yum-%, m Lion cTOr leerling tekenaars 'n TAXI...? Bell 7000 Kort en Bondig^ tekenaar-constructeurs, tekenaars en aank. tekenaars, Ervaren verwarmingstechnici, Verwarmingstechnici, EERSTE VERKOOPSTERS en AANKOMENDE VERKOOPSTERS VAN GELDER ZONEN N.V. KON, PAPIERFABRIEKEN r bekw. schaver, draaier en constr. bankwerker CONRAD STORK DONDERDAG 8 JULI 1948 HAARLEMS DAGBLAD Gezellige middagen voor ouden van dagen Een sympathiek werk van de Haarlemse U.V.V. Vele ouden van dagen hebben een som bere levensavond. Voor de verpleegden in inrichtingen wordt gelukkig nog wel iets gedaan. In het bijzonder wijzen wij op de autotocht voor de ouden van dagen. Boven dien worden door de bestuurders dezer te huizen af en toe gezellige avonden voor hun inwonenden georganiseerd. Maar an ders is het met de ouden van dagen die in hun eigen omgeving of bij particulieren verblijven. Zij vallen overal buiten. En toch hebben zij ook behoefte aan enige ontspanning. Zeer velen verkeren in de onmogelijkheid gewone concerten of uit voeringen te bezoeken. De een omdat hij geen geld daarvoor heeft, de ander omdat hij niet in staat is te lopen, een derde heeft geen lust als een eenling tussen een publiek te zitten dat hem geheel vreemd is. Het gevolg is dat deze oudjes in hun sombere eenzaamheid in hun kamertje blijven zit ten. Zonder enige afleiding, zonder enig verzet. Natuurlijk is dit ongewenst. Dit hebben de dames van het U.V.V. begrepen. En meteen met de voortvarendheid die haar siert! de handen ineen geslagen om in de leemte te voorzien. Deze ouden van dagen zijn in twee groe pen gesplitst. Voor elke groep wordt nu eens in de maand door het U.V.V. een ge zellige middag georganiseerd. Eens om de twee maanden eens uitgaan, het is nog niet veel, maar wie niets gewend is, voelt zich reeds daarvoor dankbaar. De oudjes die niet te voet kunnen ko men, worden door de dames met auto's gehaald. Het zaaltje waar de gasten ont vangen worden is steeds gezellig gemaakt met tafeltjes en vaasjes bloemen. Alles wordt gedaan om een feestelijke sfeer te scheppen. Het blijft niet alleen bij de aan bieding van thee, er komen ook koekjes bij en voor de mannen sigaren en sigaretten. Bovendien wordt gezorgd dat er steeds wat te zien en te horen is. Nu is het een gooche laar. dan een muziekcorps of een zangkoor. Aan applaus en dankbaarheid ontbreekt het niet. De oudjes genieten volop. De eerste keer waren er 100 gasten, de tweede keer al meer dan 200. Dinsdag 20 Juli wordt de derde bijeenkomst gehouden in de bovenzaal van het Gemeentelijk Con certgebouw. Alles gaat dus naar wens, maar het is de vraag of het zo zal blijven. Het U.V.V. kan dit verdienstelijk werk alleen voort zetten als voldoende steun wordt gegeven. Allereerst is het nodig dat er muziek- en zangverenigingen zijn die zich bereid ver klaren natuurlijk zonder een vergoe ding - voor de oudjes te spelen. Van een dankbaar gehoor zijn zij bij voorbaat ver zekerd! Dan wordt nog een beroep gedaan op fabrikanten en winkeliers om wat beschik baar te stellen voor de oudjes. Koek, ban ket, chocolade, sigaren, sigaretten, enzo voort. Van alles is welkom! Het U.V.V. neemt al veel kosten voor haar rekening. Wel wordt op elke middag door de oudjes die daartoe in staat zijn iets in de bus gedaan, maar de opbrengst daarvan dekt nog niet de zaalhuur. Wie geen fabrikant of winkelier is en toch wat wil doen om voor de oudjes wat zon op hun levensavond te brengen, kan ook met geld steunen. Het adres is U.V.V., Stadhuis te Haarlem. De collecte voor het Anjer fonds te Haarlem Het Haarlemse comité voor de collecte Voor het Anjerfonds schrijft: De manier van „collecteren", zoals die ditmaal gevolgd werd door het Prins Bernhard Fonds, moet men zien als een experiment. Immers, het verkrijgen van een voldoen de aantal collectanten op een door-de- weekse dag is niet mogelijk en men heeft, door een week lang de „wimpeltjes" in ongeveer 800 winkels in de stad aan het publiek aan te bieden, een ieder de ge legenheid willen geven zonder daar extra moeite voor te doen, zijn gift te deponeren, In de praktijk is gebleken, dat pas 29 Juni de ware belangstelling voor deze wimpel tjes (die tezamen met de anjers een aardige decoratie vormden) ontwaakte en men kwam er toen niet altijd toe een extra gang naar de winkelier te maken. Ongetwijfeld zal het Prins Bernhard Fonds aan de hand van de opgedane ervaringen naar nieuwe wegen zoeken om het gestelde doel te be reiken. In aanmerking genomen dat men hier van een experiment mag spreken, is het resultaat zeker niet onbevredigend te noe men. De actie toch bracht voor Haarlem ruim 3000 op, dus slechts 1000 minder dan verleden jaar, toen met behulp van de bakkersknechts met een behoorlijk aantal collectanten gewerkt werd en bovendien levende anjers a 1.per stuk verkocht wei-den. Het Comité is dan ook al degenen van harte dankbaar, die er in welke vorm dan ook aan medewerkten om dit resultaat te bereiken. Het was bij het tellen van de bussen merkbaar, dat verscheidene winke liers met zeer veel ijver en toewijding het collecte-materiaal gebruikt hadden en aan dezen wil het Comité gaarne zijn speciale dank betuigen. De verkiezingsuitslag van Haarlem Als steeds bij verkiezingen hadden wij ook nu een eigen dienst georganiseerd om de uitslag van de stemming te Haarlem zo vlug mogelijk te publiceren. Daardoor was het mogelijk om de Haarlemse uitslag reeds Woensdagavond om 8.45 uur op onze nieuwsborden bekend te maken en even later per bulletin. Het verkiezingsbureau van de gemeente kon eerst om 10.45 uur zijn uitslag vast stellen. De officiële cijfers wijken slechts op enkele zeer ondergeschikte punten van de voorlopige af. Het gemeentelijk bureau heeft meer dan een uur moeten wachten op de bescheiden die van het stembureau aan de Ramplaan gebracht moesten worden naar de raads zaal op het Prinsenhof, waar de dienst zetelde. Het wachten was blijkbaar op een auto die de leden van het stembureau hun bescheiden moest overbrengen. Zo werd het bureau aan de Ramplaan in zeker opzicht een ramp voor deze dienst! De publicaties voor onze bureaux en op enige andere plaatsen in Haarlem en om geving trokken de gehele avond veel belang stelling. Toen het tegen 12 uur flink begon te regenen werden de nieuwsgierigen naar huis gedreven. Hótel Café Restaurant KRUISWEG 34-36 Grote en kleine zalen voor partijen beschikbaar TELEF. 11739 - 10281 - 14585 (Adv.) Agenda voor Haarlem DONDERDAG 8 JULI. Kloppersingelkerk: Kerkconcert, 8 uur; Fhoenixterrein: Circus Strassburger, S uur. Bioscopen: Palace: „Saratoga Trunk", 18 jaar 2, 4.15, 7 en 8.15 uur. Luxor: „Gilda", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Het spook van de opera", 14 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaame: „De macht om het kind". 18 jaar. Frans Hals: „Destins", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur Rembrandt: „Misleide Jeugd", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 9 JULI. Fhoenixterrein: Circus Strassburger, 8 uur. Bioscopen: Rembrandt: „Achter de wolken", 14 jaar, Luxor: „Love story", 14 jaar. Deze twee: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; Palace: ..Since you went away", a. 1. 1.45, 4, 6.45 en 9.45 uur; Frans Hals: ..It happened on the fifth Ave nue", a. 1. 2.30. 7 en 9.15 uur; City: „Verla ten", 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9. 15 uur: Spaame: *Nieuw Mexico", 14 j., 7 en 9.15 uur. Voot bewoners van T KLEVERPARK HAARLEM-NOORD en B1 OEMRNDAAt DAG EN NACHT Circus Strassburger Karei Strassburger kampeert sinds gis teren met zijn veelomvattende karavaan op het Phoenixterrein nabij de Parkl'aan om er een week lang circusvoorstellingen te geven met inzet van zijn behendige ar- tisten en levende have uit alle delen der wereld. In het répertoire, dat hij ditmaal den volke aanbiedt, gaat het sensationele hand in hand met het lachwekkende en doorkruisen exotische dressuurproeven de van ouds gewaardeerde paardennummers, zodat alle liefhebbers van dit zo door en door romantische vermaak ruimschoots aan hun trekken komen. En als de gevleugelde zegswijze waarheid bevat, dan is dit het eerste volledige circus dat men hier na de bevrijding te zien krijgt, dank zij Chip- perfield's baby-olifanten trekpleisters met een beroemde naam! Verder aanschouwt men de bezwerende Karah Kawak, die met sissende krokodil len onder zijn armen loopt zoals u en wij met een plastic parapluie of een witte brood, benevens William Wilke met zijn amusant berenhuishouden. Niet alleen dat laatstgenoemde viervoetige aartsbedelaars fietsen en touwtjespringen, zij halen hier zelfs gymnastische toeren uit. Maar toch niet zo goed als de kleurling Chocolate, die op het trampoline honderd maal achtereen een salto maakt alsof dat de gewoonste zaak van de wereld was die kan trou wens zijn fantastische buitelingen uitvoe ren terwijl hij de triomfmars uit Aïda op de trombone blaast of als Aimée Fon- tenay, de zingende ster aan de tentzeilen hemel. Men zit er overigens van te kijken, hoe veel dingen men in één adem kan doen. Het muzikale wonder Alfredo bijvoorbeeld vindt het nog niet voldoende, dat hij 24 instrumenten redelijk goed kan bespelen, nee, hij bedient zelfs een slagwerk en twee klarinetten tegelijk! Dat is natuurlijk ner gens anders goed voor dan om de mensen van verbazing aan het lachen te brengen, maar dat wil hem dan ook even goed lukken als de drie tempojongleurs, die zo bliksemsnel elkanders vele hoeden kun nen verwisselen, dat men niet begrijpt hoe zij er hun hoofd niet bij verliezen. Het programma wordt vol gemaakt door Farengo, die zijn hals waagt op een meters hoge zwevende mast, door de vier Barba ra's met hun voorbeeldige acrobatische toeren en door Cossy met zijn beproefde ezelcomedie. Waar %e echte witte clowns tot de zeldzaamheden zijn gaan behoren, is een zwarte pias wel eens een aardige afwsseling en daarvoor zorgt de reeds eer der genoemde elastische Chocolate met de hulp van drie van onder tot boven met los kruit gevulde medewerkers. Als hier met slechts enkele woorden ge wag is gemaakt van de paardendressuur door Elly en Karei Strassburger of van het hogeschoolrijden door Regina Strassburger, dan is dat, omdat alleen het noemen van hun namen reeds voldoende behoort te zijn om hun tent tot in de nok te vullen. Want dat verdienen zij. D. K. Goedhartige aannemer komt er met voorwaardelijke straf af De Beverwijkse aannemer A. Th. C. B., die veertien dagen geleden voor de Haar lemse arrondissementsrechtbank terecht stond omdat hij oorlogsschade aan zijn huis te hoog had opgegeven (ten bate van de ambtenaar van de Wederopbouw bij wie hij de schade moest indienen overigens) is van morgen tot drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. Franse regering strandt op socialistisch amendement De Franse Nationale Vergadering heeft met 276 stemmen voor en 183 tegen een socialistisch amendement aanvaard, dat de in het eerste hoofdstuk van de militaire begroting voorgestelde credieten met 20 procent verlaagt. Voor het amendement stemden socialisten en communisten. Som mige „gematigden" en radicalen stemden tegen. De meeste „gematigden" onthielden zich. Teitgen, minister voor de Gewapende Macht, verzocht opschorting van het debat, teneinde het kabinet de gelegenheid te ge ven om de dreigende crisis te bespreken. Naar verluidt hebben de socialisten het plan om bij alle opeenvolgende afdelingen der begroting amendementen in te dienen ter veri^oing der eremieten met 20 nrocent. De Franse Nationale Vergadering keurde gisteren het verdrag voor Europese econo mische samenwerking goed met 407 tegen 185 stemmen. Daarna keurde de Nationale Vergadering met 336 tegen 183 stemmen de bilaterale overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Frankrijk goed, welke de voorwaarden omvat voor het Marshall-plan. Revolutie in Peru onderdrukt Te Lima wordt officieel bekend gemaakt dat de revolutie in Peru is onderdrukt. Majoor Alfonso Llosa, leider van de op stand, is naar Zuid-Peru gevlucht, na het bevel tot overgave uitgevaardigd te hebben. De „wortelrof"-besfrijding bij Narcissen Aardstraal-afscherming gaf goede resultaten Het wichelroede-bodemonderzoek van enige bloembollenvelden en de afscherming van de storingen, die daar volgens de on derzoekers werden aangetroffen, hebben, zoals onlangs is medegedeeld, tot enige resultaten geleid, die wel niet afdoende ble ken, maar toch verbeteringen deden con stateren. Daarom zullen de onderzoekingen worden voortgezet. Een kweker in Sassenheim liet ook zijn terrein onderzoeken op zogenaamde „aard- stralen". Op dit terrein kwamen in de loop der jaren verschillende stukken „dode grond" voor, waar de narcissenwortels tot verrotting overgingen. Hierdoor was geen voortteling mogelijk. De heer Werner, lei der van hfet Ned. Instituut voor Aard- straalonderzoek in 's-Gravenhage, wees toen op het terrein verschillende plaatsen aan, waar de planten storingen moesten ondervinden. Deze plaatsen stemden vol gens de kweker geheel overeen met de plekken dode grond, die hem alleen be kend waren. De heer Werner gaf als oor zaak van de storingen aardgaslagen van grote intensiteit aan. IJzeroer in de grond had volgens hem op de groei geen enkele invloed. Op een dezer „dode grond"-plaatsen werd nu een afschermingsapparaat een z.g. Proverni-apparaat opgesteld. De plaats werd beplant met narcissen, om de resultaten van de afscherming te kunnen nagaan. Volgens de kweker vertoonden de grof- wortelige narcissen op dit grondstuk nu een betere stand dan voorheen. De fijn wortel ige soorten vertoonden echter reeds in Maart dusdanige afwijkingen, dat vol gens hem hiervan geen behoorlijk resultaat kan worden verwacht. Op een ander ter rein van deze kweker werd een proef ge nomen met een ander afschermingssys teem. De op deze plaats geplante narcissen waren fijnwortelige, dus zeer gevoelig voor wortelrot. Het resultaat was ditmaal zeer opval lend. Bij waarnemingen, welke na de bloei tijd tot Juni gedaan werden, was de af wijking zeer gering. Midden Juni werden er enige bollen uit de grond gehaald, waar van enkele normaal gegroeid waren en een bol een afwijking vertoonde. De resultaten zijn in elk geval dusdanig, dat ook andere kwekers deze afscherming willen gaan toepassen, om te trachten het „wortelrot" te onderdrukken. SCHEEPVAART K. N. S. M. Delft, 7 Juli te Amsterdam van Antwerpen; Maas, 6 Juli van Antwer pen naar Paramaribo; Orpheus, 5 Juli van Lissabon naar Amsterdam; Strabo, 5 Juli te Oporto Leixous-Holland; Theseus, 6 Juli v. Napels naar Catania; Trajanus, 6 Juli Dover gepasseerd van Lissabon naar Antwerpen: Winsum, 6 Juli van Antwerpen naar Ciudad Trujillo. AFRIKA LIJNEN. Muiderkerk, 5 Juli van Manoka naar Pointe Noire. NEDERLAND. Ceram, 5 Juli te Penang van Holland naar andere Indische havens. VINKE Co. Larenberg, 6 Juli van Rotterdam te Bagnoli aangekomen; Ootmar- sum, 6 Juli 40% gr. Noord en 47 gr. West. Communistische revolutie op Malakka verwacht MacDonald, commissaris-generaal van Zuid-Oost Azië, heeft voor de radio .ver klaard, dat de communisten'op Malakka een revolutie beramen om met geweld de regering in Malakka in handen te nemen. MacDonald noemde dit „het nuchter con stateren van een feit". De autoriteiten had den daar de laatste maand veel bewijzen voor in handen gekregen, aldus MacDonald. Hij noemde de politiek der strijdende com munisten op Malakka, minder dan één pro cent van de bevolking, „geen volksrege ring door het volk voor het volk. doch voor moordenaars door moordenaars". De vijand bestaat volgens MacDonald uit „communistische onruststokers, die in het geheim het complot op touw zetten, doch geen wapens dragen, eigenlijk de generale staf, en gewapende gangsters en guerilla- strijders". „De periode tussen de gevangenneming van een terrorist en zijn dood zal tot slechts enkele dagen worden verminderd", aldus MacDonald. Cricket Jeugd aau de slag Maandagmiddag 12 Juli wordt op het Rood en Wit-terrein de wedstrijd R. en W. jun. comb.„Scholen comb." (jongens, die geen lid zijn van een cricketclub) gespeeld. De „Scholen-comb." is al volgt samengesteld: G. H. Rahusen (aanv. wk.). P ter Haar, A. Holscher, B. Rahusen en R. Maas (Kenn. L.), A. J. v. Styrum, A. Würdeman, en H. Borst (Gyrnn.). J. G. Schuddeboom en A. v. d. Wal (HBS. a) en D. Leffelaar (H.B.S. b). Dinsdag 13 Juli om 11 uur heeft eveneens op het terrein van Rood en Wit de ontmoe ting plaats tussen de schoolkampioen, het Kennemer Lyceum en „De Rest". Voor dit laatste elftal zijn gekozen: E. Lefebvre (aanv), T. Corbeth, H. Corbeth, (Chr. L.), R. A. de Wijs (wk J. W. v. Zeeland en H. A. Lokman (H.B.S. b), Tj. Samplonius en D. C. D. de Jong (H.B.S. a), W. Slendebroek en K. Aronds (Gymn.) Liverpool junioren te Haarlem Dinsdag 3 Augustus zal een Engels jeugd- elftal uit Liverpool aan de Spanjaardslaan tegen een jeugdelftal van Rood en Wit spelen. Zaterdag 17 Juli organiseert Rood en Wit op haar terrein een adspirantentournooi voor jongens beneden de 15 jaar. Hieraan zullen deelnemen: H.B.S. en H.C.C (beiden Den Haag), Kampong (Utrecht) en R. en W. Golf Heropening van de Kennenier Golf- en Country Club Zaterdag 10 Juli zullen de banen van de Kennemer Golf en Country Club weer voor de leden opgesteld worden. Door de verniel zucht van de bezetter was er van de fraaie course al bitter weinig over, maar het be stuur heeft niet afgelaten en met het ein deloos geduld dat het herstel van een golf course nu eenmaal vergt, de reparaties ter hand genomen. Alles ziet er thans weer prima uit, de greens lijken wel biljartlakens en de fairways zijn zelfs aanzienlijk beter dan voor de oorlog. Zo zal als van ouds de „Kennemer" weer zijn belangrijke plaats in de Nederlandse golfsport kunnen hei-nemen. TOUR DE FRANCE Nederlanders weren zich krsr.'g in de bergen Slag om de Pyreneeën begonnen Gino Bartali, de Italiaanse crack, wilde ten koste van alles de eerste berg-étappe winnen, en hij is er in geslaagd. Zonder ook maar enigszins afbreuk te willen doen aan zijn succes moet men toch constateren dat hij bij de bestijging van de Aubisque niet zo'n grootse indruk gemaakt heeft als ver wacht werd. Toch zou het wel eens kunnen blijken dat de Italiaan nog heel wat meer in zijn mars heeft dan hij gisteren heeft laten zien. De strijd van gisteren is voor velen slo pend geweest, en meer nog dan de klim naar de Aubisque heeft de afdaling van de Soulor (1445 meter hoogte) naar Arrens en Argèles slachtoffers gemaakt. In dikke stof wolken en over een weg die met los grint bedekt was. suisden de renners met een vaart van tegen de 60 kilometer omlaag. Er waren valpartijen, en het aantal lekke ban den viel niet meer te tellen. Het fietsenma- teriaal werd eveneens op een zware proef gesteld en meer dan een dérailleur bezweek. In de Nederlands-Luxemburgse ploeg heeft Kirchen vandaag de beste prestatie geleverd en hij neemt als 26e een eervolle plaats in het klassement in. Janssen rijdt eveneens uitstekend, hij arriveerde 9 minuten na de winnaar Bartali te Lourdes en schoof negen plaatsen omhoog in de rangschikking. De Hoog vocht moedig in de voor hem wel zeer vreemde omgeving en De Ruyter ver wonderde iedereen door zijn ongewone stijl van klimmen, plat neergedrukt op zijn fiets. Met dat al heeft ook hij de geduchte cols kranig overwonnen en men mag hopen dat hij zowel als De Hoog en Janssen zich in de koers zullen handhaven. Wat Franken be treft zijn we daar minder gerust op. Het algemeen klassement na de 7de étap pe luidt' 1 Bobet (Fr. nat ploeg) 45 uur 36 min. 56 sec., 2 Sciardis (intern. ploeg) 45 uur 42 min. 23; 3 Lambrecht (intern, ploeg) 45 uur 46 min. 14; 4 Teisseire (Fr nat. ploeg) 45 uur 46 min. 19; 5 Roneoni (Italië b) 45 uur 51 min, 03; 6 Engels (België b) 45 uur 51 min. 17; 7 Lapébie (Centrum z.w.) 45 uur 53 min. 30; 8 Thietard (Parijs) 45 uur 53 min. 32; 9 Schotte (België a) 45 uur 54 min. 36; 10 Remy (z.o. pl.) 45 uur 55 min. 28; 12 Bartali (Italië) 45 uur 56 min. 44; 15 Cu- mellini (intern, ploeg) 45 uur 58 min. 17; 19 Impanis (België a) 46 uur 01 min. 21; 20 Robic (Fr. nat. pl.) 46 uur 02 min. 20; 25 Vietto (Fr. nat. pl.) 46 uur 05 min. 16. Sport in 't kort Softball. Vrijdagavond speelt in het Heemsteedse Sportpark het dames-team van het Heemsteedse „Gymnasion" tegen de Haarlemse club H.C.K. We verwachten een spannende strijd tussen de sterke slagploeg van Heemstede tegen het uitstekende wer pen en knappe veldspel van de Haarlemse meisjes. Heemstede R.K. TONEELVERENIGING „DOOR EENDRACHT STERK" Op de 49e jaarvergadering van boven genoemde vereniging bleek uit de jaarver slagen dat de toestand zeer goed is. Er was een batig saldo van bijna f 170.en er was in het afgelopen seizoen hard en met succes gewerkt. Tot bestuursleden werden gekozen de heren J. v. d. Veldt en N. Booms, alsmede mevrouw Willemse-v. d. Veldt. In een mothok aan de Gonnrtstraat waarin enige machines van een textielfabriek opgeslagen zijn. ontstond gistermiddag brand in een hoeveelheid mot. waarschijnlijk ten gevolge van het met vuur spelen door de lieve jeugd De brandweer zette twee slan gen op de waterleiding en bluste het zaakje. In de Reitzstraat ontstond gisteren een aanrijding tussen een personen-auto en - een vrachtwagen doordat de laatste geen voor rang verleende. De voorkant van de perso nenwagen werd gekraakt. De vrachtwagen kreeg geen schade. Een vrachtauto met twee aanhangers van circus Strassburger passeerde gisteren op de Leidsebrug een geparkeerde perso nen-auto een beetje te nauw. De linkerkant van de personen-auto werd ernstig bescha digd. De heer H. H. Frese te Heemstede is aan de Leidse universiteit geslaagd voor het taalkundig examen Indologie. De heren \V. Koomen te Haarlem en G. Knibbe te Haarlemmermeer zijn aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd voor het propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur. Lisse Harmonie „Trou moet blijeken" Zaterdag a.s. zal door de gemeente een rondgang gehouden worden door de Har monie Trou moet Blijeken. Bij deze rond gang zullen loten ten verkoop worden aan geboden waarvan de opbrengt bestemd is voor aankoop van nieuwe instrumenten. Het corps, dat thans op concoursen in de Ere-afdeling uitkomt, heeft daaraan be hoefte. Veiling Ten overstaan van notaris Roes werden in de Witte Zwaan in bod gebracht de vol gende percelen: Perceel 1, woonhuis met schuur Stations straat 23, 560; 2. een winkelhuis met erf, staande aan de Hereweg no. 185, ƒ2500; 3. Twee dubbele woonhuizen met schuur tjes aan de Hillegommerdijk, respectieve lijk 4 maal 550, 4. een woonhuis met schuur en erf, Here weg 106, 1350; 5. een woonhuis met schuur, Hillegom merdijk, ƒ350; 6. twee woonhuizen met schuur en erf staande in de Wagenstraat no. 1 en 3. No. 1 1600, no. 3 2200 De afslag en toewijzing zijn bepaald op 13 Juli. Haarlemmermeer DISTRIBUTIEDIEN ST HAARLEMMERMEER Uitreiking bonkaarten te Hoofddorp 14 Juli niet zelfverzorgers: A-R; 21 Juli niet- zelfverzorgers S-Z en zelfverzorgers A-Z; te Nieuw Vennep: 28 Juli niet-zelfverzor- gers A-K; 11 Augustus niet-zelfverzorgers L-Z; 18 Augustus: Zelfverzorgers A-Z. Te Halfweg 16 Juli niet-zelfverzorgers A-G: 23 Juli niet-zelfverzorgers H-O; 30 Juli niet-zelfverzorgers P-Z; 13 Augustus zelf verzorgers A-Z. Uitreiking tegen inneming van niet-ge- lijksoortige inwisselingsbonnen op 1 Sep tember te Hoofddorp. Algemene na-uitreiking op 2 September te Hoofddorp. Wp/fr-v GA RUSTIG MET VACANTIE! Behandel L'w woning met Anti- motwas. alvorens U met vacantie gaat en U geniet dubbel van Uw welverdiende rust Ieder insect sterft direct door 't feil loos werkende „DO-ALIN" (mei pyretrum-extract) hetwelk in Anti- motwas „DE KLOK" is verwerkt. bestrijdt U alle insecten met Anti-morwas van wrijfwas „DE KLOK' Vraagt Uw winkelier 1 11 HMHMSMl! DE NEDERL. ZEILSCH00L biedt U een IDEALE VACANTIE Een week zeilen op de Kaag met voll- pensioo in pracht omg. voor f 72.- Juli en Aug. £80.-. Vraagt gr. prospeC'us Leeuwen- daall. 87. ilRjjswgkZH. COUPEUSES EN LEERLINGEN gevraagd, voor directe plaatsing. Zij. die bekend zijn met lintmes eq electrische handsnijmachines genieten de voor keur. Een prettige werkkring wordt U geboden met vergoeding van trein- of buskostqn. Aanmelden dagelijks tussen 95 uur N.V. KERKO, Stephen- sonstraat 50, Haarlem. Na 7 uur; M. v. Heemskerkstraat 24, Haarlem. N.V. BR0NSWERK vraagt: voor haar afdeling Scheeps- ventilatie te Amsterdam. voor het uitwerken van grote projecten op het gebied van warmwater- en stoomverwar- ming en luchtbehandeling. voor het uitwerken en uitvoeren van kleine projecten op het gebied van warmwater en lage druk stoom, voor haar afdeling Warmtetechniek te Amersfoort. Sollicitaties te richten aan N.V. Bronswerk, af d.Persorieelszaken, Eemstraat 91, Amersfoort. VROOM DREESMANN HAARLEM N.V, vraagt voor direct of later voor diverse afdelingen. Sollicitaties, onder vermelding van leeftijd, opleiding, er varing, verl. salaris enz., te richten aan onze afd. Personeels zaken, Grote Houtstraat. Persoonlijke aanmelding iedere middag van 25 uur. Ook 's Maandagsmorgens vóór 12 uur. Gevraagd een WINKELJUFFROUW met he# vak bekend bij Brood- en Banketbakker BRUIN- OOGE, Santpoort-Station. Producten- en Export-Mij. biedt prettige en interessante werkkring aan CORRESPONDENT(E) Ned. en moderne talen. Aanmelden N.V. „TUCAR", Herengracht 483, Amsterdam-C. Tel. 34565, 30476. Leerling; en gevorderd leerling kapster gevraagd DAMESKAPSALON MAISON DES DAMES, B. PRIJS. Gen Cronjéstraat 54. FIJNWASSERIJ HAAK, Meester Cornelisstraat 3335 vraagt EEN BEKWAAM CHEMISCH STRIJKSTER en MEISJES voor alle afdelingen VRAAGT VOOR HAAR BEDRIJF TE VELSENl CO NTIN U-ARBEIDERS VOOR DIVERSE AFDELINGEN Gegadigden moeten beschikken over reisgelegenheid om tijdens de vroeg dienst (aanvang 6 uur) het bedrijf tijdig te kunnen bereiken. Vergoeding reiskosten volgens geldende regeling. Aanmeldingen persoonlijk op iedere Maandag en Dinsdag van 1417 uur bij de Personeels chef. (Ingang Corverslaan te Velsen-Noord). Financiële Instelling vraagt: ENTHOUSIASTE JONGEMAN beschikkend over algemene ontwikkeling en organisatie talent om te worden opgeleid tot Inspecteur. Brieven onder no. 452 aan Adv. Bur. Spin, Singel 264, A'dac C. Werktuigen fabriek E vraagt: J. PAASMAN, Leidsevaart 14, Haarlem WELKE DAME voelt zich geschikt om gezamenlijk met anderen, de winkel- verkoop ter hand te nemen. Voor haar. die zich werkelijk kan inzetten een levenspositie. Brieven onder no. 1227. v.A.) te a. TWEEDE EN DERDE ASSISTENTEN H.B.S. of Mulo opleiding vereist. Voor 2e ass. tevens praktijk diploma boekhouden en enige jaren practische ervaring noodzakelijk. b. JONGE DAMES voor administratieve werkzaamheden of als aankomend typiste; leeftijd 16-24 jaar, met H.B.S. of Mulo opleiding. c. JONGSTE BEDIENDEN (m.) Brieven ond. E 54 Alg. Adv. Bur. Rouma Co., Amsterdam-C. Grote onderneming in Haarlem kan enige plaatsen. In aanmerking komen jongelui die met goede cijfers slaagden voor het eindexamen van de ambachtsschool en e^n prima opleiding op prijs stellen. Brieven onder no. DT 77 aan Adv. Bur. Holdert Co. N.V., Keizersgracht 324. Amsterdam-C. ■■IliiP Werf Conrad Slork Hijsch N.V. biedt plaats aan een MAGAZIJNBEDIENDE voor het gereedschapmagazijn §7 Goede kennis van gereedschappen m voor verstenende machines beslist noodzakelijk. Sollicitaties liefst schriftelijk aan de Personeelafdeling van Waarderweg 80, Haarlem. N.V. THERMA, Vondelstr. 36, Amsterdam-W. vraagt voor haar afdeling Centrale Verwarming bekwame te MONTEURS 2e MONTEURS JEUGDIGE HULPMONTEURS voor werken in Amsterdam. Indiensttreding zo spoedte mogelijk. Aanmelden ook na -6 uur: Haarlem; Patrimoniumstraat 15 Driehuis-Westerveld: v. d. Vondellean 45 i

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3