R&D Behang Expeditiekantoor „E.N.W.O." „E.N.W.O." wereldbekend! ÜIEDIXOS PP Flinke dienstbode boekhoudster mnl. jongste bediende EERSTE AUTOMONTEURS TWEEDE AUTOMONTEURS Beschaafde Vr. hulp Stoker KRAAM- verzorgster SCHILDERS Ieder huis kan een kasteel zijnl J MAANDAG 2 AUGUSTUS 1948 HAARLEMS DAGBLAD 5 -spijpRM HET MUIDERSLOT ,i M. Spaargaren PLEIN IS - HAARLEM - TEL. 21080—11526 Off- IATA Luohbvrachtagenten AGENTEN K.L.M.—A.O.A. en alle bij de IATA aangesloten wereldlucbtlijnen. Dagelijkse diensten HaarlemSchiphol v.v. uitsluitend voor luchtvracht. ENWO-kantoren te Rotterdam, Venlo, München, Frankfort, Kaldenklrchen en binnenkort éigen, kantoor op Schiphol. Voor grote zendingen naar alle landen speciale kortingen. Extra vliegtuigen beschikbaar. NETTE WINKELJUFFROUW GEVRAAGD genegen enige huishbudelijke bezigheden te verrichten, voor dag en nacht. Bakkerij ,,DÊ POORT", Amsterdamsevaart 2, Haarlem. Drukkerij R.B.K. vraagit voor directe indiensttreding ENIGE JONGENS voor Binderij en expeditie-werkzaamheden (leeftijd 15-18 jaar). en EEN WERKSTER van 74 uuir voor 5 a 6 dagen per wéék. Aanmelden: Ged. Oude Gracht 88, Haarlem. v.g.g.v. gevraagd van 8 u. tot half vijf in klein gézin. Loon 20.p. w. Mevr. Dijkstra, Cr a y en est ersingel 16, Heèmstede Chemisoh-teeihnisch bedrijf vraagt Brieven met volledige inlichtingen onder no. 1380. C. G. van Tubergen's Bloembollen- en Zaadhandel N.V., Koninginneweg 86. Haarlem vraagt voor spoedige indienst treding voor haar kantoor Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht Voor zo spoedig mogelijk gevraagd Liefst in bezit Bovag-diploma. Aatmm. GARAGE A. J. ROTTEVEEL. Dr. D, Bakker laan 1216, Bloemendaal Gevraagd een BEKWAME CHAUFFEUR-BESTELLER WASSERIJ HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Saint poort-Station. „Bloembollencultuur" k Pogingen 0111 uit de impasse a te geraken u gJ Het hoofdbestuur van de „Algemene Ver- dj eniging voor Bloembollencultuur" heeft ïft zich in een vergadering op 23 Juli beraden e over de toestand in de vereniging en over iri de middelen, die tot het einde van de be- staande onenigheid zou kunnen leiden. >t Vrijwel algemeen was men van gevoe- len, dat een ernstige poging moest worden if gedaan een oplossing te bereiken, daar de werkzaamheden der Alg. Vereniging door het steeds weer op de voorgrond treden van i- wat de leden verdeeld houdt practisch onmogelijk worden. Waar een overbrug- n ging van de zozeer verschillende stand- punten van saneerders en anti-saneerders a! niet wel mogelijk werd geacht, is gezocht naar een weg. welke tot overeenstemming a zou kunnen leiden, zonder dat een der par- n tijen haar principe zou behoeven prijs te it geven. Door de vergadering werd algemeen er- it kend dat, zolang de maatregelen blijven bestaan, de belangen der leden ten aan- )f zien dezer maatregelen, behartigd dienden e te worden. Het verstrekken van adviezen I daarover aan de betreffende instanties zal r daarom ongehinderd voortgang moeten :t vinden. )j Aangezien echter steeds weer de moei- ic lijkheden ontstaan, welke tot de bestaande n impasse hebben geleid, meende men dat n het juister zou zijn de Algemene Vereni- !t ging wederom te doen worden tot een wer- il lijk „Algemene" vereniging, waarin zich allen thuis zouden kunnen voelen en ge il zamenlijk de algemene vakbelangen zouden ii kunnen behartigen. Het adviseren over s maatregelen en wat daarmede verband a houdt zou kunnen worden overgelaten aan r dc direct belanghebbenden. Het hoofdbe- i stuui ou dan, als vertrouwensmannen van i de kelen der Algemene Vereniging, de ii adv ie n van deze groepen kunnen toetsen i( aan hot algemeen vakbelang. Tevens werd overwogen op welke wijze de ban- den tussen het hoofdbestuur en de groepen li nauwer zouden kunnen worden aange- J haald. Op deze wijze zouden de beide stromin- i' gen in het vak wellicht elkander kunnen a vinden. Besloten werd een voorstel in deze geest aan de eerstvolgende ledenvergade- i ring voor te leggen. Twee leden verklaar- 'i den zich tegen dit besluit. Orgelbespeling in de Oude Bavo II Het programma van de orgelbespeling in de 'I Grote Kerk door Gé Miclhels op Dinsdagavond 3 Augustus van halfacht tot half negen ver meldt de volgende werken: Vater unser im HimmelreichValet will ich -] dier geben, J. S. Bach. 2. Veranderung einer i Arie; Adagio uit. Sonate I, J. S. Bach. 3. Pas- sacaglia und Fuge in c. kl. terts. J. S. Bach. 4. Sonate II (Lebhaft - Ruhig bewegt - Fuge) Paul Hindemith. 5. Ohoral, A. Honegger. 6. Final, C. Franck. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie. 340 341% Unilever 300% 300% 2571/2 257-H A. K. U 169% 163 Nederlandse Ford 344 Nederlandse Kabel 294 v. Berkel's Pa ten i 121% Scheepvaa rt- U nie 183 183 Holl.-Amerika Lijn 196% Deli Maatschappij 154% 154% H. V. A. 224% 221^ A'dam Rubber 162 Ned. Handel Mij 161 N.-I. Handelsbank 132 131 Billiton Mü II 465 Treinenloop wordt volgend voorjaar versneld 120 km per uur op de geëlectrificeerde lijnen Ir. F. O. den Hollander, president-direc teur der N.V. Nederlandse Spoorwegen, deelde Zaterdag, tijdens een proefrit op het baanvak Utrecht-Arnhem met een nieuw, gestroomlijnd electrisch wagenstel, mede. dat ingaande 15 Mei van het volgende jaar een belangriike versnelling in de treinen loop zal kunnen worden verkregen. De keuze van het tijdstip houdt verband met internationale afspraken op spoorweg gebied. Voor de uitbreiding van het electrisch materieel is door de N. S. bij Nederlandse bedrijven een order geplaatst voor het bouwen van 65 vierwagentreinstellen, 79 tweewagentreinstellen en 13 „tussen"-rij- tuigen. Deze laatste zullen tussen de be staande tweewagentreinstellen worden ge voegd. Een eerste treinstel heeft inmid dels de fabriek verlaten. Het is Zaterdag aan een proefrit onderworpen. Beynes verzorgt deel der orders. Eind 1952 moeten al deze treinstellen in dienst zijn genomen. Allereerst zullen deze treinen gaan rijden op het z.g. middennet. De orders zijn verdeeld over de fabrieken van Beynes te Haarlem, Werkspoor te Utrecht en Allan te Rotterdam. De electrische installaties worden gele verd en ingebouwd door de firma's Heemaf te Hengelo en Smit te Slikkerveer. De wagonfabrieken bouwen ieder afzon derlijke rijtuigbakken, welke in de N. S.- werkplaatsen te Leidsendam tot rijstellen worden gecombineerd. Hier worden ook de electrische installaties beproefd. In een vierwagentrein is een restauratie aanwezig, in een tweewagentrein niet. Hoewel de leek aan deze treinstellen niet veel zal op merken, dat afwijkt van de tot heden ge bruikelijke, zijn bij dit nieuwe materieel toch tal van verbeteringen aangebracht. De snelheid van deze treinstellen kan 140 k.m. per uur bedragen. In verband met de toestand van de weg zal men voorlopig echter niet hoger gaan dan 120 k.m. per uur. De rijtuigbakken zijn van staal en geheel electrisch gelast, evenals de draaistellen. De aandrijving geschiedt door in „tramop hanging" gemonteerde tractiemotoren met een uurvermogen van 300 p.k. bij 1500 volt. Een grotere remkracht werd verkregen door de treinstellen te voorzien van de z.g. „Westinghouse-tweeleidingrem". De treinen zijn uitgerust met een geheel automatische koppeling. De verwarming geschiedt met warme lucht. Ongeveer 15 maal per uur wordt de lucht in de rijtui gen ververst. De Olympische Spelen Resultaten van vandaag Nieuw record discuswerpen. Reeds met zijn eerste worp in de voorwed strijden van het nummer discuswerpen ves tigde de Italiaan Consolini een nieuw Olym pisch record. Hij wierp 51.08 meter. Het oude record stond sedert 1936 op naam van Car penter (V.S.) met 50.48 meter. Kiki Heck en Coby Floor op 10e en 12e plaats. Maandagmorgen namen de twee Neder landse schoonspringsters in het zwemsta- dion te Wembley aan het schoonspringen deel. Kiki Heek bezette de tiende en Coby Floor de twaalfde plaats. Het klassement na dc vier verplichte sprongen luidt: 1. Mej. Draves. V.S 48.61 pnten, 2. Mej. Olsen (V.S.) 47.51 pnt. 3. Mej. Elsener (V.S.) 46.13 pnt. 4. Mej. Pellissard (Frankrijk) 44.44 pnt. 5. Me], Kroner (Oos tenrijk) '43.53 pnt. 6. Mej. Moreau (Frank rijk) 41.76 pnt. 10. Mej; Kiki Heek (Neder land) 39.09 pnt. 12. Mej. Coby Floor (Neder land) 37.51 pnt Programma Haarlemse •Bloemenweek MAANDAG 2 AUGUSTUS 15,00 Zwitserse dansgroep Die Volkstanz- kreis" uit Bern. op het binnenplein van de Kloveniersdoelen. 20.00 Gamelan-concert door het gezelschap Bahar La/ar" in de Renaissance-zaal van het Frans Halsmuseum. 20,30 Concert in de Hout door „Crescendo" uit Spaarndam, 20,45 Openluchtspel „Frans Hals", Klove niersdoelen, bijgewoond door de Bloemenkoningin. DINSDAG 3 AUGUSTUS: 10,30 Rembrandt-theater: Op reis door Afrika. 20,00Beiaardconcert op het carillon van de oude Bavo door Reimond Heering. 20,30 Volksliederen uit alle landen door Harry van Oss in het F ram Hals museum, bijgewoond door de Bloe menkoningin. 20,30 Concert in de Hout door „Sursum" uit Bloemendaal. 20,45 Openluchtspel „Frans Hals", Klove niersdoelen Tentoonstelling: Fr. Halsmuseum, Zomertentoonstelling, 10-17 uur. Leffelaar: Jo Schrijnder, 10-17 uur. Heerkens Tliijssen: Bloemmozaieken, 10-17 uur. Atelier Baljuwslaan 23: Kunstkring „De Acht", 10-17 uur, 19-22 uur. De Stadskweektuin is opengesteld van 10-12 uur, 14-17 uur en 18,30- 20,30 uur. Lunapark, Phoenixterrein, 10-54 uur, (Zondag 18-24 uur). 'Een zoute haring kost weer een dubbeltje Met ingang van heden kost een schoon gemaakte, ter plaatse te consumeren ha ring weer 10 cent per stuk. Voor g.g. koel huisharing mag èerst met ingang van 1 October een cent extra worden berekend. In maximumverkoopprijzen voor de reder of visser is een wijziging aangebracht, welke beoogt de onbillijkheid op te hef fen, die zou ontstaan, doordat gekaakte maatjesharing met een aanmerkelijk hoger stukstal per kantje dan gemidddeld werd aangenomen, tegen een uniforme maxi mumprijs moest worden verkocht. De maximumverkoopprijzen^ voor de reder of visser voor gekaakte maatjesharing luiden nu:, per kantje, inhoudende ten minste 1100 stuks 60: tenminste 1000 stuks 54: tenminste 900 stuks 48: tenminste 800 stuks 42 en voor kantjes met minder dan 800 36. Nu de maximumprijsregeling is inge gaan zal geen rekening gehouden worden met inkoopprijzen voor de handel, welke op een hoger niveau liggen dan die, welke in de prijzenverordening zijn genoemd. Bij doorverkoop mogen dan ten hoogste de reeds bekende en voor gezouten maatjes haring de gewijzigde maximumprijzen worden berekend. Toch meer dan 600 slachtoffers te Ludwigshafen Volgens officiële gegevens van het mili taire bestuur te Ludwigshafen zijn er na de ramp bij de I. G. Farben reeds 613 lijken geborgen. Er zou nog een 50-tal lijken onder het puin liggen. Op 9 Augustus zal de fabriek weer wor den opengesteld en in de minst getroffen afdelingen zal het werk worden hervat. Volgens de mening van deskundigen zal herbouw en wederuitrusting van de werk plaatsen, die om het centrum van de ont ploffing waren gelegen, zes maanden in beslag nemen. Mobiele Marshallplan- colleges in ons land Driehonderd studenten uit de V.S. aangekomen Ongeveer driehonderd Amerikaanse stu denten en zeven professoren, allen van de „University of Vermont", zijn Zaterdag met de „Prinses Beatrix" van de Maatschappij „Zeeland" uit Harwich in Hoek van Holland gearriveerd voor een vierdaags bezoek aan Nederland. Het verblijf hier vormt een on derdeel van de „Marshall-plan in Action- Course", die voor deze studenten is geor ganiseerd. Prof F. Kaufmann, leider van de groep, zette ons doel en organisatie van deze twee maandelijkse trip uiteen. „Deze tour", aldus prof. Kaufmann, „is een normale universi teitscursus, die echter al reizende wordt ge geven en waaraan zelfs de examens niet ontbreken. Het doel is de bestudering van de economische geografie' en de moderne economische geschiedenis van West-Europa en van het plan-Marshall. De theorie dus tegen de achtergrond van de realiteit. De colleges worden gegeven door experts op genoemde terreinen in de landen, die be zocht worden. Op 12 Juli, zo vervolgde hij. kwamen Avij met de „Tabinta" in Le Havre aan. We bezochten twee dagen Parijs, drie dagen Londen, waar o.a. sir Stafford Cripps een lezing voor ons hield; daarna verbleven we 14 dagen in Birmingham, waar de pro fessoren van de universiteit aldaar colleges gaven en nu zijn we dan in Nederland". Met Leiden als centraal punt, zo verna men wij, zullen tochten worden gemaakt naar Rotterdam, dat heden en naar Am sterdam dat morgen zal worden bezocht. Gedurende deze dagen zal men lezingen bijwonen, te houden door prof J Tinber gen, rar J. J. Oyevaar, directeur-generaal van Scheepvaart, prof S. Posthuma, dr H. M. Hirschfeld, algemeen regeringscommis saris, prof dr G. A. Th. Weyer e.a. Tevens zal men tussen deze colleges door de be zienswaardigheden der diverse steden in ogenschouw nemen. Woensdagochtend vroeg vertrekt de groep naar België. In Brussel zal zij in vijf afde lingen worden gesplitst, die resp. het Ruhr- gebied, het Saargebied en Lotharingen, Normandië en het industriegebied in Noord-Frankrijk, Zwitserland en Centraal Frankrijk zullen gaan bezoeken. In Parijs komen allen weer tezamen. SCHEKPVAART Aardijk, New Orleans-Rotterdam 31 Juli te Antwerpen: Alkaid. Rotterdam-Pernam- buco 31 Juli van Antwerpen; Amstelkerk Amsterdam-West Afrika 1 Aug. van Dover: Averdijk. Rotterdam-New York. pass. 1 Aug. Wight: Congostroom. 31 Juli Manoka; Dui- vendijk, Vancouver-Antwerpen 31 Juli Azoren; Grote Beer. Batavia-Amsterdam. 1 Aug. op 300 mijl Z.O. Kaap Guardafui; Leu- vekerk, Rotterdam-Calcutta 31 Juli van Genua: Maetsuycker Geraldton-Singapore 1 Aug. Straat Soenda; Mariekerki Japan-Rot terdam 1 Aug. te Suez; Marken. Rotterdam- Java, 31 Juli van Suez; Meerkerk, Rotter dam-Japan, 31 Juli van Singapore; Oranje, Batavia-Amsterdam 31 Juli van Colombo; Ternate, Rotterdam-Java, 31 Juli 3 uur Pe- rim; Van Ostade, Paramaribo-Amsterdam, pass. 1 Aug. Azoren; Westerdam 31 Juli van New York naar Rotterdam: Zeeman. Java- Rotterdam 1 Aug. Maladivan; Zuiderkruis, Rotterdam-Java 1 Aug. Ouessant. Alcor. Rotterdam-Porto Alegre, 1 Aug. van Pernambuco; Algenib, 31 Juli. van Monte- videou naar Rotterdam; Alhena Buenos Aires-Rotterdam. 1 Aug. van Bahia: Alkaid Rotterdam-Porto Alegre 1 Aug. Vlissingen; Andijk. 30 Juli van New Orleans naar Rot terdam; Boschfontein, Amsterdam-Kaapstad 31 Juli van Southampton; Lindekerk. Cal cutta-Rotterdam 27 Juli van Casablanca; Ridderkerk. Colombo-Rotterdam. 1 Aug. te Genua; Rijnkerk, Rotterdam-Australië 31 Juli te Cochin. Monument voor gevallenen in Haaren onthuld In het Groot-Seminarie te Haaren (N. Br.) dat tijdens de bezetting door de Duit sers als gevangenis werd gebruikt, is Za terdag een monument onthuld ter nage dachtenis van hen, die als slachtoffers der Duitse overheersing vielen. In de poort, welke toegang geeft tot de voormalige gevangenis, is een steen aan gebracht, waarin het volgende vers van Jan Engelman is gebeiteld: „Een plompe laars heeft u vertreden. Gii hebt gezucht, gij hebt gestreden Tot aan de laatste duisternis. Barmhartigheid vernam uw klagen. Zij heeft u in een schoot gedragen Waar lijden hoogste luister is". De particuliere secretaresse van H. M. de Koningin, mej. J. Geldens, onthulde een gedenkzuil en legde namens H. M. een krans aan de voet van dit gedenkteken. Dr M. J. Steyns uit Utrecht droeg het monu ment aan de nabestaanden der gevallenen over. Hij dankte H. M. de Koningin voor haar blijk van medeleven en verzekerde aan de Belgische gasten, dat Nederland altijd dankbaar zal blijven voor de bijdra gen, welke zovele Belgen leverden voor de vrijheidsstrijd van ons land. Stalen reus tilt vrachten in de Amsterdamse haven Een gigantisch stalen gevaarte van ruim 60 meter hoogte is thans op de etablisse menten van de N.V. Stoomvaartmaatschap pij „Nederland" op de Sumatrakade te Am sterdam opgesteld. Het is de grootste rij dende kraan (portaal-topkraan is de offi ciële benaming), welke ooit in de hoofd stedelijke haven werd geplaatst. De kraan heeft een reikwijdte van 36 meter en een beweegbare top, zodat de last, die boven dien door een speciale constructie volkomen horizontaal blijft, op elke gewenste plaats kan worden gebracht, zonder dat het ge vaarte zelf in beweging behoeft te komen. Deze stalen reus tilt, als hij op een reik wijdte van 18 meter wordt gesteld, met ge mak een vracht van 5000 kg. Indien hij zijn a*m op volle lengte uitstrekt, tot 36 meter dus, kan hij nog altijd 2500 kg lading door het luchtruim doen zweven. Indien Amsterdams vlaggeschip, de 20.000 tonner „Oranje", aan de kade ligt, kan de kraan met gemak van de kade af over de „Oranje" heen vrachten uit een daarnaast gelegen schip halen. Deze enorme kraan is gebouwd door Con- rad-Stork Hijsch N.V. te Haarlem en is de eerste van een serie van 25 Komt U nog eens, tante? Een badgastenfamilie te Zandvoort kreeg dezer dagen bezoek van tante uit Zeist. Tante genoot van zon, zee en strand, tante genoot vah overvloed van goedheid, en dat werd tante blijkbaar te machtig, want toen tante eindelijk weer naar haar woonplaats vertrok, waren de badgasten al hun distri butie-kaarten kwijt. Aangifte bij de politie volgde, die op haar beurt eens bij tante ging kijken en daar alle kaarten terugvond, waarna tante al spoedig bekende, dat de verleiding haar te machtig was geworden. De traditionele briefkaart „Komt u nog eens tante?" zal nu vermoedelijk worden verzonden door de Officier van Justitie. Zandvoort AANRIJDING. Op de Grote Krocht werd Zaterdag een vierjarig jongetje aangereden door een motorrijder. Dr. van Fraassen stelde enige hoofdwonden vast en een gescheurd linker ooglid. De motorrijder ging vrijuit, daar het ventje onverwacht de rijweg overstak. Na in het ziekenhuis te zijn behandeld, kon hij naar zijn woning worden vervoerd. WEEK-END BAD-ONGEVALLEN. Een negentienjarige Amsterdamse bader werd in zee onwel, maar gelukkig door medebaders bijtijds aan land gebracht. Dr. Tichelaar verleende eerste hulp, waarna de man enkele uren later op eigen gelegenheid naar huis kon terugkeren. Een negenjarig jongetje uit Haarlem wondde zich bij het baden in zee vrij ern stig door het trappen in een scherp voor werp. Na door dr. Van Fraassen te zijn ver bonden, werd hij per zieken-auto naar huis gebracht. Twee jongens die te ver in zee waren gegaan, zagen geen kans meer het land te bereiken en dreigden in moeilijkheden te geraken tussen bad Termes en het Noor- derbad. Luid schreeuwen trok de opmerk zaamheid van mede-baders en strandwan- delaars, waarna enkele geroutineerde zwemmers hen spoedig, danig van streek, weer op het vaste land wisten te brengen. Hetzelfde geschiedde in de ochtend-uren met een onverstandig bader aan de Zuid zijde van het strand. CABARET-A VOND. In Paviljoen Kiefer gaat Dinsdag een cabaret-avond van Rudolf Nelson. „Hand in hand". Medewerkenden zijn onder ande ren Dora Paulsen en Silvain Poons. KINDER-TONEEL. Voor kinderen van badgasten en inwo ners vertoont Pander's kindertoneel uit Amsterdam Woensdagmiddag 4 Augustus in Theater Monopole een kindertoneelstuk onder de titel: „Vrolijke lotgevallen van Bulletje en Bonestaak". Heemstede Bezoek aan drijvende dierentuin Heemstede heeft bezoek gekregen van de drijvende dierentuin „Klein Artis" die een ligplaats heeft gekozen aan de Haven. Hoe wel er geen nijlpaarden of olifanten aan boord zijn, is een bezoek aan deze beesten verzameling in miniatuur, die tot 4 Augus tus blijft, zeker aan te bevelen. Vogelenzang BRANDJE. Vermoedelijk door onvoorzichtigheid is Zondagmiddag brand ontstaan op een on bebouwd terrein aan de Bekslaan nabij het station Vogelenzang-Bennebroek. De brand weer was snel ter plaatse en het vuur zeer spoedig gedoofd. SPORTDAG „D. O. S." De door de R.K Sportvereniging D.O.S. georganiseerde sportdag, waaraan ook „Hercules" uit Haarlem en „J. B. S." uit Bennebroek medewerkten, was vrijwel een herhaling van de sportdag, welke vorige week te Bennebroek gehouden werd. Er werd over het algemeen goed werk ver richt, vooral aan de toestellen. Na afloop dankte pastoor J. v. d. Eem de deelnemers en richtte daarna woorden van hulde en afscheid tot de leider, de heer C. A. Thijs- sen uit Haarlem, die wegens drukke werk zaamheden zijn functie moet neerleggen. Hij bood hem ter herinnering aan zijn wer ken met D.O.S. een fraaie ets aan. voor stellende de St. Bavo op de Grote Markt te Haarlem. HENGELAARS VERENIGING „NOOIT GEDACHT". De uitslag van de eerste wedstrijd voor donateurs welke Zondagmorgen gehouden werd, luidt: 1. W. van Turnhout 16 stuks, extra prijs een fles cognac; 2. T. Balk 13 stuks. 3. A. v. d. Linden 13 stuks. 4. H. Bak ker 9 stuks. 5. W. Medemblik 6 stuks. 6. W, v. d. Hulst 6 stuks. 7. A. Jager 5 stuks. AAN DE VIERDAAGSE DEELGENOMEN. De 15-jarige Miep Aries heeft ook dit jaar met goed succes deelgenomen aan de Vierdaagse. Terstond gevr. w. ziekte der tegenwoordige fl. hulp in de huishouding alsmede een nette WERK STER. v. g. g, v. Hotel Funckler, Kruisstr. 10. Gevr. een ervaren schoonheids specialiste Zo spoedig mogelijk. Aanb. C. v. Oploo N.V., Gr. Hout straat 1 b. Gevraagd: een voor de drogisterij. Zich mel den 's avonds na 7 uur. Drog. „Crayenest". Jan van Goyensti;aat 31. Heemstede, Voor dir. gevr. nette SCHOONMAAKSTERS v. h. schoonhouden v. gebou wen. Aanmelden n.m, 25 u. „Reino" Ged. O. Gracht 126. Mevr. Scholten, Kweekduin- weg 1. O verveen, zoekt voor direct een Dienstmeisje v. d. en n. Stichting „Vogelenzang" te Bennebroek vraagt voor de centrale verwarming etc. Sollicitanten van Protes tants Chr. beginselen, niet ouder dan 35 jaar kunnen zich schriftelijk wenden tot de Geneesheer-Directeur met uitvoerige inlichtingen om trent levensloop. Gevraagd: gedipl. Beatrixkliniek, Zijlweg. Gevraagd op een buiten in de Prov. Utrecht een beschaafde Verpleegster of oud Diacones (gediplomeerd*. Leeftijd tus sen de 40 en 50 jaar. Ned. Herv. of G.G. (rechtzinnig) Vaste betrekking. Brieven no. 344 bij Boekhandel A. J. van der Ree, Laanstraat 41 c, te Baarn. Bekwame gevraagd. S. Joustra. Rijne- gomlaan 1. Aerdenhout. Velieman Koopt! alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc voor hoge prijzen. Tel. 14637 Zijlstraat 62 Zuinigheid met vlijt, U weet het, bouwt huizen als kastelen. Maar er is iets anders nog. De ruimte die U bewoont, hoe klein ook, moet het stempel dragen van Uw persoonlijkheid. Laat de wanden spreken van Uw goede smaak en kies een behang waar warmte en rust van uitgaat, een stijlvol behang, zoals U ze vindt in het nieuwe R D-boek -495. Maak van Uw huis Uw kasteel met Rath 5 Doodeheefver, fabrikanten van behangselpapier. Op elk R D-stalenboek staat dit bekende lettermerk Voor U is de allerbeste tandcream slechts goed genoeg. Koop Medinps, want dan pas merkt U wat goede taudverzorging betekent. Medinos tandcream bevat nu Fluorgaan, dat het tandglazuur versterkt en tandbederf actief bestrijdt. Voor het eerst is er een superieure tandcream, die U niet alleen mooiere, maar bovendien gezondere tanden geeft. Dat is Medinos Fluorgaan - een fluoride bevattend preparaat op orgaan-therapeutische basis - versterkt het tandglazuur en bestrijdt tandbederf. (Patent aan gevraagd) capillair-actieve tandcream met FLUORGAAN tegen tandbederf! De beste tandcream heet 3LEDIAOS

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3