Lenneplaan 10 zoekt HUIS NAAISTER voor Dondei-dag 1 x per 14 dagen. Aanmelden na 5 uur. Gevr. NET MEISJE voor de huishouding 8.30-12.30. Loon f 10 p. w. Pegasusstr. 38, Haarlem-N. Nette BESCH. HULP, 5 ocht. werkster aanw, Julia- nastraat 17, bij Houtplein. Beste betrekking aangeb. v. d. en n. aan EENV. VROUW, bov. 45 j. bij oudere dame. m. klein gezin te Bennebroek. Was buitens huis. Niet koken. Tegen Sept. Brieven G 5803. Gevr. zelfst. betrouwbaar MEISJE v. d. e. n. goed loon en behandeling. Aanmeld. Barteljorisstraat 2. WERKSTER voor 1 och tend p. w. v. g. g. v. Tram weg 5. Aerdenhout. Gevr. voor halve dagen •een flinke zelfst. KOOK STER. enigszins op de hoog te met de fijne keuken. Br. G 5940. NETTE WERKSTER v. g. g. v. 2 dagen per week. Wes- terhoutpark 6 Fl. zelfst WERKSTER, dagel. v. 7.30—12.30, loon f 20 p. w. Smits Luxe bakke rijen, Smedestraat 4345. HUISNAAISTER en WERKSTER gevr. Duinoord straat 58. NETTE WERKSTER gevr. 3 ochtenden per week. Oran jeplein 34. Voor enige jaren PLEEG GEZIN (echtpaar met kinde ren) gezocht voor meisje (2% j.) uit intelligent milieu. H'lem of omgev. Br. G 6315 NETTE WERKSTER gevr. voor 2 ochtenden p. week Irislaan 13, Heemstede. NET MEISJE v. d. e. n. gevr. v. g. g, v., in gez. van 2 pers. f 75 p. m. Bronsteeweg 106, bij Blauwe Brug. Hst. NET MEISJE v. 8.30 tot 12 u. niet ben. 18 j. Mevr. Steenborg, Verspronckweg 34 VERSTELNAAISTER Zijlweg 82, 1 x bellen. In gez. met 3 kind. NET MEISJE v. 9-1 u Aanm. 's av. na 8 uur. Mevr. Koop, Emmaplein 16. Hrl. NET MEISJE gevr. voor 5 ochtenden p. w. v. 9-12.30. Joh. Verhulstlaan 25. H'stede Mevr. Rootveld, Overbos- laan 15. bij Blauwe Brug, Heemstede, vraagt NET MEISJE of WERKSTER v. de ochtenduren. Gevr. NET MEISJE voor dag of d. en n. Jozef Israëls- weg 10, Bloemendaal. Telef. 23856. Gevr. NET MEISJE 3 x p w. 8.302. Middenlaan 13. Mevr. Brantsma-Swens zoekt IEMAND ter verzor ging van haar 1 j. zoontje v. 9-18 u dagel. van 6 Juli af. Aanmelden Zonnekade 18. Bedrijfspers. gevr. NET MEISJE GEVR. v. ijsbuffet. O. Veldt, Kruis straat 18.' In grote en bekende Schoenenzaak kan een AANK. VERKOOPSTER. 13 a 19 j. geplaatst worden. Br. G 5854 Banketbakkerij Denijs, Bloemend.weg 101, Bl'daal vraagt per 2 Aug. MEISJE, enigszins met het vak be kend. Aanm. voor 15 Juli. DAMES EN HEREN, f 60 per week als bijverdienste door verk. van Jubileum plaquettes. Br. G 5944 AANK. of 2de DAMES KAPSTER gevr. Maison „Gerrits", Zeestraat 30, Zand- "voort. Voor direct gevr. NETTE JONGEN om melk te bezor gen. boven de 16 jaar. Nelis, Melkinr. Ged. Voldersgr. 29, Haarlem. Luxe Salon zoekt le. 2e en AANK. KAPSTER. Brie ven G 5901. HERENKAPPER, moet beslist pr. vakman zijn. Maison Jacques, Zandv.laan 186, H'stede. Aanm. 's av. na 7 uur. In bekende schoenenzaak kan geplaatst worden een ETALEUR-VERKOPER, lft. 18-22 j.. om verder in het vak te worden opgeleid. Brieven G 6066 FLINKE TUINJONGEN v. dir. Aanm. „De Teunis bloem", Zijlweg 194 of P. Kelderman. Leidsevaart 562 ERV. CHAUFFEUR in Exped. bedrijf. Br. G 6065. Poppenfabriek vraagt THUISWERKERS (STERS) voor plak- en knipwerk. Liefst meerdere personen in één gezin. Alleen schriftelijk soil. Zanger, Zandv.weg 57. Aerdenhout. Hulsh. Pers. aangeb. B. z. a. alleenst. juffr. P.G. als HULP i. d. HUISH. eenv kunn. koken, liefst bij Dame alleen. Brieven G 5805. Naaister vraagt JAPON NEN en VERSTELWERK aan huis. Kamperstr. 39. NET MEISJE zoekt des middags werk, onversch. wat f 1 per uur. Br. no. 2099 Wensing's Adv. Bur., Tem peliersstraat 32. Wed. 44 j„ m. z. v. 6 j. Ned. Herv. b. z. a. als HUIS HOUDSTER Brieven G 5942 B. z. a. nette WERKSTER 2 halve of hele dagen. Brie ven G 6027. B. z. a WERKSTER, v. g. g. v. Brieven G 6028. NET MEISJE 16 j. b. z. a. voor hele óf halve dagen. Brieven G 5975. Bedrijfspers. aangeb. B z a DAMES- cn HE RENKAPPER. Br. G 5855. B. z. a. gedem mil. als MAGAZIJNBED. in metaal branche, v. g. g. v. Brieven G 5807. Jongen met 5 j. H. B. S. zoekt voor de eerste helft v. Juli WERK, onversch. wat, Brieven G 5808. Kamers gevraagd Rustig echtp, op leeftyd gepens. Rijksambt. vraagt 2 KAMERS en keuken. Brie ven G 5857. Dame m. volw. zoon, beide b. b. h. h. vr. twee ONGEM. KAMERS m. kook en st. gel. Brieven G 5853. Gez. oude dame vr. VóóR- ZIT-SLP.KAMER met pens. eigen bed, linneng. enige meub. Brieven G 5859. Meisje, b. b. h. h. zoekt gem. ZIT-SL AAPKAMER TJE centrum of A'dam.buurt Br. m. opg. huur G 5860. Gevr. gestoff. KAMER m. stook- en kookgel. Wed. z. k Brieven G 5836. Lerares zoekt 2 gest. KAMERS, z. pens. Brieven G 5809. Kamers aangeboden Ruime gem. ZIT-SLAAP- KAMER v. heer b. b. h. h. Geen bediening. Br. no. 2096 Wensing's Adv. Bur., Tem peliersstraat 32. GEM. ETAGE te huur voor echtpaar zonder kl. k. zit- en een kl. en gr. slaapk. en badk. gebr. v. keuken. Br. G 5862. ZIT-SLAAPKAMER met pension, eventueel huiselijk verk. aangeb. te Driehuis, aan heer b. b. h, h. Brieven G 5863. GESTOFF. KAMflK 2 gr. k. str. w. stookgel. Brieven G 5810. Aangeb. gr. ZIT-SLAAPK. met vaste wastafel aan achterkant voor bej. echt paar of 2 heren, in de Frans Halsstr. Onkosten f 125 p. m. Brieven G 5811. Diversen VESTIGINGSVERGUN NING of bestaande viszaak ter overname gevr. Br. met prijs G 5864. UW BEDORVEN SPIE GEL als nieuw terug. Zend hem Badhuisstr. 32 R. B. z a. nette flinke juffr. 's AVONDS OP TE PASSEN f 3.50 per avond. Brieven G 5837. RUILEN: 2e bovenhuis te H'stede a. d. Binnenweg, huur f 19.50 p. m. bev. 4 ka mers en keuken, voor vrij ben.of bovenhuis, liefst te Heemstede. Brieven G 5812. STOFZUIGER DEFECT? „Centrum" helpt direct. Techn. Bur. „Centrum", Ged. Oude Gracht 38. Te huur aangeb. een pracht WINKEL op goede stand. Overn. inventaris ver plicht. Brieven G 5814. HUWELIJK. Nette we duwnaar met vaste betrek king zoekt een huishoudster, waarna huwelijk niet uitge sloten. Leeftijd 35 tot 45 jaar. Brieven G 5815. VERLOREN Zondag 20 Juni barnsteen Collier. Teg. bel. ter. Zandvoortselaan 61. Heemstede. WONINGRUIL. Gronin gen. Kleine woning te Help man, 2 k. keuken en 2 sl.k. v. dito woning te Haarlem of Zaandam. Br, Raadhuisplein 17. Haarlem-N. Te koop gevraagd SCHRIJFMACH. Goede prijs. v. d. Vosse, Kruisweg 32 (zaak) Tel. 18437. Grijs Z. HERENCOST. m 48-50. Alleen prima kwal. Brieven G 5868. VLIEGENDE HOLLAN DER. Brieven m. prijsopg. G 5871. Z. g. a n. KINDERWA GEN, wieg, crème commode led. Br. met prijs G 5869. Te koop gevr MOD. IN BOEDEL, vl. bedekking en kleed. Br. no. 5059 Wensing's Adv. Bur„ Tempeliersstr. 32. SCHOOLBORD. Br. A v Burenlaan 67, H -Z. onder vermelding v. prijs en af meting. BESCHEIDEN BESTAAN GEZOCHT door overname v. zaak of winkel, met woonge legenheid. Beschikbaar kapi taal f 5000. Brieven G 5816. In Haarlem of omg. CA- Fé-BEDRIJF ter overname gevraagd met woongelegen heid, Brieven G 5817. Zw. COLBERTJASJE m. gestr. pantalon m. 48-50. Br. G 5818. Te koop aangeboden Grijs HERENCOSTUUM v. o. k. m. 48. z. g a. n Mo- lenaerstraat 47 zw. Na 7 u. DIVAN f 30. Hedastr. 14. 's Av. 7-8. 2 pers. WASTAFEL met marm. blad. Br. G 5881. Old finish AMEUBLE MENT en pracht theemeubel zware uitvoering te zamen f 375. Iets voor jongelui. Tc zien Badhuisstr. 32 R. Stoffen HERENREGEN JAS, donkergrijs z. g. a. n v. Kinsbergen plein 3. LUIDSPREKER gesch. v. Radiocentr. Raamgr 49 ORGEL „Spaethe", prima eiken, 8 reg. mooi geluid. Raamgracht 49 BAD MET GEYSER. Craven estersingel 3. ELECTR. TREIN (Mark- lin) met veel toebehoren. Spotkoopje. Na 6 uur. Bis schop Callierstr. 24. GASFORNUIS, merk Ho- man, 4 p. wit geëmaill. Baby kolenfomuis. wit emaille. Brieven G 5888 ANTIEKE HOEKKAST, ant. koperwerk, schilderij Noordijk. smeedijz. hang lamp, tennisracket, ladder, Salamanderkacbel, enig kris tal en aardewerk. Geen han delaren. Kleine Houtweg 97. TE KOOP: His Masters Voice pick up, 2 donker blauwe damesmantels m 44. Leidsevaartweg 141, H'stede. Nieuwe Belg. KINDER WAGEN, luxe uitvoering. Tevens kinderledikantje Adres bur. v. d. blad. V. o. beige KINDERWA GEN (v. Delft). Tevens jon genspakjes, ongeveer 2 j. Linschotenstraat 48. BADKUIP, flink model, glad emaille. Iepenlaan 33 te Bloemendaal. 1 pers. SPIRAALMA TRAS 90 c.m., petroleumk. Halier, koptelefoon, v. o. kinderwagen Minerva, gas stel, -3-pits, poppenhuis, pop penwagen. Junoplantsoen 47 Eiken BUFFET. 3 mah st. en crapaud f 60, mah wast. marm. bl. f 20. Nach tegaalstraat 66, H.-N. Bijz. mooie gr. mah. LIN NENKAST met veel berg ruimte en massieve deuren. Zaanenstr. 48 zwart. ZEILBOOT, prima staat. 8 M2. f 280. Bos en Duinlaan 37. Na 7 uur. Nieuwe chique BRUIDS JAPON met sleep. 3 M., m. 40. Brieven G 5842 VLOERKLEED. Tettero destraat 68. KINDERWAGEN als nw. Reigerstraat 116. Zw. DAMESMANTEL, m 44, oude kwal. f 25. Jud Leijsterstr. 10. BOX m. matras f 20, hob belpaard f 7.50, dam. badpak f 6,50. Heussensstraat 8. „SAXONETTE" MOTOR RIJWIEL, voor dame of heef j. a. n. prijs billijk. Gr- Houtstraat 154. RADIO met luidspreker- Adres bur. van dit blad. WITTE BRUIDSJAPON met sleep, sluier (4 meter) kousen en tasje. 1 zw. tule avondjapon met onderj. m. 40-42, bill, prijs. Tempeliex's- straat 34 rd. ENGELSE DAMESKLE DING m. 40-42. wegens ver trek Indië. Iepenjaan 60. Bl'daal. 's Av. na 7 uur. Chiq. gebl. AVONDJA PON. m. 38-40, zilv avondsch. 1 korte zw. tnftzijden middagjap. m. 40. 1 zwarte hoed. 1 br. velours hoed. Br. G 5821. Falcon DAMESREGEN MANTEL, m. 42. Dolfijnste, no. 48. H. D. met of zonder zij span. '32. 2 c. 5/7 P.K.. geheel gereviseerd, g. op banden, met papieren, wegens ziekte. Vergierdeweg 9. Pracht nikkelen VOGEL KOOI op standaard. Grote Houtstraat 159 (zaak). D. en H. RIJWIEL n ban den. meisjesfiets 10 j. Rijks straatweg 419, N. 2 x bellen. 4 STOELEN en 2 arm stoelen. old finish. Orionweg 21 (boven) Haarlem-Noord. D. K. W. 1939 98 c c. Mo- tobecane 120 c.c. Kerkhofstr. 33 zwart. KINDERWAGEN f 50. Adres te vern. bur v d. bl. Gestroomde BOXER. II mnd. teef. Brieven G 5828 KINDERWAGEN. Kam perstraat 70 Groot modern TELF.FUN- KEN TOESTEL. 3 bands, prijs billijk. Platenwisselaar in uitschuifkast f 130. Oranje Nassaulaan 179. ARIEI. MOTOR f 400 Te zien na 6 uur, Jeroen Boslaan 14. Heemstede. PENDULE, gongsl. div. m. kl. moq. 2 arm. 4 st.. taf., buf fet, Queen Anne. a. n. eiken linnenk.. Kapstlamp. w. en bl. kopjes, bl. ontb. serv. 2 nw. zw. zijd. jap. (52) mant. jap. (40-46) Verspronck weg 90. 's Av. na 8 u. FONGERS DAMESFIETS in zeer g st. f 70. Br. G 5800 ACCORDEON te koop, pianoklavicr, 24 bassen, merk „Hohner", i. g. st. met koffer f 125. Boogaardlaan 10, Beverwijk. 3 zeegr LANCASTER GORDIJNEN, norm. maat, Amerik. rolschuier, verstel bare eiken pianokruk i. pr. st Tel. 13069 Na 8 uur. Pracht F.ngels DAMES- SPORTRIJWIEL. nieuw Go- thisch salonameublement. Adres bur van dit blad. 3 dig. COSTUUM (jaquet) 3 dig. grijs costuum m. 48-50, Gibraltarstraat 4. Mooie witte HONDJES. Harmenjansstraat 75. ZUIVERE BIJENHONING f 3.50 per pot (inh 1 pond), jampot inleveren Hoofdstr. 228. Santpoort (Dorp). ENG. LEDIKANT m m. Jongenspak 14 a 15 i. Telef. 18024.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3