Oproep Z.C Haan KOPPES M mk p** v. d. Graaf's Bakkerijen r fj Een amusant en schilderachtig kleurenspel in de juiste historische omgeving Taxi? Bei 1.2.3.4.5 Zomertentoonstelling 1948 geopend QKort en Bondig „Het Gouden Hoekje" dae&en „Cuieka" 1ste Monteur Groentjes CORSETTENHUIS fyjDAG 30 JULI 1948 HAARLEMS DAGBLAD windhandelaar Michiel de Swaen, vervol gens Jan Icas van Dijk, zeer komisch in de rol van de zuinige waard, die zelf het ge lag moet betalen; verder G. A. Koppen met zijn letterlijk uit een comedie van Shakespeare weggelopen potsierlijk domme nachtwacht en tenslotte Frans van Emme rik, die zich in twee kleine rollen zeer on derscheidde. De prestaties van de woordvoerders der schutterij zijn nog wel voor verbetering vatbaar, in het laatste bedrijf is dat zelfs broodnodig. Dr. Schroder en Frans Hes- merg hebben hun krachten verenigd om het type van de ten tonele gevoerde Adriaan Brouwer volkomen van zijn wezen los te scheuren. De laatste heeft, al is zijn articulatie verregaand overdreven, toch heus wel capaciteiten, maar voor deze min of meer onmogelijke rol is hij van hoofd tot voeten ongeschikt. Alles bijeengenomen bewijst deze ver toning dat Haarlem zich mag verheugen in het bezit van enige dilettanten-acteurs, die meer dan genoeg talent hebben om de hele stad een week lang iedere avond bezig te houden. Dat men zich daarvan moge gaan overtuigen. Ik durf welhaast te garanderen dat niemand van een bezoek aan de Klove niersdoelen spijt zal hebben. DAVID KONING. „Heel Haarlem" was er. De voorzitter van ..Haarlems Bloei", wethouder D. J. A. Geluk, heette de aan wezigen de 1500 plaatsen tellende tri bune was tjokvofmet een speechje wel- 'rans Hals'9 door Louis Saalborn de dag van gisteren herinner ik mij joyeuze Van Ostade; dan Guus Boersma als aa|hoe er een brok in mijn keel schoot, de door zucht naar geld en pronk geplaagde getoin de zomer van 1946 onze stoere drie- werd gehesen op de toren van het ïïhuis en deze fier afstak tegen het mas- Le zwart van de avondhemel, aldus de lieuële zin van het eerste openluchtspel 3nt Vrijheid Vlagt" majestueus symboli- trefende. Dat stuk mag zijn gebreken heb- n gehad als ieder ander, het verkondigde dajjüg gevoelens die weerklank vonden in a'fhart van de bevolking. lge{)e apotheose van het tweede openlucht- waarvan Donderdag op de oude zfn'enplaats van de Kloveniersdoelen de Imière ging, wordt gevormd door de op- van de vergaderende schutterij, aaijis Frans Hals die in 1633 op het doek vastgelegd. Deze vergelijking demon- oLrt het verschil: dit nieuwe gelegen- van Dr P. H. Schroder is een e(lderachtig kijkspel zonder meer. visie van de toeschouwer op ons glo- in§L verleden blijft tot. rit- handig aan het gebrachte oppervlakte beperkt, omdat ^schrijver geen jv.oeiie heeft gedaan om oer in de toch z chalrijke stof door te „gen dan bij voorbeeld Hollywood tot en vermaak van 't algemeen zou eisen, ce rbij komt dat de psychologische peiling de artistieke scheppingsdrang m deze ret hgachtig naar welvaart strevende perio- jjj onze vaderlandse geschiedenis geheel ao brwege ;s gebleven. Volstaan werd met os jérlyke a/pei king van soms heel koddig >ni «telde gemeenplaatsen. Het gevolg van methode is als ik het zo mag zeg- dat men een opengeslagen historisch ge gensboek krijgt voorgehouden met een ge: ite hoeveelheid kleurige en amusante istraties. joch als iemand zich zou laten weer- iyen door deze krasse uitspraak om de bij te wonen, dan trek ik subiet jn woorden in. Ik stel voor om de onder- atsjvan het stuk als volgt te lezen: een •ar stelijke fantasie in drie taferelen door uis Saalborn naar gegevens van Dr P. H. elojiröder. Want het is inderdaad tot op no ere hoogte fantastisch wat de eerst el! loemde als regisseur en vooral als met- B r-en-scène ons met behulp van het ichtige natuurlijke décor (met goede aak door Lucas Wensing en Jan Kraak- 3 E n bij de eisen van het spel aangepast en niêior H. Voskuilen met golven weelderig d it overgoten) en een keur van heldere de|tuums te zien en te genieten geeft. Taferelen om van te smullen. ilkens wanneer het volk in grote menigte de been wordt gebracht, proeft men uit erelen om van te smullen opeens het kende temperament van die bonte en periode, waarvan immers de arlemse school zulke meeslepende en mhartige beelden heeft nagelaten. Het steken der kaarsen in cle Doelenzaal, de "jocht van de schuttei-ij, de avondronde de wacht, het gekrioel der burgers en poëtische drinkgelag van de schilders i?dat zijn, zo voor de vuist weg opgenoemd, paar brokstukken uit het gestaag voor- rollende kleurentapijt die het oog geven I het oor onthouden blijft. En dergelijke ouwspelen alleen al belonen een tocht r die intieme hoek van Haarlem op z'n Dist. ionderdvijftig amateurs verlenen niet genoeg te waarderen opoffering heel veel vrije tijd hun medewer- ig aan dit gezellige spektakel. Johan van orn overtrof gisteren verre mijn ver achtingen. Het moge waar zijn, dat hij de wat al te zeer op één snaar tokkel- zijn geluid was recht hartelijk, volu- neus en zuiver gestemd. Deze Frans Hals s de gemoedelijk badinerende robuuste i-vivant en vrolijke drinker, zoals men zich in de wandeling pleegt voor te len. Men had geen betere man voor deze k kunnen aanwijzen. Moeilijke keuze. d%aar dan wordt de keuze moeilijk. Me- Ans Swart, om met de dames te linnen, leverde als de Vlaamsgebekte tveerster een pittig stuk werk, dat haar ch al goede 'reputatie eer bewees en dè lcTugdige Isa Hoog bracht in de samen- raak van Elsje de Swaen met de Verliefde ,-iriaan Brouwer door haar coquette iroomvalligheid het publiek even tot Iroering. Deze laatste speelde met haar 1 talent en beeldige verschijning veel iel, ter dan tijdens de repetities, die ik zag. ite. krijsende heks van mevrouw Marijke ies) ,rnOlthoff (wat een kostelijke regie- ndst, tussen twee haakjes, die stoet van wende kinderen bij haar opkomst) ishfestte terecht applaus. wi Haar liefst vijf heren dingen naar de ief orkeur. Dat zijn, in volgorde van- het ogramma: Aad Stroman als een met uit- Ikend wisselend pathos voorgestelde intrum-Comité „Koninginnedag" ]ubileum H.M. de Koningin de optocht (31 Aug.) wellke uit 3 delen be- at, is in deel I (versierde auto's) nog lij* ats voor enige auto's. deel III (verenigingen) verwachten wij dat i?e verenigingen op elk gebied zich alsnog Hen opgeven. Werkt mede aan dit feest ■P. aanmelden bij VAN ELLINCKHUIJZEN ig^egang 32. Tel. 12788. FRAAIE PRIJZEN BESCHIKBAAR (Adv.) Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 29 Juli. GEHUWD: 29 Juli: J. Sweers en M. van unsehot; E. L. Vervuurt en E. Brugman; t0' Gagel en J. W. Swart; C. M. J. Warme- eU ik en J. Kiewiet; F. Klinkenberg en E. de jg« ilde; T. E. van Pelt en W. C. Holtus; J. len «t en C. Paap; D. Osterthun en S. B. empe; F, J. M. Boogers en C. A, de Vlieger. BEVALLEN van een zoon: 28 Juli: E. C. tóselius-Arnaud de Callavon; L, A. A. mdïeth-Telders; K. Meijer-de Koningh; L. T. ie- iland-van Boekhoven: 29 Juli: A. F. C. •h. Mmenie-Plantjé; A. Rijnders-Heemskerk; Guit-Kedde. BEVALLEN van een dochter: 27 Juli: M. Keijzer-Scheffer; 28 Juli: C. M. Kol-van den; C. C. de Jong-Rol; W. G. Neeven- 29 Juli: H. A. M. Karreman-van iet nik; A. M. van Oeffelen-van der Hulst. [.OVERLEDEN: 27 Juli: M. Witjes. 9 m„ pnge Raamstraat; N. M. Kvoon-Erkelens, Engelszstraat; 28 Juli: A. J. Frenaij, j„ Croezestraat; N. H. Voet-Noë. 73 j., dianalaan; H. H. Koppen, 1 j., Korte Wijn- srdstraat. 'T FRIESCHE SCHATHUIS Heeft U al eens een kijkje genomen wat deze zaak U biedt? 1. spec. MOOI KOPERWERK 2. 't poiyslen en rep. van UW koperwerk JANSSTRAAT 8 - TEL. 20141 't Huis m. 41. Friese vlag Vo Nutsspaarbank (Adv.) kom, waarin hij de vraag „Waarom vieren wij eigenlijk feest?" beantwoordde met de vermelding van de geboorte van de 160.000ste inwoner. „U ziet bij ons gaat al les op tijd!" zei de heer Geluk onder luid gelach. Na de opvoering ging de schrijver in zijn colbertje met het fluweel der schutterij contrasteren. Hij werd door de heer Geluk met het welslagen van zijn stuk gecompli menteerd, welke hulde door een enorme krans werd bekrachtigd. Louis Saalborn, die deze avond door een verbintenis eiders verhinderd was persoon lijk te regisseren, zal op een andere avond in het zonnetje worden gezet. Op de tribunes merkten wij onder meer de Commissaris van de Koningin in de provincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de burgemeester van Amsterdam, mr A. J. d'Ailly, de burge meester van Haarlem, mr. P. O. F. M.'Cre- mers en echtgenote, en verscheidene ambt genoten uit de omgeving op. Ook waren er leden van Gedeputeerde Staten, de griffier der Staten, vele raads leden, de garnizoenscommandant, politie autoriteiten, directeuren van gemeentebe drijven, hoofden van takken van dienst en bekende figuren uit het Haarlemse maat schappelijke leven in al zijn geledingen. DAG EN NACHT Amslerdamsche Rijtuig Maatschappij u .jr - L U CHT VA A RTTEN TOO N STEL LI N G AMSTELVEEN Lof voor de heer Baard Donderdagmiddag werd in het Frans Halsmuseum de Zomertentoonstelling met toespraken van de directeur, de heer H. P. Baard, en de burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers geopend. De heer Baard sprak een woord van wel kom tot de aanwezigen onder wie wij de wethouders D. J. A. Geluk en mr. S. C. van der Wall, de gemeente-secretaris mr. Th. A. Wesstra, de oud-wethouder A. G. Boes, vele raadsleden, 'de hoofdinspecteur van politie A. F. Suurendonck, de directeur van Hout en Plantsoenen, de heer J. A. Dorresteyn, de directeur van Openbare Werken ir. M. H. Maas. de gemeente-archiva resse mej. dr. G. H. Kurtz, de schrijver van het Openluchtspel dr. P. H. Schroder, en nog vele andere vooraanstaande Haarlem mers opmerkten in het bijzonder tot mevrouw Cremers, van wie hij tot zijn vreugde had vernomen, dat zij een trouwe gast van het huis van Frans Hals wilde worden, en introduceerde de tentoonstel ling als volgt: Zelden zal de Haarlemse burgerij een tentoonstelling in haar museum met zoveel ongeduld hebben verbeid als de Zomerten toonstelling 1948. Twee en twintig der ge- exposeerde werken immers, zullen dit keer niet weer uitzwermen naar diverse eige naars, doch als permanent bezit der ge meente Haarlem nieuwe luister bijzetten aan de verzamelingen, die door deze mas sale verrijking aanmerkelijk aan belang rijkheid zullen winnen. Zes landschappen, een strandgezicht, vijf stadsgezichten, twee stillevens, een portret, drie genrestukken, drie gewijde voorstel lingen en een figuurstuk vormen te meer een gelukkige aanvulling op het bestaande bezit omdat dit, rijkelijk voorzien van portretten, tot op heden deze aantrekkelijke genres onzer veelzijdige schilderschool zo zeer ontbeerde. De prijs, die voor deze schilderijen werd betaald, was niet gering: er moest een oor log voor gewonnen worden Tweeledig karakter. Door de'omstandigheden kreeg de Zomer tentoonstelling 1948 een tweeledig karakter. Vormt het herwonnen kunstbezit uiteraard de hoofdschotel van het ogenmaal, dat de bezoekers wordt voorgezet, het middelpunt zijn de schutters van de Cluveniersdoelen van 1633, een van Hals' grandiose groep- portretten, waarmee iedere Haarlemmer natuurlijk reeds volkomen vertrouwd is. Gaf het openluchtspel, dat een der grote attracties vormt van het Haarlemse Bloe- menfeest, aanleiding om deze schutters- groep onder beter licht en in gunstiger om geving te plaatsen, haar samenvoeging met bovengenoemde schilderijen zou tevens symbolisch kunnen worden opgevat: Hals' schutters ontvangen de nieuwe aanwinsten, die straks nevens hen en hun collega's een permanente plaats zullen vinden in het museum." Nadat de heer Baard dank had gebracht aan verscheidene instellingen en personen, die aan de totstandkoming van de tentoon stelling hadden meegewerkt, vervolgde hij: „Het verwijt is wel eens geuit, dat de tentoonstelling „In de bloemhof" van het vorige jaar te beknopt was om te kunnen boeien. Dit acht ik een bewijs voor de op pervlakkigheid, die jaagt naar veelheid, die de sensatie in zich draagt van het record. De grote tentoonstellingen die men tegen woordig pleegt te houden, stellen te zware eisen aan de bezoekers. Toch vergt een expositie als deze meer tijd van de be schouwer dan de meeste grote tentoonstel lingen, omdat het hier niet zozeer om de breedte dan wel om de diepte gaat. Een bezoek aan de Zomertentoonstelling bete kent dan ook een geestelijke verkwikking." De burgemeester spreekt. Burgemeester Cremers herinnerde eraan, dat Haarlem met deze 22 doeken een aan winst van zijn kunstbezit krijgt als nog nimmer te voreh. Zelfs indien de stad financieel in goede doen was, dan nog zou er geen sprake van kunnen zijn, dat er een post op de begroting voor een aankoop van dergelijke omvang zou kunnen worden uit getrokken. Het gemeentebestuur is de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen dan ook zeer erkentelijk voor deze schenking en wenste met de heer Baard de Haarlemse gemeenschap geluk met de ver zameling. Mr. Cremers wenste evenwel in het bij zondér de heer Baard geluk, die een van zijn geschriften besloot met de woorden: „Het behouden van de kunstgewrochten der vaderen is een waarborg, dat de natie in stand blijft." „De heer Baard, die de hele oorlog heeft geploeterd en gezwoegd de kunstschatten tegen de zware vuist van Mars te bescher men, heeft door de verrijking van het kunstbezit van het huis dat zijn liefde heeft, een beloning gekregen, die hij zelfs in zijn stoutste dromen niet heeft durven denken." Mr. Cremers hoopte tenslotte in het bij zonder, dat de Haarlemmers de weg naar het Frans Halsmuseum zullen weten te vinden. Na de rondgang ovet de tentoonstellings zaal, werd in de Renaissance-zaal thee geserveerd. NED. HERV. KERK. Dr. J. H. Stelma te RotterdamKralin gen heeft het beroep naar de Ned. Her vormde Gemeente te Bloemendaal aange nomen. SEDERT 1869 VERMAARD OU DE VOORTREFFELIJKE KW AH TE 1T ONDERGOED Tentoonstelling „De Aclit" In het ateiier aan de Baljuwslaan 23rood is een tentoonstelling ingericht van werken van de leden van de Haarlemse kunstkring „De Acht". Een en dertig schilderijen en wat boetseerwerk is tentoongesteld. Zowel beroepsarüsten en pas beginnende leden zijn in de gelegenheid gesteld werken te exposeren. Donderdagavond is de tentoon stelling officieel geopend, waarbij de voor zitter van de kunstkring, de heer J. de Braai een inleidend woord sprak. Nieuw raadslid In de vacature, ontstaan door het over lijden van de heer A. J. Frenay, zal eerst gekozen worden ir. P. C. van der Heijden, die vroeger ook benoemd is, doch niet toe gelaten kon worden, omdat hij leraar was van het Triniteitslyceum. Verwacht wordt, dat hij zal bedanken. Dan zal gekozen wor den de heer F. W. Knape. Haarlems Bloemen/eest VRIJDAG SO JULI: 20,45 Voorstelling Openluchtspel „Frans Hals", Kloveniersdoelen. ZATERDAG 31 JULI: 13,00 Opening Lunapark op het Phoenixterrein, geopend tot midder nacht. 14,00 Kroning van de BJoemenkoningin in het Stadhuis door de burgemees ter. De Bloemenkoningin resideert ge durende de feestweek in het Frans Halsmuseum. Zij komt door de Damstraat met gëvolg over de Riviervismarkt op de Grote Markt en zal te 2 uur in het Stadhuis zijn. Na de kroning rijdt zij naar Frans Halsmuseum terug langs de volgende weg: Grote Markt Jansstraat Jansweg Stations plein Kruisweg Kruisstraat Barteljorisstraat Zijlstraat Ged. Oude Gracht Botermarkt Gasthuisstraat Kloveniers doelen. 15,00 Volksdansen op het binnenplein van de Kloveniersdoelen (ingang Ged. Voldersgracht), uitgevoerd door Bas- ken: „Les Amis de la Dan.se Popu laire". Leider Marcel Albert. Nadat de volksdansen zijn bijge woond, gaat de Bloemenkoningin met ha^r gevolg verder langs: Gasthuisstraat Botermarkt Gierstraat Grote Houtstraat Grote Houtbrug Plein Baan Kleine Houtweg Gasthuis- vset Frans Halsmuseum. 20,00 Concert in de Hout, te geven door de Kon. Militaire Kapel onder lei ding van de kapitein-directeur Bocus van Yperen. 21,15 Taptoe op de Grote Markt vóór het Stadhuis door de Kon. Militaire Kapel versterkt met 24 tamboers en hoornblazers. 20,45 Voorstelling Openluchtspel „Frans Hals" op het binnenplein van de Kloveniersdoelen (ingang Ged. Vol dersgracht). Tentoonstellingen: Fr. Halsmuseum, Zomertentoonstelling, 10-17 uur. Leffelaar: Jo Schrijnder, 10-17 uur. Heerkens Thijsseru Bloemmozaieken, 10-17 uur. Atelier Baljuwslaan 23: Kunstkring „De Acht", 10-17 uur, 10-22 uur. De Stadskweektuin is opengesteld van 10-12 uur, 14-17 uur en 18,30- 20,30 uur. Engelse scholieren in Openluchtschool Welgeteld 93 Engelse jongens en meisjes, leerlingen van de 'Gregg-school in Croy don, verblijven op het ogenblik in de Open luchtschool aan de Rijksstraatweg. Zij zijn onder de hoede van dertien leiders de 26ste hier gekomen en blijven tot 9 Aug. om onder leiding van hun Hollandse gid sen excursies te maken, niet alleen door Haarlem, maar ook naar andere gebieden van ons land. Op deze excursies worden zij vergezeld door 24 -meisjes van 't Girls training corps" in keurige wit en blauwe uniformen gestoken, die bij particulieren zijn ondergebracht. De jongelui die van 13 tot en met 18 jaar oud zijn hebben hier machtig veel pleizier en zijn opperbest te spreken over hun in kwartiering. Heemstede bouwt woningen in het Grotstuk In de Donderdagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraad is besloten het voorstel, de kruidenierswinkels op Woensdag te sluiten, twee maanden aan te houden, om de winkeliers in de gelegenheid te stellen, bepalingen te maken voor alle winkels in Heemstede. Mogelijk kan een uniforme regeling getroffen worden. De vergadering verenigde zich met het voor stel van B. en W. het besluit, inzake de gratificatie aan hoger gemeente-personeel niet in te trekken. Tevoren had jhr. Van de Poll (C.H.) opgemerkt, dat het beter zou zijn overleg te plegen met de Vereniging van Nederlandse gemeenten. Een gedachtenwisseling ontstond over het voorstel van B. en W., om grond te verkopen in hét „Grotstuk" voor de bouw van vijftien woningen. Jhr. Van de Poll gaf in overweging de grond op een andere wijze te verkavelen. Een betere oplossing is te vinden. Wethouder Van Lent (K.V.P.) merkte op, dat een braak liggend terrein bestemd wordt voor het bouwen van wo ningen, waaraan een dringende behoefte bestaat. Het natuurschoon zal behouden blijven. Het voorstel van B. en W. werd aanvaard met de stemmen van de heren jhr. v. d. Poll. Brongersma (Partij van de Arbeid) en Kooymans (A.R.) tegen. Een crediet werd verleend, om bij de nieuwe woningen wegen aan te leggen. De raad besloot een crediet van 1500 beschikbaar te stellen voor de werkzaam heden ten behoeve van gedemobiliseerden. Vastgesteld werden de statuten voor de „Woningstichting Heemstede" en de raad verleende een crediet voor inrichting van een polikliniek in het Gezondheidshuis. Onder grote belangstelling is gisteren in de Meerlhorst te Heemstede de R.K afde ling van de Gemeentelijke Openbare Lees- zaaL geopend. EXAMENS Hoofdakte. Geëxamineerd zeven candidaten. Geslaagd voor het gehele examen: M. van Saxen, Am sterdam; R. M. van Peer. Spierdijk. Geslaagd voor gedeelte A: H. P. H. T. Zijlstra te Heemstede. Geslaagd voor gedeelte B: Mej. E. M. J. A. Brom, Haarlem; W. A. M. Tak. Amsterdam. Handenarbeid. Geslaagd de dames: D. C. Wolderveen: C. A. de Vries: G. v. d. Schoor; J. G. Sleeking; E. A. Visser: H. P. C. v. Aken; C. J. J. v. Steenoven; H. Floor; C. Dekker; A. E. Ermel; M: E. Bres; A. L. G. Elbertse; H. Hirschel. Afgewezen 1. BINNENLAND. De Nederlander F. H. van Loon. die in een studenten zomerkamp te Sajisbury in de V. S. vertoefde, is bij het zwemmen ver dronken. Hij was drie dagen geleden uit Ne derland aangekomen. Het slachtoffer is afkomstig uit Sneek. HAARLEM EN OMGEVING. B. en W- van Haarlem stellen de ge meenteraad voor medewerking te verlenen aan het bestuur der Stichting Noorderkerk en School door een bedrag van f 1273 ter be schikking te stellen voor het aanschaffen van leermiddelen voor de vakken lezen, schrijven, rekenen en Nederlandse taal en van werktuigen voor het vak lichamelijke oefening, ten behoeve van de lagere school, wegens toeneming van het aantal leerlingen. Wij kopen GOUD, ZILVER EN JUWELEN Voor uw cadeaux en verlovingsringen met en zonder inlevering bij GIERSTRAAT 45, HOEK Baby-uitzet voor 160.000ste Burgemeester Cremers deelde het bericht van de geboorte van de 160.000ste gister middag tijdens de „thee" na de opening van de zomertentoonstelling in het Frans Halsmuseum onder een hoeraatje van de aanwezigen, mee. Hedenmiddag vernamen wij, dat een be kende Haarlemse textielzaak een complete baby-uitrusting had geschonken, en dat ook de leiding van het Wit-Gelë Kruis, dat de kraamverzorging op zich heeft genomen van haar belangstelling liet blijken. SCHEEPVAART Cleodora, 29 Juli van Fahaheel te Rotter dam. Klipfontein, "AmsterdamOost Afrika 30 Juli te Antwerpen. Lissekerk Perzische Golf—Rotterdam, 29 Juli te Alexandrië. Lut- terkerk, BombayRotterdam 30 Juli te Aden. Marpessa, 29 Juli van Rotterdam naar Tam- pico. Oranje, BataviaAmsterdam pass. 29 Juli Sabang.' Rijnkerk, Rotterdam—Austra lië 29 Juli van Bombay. Stad Haarlem, 29 Juli van Narvik naar IJmuiden. Van der- Waals. RotterdamPerzische Golf 29 Juli Gibraltar. Weltevreden, Java—Rotterdam 29 Juli Finisterre. Hillegom GEMEENTERAAD. Hedenavond vergadert de Hillegomse gemeenteraad ter behandeling van de pun ten: bepaling plaats van de nieuwe open bare L. S. en de aankoop van de daarvoor benodigde grond. Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Ka bei v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Dell Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij.. N.-l. Handelsbank Billitnn Mij II Slotkoers Gisteren 340 300 25614 170% 344 292 120% 183 198 153 224 160% 159# 126 465 Openings koersen 370% 301 257% 169# 154# 223 160% Tandarts-assist. gevraagd voor 5 middagen en 2 avonden. Brieven met vol ledige gegevens B. H. Smeenk, Middenduinerweg 10, Santpoort. Groot Accountantskan toor in het Centrum des lands vraagt voor spoedige indiensttre ding Tweede en Derde Assistenten Goede vooruitzichten en aantrekkelijke pen noenregeling worden gegadigden geboden. Brieven no. 1293. Hierbij roept ondergetekende optredende als pfocureur van Neeltje Paap, echtgenote van Jacob Cornelis Dissel, wo nende te Zandvoort, ten ver zoeke van Neeltje Paap op: JACOB CORNELIS DISSEL zonder bekende woon- of verblijfplaats, althans geen bekend hoofdverblijf of wer kelijk verblijf zowel binnen als buiten het Koninkrijk hebbende, om op Dinsdag, 24 Augustus 1948, des voormid dags te 9.30 uur te verschij nen ter Raadkamer van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81 aldaar, teneinde in zijn hoedanigheid van vader te worden gehoord omtrent de voorziening in de voogdij en toeziende voogdij over het uit het huwelijk van partijen geboren minderjarige kind, genaamd Arnolda Berendina Maartje, geboren te Den Hel der op 30 Augustus 1943, welk huwelijk bij vonnis van voormelde Rechtbank d.d.. 20 Juli 1948 door ephtscheiding ontbonden is verklaard en bij welk vonnis tevens familie- verhoor is bevolen. Mr. A. W. Hellema Jr. Procureur v. eiseresse. Haarlem, 22 Juli 1948. Kenaupark 29-31. Zeer fraaie Rietsalon V.O. bestaande uit 2 zitsbank, 3 clubs, tafel met glasplaat. Pracht salon kleed 2.50 x 3.50 M. bijpassend. Te bezichtigen tussen. 7-9 uur. Hyacintenlaan 27. REPARATIE, BIJVULLEN EN OPMAKEN Voorls maken wi] ook wiegen op en bekleden ze indien cliënte de stof bij- COMPLETE MEUBILERING Barteljorisstr. 39-41 - Haarlem -Tel. 10250 Zandgebah tÊJVItlIl Zomer gebak Naar bos en zee onze zomer artikel en mee. Morgen nogmaals dank zij het grote succes van de vorige week Ons heerlijk zandgebak zonder inlevering van boter en suiker slechts 50 gram bloem 0.65 Prima gevulde koeken, zonder Inlevering 0.12 Kruidkoeken, zonder inlevering f 0.07 Onze fijne koffie-broodjes, opgemaakt met jam en fondant en ons heerlijk vruchtenbrood met banketspijs verhogen het genoegen van Uw uitstapjes. Aan dè bar: Ijskoude limonade en chocolademelk. Belegde broodjes en volop gebakjes zonder inlevering. GED. OUDE GRACHT 39 - TEL. 1G459 GROTE HOUTSTRAAT 167 - TEL. 11566 GEN. CRONJéSTRAAT 35 - TEL. 15430 Flinke HUISH. HULP van 8.30 tot 5 uur. f 15 p. w. 's Maandagsmiddags en Zon dags vrij. Adres: Barrevoete- straat 17. Half Aug. een net zelfst. MEISJE of WERKSTER ge vraagd v. 9-1 u. of 3 hele da gen p. w. D. D. V. v. 9-5 u. Z. a. t. m. Mej. van der Spelt, Zandv.weg 59, Aerdenhout. Tel. 26126. WERKSTER gevr. 2 da gen per week. Eindenhoutstr. no. 27. Bedrijfspers. gevr. Ie KAPSTER en aank. kapster gevr. gewend om met gegoede cliëntèle om te gaan. Brieven G 8707. NETTE WINKEL JUFFR. gevr. extern, Z. g. g. onnodig te solliciteren. Banketbakke rij Wed. A. v. Aalst, Zandv.- laan 171, Heemstede-Aerden- hout. Spoed. VROUWEL. HULP gevr. Cantine Koudenhorn kazerne. Melden bij beheer der, Sergt. Ruikes. Huish. Pers. aangeb. B. z. a. keurige weduwe als HUISHOUDSTER. Event, huwelijk niet uitge sloten. Brieven G 8906. NET MEISJE 24 j. b. z. a. d. en n. Zondags vrij. Br. G 8905. VeUeman Koopt! Saksisch porseleinen beeld jes en groepen voor hoge prijzen Defect geen bezwaar Tel 14637 Zijlstraat 62 WIJ KOPEN van particulieren, tegen behoorlijke prijzen. Ro mans, Kunstwerken Tech niek, Pocket Books, Ver kade Albums. Jongens en Meisjesboeken, enz. Boekhandel Kruisweg 13 b. h Station. Haarlem. Belt ons op Tel. 21677. Of zendt bericht Wij komen. V» b. z. a. voor particulier auto reparatie, alle merken. Spe cialist in D.K.W. Br. no. 1366 Lessen DANSLES KWEKKE- BOOM. Snelprivé dansles. Nieuwe Gracht 98. Tel. 13525. ZEILLES door erv. instr. Tev. zeilboot te huur. Wal- denmaier. Pieter Kiesstr. 37, tel. 14003. Huish. Pers. gevraagd Voor direct NET DAG MEISJE gevr. Mevr. Stege- man, Roemer Visscherplein 25 bij Stat. Heemstede-Aer- denhout. NET MEISJE v. d. huish. van 812.30 u. Floresstr. 16. NETTE WERKSTER b. z, hele oirhalve dag. Br. W. Bedrijfspers. aangeb. In bezit van rijbewijs A en B en een prima zwaar motor rijwiel, zoe"k ik WERKZAAM HEDEN, alg. ontw. en talen- kennis. Ook partic. chauffeur Brieven G 8907. ETALEUR heeft voor de a.s. feestelijkheden nog enige vrije tijd beschikbaar, voor elke branche, ook confectie. Brieven G 8908. Huizen aangeboden Aangeb. ZAAK IN GEBR. MEUBELEN. In drukke hoofdstraat in grote stad in N.-H. Koopsom f 4500. Brie ven G 8909. Kamers gevraagd Wie helpt gepens. ambt. en zijn vrouw die hun dienst woning moeten verlaten aan een KAMER. SLAAPK. en keuken of gebr. daarvan. Br. M. J. Bol. KI. Sparrelaan 4, te Bennebroek. Indisch ambtenaar, vrouw, 2 stud, zoons, zoeken in Hrl. 2 KAMERS m. keuken of etage, ongemeub. of gemeub, max. prijs f 75 's maands. Br. G 8911. Dame b. b. h. h. zoekt ZIT- SLAAPK. m. kook- en stook- gel. Brieven G 8912. Jongelui die wensen te trouwen zoeken gem. KA MERS met pension. Brieven met prijsopg. G 8913. Kamers aangeboden In prachtige, in den Hout gelegen villa, mooie goed ge meub. KAMERS met uitste kend pension voor tijdelijk of vast. Fam. van 3 tot 5 pers. Wilhelminalaan 12, Tel. 12531 Diversen WONINGRUIL. A*&am. W. de Zwijgerlaan benedenhuis voor benedenhuis in H.-N. 't liefst met telefoonaansl. Br. G 8886 Gelegenheid tot VISSEN en ZEILEN op het Alkmaar- dermeer. Slapen in Dorre- geest. Tel, K 2513—225. WONINGRUIL. Aangeb. Middenstandswoning te Zaan dam, Vlaardingen, Rotterdam of Waalwijk. Gevr. woning elders, liefst mooie streek. Inl. Skagerrak 11, Zaandam. ZONNEBRIL verloren, volgens medisch recept. Ver liezer zeer gedupeerd. Terug te bez. teg. bel, N.V. de Steen werf. Spaarnd.weg 48. WEGGELOPEN: jonge ruwh. fox-terrier (reu) met rood halsbandje. Tegen be loning terug te bezorgen by H. Bruyn. Schoterbospl. 19. Haarlem-N. Te koop gevraagd WANDELWAGEN, box, kinderled, en k. stoel. Brie ven m. prijs G 8891. Mod. KINDERWAGEN. Br. met prijs G 8892. Te koop gevr. 12 VOETS JOL. Brieven G 8881 Muziekver. vraagt BLAAS INSTRUMENTEN in hoge en lage stemming. Aanb. met opg. omschr. merk en prijs A 953 van Hees Advertentie kantoor, Herengracht 287, Amsterdam. Te koop aangeboden MARKIES, lang 3.53 M. m. ombouw, goede staat f 35. Da Costalaan 49, Driehuis. Donkerbl. KINDERWA GEN in .goede staat zijnde. Adres Langendijkstr. 11. Na 6 uur. FORD JUNIOR 1939 4 o d. kap. Met nat. bewijs. Twijn- derslaan 1, en Ruh GASFORNUIS, 2 ovens, prima staat. Te koop gevr.: Gasgeyser voor bad, evt. met douche. Tel. 22144, Mooie KINDERWAGEN. Vetter, Pijlslaan 117. 125 c.c. GILLET 1939. Spaarnwouderstraat 23. Te koop: 4 vlams Junker HOENDERPARK, Oude Weg 183. Tel. 13630. Jonge hennen, ingeënt, alle soorten Hanen, Eenden, Ganzen enz. MOTOR te k„ 350 c.c. zij klepper. in g. st. z. g. a. n. banden. Bill, prijs. Jac. v. Ruysdaellaan 6. H'stede. Zat. a.s. 's middags na 3 u. M. T. S. BOEKEN, le en 2e >j. Werkt.b.kunde. Blecker, Gencstetstr. 56. FIGUUR Een WALA BEHA voldoet aan alle eisen, die de moderne vrouw aan haar bustehouder kan stellerw Voor ieder figuur kunnen wij ds echte WALA-BEHA weer beperkt leveren. v Kom! eens kijken bïj> Gen. Cronjéstraat 52 Haarlem - Tel. 18104 UW BELANG Prachtige BABYCOMMO DE, kinderled, f 12.50, box f 12.50, kinderstoel f 17.50, mod. Kinderwagen f 45. Twijnderslaan 17. BRUIDSJAPON met sleep en tasje f 65. Kleverlaan 18. Old finish BOEKENKAST z. g. a. n. te koop. Abeelstr. 8. Z. g. a. n. ZOMERJURK, leeftijd 16 j f 15, 3 kw. jasje 16 j. f 12.50, 1 trekwagen prima onderstel f 25.- 2 kap- persspiegels f 15. Stuyvesant- FORD V 8 aangeb. d. part. w. vertrek. Gerev. mot., n.we banden. Keurig onderh. wa gen. Brieven G 8793. BEIGE MANTEL m. 38. Adr. Klaverstraat 20.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3