TEMPO STERK VERLAAGDE PRIJZEN Haarlems toekomst "e meüwe amsterdam-za ndi oort expresse J. TH. KORT >AG 31 JULI 1948 HAARLEMS DAGBLAD Commissie voor stads ontwikkeling voorgesteld In Juni 1947 deed het college van B. en W. van Haarlem aan de raad de toezegging, dat het prae-advies zou uitbrengen over een voorstel van de heren Bakker Schut, Meyers en Albrecht. waarin B. en W. wer den uitgenodigd met een voorstel te komen een deskundig particulier stedebouwkundig bureau in nauwe samenwerking met de dienst van Openbare Werken te belasten met het ontwerpen en herzien van de uit breidingsplannen in hoofdzaak en daarbij tevens aandacht te schenken aan een alge meen structuurplan voor de bebouwde kom. B. en W. hebben thans aan de raad mee gedeeld. dat het naar hun oordeel geen aan beveling verdient deze taak aan een parti culier stedebouwkundig bureau op te dra gen. Zij vinden, dat het bedrijf van Open' bare Werken, na aanvulling van de ont stane vacatures, volkomen in staat moet worden geacht de voorbereidende werk zaamheden verbonden aan het vaststellen en herzien van uitbreidingsplannen naar behoren te verrichten. Bovendien kan dat bedrijf zich meer en beter dan een particu liere onderneming inleven in de behoeften waarmee daarbij moet worden rekening ge houden. Inschakeling burgerij nuttig. Dit alles neemt niet weg, zo schrijft het College, dat het nuttig kan zijn belangstel lende personen uit verschillende kringen der burgerij in te schakelen bij het onder zoek. Hierdoor wordt groter zekerheid ver kregen, dat met opkomende behoeften reke ning zal worden gehouden en bovendien zal de belangstelling der burgers voor dit ge deelte van het gemeentelijk leven worden gestimuleerd. Eveneens is het nuttig een stedebouwkundige in de werkzaamheden in te schakelen. Weliswaar heeft het bedrijf van Openbare Werken ook op dit gebied uitstekend werk verricht en de directeur van dat bedrijf heeft zich ook steeds op de hoogte gehouden van hetgeen er op dit ge bied elders gebeurt. Dit neemt echter niet weg. dat zijn visie toch sterk op de Haar lemse toestanden is gericht. Een buiten staander. deskundige op stedebouwkundig gebied kan, juist omdat hij buitenstaander is en zich dus minder op de Haarlemse toe standen heeft vastgezet, aspecten openen, welke anders niet in aanmerking zouden zijn genomen. Een commissie. Om deze redenen achten B. en W. het ge wenst een commissie voor de stadsontwik keling in het leven te roepen, bestaande uit vertegenwoordigers van het College en uit belanghebbende groepen der burgerij: de Directeur van openbare werken, bijgestaan door één of meer ambtenaren en een des kundige (gehonoreerd stedebouwkundige). De bedoeling is onder de commissie voor de stadsontwikkeling een werkcommissie In het leven te roepen, bestaande uit de di recteur van openbare werken, de hoofden van de betrokken afdelingen van het bedrijf van openbare werken en de deskundige. Het College stelt voor dat de raad B. en W. uitnodigt deze Commissie voor de stads ontwikkeling in het leven te roepen. Enige weken geleden hebben wij meegedeeld, dat de N.Z.H.V.M. achttien nieuwe tweeling- tremen voor de lijn Amsterdam-Zandvoort heeft besteld ter vervanging tan de oude Belgische rijtuigen. Het tweelingtupe heeft buitengewoon goed voldaan op de lijn Haarlem-Leiden. De nieuwe trams zullen echter van het bestaande model belangrijk verschillen, omdat de techniek sinds 1938 weer hael wat gevorderd is. De rijtuigen zijn licht gestroomlijnd, worden 24 meter lang en twee meter vijf en dertig breed, zij zullen 34 ton wegen en uitgerust worden met vier motoren, waarmee een snelheid van 85 kilometer per uur bereikt kan worden. Er kunnen 128 reizigers mee vervoerd worden, gelijkelijk verdeeld over zit- en staanplaatsen. Overigens zal het nog wel twee jaar duren voor dit comfortabele materiaal op de rails verschijnt. ROZENSTRAAT IS vervoert Uw meubelen en vrachten naar alle plaatsen TEL. 20020 De opening van het marine-hospitaal Het hospitaal der Koninklijke Marine aan de Bloemendaalse weg te Overveen zal. zoals wij reeds gemeld hebben, Dinsdag 3 Augustus officieel in dienst worden ge steld. Daarbij zal het woord worden gevoerd door de Vlagofficier materieel, schout-bij- nacht J. J. C. Bennik, de commandant der zeemacht, schout-bij-nacht J. J. L. Willinge, de commandant van het hospitaal, hoofd officier van gezondheid tweede klasse A. W Mellema en de chef geneeskundige dienst zeemacht, hoofdofficier van gezondheid eerste klasse P. C. Broekhoff. Medische, burgerlijke, leger- en marine- autoriteiten zullen aanwezig zijn. Muzikale opluistering wordt gegeven door de tam boers en pijpers van het korps Mariniers. Bij goed weer wordt de plechtigheid ge houden op het voorplein van het hospitaal. Na afloop wordt een rondgang door de ge bouwen gemaakt. Nog eens f 8000.— voor de UNAC De opbrengst van de collecte ten bate van het UNA-werk, die na afloop van de voorstellingen van „Achter de wolken" aan de uitgang van het Rembrandt-theater te Haarlem werd gehouden, bedraagt in totaal 8020. Zo j'uist een keurige collectie ontvangen, voor Dames en Heren HAARLEM HEEMSTEDE ZANDVOORT Aantal kleuterklassen wordt verdubbeld Twee jaar geleden stelde de Haarlemse gemeenteraad voor het inrichten van lo kaalruimte voor het openbaar voorberei dend lager onderwijs in enige schoolgebou wen 8500,ter beschikking. Dit besluit kon de goedkeuring van hogere instanties niet in zijn geheel verwerven. Daarom werd in November 1947 besloten op korte ter mijn kleuterklassen in te richten in de P. H. van der Leyschool en de Prinsenschool. In het begin van dit jaar zijn deze klassen waarmee een uitgave van 2600 gemoeid was in gebruik genomen. Deze gedeeltelijke uitbreiding is even wel niet voldoende, zij dient met het oog op het sedert geruime tijd bestaande tekort aan onderwijsgelegenheid in verscheidene stads delen noodzakelijk te worden gevolgd door maatregelen, die voor de eerstvolgend^ ja ren de achterstand aan schoolruimte kun nen inhalen. B. en W. komen dan ook met een voor stel tot het treffen van een aantal eenvou dige voorzieningen in een twaalftal scholen. Door het inrichten van speel- tot klasse lokalen hoopt men meer ruimte voor de kleuterklassen beschikbaar te krijgen. De totale uitgaven voor verbouwingen, inrichting en aanschaffing van meubilair en leermiddelen worden op 67.000 ge raamd. B. en W. stellen voor deze uitgaven over de jaren 1948 en 1949 te verdelen. Voor dit jaar was reeds een bedrag van 6000 uitgetrokken, dat B. en W. nu met 25.000 willen verhogen. Het restant komt dan ten laste van 1949. In de toekomst bij iedere lagere school een kleuterschool. Nader vernamen wij, dat dit voorstel mogelijk is geworden doordat de gemeente door de nieuwe financiële verhouding met het Rijk niet langer als noodlijdend kan worden beschouwd. Indien de raad met een en ander accoord gaat dan zal het openbaar kleuteronderwijs met 16 klassen worden uitgebreid, hetgeen op e«n verdubbeling van het aantal klassen neerkomt. Op het ogenblik zijn er zes kleu terscholen met ieder drie klassen. De wethouder van Onderwijs blijft even wel streven naar de verwezenlijking van zijn ideaal: bij iedere openbare lagere school een kleuterschool. Wij vermelden nog dat in het thans ge dane voorstel ook is begrepen de over neming door de gemeente van de kleuter school in Spaarndam, die verleden jaar door de ouders zelf werd gesticht. Is hier Uw pop bij Aan het Hoofdbureau van Politie te Haar lem. Nassauplein 3, zijn op alle werkdagen van 10.30 tot 12.30 uur inlichtingen te krij gen omtrent de navolgende in de afgelopen week als gevonden aangegeven voorwerpen: armbanden, dames badpak, tennisbal, kin- derbril. aantekenboekje, ceintuurs, postduif, deken, emmer, fototoestel, gewicht, muntbil jetten, badhanddoeken, honden, hoofddoek, armbandhorloge, jongensjasje, regenjas, stof jas. levensmiddelen-, versnaperingen- en ta- bakskaarten. horlogeketting, hondenketting, kammetje in étui, rubberlaars, kinderleidsel, zakmes, draagmedaille (Atjeh) bakkerskle- ding. portefeuille inh. geld en foto's, porte- monnaies met inhoud, pop, herenpet. ring, rozenkrans, hondenriem, broekriem, slipover kinderschoentjes, sjaal, sleutels, schortje, tassen met inhoud, vulpenhouders, windjack, zakje met distributiebonnen, contributie bonnen HHB, gouden speld met steentjes. Dieven op het duinpad Een leegstaande bunker in de duinen, dichtbij het strand van Duin en Kruidberg, vormde de laatste weken een handige en kosteloze rijwielstalling voor strandgan- gers. Fietsendieven hebben er echter reeds nu hun slag geslagen: twee rijwielen bleken aan het einde van een zorgeloze zee-dag, spoorloos verdwenen. De politie waar schuwt een ieder voor het grote risico van deze gratis stalling. Haarlems Bloemenfeest ZATERDAG 31 JULI: 20,00 Concert in de Hout, te geven door de Kon. Militaire Kapel onder lei ding van de kapitein-directeur Rocus van Yperen. 21,15 Taptoe op de Grote Markt vóór het Stadhuis door de Kon. Militaire Kapel versterkt met 24 tamboers en hoornblazers. 20,45 Voorstelling Openluchtspel „Frans Hals" op het binnenplein van de Kloveniersdoelen (ingang Ged. Vol- dersgracht). ZONDAG 1 AUGUSTUS: 13,30 Ruiterfeest aan de Zuiderhoutlaan. 20,45 Voorstelling Openluchtspel „Frans Hals", Kloveniersdoelen. MAANDAG 2 AUGUSTUS: 10,30 Rembrandt-theater: Op reis door Afrika. 15,00 Zwitserse dansgroep „Die Volkstanz- kreis" uit Bern, ov het binnenplein van de Kloveniersdoelen. 20,00 Gamelan-concert door het gezelschap Babar Lajar" in de Renaissance-zaal van liet Frans Halsmuseum. 20,30 Concert in de Hout door „Crescendo" uit Spaarndam. 20,45 Openluchtspel „Frans Hals", Klove niersdoelen. Tentoonstellingen: Fr. Halsmuseum, Zomertentoonstelling, 10-17 uur; (Zondag 13-17 uur). Leffelaar: Jo Schrijnder, 10-17 uur; (Zondag niet). Heerkens Thijssen: Bloemmozaieken, 10-17 uur. Atelier Baljuwslaan 23: Kunstkring „De Acht", 10-17 uur, 19-22 uur. De Stadskweektuin is opengesteld van 10-12 uur, 14-17 uur en 18,30- 20,30 uur. Lunapark, Phoenixterrein, 10-24 uur, (Zondag 18-24 uur). De reis van „Inter Nos" Nadat een jaar lang hard is gestudeerd en veel werk door de heer Jan Booda is verzet kon hij Zondagochtend het sein tot vertrek geven voor de reis naar Zwitser land, welke door de oudere meisjes en jon gens van het kinderkoor „Inter Nos" wordt gemaakt, teneinde daar in vele sanatoria onder zijn leiding concerten te geven. Bo vendien staan een radio-uitzending en een groot concert in Thun op het programma. De eerste dag ging de reis via Luik, Bastogne, Aarlen, Luxemburg naar Ettel- bruck waar met veel succes een concert op de Place de la Gare werd gegeven. De heer Booda werden vele prachtige bloemstukken aangeboden. Na een welverdiende rust ging de tweede dag de tocht via Nancy, waar juist de athle- ten doortrokken die het Olympisch vuur van Griekenland naar Londen brengen, Metz, waar de schitterende kathedraal be zichtigd werd, Epinal, Mulhouse, Basel naar Fallanden, waar een hartelijke ontvangst werd bereid door de ouders van de jeugdherberg waar het koor de eerste week zal verblijven. SCHEEPVAART K.N.S.M. Pericles 27 Juli van Rio de Janeiro naar Bahia. Strabo 29 Juli van IJmuiden naar Gothenburg. Trajanus 28 Juli van Azoren naar Trinidad. Draco 29 Juli te Santander van Bilbao naar Figo. Hestia 29 Juli te Curagao van Cristobal naar Trinidad. Hydra 29 Juli te Puerto Cabello van Trinidad naar Curagao. Odys seus 29 Juli te Seville van Cadiz naar Am sterdam. Orpheus 29 Juli van Tanger naar Gibraltar. Vulcanus 28 Juli Gibraltar ge passeerd van Algiers naar Botterdam. K.H.L. Rijnland 29 Juli thuisreis van Montevideo. Maasland 1 Aug. te IJmuiden verwacht. Nederland. Bali 29 Juli van Mobile naar New York. Ceram 28 Juli te Makassar van Soerabaya. Lawak 26 Juli van Cowi- chan Bay naar Alameda. Raki 29 Juli te Alexandrië van New York naar Port Said. Tawali 29 Juli van Singapore naar Bela- wan. v. d. Waals 29 Juli Gibraltar gepass. van Londen naar Marseille. Holl. West Afrika lijnen. Amstelkerk 29 Juli van Amsterdam naar Antwerpen. Hilversum 29 Juli Finisterre gepass. van Las Palmas naar Le Havre. Jaarstroom 29 Juli te Cotonou van Lome naar Port Har- court. Meliskerk 25 Juli te Luanda van Lobito naar Pointe Noire. Muiderkerk 28 Juli van Barra do Dande naar Porto Am- boim. Holl. Afrika lijnen. Boschfontein 30 Juli van Antwerpen naar Southampton. Joles-ziekenhuis wordt door gemeente aangekocht Indien de gemeenteraad van Haarlem met het voorstel van B. en W. accoord gaat zal het Nederlands-Israëlitisch Joles-zie- kenhuïs door de gemeente voor 180.000 j worden aangekocht. j In 1929 werd een overeenkomst gesloten j tussen het bestuur van het Joles-ziekenhuis en de Regenten van het St. Elisabethsgast- huis, waarin bepaald werd, dat. indien het eerste zijn gebouwen of grond mocht wil len verkopen of de inrichting zou willen verplaatsen, dit alleen aan het Gasthuis zou kunnen geschieden, en dit verplicht was de overdracht te accepteren. Deze toestand is thans ingetreden. B. en W. van Haarlem achten het echter juister, gezien de financiële verhouding tussen de gemeente en het Gasthuis, dat de gemeen te ook in feite eigenaresse wordt van het gebouw, dat dan aan het Gasthuis in ge bruik zal worden afgestaan. Noch de Re genten. noch het bestuur van het Joles- ziekenhuis hebben tegen deze procedure bezwaar gemaakt. De koopsom werd door drie deskundigen getaxeerd. c aaJLfa ■ant*' Heemstede DOKTERSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden waargenomen door: dr. J. Laeijendecker. Raadhuisplein 9 en dr. A. G. Degenaar. P. de Hooghstraat 11. Wijkverpleging: Zuster Badings, Heem- steedse Dreef 38. tel. 29818. Geopende apotheek: Apotheek Schots man, Binnenweg 206—208, tel. 28320. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: W. A. Touw en T. I. Huben. M. de Groot en T. Schroder: L. W. van der Aa en C. H. M. Assendelft: K. R. Kirschbaum en H. A. H. Witkamp; J. Ruijs en D. van Splunter: H. Q. de Beer en G. Hermann; H. van der Pligt en J. M. C. Schoo. Getrouwd: J. J. Stork en A. G. M. de Koff: P. M. van den Abeelen en J. A. Goemans; J. Helmigh en G. A. van der Raad. Bevallen: H. J. RootliebRoding, d. A. van ZwolKoren. z. M. P. Kramervan der Plas d., W. J. SmitHam. d. D. Möhlmann—Vis ser. z. G. M. van der AarHeering, z. C. de HaanVerlooij, d. C. MooneHoonhout, z. A. B. KramerNieuwerf, z. Overleden: A. M. Nuijens wed. v. R. Klin- ger. 77 j. J. G. Hartel. 56 j. J. M. W. Keule- mans, 13 j K. M. Wijchers, 70 j. ZONDAG 1 AUGUSTUS HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. Zaterdag 7.30: Brouwerskapel, ing. Klokhuisplein. Avondgebed. Dhr. G. Ger mans. Zondag. 10: Ds. W. J. van Elden. H. Doop. 4: Liturgische Godsdienstoefening voor Doofstommen en Slechthorenden in de Con sistorie. 7: Ds. P. J. Mackaav. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. S. H. J. Voors. Noorderkerk, Velserstraat. 9 en 10.45: Ds. van Selms, Nijmegen. Oosterkerk. Zomerkade. 10: Dienst. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. Ds. P. J. Mackaay. Kinderkerk. Kapel Bethesda Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kin derkerk. Dhr. A. Boschma. 10.45: Dhr. J. van Winterswijk, cand. t. d. H. Dienst Diaco- nessenhuis. Hazepaterslaan. 4.15: Ds. L. W. Erdman, em. pred. Rusthuis Ned. Herv. Ge meente. Jansstraat. 10.30: Ds. P. J. Mackaay. Ver. van Vrjjz. Herv.. Jacobijnestr. 6. 10: Ds. E. O. Spelberg. Stads Evangelisatie. L<. He renstraat 6. 10 en 7.30: Ds. J. A. Monsma, Rot terdam. 6.30: Openlucht samenkomst a. d. Kruisweg. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. 10: Dhr. F. H. van der Horst. Evangelist te Lei den. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 7.45: Jeugdbijeenkomst. Opwekkingssamenkom sten, Zuiderstr. 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. Vrije Evang. Gemeente. Bakenessergracht 65. 9.30 en 5: G. J. H. Alink, van Amsterdam. Broedergemeente. Parklaan 34. 7: Ds. Schutz. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstraat. .10.30: Prof. Dr. P. Boendermaker van Hilversum. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Sliedrecht, van Huizen. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Daalder. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. v. d. Guchte, van Gouda. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel, 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelminakerk 10: Ds. H. J. Lambers Heerspink, van Vroomshoop. 5: Dr R. Schippers, van Rotterdam. Zuid- Oosterkerk. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Lyceumkerk 9: Dr. R. Schip pers. 5: Ds. A M. Boeyinga. Geref. Kerk (Art. 31) Begijnhofkapel. 10.30 en 5: Ds. B. Jongeling. Geref. Gemeente onder 't Kruis. Bakenessergr. 63. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink. van Rotterdam. Oud.Geref. Gemeen te, Frans Halsstraat 4. Maandag 7.15: Ds. E. van Dijk, uit den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Baptiste Ge meente, Parklaan 34. 9.30: Ds. J. W. Wee- nink, 5: Dezelfde H. Av. 8: Jeugdsamenkomst (geb. Salemi. Ned. Chr. Gemeenschapsbond Ged. Oude Gracht 47. Maandag 8: H. v. d. Brink te Bloemendaal en J. Dammuller, te Alkmaar. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruis straat 14. 10 en 7.30: Samenkomst Vergade ring van Gelovigen, Jansstr. 85 10 30: Samen komst (Broodbreken). Bijbelcursus Vrijdag 8: K. Rozendal. Gemeente des Heren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5: Samenkomst Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Ged. Oude Gracht 47 10.30 en 6: Samenkomst. Gemeente van Christus. Ged. Oude Gracht 47. 10.30: Eredienst en preek Christian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendings kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zendingsge meente, Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienst oefening. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- lianakerk. 10: Ds. J. de Jong. H. Doop Zater dag 7.30: Avondgebed. Immanuëlkerk. 10: Ds. D Kuilman, van Leiden 7: Ds. J. de Jong. Kon. Emmaschool. Raafstr. 10: Ds. G. H van de Woord. H. Doop. 5: Dezelfde. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. H. A En klaar. te Blaricum. Geref. Kerk, Noord-Scho- terkerk. 9 en 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. H. J. Lambers Heerspink, van Vroomshoop. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heiligings dienst. Leider Kap. G. Knippenberg. 8: De zelfde. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. G. C. Schellen berg te Markelo Kapel Nieuw-Vredenhof. 10.30: Ds. J. J. Creutzberg te 's Gravenhage. In de maand Augustus geen Jeugdkapel Chr. Lyceum (ing. v. Merlenstr.) 10.45: Ds. F. R. A. Henkels. Zondagochtendsamenkomst. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen. Voorg. v. d. Afdeling. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. IJ. v. d. Zee, Nieuw- Vennep. 5: Ds. P. N. Kruyswijk. van Amster dam. Camplaan. 10: Ds. P. N. Kruyswijk. 5: Ds. IJ. v. d Zee Geref. Kerk (Art. 31). Herenweg 111. 9 en 3: Ds Jongeling. Sappe- meer. Christ. Geref. Kerk, Kapel Meer en Bos. 3: Ds. Holtrop. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. Leeu weriklaan. 10: Ds. J. H. Jansen, te Vorden. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. P. V. v. Stein Callenfels, em. pred. te Heem stede. Vrjje Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. M. ten Kate, te Dordrecht. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. W. Fijn van Draat. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. West. Kon. Em maschool, Raafstraat. 10: Ds. G. H. van de Woord H. Doop. 5: Dezelfde. In Den Haag is ingebroken in een fa -riek van fototoestellen. Er werden 1^ oestellen ontvreemd. Vrijdag is de „Tabinta" in Quebec gekomen met 300 Nederlandse immigrant^, aan boord, merendeels landbouwers, die zio- I in Canada gaan vestigen, i Uit Batavia arriveerden op Schiphi prins Rajada Bhisek Sonakul en prins* Dhani van Bangkok. De prins is door (i Siamese regering aangesteld als haar ver. tegenwoordige!- op de conferentie van ij Unesco, die van 2 tot 13 Augustus in Utreclj zal worden gehouden. Na de conferentie u! de prins zich naar Engeland begeven, wae hi) een studie zal maken van het modern universitaire onderwijs in Engeland. Vandaag is de Legertentoonstelling, reeds in Utrecht. Amsterdam en Den Hai is geweest, in Rotterdam geopend door luil nant-admiraal C. E. L. Helfrich. Een twee-jarig jongetje is gistermorgi op de Groene Zoom te Rotterdam door ee tram overreden en gedood. De opvarenden van het s.s. „Zuiderl kruis", dat met militairen onderweg naii"ek Indië is. kunnen in Port Said post ontvangecjang* mits deze uiterlijk 1 Augustus in d fcr S brievenbussen zit. Voor correspondentie, di [rda direct bij aankomst in Batavia moet wordei_gCM uitgereikt, is de laatste datum van terpostv bezorging 15 Augustus. Correspondentie per zeepost kan Maandag af worden verzonden voor de staal Israël. Aangetekende stukken kunnen alleti|ieem op risico van de afzender^ worden aange- nomen. HAARLEM EN OMGEVING, De huis-aan-huiscollecte ten bate van di Haarlemse Speeltuinbeweging heeft een be-jj drag van f 5400 opgeleverd, waarvan f 502!Btalii op de lijsten en de buscollecte brachtp h f375 op. De jeugd blijft melk drinken. Hoewt an^ de melkdistributie is opgeheven, hoopt h«TT plaatselijk schoolmelkcomité te Bloemendaal na de zomervacantie de melkverstrekkinj'en aan de jeugd op de scholen op dezelfde voe eelt te kunnen voorzetten. tëe} B. en W. van Haarlem stellen de gehang meenteraad voor met ingang van 1 Septem ber te benoemen tot vakonderwijzeres in difcam handwerken bij het openbaar lager onder- ren wijs mejuffrouw M. W. Ligtenberg. - De gemeenteraad van Haarlem verga dert op Woensdagmiddag 4 Augustus. De agenda omvat 16 punten. De heer A. L. Plessins te Haarlem li geslaagd voor het examen M.O. handelswe tenschappen A. Voor het Staatsdiploma Tolk-vertalei Engels slaagde de heer J. Gramberg, te Haarlem. .„linde egen em lespi Bloemendaal Gezellige avond voor Gerepatrieerden De plaatselijke demobilisatieraad te Bloe mendaal heeft het voornemen de Bloemen daalse leden van het Kennemer Bataljon hun echtgenoten en verloofden en reeds eer der teruggekeerde militairen op 11 Augustui in restaurant ..Roozendaal" te Overveen een' genoeglijke avond te bereiden. Op deze bij eenkomst zullen ook de arbeidsmogelijkhe den voor deze gerepatrieerden besproken worden, waarbij men tevens hoopt te berei ken. dat tussen hen en de Demobilisatieraad een hecht contact zal ontstaan. SPROOKJES HERLEVEN Op 31 Augustus zal de Koningin dei Feeën in de Bloemendaalse straten verschij nen Talrijke andere bekende figuren uit sprookjesland, als Sneeuwwitje en de Zeven dwergen, zullen daarbij aanwezig zijn. D« naam van mejuffrouw Truus Smit uit Over veen, die wij hebben leren kennen van haar kinderzangklassen is er borg voor, dat de door kinderen uitgevoerde sprookjesoptocht tot een schitterend schouwspel gemaakt zal worden. „DE BETOVERDE PRINSES" IN HET OPENLUCHTTHEATER Er is geen twijfel aan of het Bloemendaalse Openluchttheater zal in de toekomst voor vele doeleinden bestemd worden. Het is een gelukkige omstandigheid, dat het theater juist vóór de Kroningsdag dus 6 September, geopend is. Nu zullen op deze heugelijke dag de leerlingen van de lagere scholen van Bloemendaal en Overveen in deze sprookjes achtige omgeving de opvoering kunnen bij wonen van ..De Betoverde Prinses", een spel dat door jeugdige krachten onder leiding van mevr. van Kampen-van den Brink gespeeld zal worden. FEEST IN OVERVEEN. Ook Overveen blijft met de komende feestelijke gebeurtenissen niet achter. Zo heeft het bestuur van de winkeliersver eniging „Het Dorpsplein" laten weten, dat zij voornemens is voor de winkeliers een gevelversierings- en een verlichtingswed strijd te organiseren. Voor de ingezetenen zal een étalagewedstrijd uitgeschreven worden. Als vanouds zal op de verjaardag van de Koningin op Tt versierde dorpsplein een balchampêtre gehouden worden. WELKE DOKTER? De artsendienst te Bloemendaal wordt Zon dag 1 Augustus waargenomen door dr. S. B. Drijber.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 6