CiJXaan sqoas gen.gronjestr123 Fa. van Basten eenfjes var» Bat) met -WoSwi. Dc Üoüxxaf CRUM'S Bloemenmagazijn JUBILEUMLEPELTJES Q Kort en Bondig et Dans Academie J. C. Martin Zonen KREMERS „Victoria" Leerling Vertegenwoordiger DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1948 HAARLEMS DAGBLAD De feestverlichting te Haarlem Morgenavond proefverlichting in de Gen. Cronjéstraat De Verenigde Erkende Installateurs van Haarlem en omstreken zijn op het ogen blik druk bezig met het aanbrengen van de guirlandes verlichting langs de Nieuwe Gracht. Zoals men weet, wordt deze illuminatie ter gelegenheid van het regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina en de Inhuldi ging van Koningin Juliana door de plaatse lijke nijverheid, handel en industrie aan 't gemeentebestuur aangeboden. Tussen de vier bruggen die de Nieuwe Gracht overspannen Manége-, Nassau-, Kruis- en Jansbrug zal een grote ver lichte kroon met de lettters W en J en het getal 50 worden ongehangen. Het Centrum-comité „Koninginnedag" heeft ervoor gezorgd, dat de Wilhelmina- boom op het Nassauplein en de Juliana- boom op het Kennemerplein ieder eeft ragfijne hckverlichting krijgen, die iets bij zonders belooft te worden. Het Stadhuis wordt niet alleen van bin nen uitdoor de kaarsenkronen verlicht, maar krijgt bovendien „strijklicht" langs het vooruitstekende gedeelte, maar ook 'n in wendige verlichting van de bloembakken. Verder worden voor de trap drie zuilen met oranjelampen aangebracht. De feestverlichting in de Generaal Cronjéstraat zal morgenavond om half negen bij wijze van proef ontstoken worden. Einde van bioscoopconflict in de hoofdstad De Amsterdamse Bioscopen plaatsen in de „Volkskrant" van heden weer de aan kondigingen van hun wekelijkse program ma's. Daarmede is de reden tot weigering der advertenties der Amsterdamse dagbla den, die in de onthouding van de adver tenties aan één krant een aantasting van de persvrijheid zagen, komen te vervallen. De afdeling Amsterdam van de Nederlandse Bioscoopbond heeft verklaard geen enkele inbreuk op de vrijheid der perscritiek be doeld te hebben. De „Volkskrant" heeft van deze verklaring met voldoening kennis ge nomen en haar aanvaard. Hiermee is dus in feite het conflict tussen pers en bioscoop in de hoofdstad, dat drie weken heeft ge duurd, geëindigd. GROTE HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM Telefoon 11159 Complete Woninginrichting en Binnenliuis-arch itectuur Meubelen Tapijten Gordijnen Bedden Dekens Behang HAARLEMS GROOTSTE SPECIAALZAAK Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 25 Augustus. ONDERTROUWD: 25 Aug.: J. Gaartman •c M. A. Handgraaf; I. P. Bouwman en A. fi'. de Graaff; J. W. Koelemeijer en C. M. Barten; J. Kolijn en M. A. Wullems; J. J. Verkerk en M. Zandberg; J. B. Lanensen en G. J Kruijer; J. J. den Boer en A. M. van Lieshout: H T. van Liere en A. M. van Maris; B. R. de Vries en A. C. Felix; A. P. Jansen en M. T. P. A. Broersen; D. J. Verpoorte en M. Niquet: O. J. G. J. Jansen en C. J. Hes- sing; W. P. Kortekaas en S. Wjjnands; A. Nieuwenhuizen en C. C. Bak; T. G. M. Boerée en E. J. Verzeilberg; J. Brink en W. de'Man; W. H. van der Mannen en J. W. tVijchers; B. J. Kappers,en G. Stekelenburg; (L'. J. van der Niet en J. P. Leunk; P. J. van Koten en J. P. van Blokland; A. Balm en l/I. H. E. A. van Schie; H. van der Veldt en C. A. M. Meijnckens; P. J- D. Westendorp en B. J Jansen. GETROUWD: 25 Aug.: J. F. Schaufeli en G. J, Rouwenhorst; J. J. H. Reemer en J. H. Neeven; H. Planken en M. J. B. T. van Ingen; K. Meijer on T. Brongers; H. J. Kolman en G J. van Heijningen; G. van de Bor en J. M. E. Hoonakker; G. Boelens en M. de Droog; A. J. M. van Pampus en E. M. W. Hackenitz; A. M. Eerhart en A. A. W. Out: E. Hofstra en A. H van Velthuijsen; A. J. H. Kuijt en M. de Mooy: H. H. C. Vlek en C. G. E. A. For mer; B. Post en M. J. van Deursen; A. J. Somers en W L. Heuschkiel; S. A. Ooster hout en E, J. Bertram; J. H. Wesseling en A. Nclissen; B. J. van den Berg en C. Hilberts; J. J. Voshol en J. H. Ramekers; B. A. Men- sink en A. Zandbergen; A. Visser en C. P. Koomen; L. Wijers en G. Wenning; J. Vader en E Stienstra; P. Balk en G. Boogaard. BEVALLEN van een zoon: 22 Aug.: A. Geeris-Kuvener: 24 Aug.: C. R. van Bakel- van Schaik: J. S. Koridon-Eggermond; G. A. Kruiswijk-Slim; E. M. van Raaij-Burger: M. E. Vallenduuk-Remmé; C. M. Hoogakker- Bleeker; 25 Aug.: C. A. Dernison-Botman; F. E Kluit-van Denderen; E. van der Toon de Mol. Van een dochter: 22 Aug.: J. C. J. Nelis- van der Peet; 23 Aug.: C. P. Sevenhuijsen- Mantel; 24 Aug.: L. Roggeveen-Suijk; J. W. Brouwer-Warmenhoven: C. H. Datema- Sastra: 25 Aug.: M M. Vos-Schmidt; A. J. Vuijst-Ecrhart; W- M. ten Bosch-van Dijk; A. Meiland-Erouwer, 2 d. OVERLEDEN: 22 Aug.: M. J. J. Quarles van Ufford-van Heukelom, 51 j.. Kamperlaan; C. C. van Lierop, 65 j.. Kamperlaan; 23 Aug.: A. Stapper-Groot, 64 j., Lange Annastraat; 24 Aug.: E. F. J. Prinsen-Rottschafer, 39 j., van der Duijnstraat; J Wijkhuise, 71 j., Voor- tingstraat: P. G. M., 25 d., d. van J. J. Pijnaker, Kamperlaan. Agenda voor Haarlem DONDERDAG 26 AUGUSTUS. Spaarnc: „Mijn vriend Trigger'', 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Waternimf", alle leeft., 2. 4.15. 7 en 9 15 uur. Palace: „Spring time in the Rochies", 14 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", alle leeft., 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. City: „Avontuur aan de Amazone", 2, 7 en 9.15 uur. „Gulliver's reizen", alle leeft., 10.30 en 4.15 u. VRIJDAG 27 AUGUSTUS. Gem. Concertgebouw: Concert HOV. 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Alles blijft bij het oude in het melkconflict De vergadering die het Bedrijfschap voor Zuivel gistermiddag in Den Haag heeft ge had met de besturen der landelijke organi saties van melkslijters, heeft het melkcon flict in Haarlem en omstreken niet nader tot een oplossing gebracht. Men heeft dan ook voornamelijk gesproken over een vacantieregeling die voor de toekomst zou moeten worden gemaakt, waarbij echter bleek dat het Bedrijfschap er niets voor voelde af te wijken van de bepaling dat er iedere dag thuis moet worden bezorgd bij de consument. Het verbaliseren van melkslijters in Haarlem en omstreken gaat dan ook ge woon door. Van de zijde der slijters is overi gens wel de verbazing tot uitdrukking ge bracht dat er in andere steden zoals Mid delburg, Amersfoort en Bussum, waar een soortgelijke regeling was getroffen, voor zover bekend geen bekeuringen zijn uitge deeld. De melkhandel blijft, naar men ons meedeelt, nog steeds van plan de tweede vacantie-week ongewijzigd door te voeren. Een punt waardoor het geschil verscherpt dreigt te worden, is de bezorging op 31 Augustus. De Haarlemse melkhandel heeft besloten de Haarlemse huisvrouwen te ver zoeken op Maandag 30 Augustus voor twee dagen melk te nemen in winkels of stand plaats, om dan op Dinsdag 31 Augustus winkels en standplaatsen gesloten te hou den. Hiertegen verzetten de aütoriteiten zich met kracht. Grondwetsherziening in de Eerste Kamer In de gistermiddag onder voorzitterschap van de heer Kranenburg gehouden open bare vergadering der Eerste Kamer heeft de heer De Wilde namens de commissie tot onderzoek der geloofsbrieven geadviseerd tot toelating van de volgende nieuw bê- noemde leden: J. P. Schalker (C.P.N.), prof. dr. L. J. C. Beaufort (K.V.P.), mr. G. E. van Walsum (Arb.), H. J. de Dreu (Arb.) en mr. W. C. Wendelflar (V.V.D.). Dien overeenkomstig werd besloten. Deze vijf leden, zomede de heer mr. P. J. Witteman (K.V.P.) tot wiens toelating in de vorige vergadering reeds was besloten, werden beëdigd en namen na een geluk wens van de voorzitter hun plaatsen in. De voorzitter zei te verwachten, dat de Memorie van Antwoord inzake de ontwer pen tot herziening der Grondwet tijdig ge reed zal zijn en dat de openbare behande ling dezer ontwerpen op 1 of 2 September zal kunnen geschieden. Hierop ging de Kamer in de afdelingen tot onderzoek van deze en een tweetal andere ontwerpen. Commandant van Stormscliool gaat goed vooruit Naar wij vernemen gaat de toestand van majoor J. H. A. K. Gualthérie van Weesel, de commandant van de Stormschool Bloe- mendaal, die Maandagavond bij een auto ongeluk in Santpoort gewond raakte, goed vooruit. Het is echter nog niet bekend, wanneer hij het ziekenhuis „St. Joannes de Deo", waar hij is opgenomen, weer kan verlaten. GEEN FEEST ZONDER BLOEMEN Tempcliersstraat 56, halte N.Z.H. - Tel. 16873 (Adv.) Cricket in Engeland Glamorgan kampioen Het Engelse county-kampioenschap is ge wonnen door de Welsh county Glamor ganshire, die in vorige jaren als regel maar een bescheiden plaats in de ranglijst placht in te nemen. Pas in 1921 werden de Welsh men in de competitie der first class counties (er is ook een competitie van „minor coun ties") opgenomen. Hun elftal bevatte ook dit jaar geen bijzondere sterren, maar heeft het kampioenschap gewonnen doordat het een voortreffelijk „uitgebalanceerd" geheel vormt en in de amateur Wilfred Wooller een bij zondere aanvoerder bezit. Het fielden is steeds zeer scherp en fel geweest en Wooller heeft daaraan en aan uitstekende team spirit het succes toegeschreven. De Times noemt dit een bescheiden commentaar, want het elftal telt betrouwbare batsmen en bezit een vrij sterke aanval, maar het is volkomen juist de grote waarde van scherp fielden te erkennen. In de wedstrijd tegen Hampshire te Bour nemouth, die het kampioenschap bracht en die Glamorgan (315 tegen 84 en 116) met innings en 115 runs in twee dagen won, had het opnieuw veel te danken aan de 51-jarige veteraan-bowler J. C. Clay, die 9 wickets voor 79 runs nam. Muncer nam 7 voor 44. In Glamorgan's innings scoorde Jones 78 runs, Emrys Davies 74 en Dyson 51. Tweede in het county-kampioenschap, dat bijna is uitgespeeld, is thans Derbyshire, dat evenwel nog gepasseerd kan worden door nr. 3, Middlesex (verleden jaar kampioen). Op de vierde plaats staat Surrey, op de vijfde Lancashire en op de zesde Yorkshire. in zilver en verzilverd. Fa. 3ACQ FRANK, Juwelier GROTE HOUTSTRAAT 109, pal naast Palace (Adv.) Cinetonestudio's geopend Met toespraken van mr. H. J. Reinink, secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, M. P. M. Vermin, voorzitter yan de Neder landse Bioscoopbond, die van de aanwezig heid van een regeringsvertegenwoordiger gebruik maakte door op te merken, dat, indien de 35% vermakelijkheidsbelasting ook voor Nederlandse films blijft gehand haafd, men beter niet aan een Nederlandse filmproductie had kunnen beginnen, en van de penningmeester van de Bond, W. K. G. van, Royen, die de belangstelling van bur gemeester d'Ailly op prijs stelde, omdat deze zich dan ook persoonlijk heeft kunnen overtuigen van de moeilijkheden en ge varen die degene, die zich naar de Film- stad begeeft, bedreigen, werden gister middag de Cinetone-studio's te Duiven- drecht officieel geopend. Francoise Flore filmactrice De Nederlandse actrice Frangoise Flore, vooral bekend als chansonnière, is onver wacht tot filmster gebombardeerd. Maandag wist ze nog van niets, Dinsdag maakte ze proefopnamen, Woensdag was ze „star". We meldden reeds, dat de keuze voor de vrouwelijke hoofrol in de Nederlandse versie van de in de Cinetone-studio's te vervaardigen film „Niet tevergeefs" zou gaan tussen twee Nederlandse meifejes. Thans blijkt echter, dat geen van beiden de toets der critiek heeft kunnen doorstaan. Ergens in het achterhoofd-van de Franse filmregisseur Gréville zweefde echter de naam van een Hollands meisje met een Franse naam, dat hij had leren kennen in Parijs, toen ziL proefopnamen maakte voor een Franse film. Frangoise Flore werd ont boden, onder de schijnwerpers gezet en geëngageerd. Vandaag heeft Frangoise Flore reeds in Duivendrecht de eerste opnamen gemaakt. „Niet tevergeefs" wordt haar filmdebuut, want de Franse film is nooit afgemaakt. C.C.D. wordt ingekrompen Evenals bij de Prijsbeheersing zal ook bij de Centrale Contröle-Dienst een be langrijke reorganisatie worden doorge voerd. Dit zal een aanzienlijke inkrimping van het personeel tengevolge hebben. De eerste ontslagen, 250 in totaal, zullen per 1 No vember a.s. vallen. Er zullen er nog meer volgen. De inkrimping bij deze dienst is een ge volg van de algemene bezuinigingsmaat regelen, welke thans op alle departementen worden doorgevoerd en staat mede in ver band met de vermindering van de con trole-werkzaamheden. KERKELIJKE HERDENKINGEN REGERINGSJUBILEUM Op 5 September zal in alle Nederlandse Hervormde Kerken het 50-jarige regerings jubileum van H. M. de Koningin Wilhel mina worden herdacht waarbij voorlezing zal worden gedaan van een schrijven der Synode. De Gereformeerde Kerken zullen dit regeringsjubileum op 31 Augustus her denken. Op Zondag 5 September zal in de Gere formeerde Kerken een bidstond worden gehouden met het oog op de inhuldiging van Koningin Juliana. DIVIDEND MüLLER EN CO. De commanditaire vennootschap W. M. H. Müller en Co. heeft besloten 5% procent dividend uit te keren op de 5 procent pre ferente winstdelende aandelen en 7 procent op de gewone aandelen. t, BINNENLAND In het komende najaar zal te Barneveld de tweede na-oorlogse nationale pluimvee tentoonstelling worden gehouden, en wel op 17, 18 en 19 November in de gemeentelijke eierhallen. Een uitslaande brand heeft Woensdag middag een arbeiderswoning in de gemeente Berkhout in as gelegd. De oorzaak was het omvallen van een brandend petroleumtoestel. Wegens de beperkte openstelling van de PTT-kantoren op 31 Augustus voor de te legraafdienst, wordt het publiek aangeraden, telegrammen voor de leden van het Konink lijk Huis, die betrekking hebben op de ver jaardag van H. M de Koningin, vroegtijdig liefst voor 31 Augustus aan te bieden. De aflevering zal op 31 Augustus plaats hebben. De regering van de staat Israël heeft haar voorlopige vertegenwoordiger in Ne derland, mr. K. J. Edersheim, gemachtigd visa voor de staat Israël tc verstrekken. Tevens is de vertegenwoordiging gemachtigd de economische belangen van Israël in Ne derland té behartigen en het handelsverkeer tussen Nederland en Israël te bevorderen. Het bureau van de vertegenwoordiging is ge vestigd Joh. Vermeerstraat 22, Amsterdam- Zuid. HAARLEM EN OMGEVING De bestuurder van ccn militaire auto bemerkte Woensdagmiddag te laat, dat er bij de Elswoutslaan, noordzijde, een bord staat, dat het verboden is in zuidelijke richting te rijden. Toen hij het bord zag, stopte hij. Achter hem naderde een auto, die ook ver keerd reed en dus moest stoppen. De mili taire auto reed achteruit en raakte de andere auto, die licht beschadigd werd. We herin neren er aan, dat het verkeer van noord naar zuid gaat langs de Duinvlietsweg. In de vergadering van- de Onderlinge Tuinliedenvereniging „Aerdcnhout" en om geving" is aan de heer N. van der Meer de zilveren wisselbeker uitgereikt, als eerste prijs voor de lathyruswedstrijd; tweede werd C. Ruygrok en derde A. Klaase. Op 17*1.8 en 19 September zal in het Volkskoffiehuis een tentoonstelling worden gehouden. Voor de huisbroeitentoonstelling in Januari 1949 ga ven zich achttien deelnemers op. Zondag morgen zal een excursie gemaakt worden langs de tuinen van de leden; die aan de tuinkeuring hebben deelgenomen. Dc Provinciale Griffie van Noordholland zal op Donerdag 2 September des middags gesloten zijn. De Heemsteedse politie heeft een 21- jarige jongeman uit de Haarlemmermeer aangehouden, die geld van zijn patroon had verduisterd. Het bureau van de Kantonrcchter- plaatsvervanger, belast met de afwikkeling van tribunaalberechting zal met ingang van Maandag 31 Augustus gevestigd zijn: Kenau park 1, Haai-lem. Het Volkstoneel van Willem Goossens brengt op 28 en 29 Augustus nog twee opvoe ringen in het Gemeentelijk Concertgebouw- van „Het vierde beest" van Pater Henri de Greeve. Mej. N. H. Trimp uit Hoofddorp vertrekt heden met het m.s. „Oranje" van Amsterdam om werkzaam te zijn als onderwijzeres bij het Chr. onderwijs in Ned.-Indië. Kapelaan A. J. C. van Houten, geboren 7 October 1904 te Heemstede, thans kapelaan te Rotterdam, is benoemd tot hoofdinspecteur van het R.-K. Lager Onderwijs in het Bisdom Haarlem. Cajid. H. U. Westerterp te Nieuw-Beets heeft voor het beroep naar de Chr. Geref. kerk van Aalsmeer bedankt en dat naar Lutten a. d. Dedemsvaart aangenomen. Vanwege het Protestants Interkerkelijk Thuisfront zal op 1 September in de ge meente Bloemendaal een huis-aan-huiscol- lecte worden gehouden. Dc heer H. D. Kruijer, Minnahassastraat 37, zal Woensdag 1 September de dag her denken waarop hij voor 40 jaar bij de Poste rijen werd aangesteld. Sinds 1940 is hij be last met het uitreiken der gerechtelijke brie ven. Er is gelegenheid dc jubilaris te com plimenteren op Woensdag 1 September des morgens 11 uur in het Postgebouw aan de Baljuwslaan. Kapt.-vlieger jhr. B. Sandberg heeft we gens zijn moedig gedrag in en na de Mei dagen de bronzen leeuw ontvangen. De sol daat J. H. J. de Rijter eveneens uit Heem stede kreeg dezelfde onderscheiding. De gezagvoerder der koopvaardij C. J. Steke lenburg uit Overveen kreeg het kruis van verdienste. Het Bondsbestuur van het N.V.V. deelt mede. dat het van het C.I.O. uit Amerika 182 pakketten met voedingsmiddelen heeft ont vangen ter verdeling onder behoeftige leden van het N.V.V. Het Bondsbestuur heeft be sloten de verdeling dezer pakketten te doen plaats vinden via de Vrouwenbond van het N. V. V. Na ruim 28 jaar dienst zal de heer H. Monné, Oranjestraat 145, de dienst der PTT met pensioen op 1 September verlaten. De heer Monné was belast met het schoonhou den der kantoorlokalen in he't postkantoor te Haarlem. Sergeant B. K. Uiling uit Beverwijk heeft voor zijn moedig gedrag in en na de Meidagen het kruis van verdienste gekregen. Jubileumspeldjes vliegen weg De burgemeester van Amsterdam en voorzitter van het jubileumfönds voor de kankerbestrijding, mr. A. J. d'Ailly, ver telde naar aanleiding van de vraag hoe de verkoop der jubileumspeldjes verloopt: „De medewerking van het Nederlandse volk is geweldig. In het begin was er enige aar zeling te bespeuren, maar vooral de laatste weken blijkt het doel waarvoor de op brengst van de verkoop is bestemd zo'n trekpleister, dat de aanmaak van de in signes de vraag nauwelijks bij kan houden. Er worden in binnen- en buitenland hon derdduizenden speldjes per week verkocht en de vraag blijf constant. Zij zal waar schijnlijk nog stijgen in de feestweek. Een extra reserve insignes wordt gevormd en achtergehouden om aan alle aanvragen te kunnen blijven voldoen. Hoe verheugend deze verkoop ook is, het bedrag dat nodig is voor de kankerbestrij ding heeft voorlopig nog geen grens." Burgerlijke stand van Bloemendaal GEBOORTEN: J P. W. A. v. Braam Houck- geest-Holleman. dochter; P. A. Wijnands-v. Bezu. dochter; J. Deutekom-Noordijk, doch ter; K. A. Mans-de Bie, zoon; W. N. v. d. Bos-Vlasman, zoon; C. Bolsenbroek-v. d. En den, dochter; P. J. v. d. Raad-v. d. Putten, dochter. ONDERTROUWD: K. J. de Oude en H. Potthoff; O. L. O. Wiegand en A. C. den Bakker. GETROUWD: G. H. Moone en A. M. v. d. Linden. „Meer en Bosch" kampeert Men schrijft ons: In een duinpan op Texel kon men dezer dagen een der vele kampementen vinden, die deze zomer de landelijke streken van ons land bedekken. In niets verschilde dit kamp van alle andere, door de jeugd van Nederland overal gehouden. Ook hier het ongedwongen toegeven aan de lust tot het avontuur, de natuurlijke kameraadschap van het samen bij één doel betrokken-zijn, het aanvaarden van allerlei ongemak als vanzelfsprekend, omdat 't anders is en tot het doel van het kamp bijdraagt. Vrolijke jongens onder leiding van zich zelf gevende jongeren. En toch waren deze 60 knapen patiënten van de inrichtingen voor lijders aan vallende ziekte „Meer en Bosch" te Heemstede. Het enige, waarin hun kampleventje van dat van andere jon gens en meisjes verschilde, was dat zij, ook in hun kamp, nauwgezet hun medicij nen kregen toegediend, medicijnen die hen immers bijna vrijwaren tegen aanvallen van de ziekte, waarvoor zij behandeld wor den. Kunt gij u indenken lezers, wat het be tekent dat een jongen die weet dat hij ziek is, toch mag doen als een gezonde jongen? Dat wordt, dank zij de medische wetenschap, nu mogelijk gemaakt en wel zo, dat er niets is, dat er hem aan her innert, dat hij vanwege zijn ziekte eigenlijk buiten zijn natuurlijk milieu moet worden verzorgd. Geen onderhandelingen, zegt Djokja Het republikeinse voorlichtingsbureau in New York heeft Maandag een bericht ge publiceerd onder de titel „De republiek schort de besprekingen op, totdat haar rechten zijn gegarandeerd". 1-Iet bericht zegt, dat het werkcomité van het voor lopig parlement van de republiek eenstem mig het besluit van de eerste minister Hatta om geen onderhandelingen met de Neder landers te voeren totdat de diplomatieke onaantastbaarheid van de republikeinss delegatie gewaarborgd zal zijn, heeft aan vaard. 63. Bur 1075 150: Dru Getrouwd: Mevrouw E. RYPPERDA WIERDSMA en D. R. MANSIIOLT, Arts. Londen, 26 Aug. 1948. Getrouwd: C. H. BRANTS en DAISY CAVALINI Heemstede. 26 Aug. 1948. De Heer en Mevrouw Brants- Cavalini zeggen, mede na mens de wederzijdse familie, hartelijk voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Aanvang seizoen 1948/'49 15 October Privaatlessen dagelijks volgens afspraak HAARLEM - SCHAGCHELSTRAAT 29 Getrouwd: ERNST GERARD JONKER en GUURKE VAN DIJK die mede namens wederzijd se familie hartelijk dank zeg gen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Aerdenhout. 26 Aug. 1948. Getrouwd: S. A. STEINBECK Mevrouw R. L. A. CIOLINA Stockholm, 24 Aug. 1948. Get r«o u w d: KEES v. d. VOOREN en LAURA VAN KIMMENADE De heer en mevrouw v. d. Vooren-van Kimmenade dan ken bij deze, mede namens wederzijdse familie, voor de vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk onder vonden. Haarlem, 26 Aug. 1948. Ged. Oude Gracht 64. Heden ontvingen wij het droevige bericht, dat op 24 Augustus te Soerabaja is overleden onze lieve Zoon. Broer en Zwager HANS HABBEN JANSEN in de ouderdom van 22 jaar. Overveen, 26 Aug. 1948. Waldeck Pyrmontlaan 15. N. Habben Jansen M. Habben Jansen- Nagtegaal W. v. d. Graaf- Habben Jansen W. v. d. Graaf. Wij vervullen de treurige plicht U kennis te geven van het overlijden op 22 Augustus j.l. van onze innig geliefde Vrouw en Moeder Maria Johanna Jacobs van Heukelom echtgenote van It. H. '1'. D. Quarles van Ufford in de ouderdom van 51 jaren. R. H. T. D. QUARLES VAN UFFORD KaTen en Piet Hein. Aerdenhout, 26 Augustus 1948. De begrafenis heeft heden in alle stilte plaats gehad. Wij vervullen de treurige plicht U kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Schoonzuster M. J. J. Quarles van Uffordvan Heukelom Vogelenzang, P» N. Quarles van Ufford. E. E. C. Quarles van Ufford Dolleman, Leusden, A. M. H. de Beaufort Quarles van Ufford. J. C. de Beaufort. Hilversum, L. J. Quarles van Ufford. C. C. A. Quarles van Ufford van Bemmelen. Aqj-denhout, W. Quarles van Ufford. P. A. Quarles van Ufford— Teding van Berkhout Aerdenhout, 22 Augustus 1948. PIJPEN-JUBILEUM 1948 is het pijpenjaar van Lou Braakman. Nog nooit werden er zoveel pijpen verkocht. Geen wonder, ieder vindt bij Lou het model dat hij wenst. Rook-artikelen LOU BRAAKMAN Jacobijnestr. 8 - tel. 19972 Leisevaart 26 - tel. 21371 Kleine Houtstraat 22 Amsterdamstr. 43 tel. 12331 Inlandse tabak, vuursteentjes en import sigarettenpapier Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardin gen, Rcquesten enz. Adviezen vanaf f 1. Bur. Kraneveld, Zijlweg 21 Kantoor 95, 's av. 78 uur. HOENDERPARK, Oude Weg 183. Haarlem. Tel. 18630. Koopt bij een vertrouwd adres Jonge Hennen, Ganzen, Eenden, enz. Nette mangelsters, strijksters en leerlingen gevraagd WASSERIJ BOSCH EN VAART, Brouwersvaart 24. J. H. A. M. Prinz Arts I Hervat Vrijdag 27 Augustus de praktijk. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Oli#. 348 349% 298 298 254% 254% A.K.U 164% 164 Nederlandse Ford 334 Nederlandse Kabel 291 v. Berkel's Patent 127V2 Scheepvaart-Unie 183'2 182% Holl.-Amerika Lijn 1951/2 Deli Maatschappij 158 157% H.V.A 256 A'dam Rubber 1701/2 169 Ned. Handel Mij 172% N.-I. Handelsbank 124% Billiton Mij II 400 Jwffieenfhze Houd CRAMA voor OGEN Opticien diploma Vakschool! HET adres voor: Brillen Monturen Etui's Thermometers Koortsmeters Zonnebrillen etc. KLEINE HOUTSTRAAT 7 Op juiste adres letten a.u.b. Bij de N.V. BISCUIT, en CHOCOLADEFABRIEK te DORDRECHT zijn enkele plaatsen vacant als voor de volgende rayons: Drente en Overijsel, Gelderland, Noordbrabant, Limburg en Noord holland. In aanmerking kunnen komen FLINKE en ACTIEVE JONGENS met Mulo- of H.B.S.-opleiding van 20-24 jaar. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties o.a. met ver melding van leeftijd, opleiding, event, praktijk, voor keur voor standplaats en vergezeld van recente pas foto te richten aan de afdeling Personeelszaken, Postbus 32 te Dordrecht. GEEN PAKJE TE KLEIN GEEN ZENDING TE GROOT Of wij zorgen voor snel en solide vervoer. Autodiensten Haarlem-Amsterdam v. Met doorverbinding door 't gehele land. RAAMVEST 29. Tel. 14810

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 12