.55 eiae&t JUBILEUM FEESTEN .ii foto Eddy Onder Heemsteedse lanen wordt grootste pijpleiding van Nederland gelegd Europa's beste luchtballon stijgt 31 Augustus in het Kleverpark op Kort en Bondig RUBBER VLAGGEN STEIGER OLIE Indische pakken GEERTS Motorrijwiel Os. Sj. Zijlstra {75.- Voor betere afdrukken Foto-Engel KANTOOR- EN MAGAZIJNRUIMTE GEVRAAGD VLAGGESTOKKEN KlelÉseidfiims Zijlstraat 41A K. FOLKERSMA Textiel zoitder punten DINSDAG 24 AUGUSTUS 1948 HAARLEMS DAGBLAD Voor het glaasje water van tie Amsterdammer Het gaat er Amerikaans toe aan de Zand- voorter Allee in Heemstede. Van 's morgens zeven tot 's middags vijf hapt een stoere grijper met fikse beten massa's zand onder het opengehakte rij wielpad weg en in de dan ontstane twee meter diepe geul zwoegen wakkere kerels aan het samenvoegen van kolossale buizen, die door een hijskraan ter bestemder plaat se gedeponeerd worden. Vrachtauto's vol duinzand rijden voortdurend aan om de gracht met de betonnen leiding weer te dempen. En dag en nacht klinkt de mono tone begeleicttng van de centrifugaalpomp, die het grondwater wegzuigt. Al die industriële bedrijvigheid in de Heemsteedse landelijke dreven dient alleen om het glaasje water van een slordige 900.000 Amsterdammers veilig te stellen. Hier wordt gewerkt aan de vierde onder grondse pijpleiding „transportleiding", zoals het in de vaktaal heet waardoor het in Leyduin gewonnen en toebereide drinkwater naar de hoofdstad gestuwd zal worden. Waar het aantal inwoners van Amsterdam steeds groeit, is een uitbreiding van de openbare nutsbedrijven, de water leiding voorop, noodzakelijk. De oudste verbinding dateert trouwens al van 1858 en moet nodig worden vervangen. Grootste pijpleiding van Nederland Zo wordt dan met man en macht ge werkt aan de grootste pijpleiding in Ne derland, naar de capaciteit gerekend. Geruime tijd geleden werd reeds het zinkstuk onder het Spaarne gelegd. Men kreeg toen heel wat tegenslag, doordat de buis brak en een nieuw zinkstuk gemaakt moest worden. Sedert enige weken is men nu bezig met het leggen van de gewapend betonnen buis van Leyduin naar de Slachthuisstraat, waar het nieuwe traject op een bestaand gedeelte zal aansluiten. Het gaat hier om een afstand van vijf en een halve kilo meter, waarvoor 1370 buizen nodig zijn. Buizen van vijf meter lang, die vier en een half duizend kilo wegen. Er wordt veel machinaal gedaan, zodat het werk, ondanks dat het door slechts een kleine veertig arbeidskrachten wordt uit gevoerd, zeer snel vordert:, iedere dag worden ongeveer tien buizen gelegd, dus een vijftig of zestig meter. Kruispunten van wegen kunnen anders heel wat oponthoud geven, want dat be tekent ook: een warwinkel van rioleringen, gas- en waterleidingen, kabels voor elec- triciteit en telefoon en wat het stedelijk organisme verder aan ondergrondse uit lopers heeft. Voor de Amsterdamse waterleiding geldt dan het consigne: nog een beetje dieper duiken, zodat de buizen onder de Zand- voortselaan wel op drie en een halve meter onder het straatoppervlak liggen. Het dieptepunt is natuurlijk het Spaarne, waar tot zeven meter moest worden afgedaald. Een fontein van 75 meter'. Deze grote niveauverschillen maken een flinke druk bij het oppompen noodzakelijk. De leiding is op een druk van zeven-en- een-halve atmosferen berekend. Dat wil zeggen dat, indien met deze kracht recht omhoog zou gespoten worden, een fontein van meer dan 75 nieter hoogte zou ont staan. Overigens betreft dit een maximum capaciteit. Normaal wordt met de helft V-lstaan. Het werk wordt bovendien belemmerd door de slechte grond, zodat men klei en veen bij karrevraebten af- en duinzand aanvoert. Nat gespoten duinzand vormt een probate grondverbetering. „Vast als staal", zegt een opzichter, die ons vertelt dat slechts enkele arbeiders, die daartoe speciaal gekeurd zijn en onder medische Sportbond ontvangt Zwitsers Ter gelegenheid van de vacantie-sport- uitwisselingen van de Nederlandse Culturele Sportbond ontvangt de Haarlemse Sport bond van Donderdag 26 tot Maandag 30 Augustus 55 Zwitsers. De ploeg is reeds van Zaterdag af de gast van de Amsterdamse Sportbond en heeft o.a. deelgenomen aan het Bosbaanfeest. Donderdagavond komt de ploeg op het station aan. De volgende dag wordt een bezoek ge bracht aan Alkmaar en Bergen aan Zee. Zaterdagmorgen komen de Zwitsers op het Stoop's plein bijeen, voor het maken van een wandeling door de duinen naar de zee. Zaterdagavond wordt een begroetingsavond in het Concertgebouw gehouden. De Zwit sers zullen met gymnastiek, acrobatiek, dans en zang een deel van het programma vullen. Zondagmorgen is er een openluchtuitvoe ring op het sportveld aan de Van Oosten de Bruynstraat, waar wederom de Zwitserse turnsters en turners een programma zullen afwerken, waaronder ook klassikaal brug- turnen, en vele dansen in costuum. Zondagmiddag is het sluitingszwemfeest in het Sportfondsenbad, waaraan behalve de Zwitsers, ook de Haarlemse, Amster damse, Leidse en Haagse watervrienden zul len deelnemen. Maandagmorgen wordt de stad Haarlem bezichtigd en tegen de avond keren de gasten huiswaarts. vervoert Uw meubelen en vrachten naar alle plaatsen ROZENSTRAAT 13 - TEL. 20020 (Adv.) Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 23 Augustus. BEVALLEN van een zoon: 21 Aug.: N. C. Tjeertes-Godvliet; H. den Hertog-Bosman; 22 Aug.: M. C. Heyink-van der Vliet; M. Junge- de Vries: W. F. IJff-Bornebroek; W. F. Gee- nevasen-Warmerdam. BEVALLEN van een dochter: 21 Aug.: M. Koster-Schoone; 22 Aug.: W. Schotanus-Ko- ning; M. C. Post-Neele. OVERLEDEN: 20 Aug.: P. H. Brakel. 58 j„ Gasthuisvest; F. W. Stoffers, 74 j„ Schouw tjesplein; 21 Aug.: L. J. van Erp, 23 d., Ju- lianastraat; 22 Aug.: P. J. Kuijper, 49 j.. Gasthuisstraat. Agenda voor Haarlem DINSDAG 24 AUGUSTUS Grote Kerk: Orgelconcert 7.30 uur; Spaarne: „Mijn vriend Trigger". 14 j.. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Waternimf", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Springtime in the Rochies". 14 j., 2, 4.15. 7 en 9,15 uur; Luxor: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", alle leeft.. 2, 4 15. 7 en 9.15 uur. City: „Avon tuur aan de Amazone", 2, 7 en 9.15 uur. „Gulliver's reizen", alle leeft., 10.30 en 4.15 u. WOENSDAG 25 AUGUSTUS. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. controle staan, aan de buizen zelf mogen werken. De leiding wordt met een chloor-prepa- raat geverfd en voordat zij in gebruik wordt genomen, nog eens flink doorgespo ten. Met een zo kwetsbare zaak als de -drinkwatervoorziening kan men immers niet voorzichtig genoeg zijn. Voor het gehele werk was een half jaar uitgetrokken. Door de pech aan het Spaar ne zal men die termijn aanmerkelijk moe ten overschrijden. De route, die gevolgd wordt, luidt: Zandvoorter Allee, Laan van Rozenburg, Adriaan Pauwlaan, Crayenes- tersingel, H.F.C.-terrein, Spanja^rdslaan, den Hout, Kleine Houtweg, Kamperlaan, Schalkwijkerweg, Slachthuisstraat. Onder de Leidsevaart moet nog de aan sluiting tussen het stuk Leyduin-Leidse- vaart en Boutenskade-Zandvoorter Allee gelegd worden. Bus rijdt weeij Het werk onder de Zandvoortse laan kwam gistermiddag gereed, zodat lijn 3 zijn eindpunt aan de Laan van Bloemen- hove weer kan bereiken. Wat natuurlijk wel een beetje zuur is, is dat de rijwielpaden langs de Allee, de Laan van Rozenburg en de Adriaan Pauw laan, die een half jaar geleden een flinke beurt en een nieuwe teerlaag kregen, weer opengehakt en omgewdbld worden. Zo blijft er werk^aan de winkel. Studiefonds voor kinderen van leden Prov. personeel De Provinciale Staten van Noordholland komen op Donderdagmiddag 2 September om drie uur te Haarlem bijeen, ter herden king van het Regeringsjubileum van de Ko ningin. In deze vergadering zullen ook in behandeling komen het voorstel, een adres van hulde aan de Koningin te zenden en een voorstel van Gedeputeerde Staten tot het stichten van een provinciaal studiefonds. Bij de behandeling van de begroting voor 1948 zijn er uit de vergadering van de Pro vinciale Staten stemmen opgegaan, om ook' vanwege het provinciaal bestuur reliëf te verlenen aan het aanstaande regeringsjubi leum. Tevens werd daarbij het plan geop perd, om aan de historische gebeurtenis een blijvende herinnering te verbinden door ge lijktijdige oprichting van een provinciaal studiefonds. Gedeputeerde Staten delen in hun toelichting op het voorstel mee, dat aan deze suggesties met het meeste genoegen ge hoor is gegeven en overleg is gepleegd met de fractie-voorzitters. Het resultaat van dit overleg is, dat voorgesteld wordt over te gaan tot de vorming van een fonds, waarvan de opbrengst wordt bestemd tot het verlenen van bijdragen aan kinderen van leden en gepensionneerden van het provinciaal perso neel, die van meer dan gewone begaafdheid blijk geven, doch wier ouders niet over de middelen beschikken hen hoger of daarmee gelijk te stellen onderwijs te doen volgen. Aan de stichting zal de naam verbonflen worden van Koningin Wilhelminafonds. Ge deputeerde Staten geven de voorkeur aan jaarlijkse storting van een zodanig bedrag, als waarvan de praktijk de behoefte zal aan tonen en daarom stellen zij voor bij wijze van eerste storting, ten laste der begroting 1948, een bedrag van f 5000 beschikbaar te stellen. Later zullen Gedeputeerde Staten met een voorstel komen met betrekking tot het beheer en bestuur der stichting. Een overzicht van de werkzaamheden aan de Zandvoorter Allee. De kraanwagen staal juist met een betonnen buis van vier en een halve ton, die in de geul gelegd moet worden, gereed. In de middag van 31 Augustus zal men op het sportterrein aan de Delft (ingang Kleverlaan naast de brug) een opstijging kunnen meemaken van de luchtballon „Rambaldo", de beste ballon, die thans in Europa in de vaart is. De aerostaat is twintig meter hoog en wordt gevuld met waterstofgas, dat zal worden aangevoerd in 120 cylinders. Een handgeknoopt net, waarin ruim 3000 meter touw verwerkt is, draagt het ballonmandje. Hoewel deze mand slechts één meter in het vierkant is, biedt zij toch plaats aan een bemanning van vier koppen en aan tal van instrumenten. Vóór het vertrek wordt „Rambaldo" met rond 1000 kg zand en zes tig ballastzakken op de grond gehouden. Aan de ballonvaart zijn attracties voor het publiek verbonden. Van hoog uit de lucht zullen op de toeschouwers duizenden bil jetten neer dwarrelen, aan beide zijden met reclames bedrukt en elk exemplaar voor zien van een nummer. Elk biljet is een lot. Het daarop voorkomende nummer kan de gelukkige vinder recht geven op een fraaie prijs, door de adverterende firma beschik baar gesteld. Zo biedt een zaak vijf KLM- rondvluchten aan. Voprts zal men kunnen meedoen aan een hoogteschattingswedstrijd. Voor de win naars heeft het bestuur van de Oranjever eniging ,,'t Kleverpark" prijzen uitgeloofd. Tenslotte zal de Haarlemse Motorclub een vossenjacht organiseren, waarbij het er voor de motorrijders op aan zal komen de ballon langs de kortste weg te volgen: een schitterende test op wegenkennis en be sluitvaardigheid. Het terrein wordt om half twee openge steld. Om twee uur stelt de ballonvaart reporter zich door de microfoon voor. Hij vertelt bijzonderheden over de vulling, kondigt de wedstrijd: „Wie stelt de origi neelste ballonvaart-vraag" en geeft aan wijzingen voor de hoogteschattingswed strijd. Om half drie is er een kinderballonwed- strijd en om drie uur vertelt de chef van de meteorologische dienst hoe het met het weer slaat. De laatste weerberichten uit geheel Europa worden bekend gemaakt. Djokja's vakverenigings centrale wijzigt haar politiek De Sobsi (Indonesisch republikeinse vak- verenigingscentrale)heeft bekend gemaakt, dat zij „de vergissing van het voeren van een compromispolitiek met imperialisti sche landen erkent en dat zij voortaan een consequente anti-imperalistische politiek zal voeren", aldus deelt het republikeinse persbureau Antara mede. De Sobsi zal er bij de republikeinse regering op aandrin gen Linggadjati, Renville en het Ameri kaans-Australische voorstel vervallen te doen verklaren. Zij wil een verantwoorde lijk „nationaal fronf'-kabinet en uitvoering van het nationaal program. Dit werd be sloten op een conferentie van vertegen woordigers van 32 vakverenigingen, die gisteren te Djokja werd gehouden. De Sobsi zal ook bij de regering aan dringen op een spoedige uitwisseling van consuls met de Sovjet-Unie en het verkrij gen van erkenning door landen in Oost- Europa. Inmiddels zegt een ander bericht van „Antara", dat de communistische partij, de PKI, een algemene aankondiging het licht deed zien, waarin wordt voorgesteld dat alle linkse groepen, die thans in het FDR (democratische volksfront) zitting hebben, zich verenigen in een grote communistische partij. Om vier uur kiest de „Rambaldo" dan hoger sferen. Naar wij vernemen, is het niet uit gesloten, dat Jhr. dr. J. C. Mollerus, de secretaris van de Haarlemse Kamer van Koophandel en Fabrieken, en zelf een geestdriftig ballonvaarder, de tocht meemaakt. Voorts maken wij onze lezers erop attent, dat men na het opstijgen van de „Ram baldo" nog gelegenheid heeft de historisóh- allegorische optocht gade te slaan, die na vier uur door het Kleverpark zal komen. Blinde Belgische beiaardier bespeelt Bavo-carillon Morgenavond om acht uur zal de blinde Belgische beiaardier Marcel Trimbos uit Turnhout het carillon van de oude St. Bavo bespelen. Het programma luidt: 1 Praeludium, Mathias van den Greyn; 2 Vier Oud-Nederlandse liederen; 3 Thema uit de derde klavierstudie, Fr. Chopin; 4 Vier Hollandse liederen; 5 Canzonetta, Jef van Hoof; 6 Drie Vlaamse liederen; 7 Barcarole, Offenbach; 8 Twee Engelse volksliederen; 9 Fantasia voor Beiaard. M. Trimbos; 10 Glimworm-idylle, P. Lincke-Trimbos; 11. Wilhelmus. Tweede H.O.V.-concert in Openluchttheater Het weer werkte Maandagavond niet mee om het tweede HOV-concert, onder leiding van Marinus Adam, tot een vol komen aangename verpozing te maken. De wind maakte het de musici erg lastig; men had de grootste moeite de partijen op de lessenaars te houden, met het gevolg dat er zo van tijd tot tijd uit het muziek beeld het een en ander uitviel; en wat er dan soms toch nog behoorlijk bij elkaar gespeeld werd, kwam verwaaid tot het publiek, dat zich echter stoïcijns zat te oefenen windhard te worden en blijkbaar een paar koude voeten veil had voor het ondanks alles fantastisch gezicht op het podium van de natuur-concertzaal. Tijdens de balletmuziek uit „Prins Igor" van Borodine leek hét wel of Boreas mees ter van het terrein zou blijven en Adam met. de zijnen tot de aftocht zou dwingen, nadat hij hen eerst aardig in verwarring gebracht had met geblaas. Maar verder dan tot verwarring kwam het niet; Adam en de zijnen haalden de eindstreep. Dat er onder zulke omstandigheden, die een rustig musiceren onmogelijk maakten, geen maatstaf kan aangelegd worden ter beoordeling van een concert, zal voor iedereen wel duidelijk zijn. Alleen gaf het geval bijzondere aanleiding om te consta teren, dat de eenvoudigste muziek, welke slechts een minimum van verwikkeling kent. het best tegen een stootje kan. Deze soort was op het programma het. best vertegenwoordigd met drie delen uit Bizet's Arlésienne-partituur en met de Gazza Ladra-ouverture van Rossini. Ech ter niet alleen bij winderig weer, maar onder alle omstandigheden, dient er voor openlucht-muziek rekening mee gehouden te worden. En daar is alles nog niet mee gezegd, want als we openlucht-muziek au sérieux willen nemen zijn er nog andere eisen, vooral wat de orchestratie betreft. Maar en dat bleek zelfs op deze winde rige avond men wil graag heel wat voor lief nemen, om de sfeer van de omgeving, om het fantastische uitzicht dat Bloemen- daal's Openluchttheater biedt, om de sen satie van een droom, die men in werkelijk heid beleeft JOS. DE KLERK. Tehuizen voor ouden van dagen De ouden van dagen in de gemeente Bloemendaal zijn door de oorlog en de gevolgen daarvan wel zeer zwaar getrof fen. Er waren twee mooie inrichtingen voor hen: „Huize Duinrust" van de Sint Lambertusstichting en „Wildhoef" van de stichting van die'naam, In de oorlogsjaren moesten de oudjes elders een onderdak zoeken, want de Duit sers nestelden zich in de gebouwen. Na de bevrijding werd „Duinrust" een kamp voor NSB'ers, terwijl in „Wildhoef" de Neder landse militairen kwamen. Nu is „Duin rust" voor negen jaar door de Sint Lamber tusstichting aan de Marine verhuurd voor hospitaal. Het gebouw had in de loop der jaren zo ontstellend veel geleden, dat het onmogelijk bleek liet met de middelen waarover men de beschikking had, het weer tot een passend onderdak der oudjes te maken. De Marine moest er 550.000, aan verbouwen en opknappen om het bruikbaar te maken voor hospitaal. Als over zeven jaar dit contract afloopt, krijgt de stichting weer een behoorlijk onderhouden gebouw terug. Maar voorlopig zitten de oudjes zonder tehuis! Met „Wildhoef" staat het anders. De stormschool die er nog in gevestigd is, gaat het in het komende najaar ontruimen. Het bestuur van „Wildhoef" rekent er mee dat het nodig zal zijn er heel wat in op te knappen, maar hoopt toch dat in het voor jaar de oudjes kunnen komen. Er zijn in de gebouwen 87 appartementen, zodat 87 alleenwonenden of echtparen opgenomen zullen kunnen worden. Aan het Bloemendaalse gemeentebestuur is toegezegd, dat de ouden van dagen uit de gemeente Bloemendaal voorrang zullen hebben, natuurlijk uitgezonderd de men sen die in 1940 er een tehuis hadden. Congres van Ouil-katholieke studenten in Haarlem Maandag begon te Haarlem het Inter nationaal Studentencongres voor de oud katholieken. Het congres, waarop Zwitsers. Duitsers, Engelsen, Schotten en Nederlan ders aanwezig waren, werd geopend met een heilige dienst in de Kathedraal aan de Kinderhuissingel. Na de dienst begroette de voorzitter de gasten. Prof. dr. P. J. Maan uit Utrecht hield een referaat over „De oud-katholieke kerk in heden, verleden en toekomst". Spreker belichtte dit onderwerp van internatonaal standpunt. Hij herinnerde aan de oudé katholieke kerk der eerste zes eeuwen en besprak daarna speciaal de geschiedenis der Oud- katholieke kex'k van Nederland. Hij her innerde aan de invloed van reformatie, contra-reformatie en Jansenisme op de Oud-katholieke kerk. Daarna ging spreker over het heden en de toekomst te behan delen. Sprekende over de situaties der verschillende kerken in het buitenland, zeide hij, welke taak de kerk in de toe komst te volbrengen heeft. Prof. JJaan be speurde met genoegen de missionaire acti viteit, welke heden in de kerk opleeft. Hij hoopte, dat het congres mocht meewerken tot het vormen van mensen van de daad en dat allen in de toekomst als oud-katho lieken mochten leven trouw aan de bijbel en de tradities. Des avonds brachten de deelnemers aan het congres een bezoek aan het Openlucht theater te Bloemendaal. De tweede dag werd geopend met een Anglikaans Morning Prayer. Daarna sprak prof. dr. P. Bertrand uit Genève over „Stu dent en maatschappij". Spreker roerde de diverse problemen aan, die de Universiteit in het algemeen en de student in het bij zonder beroeren, zoals het specialistisch proces, de verandering in politieke inte resse en de mechanisatie van onze tijd. Daarna gaf prof. Bertrand enige richtlijnen om zich tegenover deze problemen te plaat sen, o.a. dat men een centrum van weten schap moet vormen, waarin men geestelijke krachten kan putten. Persoonlijk en ge zamenlijk moeten wij ons bezinnen op wat wij bezitten en wat wij kunnen brengen, om mee te helpen aan de opbouw van een nieuwe wereld in het Oude Europa. Na afloop volgde een levendige gedach- tenwisseling. Des middags is een bezoek gebracht aan Amsterdam. Een boottocht stond op het programma. Vanavond zijn de congressisten de gasten van de Oud-Katho lieke studentenvereniging /Batavia". Krans van vijftig jaren Onder deze titel wordt op Maandagavond 30 Augustus in de kapel Nieuw-Vredenhof aan de Johan v. Oldenbarneveltlaan een herdenkingssamenkomst gehouden waarin mej. Jetske van Nieuwenhuijzen verzen zal zeggen alle ontstaan in de regeringsperiode van H. M. de Koningin Wilhelmina. Verder is er solozang van mevr. B, F. van Walsem- Kaplan. Organist is Maarten Kooij. De lei ding berust bij ds. F. R. A. Henkels. De toe gang is vrij. Motorrijder ernstig gewond De zeven-twintigjarige C. v. d. Heuvel uit Haarlemmermeer nam Zaterdag deel aan een betrouwbaarheidsrit van de plaatselijke motorclub. In de omgeving - van Noordwijk was hij achter geraakt en voerde zijn snel heid op. Er sprong echter een band, waar door hij de macht over het stuur kwijt raakte en over de kop sloeg. Ernstig ge wond werd hij naar een ziekenhuis in Lei den vervoerd. Het bleek, dat hij een sche- delbasisfractuur heeft opgelopen. Zijn toe stand is ernstig. De duo-passagier bleef on gedeerd. SCHEEPVAARTNIEUWS Grote vaart. Aldabi, Rotterdam-Buenos Aires pass, 22 Aug. Fernando Noranha; Am- stelkerk 21 Aug. van Freetown naar Mon rovia; Bosfontein, Amstei-dam-Beira, 21 Aug. van Kaapstad; Congostroom. 22 Aug. van Pointe Noire naar Boma; Garoet, 22 Aug. van Banjoewangi naar Probolingo: Niger- stroom, Amsterdam-West-Afrika 21 Aug. van Bordeaux; Noordam, 21 Aug. 12 u. van New York naar Rotterdam: Stuyvesant. 22 Aug. van Trinidad naar Amsterdam; Veendam, Rotterdam-New Yox-k pass 22 Aug. 8 u. v m Scilly; Waterman. Balavia-Rotterdam, 21 Aug. van Aden; Zuiderkruis, 23 Aug. van Rotterdam te Batavia. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 345 344% 300 299)4 254 254 Yz A.K.U 164 164 y2 Nederlandse Ford 333 Nederlandse Kabel 289 v Berkel's Patent 129 Scheepvaart-Unie 185 Holl -Amerika Lijn 198 Deli Maatschappij 156% 1561/2 H.V.A 2541/a 250 A'dam Rubber 1691/a 168 Ned. Handel Mij. 171 N.-I. Handelsbank 129 129% Billiton Mij II 398 BINNENLAND De bijzondere raad van cassatie zou Woensdag behandelen de zaak van mr. P. M. C. J. Hamer, gewezen hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage, die door het Haagse Bijzondere Gerechtshof was veroor deeld tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek. Mr. Hamer heeft thans zijn cassatie beroep ingetrokken, zodat zijn zaak van de rol is afgevoerd. HAARLEM EN OMGEVING De Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan te Heemstede <H. Bavo) de heer J. N. van Rossum. te Lisse (H. Aga tha) de heer A. H. P. A. Wiegerinck. (H. H. Engelbewaarders) de heer N. G. Pronk, te Overveen de heer J. de Bouvère. te IJmui- den de heer B. J. M. van Balgooi en te Be verwijk de heer P. W. van Leeuwen. Maandagavond tegen halfelf begon het ,v smeulen op een terrein achter de bakkerij van Vermaat aan de Paul Krugerkade. Daar waren sintels op een vuilnishoop gestort. Een lid van het personeel heeft het vuur met emmers water geblust. De brandweer was gewaarschuwd, doch behoefde niet op te treden. Dc Haarlemse recherche heeft een éen- en-veertigjarige koopman aangehouden, verdacht van verduistering van een bedrag van 500. Mej. G. W. Silvis te Hoofddorp is be noemd op het kantoor van het te stichten Geref. jeugdcentrum te Bilthaven. De kerkeraad der Gerei, kerk van Haarlemmermcer-O.Z. is bereid, met onver zwakte handhaving van zijn réchten, aan de Geref. kerk onderhoudende artikel 31 K.O. ter plaatse een deel van de kerkelijke goe deren af te staan bij wijze van minnelijke schikking. Daaronder is ook de pastorie. De kerkeraad slaagde er in grond aan te ko pen aan de Aalsmeerderweg teneinde daarop een nieuwe pastorie te doen bouwen. Laarzen Bokkepotcn Teerkoppen Baggernetten en stokken Touw Houders Touwen Metsclkoord Pak- en Bindtouw Kleding Licht groen per pak f 7.50 (Jekker en broek) JAC. v.d. NOORD Spaarne 60 Telef. 16084 Voor de Veiling van Meubi laire Goederen in gebouw „QUINTO", Lange Raamstr. 14, Haarlem, Tel. 20597 a,s. Vrijdag kunnen wij heden goederen laten afhalen. Bij ons beslist de hóóg ste waarde! Herencostuums, Meubilair, Vloerkleden, Naaimachines, Schrijfmachines, enz. Koopt Tel. 14672 JULIANAPARK 14 Haarlem-Noord. Overal te ontbieden. Etalages,- Cafés Optochten en Straatversiering Decoratie en vlaggenpapier in rollen van 7.20 M. per rol f 1.—, f 1.20, f 1.40 en f 1.50 Telefoon 16777 en 14329 R.-K. Heer zoekt NET KOSTHUIS omg. station, weekend afw4 Br. naar Drukkerij Blok, Ro zenstraat 5. Haarlem. WONINGRUIL Industriëele onderneming zoekt Woonruimte in Haar lem voor enkele in A'dam woonachtige leden van haar personeel. Verder aangeb. 2 kamers met keuken te Delft en woning te Hengelo in ruil voor dito in Haarlem. Ant woord onder no. 1525. Opel Cabriolet 4 pers. 4 cyl. in prima staat, zeer zuinig. Spotkoopje. Schermerstraat 27. Tel. 12197 TE KOOP: DAMES- KAPSALON 4de kl. f 15.000 met woning- ruil. Brieven no. 1521. Te koop: AJ.S.SOOc.c. Z.K. zijspancomb., geheel is prima Helder, Kruisweg 1. Voor VOGELS en VOGELZADEN Dierenparadüs „Wouwerda' WOUWERMANSTRAAT 1 Tel. 20184. Voor Autogarages. Autospuitwerk gevraagd Behandeling ter plaatse. H. REUMANN, Preangerstr. 42, Haarlem te koop Royal Enfield, 3,5 zijkleppen in zeer goede staat. Papieren aanwezig. Schalkwijkerweg ,44* Haarlem. Ie LEIDEN Enige der vele festiviteiten: Woensdag 25 Augustus t.e.m. Zaterdag 28 Augustus (Stadsgehoorzaal) Nationale Bloemententoon stelling Met Feëriek verlichte bui ten terreinen. Donderdag 26 Augustus t.em. Zaterdag 28 Augustus 13.30 24 uur (Herengracht) I Zuiderkapel. Zuidcrstr. 15 Donderd. 26 Augustus, 8 uur: (Evangelist van het „Zoek licht"). „Israels verleden, heden en toekomst". Vrijdag 27 Augustus: (Schuttersveld) 2 uur: Groot concours-hippique 100 deelnemende paarden Zaterdag 28 Augustus: (Zoeterwoudse Singel) 's ochtends 9.30 en 11.30 uur: Hazewindhondenrennen 's middags 2 uur: Nationaal Bloemencorso 's avonds: Gondelvaart en Schitterend Jubileum Vuurwerk. Tandheelkundige Inr. W. SWAAP Gr. Houtstr. 99, Tel. 13728 Gehele Kunstgebitten Spr.uren van Tandarts Fraenkel dag. 1-2, Maand., Woensd.. Vrijd.avond 7-9. KLEVERPARKWEG 7 SPAARNWOUDERSTR. 63 Dame vraagt ENGELSE conversatieles Brieven no. 1524. ca. 70—100 M2. Br. no. 1528 Alle maten. N.V. Houthandel Peltenburg en Zonen. Telef. 10064, Haarlem. HUWELIJK Verlangt U een gelukkig hu welijk? Wendt U dan in 't volste vertrouwen tot het jarenlang bestaande Bemid delingskantoor „METROPA" Middellandplein 21 A, Post bus 70, Rotterdam. Tel. 50613 Onze betrouwbare reële 'en individuele behandeling bie den U de grootste kans op succes. Talrijke huwelijken kwamen door onze bemidde ling tot stand. Vele goede re laties in alle beschaafde krin gen in het gehele land. Kantooruren 9-5 uur en vol gens afspraak. Inlichtingen worden onder strikte ge- heimh. in blanco couvert toegezonden. Agfa Isapan. Kodak Super XX Ilford IIP 3 en Gcvacrt voor de komende feesten •D? zaak waar uw foto werk zo vlug fclaar is. Hotel 99 99 VAN HAEMSTF.DEWEG 20 ZANDVOORT Wegens enorm succes Woensdag 25 Augustus wederom optreden van en zijn Frans-Italiaans Showorkest Als speciale attractie de IJodelaar vanMontmartre RADIOREPARATIE ONDER GARANTIE, binnen 24 uur gereed Zeer billijk tarief Gedipl. Radiomonteur RIOUWSTRAAT 14. HAARLEM Practijkexamen Boekhouden Succesvolle opleiding in 16 maanden, aanvang Maandag 13 September a.s. N. J. Th. SCHMIDT, leraar boekhouden M.O., accountani Wilhclminalaan 4. tel. 14506. Haarlem. Prospectus verkrijgbaar bij de boekh.: v. Akkeren. Zljlstr. 89 en Bosse, Barteljorisstraat 12. Zolang de voorraad strekt. Verkocht worden MILITAIRE LEGER GOEDEREN broeken, overhemden, schoenen, korte onderbroeken, lange onderbroeken, hansoppen, borstrokken, winterjassen, wind jacks, regenjassen, wollen sokken 75 ct. per paar, gestikte dekens. Iedere dag vanaf 10 uur des morgeris. Wij verwachten blauwe marinebroeken en battle dress. Steeds krijgen wij andere artikelen. ALLES ZONDER PUNTEN KLEINE HOUTSTRAAT 125 TEXTIEL TEXTIEL Heeft U nog in kasten of laden Heren- of Dameskleding overcompleet? Het is nu behoorlijk geld waard, laat het door ons veilen en U is tevreden met de opbrengst Dinsdag 31 Aug. helangrijko inboedclvelling en kledingveiling. KIJKDAG: 30 Augustus van 10 tot 3 uur. Heeft U goederen voor deze veiling, bel dan op 21355 en het wordt gehaald. Vraag inlichtingen aan Veilinglokaal 't Centrum GED. OUDE GRACHT 78. HAARLEM De Veilingmeester A. v. ZADELHOFE»

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3